Lisser raad veranderde verkoop van grond de VISSERIJGOLFTES Speeltuinvereniging Oegstgeest gaat tweede lustrum vieren Schoolgebouw Julianastraat krijgt andere bestemming NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 14 MEI 1957 Na geheime zitting Overheid tast de autonomie van de gemeen ten aan TAE RAADSAGENDA voor gisteravond was weliswaar in Lisse vrij on- belangrijk, maar het was toch nog over elven, alvorens de hamer van de voorzitter viel. Een langdurige zitting achter „gesloten deuren" was oorzaak van dit late uur. Na heropening deelde de voorzitter mee, dat de raad besloten had om, gezien enkele vergissingen bij grondverkoop aan de H.B.G. en de fa. Kamsteeg, enkele verschuivingen in het oorspronke lijke plan aan te brengen, waardoor aan de H.B.G. een uitrijweg zal wor den aangeboden, vanaf de nieuw te bouwen veilinghal naar de Gladiolen- straat en de geplande parallelweg tussen het bouwperceel Kamsteeg en de H.B.G. te doen vervallen. Door deze beslissing lean er aan de fa Kamsteeg zelfs iets meer bouwterreir worden aangeboden dan in eerste opzet verkocht was. Men hoopte op deze wijze aan alle partijen zoveel mogelijk tegemoet gekomen te zijn. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de vakature Visser werd de heer D Schaap benoemd. Tevens werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd om het presentiegeld van de leden dezer commissie op 2,50 per vergadering vas' te stellen. Om gezondheidsredenen werd aan de heer H. C. Hulzebos eervol ontslag ver leend als hoofd van de openbare school en heer R. Stam te Wormerveer tot zijn op volger benoemd. De heer P van Leeuwen hoopte dat de moeilijkheden tijdens de ziekte van de heer Hulsebos nu opgelos* zijn en het dalenle aantal scholieren zal verminderen. Een voorstel tot aankoop van grond in het plan Meer en Duin werd van de agenda afgevoerd. De huur van de woningen asn de Vor Bonninghousenlaan werd nader op reap 112,50 en 125 va9tge6teld. voor hen die niet tot het lerarenkorps van de rijks- tuinbouwschool behoren of wegens pen sioengerechtigde leeftijd niet meer aan deze school verbonden zijn. Het centraal bloembollencomité geeft voor deze cate gorieën leraren 50 per maand per wo ning. Besloten werd om de kindertoelage voor het gemeentepersoneel vanaf 1 okto ber tot 1 januari te verhogen met lOVi. Bestedingsbeperkw g Bij de aangeboden nota over de investe- rings- en bestedingsbeperking, merkte de heer Adr. de Vries op, dat de overheid hier wel erg ingrijpt in de autonomie van de gemeenten en deze eigenlijk een be hoorlijke deuk krijgt. De voorzitter be toogde dit met hem eens te zijn, maar dat de voorgeschreven richtlijnen toch voornamelijk wel voor de grote steden be doeld zullen zijn. De heer De Vries zei overtuigd te zijn, dat de begroting 1957 serieus was opgezet. De heer Steenwinkel vroeg of, in ver band met de afvoering van de post her- bestrating Randweg, er een kans bestaal dat het Rijk deze weg spoedig overneemt temeer omdat na 1 juni het verkeer in tensief van deze verkeersader gebruik zal maken. De voorzitter was hierover niets bekend. Op één of andere wijze zal er toch een voorziening getroffen moeten worden Hieraan vastknopend zei de voorzitter dat de NZHVM-bussen vanaf 1 juni uit beide richtingen over de Randweg zullen rijden volgens een besluit van de ver- keersinspectie. De aanvraag van het bestuur van de Chr. Nationale school om medewerking bij de stichting van een bijzondere kleu terschool werd unaniem goedgekeurd Over de plaats van vestiging kon de voor zitter nog geen mededelingen doen, om dat de comm. voor 't uitbreidingsplan de zaak nog in onderzoek heeft Bedoeld als voorschot op de te verkrijgen rijksuitke ringen voor de bouw van een H.B.S., werd het voorschotsbedrag voor de r.k. H.B.S op 250.000 gebracht Met algemene stemmen werd besloten vakantieregeling voor de slagers vast 'e stellen, met uitzondering van slager Busehman in De Engel De vakanties zul- in de periode van 15 juli tot 15 augus- vallen en volgens een rooster, bij toer beurt worden genoten. Als laatste punt stelde de voorzitter tor aan de muziekvereniging Canlte Tu- i een extra subsidie te verlenen tot maximaal het bedrag der vermakelijk heidsbelasting wegens een groot tekort od 1« recente muziekavond van de Mari nierskapel. De heer De Vries wilde, gezien het culturele belang, nog Iets verder gaan De heer De Koning stelde voor bij een nieuwe begroting de subsidies voor de muziekverenigingen nog eens onder de loep men De heer Barnhoorn achtte het op zijn plaats, dat men aardappelen gaan rooien en oud papier gaat inza melen om de vereniging In stand te hou ten. Tussenstijdse verhogingen vond men raadzaam, maar Canlte Tuba kreeg extra ter gelegenheid van het veer- ige jubileum. KATWIJK Wedvlucht Rijnmonders De postduivenclub „De Rijnmonders" kwam met een aantal oude duiven uit in een wedvlucht van Quivain, afstand 206 km. In concours waren 162 dieren. Gelost werd om 1230 uur, bij zuidwesten wind en lichtbewolkte lucht. De eerste duif werd geklokt om 14.47.59 uur, gemiddelde snelheid 1496,2 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag is als volgt: E. v. d Hooff 1. 3. 20. 21 en 29; C. Kraayenoord 2 en 25; J. Vianen 4; A. J Hus 5. 22 en 33; C. van Duyn 6; Pauw 7, 16, 24, 27 en 35; L. van Duyn 8; Kr. Schaap 9. 19, 26. 34. 38 en 39; E. Varkevis- ser 10 en 30; G. Noort 11. 15. 22 en 31; G. Passchier 12; J. Heemskerk 13; Grimber gen 14 en 32; Th. van Essen 17 en 3 Plug 18; L. v. d. Plas 28; H. Barnhoorn 37; D. Hazenoot 40 en J. Jungerlus 41. KATWIJK AAN ZEE Ouderavond van Klimop In de Oranjezaal van het jeugdhuis werd gisteravond een ouderavond van de meis jesvereniging „Klimop" gehouden, die door velen werd bezocht. Na de opening en het welkomstwoord van mej. Bakker hield mej. W. Kralt een inleiding, waarna het luchtige ge deelte van het programma een aanvang De meisjes droegen korte schetsjes v declameerden gedichtjes en zongen v jes, precies zoals zij dat op hun cluba< den gewend zijn. De ouders bleken deze sfeer wel te waarderen, want na iedere prestatie klaterde een aanmoedigend ap plaus door de zaal. Hoob en laag water Woensdag hoog water 3 59 en 16.25 uui (springvloed); laag water 0.00 en 12.11 uui (Advtr FLINK NET MEISJE GEVRAAGD Bakkerij D. VAN EGMOND Voorstraat 41 Katwijk a. Zee. D.LKW .-premie commiesle heeft hierover vergaderd en nog geen beslissing genomen. De heer Steenwinkel stelde verder schriftelijk de vraag, of nu In Sassen- helm een weekmarkt Is Ingesteld dit voor Lisse ook niet mogeltjk ia. De voortltter meende dat nu In Sassenheltn deze beslissing Bevallen is, het niet aan bevelenswaardig Is. voor Lisse een der gelijk besluit te nemen. De heer Steen winkel repliceerde, dat de plannen In Lisse niet opkwamen, nadat Sassenhelm een besluit nam. maar reeds lang lopen de waren. Vier maanden geleden maakte spr. een reis met 22 middenstanders, waarvan er 21 voor een weekmarkt waren. De voorzitter zei een eventuele goedkeuring van hogerhand te willen onderzoeken. De heer J. P. de Koning achtte Lisse als weekmarkt niet ge schikt, maar de heer Steenwinkel be toogde nogmaals het tegendeel. De heer Aangeenbrug vroeg ontheffing van het stopverbod voor de garage van het Lisser-autobedrijf. Dit is echter een zaak, die Rijkswaterstaat te beslissen heeft, al meende de voorzitter, dat de bezwaren wel laat komen voor Iets dat men al maanden van tevoren zag aankomen Plaatsing van een service-station aan de zijde van de Veldhorststraat achtte de voorzitter verkeerstechn^ch onmogelijk. Sonnevanck-collecte Morgen, woensdag, wordt ln Lisse de bekende jaarlijkse collectie voor Sonne- vanck gehouden. P.V. De Oude Blauwband Zaterdag werd met 135 postduiven eer wedvlucht gehouden van Quivrain (215 km). De Duiven werden gelost om 12.30 uur. De eerste kwam aan om 14 47 48 snelheid 1560 meter per minuut; laatste prijsduif 15.05-57 uur, snelheid 1375 meter per minuut. De voornaamste prijswinnaars zijn: 1 Langeveld; 2 en 4 C. v. d. Zwart; 3, 18. 22, 23 en 24 A de Wit; 5 en 19 G. 't Hort: 6, 15, 16 en 17 Th. v. d. Ploeg; 7 G. van Snippenberg; 8. 10. 20 en 21 M. v. d. Vréugd. Ruime maandagmarkt Er lag een hele vloot aan de maandag- -onrkt te lossen: liefst 55 schepen met '600 kisten vis, waarbij 3000 met makreel ■n 750 schelvis, 415 wijting, 300 gul en ^heljauw, 430 kool en 630 haring, 300 tokkebit plus 2100 stuks stijve en 1100 cisten schol met 10.000 kilo tong. De Emma was er met 1020 kisten en 200 dijve en de KW 99 had 550 kisten en 130 -tuks stijve, terwijl van de kw 59 400 kis- /erden gelost plus 60 stijve. De SCH 196 had 820 kisten, waarbij 320 met haring 130" stuks stijve kabeljauwen, de VL 35 voerde 430 kisten aan en 140 stijve er Ie kw 135 had 470 kisten en 200 stijve De KW 57 was present met 200 kisten en 1e Shamrock gaf 420 kisten plus 130 stuks stijve kabeljauwen, terwijl van de Cu- •agao na een korte reis 830 kisten in de hal stonden plus 290 stuks stijve kabel jau- Voor vandaag en morgen Vannacht verwachtte men voor de dins- lagmarkt de Polderman met 550 kisten •275 schelvis, 125 makreel. 20 haring en 70 kool, 60 kabeljauw en gul en 15 varia plus 300 stuks stijve. De Claesje heeft 700 kisten bij zich en daarvan waren 280 ge- NOORDWIJK Plan voor tweede predikantsplaats De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Noordwijk aan Zee koestert plannen om binnen afzienbare tijd tot beroeping van een tweede predikant over an. De gemeenteleden hebben van daag een rondschrijven ontvangen, waar onder meer wordt gezegd, dat dui zend zielen eigenlijk het absolute maxi- zijn voor bearbeiding door één predikant. De Gemeente van Noordwijk Zee is al ruim een kwart over dit maximum heen. Zodra men zekerheid heeft de nodln* gelden bijeen te kunnen krijgen, zal tot het beroepingswerk worden overgegaan Zeezeilvereniging met 11 leden opgericht Dezer dagen ls een zee-zeilverendglng opgericht met 11 leden. Het ligt ln het ïemen om binnenkort speciale wed strijden te organiseren. Het bestuur wordt gevormd door de heren C. den Hollander (voorzitter), D. Lüschen (secretaris) en D Passchier (penningmeester). Uitstapje Pro Rege De Koninklijke Militaire bond Pro Rege organiseert donderdag een uitstapje naar het militair tehuis in Oirschot. Speeltuin-film Donderdagavond geeft de speeltuinver eniging „Noordwijk" In Royal een film avond, waar „Haar 12 mannen" getoond zal worden. Philatellca vergadert Vanavond vergaderen de leden van de afdeling Noordwijk van de internationale vereniging Philatelica om 8 uur ln de Zeeleeuw. Collecte Zaterdag wordt ln Noordwijk een bij drage gevraagd ten bate van het nood zakelijke barmhartlgheldswerk van het Zonnehuis. Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds. Rootselaar uit Delft voor de Hervormde evangelisatie. NOORD IT I IKERHOVT Scootertooht Zaterdag houdt de scooterelub De Bol lenstreek een elfdorpentocht. Om kwart voor zeven wordt gestart op het HBG- plein te Lisse. Na elf stempels te hebber verzameld, moet men uitkomen bij he' stJtionskoffiehuis te Noordwijkerhout. vuld met schelvis. 75 met haring en 75 met makreel. 150 wijting en de rest met terwijl de KW 82 900 kisten zou >eren, waarvan 150 schelvis, 350 ha- ;n 400 makreel. De Francina, KW 153. voert aan 1100 kisten. Voor export Van de maandagaanvoer nam de bui- enlandse handel de kabeljauw, de schei- Iris en de tongen af de regels grote ka beljauwen deden 66 tot 84 en de kleine f 38 tot 45. terwijl voor de kisten van f 80 tot 86 kwam. De grote schelvis no- eerde van 32 tot 38 en de pennen r 32 tot f 40. terwijl de braadjes 27 tot r* 36 deden. De tongen deden gemiddeld f 2,70 de kilo. Binnenland in De binnenlandse markt nam de haring af tegen 18 f 22 en de makreel voor 6 15 tot f 18, terwijl de wijting 29 tot f 32 opbracht. Grote gul ging voor 31 tot 41 van de hand en torren voor 20 tot 27 de kist. Zwarte kolen haalden 41 tot 47 en grote en kleine gullen- maatkool 17 tot 20. Witte kolen deden er 125 kilo van f 65 tot 66 en lengen an 56 tot 61. WARMOND Filmavond In het Trefpunt wordt morgen een kleinkunstavond gehouden Het Verbond tor Veilig Verkeer zal enkele films ver- Postduivennieuws De uitslag van de wedstrijd voor oude duiven vanuit Mons (afstand 197 km) luidt als volgt: P. v. d. Drift 1, 4 en 5; Th Verwoerd 2, 7. 13, 18 en 21; J. Roest 3; D Sonnega 6; B. Oskam 8; P. Vogenzang 19; J. de Weerd 10 en 23; J. Smeets i 16; dr J. Venker 12. 17 en 2: Beugelsdijk 14; H. Kortekaas 15; C Winter 20. De duiven werden gelost om acht e eerste duif arriveerde om 9.48.46 De laatste om 9.57.58 uur. RIJNSBL'RC M. JGoudriaan tverd 1SZH- kam pioen Hoewel de strijd om de NZH-be>ker reeds beslist is. zijn er toch nog enkele oartijen te spelen die van betekenis zijn. omdat er nog een bekertje verbonden is aan de vijfde en tiende plaats. Gisteravond werd de partij gespeeld tussen de winnaar van de beker, M. J Goudriaan en de houder van de beker 1956 de heer L. J. G. Goudriaan. Aanvankelijk leek het of eerstgenoemde in snel tempo zou winnen, maar door een straffe verde diging liep de aanval op kwaliteitsverlies uit. Met een eindspel van toren tegen paard en plus-pion. werd tot remise be sloten. De heer M. J Goudriaan is nu met 18V4 punt uit 19 wedstrijden ongeslagen kampioen geworden Verder speelden nog' P. Glasbergen—A. van de Eijkel 01; J van der MeyH. van der Westen 0—1; H Binnendijk—W. Binnendijk 10. Volgende week zullen de spelers een vastgestelde partij hebben. Veilig Verkeereavond Morgenavond wordt in Flora, uitgaan de van het Verbond van Veilig Verkeer een kleinkunst-filmavond gegeveiv Hier aan werken Jan de Kleijn en Julia van Laer mee. De vergadering begint om 8 Zuigelingenbureau Inplaats van woensdagmiddag wordt donderdagmiddag zitting gehouden op het zuigelingenbureau. Alphen aan den Rijn Muziekzang en voordracht bij Oosthoeks mannenkoor „Gezellige zang-, muziek- en voor drachtavond" stond op het bewijs van toegang; daaruit bleek wel, dat Oosthoeks mannenkoor gisteravond in het Nutsgebouw niet met de pre tentie van bepaalde kunstuitingen kwam. Vanuit het gezichtspunt van een gezellig onder-ons-zijn, is deze jaarlijkse bijeenkomst goed geslaagd. Wat ten gehore gebracht werd, mocht er ook wel zijn. Het mannenkoor zelf. o.l.v. de heer J. P. v. d. Velde uit Zoe- terwoude, kwam met een zestal, wel wat wonderlijk gemêleerde nummers. Na „Jesu Dulcis Memorla" van R. Kothe en „Ecce Quamodo Moritur" van Jac. Gal les kregen de „Landerkennung" van Grieg te horen, dat in een geheel andere sfeer lag. en na de drie piano-soli volgde een tweede reeks van drie zangnummers, die, begonnen met Psalm 84 van N. H Andriessen, vla het bekende „Pelgrim- koor" van R. Wagner met „De twaalf rovers" van Sander Chigareff eindigde. Dit laatste nummer werd op „veler ver zoek" gezongen. Het was echter niet het Enquête in Buitenlust overtrof alle verwachtingen IN HET WITTE HUIS werd gisteravond de jaarlijkse ledenvergadering van de speeltuinvereniging „Oegstgeest" gehouden. Door verhindering van de aftredende voorzitter, de heer F. C. Noest en de vice-voorzitter, de heer H. F. Medendorp, leidde mevrouw P. H. Smits-Witvliet deze ver gadering. Zij verwelkomde de bestuursleden van de speeltuinen ..Marijkehof', „Buiten- lust" en de „Hoge Mors" en in 't bijzon der de oud-voorzitter, de heer B Hamer Onder de Ingekomen atukken was een uitnodiging voor de 26e algemene verga dering van de N.U.S.O. op 29 en 30 me) te Amersfoort. De heer J. van Mameren verklaarde zich in principe bereid om deze vergadering als afgevaardigde van de afd. Oegstgeest bij te wonen Uit he' iaarverslag van de secretaresse bleek, dat de enquête in Buitenlust alle verwachtin gen heeft overtroffen. In de paasvakantie is een poppenkastvoorstelling gehouden in Marijkehof. Deze speeltuin wordt he laas te klein, zodat de kinderen van 9 Jaar en ouder hier niet meer kunnen spelen Twee kleuferonderwijzeressen houden de kleine kinderen hier iedere woensdagmid dag bezig. In de speeltuin van de Hoge Mors zal een draaischijf komen, die he- ias door personeelsgebrek nog niet ge- laatst kan wordeiVVi Uit het financieel overzicht van de pen- ningmeesteresse bleek, dat er een tekort was van f 105.19. De begroting voor 1957 liet een nadelig saldo zien van 1672 Hierbij Is de gemeentesubsidie echter niet Inbegrepen. Plannen Het bestuur heeft verschillende plan nen met de speeltuigen De heren Van Mameren en Hamer zullen de speelwerk- tuigen regelmatig gaan controleren. Om dat de speeltuin Marijkehof te klein wordt, is het aantal leden enorm teruggelopen Het bestuur wil B. en W. daarom voor stellen belangeloos een stukje grond af te staan, waarop een jeudlelder de kinde- /an 9 jaar en ouder woensdagmiddag kan bezighouden. Bij de bestuursverkiezing werden mevr J. C. Beekes-Zaneveld en de heer J. v Zomeren herkozen. Aftredend waren de voorzitter, de heer F. C. Noest en de heer p. C. N. Hoogstraten. In de: koos men dr. M. R. Mackenzie en rr W. J. C. A. Brussee-van Hattem. Bij de rondvraag kwam de viering het 10-jarig bestaan ter sprake. Het be stuur koestert hiervoor grootse pi: Uit een vraag van de heer Hamer bleek. Jat het speeltuinwerk in de Indische buurt vast is gelopen op gebrek aan grond. Ontmoeting met het Boeddhisme Morgenavond om acht uur wordt in de zendingehogeschool te Oegstgeest een bij eenkomst gehouden van de vrouwen- zendingsgroep. Ds. Ui. B. W. G. Gram berg uit Ceylon hoopt te spreken over: De ontmoeting van de Christelijke Kerk met het Boeddhisme. Ook belangstellen den zijn welkom. Zilveren Molentoernooi Morgenavond om acht uur wordt de verliezersronde gespeeld voor het zilve ren molentoernooi tussen Roodenburg VCS. Hillegom Binnen afzienbare t|jd zal de vereni ging voor Christelijk volksonderwijs haar we school aan de Willem de R|jke- in gebruik nemen. Het onde gebouw de Julianastraat wordt eigendom de gemeente, die Indertijd de gelden de stichting van de school heeft verstrekt. en W. menen, dat de in 1952 ge stichte lokalen na de nodige verbouwing uitstekend geschikt zijn voor de dienst voor sociale zaken, die momenteel in het voormalige raadhuis ls gevestigd De vrij komende ruimte kan dan worden ver huurd aan de dienst der rijksbelastin gen. die eveneens met een ernstig tekort aan ruimte heeft te kampen. Van de ove rige lokalen kunnen er vier worden ge bruikt door de gemeentelijke avondnU- verheidsschool, terwijl ook de kleuter school er tijdelijk onderdak kan vinden. B. en W stellen de raad voor een cre- diet van f 40.690 te verlenen teneinde de nodige verbouwingen te kunnen ultvoe Kringwedstrijden BB in Ilillegom Zaterdagmiddag zijn op het terrein het gebouw var openbaee werken kring wedstrijden van de B.B.-reddingdienst gehouden Aan deze oefening werd deel genomen door groepen uit Wassenaai Lisse, Leid6chendam, Voorschoten en Hil legom. Na afloop werden in Treslong de prijzen uitgereikt. De wisselbeker blijft in Wassenaar. De verdere uitslagen luiden: 2. wijk- ploeg Li66e; 3. gemeenteploeg Voorecho- ten; 4. gemeenteploeg Leldschendam; 5 wijkploeg Wassenaar; 6. wljkploeg Hille gom; 7 kringploeg Leldechendam. Verscheidene autoriteiten gaven blijk van hun belangetelling- Vakantie slagers B. en W. stellen de raad voor de vakan tieregeling voor de slagerswinkels defim tief vast te 6tellen. Men wil de winkels ir de periode van 1 juli tot 1 september eer week «luiten. Subsidieregeling voor ziekenverpleging De protestantse ziekenverpleging en d« afdeling Hillegom van het Wit-Gele kruie hebben B. en W verzocht te bevordei dat hun een eubeldie wordt verleend t einde het werk ln zijn huidige omvang te kunnen blijven verrichten en de noodza kelijke vervanging en modernisering het verplee^na ter taal ter hand te kunnen nemen. Beide instellingen ramen 1957 een aanzienlijk tekort, ondanks de in 1956 doorgevoerde contributieverhoging B. en W «tellen voor elk der verenigin gen een subsidie toe te kennen van 25 procent van de totale contributies tot een maximum van f 2000 alsmede een be drag van f 500 in de kosten van het verpleegmateriaal. Sport en wedstrijden Nu salarisverhoging voorgesteld Engelse voetballers zouden te weinig krijgen Het bestuur van de Engelse league heeft op de agenda voor de jaarlijkse algemene vergadering, die in juni in Londen wordt gehouden, een voorstel geplaatst tot ver hoging van salaris en premies van voet ballers. die in de eerste divisie spelen. Indien het voorstel wordt aanvaard, zal het salaris van deze spelers stijgen met 350 gulden tot 12.400; het meespelen in een interlandwedstrijd zal dan 500 op leveren en de premies voor een overwin ning zullen van 30 tot 40 en voor een gelijk spel van 15 tot 20 worden ver hoogd. Als een speler vijf jaar bij dezelfde club speelt, ontvangt hij ten hoogste 7500 en voor tien jaar trouwe dienst maximum 10.000. Vervanging geblesseerde voetballers Het ziet er voorshands niet naar uit, dat verruwing van de voetbalsport word! tegengegaan. De vraag of ln de wedatrU- den om het wereldkampioenschap gebles seerde voetballers mogen worden vervan gen, is kort geleden ter sprake gekomen. Het besluit viel, dat, indien 'n voetballer gewond raakt, het elftal Incompleet moet verder spelen. De internationale voetbalfederatie voel de echter wel wat voor vervanging van een zo speciale figuur ale de doelver- dediger en heeft nu een voorstel inge diend, inhoudende, dat een geblesseerde doelman in alle wedstrijden mag worden vervangen. Dit voorstel zal op de jaar lijkse vergadering van de federatie wor den besproken. Het bestuur van de En gelse voetbalbond heeft nu geadviseerd, dat Engeland zich tegen dit voorstel zal uitspreken. Van Scheltinga won in schaaktoernooi Dublin In het zoneschaaktoernooi te Dublin heeft onze landgenoot T. D. van Schel tinga gewonnen van de Ier O'Sulllvan. Hierdoor bezet Van Scheltinga die zijn eerste partij verloor, thans de gedeelde 8ste plaats. De Schot Fairhurst heeft met 2 punten de leiding, gevolgd door Benko uit Hon garije met punt. Daarna volgen vijf schakeri, die 1 punt en 1 afgebroken partij hebben, waarna met 1 punt volgen Van Scheltinga, Giuatolisi uit Italië. Stenberg uit Zweden en Durao uit Portugal. Aan dit zonetoernooi nemen 18 schakers deel. Sportfigurenwijk in Amsterdam Verscheidene straten in een deel van de Amsterdamse tuinstad Geuzenveld, die lopen in het gebied waar een aantal sport velden worden aangelegd, zullen worden genoemd naar personen, die op sportge bied bekendheid hebben gekregen. De Amsterdamse wethouder mr. A. de Roos zal donderdagmiddag het eerate naambord onthullen: Andriessenhof. ge noemd naar de destijds In het Ned elftal spelende voetballer Wim Andriessen beste van de avond. Bleef men met de e drie beneden het kunnen, dat de capaciteiten er zijn bewees de uitsteken de vertolking van Psalm 84, waain voor al de tenoren een goede beurt hebben ge maakt. Men bleek het zonder begeleiding te kunnen; bij de nummers die door de heer W v. d. Velde aan de piano wer den begeleid was de harmonie tussen zang en muziek zoek. De dirigent van het koor deed rustig aan. Het zal nodig zijn. dat de zangers vrij van hun blad komen: dan wordt het peil stellig opgevoerd. De piano-soli, die we reeds noemden werden uitgevoerd door de heer J. C. de Vrijer, ook een van de Oosthoek-employé'? Hij vertolkte een stuk van Handel en Wals op. 64 nr. 1 en nr. 2 van Chopln. Het ipplaus was zeker verdiend Het gedeelte na de pauze werd ver zorgd door het mandolinegezelschap .Sempre Avanti" uit Leiden o.l.v. Koos Kukler. Goede wijn behoeft geen krans Het bekende gezelschap stelde ook nu niet teleur. Teleurstellend De avond was met een kort woord in geleid door de voorzitter, de heer J. Ver meer (die ook een goed solist was). Hij heette bijzonder welkom de bescherm heer. de heer A. Oosthoek, die met zijn vrouw de avond bijwoonde en de ere voorzitter. de heer J. K. A. Mol. Spr. zei o m. dat dit koor een bedrijfskoor bedoelt te zijn en dat het dan wel wat teleuratel- lend is, dat van de 400 personeelsleden er nog geen 40 lid zijn van het koor (er waren 27 zangers). Uiteraard is het doel van de vereniging de oefening van de zang, maar men komt ook graag netjes oor de dag, ln uniforme kleding; wat men nu kan doen. is alleen mogelijk dooi steun van de directie. Aan hef einde van het eerste deel heeft de ere-voorzitter. de heer Mol. kort woord gesproken. Hij releveerde dat Oosthoeks mannenkoor nu tien jaar be staat en in de vierde afdeling begonnen, nu zingt in de afdeling uitmuntendheid. Men behaalde 8 eerste, een tweede en twee ere-prijzen. Waar gezongen wordt. zlin vrolijke mensen. Voor de Alphenaren is hef wel wat bezwaarlijk, dat de repeti ties in Zoeterwoude worden gehouden, maar als de ledenverhouding uit ge noemde plaatsen zich wijzigt, kan dit ook laten wisselen. Verder hoopt men. zoveel steun uan dames te krijgen, dat er een gemengd koor kan worden ge vormd. Dankwoorden kreeg de dirigent voor zijn trouw aan het koor en de heer De Vrijer ontving een attentie. Geslaagde slotavond der school-concerlen Gisteravond werd in de kantine van de Chr. technische school de Blotavond ge houden van een aerie schoolconcerten, die onder auspiciën van het ministerie van O., K. en W. zijn georganiseerd. De heer Willem Hielkma behandelde vier componisten, van wie hij eerst een korte levensschets gaf, waarna hij enkele van hun werken speelde. Hij vertelde hoe velen van de nu beroemde componisten in hun tijd grote armoede leden, omdat zij niet werden begrepen een lot, dat zij met vele kunstenaars delen. Voordat de heer Hielkma een aantal werken van Mozart, Chopln, Wasallje- witsch en Da Falla vertolkte, onderwierp hij de plano aan een korte besohouwlng. Het was voor het hoofd der school, de heer H. v. d. Bijl, een dankbare taak de heer Hielkma hartelijk dank te zeggen. Receptie Alphense Boys Ter gelegenheid van de promotie van de tweede naar de eerste klasse van de on derafdeling Leiden van de KNVB heeft de voetbalvereniging „Alphense Boys" gisteravond in „Centraal" een drukbe zochte receptie gehouden. Het bestuur de leden van het kampioenselftal hadden plaats genomen tussen tal van fraaie bloemstukken. De heren hadden vele han. den te drukken en er zijn hartelijke toe spraken gehouden, met de wens dat eer volgend seizoen de terugkeer naar d< vierde klas van dc KNVB zal brengen. De bekwame voorzitter, de heer C. J. Win- nlnghoff, had voor alle sprekers eer vlot en dankbaar antwoord. Saaie Engelse confectie moderedactrice) mag dan waar a|Jn. dat de Engel- In voor traditie hebben en veel, ran het continent komt. met een beleefde minachting beschouwen en Londense firma gemeend heeft >eten presenteren op een verkoop- in het Doelenhotel te Amsterdam gehouden, was toch wel een beetje triest. Voortdurend hebben we het gevoel ge had. mode te aanschouwen anno 1950. Het was bar saai allemaal, geen enkel opvallend modleue of verrassend effect. Slordige, bollende ruggen had men trachten te camoufleren door brede, rondlopende ceintuurs en al te vaak had men zijn toevlucht gezocht in het ver werken van elastiek in de taille. Men was gul met doorknooprokken en het versieren met grote strikken van cocktailtolletten. Bepaald bedenkelijk was de neiging om allerlei Ideeën ln één iapon te verwelken, zoals hoefijzerhals, op de rug knopen van onder tot boven plus een plissé-strook onder aan het achterpand. Eén gunstige uitzondering was een eenvoudig, glad serge japonnetje, dat een mooie halssluiting had: een strik van twee losse slippen. De halflange Jakken met gebreide boorden deden het ook aardig. Maar voor het overigeneen, om een dergelijke import zitten wij be paald niet te springen. ALKEMADE Bouwactiviteiten in Alkemade In de gemeente Alkemade wordt flink gebouwd. In het dorp De Kaag is men bezig met de bouw van tien woningen, in Nieuwe Wetering zijn er Juist tien gereed gekomen en in Oude Wetering zijn dertien nieuwe huizen ln aanbouw en wordt bin nenkort weer een behoorlijk aantal wo ningen aanbesteed. In Roelofarendeveen zijn het nieuwe badhuis en het gymnas tieklokaal onder de kap gekomen. In Roelofarendeveen ls tevens een begin gemaakt met de krotopruiming. De Wil- genatraat en de Populierenetraat zijn van een nieuw wegdek voorzien, zodat de be woners ven deze nieuwe wijk nu ten minste droogvoets thuie kunnen komen. BENTHVIZEN Zonnedag bejaarden Het comité Zonnedag ouden van dagen heeft de route van het op woensdag B juni te maken tochtje vastgesteld. Tot en met lanstaande woensdag kunnen plaatafeno- en van 85 Jaar en ouder (of inwoners, die dit jaar 65 hopen te worden) zich aan melden bij de comité-leden of ln het ge meentehuis. Boerenleenbank Donderdagavond om half acht wordt ;n vergadering van de plaatselijke co- operatieve boerenleenbank gehouden. Gereformeerde Gemeente Donderdagavond om half acht wordt een dienst gehouden in het kerkgebouw van de Geref. gemeente. De. Verhagen uit Goudahoopt voor te gaan. Er ls openbare belijdenis. KOUDEKERK A. D. RIJN Geslaagd Voor het einddiploma van de Rljks- tuinbouwachool te Aalameer slaagde de heer W, L. Lek* J«n. NIEUWVEEN Eerste prjji Zaterdag hebben belde afdelingen van de wandelclub Steeds Voorwaarts van de Johannesstichtlng deelgenomen aan een wandel ma ra te Uithoorn. De afdeling on der leiding van mejuffrouw Pronk ver wierf met 294 punten een eerste prij» en een eervolle vermelding. Het parcours was vijftien kilometer lang. ROELOFARENDSVEEN Knaapje verdronken In de omgeving van de tuin van zijn vader aan het Noordeinde la de zesjarige Johnny van der Zwet te water geraakt en verdronken. Hij was een neefje van het driejarige meisje M. Kleijn te Oude Wete ring, dat zondag verdronk. Nieuws van en voor Voorschoten Onderling Hulpbetoon Gisteravond werd ln het Gezondheids centrum de algemene ledenvergadering gehouden van de vereniging „Onderling Hulpbetoon". De vergadering stond ondei leiding van de voorzitter, ds. H. P. Fort- gens. Uit het verslag van de penning meester over 1956 bleek. dat. ondanks eer teruggang van het aantal leden, het Jaar werd afgesloten met een winstcijfer 2241,52. De verpleeggelden in 1956 be droegen voor 36 patiënten met 562 bij- dagen in totaal 4243,50. De aftredende bestuursleden, de heren A. B. Wesselo en M. G. Emeis. werden herkozen. In de vacature J. van Sant brink werd gekozen de heer D. van Schie Op voorstel van het bestuur werden, met het oog op de steeds hoger wordende verpleeggelden in de ziekenhuizen, de verpleeggelden verhoogd voor 60 dagen tot een maximum van 15 per dag. de dokterskosten bij operatie tot 175, de bijkomende operatlekoaten tot 75 en de kosten van röntgenfoto's tot 75. In ver band met een en ander werd de contri butie verhoogd van 2 tot 3 per maand. Ten slotte ls, op voorstel van het be stuur, de heer J. van Santbrink, uit waardering voor het vele werk dat hij gedurende 34 jaren voor de vereniging heeft gedaan, benoemd tot erelid. Hengelwedatr|jd De Vooraohotenee hengelsportvereniging Ons Genoegen houdt zaterdag 8 Juni bij In de vijfjarige overgangsperiode, die op 10 februari 1953 ls begonnen, heeft de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal bijgedragen tot de snelle ontwik keling van de produktiviteit in Europa Het jaarverslag van de Hoge Autoritei' (1956'57). ter sprake gebracht op de van daag in Straatsburg begonnen gemeen schappelijke vergadering van ac E.G K F ->of»mt dit verblijdende feit. Morgen houdt het parlement van d- E.G.K.S. het algemeen debat. café De Knip een hengeJwedstrijd, waar van de opbrengst li bestemd voor de be jaarden van Voorschoten. Men kan zich nu reede opgeven bij kapper J. Teske, Voorstraat 26. Het inschrijfgeld bedraagt 1- hield een wedvlucht met oude duiven op 12 mei van Mons, afstand ongeveer 190 km. Gedost 8 uur met zuidenwind. Aan komst le prijsduif 9.44.06 uur, snelheid 1820 m per minuut. Aankomst laatste prijsduif 9.55.20 uur, snelheid 1643,46 m per minuut De prijzen werden als volgt behaald: H. Schoo 1, 3, 13 en 38; G. L. Schrijvers 2, 18 en 27; J v Bwijk 4, 14, 31 en 33; M. Wolleewinkel 5 en 7; A. de Graaf 6; K. I. Waasdorp 8 en 11; F. Hendrik» 9, 15, 18 en 20; D. M. Kloosterman 10 en 25; P. d Haen 13, 17, 19, 21, 23, 24 en 80; C. Zwaan 22. 26 en 29. Vragen over raad van Hollandia (Van c parfementfiredactie) Het Tweede-Kamerlid F. H. van de Wa tering (c.h.) heeft de mlnieter van zaken overzee gevraagd in welk 6tadium de voorbereiding verkeert van een plan om voor Hollandia een gemeenteraad ln het leven te roepen. De adviserende raad van Hollandia schijnt hierover aanbeve lingen te hebben gedaan. U het juist, aldue de heer Van de Wetering, dat de gemeenteraad uit zeven Europeanen, vijf Papoee'e en een vreemde Oosterling zal bestaan? Wanneer zo'n samenstelling ook In het voornemen van de regering ligt, vreest de minuter dan niet. dat op deze wijze tegenstellingen tussen de bevol kingsgroepen in het leven worden geroe pen. die in hat belang van een harmo nische opbouw van Nederland! Nieuw Guinea voorkomen dienen te worden?

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7