Mi ru ine fciftsrtjc (Courant Geen eenstemmigheid over h u u rcompen satie Met zijn elf miljoenen in het dichtstbevolkte land Overeenstemming over toeslag van 2,4 pet. op totale loonsom Frankrijk schakelt over op atoomwapens Duitse bondsdag vraagt opschorting kernproeven Naclitvorstscliade loopt in de miljoenen guldens Geweer ging af: dode op Texel PANIEK OP COLOMBIA'S „BEVRIJDINGSDAG" w ZATERDAG 11 MEI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen, t Advertentie-afdeling: Tel 31441, ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Achtendertigste jaargang No 10953 W. 3. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken itontooitirt Is «btblroco "wgn bert in Ufleaspott Stad der vreemdelingen ZIE PAGINA 5 Gemeenteclassificatie bleek struikelblok (Van onze parlementaire redacteur) De Stichting van de Arbeid heeft gisteren langdurig vergaderd over de compensatie van de 25 huurverhoging in de lonen. Ondanks de uit voerige discussies is men niet tot overeenstemming gekomen, zodat de regering een dezer dagen de knoop zal moeten doorhakken. De vertegen woordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties hebben elkaar wel gevonden op een compensatie van 2.4 °/o van de totale loonsom, maar de meningen zijn verdeeld over de vraag op welke wijze men tot deze berekening moet komen. Het is voor de regering echter onge twijfeld reeds een winstpunt, dat de Stichting van de Arbeid nu haar laatste vergadering over deze netelige kwestie heeft gehouden. Aanvankelijk was het de bedoeling dat zij eerst op 15 mei a.s. zou bijeenkomen. In cTat geval zou het weJ uiterst moeilijk zijn geworden om de huurvoorstellen op 21 mei a.s. in de Twee- de Kamer te behandelen. Op verzoek van de regering heeft de Stichting van de Arbeid dan ook besloten de datum van de vergadering te vervroegen. Vap de zijde der werknemers heeft men voorgesteld een wekelijkse bijdrage van f 4,50 voor de eerste twee gemeenteklas sen en f 2.50 per week voor de derde, vierde en vijfde klas. Dit zou neerkomen op een compensatie van 2.9 °/o van da totale loonsom. De werkgevers daarente gen kwamen niet met twee dragen, doch met vijf, nl. voor elke ge meenteklas één. Naar hun oordeel zoi een bijslag van f 3 in de eerste tot f 1.55 in de laatste gemeenteklasse voldoende zijn, omdat de huurverhoging in de eerste gemeenteklas globaal f 2.50 per week be draagt en in de laagste klas f 1.50. Dit standpunt kwam neer op een looncom- pensatie van 2.4 van de totale loon som. De werkgevers vonden, dat de werk nemers een te grote overcompensatie eis ten. Bij hun standpunt zijn de werkgevers er van uitgegaan dat de regering bereid zou zijn de premie van de kinderbijslag met 0.4 'I» te verlagen. Minister Suur- hoff heeft dit in principe reeds toege- Een koffer, versierd met het embleem van de Nationale Reserve, boordevol met handtekeningen van Nederlanders die de Nationale Reserve willen laten voort bestaan en verontrust zijn over het be sluit van de minister dit vrijwilligers korps op te heffen, werd gistermiddag b\j minister Staf binnengedragen door ser geant J. v. Domselaar uit Driebergen. Het waren 17.190 handtekeningen, waaronder een van een commissaris der Koningin. 96 van burgemeesters, 164 van artsen en notarissen en 328 van predikanten en geestelijken. En dit zijn nog niet de handtekeningen van Alle sympathiserenden met de Natio nale Reserve. Honderden zijn nog onder weg naar het centrale postadres van de actie voor de Nationale Reserve. Minister Staf was zelf niet aanwezig, toen sergeant Van Domselaar met zijn koffertje binnenstapte. Een vertegenwoor diger van de minister nam de handteke ningen in ontvangst en verzekerde de woordvoerder van de Nationale Reserve dat de signaturen aan de minister ter hand gesteld zouden worden. Duitse industrie wil zelf wel wapens maken TTET VERBOND der Westduitse A A industrie heeft bekend gemaakt, dat de bondsregering de neiging heeft de voorkeur te geven aan bin nenlandse produktie van zware wa penen voor het nieuwe leger, boven invoer dier wapens uit andere Navo- landen. Om militaire redenen en wegens het prijspeil slaat de schaal over naar binnen- landse produktie, doch de Duitse in dustrie kan onmogelijk de daarvoor no dige fabrieken bouwen zonder openbare hulp. Deze zou gegeven kunnen worden in de vorm van „edelmoedige" voorschot ten. langdurige afzetwaarborgen of maar liever niet door directe leningen van de staat. De totale kosten van het leger voor de eerste vijf jaren worden ge schat op vijftig tot vijfenvijftig miljard gulden. De industrie zit echter niet orr deze markt verlegen, doch ook als de in voer op gunstige voorwaarden kan ge schieden. wil de Duitse industrie niet in een weinig loyale houding jegens de Europese bondgenoten, de handen vrij houden voor de export. De bewapeningsorders dienen slechts dan aan buitenlanders gegeven, te wor den als het materiaal niet in Duitsland vervaardigd kan worden, als het gaat om geringe hoeveelheden, die Duitsland niet economisch produceren kan en als kwali teit, prijs en leveringsvoorwaarden gunsti ger zijn dan in Duitsland. zegd. Dit is mogelijk, omdat er in het kinderbijslagfonds momenteel grote be dragen zitten. In het rapport van de SER over de be stedingsbeperking is vermeld dat een verhoging van 2 van de totale loonsom voldoende is voor de huurvferhoging van 25 "/o. De werkgevers hebben zich daar aan gehouden, want de resterende 0.4 wordt dus gecompenseerd door een ver laging van de premie voor de kinder bijslag. T egemoetkoming Van de zijde der werknemers bleek men bereid aan de wensen van de werk gevers tegemoet te komen, voor zover het tenminste het percentage betrof. Zij hebben hun eis laten vallen dat deze loonbijslag gegeven moet worden aan alle 21-jarlgen. Door de leelftijdsgrens op 23 te stellen, kon 0.2 van de totale loon som worden bespaard. De gehuwde vrou wen zullen geen toeslag ontvangen, het geen een besparing van 0.1 opleverde. De verlaging van de kinderbijslagpremie kost 0.2 In totaal lieten de werkne mers dus eisen vallen, die een half pro cent van de totale loonsom uitmaken. Daardoor kwamen zij ook op de 2.4 He probleem van de gemeenteclassifica tie is echter blijven bestaan. Dat zal de regering dan moeten oplossen. VEEN- EN HEIDEBRAND BIJ HAAKSBERGEN Gistermiddag heeft opnieuw een veen- en heidebrand gewoed in het Haaksber ger veen. Er is 25 hectare natuurschoon verloren gegaan. Reorganisatie strijdkrachten De Franse minister van defensie, Mau rice Bourges-Manoury, heeft gisteren plannen ontvouwd voor reorganisatie van de strijdkrachten, om deze geschikt te ma ken voor een atoomoorlog, een oorlog met conventionele wapens en de strijd tegen opstandelingen zoals in Algerije. Als gevolg van deze reorganisatie zal de 6terkte van de Franse strijdkrachten met circa 100.000 man worden vermin derd, door de dienstplichtigen na 24 in plaats van 30 maanden met groot verlof te 6turen. De Franse plannen komen op het vol- 1. Een studie wordt gemaakt van ballis tische projectielen met een reikwijdte van 3000 km. die zowel een gewone springlading als een. atoombom kunnen 2. In afwachting van deze projectielen schaft Frankrijk speciale bommenwer pers aan met een actieradius van 1000 km voor vergeldmgsaanvallen. 3. Orders zijn geplaatst voor speciale onder6chepvlicgtuigen, die tactische kern- (Van onze correspondent) BONN. zaterdagmorgen DE WESTDUITSE BONDSDAG heeft gisteravond In een motie van de rege ringspartijen een beroep gedaan op de grote mogendheden, de proefnemingen met kernwapens voor een bepaalde tijd op te schorten „als zichtbaar teken van hun WORDT FRUIT DUUR DIT JAAR? MET DE DAG wordt het duide lijker, dat de zware nachtvorst in het begin van deze week voor mil joenen guldens schade heeft toege bracht aan de gewassen. Het is wel zeker, dat het fruit dit jaar bijzon der duur zal worden. Ook de land bouw heeft ernstig te lijden gehad en de boomkwekers in Boskoop en omgeving weten zich geen raad: de „fut"*is uit hun gewassen gevroren. In het centrum van ons land, het gebied van de Kromme Rijn—Wijk bij Duurstede. Bunnik. Cothen. Houten— zijn boomgaar den, waarvan de bloesem en het reeds ge zette fruit voor de volle honderd procent vernietigd is. Op verschillende bedrijven is het personeel in zijn geheel ontslagen. Vele kwekers hebben zich al tot de tuin- bouwvoorllchtingsdlenst in Utrecht ge wend om advies en bijstand. De door de zachte winter vroeg tot ont wikkeling gekomen bomen en planten worden zwart doordat de sappen bevroren zijn. Dc scheuten verdorren. Zelfs het ge was in de bakken en onder de horren heeft nog te lijden gehad Deze half-bevroren planten gaan niel direot dood, maar moeten wat de groei be treft, opnieuw beginnen Deze hergroei zal aanmerkelijk zwakker zijn. Tot de meest getroffen gewassen be horen de prachtige acers en magnolia's. Verder is dc bekende klimplant aristo- lochia onherstelbaar aangetast. Het jonge schot van de rododendron praccox is ver nield. de goudcn-regenstruikcn laten de scheuten hangen, forsythia's zien zwart en zo kan men doorgaan. Doordat een geweer, dat htf uit zijn fietstas haalde, afging, is gisteravond de 23-jarige Cornells Ellen in Oude Schild op Texel dodelijk getroffen door een ko gel. Ellen over)ecd enkele ogenblikken na het ongeluk. De jongeman zou de buks van zijn va der nakijken. H(j had hel geweer ver voerd in zijn fietstas en wist niet dat het geladen was. Toen hij het geweer uit de tas trok, bleef dc trekker haken aan Jc rand van dc tas en ging het geweer af verlangen naar algemene ontwapening onder internationaal toezicht". Deze motie, met handopsteken aange nomen na het door de socialisten uitge lokte „atoomdebat", dat in totaal dertien uur duurde, was het antwoord op de eis van de oppositie, geen vergunning te geven voor het opslaan van geallieerde atoomwapens op Westduits grondgebied, net legeren van „atoomtroepen" in West- Duitsland en het uitrusten van de West duitse strijdkrachten met atoomwapens. De vergadering werd door de televisie uitgezonden. Worosjilof werd zwaar beschermd De president der Sowjetunie Worosjilof is. tezamen met Sukarno, te Bandoend. volgens Ass. Press, door een miljoen men sen toegejuicht. Dé reis van Buitenzorg naar Bandoeng werd met een zwaar ge wapend escorte gemaakt daar de weg liep door het bergland, waar de Daroe-1 Is lam opereert. De gewezen vice-president Hatta heeft in een toespraak te Soerabaja aangedron gen op een Indonesische regering, die ge baseerd is op de islamitische gerechtig heid. Hij zeide. dat in Indonesië in elf laren van onafhankelijkheid de idealen van een rechtvaardige en welvarende maatschappij niet in vervulling zijn ge gaan. Echtpaar in Terneuzen 70 jaar getrouwd Zondag hoopt het echtpaar Krijn-Ra- melink,' (91) en Johanna van Be?0oy.en (891 te herdenken, dat het 70 jaar geleden in het huwelijk werd verbonden. Het echt paar, verblijft in het Nederlands Her vormde rusthuis te Terneuzen. /an Saoedi-Arabië is langekomen voor een Koning Saoed andaag in Bagdad officieel bezoek van wapens kunnen lanceren- 4. Een 6tudie wordt gemaakt van een ,semi-ballistisch wapen" voor lange vluchten. In 1965 De reorganisatie zal twee tot drie jaar in beslag nemen. De minister verwacht, dat in 1965 projectielen met een grote reikwijdte beschikbaar zullen zjjn voor het onderscheppen van vliegtuigen, die sneller vliegen dan het geluid. Tot dusver heeft Frankrijk nog niet besloten, of het een atoombom zal gaan vervaardigen. Naar verluidt zou het bin nen twee of drie jaar kernwapens kun nen produceren. Een besluit hieromtrent zal wellicht afhangen van de loop der ontwapeningsconferentie in Londen. Vijf kinderen uit één gezin overleden Alle vl)f de kinderen van het Italiaanse gezin Santoro in Latina zijn na een maal van zelfgezochte paddestoelen overleden. Vader én moeder Santora verkeren nog in levensgevaar in het ziekenhuis van Latina. Prof. dr. Th. C. Vriezen, tot dusver te Groningen, zal maandagmiddag 20 mei te Utrecht het ambt aanvaarden van gewoon hoogleraar in de wetenschap van het Oude Testament en de geschiedenis van de Is- raëlietische godsdienst. f 349.50 slijke krediet-service Fa. H. Walenkamp Zonen TUflfTvïARKT 5 LEIDEN Bloemen voor moeder! Kroesjtsjef zegt Rusland en V.S. samen de baas 1~\E VERENIGDE Staten en Rusland A-' dragen de verantwoordelijkheid de spanningen in de wereldpolitiek te ver minderen. Dit heeft Kroesjtsjef verklaard in een interview met een der hoofd, jdae- tcuren van de New York Times. Hij meen de, dat een regeling tussen oost en west voor het verdeelde Europa mee zal bren gen, dat er een permanent orgaan komt, waarin fkmerika cn Rusland de hoofdrol zullen spelen. Hjj voegde eraan toe, dat zo n orgaan natuurlijk de ontbinding van de NAVO zou betekenen. Overigens zei Kroesjtsjef, dat Noorwegen maar „door een misverstand" b(j de NAVO was ge komen cn dat de meerderheid der Noren de NAVO zouden willen verlaten. Ook Nederland en Denemarken zouden in deze positie verkeren. Hij verklaarde zich zeer beslist voor een nieuwe conferentie van Amerika, Rus land, Engeland en Frankrijk op het hoog ste niveau. Het Duitse probleem der her eniging moet echter absoluut worden over gelaten aan Bonn en de Oost-Duitsers. De Verenigde Naties vond Kroesjtsjef een nuttig lichaam voor de vrede, maar op dit ogenblik niet belangrijk door de dominerende rol. die da Verenigde Staten er spelen Overigens wilde hij best naar de Ver enigde Staten toe, maar „als toerist wordt ik niet toegelaten en een officiële uit nodiging heb ik niet gehad." voegde hij eraan toe. De interventie van de Verenigde Staten in het Midden Oosten moet veroordeeld worden, maar de inter ventie van de Sowjetunie in Honga rije is heel iets anders, daar de Hon garen een ofafhankelijke staat en re gering hebben. Ziehier een volgende stelling van de eerste secretaris van het centrale comité der communis tische partij. „Als de „bevrijding uit de slaverij" der Oosteuropese landen een punt blijft, kan het wel tweehon derd jaar duren eer we tot overeen stemming geraken. Op die punten is ae Sowjetunie onbuigzaam." NEDERLANDERS NAAR KERNPROEVEN IN V.S. Amerika zal 47 landen uitnodigen, waarnemers (militaire en journalisten) te zenden naar de atooijiproeven. die deze maand in Nevada worden gehouden. Tot de uitgenodigde landen behoort ook Nederland. Vreugde over val dictator, dertig mensen onder de voet gelopen LOEIENDE CLAXONS en een juichende menigte kondigden gister morgen in de Colombiaanse hoofdstad Bogota het begin aan van een nationale feestdag. President Gustavo Rojas Pinilla was onder druk van een groep hoge officieren afgetreden. Hij droeg het bewind over aan een militaire junta. Ze staat onder leiding van generaal Gabriel Paris, de minister van defensie. Na dagen van stakingen en felle betogingen be schouwde men deze vrijdag als een bevrijdingsdag. Duizenden feestvierders stroomden men op het grote Simon Bolivarplëin, de leuzen „Leve de Vrijheid" en „Wij willen een democratie". Het werd ee korte vreugde. Geheel onverwacht keei den de nieuwe leiders zich tegen de mi nigte. Militairen kregen de opdracht het plein te ontruimen. Een enorme paniek ontstond, toen de soldaten met geweer kolven op de menigte insloegen. Zeker dertig mensen werden in wilde angst der de voet gelopen en gedood. Meer dan honderd werden gewond. Later op de dag namen tanks stelling op de voornaamste pleinen en de hoeken van de 6trate Naar Panama De afgezette president vertrok gister morgen met zijn echtgenote, dochter er schoonzoon per vliegtuig naar Panama. Slechts twee dagen geleden had de con- C.P.B. berekent: Bezuiniging in 1957 van ca. 650 miljoen Het Centraal Planbureau heeft bere kend, dat de bestedingsbeperking in 1957 ongeveer f 650 miljoen zal bedragen. De particuliere consumptie zal dit jaar circa f 250 miljoen lager zijn dan zonder de bezuinigingsmaatregelen het geval zou zijn geweest. De overeenkomstige beper king bedraagt voor de particuliere invr" teringen f 150 a f 200 miljoen en vc het totaal van de consumptieve en i vesteringsuitgaven van de overheid ruim f 200 miljoen. De minister van financiën Hofstra heeft dit meegedeeld in de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer betreffende de begroting van financiën. Met deze glo bale, onofficiële indicaties van de gevdl- gen van het beperkingsprogramma 1957 loopt de bewindsman, naar schrijft, vooruit op een publikatie. die het C. P. B. binnenkort zal uitgeven. De minister neemt in de memorie met kracht stelling tegen de bewering van een aantal senatoren, dat de regering het in de bestedingsnota zou hebben doer voorkomen alsof het bedrag van de be perking der uitgaven door de rijksover heid met 197 miljoen uitsluitend de con sumptieve en investeringsuitgaven van het rijk betrof. In de nota, aldus de minister, is uitdrukkelijk gesteld, dat onder het be drag van f 197 miljoen ook uitgaven andere aard voorkomen. De 197 miljoen zijn zeker niet aange kondigd als het totaal van de beste dingsbeperking door het rijk en i dan ook volgens de bewindsman geen grond voor de veronderstelling van een aantal Eerste-Kamerleden, dat het rijk zijn geprojecteerde aandeel in de beste dingsbeperking niet zou bijdragen. De totale, oorspronkelijk via de rijksbegro ting voorgenomen investeringen worden met circa 9 pet. beperkt. De beperking van de investeringen in de particuliere sector zal naar schatting nog geen 5 pet bedragen. Suezkanaal Britse regering capituleert De Britse regering zal in het begin vi de volgende week in het Lagerhuis ei verklaring afleggen over de kwestie vi het Suezkanaal. Algemeen wordt vc wacht, dat z(j zal mededelen tijdelijk de Egyptische voorwaarden voor het gebruik van het Suezkanaal te aanvaarden. Even eens verwacht men de opheffing va benzinedistributie, die immers zou d zolang de aanvoer niet normaal kon zijn. De Amerikaanse regering heeft de re derijen doen weten, dat de gevaren ver bonden aan de vaart door het Suezkanaal niet meer bestaan, doch dat de rederijen de tolgelden slechts onder protest mc betalen. Dit laatste is nodig omdat nog steeds juridische gevaren voor dubbele aansprakelijkheid bestaan. De Franse re gering handhaaft haar instructie tot boy cot van het kanaal. T|7 E ZIJN in Nederland met z'n elf miljoenen. Dit kan veilig worden aangenomen, vertelde prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur-gene raal van het Centraal bureau voor de statistiek, gisteravond voor de radio en hij vond dit toch wel de moeite waard om even bij stil te staan en over na te denken. Immers, in 1905 bedroeg het aantal in woners in Nederland nog vijf en een half miljoen. Op nagenoeg gelijke oppervlakte Is d? bevolking van Nederland na rond vijftig jaar verdubbeld. Een ander indruk wekkend getal Is, dat sinds 1949 cr ge middeld 135.000 mensen per jaar zijn bij gekomen. of per jaar een bevolking van ••en stad als Groningen, of per maand eer gemeente als Woerden of Delfzijl. S ZIJN nu niet alleen het dichtstbevolkte land van Eu ropa, ging prof. dr. Idenburg verder, maar ook het land, waarvan de be volking het snelste groeit En hij waarschuwde: Deze feiten nopen ons tot opvoering van de produktiviteit van de arbeid en tot het besteden van alle aandacht aan de vorming en de op leiding van onze jeugd, opdat wij be kwame krachten hebben voor leidende en uitvoerende arbeid, voor studie en onder zoek en voor de verheffing van ons cul turele peil De bevolking Is gegroeid, vertelde prof. Idenburg nog, door het geboorteoverschot, dat sinds de vorige bevolkingsmijlpaa! eind oktober 1949) 1 125 000 heeft bedragen Het z.g. em-Traticoverschot, het verschil 'ussen - >et buitenland vertrekkende iet buitenland komende MINISTER Suurhof heeft naar aanleiding van het feit, dat Nederland elf miljoen inwoners telt een rede gehouden voor de wereld omroep. Het vraagstuk noemde hij maar Nederland zeven sprak men reeds van de overbevolking zeer betrekkelijk. Toen miljoen inwoners had 'an overbevolking hebben we een gebrek aan arbeidskrach- aen. Neen. het bevolkingsprobleem ligt meer in het ruimtelijke dan In het eco nomische vlak. Men moet ruimte hebben om een beetje menselijk te leven. Dat probleem zal moe ten worden opgelost door een toenemende emigratie met behulp van de Europese integratie en met meer en*ntc discipline en saamhorigheid dan andere volken, in ons eigen land. stituerende vergadering Pinilla met grote meerderheid herkozen. Prominente politici onderhandelen thans met de militaire leiders. In een communiqué deelde de junta mee, dat een kabinet zal worden gevormd uit ver tegenwoordigers van de liberale en de conservatieve partij en dat de persvrij heid zal worden hersteld. De regering zal verkiezingen voorbereiden, die in het be gin van het volgende jaar moeten worden gehouden. Officieel werd gisteren bekend gemaakt, dat bij de betogingen van de afgelopen j Ibague Hlfftrrrwr, mil ECUADOR3 IMll week minstens honderd mensen om het leven zijn gekomen en zeker tweehonderd werden gewond. Toezicht op werk van tandartsen nodig geacht Over het gesprek, dat donderdag tassen delegaties van de tandartsen en de zieken fondsen is gehouden, kan nog niets wor den medegedeeld, aldus verklaarde van daag dc heer C. J. van Llenden, voorzit ter van de Centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen op de in Utrecht gehouden buitengewone vergadering van deze organisatie. H(j zeide te hopen dat het tot stand gekomen contact tenslotte tot een resulaat zal leiden. Sprekend over het toezicht op het werk der tandartsen merkte hij op, dat dit noodzakelijk is, gezien de ervaringen in een aantal praktijken opgedaan. De heer Van Li end en erkende o veri gens, dat het gebrek aan mankracht een rol speelt, maar men zou een eind ver der zijn geweest als de tandartsenorgani satie zich niet verzet had tegen de op leiding van hulpkrachten voor de school- tandverzorging. Wat eventuele vermindering of af schaffing van tandheelkundige hulp bij voortduring van het conflict betreft, zeide hij dat dit kan leiden tot premie verlaging of tot het toevoegen van nood zakelijke verstrekkingen aan de desbe treffende lijst. Premierestitutie achtte hij echter n.'et mogelijk, daar men het geld zeker nodig zal hebben om de ontstans achterstand te financieren. Verder merkte de heer Van Lienden op, dat de fusieplannen van de drie grote ziekenfondsorganisaties (tezamen zes van de acht miljoen verzekerden omvattend) niet veel kans van slagen hebben, daar dc Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst zich in deze kwestie heeft ge mengd. (Advertentie) KOOP HET BESTE... EEN KROON K.V.T. KARPET 200 x 300 254.— EERST KIJKEN DAN KOPEN BIJ HAARLEMMERSTR. 172-174-179 HERENSTRAAT 9 Midza bonnen voor onze cliënten. WEERBERICHT Veranderlijke bewolking De Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke bewolking met enkele buien, iets lagere middagtemperaturen, over wegend matige wind ln hoofdzaak tussen zuid en z.- west. (Opgemaakte 11.15 uur.) ZON EN MAAN Zondag 12 mei: zon op 4.53. onder 20.24; laan op 18.57. onder 3.57. Maandag 13 mei: ion op 4.52. onder 20.26, laan op 20.11, onder 4.29, 13 mei. V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1