dwang B. en W. zijn kwaad 0111 van bovenaf Op Vlaggetjesdag gaat Koning Haring in IJmuiden trouwen Chefarine 4' Deze keer eens zonder geheime zitting NIEUW U l.' 1DSCHE COURANT 9 WOENSDAG 8 MEI 1957 Ook Voorschoten beperkt bestedingen Zwembad, gymnastieklokaal en nog meer objecten op lange baan? TN HET KADER van de bestedingsbeperking door het rijk, ligt het voor de hand, dat ook de gemeenten in dit opzicht hun steentje bijdragen. Het college van B. en W. van Voorschoten heeft zich gaarne bereid ver klaard aan de noodzakelijke beperking van de uitgaven mede te werken In een nota aan de Raad, waarop in de komende raadsvergadering on getwijfeld nader zal worden ingegaan, geven B. en W. de maatregelen aan die zij zich voorstellen te nemen. Daarbij wordt tevens opgemerkt dat zij, door middel van deze nota, de raad willen doen delen in de vele zorgen van het college met betrekking tot de financiering der investeringen. Op de uitgaven van de gewone dienst zal weinig kunnen worden be zuinigd, aldus B. en W., omdat deze volkomen reëel is opgezet. Beperkingen zullen dus moeten worden gezocht in de uitgaven op de kapitaaldienst. Wat betreft de beperink der investe- teringen wordt opgemerkt dat het strenge preventieve toezicht, dat wordt uitgeoe fend d.m.v. het begrotingstoezicht en het systeem der rijksgoedkeuringen voor bouwwerken erop wijst, dat het eigen inititief in de praktijk slechts ten dele tot zijn reoht zal kunnen komen. Voor dit deel ziet het college echter terdege zijn verantwoordelijkheid. Een drietal onder werpen vallen over het algemeen buiten de bestedingsbeperking n.l. woningbouw, grondaankopen en het bouwrijp maken van gronden en de uitbreiding van dubbie- en distributiebedrijven. Deze drie onderwerpen beliepen in de jaren 1955 er '56 in onze gemeente 49"'o van de ge meentelijke investeringen (het landelijk percentage beliep 75®/»). Beperking zou uiteindelijk dus plaats kunnen vinden op de overige investerin gen. Het college is niet bijster te spre ken over het dwingend optreden het rijk om het gestelde doel te be reiken. Bedoeld wordt de maatregel waarbij de uitkeringspercentagi van de algemene en de belasting uitkering uit het gemeentefonds worden bevroren en de blokkering van de na-uitkering over 1955 uit het gemeentefonds. Overigens wordt verwacht dat de nodige beperkingen ruimschoots zullen worden bereikt. Opschuiving De beperking door opschuiving, w over wij hierboven schreven, wordt als volgt aangegeven: 1. Zwembad, raming bedroeg 300.000. 2. Gymnastieklokaal Vlletwijk. raming 175.000 3. Uitbreiding raadhuis; plannen worden gereed gemaakt doch voorlopig in por tefeuille gehouden. 4. Gemeentelijke werk- en opslagplaat sen. Geen nieuwe plannen, raming be droeg destijds 150.000. 5. Kleedlokalen sportvelden. Intrekking van de betreffende besluiten wordt voorgesteld. De overige kapitaalswerken zijn naar de mening van het college zo urgent dat het verantwoord is ze verder uit te voeren. De mogelijkheid van stagnatie door fi nancieringsmoeilijkheden wordt niet uit gesloten geacht. In de nota van B. en W. wordt ook na der ingegaan op de moeilijkheden van de financiering der investeringen. De gemeenten kunnen heel moeilijk aan geld komen, waardoor zij veelal genood zaakt worden, investeringen met kort geld te financieren, wat uiteraard duur is. Acu te moeilijkheden met betrekking tot de li- qudditeitspositde zijn er niet. Voor de toe komst is het college niet optimistisch. Vermoedelijk zal dit jaar nog een vaste lening van circa 500 000 kunnen worden gesloten. Lukt het niet om meer vaste le ningen te sluiten, dan zal de gemeente zijn op financiering met kort zulks met het oog op 's lands monetaire toestand verantwoord is. Ten slotte wordt opgemerkt dat ter secretarie steeds nauwkeurig de kasposi- tie van de gemeente in het oog wordt ge houden en de hoop wordt uitgesproken dat door de inmiddels genomen maatrege len de kapitaalmarkt iets zal verruimen waardoor er voor de gemeentebesturen meer mogelijkheden komen. Laatste Nutsavond „in de olie DE LAATSTE avond in dit sei zoen van 't Nut stond in het teken van de aardolie. De heer W. H. R. Groenewegen. employé van de N.V. Nederlandse Aardoliemaatschappij hield een leerzame en oriënterende causerie over het ontstaan, de opsporing en de winning van aardolie. Spr. merkte op dat het grootste eeragesloten winningsveld in Europa ge legen is bij Schoonebeek. In het westen van ons land zijn 10 winningsvelden. De totale produktie, ten bedrage 4300 m3 per dag, voorziet in een vierde gedeelte van de nationale behoefte. Be langwekkend was de uiteenzetting de verschillende methoden van onder zoek naar de aanwezigheid van aard olie, waaruit bleek dat dit streng weten schappelijk werk is. In Nederland, namelijk in het westen, wordt de olie tot soms 1600 m diep gevonden. De oliewinning is een zeer kapitaal intensief bedrijf. De N.A.M. houdt zicb alleen bezig met de winning. In Pernis wordt het ruwe produkt verder verwerk» bewerkt. Ongeveer 1200 verschillend! produkten worden uit aardolie vervaar digd. zodat dit wel een zeer belangrijk! industrie is. Cen drietal prachtige films verduidelijkde de causerie nl. „Ontstaan vergaan", „De opsporing van de olie" tén slotte „Diep Nederland". Dr. Sirks. voorzitter van 't Nut. bood de heer Groe newegen een boekenbon aan. B.B. -materiaal Voor de aanschaffing van B.B.-mate- riaal verzoeken B. en W. een krediet van 1700 beschikbaar te stellen. Onder meer dienen te worden aangeschaft een zestal brancards met kussens eri dekens, 4 E.H. B.O.-tassen met inhoud, een tas met in houd voor het hoofd medische dienst, bandmateriaal, overschoenen voor vrouwelijke noodwachters. emmers e. otccdz WYNAND FOCKINK SUPERIOR (40%) per Uur f 9.85 EXTRA (37,5%) per liter f 8.60 Ds. Fortgens overhandigt mej. Admiraal namens het hestuut van de Voorschotense Hervormde schoolvereniging een zilveren schaaltje. Foto N. van der Horst (Visserij)-golf van feestvreugde Na de bruiloft voert hij zijn „vinnige" gade naar zijn „hom. sweet hom" TN SCHEVENINGEN, Vlaardingen en IJmuiden wordt Vlaggetjesdag gevierd, naar traditie. Feest zal het overal- zijn, maar dit jaar in IJmui den het meest. Op IJmuiden valt het accent. Koning Haring treedt daar in het huwelijk. En na de bruiloft op die feestelijke 18e mei straks, gewijd aan de vloot, die ree zal liggen voor de jacht op Koning Harings onder danen, zal de Koning zelf naar de Doggersbankvertrekken, naar zijn „hom sweet hom", zoals ze in IJmuiden grinnikend zeggen. Het IJmuidense vlaggetjesdagcomité waarin de heren N. Parlevliet jr., D. Par- levliet en A. Ouwehand uit Katwijk ge waardeerde medewerkers zijn, heeft een lijvig programma opgesteld. „We stellen ons er veel van voor", zei voorzitter Jaap Kolkman gistermiddag op een persconfe rentie in IJmuiden. „als het nou maar een beetje mooi weer mag zijn." Er komt in elk geval hoog bezoek aan de vissershavenkant. De minister komt zelf even kijken. Hij moet die dag toch in IJmuiden zijn voor de (niet al te vroege) opening van het visserijlaboratorium. Daarenboven komt ook de commissaris der koningiin van Noordholland. 't Is om drie uur optocht naar de Tegel- tjesmarkt. Anders dan vorige jaren. Er (toen nu folkloristische groepen mee. die om vijf uur op het Stationsplein ook nog een show zullen geven onder het motto „Land groet zee" met dans. zang. muziek en vendelzwaaien. Burgemeester Kwint van Velsen en drs. D. J. van Dijk, voorzit ter van het produktschap, hebben allebei wat te zeggen (drs. Van Dijk heeft ook de wimpel '.mor de best verzorgde haring Stierenkeuring te Groningen De centrale stierenkeuring in Groningen voor de RUn- en Duinstreek altijd be langrijk, omdat in hel stamland va blaarkoppen de kopstukken ook iets betekenen. Er is dan ook leder jaar weer veel moois te zien, al wa: nze nooordelijkste provincie het aan- inzendingen geringer. Het blijft altijd moeilijke opgave goed mannelijk fok- materiaal naar voren te brengen. Opgi de fokkers is het dus, om zo veel r gelijk goede stieren ter beschikking i eikaars veestapel te stellen Vroeger was het zo, dat uit Groningen ieren verhuisden naar het westen, maai langzamerhand is hierin een kentering ge komen en nu gaan er zelfs goede fokstie- Groningen. Algemeen was ech ter de mening, dat dit jaar het Zuidhol landse fokmateriaal niet behoeft onder t< doen voor de Groningse stieren. Opmerkelijk Is hoe sterk het bloed var de stal Schuringa te Oldenhove in de bloedlijnen van het Groningse fokmate riaal Is doorgedrongen. Zonder uitzondering voerden alle stie- »n of van vaderszijde of van moederskant het bloed van Apollo 3128 en diens beide Achilles 2 en Achilles 3. De b&sis i! dus uitermate smal, al is het niet te loo chenen dat de produktievererving tot dus- er uitstekend is. Een minder goede zijde van de blaarop- fokkerij is, dat men bij vele stieren de no dige diepte en behangenheid mist Vooral i de bekende „Reina's 5590" lijden hieraan, terwijl van vele ook het beenwerk soms nauwelijks voldoende ls. Een beste stier is de 3-jarige Anuto 5892 te Warffum, die zich goed liet zien laatst in Leiden ook enkele goede 5 waren. Verder waren het Reina'! Jumbo en de bekende Knaap, die met zoons en kleinzoons het keuringsveld beheersten. J. van der Goot. NOORDWIJKERHOUT Propagandadag van Veilig Verkeer Gisteren hield de vereniging Voor Vei lig Verkeer een propagandadag. Het be gon al 's morgens vroeg met de geluids wagen, die door het dorp reed. In de middaguren kwam de muziekvereniging Jeanne d'Arc op straat als uitnodiging voor de grote propaganda-avond. Burgemeester P. M. M. van der Weij- den sprak hier het openingswoord, waar in hij zijn teleurstelling over de slechte opkomst niet verzweeg. Dat was 's mid dags anders geweest, toen 800 kinderen films zagen. Dit was wel nodig, want de burgemeester was de afgelopen 14 dagen al viermaal door de politie verwittigd van een ongeval, waarbij kinderen waren betrokken. Er volgden enkele instructieve films, vervaardigd in opdracht van be drijven. De heer Van der Scheer van de veiligverkeers-verenig-ing sprak een op wekkend woord. Opgevoerd werd de humoristische schets Jan Veilig en zijn vrouw, gespeeld door Jan de Klein en Julia van Laar. Juffrouw" Admiraal gehuldigd in gezellige sfeer TTET FEIT dat mej. D. Admiraal A-*- 25 jaar verbonden was aan de Hervormde school, werd gisteravond in een gezellige bijeenkomst in Chr. belangen feestelijk gevierd. Behalve de jubilaresse en familie waren daarbij aanwezig het school bestuur, ouders en oud-leerlingen. „Wat zijn die 25 jaren vlug voorbijge gaan", zed de voorzitter van het schoolbestuur ds. H. P. Fortgens, die mèt de heer Brinks eveneens bestuurslid een kwart eeuw geleden in dezelfde hoe danigheid juffrouw Admiraal benoemden. Spr. herinnerde aan het grote moment van al die kinderen, die aan de hand van Hendricus Mari; hun moeder kennis maakten met de school, verpersoonlijkt in juffrouw Ad miraal. Hij was erg dankbaar dat zij dit zo belangrijke werk niet het minst door haar vertellingen uit de Bijbel met zo veel liefde heeft gedaan. Spr. wenste de jubilaresse de geest van God toe bij het zo tere werk van de christelijke opvoeding. Namens het schoolbestuur bood ds. Fort gens juffrouw Admiraal een zilveren schaal aan. De „baas" vam juffrouw Admiraal, de heer N. J. Schut had grote bewondering voor de frisheid waarmee de jubila-resse elk jaar maar weer opnieuw de eerste- klasssertjes tegemoet trad. Namens de collega's bood hij een tweetal-boekwerken aan. De heer G. v. d. Schinkel overhan digde namens de collega's een boekenbon. terwijl Hanneke Vermet namens de oud leerlingen een gouden armbandhorloge en bloemen aanbood. Burgerlijke stand Geboren: Carolijn dr v A Beydals en C A Fuhri Snethlage; Cornelis Theodoras zn v C J van Dijk en Th A C Spierenburg; Ivonne Johanna Nicoline drv A Schrama H P van Steijn; Franciscus Cornelis J C J M van den Assem en M H van der Valk; Willem Johannes Marinus Engelbert zn v E de Graaf en E Tielen; Arie Jacobus zn v A J van Leeuwen en T G Slot; Berendina Engelina dr v J van Lierop en M E van der Eng, a/b woonschip „Maria Engelina". Getrouwd: W A Verplancke en W Th M Spiegeler. Overleden: S Dobbenga 55 jr e v N de Jong; Elisabeth A C 0 jr dr v J C Groe newegen en A E van der Linden. te hijsen op die IJM 72) en als dat allemaal 's middags is gebeurd (we komen later nog wel eens met een uitgewerkt program ma en een tijdschema) dan wordt 's avonds de bruiloft van Koning Haring gevierd. Zijne royalehoogheid zal van het marktplein in IJmuiden-oost naar 'f Sta tionsplein worden begeleid door de IJmui- der Harmonie in vissersdracht. In de brui loftstoet trekken ook weer de folkloristi sche groepen mee. Gans het publiek zal la ter meetrekken naar de havenkop, waar Koning Haring en zijn „vinnige" gemalin in zee zullen steken om later in het duis ter met een boogje weer terug te keren. Op de Doggersbank is het tijdens de teelt zelfs voor het staatshoofd der haringen gevaarlijk. Belangrijk is, dat aan de bruiloft op het Stationsplein medewerking zal worden verleend door Neêrlands beste liedjeszan ger, Jules de Corte. De folkloristische dansgroepen-, die 's middags aan de op tocht zullen deelnemen, zijn een Twentse en een Schermer groep, het Berlicumse St. Jorlsgilde komt, de 55 man tellende Berg- kapel van de Staatsmijnen i-n Limburg eveneens en aan het avondprogramma wordt dan ook nog (extra) meegewerkt door een Zandvoortse dansgroep. Deze groep en de IJmuider zeekadetten zullen 's avonds bij de tocht van Koning Haring naar de haven brandende fakkels dragen, zodat het nog een „vurig" feest wordt. Voor de markt van gisteren Aan de markt van dinsdag losten zei loggers en een kotter 3400 kisten vis waarbij 220 schelvis. 265 wijting. 275 ka beljauw en gul. 410 koolvis, 770 haring. 1270 makreel. 130 diversen en 700 stuk; stijve kabeljauwen.*De VI. 27 was present met 800 kisten vis. waarbij 220 haring, 235 makreel. 180 kabeljauw en gul. 90 wijting en verder 140 stuks stijve kabeljauwen; de Sch. 171 met 790 kisten, waarbij 100 kool- vis, 300 haring, 300 makreel en verder 150 stuks stijve kabeljauwen; de KW. 80 me 175 kisten, waarbij 140 haring, 500 ma kreel en 60 stijve; de VI. 153 me 540 kisten, waarbij 100 schelvis. 180 kabel jauw, gul. leng, 110 haring en 800 ijs- er 90 stijve kabeljauwen; de KW. 141 met 200 kisten, waarvan 120 makreel en 240 stijve. KATWIJK AAM ZEE Drukke avond in het Jeugdhuis Gisteravond hield in de Oranjezaal van het jeugdhuis de meisjesvereniging „De opkomende ster" een ouderavond .die door mej. W. v. d. Plas na een hartelijk woord van welkom werd geopend. Jacoba van der Niet las een opstel voor en Corrie van Beelen declameerde een gedicht, waarna het bondslied gezongen Hierna vermeldde Dina Wassenaar via haar jaarverslag, dat de vereniging nog steeds een tijd van opgang meemaakt. De pauze werd gevuld met een verlo ting. die de financiële gaatjes van deze avond weer moet vullen, waarna het toneelstukje „Die nare sommen" grote bijval oogstte. De traditionele familiewed strijd verliep onder de nodige spanning enkele verzen ging het doek weer open voor enkele toneelstukjes. i zeer goed naar voren gebracht tableau werd de avond door de dame» Blom en De Haas gesloten. Chr. Overheidspersoneel In zaal 4 van het Jeugdhuis hield ter zelfder tijd de Ned. Chr. bond van over heidspersoneel zijn ledenvergadering. Af delingsvoorzitter J. Vink opende de ver gadering met een woord van welkom en het gebed Jas secretaris D. Meijvogel de notulen voor. De bestuursverkiezing bracht geen verandering achter de groene tafel: de aftredende heren H. Bos. P. M. Martijn en B. Vooijs werden bij acclama tie herkozen Puzzelrit Gisteravond hield de Oranjevereniging Katwyijk aan Zee de uitgestelde puzzelrit. waren dertig deelnemers. De route was kilometer. Hoeveel deelnemers zon der strafpunten binnenkwamen, zal mor genavond 8 uur in Casa Cara worden be kendgemaakt. laag water 11.14 e Vanmorgen De woensdagmarkt kreeg de Albatros op bezoek met de Amsterdam. De Albatros had 830 kisten en 400 stijve en de Am sterdam voerde 850 kisten aan. De IJM. 221 had 150 kisten. De oudste De oudste boten zijn nu: Sch. 27 (van 27 april), de Emma. Polderman. Allanwater, Deining, KW. 135, 101, 85. 75. H.D. 87 ei Shamrock (van 1 mei). VALKENBERG Er is gespaard In de afgelopen maand ls bij de Rijks postspaarbank een bedrag ipgelegd var f 6762,62; terugbetaald werd de som var f 2543.47. Burgerlijke stand Ondertrouwd: P. Ravensbergen, 26 jaar Rijnsburg en R. M. van Gelderen, 20 jaar. Geboren: Hans Jacobus, z.v. H. Jongen- bloed en J. J. van der Heijden. Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.doen wonderenl De^vier geneesmiddelen van Chefarine *4" worden in de hele wereld me» uit stekend resuliaai gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. mL^iÊÊLj^jznnMBSSL Mr. Teulings treedt af als senator (Van onze parlementsredactle) De voorzitter der Eerste Kamer, mr. Jonkman, heeft gistermiddag voorlezing gedaan van een schrijven van de heer F. G. C. J. M. Teulings (oud-minister binnenlandse zaken), waarin deze meedeelt ontslag te nemen als lid der Ka- zulks op medisch advies. VOORHOUT Nieuwe vuilnisauto was wel geen schokkend feit, dat gistermorgen plaats had voor het gemeen tehuis, maar voor Voorhout wel heel be langrijk: burgemeester Smolders nam de nieuwe vuilnisauto, geleverd door de fa. Bierman, in ontvangst. Met deze Commer is er een eind gekomen aan wat men in de gemeenteraad meermalen betitelde als het „open-huifkarsysteem". In de loop van de vorige week zijn huis aan huis nieuwe vuilnisemmers gebracht en op dinsdag en vrijdag zal er voortaan vuil worden opgehaald. Raad van Noordwijk En er was ook - een unicum - niets voor de rondvraag IN DE NOORDWIJKSE gemeenteraadsvergadering van gisteravond man keerden de heren Alkemade en Van Riemsdijk op het appèl. Bij de behandeling van de ingekomen stukken ontspon zich direct al enig debat over een schrijven dat een bezwaar inhield tegen een bouwplan van de firma Beuk. Het bleek nogal mee te vallen daar achteraf aan de gestelde eisen voldaan was. Hierna zette de raad zich aan de be noeming van een nieuw lid in de commis sie voor personeelsaangelegenheden, in de vacature D. van der Niet. De opvolger van de heer v. d. Niet. de heer J. P. Pas- schier, verkreeg 13 van de 15 stemmen. De voorzitter, burgemeester mr. G. F. W. van Berckel hoopte dat de heer Passchier zich een waardig opvolger van zijn ganger zal betonen. Een tegemoetkoming naar art. 13 der l.o. wet werd verleend aan J. E. v. d. Berg, Langeveld 25a aan de wed. G. de Wit-Nulkes werd ten behoeve van haar kind een half wez geld toegekend. In het volgende voorstel kwamen B. W. nog eens terug op de grote moeilijk heden voor de gemeenten om vaste geld leningen te sluiten, wat vooral voc financiering van de woningbouw niet be vorderlijk is. Noodgedwongen moest daar om uitgezien worden naar kasgeld. Nog onlangs is het bedrag voor kasgeldlenin gen en voor in rekening-courant op te ne men gelden verhoogd tot 2.500.000. Ge zien het bovengenoemde is het noodzake lijk geworden het krediet nogmaals te verhogen en te brengen op 3.500.000. Dure bouw De heer Passchier merkte op dat zodoende de woningbouw wel zeer duur wordt. Spr. vroeg zich af of de tijd niet gekomen is dat de ge meenten de hoofden bij elkaar ste ken om te protesteren bij de rege ring tegen deze gang van zaken. De regering kan wel van bovenaf de gemeenten dwingen zich aan zeker rentegamma te houden, doch dan dient ze zelf het voorbeeld te geven! De voorzitter zei dat binnenskamers hieraan veel gedokterd wordt. Het hem echter onmogelijk terzake iets posi tiefs te zeggen. De moeilijkheid voor ligt in het feit dat we enkele jaren bouwd hebben volgens de premieregeling omdat we geen kans zagen woningwet woningen te bouwen. Het gemeentebe stuur is terzake diligent en zal het uiterste proberen om van de beschikbare gelden deel te krijgen. Grondaankoop Conform het advies van de commissie oor openbare werken werd besloten tot aankoop van een stuk grond, groot 4240 m2, benodigd voor het aanleggen van de Mortelstraat. Er kon geen lagere NIEUWS VAN EN VOOR LISSE Prettige avond in Lisse Marinierskapel voor Canite Tuba Een bijzonder genotvolle avond viel Lisse te beurt, toen gisteravond de marinierskapel van de Konink lijke Marine onder leiding van G Nieuwland een galaconcert gaf ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van de muziekvereniging Canite Tuba. Lisse kan bogen op een tweetal mooie korpsen, die goede avonden geven, maar gisteravond werd een concert gegeven van de hoogste orde. Dat mag trouwens ook wel bij beroepsmensen. Na de opening met het Wilhelmus werd het eerste gedeelte met een klassiek pro gramma gevuld. Uitgevoerd werden Mar- che Heroique van Saint Saëns, de Arlé- slenne-suite van George Bizet, d'Isoldne Messache en Caprice itallenne Tsohaikowski. Na de pauze volgde een programma in lichter genre. Dit gedeelte werd ingezet t de Gladiatorenmars van Sou6a Daar- gaf de dirigent het publiek een korte toelichting op de vrolijke nummers, zoals Kiss me Kate van Cole Porter en Oklaho Radgers. Het applaus bewees wel dat ook deze nummers in de smaak vie len. Besloten werd met het verzoeknummer an de jubilerende vereniging, de „Colo nel Boogie on parade" van Kenneth J Alford. Volgens de toelichting verwerkte de componist drie marsen in dit stuk. Tel kens komt dit oeuvre weer op de pro gramma's voor en dat ls begrijpelijk wie het eenmaal hoorde spelen. Na het dankwoord van dr. Simonis gaf e Marinierskapel een toegiftje. Omdat et een jubileumavond was, had men ak een jubileum bewaard voor Lisse De toegiftmars werd gisteravond juist de tweeduizendste maal gespeeld. Het prachtige avond en Canite Tuba had muziekminnend Lisse geen mG besluit van de feestelijkheden kunnen be denken. Postzegelliefhebbers hadden weer nieuwtjes Gisteravond kwam de vereniging Phila- telica, afdeling Lisse en omstreken, onder voorzitterschap van de heer C. A. Gehrels Eerst kwam de ndeuwtjesdienst de P.T.T. aan de orde; 2 zegels zijn al erschenen en de nieuwe tienguldenzegel wordt binnenkort uitgegeven. jlüupotfa De beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering kwam in bespreking. Ver schillende opmerkingen werden gemaakt, die door de aanstaande afgevaardigden Gehrels en Van Grieken ter plaatse aan de orde zullen worden gesteld. Na de pauze werd een verloting gehou den en er volgde ook een veiling, waarbij de handel vlot genoemd kon worden; er werden namelijk beste prijzen gemaakt. Na de sluiting was er nog een drukke ruilhandel. Chr. Geref. evangelisatie Morgenavond wordt in het evangell- satiegebouw „Kontakt" te Haarlemmer meer een evangelisatie-samenkomst ge houden- Opper Boxma vertrekt De heer W. F. Boxma, opperwachtmees ter te Lisse, vertrekt op 1 juni naar Haas trecht. P.T.T.-feestavond Morgen wordt In Rehoboth de laatste feestavond van de P.T.T. In de bollen streek gehouden; er staat een aardig to neelstuk op het programma. Beroepschrift Morgen behandelen G. S. het verzet de heer J. G. Snel te Lisse tegen de be schikking van B. en W. van Lisse d.d. 18 maart tot vordering van de bovenwoning Kanaalstraat 29a. Rectificatie Door miszetting op de redactie ls gis teren een storende fout geslopen in het bericht betreffende het advies, dat B. W. aan de raad geven bij het verzoek medewerking te verlenen aan de oprich ting van een Chr. Nat kleuterschool. In gediend door de Chr.-Nat schoolverenl ging. B. en W. adviseren de raad dezi medewerking wèl te verlenen, maar op peren bezwaren tegen medewerking aar de oprichting van een openbare kleuter school, daar in Lisse reeds een bijzondere neutrale school is gevestigd. POMOTIES ROTTERDAM, 6 m«i. Gepromoveerd tol doctor in de economische wetenschappen op proef schrift: Hel financieringsvraagstuk in de Neder landse landbouw J. T. P. de Regi te Rotterdam ACADEMISCHE AMSTERDAM V.U.. 8 mei Geslaagd oor kand. geneeskunde: L. C. de Groot. Amsterdam: F. Tulleken. Amsterdam Doet pedagogiek C. C. F Gordijn. Rotterdam le). Kand. pedagogiek J. Frederiks. Kand. psychologie mej. Rotterdam; mej. M Karr Apeldoorn: mej. H. C. Daenen, Maasti GRONINGEN. 7 met Geslaagd vooi :j. A C. Wi. Haulerwijk i J. E. Veen te Zuidwolde Drente) NIJMEGEN, 8 mei Geslaagd voor kand. tel 2 geneeskunde: de dames J. T. M. Boot. otterdam en J S. P- M. Hendrtx, Boxmeer de heren A. M. F. van Acken. Sittard: J Drees voor radio. Op zaterdag 11 zal de minister-president., dr. W. Drees, In het programma van de K.R.O. 20.45 tot 20.50 uur spreken ter opening de jaarlijkse landelijke blauwe week- collecte, die op zaterdag 18 mei wordt ge houden. prijs worden bedongen dan 4 per m2, maar daar de ervaring heeft geleerd dat bij onteigening niet op een voordeliger uitkomst kan worden gerekend, adviseer den B. en W. op dit aanbod in te gaan. wat de raad dan ook deed. Voor de doortrekking van het trottoir aan de Molenstraat kon een deel van de voortuin van het pand Molenstraat 16 worden aangekocht. Een en ander vergde een bedrag van 600 waartoe de raad een krediet verleende, in overeenstemming met het advies van de commissie voor openbare werken. Van de diaconie der Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee konden de woningen Jan Kroons- weg 1, 3 en 5 worden aangekocht voor 5000. Deze huisjes verkeren in een zeer slechte staat en komen voor op de lijst van spoedig te amo- veren krotwoningen. Naast deze om standigheid zal met het afbreken van deze krotten ook het verkeers- belang te Noordwijk aan Zee in hoge mate worden gediend. Hoewel de te verkrijgen grond slechts een totale oppervlakte heeft van 133 m2 ach ten B. en W. het belang van deze aankoop zo groot dat de raad hier toe werd opgewekt. Deze besloot tot aankoop. Eis Eveneens werd aangekocht het perceel Jan Kroonsweg 74-76, voor 15.000. De realisering van het wederopbouwplan eist de verkrijging van alle in dat plan ge legen percelen en deze gelegenheid moet dus worden aangegrepen. De raad was. evenals de commissie voor openbare wer ken, van hetzelfde gevoelen en besloot tot de aankoop. Vervolgens kwam ter tafel een ontwerp regeling vakantiesluiting voor bakkers-, kruideniers-, slagers-, melk- en zuivel- winkels in 1957. De Middenstandscentrale had voor deze regeling haar advies uitge bracht. Eveneens was overleg gepleegd met de vakbonden van personeel en ook was de Kamer van Koophandel geraad pleegd. De raad stelde de verordening conform het ontwerp vast. Het laatste punt was een voorstel van de burgemeester alleen en bevatte een herziening van de verordening op het regelen van de pensionering van de wet houders. Hierbij waren diverse verbete ringen aangebracht en ook enkele tech nische wijzigingen. Ook met deze wijzi gingen ging de raad akkoord. Nog kan worden vermeld dat er geen gebruik ge maakt werd van de rondvraag en ook dat de raad deze keer niet in besloten zitting ging Hetgeen een unicum mag worden genoemd. Schaaknieuws van „Dan. Noteboom" JN EEN vriendschappelijke wedstrijd namen de schakers van ..Daniël Note boom" het op tegen een „Phllldor"-com- binatle, waarin een aestal spelers waren opgenomen van het onlangs kampioen van de L.S.B. geworden eerste tiental. Het werd een zeer spannende strijd en Philidor zegevierde ten slotte met 6—4. Als Noordwijks succes kan gelden de fraaie zege wan J. Turk op de kampioen van Leiden, Jerry Bey! Het resultaat aan de eerste zes borden had bovendien een voor „D. Noteboom" gunstige afloop, nl. 314—2%. Dit in aanmerking genomen én het feit, dat onder de Noordwijkera hog minstens zes spelers zitten van het zelfde kaliber (die deze keer niet konden meespelen), kan wel worden aangenomen dat „D. Noteboom" in de komende LSB- competitle hoge ogen zal gooien met een zeer sterk Mental. De volledige uitslag luidt: Jerry Bey (Phil.)J. Turk (D. Noteboom) 01. E. Ketting—L. W. Turk 1—0. H. J. W. Ele- mans—G. Marijt 1—0. W. F. Schüss^J. J. Bizot 0—1. P. Selier—A. Veefkind J. KoetA. Leenheer 01. W. F. Wakka G Vink '4—14. M. D. Etmans—P Hoek 10. J. de RooijW. van Rooljen 10. G. PelsA. Drost 1—0. Postzegel verzamel aars van „Noordwijk" bijeen In Flora vergaderde gisteravond de Noordwijkse vereniging van postzegel verzamelaars. onder leiding van de heer H. Herner .Enkele mededelingen werden gedaan over de verschijning van nieuwe uitgiften, waarna onder ledd'ing van de heer J. C. v. d. Voort een geanimeerde veiling volgde. Hierna werd door de heer Van der Voort een expositie gehouden van zegels die verschenen naar aanleiding van de 16e Olympiade. Deze goed opgezette at tractie werd gevolgd door hersengymnas tiek, waarbij de heer D. A. Lüschen de eerste prijs behaalde. Na de maandverloting volgde de rond- raag, waarbij enkele huishoudelijke aken aan de orde kwamen. Kind onder auto Het zoontje van de familie Van Dee stak gistermiddag met zijn step plotse ling de Duinweg over. toen een perso nenauto. bestuurd door een vertegen woordiger uit Rotterdam, naderde. On danks krachtig remmen werd het kind tegen de grond gesmakt. Dokter Mulder Het het slachtoffertje naar het A.Z. te Leiden vervoeren voor nader onderzoek. Na behandeling van een gescheurde kaak kon het kind weer naar de ouderlijke woning terugkeren. Kerkelijke verkiezing Tot ouderling van de Geref keric ta Noordwijk aan Zee zijn gekozen de heren C. Bedijn, A. de Jong en W. v. d. Niet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9