VAN MENS TOT MENS STAD Aanbocl arbeidskrachten daalt door bet gunstige weer Eindles van cle Leidse lagere landbouwschool Agenda voor Leiden liKjUhfW NlfcLWt; LfclDSCHE COURANT ZATERDAG 20 APRIL 1957 Opening van nieuwe Herv. kleuterschool De nieuwe kleuterschool van de Her- tormde schoolvereniging fVeremging v Christelijk onderwijs) aan de Asserstraat wordt op maandag 29 april '6 middags m 4 uur geopend Passie- en paasavond in kerk Oude Vest In de kerk Oude Vest werd donderdag avond een passie- en paasuitvoering ge geven, waaraan medewerking werd ver leend door het Gereformeerd kerkkoor onder leiding van Chris.H^negraaff, een declamatiegroep van jongeren en de orga nist J. van Nieuwkoop. Het geheel stond onder leiding van de heer C Kromhout. Op voortreffelijke wijze voerde de decla matiegroep enkele fragmenten op uit Koning Incognito van Dorothy Sayers Joke Wierdeman declameerde een gedeel te uit De Dag des Heren van Martinus Nijhoff De Schriftgedeelten werden voor gedragen door Ans Alting. Verscheidene gezangen waren door Chris Hanegraaff geharmoniseerd voor het koor. Chocoladeverkoop voor het astmatische kind Volgende week zal in Leiden door de stichting „Actie voor het astmatische kind" een huis-aan-huis-verkoop worden gehouden. Er worden chocoladetabletten met een speciale wikkel en een kleine toeslag aangeboden ter versterking van de kas. Volgens berekening lijden 15.000 Neder landse kinderen aan astma. Dit betekent, dat zij niet kunnen, wat een ander kind wel mag: zwemmen, fietsen, stoeien, hol len en draven en ook regelmatig naar school gaan. De A.V.A.K. tracht dit lijden te verlichten door behandeling in één van de centra Heideheuvel te Hilversum en Bos en Heide te Blaricum. Daar wordt getracht, de kinderen zoveel mogelijk te zien als gewone, gezonde kinderen. De resultaten zijn zeer verheugend, maar de mogelijkheden tot uitbreiding beperkt. Er is slechts plaats voor 145 kin deren en de wachtlijst telt nog vele ern stige gevallen. Omdat astma een ernstiger riekte is dan de meeste mensen zich vooi stellen, rekent de A.V.A.K. op aller med< werking! Lezing voor Nederland-En geland De taak van cle buitenlandse dagbladcorrespondent VOOR HET GENOOTSCHAP Nederland—Engpland hield mr. Th. Joekes, Londens correspondent van de N.R.C., donderdagavond een lezing over de taak van de buitenlandse dagbladcorrespondenten, ten historisch overzicht voerde naar het begin van de achttiende eeuw, toen de Londense Daily Newspaper als eerste krant zich ging toeleggen op buitenlandse berichtgeving. De redactie van dit blad vertaalde toen de artikelen, die haar in de Franse en Nederlandse bladen var. belang sche nen en daarmede beschouwde zij haar taak als geëindigd. Honderd jaar later zette de Londense Times de buitenlandse dienst grootser rp. maar men bepaalde zich nog steeds tot het weergeven van buitenlandse gebeurtenis sen, zonder het minste commentaar. Vijf tig jaar later had de Times echter zijn eigen karakter gekregen; men ging het nieuws bewerken en conmm?ntariër°r Thans hebben vele bladen en '2 Ne derlandse in sterke mate uitgebreide buitenlandse diensten. In Londen zijn 12 Nederlandse bladen vertegenwoordigd door journalisten in vaste dienst. En hoe wel men zijn licht over vele onderwerpen laat schijnen, gaat de belangstelling voor namelijk uit naar de politiek en de daar mee samenhangende economie van het be treffende land. De positie van de buitenlandse re dacteur heeft vele kanten. Huizinga heeft eens gezegd: „Een best betaalde positie, overgoten met een glans, die voor Hollywood niet onderdoet". Mr. Joekes zag echter ook de schaduw zijde. De buitenlandse redacteur voelt zich soms geïsoleerd. Hij werkt niet In een team, zoals de mensen op de redacties in het vaderland en hij staat buiten de dage lijkse commentaren op zijn werk, die in Nederland zijn collega's van elkaar n van hun chefs in de wandeling horen. Verschil in methode De taak van de man in het buitenland kan ook zeer verschillend zijn en men kan min of meer een scheiding per land maken.- Amerikaanse redacteuren hebben slechts voor nieuws en voor feiten gen. Zij zien nooit een eigen regel krant, want alles, wat zij schrijven wordt in Amerika door speciale redacteuren her schreven in de uniforme stijl, die zijn blad zich aangemeten heeft. Voorts mag hij zijn nieuws niet ien; daar zorgt ook weer een speciale ïan voor. die in Amerika zit. Mr. Joekes had niet veel bewonde ring voor dit Amerikaanse systeem voelde meer voor de wijze, waarop de meeste Nederlandse bladen hun mensen instrueren. De Nederlanders moeten hun nieuws wél van com mentaar voorzien, omdat men de ge dachte huldigt, dat de man, die ter olaatse is. de stemming het best kan voelen en een mening kan vor- Kosten Na nog gewezen te hebben op de moei lijkheden, die iedere journalist in zijn werk ontmoet de wedloop tussen tijd en nauwkeurigheid hield mr. Joekes tot slot een kort praatje over de kosten, verbonden aan een buitenlands co pondentschap. Een eeuw geleden klaagden de Londense hoofdredacteuren steen er been, omdat de porto op de buitenlandse brieven zo hoog was; thans geeft de bui tenlandse redacteur zijn kopij per telefoon door en de kosten, die dit alleen al brengt, belopen een klein kapitaaltje per jaar. De buitenlandse dienst belast het budget van een redactie in niet geringe mate, zo besloot mr. Joekes. maar zonder deze dienst zouden vele bladen moeilijk het peil, dat zij hebben bereikt en v aan de lezerskring gewoon is. kunnen handhaven. De werkloosheid in Leiden De geregistreerde arbeidsreserve (het aanbod) van mannen nam gedurende de periode van 8 t/m 13 april af van 165 tot 150. De daling van het aanbod moet gro tendeels worden toegeschreven aan de gunstige weersomstandigheden in de af gelopen maanden Vooral is dit. merk- in de landbouw en in de bouw- Een vergelijking met de standcijfers an het overeenkomstige tijdstip in 1954, )55 en 1956 wijst uit. dat de arbeidsmarkt en zeer gunstig aanzien heeft. De delige verschillen bedragen nl. resp. a 60. Een analyse van het aanbod vorm van werkloosheid geeft het volgende beeld te zien: wrijvingswerk loosheid 80, seizoenwerkloosheid 15 overige vormen van werkloosheid 55. De geregistreerde vraag handhaafde ch en beliep 720 aanvragen, waarvs 250 (35 betrekking hadden op jeugdi gen, leeftijd 15 t/m 18 jaar. De werkge legenheid in de metaalindustrie, de tex tielindustrie, de betonwarenindustrie en ctor losse arbeiders is zeer ruim. Overigens kan in vrijwel alle bedrijfs takken personeel worden geplaatst. Aan jeugdig personeel blijft grote behoefte bestaan. Het aanbod is echter minic Het aanbod (arbeidsreserve) van v welijk personeel onderging geen wijziging enige betekenis en bedroeg op 13 april 65. De geregistreerde vraag beliep 310 aanvragen, waarvan onveranderd 40 betrekking had op jeugdigen. Naast eer lgemene behoefte aan vrouwelijk per soneel in welhaast alle sectoren van he' bedrijfsleven doet zich een tekort aar vrouwelijke arbeidskrachten gevoelen in de textiel- en confectie-industrie t ector huishoudelijk personeel. Tussen de bUulzijden Sissi Casino. Het huwelijk van Frans Jozef I, keizer van Oostenrijk en koning van Hongarije, met Elizabeth van Beieren mag dan niet bijster gelukkig zijn geweest, de film Sissi laat niettemin een bekoorlijke romance aanleiding tot deze verbintenis zijn. De lieftallige Sissi. thuis genoemd, had va grote vrijheidsdrang 1 -3 ft Teleurstelling door trage voortgang van plannen voor nieuwbouw Haags gerechtshof ..Kom, wees toch een man; zit niet te huilen"', zei de procureur-generaal bij het Haags gerechtshof, mr. baron Van Voorst tot Voorst, geïrriteerd tegen hotelhouder uit Jïoordwijk. Deze man. die in eerste instantie wegens autorijden onder invloed van drank was veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid, huilde gedurende de hele behande ling van zijn zaak, zodat bijna geen zijn woorden was te verstaan. De procureur-generaal vond dat rechtbank de minimumstraf had opge.- legd en vroeg bevestiging van het vi Donderdag had in de receptieka mers van de Stadsgehoorzaal de openbare eindles plaats van de la gere landbouwschool te Leiden. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de vooi-zitter van de commissie van toezicht, de wethouder van onderwijs van Leiden, de heer J. C. van Schalk. De leerlingen kregen tijdens deze les de gelegenheid, van hun kennis te doen blij ken. Allen hadden een landbouwkundig onderwerp voor een korte inleiding ge kozen en werden daarna aan de tand ge voeld door de rijkslandbouwconsulent het hoofd van de school en de leraar in landbouwwerktuigen. Ir. C. P. Scvheepers deelde met een toepasselijk woord de diploma's uit. De heer Van der Velde sprak namens de Holl Mij. van Landbouw en schonk de beste leerling, de heer C. van der Eijk te Leid- schendam, een boekwerk. Als klassever tegenwoordiger sprak de heer G M Post het hoofd van de school, de heer Duurs- ma, toe. Namens de leerlingen werd een cadeau aangeboden, terwijl mevrouw Duursma bloemen ontving. De leraren Krijgsman en Van Meijgaarden kregen ^en doos sigaretten. Namens de ouders voerde ds. Post van Rijnsburg het woord. De heer Duursma uitte In zijn slot woord zijn ernstige teleurstelling over de zeer trage gang van zaken voor de bouw van een nieuwe lagere land bouwschool in Leiden. Het is tot dus ver gebleven bij terreinaankoop en het maken van plannen; de eerste paal is nog steeds niet geheid. Het nieuwe leerplan voor de lagere land bouwscholen kan hier niet worden uitgevoerd door gebrek aan ruimte. Wil de landbouwschool in Leiden mee komen, dan zal er zeer spoedig ver andering moeten komen. Aldus de heer Duursma. De gediplomeerden zijn: C. van der Eijk Leidschendam; F. Hogervorst, Oegst- geest; A. J. M. Kool, Leidschendam; G van Leeuwen. Valkenburg; J. P. Marbus. Noordwijk aan Zee; G M. Post. Rijns- burg; C. D. J. van Rijn. Oegstgeest en M. A. Verhaar. Voorschoten. VULPENHOUDERS DemmeMe Haarlemmerstraat 169 werd de prinses haar vader diens egekregen. Regis- Ernst Marischka heeft zich haar ge dacht als een lieftallige verschijning, die echter vooral door haar vrolijke en jon gensachtige karakter het hart van de jeugdige keizer wist te winnen. De moeder van Frans Jozef had Néné. de stijvere zuster van Elizabeth, voor haar keizerlijke zoon bestemd, maar de liefde overwint en tot veler verrassing en tot miger ontsteltenis, drijft de keizer zijn door. Hij bepaalt zijn eigen keus en kiest Sissi tot zijn bruid. Van de grote zorgen, die de jonge kei- >r in deze revolutietijd toch ongetwijfeld oet hebben gehad, merkt men niet veel. Het is een luchtig verhaal geworden, dat irdig kijkje geeft aan het kleurrijke hofleven vol van liefde en romantiek Na :elende inzet, wordt be hoorlijk spel ten beste gegeven en het eker niet onverdienstelijk. De toeschouwer, die er nu eens echt uit wil zijn, wordt met tal van aardige scènes verrast. In ons land hebben zo ongeveer één miljoen mensen deze rolprent gezien. Zij hadden een minder goede filmkeus kun nen maken. (Romantische ontspanning). In het Wilde Westen Luxor. Sinds enkele jaren heeft Amerika een stel komieken ontdekt, waarvan de een 'n soort superman is en de andere een ongevaarlijke idioot. Hoe wel men om het tweetal zo nu en dan wel lachen moet, is het plezier toch niet onverdeeld, want ook om de gekke spron gen van een geestelijk gestoorde kan men wel lachen, zonder dat men werkelijk plezier heeft. Het tweetal komt in het Wilde Westen terecht, waar gemaskerde ruiters boerde rijen plunderen. Door een reeks van zie lige stommiteiten wordt de ongevaarlijke idioot in de bedreigde streek tot sheriff benoemd. Hierdoor scheert hij vele hon derden meters filmband langs de afgrond de dood. maar juist door zijn onno zelheden redt hij zich telkens uit een hopeloze situatie. Het slot brengt de bende achter slot en endel en het tweetal wordt het hélden- paar van de streek, welke roem gedeeld wordt door enkele schone dames Een lachpartij met geen onverdeeld* Foyer stadsgehoorzaal, 10 uur: sectie C.J.M.V.- en jongenswerk, sectie meisjes- werk en Hervormde jeugdkerk, Paasbij- eenkomst voor de jeugd, medewerking van meisjesclub Rehoboth, bazuinblazer van Concordia, W. van Daalen. orgel; lei ding: J. W. van Daalen en H. P. van Oos- Maandag (tweede Paasdag) Station, 9 uur: aankomst deelnemers aan dag Leger des Heils, daarna mars door stad en bijeenkomsten in gehoor- Sportterrein Zoeterwoudsesingel, 12 uur: voortzetting dag Leger des Heils, spel. Papenstraat, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Vèreniging, vertrek auto tocht naar bloeiende boomgaarden in Be tuwe en Sticht. Tennispark Haarlemmerweg, 2 uur ope ning tennispark door R.K. tennisvereni ging „Unicum". Dinsdag Gebouw Prediker, 7.45 uur: afdeling Leiden Chr. metaalbedrijfsbond, feestelijke jaarvergadering. Casino, 9.15 uur: filmstudiekring K. en O., vertoning van „Executive Suite". Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond per soneelsvereniging Lichtfabrieken. Marekerk, 630 uur: afdeling Leiden en district Rijnland De Ned. Padvinders, padvindersbijeenkomst ter gelegenheid van St. Jorisdag. Den Burcht, 7.10 uur v.m.: opening St. Jorisdag door afd. Leiden en district Rijnland De Ned. Padvinders. Tentoonstelling Prentenkabinet. Kloksteeg: fototentoon stelling (tot en met 4 mei, 2 tot 5 uur, met uitzondering van 19 en 20 april en de zon dagen). Zangster en komt ook zingend weer thuis. Hij doet niets liever". Zo vertelde moeder Barmentlo over haar achttienjarige Inbraak in wasserij aan Haarlemmerweg In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in het kantoor van de Leidse wasserij aan de Haarlemmerweg Een brandkast werd opengescheurd en andere brandkast is vermoedelijk met loper geopend. Een bedrag van f 2500 wordt vermist Het is de politie, die een uitgebreid onderzoek instelt, nog niet bekend, hoe de daders zijn binnengekomen. Prijzen bij D.C.L. Bij D.C.L. werden de prijzen uitgereikt, die waren behaald in het „paastoernooi" In de eerste groep kregen P. Olivier, De Jeu en Van der Reijden resp. de eerste, tweede en derde prijs. In de tweede-groep waren dit A. van der Putten, Kromwijk en P. Zeegers. Tevens werd een wedstrijd gespeeld tussen D.C.L. I en D C.L. II. Als bijzon dere bepaling gold, dat de spelers van het eerste tiental slechts vijftien minuten bedenktijd hadden. De uitslag was 128 Een dokter nodig De dienst der huisartsen wordt eerste Paasdag waargenomen door de dokters Langezaal, Verhoel, Pieterse. Postel en Jansen; op tweede Paasdag door de dok ters Den Haan. Hartman. Pleiter. Ver- brugge en De Bruyne. Welke apotheek? Vandaag zijn 's middags, 's avonds ei nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten de apotheek Doe: Doezastrat 31, tel. 21313, de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de apotheek te Oegstgeest, Wilhelmina- park 8. tel. 26274 Op Zondag is alleen open de apotheel Nieuwe Rijn. De nachtdienst wordt waar genomen door de apotheken Nieuwe Rijn, Doeza en Oegstgeest. Op maandag zijn geopend de apotheek Tot Hulp dei Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060, en de apotheek te Oegstgeest. Zij hebben de minareti boel en de gesluierde Alexandrië uit de rode schijn van het haardvuur tevoorschijn zien komen, en dit zal hun de komende maanden tot troost zijn. Want als cr niet iets heel bijzonders gebeurt, zullen zij evenmin als de minder fantasierijke lieden, die eerst beginnen te dromen als de zon schijnt ook dit jaar de gesluierde vrouwen niet in levende Hjve aanschouwen. Als mei voorbij is en de vakantie steeds meer nadert, worden de plannen tot de traditionele grootte teruggebracht. I11 de eerste helft van juni blijft de blik nog even peinzend toeven bij het harde blauw van de Rivièra-kust, maar dan schrijven zfl resoluut een brief kaartje naar het Veluwse pensionnetje, waar zU al een lange reeks van jaren een tijd van rust en herstel hebben gezocht en gevonden. Zo zijn er meer zult u zeggen, maar Albert Barmentlo uit Noordwijk aan Zee zingt niet alleen graag, hij doet het ook goed. Zó goed, dat hij de aan dacht heeft getrokken van de talenten jagers van de radio en heel Nederland zijn stem al heeft kunnen beluisteren. Als u het ons vraagt, moet die jonge Noordwijker binnenkort wel het idool zijn van heel wat lieftallige bakvissen. Johnny Ray en Frankie Laine zijn dat immers ook en Alberts stem is werke lijk niet van die van deze heren te onderscheiden. Wij zijn al weer wat hedaagrier en hebben misschien ook niet zoveel kijk yfm ppn mooi hord op „songs" in het genre van The great tC "luul "<>ru Pretender en Humming Bird, maar tot onze troost zij vermeld, dat wij heus niet de enigen zijn, die een plaat van Albert Barmentlo hoorden en zeiden: „O, maar dat is natuurlijk Frankie Laine", en een opname van Johnny Ray aan de Noordwijkse zanger toe schreven. Goed, wij weten niet of u van dit soort muziek houdt, maar Al- bert Barmentlo en zijn makkers met wie hij een bandje heeft gevormd, heb ben er maar wat een schik in. Na zijn optreden voor de radio heeft de Nederlandse Johnny Ray, zoals men hem heeft aangekondigd, al enkele aanbiedingen van beroepsgezelschap pen gehad om in hun kring te komen zingen Voorlopig blijft Albert echter rustig op zijn kantoor. Het mulo-di ploma heeft hij in zijn zak en met wat avondstudie zijn er tegenwoordig kan sen genoeg om vooruit te komen. Al leen wanneer de radio hem engageert, ja, dan valt er nog eens over te denken deelde zij de loodgieter mee, en voor dat deze kans kreeg een kalmerende opmerking te maken, golfde een vloed- stroom van verwijten over hem heen. De vorige dag waren enkele dienaren van de loodgieter bij haar aan huis ge weest en terwijl zij met hun arbeid bezig waren zo vertelde de dame was een hunner plotseling in een gru welijke scheldpartij uitgebarsten. „Ik ben wel wat gewend", zo sprak de dame, die geen bekrompen indruk wilde maken, „maar mijn man zei ook, dat het een schande is en dat hij nog nooit zoiets had gehoord. En mijn man is bij de huzaren geweest en daar Nadat de dame tenslotte bij gebrek aan adem was vertrokken, ontbood de loodgieter zijn werknemers bij zich; „Goede lieden", zo sprak hij bewogen, „ik heb slechte berichten over u ont vangen. Gij hebt elkaar onheus beje gend. Vertel mij alles, opdat ik kan oordelen". Hierop nam de grootste van het tweetal, die zijn collega zowel in lengte als in breedte overtrof, het woord: „Gewaardeerde meester", zo klonk het, „ik snap niet, waarom deze dame zo verstoord is. Gistermiddag waren Jan en ik dat pijpje aan het maken en toen Jan op een gegeven moment van zijn soldeerbout enkele druppeltjes lood vallen, die precies in mijn nek terecht kwamen. Ik heb hem toen ver wijtend aangezien en gezegd: „Jan, Jan. leer nu toch eindelijk eens een beetje met je soldeerbout omgaan. Vindt u dit nu iets om over te komen klagen?" he; Geen kind fET IS een vreselijk aardige man; geen kind aan hebben", zo vertelde de heer, die deze week zijn vader voor een kleine operatie in het Diaconessenhuis afleverde. De hoofdzuster knikte bemoedigend en nam Opa met een vriendelijk praatje mee naar diens kamer, waar hij de komende weken een bed zal bewonen. Opa was inderdaad erg meegaand; iedere vriendelijkheid wist hy op haar juiste waarde te schatten en de ver pleegstertjes besloten hem eens extra te vertroetelen. De nachtzuster ontdekte behalve alle goede eigenschappen, die zij van haar rollegaatje had doorgekregen, nog an dere kwaliteiten bij opa; midden in de nacht ging diens belletje. Toen «ij zich behulpzaam naar zijn bed spoedde, vroeg opa vriendelijk om een „ball- Droom en werkelijkheid WAANNEER DE ZON, zoals van de week, maar hard genoeg wil schijnen, komen uit het gemoed van de meest kalme huisvader de meest verwachtingsvolle plannen boven bor- Mcn drr 1 boss bottend hout. Men ziet zich over ein deloze heidevelden dwalen met slechts een schamele knapzak als metgezel, en men drinkt als tegenpool schuimende champagne in een met tapijten behan gen Parijs restaurant. De meer bedachtzamen zijn al eerder begonnen. Toen de kachel nog bloosde van al de kolen, die erin werden ge stopt. spreidden zij hun landkaarten uit en gingen berekeningen maken, hoe veel benzine het wel zou kosten, een tochtje naar Eolie te maken Terwijl de onbarmhartige stormwind zijn vla gen langs hun ramen joeg, zagen deze fantasievollen zich gekoesterd door de zon van Griekenland en hoorden zfj de eenvoudige landslieden op de kelende, 1 Hom 1 hun fon- ngde wijn aanbieden. ]?EN ONZER VRIENDEN, die trouw in Leiden de weten schap dient en ook andere facet ten van het studentenleven niet roerloos aan zich voorhij laat gaan, moest van de week een stukje typen. Om kwart voor één smeten we gastvrij de deur van onze woning open en begonnen een technische uiteenzetting te geven van de merkwaardigheden, die onze type machine aankleven, toen hij ge heimzinnig verklaarde, dat hij nog niet binnenkwam. Hij ging eerst eten bij een meisje met een betoverend mooie naam en naar zijn gezicht te oordelen, bleef de lieftalligheid niet tot haar naam beperkt. Na een korte beschrijving, zweefde hij om tien over één ons tuintje uit en tien voor half twee ging de bel weer over. „Heb je nog wat te eten voor me?" klonk het met een stem, die de ervaring van een door het leven geslagen man verried. Ook het pad der studenten gaat in Leiden niet altijd over rozen. Viel tvel mee TAE LEIDSE LOODGIETER had juist zijn winkel geopend om de mens heid. ondanks bestedingsbeperking, te verlokken hun lekke kranen te laten repareren, toen de dame binnenstapte. De dame was een week daarvoor ook al langs gekomen. Toen was zij in een minzame stemming geweest en had ge ïnformeerd naar de mogelijkheden een buisleidinkje te doen aanleggen van een fonteintje naar een andere plaats, waar een vaste wastafel moest komen. Thans was echter alle minzaamheid verdwenen: „Ik kom me beklagen", point" en een stukje papier, want hij wilde een gedicht maken. Momentcel vinden de verpleegster tjes in het Diaconessenhuis, dat kin deren ook hun problemen kunnen heb ben, en dat zü in ieder geval aan opa wel een kind hebben. Donderdagmor gen was hij plotseling verdwenen en een heertje, dat de kamer met opa deelt, vertelde, dat hij schoenen en kamerjas had aangetrokken, omdat hij eventjes een boodschap moest doen. In paniek renden even later drie verpleegsters langs de Witte Singel. Op de hoek van de Haagweg haalden ze opa in. Hij wilde eventjes naar de stad om sigaren te kopen. Droevig slot J£N VOORDAT we nu paan genieten van een zonnige Pasen, moeten we u eerst nog even het droeve verhaal doen van een onzer collega's, dat zo hoopgevend begon. Nadat hij en de zijnen jarenlang tegen een kamer hadden aangekeken, die vijftig jaren geleden ieders betvon- derinp had opgewekt, maar het nu niet zo best meer deed, besloot hij tot een grootse restauratie. Aanvankelijk wilde hij kosten noch moeiten sparen, maar omdat de kosten bij nader inzien toch een beetje moesten worden bespaard, besloot hij het zwaartepunt op de moeiten te leggen. De gaten, die in vroeger tijden een heel vloerkleed moesten hebben ge vormd, werden manhaftig door hem en zijn vrouw van de vloer genomen en toen riep hij assistentie in. Halj schrijvend Leiden schoot hem met vrouwen en goede raad te hulp en op een gegeven ogenblik lag de één in volle toewijding de vloer te beitsen, terwijl een ander drie meter verder nog in grote wolken het stof Maar het eerste deel 1 gramma verliep boven „We gaan meteen door" in koor, en 's avonds \c an het pre yerwachtini Albert Barmetitlo verfhandelaar uit zijn bed pebeld om een paar liter crème te leveren, dat raamkozijnen en plinten een ander 's Nachts om twee uur bepon men te behangen en 's morgens om zeven uur werden de gaatjes van de trefpunten opgevuld; vier man waren elk in een hoek begonnen. Een ieder zuchtte ten slotte voldaan en keerde huiswaarts. De volgende dag kon men echter een bedroefde journalist door Leiden zien lopen. Toen de man, die in zijn nood zo trouw ter zijde was gestaan, de vol gende middag wakker werd en zijn huiskamer betrad, vond hij daar zijn vrouw sprakeloos. Eerst dacht hij nop. dat dit van bewondering was, maar toen zap hij de muren. Een fout in de lijm-bereiding had het behang niet de verknochtheid met de muur gegeven, die dit nodig heeft om netjes te blijven zitten. De bovenste halve meter gaf langs alle muren het oude behang weer bloot, terwijl het nieuwe papier in troosteloze vellen omlaag hing. De gehele familie van onze zwaar beproefde collega viert het Paasfeest in de achterkamer en de volgende week komt een echte behanger de hele kamer nog eens dunnetjes overdoen. George wint Lido. George Formby is een van die filmsterren, die men niet te dikwijls moet zien, maar zo nu en dan kan men im hem lachen. Het programma in 't Lido-theater is met een film van hem aan de luchtige kant gehouden. George Formby akt per ongeluk verzeild in een spio- gekomplot Hij kruipt onder bedden, akt bekneld tussen kasten, loopt tafel- is met bierglazen ondersteboven en kweelt ondertussen zijn liedjes. De film :lt een spionagegeschiedenis van voor jrlog. Het is een beetje vreemd dat dergelijke histories in de komische sfeer 'orden gebracht. Via een hotel-bandje komt George in een Duitse onderzeeër terecht, die hij via een torpedo-lanceerbuis at om in de armen te vallen van een aantrekkelijke spionne van de En gelse geheime dienst. (Om laak 1 hen, die be- Loodgieters Trianon. Bud Abbott en Lou Costello zijn wel zo bekend, dat het niet nodig is tgebreid in te gaan op het filmverhaal, at in „A en C als loodgieters" aan hen ordt opgehangen. Dit verhaal draagt het merk van de kolder, plezierige gek heid, waar wel eens een ondeugendheid, aar geen kwaad in steekt (Goed pek verhaal). Het geheim s. Een geheim moet een geheim ?n. Dit is. voorzover het de film „Het geheim van de vijf graven" betreft, zeker waarheid die moet worden geëer biedigd. Een tipje van de sluier willen we ter algemene oriëntatie toch nog wel op lichten: het aantal doden is vrij hoog en illes komt op de spreekwoordelijke poot jes terecht. (Laat het geheim het geheim). gemeente leiden OIticiële publicatie* Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de Stille Rijn cp 23 april 1957 en zo nodig op 24 april 1957 in verband met aldaar plaats virfdende werkzaamheden, zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. INZAMELING HUISVUIL Op de tweede paasdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke gewoonlijk op maandag wor den bediend zal nu plaatsvinden op don derdag 25 april e.k. De wnd. directeur der gem. reinigings- en ontsmettingsdienst. (Advt BEGRAFENISONDERNEMING A. ZAALBERG Middelweg 2 telefoon 25605 32731 ROUWKAMER DISPONIBEL Jubileumtoernooi van G.G.V. Ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrumfeest van de afdeling vol leybal van de personeelsvereniging „Ge klonken en Gelaste Vriendschap" van do studie- en ontspanningsvereniging HCW en NEM organiseerde het onderafdellngs- bestuur een toernooi, waaraan vier da mes- en vier herenverenigingen deelna men. De zaal van de Plesmaniaanschool stroomde vol, zo groot was de belangstel ling voor deze sportgebeurtenis. In de damcspoule waren gelijkwaardige spelers uitgenodigd, zodat dit een span nende strijd om de eerste plaats beloofde te worden Echter was het spel van de dames niet van een zo hoog gehalte. Spoe dig bleek de Alphense vereniging D.E.S. de sterkste. Achter deze volgden de da mes van Or- Groen en Prof. wijk met een gelijk aantal punten. Or.-Groen bleek de sterkste. Bij de heren waren drie gelijkwaardige uitgenodigd. Van het begin bleek echter, dat dit tweede-klasse-team van Rouwkoop van plan was zich duur te verkopen. G.G.V. moest al direct met een gelijk spel genoegen nemen, ter wijl Donar ook een punt aan dit team moest afstaan. Sleutelring was superieur. Men eindigde dan ook met 6 winstpunten als nummer 1. G.G.V. werd 2, Donar 3. Aan het eind bracht de voorzitter dank aan de verenigingen voor hun medewer king. Bij de prijzen waren twee wissel bekers van de directie van de H.C.W. en de N.E.M. en twee tweede prijzen van de directie van de Rijnlandse Metaal- beschermingsmaatschappij te Leiden. Afscheid D. v. d. Blom en A. v. d. Locht Gistermiddag werd in de ontspannings zaal van de H.C.W. in aanwezigheid van het gehele fabriekspersoneel afscheid genomen van de heren D. van der Blom en A. van der Locht, die de pensioenge rechtigde leeftijd hebben bereikt. Eerst sprak de heer C. Pouw, voorzit ter van de kern. die beide heren dankte voor hun medewerking en namens het gehele personeel en de feestcommisie en kele geschenken aanbood. Nog meer aan wezigen voerden het woord; zij allen pre zen het werk van de heren Van der Blom en Van der Locht. Beiden spraken tenslotte een woord van dank voor de prettige onderlinge gezind heid en de manier waarop men afscheid van hen had genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3