V I S S E li IJ G O L F J E S Jongeman toerde op ontvreemde brommers rond Verwachtingen zijn niet erg optimistisch gestemd C.H.-kiesvereniging hield haar jaarvergadering C.B.T.B. liet zijn leden gisteren voorlichten NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 1951 ERS Maidentrip van Sch. 210 De Sch 210, Ali, de nieuwe trawler van de Verre Visserij Maatschappij, heelt gisteren met een kleine honderd gasten aan boord, haar maidentrip ge maakt: van Rotterdam, waar ze 's mor gens was gedemagnetiseerd naar Sche- veningen. De Ali is het eerste Ned. vis sersschip, dat uitgerust is met radar. En met behulp daarvan liet schipper Arie v. d. Zwan de motor met de duizend pk'i draaien en met volle kracht tornde het schip tegen de wind in naar Schevenin- gen, waar 't, ondanks het feit, dat de pieren gehuld waren in een mistdeken. veilig de haven binnenliep. Op de Nieuwe Waterweg had de overdracht Aanvoeren van donderdag De Sch 153 was gisteren aan de hal met 60 kisten schelvis, 210 kool, 220 ma kreel en 115 haring, 130 wijting en 150 ijskabeljauwen alsmede 120 stuks stijve. De Wiron II had 170 schelvis, 50 kool, 30 makreel, 150 wijting en 100 stuks stijve. De Maria van Hattem voerde 160 kisten schelvis aan alsmede 100 kabel jauw en gul, 45 makreel, 90 wijting er 30 varia plus 450 stuks stijve. De Amster dam had 50 schelvis, 240 kool, 50 kreel, 950 haring en 175 wijting terwijl de Haarlem met 210 schelvis verscheen, 60 kabeljauw en gul, 160 kool, 50 ma kreel, 120 haring en 130 wijting en de Tzonne was er met 200 kisten schelvis, 225 dichte schelvis, 50 kabeljauw en 75 kool en 140 makreel plus 325 haring en 235 wijting. Voorts had de kleine vaart in totaal 4000 kilo tongen en kisten schol. Voor de export De export nam de regels grote kabel jauwen af tegen f 72 tot f 85 terwijl de kleine regels f32 tot f50 maakten. Dé Haagse economische politierechter Te laag vetgehalte Voor de Haagse economische politie rechter moest een melkverkoper uit Lel den terechtstaan omdat hij op 18 septem ber 1956 melk had verkocht met een te laag vetgehalte. Door persoonlijke om standigheden vroeg de man of het niet mogelijk wa6 de zaak te verdagen. Hij beloofde, dat hij zijn onrechtmatige han del niet zou voortzetten. De rechter stel de de zaak uit tot 11 april. Bloembollenkweker kreeg geen straf Een bloembollenkweker uit Rijnsburg, die zonder het te weten onrechtmatige Ihandel had gepleegd in bloembollen, werd door de Haagse economische politierech ter vrijgesproken. De man had gladiolen- bollen bij B. gebracht om ze te laten uit telen. Toen de bollen uitkwamen gaf hij B. opdracht om de uitgekomen bloemen te snijden. Zelf had hij geen bloemen- teeltvergunninig, alleen een bloemhollen- iteeltvergunnlng, maar zijn neef had deze vergunning wel. Samen zouden zij deze raak du6 kunnen oplossen. Verdachte liet al zijn papieren in orde brengen en wist niet beter of alles was zo voor elkaar. Er bleek echter toch nog iets te haperen zonder dat hij het wist pleegde hij on rechtmatige handel. De officier van justitie ei6te f 200 of 80 dagen. De raadsman zei dat hij de man reeds jaren kent en dat hij beslist geen ongunstig type is. Verdachte had alles gedaan wat in zijn vermogen was om de ite papiem in orde te hebben. Om dat de man had gehandeld in onwetend heid. werd hij ontslagen van rechtsver volging. kisten deden f76 tot f90 en de grote tong haalde f 2,70 tot f 2,80 terwijl de grootmiddel van f 2,70 tot f 2.80 kwam en de kleinmiddel deed f 2,80 tot f 2,90. Met de tong I en de tong II werd een koers van f 2,50 tot f 2,60 en f 2,40 tot f 2,10 bereikt. Binnenland in De binnenlandse marlet nam de grote gullen af voor f 31 tot f 24 en betaalde voor de middengullen van f26 tot f22 terwijl voor de torren tussen de f23 en de f 16 is betaald. De zwarte kolen deden f 26 tot f 30 en voor de grote gul- lenmaatkool kwam van f 10 tot f 12, kleine gullenmaat deed f 8,50 tot f 12. Witte koolvis is verkocht voor f58 tot f 64 en de lengen deden f 51 tot f 66. Grove schelvis is verkocht tegen f 22 tot f 28 en de grootmiddel deed f 23 tot f 28, wat eveneens voor de kleinmiddel kwam. De pennen haalden f23 tot f30 en de braadjes f 11 tot f 21, wijting maakte f 10 tot f 12 en schol III f 18 tot f 28. De schol II deed f 32 tot f 38 en de haring f 11 tot f 16. Voor de makreel is f13 k f17 gegeven. Voor vandaag Vandaag waren aan de markt de Bur gemeester Heusdens met 1200 kisten, de Ariadne met 700 kisten en maandag komt, naar nu reeds bekend is, de VIOS, die gisteren al 1600 kisten binnen had. Van zee: wisselvallig De loggers en kotters onder de kust vangen momenteel niet zo hevig een 100 tot 200 kilo tong per etmaal en tot tien kilo bijvis met af en toe een tar- botje. Bij de Pibt-boei wordt tussen de 80 en de 120 kilo tong buitgemaakt plus 10 tot 15 mandjes en om de Noord is de visserij evenzeer wisselvallig met 120 tot 300 manden hoops per dag. De Post boy bijvoorbeeld meldde trekken van 10 tot 100 manden hoops en er waren er zelfs bij, die één schamel mandje op leverden. De Curacao gaf een trek van 80 manden hoops door. VOORSCHOTEN Kind door blauwe tram gedood Gisteravond omstreeks 5 uur is het 3^4- jarig dochtertje van de familie Bolle dodelijk verongelukt. Het meisje, dat op het trottoir van de woning speelde liep plotseling de trambaan op waar op het zelfde moment de blauwe tram uit Den Haag met vrij grote snelheid naderde. Het kind werd een e nd meegesleurd en deer lijk verminkt, Het stoffelijk overschot werd naar het politiebureau vervoerd. ZOJUIST ONTVANGEN; prachtige zending Damesondergoederen met kant en nylonkant Nylon en katoenen Onderjurken en petty coats NYLON KOUSEN TRICO-BEST Populair 3.25 Charmant 3.65 Bellisima 3.95 Chraciose 4.95 Vastgestelde prijzen. een mooie geminderde NYLON KOUS 2.50 ZIET ONZE ETALAGE] STOMEN en VERVEN van ANTON DEN ENGELSEN Uw oude herenhoed maken wij als nieuw v.a. f 8.50 „DF WOLBAAL" A. BROUWER VOORSTRAAT 25 TELEF. 2363 KATWIJK AAN ZEE Nieuws van en voor Katwijk (Advertentie) RIJWIELEN BURGERS E.N.R. - LOCOMOTIEF UNION - TEECO - MAGNEET Rijwiel- en Bromfietshandel P. ZUYDERDUYN P. VISSER Arts te Katwijk aan Ze< AFWEZIG VAN 5 APRIL TOT 23 APRIL Advertentie BEKENDMAKINC Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens' artikel 20 dei- Wederopbouw- 't verguinoing te verlenen tot de bouw EEN BEDRIjFSPAND MET DIENSTWONING De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 12 april is. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoel de vergunning schriftelijk bij hen in te KATWIJK AAN ZEE Meis j esvereni gin gen droegen poëzie voor Gisteren werd in het Herv. verenigings gebouw een gecombineerde ouderavond gehouden door de meisjesverenigingen Maria en Tryfosa. Voorzitter J. Tuurenhout sprak een in leidend woord. Er volgden enkele gedich ten van Leuntje Durieux en Janny Hoek, waarna Annie Haasnoot een bijbels op stel voorlas. Ook de meisjes van de ver eniging Maria lieten zich horen in enkele gedichten, voorgedragen door Janna en Beelen. De leden van Tryfosa zongen een zendingslied. Penningmeesteresse Riet Guyt bracht haar jaarverslag uit en Nellie van der Plas leverde nog een bijdrage. Gedichten prozastukjes werden verder nog voor gelezen door Corrie Haasnoot, Adrl van Duyvenbode, Jannie en Annie van der Plas, Atle en Nelleke Haasnoot, Liesje Duyn, Cobie en Gerrie van Duyven bode, Liesje Ouwehand, Agaat Haasnoot n Herma Ouwehand. Tenslotte volgde de prijsuitreiking. Paastoernooi D.C.L. geëindigd In het Paastoernooi van DCL zijn belde groepen nu uitgespeeld. In groep 1 werd P. Oliveer winnaar, gevolgd door P. C. de Jeu en W. van der Reyden. Verras send was het spel van B. W. Belt. A. van der Putten eindigde als num mer 1 in groep 2, zij het met slechts één punt voorsprong op Kromwijk. De derde plaats i6 voor de veteraan P. Zeeger6, die in dit gezelschap nog heel goed kon meekomen. Ook de nieuweling in deze groep C. J. van der Mey, toonde zijn mannetje te staan. De uitslagen luiden (groep 1): F. La terveer—B. W. Belt 1—1, P. Oliveer—J. van Wezel 2—0, W. v. d. Reyden—W. v d. Blom 11, S. v. d. ReekHakemulder 11, De Jeu—W Laterveer 20, W. v. d. ReydenP. Olivier 11, Jac. v Wezel— F. Laterveer 02, P. OliveerDe Jeu 20. B. W. BeltW. Laterveer 11, De Jeu— Hakemulder 20, S. v. d. ReekW. Later veer 02, W v. d. ReydenJ. van Wezel 20, BeltV. d. Reek 11, F. Laterveer V. d. Reyden 11, J. van Wezel—W Blom 11. Hakemulder—Blom 11. Groep 2: J. C. MankKromwijk 0—2. C. J. v. d. Mey—Hillebrand 2—0. A. v. d Putten—P Zeegere 1—1, A. de Besemer— Benschop 2—0, D. Ligtvoet—Rijsdam 0—2, HillebrandBenschop 02, MankBen schop 20, Rijsdam—Zeegers 0—2, Ligt voetA. v. d. Putten 0—2, De Bezemer— V. d. Mey 1—1, Benschop—V. d. Putten 0—2, V. d. Mey—Mank 20, Hillebrand— Ligtvoet 11, De BezemerHillebrand LEIMUIDEN Gemeente-avond Op 1 mei wordt in de Herv. Gemeente een Gemeente-avond gehouden. Dan zal de verkiezing plaats hebben van een jeugd ouderling. De zendingspredikant- met-verlof, ds. Beek zal, spreken over zijn werk te Sorong op Nieuw-Guinea. D6. Beek werd door de classis Leiden afgevaardigd voor het zendingswerk. (Advertentie) Elizabeth Arden's vertegenwoordigster zal hier zijn op 8 en 9 april 1957 Vraagt haar advies voor make-up, de verzorging v handen en ogen Schoonheid van top tot teen. n behoorlijke i hund, haar, Dameskapsalon Irene" Princestraat 31 Katwijk aan Zee Telef. K 1718—3878 Ora et Labora bijeen In de Oranjezaal van het jeugdhuis was de Chr. reoiteervereniging „Ora et Labora" bijeen met de bibliotheekcom missie onder voorzitterschap van de heer J. Hoek. Na de pauze met een gezellige verloting declameerden de dame6 C. van Duyvenbode en L. van Rijn. Eerstgenoem de zong ook een aardig lied. waarna de heer J. van Duijn zijn kleurendia's liet zien over de Linnaeushof. Spakenburg. Duitsland en vanzelfsprekend ook over Katwijk. Leden van de bibliotheekcommissie en van de vereniging „Nomateg" verzorgden een schetsje „Stagnatie in de dorps school", dat bij de vele aanwezigen zeer in de smaak viel. Hoog en laag water Zaterdag hoog water 6.53 en 19.19 uur; laag water 2.33 en 14.56 uur. Noordwijk De laatste weken kwam het geregeld voor, dat bromfietsen verdwenen die door de berijders onbeheerd op straat waren achtergelaten. Soms wer üen deze voertuigen, vaak sen in het dorp teruggevonden, maar i helemaal weg. Zo kwam een inwoner van Noordwij- kerhout, die vorige week op een avond zijn bromfiets neerzette bij de ambachts- tekenschool om daar de diploma-uitreiking bij te wonen, na afloop tot de verbijste rende ontdekking, dat zijn karretje verdwenen. Dezelfde ervaring deed ambtenaar uit Leiden op, toen hij tij dens het middaguur zijn zo goed nieuwe Puch neerzette in de hal Royal". Hoewel de politie het verkeer bromfietsen streng controleerde, wa aanvankelijk geen spoor van de vermiste brommers en de dader te ontdekken. Inmiddels kreeg men echter de be schikking over het signalement van eer jongeman, die vermoedelijk op één dei ontvreemde brommers zou rondtoeren. Pech Toen deze knaap op een middag mei de Puch over de Bronckhorststraat reed. had hij pech, want hij bromde pardoes in de armen van een naar hem zoekende politieman. Prompt werd hij gearres teerd en meegenomen naar het politie bureau, waar hij nu ook figuurlijk ging brommen. Het bleek een 17-jarige jongeman uit Noordwijk te zijn. Hij bekende bromfietsen te hebben weggenor deze te hebben gebruikt om er u zijn werk te gaan. 's Avonds toerde hij in de omgeving op de brommers rond vertelde tegen vrienden en bekenden, dat hij ze te Katwijk had gehuurd. Dank zij het intensief gebruik geraakte bromfietsen defect en daarom had hij haar in reperatie gegeven. Behalve een verblijf van enkele dagen ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing veroorzaakte flinke ravage Op de Emmalaan (rijksstraatweg Lei den—Utrecht) zijn gistermiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen, De heer J. H. van den Berg uit Den Haag reed in tegenovergestelde richting van de heer H. J. Geelissen. arts te Lei den. B raakte de macht over het stuur kwijt en zijn auto kwam eerst in botsing met d"ie van de Leldse arts, zig-zagde vervolgens over de weg, reed het voetpad op en kwam ten slotte tegen de pui var een woonhuis tot stilstand. Beide wagens werden dermate ver nield,, dat ze moesten worden wegge sleept. Slechts de heer Van den Berg liep een hoofdwond op. (Advertentie) Goemaat geeft het geld met volle handen weg Bij aankoop van elke 2.50 ontvangt U een waardecheque van 25 cent. U krijgt op onze lage prijzen een extra korting van 10 Wat CO E MAAT doet is wei zo goed Zie in onze etalages de nieuwste TWEKA JERSEY DEUX-PIECES Grossiers groente en fruit in Rijnsburg Onder leiding van voorzitter Joh. Ver- have heeft de Vereniging van grossiers in groente cn fruit in de nieuwe zaal achter Concordia haar zesentwintigste jaarvergadering gehouden. De voorzitter vestigde in zijn openings woord de aandacht op het feit, dat er sedert enkele maanden een kentering in de handel is gekomen; een terugslag, die men in jaren niet heeft gekend. Thans moet in de handel de tering naar de nering worden gezet. In zijn jaarverslag vroeg de heer W. Vooys eveneens de aandacht voor de on gekend hoge zomerprijzen en de grote terugslag, die deze winter is gevolgd. Na het financiële overzicht werd de bestuursverkiezing gehouden. De aftre dende bestuursleden Kr. van Spijk en W. Vooys werden herkozen. In de vaca ture Adr. den Heyer werd de heer K. %'an Delft uit Katwijk benoemd. Bij de bespreking van de vergadering van het Publiekrechtelijk bedrijfsorgaan betreffende het ABC-veilen ,gaf de voor zitter als zijn mening te kennen, dat een afwachtende houding moet worden aan genomen als het gaat om de vellingpllcht in de agrarische sector. De kleinhandel gaat op de vellingen zichzelf voorzien, waardoor in tal van plaatsen de gros- siershandel wordt verdrongen. De heer Verhave concludeerde hieruit, dat de groente- en fruithandel geen gunstige tijd tegemoet gaat. Na de discussie en de rondvraag werd een leuke verloting gehouden. Burgerlijke stand Geboren: Leonardus Paulus zn van A Heemskerk en P. F. de Jong, Oegstgees- terweg 4; Dirk zn van C. Kromhout K. G. Ravensbergen, Brouwerstr, 13; Si mon Adrianus Antonius, zn van A. Mui der en A. C. van de Pol, Heerenweg 25. Ondertrouwd: C. Guijt, 23 jr. Katwijk a. Zee en C. M. van der Meij. 22 jr. Burchtstr. 1; C. den Engelsman. 29 jr. Leidschendam en J. A. Schoneveld, 27 jr. Kanaalstr. 74; S. van der Kwaak. 34 jr. Ocgstgeesterweg 43 en M. de Ruiter. 30 jr, Scheveningen. Getrouwd: C. van Duijn, Katwijk C. Hogewoning, Hofstr. 12; L. Ravensber gen, Vliet NZ 17 en J. A. van Duijven- bode, Katwijk. Overleden: L. van Duijn, 82 jr, e.v. G. van Egmond. Koestraat 5. Ingekomen en vertrokken Ingekomen: Jannetje van Duijvenbode. van Katwijk n. Vliet NZ 4. Vertrokken: Abraham van Klaveren, v Koestr. 35 n. Utrecht. Oudwijkerdwarsstr 102; Grietje van Zuijlen, v. Burg. Meij- boomstr. 27 n. Utrecht, Oudwijkerdwars- straat 102; Kieijs van Eljk, v. Vliet NZ 54 n. Noordwijk, Or. Nassaustr. 47 met gezin; Jacobus Mooten, v. woonschip Gerb. Joh. bij Sandtlaanbrug n. Eibergen G 101; C. Hogewoning. v Hofstr. 12 n Katwijk, Zeeweg 37 1-hoog. r beschadigd, op verschillende plaat- 7 enkele gevallen bleven de brommers in de cel, wacht hem nu ook nog een oroces-verbaal. Een en ander moge nog maals een waarschuwing zijn voor hou ders van bromfietsen om hun voertuigen niet onafgesloten od of nabij de openbare weg achter te laten. Damclub D.V.N. De standen in de wedstrijden om het damkampioenschap van Noordwijk lui den momenteel: Hoofdklasse: 1. G. v. d. Wiel 10 uit 5. 2. Th. Zwetsloot 8 uit 4, 3. J. Pesschier 6 uit 6. 4. Th. Vink 5 uit 5. 5. H. de Vries 4 uit 5. 6. A. Turk 3 uit 5, 7. A. van Leuven 3 uit 6. In deze klasse gaat de strijd voorname lijk tussen G. v. d. Wiel, kampioen 1955 en Th. Zwetsloot, kampioen 1956. In de le klasse is J. Zuidhoek onbe reikbaar geworden voor zijn concurren ten en dus kampioen geworden. De stand luidt daar: 1. J. Zuidhoek 15 uit 10; P. de Bruin 1410, J. Kortekaas 1310, A. v. Rooyen 1310, J. v. d. Niet 12—10, C v. d. Zwan 11—10. Postzegelclub „Noordwijk" In „Flora" vergaderde de postzegelclub „Noordwijk", onder leiding van de heer H. Heruer. Er was een schrijven inge komen van het lid Schoordijk, dat mo menteel in Nieuw-Guinea verblijf houdt. Bij de veiling bracht veilingmeester J. C. v. d. Voort diverse aardige kavels aan de man. Het punt hersengymnastiek viel zeer in de smaak. De prijzen werden behaald door: 1. gebr. Cramer, 2. J. Vink en H. G. de Boer, met resp. 8 en 7 van de 10 vra gen goed beantwoord. Er werd nog een gratis verloting gehouden en bij de rond vraag kwamen ruilaangelegenheden ter sprake. De volgende vergadering zal een causerie met expositie worden gehouden. SCHAAKVERENIGING „DAN. NOTEBOOM" In „Seinpost" werd de eerste ronde ge speeld van de finale om het clubkam pioenschap van „Daniël Noteboom". P Bedijn moest het met wit opnemen tegen L. W. Turk, die al direct te kennen gaf de boekjesvarianten te willen vermijden door een ongebruikelijke, doch degelijke defensieve stelling te betrekken. Dit gaf Bedijn echter gelegenheid tot een aanval op de damevleugel, waaruit na enig schermutselen voor beiden een vrijpion ontstond. Turk trachtte én Bedijns vrij pion tegen te houden én een mataanval te lanceren, maar dit bleek van het goede teveel. Bedijns vrijpion promoveerde en door een fijn tussenschaakje sneuvelde een voor Turks mataanval vitale toren, waarna zwart het opgaf. J. Sleeboom bleek met zwart niets te moeten hebben van Bizots Schotse gam biet en transformeerde de partij tot eer merkwaardig soort Konings-Indische. Dit leidde echter tot een gedwongen opbouw van zwart en een overwicht van wit op de damevleugel. Uitgebuit werd dit niet, daar Sleeboom na een strijd in het cen trum een pion veroverde. Na wederzijdse hevige tijdnood, waarin lustig werd afge ruild, bleef een eindspel over van paard en 4 pionnen, tegen paard en 5 pionnen. De partij werd afgebroken en Sleeboom zal moeten bewijzen "dat hierin winst voor hem zit. De overige leden hielden een vrije competitie waarvoor een speciale punten telling geldt. De uitslagen hiervan luidden: W. van Rooyen—G. Vink 1—0; F. Hoek— R. C. dc Lange 0—1; A. Timan—J. Turk 1—0. Spreekuur schoolarts De schoolarts houdt zitting woensdag 10 april van 23 uur in de openbare la gere school van Panhuysstraat. LISSE Emigratie naar Australië en Nieuw-7«°laiul Donderdag werd In ..TV Witte Zwaan' xen voorlichtjngsavoni -^geven ovei Australië en Nieuw-Zeeland. Als spreker trad op de heer Clemens, die verbonden is aan de Chr. emigratiecni.rale Hij sprak over de schoonheid van beide landen en de mogelijkheden die daar voor emigran ten liggen .Ook besorak hij het kerkelijk leven van Nieuw-Zeeland. waar Neder landse kerkelijke gemeenschappen zijn. Voor gezinnen is Nieuw-Zeeland een moeilijk land, gezin ook de huisvestlngs- mogelijkheden. De heer Clemens had het ook Australië, een dun bevolkt land, kansen liggen voor emigranten, die kelijk willen aanpakken. Hier moet wil men slagen, eerst het vertroc winnen en dat door goed gedrag w te behouden. De vakman heeft ook hier veel vóór op de ongeschoolde arbeider. Eerste vereiste is het leren van de En gelse taal. De causerie werd verduidelijkt door fraaie lichtbeelden. HILLEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes Franciscus Lode- wijk, zn van C. A. Vreeburg en H. J. van der Hoorn; Helena Johanna Cornelia Maria, dr van Th. Petere en P. v. Rooijen; Petrus Paulus Joseph, zn van P. P. J. Braas en A. M. Caspers; Helena Wilhel-- mina Maria, dr van K. Duursma en A. C. Ruigrok; Wytse Petrus Maria, zn van J. Tjoelker en A. C. Weljere. ONDERTROUWD: N. G. Geerlings en J. J. van Rooden; A. J. Hulsebosch en C. G. Louter; J. P. Adrlaanse en J. W. F. Smit; J. van Wakeren n H. M. Wasöink; L. M. Koppers en A. M. J. A. Meijer. GETROUWD: L .L. Rondaij en A. Vree- LEIDERDORP Jonge Kerk Op maandag 15 april komt de Jonge Kerk bijeen. Op deze avond worden zij begroet, die dit jaar belijdenis van het_ geloof afleggen. Oegstgeest ONDER LEIDING van haar voorzitter, de heer A. J. Paling, hield de C.H. kiesvereniging gisteravond haar jaarvergadering. In zijn openings woord sprak de voorzitter over het begrip „conservatief". De eigenlijke betekenis hiervan is: beschermen en bewaren van hetgeen verloren dreigt te gaan; vervlakking wil men tegengaan. Een groot deel van ons volk leeft zonder hechte basis. Wanneer een christen deze basis wel heeft en uit een beginsel leeft, dan mag het „belaste" woord conservatief niet op iiem wor den toegepast. De op de Bijbel gegrondveste beginselen zijn waard ervoor op de bres te staan. Voor hen die daartoe bereid zijn is het een eer in dit opzicht conservatief te worden genoemd, aldus spreker. Uit de jaarverslagen bleek, dat de eniging 190 leden telt en dat de kaspositie vrij gunstig genoemd mag worden. De aftredende bestuursleden, de heren G. Brussee en W. A. Gelderblom werden herkozen. De heer A. J. Paling kon zich niet meer beschikbaar stellen. In de vaca ture werd voorzien door de benoeming van de heer M. J. C. Pieterse. Discussies Nadat de afgevaardigden waren be noemd voor bijwoning van de algemene landelijke vergadering der C.H.U. op 24 dezer te A'dam werd tijdens de rondvraag langdurig gediscussieerd over allerlei poli tieke problemen en de houding van het hoofdbestuur der C.H.U. en de Kamer fractie. Enkele leden uitten hun bezorgd heid over de h.i. geringe activiteit in de C.H. en spraken de hoop uit, dat meer ini tiatief zal worden ontwikkeld ten einde op de duur niet te zeer achter de feiten aan te lopen. Mr. J. H. Valentgoed hield o.m. een pleidooi om ln de kiesverenigingen zelf de problemen wat intensiever te bespre ken en eventueel te komen tot grotere samenwerking tussen de kiesverenigingen in de omtrek. De heer Paling sprak een kort afscheids woord en betuigde zijn dank voor dé óm dervonden samenwerking tijdens zijn voorzitterschap. Hij sloot de vergadering met dankgebed. U.V.V. verzette weer veel werk Gisteravond werd in het „Witte Huis" de jaarvergadering gehouden van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers, o.l.v. de presi dente, mej. I. van der Abeelen. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Robbers-Bosman bleek, dat de leden van de U.V.V. aan verscheidene collecten hadden meegewerkt. Men had hulp gebo den bij het klaarmaken van lunchpaket- ten voor de tocht van ouden van dagen en voor de oefening van de B.B. Het kerstfeest voor de ouden van dagen werd Voor de afdeling Noordwijk van de chr. boeren- en tuindersbond hield de heer P. S. van Leeuwen, voorzitter van dé stichting „Het Lange veld", een cau serie over het in cultuur brengen van ge bieden in het Langeveld. Dit gebeurt door verkaveling, aldus spr., zo nodig door omspuiting van de grond en het op enkele plaatsen verwijderen van de aan wezige veenlaag. Door deze bewerkingen, aldus de heer Van Leeuwen, wordt een terrein van ongeveer 100 ha geschikt ge maakt als prima bollengrond, en dit in een tijd waarin er een steeds groter ge brek aan goede grond blijkt te komen. Genoemd terrein is verdeeld in terras in. Aan de bovenkant is een kanaal ge projecteerd dat door een gemaal op de juiste waterstand wordt gehouden. Van daaruit geschiedt de bevloeiing van bet hele gebied. Ook zijn er voldoende aan- en afvoerwegen in het plan opgenomen. De stichting heeft iich ten doel gesteld dit terrein in het Langeveld aan die kwe kers te kunnen verkopen, die er hun levenstaak kunnen vervullen. Gedacht wordt vooral aan hen, die nu met een tekort aan grond te kampen hebben en ook aan jonge gezinnen, die voor uitbrei ding moeten zorgen. De grootte van de aan te besteden percelen zal variëren tussen 1 14 en 3 ha. Kwekers uit Noordwijk en Noordwijkerhout hebben de eerste Prijs Over de prijs van de grond kon de heer Van Leeuwen zich niet uitlaten Wel ver telde hij iets over het systeem van finan ciering. De. wat hij noemde „kale grond prijs", moet direct betaald worden; het bedrag van de verdere werkzaamheden, die op de betreffende percelen uitgevoerd worden, de verkavelingsrente en het even tueel omspuiten kan in een periode van 30 jar worden voldaan. Spr. hoopte dat eind 1957 of begin 1958 de eerste percelen aanbesteed konden worden. Gegadigden moeten zich vóór 1 mei aanmelden bij de secretaris van de De officier van justitie van de Haag se rechtbank heeft gisteren 50 boete of 50 dagen geëist tegen een 24-jarige ban ketbakker uit Moordrecht, die schuldig zou zijn aan een tragisch dodelijk ongeval op 10 mei van het vorig jaar te Voorburg Hierbij werd een negenjarig jongetje A v. d. H. gedood. stichting, mr. G. J. Vermeulen, Lorentz- plein 20 te Haarlem. Een geanimeerde discussie volgde. Vooral ter sprake kwam de structuur van de grond, de waterhuishouding en de financiering bij eventuele aankoop. De voorzitter, de heer C. Passchier, dankte de heer Van Leeuwen voor zijn interessante causerie en wekte de aan wezigen op belangstelling te tonen voor het werk van de CBTB, dat ten doel heeft de levenstaken met elkaar te bespreken, eveneens door de U.V.V.-leden verzorgd. De oppasdienst bleek een groot succes te zijn geworden. Er is zelfs al weer een tekort aan babysitters. Er was deelgeno men aan de provinciale vergadering en aan de algemene Jaarvergadering in Utrecht. Dit jaar hoopt men de biblio theek voor bejaarden te kunnen vernieu wen, terwijl er een handwerkclub voor bejaarden is opgericht, ten bate van een liefdadig doel. Deze club is ook toeganke lijk voor jongeren. Het jaarverslag van de penningmeeste resse. mevrouw Nouhuys-Balfoort ver meldde een batig saldo. Of er iets voor het fonds voor blindengeleidehonden ge daan kan worden, hangt af van de finan ciën. De dames Robbers-Bosman en Blok- van der Schalk, die periodiek moesten af treden, werden beiden herkozen. Het bestuur- werd bovendien met twee leden uitgebreid. Mevrouw Christiaansë werd bereid gevonden, wijkhoofd van de U.V.V. te worden. In de pauze werd een kleine loterij ge houden. De heer De Kier vertoonde en kele films, o.a. een geestige boekenfilm en een prachtige kleurenfilm van „Keu kenhof". De landdag zal dit Jaar op 8 mei in Enschede worden gehouden. Vrolijk en gevarieerd programma In de recreatiezaal van Endegeest had gisteravond de finale van de afdelings competitie plaats. De leerlingen van da lagere school van Endegeest brachten o.Lv. mej. Van der Reyden een vrolijk en gevarieerd programma. Het schoolorkest, soms verkleed als boerenkapel, liet enkele aardige num mers horen. Enige leerlingen van de school voerden een hoepeldans uit. Hei sprookje „Zwaan kleef aan", het verhaal van een prinsesje, dat niet meer lachen kon en een jongeman, die bij het omhak ken van een boom, een gouden zwaan vond waaraan iedereen vast bleef kleven werd op alleraardigste wijze opgevoerd. Aan het eind van de avond overhandig de de heer Spiering alle medewerkenden een aandenken. Burgerlijke stand GEBOREN: Dirk Jan, zn van J. C. van den Hoonaard en M. van der Vijver; Ernst, zn van J. Reepmaker en D. E. van Marie; Cornelia Frederika Josephine, dr van J. C. F. Tjerks en F. E. Bakker; Hendrikus Wilhelmus, zn van A. W. van Elk en A. J. Franok. ONDERTROUWD: W. F. Jonas, 29 jr, 's-Gravenhage en F. Postana 30 Jr; C. Scheurwater, 26 Jr, Leiden en M. Hoog straten, 24 jr; J. G. van der Made, 27 jr. Utrecht en G. Houwaart, 20 Jr. GETROUWD: H. C. P. Boomker en M. Hoogendoorn. BENTHUIZEN Opzichter Dekker nam na 31 jaar afscheid Woensdagavond vergaderde de bouw vereniging „Algemeen Belang" onder voorzitterschap van de heer W. C. Dii hou». In deze vergadering werd afscheid genomen van de heer L. Dekker uit Moi kapelle, die sinds 1928 bouwkundig op zichter is geweest. De voorzitter releveerde de prettige samenwerking met de heer Dekker wenste hem op zijn levensavond Gods zegen toe. In zijn dankwoord zei de heer Dekker, dat het hem verheugt dat door zijn opvolger de naam Dekker aac vereniging verbonden blijft. De vergadering verleende het bestuur opdracht om het bouwen van bejaarden woningen te overwegen. Verder werd er langdurig gesproken over de inuitvoering zijnde werken. Dichting Bentbuizer Verlaat Vandaag is een aanvang gemaakt met de dichting van het Benthuizer Verlaat, waardoor Benthuizen voor de scheep vaart onbereikbaar zal zijn. Het bestuur van de Benthuizerpolder heeft hiertoe opdracht gegeven aan de fa. Gebr. Grë- sbedrijf te Benthuizen. HAZERSWOUDE Speelmiddag De Harmonie van Hazerswoude houdl morgen om twee uur een speelmiddag ui zaal Timmermans ten behoeve van het uniformfonds. NIEUWVEEN In het verzet tegen de verkeerschaos Onder leiding van burgemeester B. Kammenga werd gisteravond In zaal Bos man een bijeenkomst gehouden om te komen tot oprichting van een plaatse lijke afdeling van de Vereniging voor veilig verkeer. De burgemeester gaf een uitvoerige be schouwing over het nut van een derge lijke afdeling. Elk Jaar vallen ongeveer tweeduizend verkeersslachtoffers en een afneming van dit cijfer kan pas worden verwacht, wanneer een ieder zich daad werkelijk voor een veiliger verkeer in zet. Men wil in Nieuwveen cursussen op dit gebied houden. Vervolgens werd een voorlopig bestuur samengesteld, dat voorbereidende be sprekingen zal voeren. Binnenkort wordt een tweede bijeenkomst belegd In het voorlopige bestuur hebben zitting de heren C. Bosman, W. van der Hoorn, H. Bekkers, H. Groenendijk en W van Heus- den en mevrouw Cats—-van Vliet uit Ter Aar. Als consul treedt op gemeentesecre taris J. J. Roovers, de initiatiefnemer tot het opridhten van de afdeling. SASSENHEIM Bedankt voor beroep. Ds. W. van Heest te Rozenburg heeft bedankt voor het beroep, dat de Chr. Geref. Kerk alhier op hem had uitge bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9