1 te Echtpaar Dcrt Boer opende nieuw plan van Eensgezindheid Was automobilist wel of onder invloed met Jac. van Wijk 25 jaar leraar van Leidse ambachtsschool Studenten in Leiden over het kolonialisme Gevestigde en vertrokken personen NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 1 APRIL 1957 Al 31 jaar lid Huizen aan Montgomery straat zijn doelmatig en licht HET ECHTPAAR DEN BOER had nooit gedacht, nog op latere leeftijd een nieuwe woning te betrekken onder zo grote belangstelling als zaterdagmiddag, toen het uit handen van wethouder A. J. Jongeleen de sleutel van Montgomerystraat 8 in ontvangst nam. De reden van het feit dat de wethouder van openbare werken hier een ogenblik als huisbaas optrad, lag in de heuglijke ingebruikneming van de eerste twaalf wonin gen voor bejaarden, gebouwd in het tiende bouwplan van de woning bouwvereniging „Eensgezindheid". In de bijeenkomst na de officiële o dracht is nog veel over de woningbouw van Leiden gesproken en werd meegedeeld, dat de federatie van woningbouwverenigingen met de directeur van gemeentewerken zal gaan praten over het gezamenlijke onderhoud van de huizen. zitter van Eensgezindheid, dat het Lei den gegeven zal zijn, het leed van hen die op een woning wachten, zo spoedig mogelijk weg te nemen. i Eensgezindheid, de heer B. de Klerk Wolters, sprak bij de nieuwbouw aan de Montgomerystraat een welkomstwoord. Behalve de geno digden waren er veel belangstellenden, kennelijk omdat in Leiden het aantal gezinnen, dat bij de woningbouw geïn teresseerd is, nog groot is. De heer Jon geleen reikte daarop met een vriende lijke felicitatie de sleutel over aan me vrouw Den Boer. die met haar man al 31 jaar lid van Eensgezindheid is. In de kantine van het werk gaf de heer De Klerk Wolters een uitgebreid overzicht van de werkzaamheden. Hij meende, dat de openingsdag voldoening schenkt aan de vereniging, maar ook aan de dienst voor volkshuisvesting, en 6prak de hoop uit. dat zusterverenigin gen, met steun van de gemeente, erin zullen slagen ook nieuwe woningblokken te doen verrijzen. Sprekend over de jaren 1945 en 1946 releveerde de voorzitter het aantal van 429 woningen, waarover men de beschik king had. Spoedig was duidelijk in welk een misère men op het gebied van' de huisvesting was geraakt. Verschillende bouwplannen zijn verwezenlijkt of in be handeling bij de architect. Hij bracht dank aan architect, aannemers en am bachtslieden. Ten slotte wenste de voor- C. van der Hoogt nam afscheid van de S.L.F. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd nam de heer C. van der Hoogt zaterdag afscheid van direc tie en collega's van de stedelijke lichtfa brieken. Bij het officiële afscheid was ook wethouder D. van der Kwaak aanwezig. Namens het college van B. en W. sprak deze zijn grote waardering uit voor de wijze, waarop de heer Van der Hoogt een lange reeks van jaren zijn taak heeft ver vuld. In het bijzonder releveerde de heer Van der Kwaak de modernisering, die on der zijn leiding tot stand kwam. Ir. Y. Ykema, directeur van de lichtfa brieken, onderschreef de waardering van de wethouder en memoreerde de aange name samenwerking met de heer Van der Hoogt. Spr. wenste de scheidende ambte naar nog vele gelukkige jaren toe. Na mens het personeel boden vertegenwoor digers van de personeelsvereniging de heer Van der Hoogt een attentie aan. Deze dankte op zijn beurt voor de tot hem ge richte woorden en sprak zijn beste wensen uit voor de verdere bloei van de fabrie ken. Vervolgens was er gelegenheid voor het personeel der fabrieken om van de heer Van der Hoogt afscheid te nemen. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: David J. zn v D. J. Schlag- wein en A. Bavelaar; Diederik zn v P Kemp en H. de Booij; Maria C. dr v L. J. v. d. Steen en C. W. de Groot; Maar ten zn v M. v. d. Kaay en M. S. La Lau; Danila A. dr v A. M. Berlemon en M. C. Beurze; Margaretha J. dr v C. v. d. Hout en A. Haarland; Jacob F. zn v J. W. Dub- belaar en J. Mieremet; Agatha J. M. dr v H. v. d. Laan en M. G. Valentijn. GEHUWD: J. Kiewit de Jonge en B G. H. M. Knippenberg. OVERLEDEN: H. Borgerding, 69 j. m. Aanvaardbare huur Wethouder Jongeleen getuigde t van de goede samenwerking tussen woningbouwvereniging en de gemec Bij het verdelen kunnen er moeilijkheden rijzen, want dan spreekt ook het huis vestingsbureau een woordje mee. Met de secretaris van Eensgezindheid is echter een eensgezinde samenwerking tot stand gekomen en zo slaagt men er samen in, „voor elk gat een spijker te vinden". De heer Jongeleen was erg tevreden over de werkzaamheden van de N.V. Panagro Er is wel eens op voorgaande bouwwer ken gemopperd, maar er is nu in een vlot tempo gewerkt. De entourage is nog niet compleet, straatmakers en tuin- experts moeten nog veel werk verzetten, maar er is al veel vooruitgang. De heer Jongeleen deelde in dc loop van zjjn toespraak rtee. dat zeer bin nenkort besprekingen zullen worden gehouden over het begin van de flat- bouw in het winkelcentrum. In juni van dit jaar zal de architect een plan indienen voor een complex van 290 woningen in de richting van de Voor- schotcrweg. De wethouder betreurde het, dat het niet kan worden volge houden bejaardenwoningen te zetten. In dit plan zjjn er enige en ook in het volgende plan worden er geprojec teerd, maar het is niet mogelijk, een voor bejaarden aanvaardbare huur Ten slotte wenste spr. het bestuur van Eensgezindheid een spoedige voltooiing van de bouw toe en hij hoopte, dat er weldra een ander bouwplan kan wor den gegeven. Voorzitter De Klerk Wolters repli ceerde, dat er steeds prettig met de ge meentelijke autoriteiten wordt gewerkt, maar dat door die samenwerking de zelf standigheid van de vereniging niet te loor mag gaan. Jammer was het. dat door de „bedie ning" veel van het gesprokene voor de genodigden onverstaanbaar bleef. Ir. D. Y. Lem, directeur van gemeen tewerken, knoopte aan zijn felicitatie de raad vast, tot meer fusie te komen. Spe ciaal had hij het oog op het onderhoud, zoals verfwerk en loodgieterswerkzaam heden. In gezamenlijk verband kan er meer bereikt worden en hij stelde dan ook voor, een vergadering te beleggen om dit te behandelen. De waarnemend voorzitter van de fe deratie van woningbouwverenigingen in Leiden, de heer W. D. V. Cas, zei, dit voorstel graag te aanvaarden; hij hoopte, dat dit overleg weldra kan beginnen. Namens de provinciale afdeling van de Nationale Woningraad wenste de heer Zandbergen geluk. De verdeling van de woonruimte is geheel aangepast aan de voorwaarden die men thans algemeen aan bejaardenbe huizing stelt. Alles is gelijkvloers; slechts een klein zoldertje kan als bergruimte dienst doen. Beneden zijn er twee kamers, die door schuifdeuren kunnen worden gescheiden, een douchegelegenheid en een keuken. Alles is in lichte kleuren gehouden met veel glaswerk. Haags gerechtshof De procureur-generaal bij het Haags ge rechtshof vorderde bevestiging van d< veertien dagen gevangenisstraf tegen iemand uit Alphen a.d. Rijn, maar tier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid in plaats van ontzegging tot 18-8-1957 zoals in het vonnis in eerste instantie aangegeven. De verdachte ontkende dat hij onder drankinvloed op 18 augustus op de Hoge Rijndijk te Leiden tegen een auto was aangereden. Wel had hij die avond vier glazen jenever gedronken. Een bloed proef had hij geweigerd. De aanrijding was voor het huis van dr. J. v. d. Bos ge beurd en deze zowel als zijn echtgenote kwam als getuige verklaren dat zij niets bijzonders aan verdachte hadden bemerkt. Volgens de caféhouder waar de man was geweest zou de Alphenaar behoorlijk onder de invloed zijn geweest, want hij had hem niet meer willen geven, zo stond in de stukken. De man betoogde echter, dat de caféhouder hem nog een borrel aangeboden had. Het ongeluk was geko men omdat hij in gedachten was en de auto niet had gezien. Uit alle verklaringen meende de pro cureur-generaal te moeten concluderen dat verdachte weliswaar niet in kenne lijke staat was, maar dat hij voor het autorijden de graad had overschreden. Dc raadsman, mr. A. J. Meijer uit Alphen a.d. Rijn, vertelde dat verdachte de auto radio had willen afzetten. Hij reed pas drie weken met een personenauto, ander3 Grote belangstelling ZATERDAGMIDDAG is in een der lokalen van de Leidse ambachtsschool de heer Jac. van Wijk, leraar in het vak autoherstellen, op hartelijke wijze gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. De heer Van Wijk, die een populair figuur is, mocht zich verheugen in overtuigende blijken van waardering en belangstelling, zowel van de zijde van het bestuur als van de kant van collega's en leerlingen. Als eerste voerde ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de vereniging „De Am bachtsschool", het woord. Hij vertelde enkele bijzonderheden over de loopbaan van de heer Van Wijk. Na werkzaam ge weest te zijn in Apeldoorn en IJmuiden. werd hij in 1932 benoemd tot leraar van de Leidsche ambachtsschool. Zowel over dag als 's avonds heeft de heer Van Wijk Leidse Lutli. Gemeente begon met liturgisch avondgebed Gisteravond werd in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerk- gracht voor het eerst een liturgisch avond gebed gehouden. Deze dienst droeg een bijzonder karakter doordat de heilige doop werd bediend aan het dochtertje van ds. Haan. Het formulier werd Leidse volkstuinders optimistisch gestemd Het zestiende jaarverslag van de Leid se bond van volkstuindersverenigingcn is wat optimistischer gesteld dan die in vo rige jaren. Er zijn in 1956 namelijk geen afdelingen zonder gronden gekomen en bi) de aanleg van het volkstuinpark in het noorden is de steun van de plaatselijke autoriteiten duidelijk gebleken. Om de verkregen plaats te kunnen handhaven en verdere wensen en verlan gens te verwezenlijken, zal ook in 1 veel activiteit nodig zijn. Men heeft oog voor, dat veel gronden nodig zijn voor de uitbreiding van de stad, maai worden toch ook maar sportvelden speelweiden aangelegd. Voor de vrijetijds besteding en recreatie is het zeker belang eveneens rekening te houden met de aanleg van volkstuinen. Het totale le dental bedraagt 958. De Leidse volkstuinders zijn vast var plan een eerlijke strijd te voeren om meej complexen in dc stad te krijgen ten be hoeve van hun vrije-tijdsbesteding. Men wil zover komen, dat in de uitbreidings plannen gronden voor volkstuinders wor den gereserveerd. ditmaal niet door de predikant, maar door de president-ouderling voorgelezen, die ook de toespraak tot de doopouders hield Voordat met het eigenlijke avondgebed werd begonnen, gaf de predikant een korte inleiding op dit gebed. Er werd geen pre dikatie. maar een meditatie uitgesproken. Het overdenkingswoord was Galaten 4 vers 27 tot 31. In zijn meditatie deed ds. Haan de heer lijkheid van het nieuwe Jeruzalem, dat boven is. uitkomen. Gelijk Eva uit de rib van Adam voortkwam, zo is Jeruzalem, dat boven is. uit Christus' lichaam voort gekomen. Het oog van de Kerk moet op dié stad gericht zijn. De dienst der gebeden verrichtte de pre dikant in knielende houding. De Gemeen te verzorgde in dit liturgische geheel een aantal responsies. Na afloop van de dienst werd in de consistorie gelegenheid gegeven, aan een gezellig samenzijn deel te nemen. Wij ver namen nog, dat het de bedoeling is, het avondgebed regelmatig op een dag in de week te gaan houden In Groningen is het al eerder ingevoerd. Zilveren jubileum De afdeling Leiden van de Ned. R.K. bond van hotel-, .café- en restaurantper- soneel Sint Antonius, waarin opgenomen de sectie bioscooppersoneel, herdenkt in april haar 25-jarig bestaan. Op dinsdag 9 april wordt van 3 tot 5 uur in het An- toniusclubhuis aan de Mare een recep tie gehouden. C. F. Meerpoel te Leiden heeft het verbouwen van het pand Middelweg 12 tot garage en bovenwoning gegund a; firma Bouter en Hartevelt te Leiden ongeveer 11.000. hier les gegeven. Hiervoor is energie nodig, die alleen kan worden opgebracht door liefde en toewijding voor het werk. Dat de heer Van Wijk deze eigenschappen bezit, was sprekers overtuiging. Zijn ge lukwensen liet ir. Van Hoek vergezeld gaan van een stoel die vervaardigd is in „eigen keuken". De directeur van de Ambachtsschool, de heer C. Brilman, stelde de prettige verhoudingen tussen leraar en leerlingen in het licht. Zijn gelijkmatige natuur maakt de heer Van Wijk tot een leraar, die, gezien het aantal geslaagden dat elk jaar het bedrijfsleven ingaat, uitstekende kwaliteiten heeft. En zijn bescheiden natuur maakt hem geliefd onder zijn Namens de Ned. Bond van leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs bood de heer F. de Vries zijn medebestuurslid gelukwensen aan. De heer Van Wijk is penningmeester van deze organisatie. De kwaliteiten, die de heer Van Wijk op sportgebied aan de dag legt, werden belicht door de voorzitter van de volley balclub „Blijf Fit", de heer D. de Hart. Gelukwensen werden verder aangeboden door de voorzitter van de Vola, de heer J. Zwanenburg, en namens klas 2 M.V. door de heer H. Botermans. Al deze spre kers hadden ook een geschenk. Tot slot dankte de jubilaris mede na mens zijn vrouw met enkele woorden voor de getoonde belangstelling en de ge schenken. Gebrs. Naeff. Dividendvoorstel 4 (v. j. 4,18 pet uit agio); bruto-winst 896.566 (1.029.021) door gestegen kosten, die niet konden worden doorberekend; winst na lonen, produktiekosten, afschrijvingen, algemene verkoopkosten ƒ41.007 (58.356); gèldomzet gelijk, produktie iets lager: voorraden gedaald; onbevredigend ver loop gedeeltelijk incidenteel (reorganisa tie verkoopapparaat); laatste kwartaal 1956 en eerste 1957 geven betere ver wachtingen; gestegen loon slechts ge deeltelijk door verhoogde produktiviteit verdiend; bovendien in midden van jaar onderbezetting; vertrouwen op betere resultaten door modernisering en effi ciency. Kapper A. Olthof in Amsterdam i6 van daag zestig jaar in zijn vak werkzaam. De 74-jarige jubilaris verwierf vooral faam als kapper van koningin (de huidige rrinses) Wilhclmina. Tevens verkreeg hij bekendheid als oprichter van de dames- kappersgroep Marcel. rijdt hij altijd met een vrachtauto. Het was daar een donker gat en de aanrijding was geen voltreffer geweest. De gepar keerde auto zou slechts over dertig zijn geraakt. Pleiter verzocht vrijspraak. Arrest 12 april. Werkplaats L.D.M. wordt verplaatst Naar wU vernemen, heeft de Leid se Duinwater-Maatschappij het inrich ten van tijdelijke werkplaatsen binnen bestaande gebouwen aan de Middel stegracht gegund aan de firma J. van Riet te Leiden, voor 43.400. Zoals be- 'kend, moet de L.D.M. plaats maken voor de nieuwbouw aan het Stations plein. De werkplaatsen worden het eerst overgebracht. 1 April? Voor niemand is de eerste april een gemakkelijke dag, maar voor een hardwerkend kranteman brengt deze dag bij zondere problemen met zich. Vanmorgen vernamen we uit dootgaans goed ingelichte kring, dat een jongetje vrijdag j.l. op de Leidse veemarkt een portefeuille had gevonden waarin het bescheiden bedrag van f 80.000 onderdak had ge kregen. Het knaapje rende naar bafé ,,'t Achtje", waar een be nauwde eigenaar reeds bij de waard was gekomen om zijn verlies te bewenen. Het knaap je werd met gejuich ontvangen en een uurtje later jubelde de gehele Waardgracht, want het knaapje kwam met f400 thuis. Een dergelijk bericht doet de meest verstarde journalistenpen kwispelstaarten; schrijfmaotii- nes beginnen van louter plezier om te krullen en het meest koe le journalistenhart begint te bonzen als dat van een jonge ling die voor het eerst door Cupido wordt getroffen. Met auto's en fotografen zijn we uit getrokken om het knaapje, de veehandelaar en de omstanders te ondervragen. De ouders van het knaapje zouden wel aan de rand van de financiële afgrond gebalanceerd hébben en door de vondst een lang en gelukkig le ven hebben gekregen. Tot zover onze verwachtingen. Maar toen gingen we zoeken en toen de krant ging draaien, zochten we nog. Niemand kon ons iets ver wees. tellen, dat in de goede richtinq We gaan met de volgende Tweede Kamerverkiezingen een nieuwe partij oprichten en het •s zeker, dat duizenden landge noten onze zijde zullen kiezen als we eisen, dat voortaan van 31 maart direct wordt overge sprongen op 2 april. Voor een krantenman is het geen volhou den meer. Am. investeringen in buitenland 4600 min dollar tegen 2300 min voor oorlog; hiervan bijna de helft in Engeland, 380 min in Frankrijk, wellicht 500 min in Koninklijke Olie; in bedrijven belegd 3000 min in effecten; omgekeerd 4500 min Europees kapitaal in V.S. Siloewok Sawangan. Dividend bepaald op 18%; G. F. W. A. K. Musschenbroek herbenoemd tot commissaris. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidsche" er in I De Leidse vereniging van ge- wichtheffers De Spartaan is kampioen geworden. Een flinke prestatie als men weet, dat de club pas twee jaar geleden opgericht. Op de foto staande i links naar rechts leider Th. Brandt, G. Mieremet, P. Bree- develt, M. Anneeze en D. van der Wetering; zittend: J. van der Wetering, K. B. Brandt t P. Klein. A. J. Koppe was door een blessure verhinderd. Economische hulp dient zonder politieke achtergrond te worden gegeven BUITENLANDSE STUDENTEN aan Nederlandse universiteiten en leden van het Institute of Social Studies in Den Haag hebben tezamen met Nederlandse studenten in Leiden een studiebijeenkomst gehouden over kolonialisme en het herstel van de landen, die onder koloniaal bestuur ge leefd hebben. Vooral studenten uit Pakistan, Egypte en China gaven blijk van belangstelling en een groep studenten uit Oxford demonstreerde de wil van het Westen om tot samenwerking te komen. door de Jaren van kolonisatiedrang ont staan is, kunnep prijsgeven. T wij fel Vrijdagavond werden de gasten in het „Eigen Huis" van de RKSV „Sanctus Augustinus", waaraan de organisatie was opgedragen, ontvangen en na het wel komstwoord van de heer Geertman uit Nijmegen hield mr G. Ruygers, lid van de Tweede Kamer, een inleiding. De heer Ruygers stelde, dat de wereld politiek thans getekend wordt door het probleem om oost en west het blanke en het gekleurde ras tot elkaar te brengen op voet van volkomen gelijkheid. Azië noch Afrika is op de eerste plaats anti-communistisch, maar anti-kolonia listisch. Wanneer het westen geen kans ziet om de gekleurde rassen met eer volledig respect voor hun cultuur en per soonlijkheid de hand te bieden, zullen deze werelddelen anti-westers worden. In dit verband besprak de heer Ruygers de economische hulp aan de onderoi wikkelde gebieden. Deze hulp dient zc der de minste politieke achtergrond ge geven te worden; als tussenpersoon achtte de heer Ruygers de Verenigde Naties de meest geschikte organisatie. Om deze organisatie echter doeltreffend te laten werken, is een verandering van mentali teit in het westen absoluut noodzakelijk, want het nabije en verre oosten moeten het wantrouwen tegen het westen, dat Kinderen van Oosterkwartier verzorgden sprookjesavond Mevrouw De Graaf-Smit, '25 jaar bestuurslid, iverd gehuldigd TTET SPROOKJE van het Prinsesje en de wilde zwanen, dat de ballet- J-J- groep, bestaande uit kinderen van de speeltuinvereniging Ooster kwartier zaterdagavond in de Leidse schouwburg onder leiding van mej. L. Favier opvoerde, had als moraal de liefde, die leidt tot een gelukkig leven. Het is de liefde van een aantal ouderen voor de jeugd, die deze avond, waarop een van die ouderen, mevr. L. M. de Graaf-Smit, door de voor zitter van Oosterkwartier, de heer W. Frank, gehuldigd werd, tot een succes heeft gemaakt. Met enkele woonden verwelkomde de voorzatter de talrijke aanwezigen, onder wie zich afgevaardigden van het ge meentebestuur. de Leidse bond van speel tuinverenigingen en van vele zusterver enigingen bevonden. Hoe goed de verstandhouding in „Oos terkwartier'' is, bleek uit de huldiging die mevrouw De Graaf ten deel viel. Me vrouw De Graaf, die 25 jaar bestuurslid van „Oosterkwartier" is geweest, werd door de heer Frank gekenschetst als der pioniers van „Oosterkwartier", grote energie heeft zij zioh altijd gegeven aan het speeltuinwerk. Namens de dames bood mevrouw Slegtenhorst gelukwen sen aan, waarna de heer Filippo dit deed namens de Leidse bond van speeltuinver enigingen. Overladen met bloemen geschenken verliet mevrouw De Graaf het podium. Het ballet, zoals dat op de ohibavonden onder leiding van Loek Favier wordt be oefend, vulde een belangrijk deel var het programma. Nadat eerst de ballet groepen afzonderlijk enige nummers den uitgevoerd, waarvan zeker „Pas de Deux'' en „Dans in moderne stijl" meld dienen te worden, werd een vrij be werkt sprookje van Andersen, „Het prin sesje en de wilde zwanen", ten tonele ge bracht. De boze stief koningin, die de broers van het prinsesje in zwanen veran dert en zo het prinsesje ongelukkig maakt, wordt overwonnen door de liefde die het prinsesje voor haar broers blijkt te bezitten. Het past hier eigenlijk niet, namen te noemen, r het spel van Joke Nieuwenburg (het prinsesje) en van Nelly Marks, die de rollen van Tovervrouwtje en zwarte kat vertolkte, belooft wel véél. Feestavond Leidse gerepatrieerden Zaterdagavond werd voor de leden van de vereniging voor gerepatrieerden een feestavond gegeven in het Antoniusclub- huis. Voorzitter R. de Bruin vertelde in zijn openingswoord hoe men ertoe geko- wa6 deze vereniging op te richten. Toen men na de oorlog in Nederland kwam. wa6 het niet altijd even gemak kelijk, zich aan te passen. De vereni ging werd opgericht om te tonen dat men. onderling contact, nog tot veel in Zaterdag lieten eigen krachten zien. at ze gezamenlijk op het gebied van vermakelijkheid kunnen bereiken. Er werd een cabaretprogramma opgevoerd. in de band van de Veglo'6 de oud- Indië-bewoners terugvoerde naar de tijd vroeger, en ook ontbrak Sarina niet op het programma. Het was een vlot en gevarieerd programma met de „drie zin gende meisjes in de regen", cabaretlied jes, gezongen door mevr. E. Deeleman. n vrolijke schetsjes. Het technische bureau Langezaal en Inniger te Leiden heeft het uitbreiden van werkplaats aan de Nieuwe Rijn ge gund aan de firma Bouter en Hartevelt te Lelden voor ongeveer 11.000. Dc twaalfde huishoudbeurs, die in Am sterdam is gehouden, heeft ruim 131.000 bezoekers getrokken, dus veertigduizend meu- dan de elfde beurs. Mevrouw Van der Wijngaard ver zorgde de pianobegeleiding. Onder leiding van de heren Van der Broek en Har te veld gaven de kinderen van de operetteolub na de pauze een uit voering van „Het goudmuiltie", een kin derzangspel in twee bedrijven door M. A. Buys jr. Ook hier kon men een keurig verzorgde opvoering zien. De muziek op deze avond werd ver zorgd door de mondaccordeonclub, onder leiding van de heer J. J. van der Reyden. Een strijkje maakte de gezelligheid com- Tijdens de discussie, die zaterdagmid dag werd gevoerd, traden vooral de studenten uit Pakistan en China op de voorgrond. Deze spraken hun twijfel uit over de onbaatzuchtigheid van het westen bij de hulpverlening aan de onderontwik kelde gebieden. Ideaal achtten zij het, de Verenigde Naties als tussenorgaan te ge bruiken. en de heer Ruygers herinnerde in dit verband aan de nieuwe organisatie van de V.N. de Sunved waarin hij door Nederland afgevaardigd is. In antwoord op vragen vertelde de heer Ruygers. dat voor de hulp aan onderont wikkelde gebieden per jaar zeven tot tien miljard dollar nodig is. Wanneer ieder lid van de V.N. per jaar l"/o van zijn nationale inkomen zou willen afstaan voor deze hulpverlening, kreeg men al drie- tot viermaal dit bedrag bijeen. Een speciaal probleem ontstond nog, toen enkele Chinese studenten interpel leerden over de tegenkanting van het westen om communistisch China tot de V.N. toe te laten. Toen het argument ge bruikt werd, dat men de zekerheid voor af had, dat communistisch China het handvest niet geheel zou nakomen, wezen de Chinese studenten op Rusland; vol gens hen moeten de V.N. zo algemeen mogelijk zijn, omdat alleen op deze wijze een vreedzame oplossing der geschillen mogelijk is. Zaterdag werd in het Prytaneum aan het Rapenburg een contact-avond ge houden. die verzorgd werd door de ver schillende congresgroepen. Enkele Pa kistaanse volksliedjes maakten grote in druk bij de aanwezigen. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Schouwburg. 8 uur: „Aparte Tafels" door Ned. Comedie, voor K. en O. Leiderdorp: Hervormde school Zijl- kwartier, 8 uur contactavond. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: „Aparte Tafels'' door Ned. Comedie, voor K. en O. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: show van C. en A. Het gulden Vlies, 8 uur: jaarvergadering Vereniging E.H.B.O.-dienst Leiden. Woensdag Jacobazaal Den Burcht, 7.30 u.: kader- vergadering C.N.V. Schouwburg, 8 uur: „Aparte Tafels" door Ned. Comedie, voor K. en O. Afdeling Leiden Ned. Vereniging van Huisvrouwen: excursie, bezoek aan Bouwcentrum te Rotterdam. Wijkgebouw Centrum, 8 uur: Herv. bond voor inwendige zending op Geref. Grond slag, spr. ds. A. van Eijk te Benthuizen. Oegstgeest: gemeentehuis 7.30 uur raadsvergadering. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven-apo theek, Haven 18, tel. 20085 en de apotheek te Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. In de week van 21 tot en met 27 maart Uit Leiden vertrokken: J L Wijers en fam., Rapenburg Noordwijk, Kon. Astr. Boulevard 52; W C Meijer en fam., Cobetetraat 56, Bergen, NH. Buerweg 43; D Wielken6 en fam., De L de Kanterstraat 30a, Heemskerk, Van RuuSbroeckstraat 12; M van Wijhe c fam., J de Wittstraat 52, Canada; J F ve Rh ede van der Kloot en fam., ab. t. Haagweg 200, 's-Gravenhage, Patrijslaan 17; G M C Faasse-Wegman en fam-. Oran jestraat 21, Vliesingen, Hendr. Vroom- laan 21; K Roest en fam., Langebrug 59, 's-Gravenhage, Laakkade 252; F A Kem perman en faan., Hoefötraat 5, Amsterdam, N'iibbixwoudstraat 17; A Blok en fam., Plantsoen 47, Warmond, Sweilandstraat 51; W J Flanderhijn en fam., Veilingkade 35, Canada; A J van der Meer en M Moonstraat 24, Zoeterwoude, Brugge- straat 2; J Boom en fam., Lombokstraat 41, Amsterdam, Appelweg 7 I; E C D ies t-Phi lips e, St Jorissteeg 17. Amster dam, Oudekerksplein 58 III; J Korbee- de Wolf. Kanaalstraat 37, Noordwijk, Dr. Bernhardstraat 7; A de Mooij, Rijnsbur- gerweg 86, Sassenheim, Hoofdstraat 1; E C van Gastel, Haar],straat 218, 's-Gra venhage, Riouw6traat 11; J E van Wingen, Hogewoerd 121, '6-Gravenhage, J v Olden- bameveltlaan 5; E M Klever, Thorbecke- straat 5. Koudekerk aan den Rijn, Lage- waard 53; M Th N Plouvier. Lorentakade 24, Utrecht. Nieuwe Gracht 56; L A H van Kimmenaede. De Sitterlaan 13a, Ver. St. v Noord-Amerika; H J Webbers, Vei lingkade 5, Zwolle, Sumatrastraat 13; C Oudshoorn, Koninginnelaan 32, Amster dam, Nolensstraat 116 I; H de Jong, Kas tanjekade 2, Assen, Oranjestraat 2; M J Fontein, W Singel 37, Haarlem,' Spaarne- laan 2; C J M Boelee-Van Cassel, De Genestetstraat 2c. Middelburg, Seisstraat 17; Th. M van Velsen. H Gorterstraat 5. Ter Aar, Woudsedijk 8; E van Dasselaar. Leemamsstraat 53. Putten Gld.. Bakker straat 10; A J van den Berg, St Michiel- straat 15. Amersfoort, Kruiskamp 12; M n der Poel-Duindam. Apothekersdijk 26a, Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 2; E C L M G van Tuyn, Nieuwe Rijn 59, Ca nada; D P de Graaf. L Rijndijk 37a. Am sterdam. Nw Spiegelstr. 42b III; J S S Hoogstad, A v Burenhof 37. Canada; K L Pfeiffer. Breestraat 125. Bilthoven. De Genestetlaan 10; K C S Mullemeister, Ra penburg 65. 's-Gravenhage Ruijchrock- laan 34; E R Mulder-Roodenburg. J v Houtkade 34. Ver. Staten v Noord-Ame rika; J C van Stein. Utr. Jaagpad 81. Li6se, Nic. Damesstraat 37; L W den Dik ken, H dc Vricsstraat 76, Raamsdonk, Oude Groensstraa/t 1; R H A Vasen, De Siftterlaan 108, Den Helder, Kanaalweg 144; D Nieuwenhuis, Herenstraat 5a, En schede, Markt 18; M Montanus, Morskade 18, Amsterdam, De Lairessestraat 96; W Hartevelt, Joubertstraat 12a, Zalbbommel, Klomp 7; A S Moenander, Rijnsburger- weg 153, Duitsland; A W Veretraate, Rijnstourgerweg 10, Amsterdam, Apolio- laan 107b; J A de Wit, Hogerbeetsstraat 1, Amsterdam, 2e Helmerestraat 81; A M van Dijk, Slingelandtlaan 8, Alphen aan den Rijn, Hooftétnaat 153; D Katsma, Boerhaavelaan 2, Wassenaar, Rijksstraat weg 651; S W van den Wijngaard-Robbers, Kortenaerstraat 64, Arnhem, Roermonds plein 27; M L Herruer, Molenstraat 18a. Australië; A E Nieboer-Zijlstra, Burg- gravenlaan 229, 's-Gravenhoge, De Mou- cheron6traat 38; J E A Velthuis, Meer hof 20, Ned. Nw Guinea. J M van der Heijden en fam., Haarlem merstraat 295; M J Steenland en fam., BoShuizerlaan 16; F M Breséer en fam., Haarlemmerstraat 242; A H de Adelhart Toorop-Sifons en fam., Hoflaan 181; W A Pol-Reede, a.b. Sumatrastraat t.o. 49; L E Heine. Hoge Morsweg 118; H Hille- brand, Hogewoerd 30; H Naarding, Boer haavelaan 17; S J Oldenburg, Jan van Houtkade 19; B H J Hederik, Koninginne laan 18; H E Sweers, Oude Vest 35; J Mooten-Massaar, Parkstraat 3; "Ih Moe ten, Sluisstraat 10; C M Buurman, J de Wittstraat 6; L S Yu, Breestraat 177; K M Hardenberg, Rijnstourgerweg 10; W Gijs man, Nwe Waardstraat 10; V Hartland, Plantsoen 93; A H Pielanen, Herman- straat 7; B C Giel-SLmons, Aalmarkt 11; Th Quené, J de Wittstraat 2; H Menger, Herensingel 31; J V van Nes, Rijnsbur- gerweg 10;gerweg 10; C J Schimmel, Han senstraat 48; W M van der Krogt, Kanaal straat 22; C Zevenhoven, Lange Mare 35a; J H J van Rossum, Nieuwsteeg 31; A E Peperkamp-van den Berg, Tevelshof 11; J Berkhoff, Rijnsburgerweg 10; M Pel, Rijnstourgerweg 10; E A M Plantinga, Rijnsburgerweg 10; C A Vromans. Ho gewoerd 136; C T Verhagen, Witte Singel 57a; W Toutenhoofti. Haarlemmerstraat 216a; J de Prle, Lusthoflaan 14; C de la Bretoniëre, Boshuizerkade 48; M G Tim- Breestraat 14; I J C van Bergen, Buitenruststraat 1; P Th Sloo6-Van Haastrecht, Koningstraat 37; C A M Meijs, ïanstraat 90: E van den Berg-De Jong, Hoge Rijndijk 137; M A van der Meij, Papen-gracht 25a; E J van der Maat. Min- nebroersgraoht 24; C F Waterman-Hart- Hogewoerd 128; C W de Jong-de Kluis, Maredijk 161; J A Horikx, W Ro zenstraat 18; D Kolijn-Uithof, Damlaan T A A Smit, Van 01 denbarnoveltstr. L B M Bergen-Lammerts, Boehuizer- kade 11.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3