Jlicutue £rihsr()c (iTourant KOLENPRODUKTIE WORDT GEHALVEERD In alle Limburgse mijnen„prestatie naar loon Clir. bond vindt actie nog niet j noodzakelijk R.K. bonden wilden niet langer wachten Amerika steunt 't westen inzake Suezk anaal Lichaam van ontvoerde vrouw in Iran gevonden Russen dreigen weer met kernwapens Eén dode, tien gewonden bij autobotsing MAANDAG 1 APRIL 1057 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ADVERTENTIES: J 0,20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Achtendertigste jaargang No 10921 BROKOPONDOPLAN: belofte voor toekomst Chef-red.: R W. J. EN8ERINK CHRISTELiJK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken h ghebleoen "mya hert lo Ugtjeaspoet ZIE PAGINA 5 9 fc |"\e Protestants-christelijke mijn- P werkersbond stelt zich in mate- - rieel opzicht achter de actie, zo deel- t de ons vanmorgen de voorzitter van 5 de bond, de heer C. Feenstra, mee. j)it betekent dat men het met de eisen van de mijnwerkers ten aan- r zien van loonsverhoging en kortere werktijden eens is. Men is het echter - piet eens met de manier waarop deze j- zaak aangepakt wordt. Een lang- j zaam-aan-actie was beslist in dit sta- dium nog niet nodig geweest, aldus de heer Feenstra. 3 De zaak zou door besprekingen in de Mijnindustrieraad tot een oplossing ge- jbracht kunnen worden. In de zitting van de raad van zaterdag zijn vele loonvoor- stellen aan de orde gesteld, die lang niet alle besproken konden worden, er werd daarom een commissie ingesteld die op I korte termijn de besprekingen met de werkgevers over de flonen en arbeids voorwaarden zal openen. Van r.k. zijde stelde men zich echter op het standpunt, dat de lonen van de 1 bovengronders onmiddellijk verhoogd moesten worden. Daarbij komt nog dat zelfs de ministers Suurhoff en Zijlstra zich bereid verklaard hebben morgen in Den Haag persoonlijk met de leden van de mijnindustrieraad te spreken. In eerste instantie zou dit gaan over de werktijdverkorting, maar er zullen ook nog andere zaken aan de orde ge steld worden, o.m. de looneisen. De r.k. bond wil echter met de minis ters over £een andere zaken praten dan lover de werktijdverkorting. Zij wensen dat de looneisen uitsluitend met de 1 werkgevers in de Mijnindustrieraad wor- ;den doorgenomen. De heer Feenstra sprak de overtuiging uit dat door be- sprekingen in de mijnindustrieraad én met de ministers de zaak stellig tot een oplossing gebracht zal kunnen worden. Naar de mening van de heer Feen stra zal de huidige actie ongetwijfeld tot gevolg hebben dat er minder kolen worden aangevoerd. Met betrekking tot de langzaam-aan-actie is aan de leden van de chr. bond geen advies 1 gegeven. De bond stelt zich echter in het algemeen op het standpunt dat het 1 resultaat van de besprekingen afge wacht moet worden. Spanning in Argentinië Scherpe kritiek op president Aramburu President Pedro Aramburu van Argen- 1 tinië heeft gisteren commodore Krause ontslag verleend als minister van lucht macht. Krause vroeg ontslag, nadat hij in het openbaar scherpe kritiek had geleverd op het besluit van de president, de alge mene verkiezingen tot het volgende jaar uit te stellen. Er was een gespannen toestand in Buenos-Aires ontstaan, hoewel de lucht macht officieel bekend maakte, dat zij Aramburu voorlopig trouw blijft. Minister Krause is opgevolgd door de stafchef van de luchtmacht, generaal Guil- lermo Zinny. (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN, MAANDAGOCHTEND. Tienduizenden mijnwerkers en mijnbeambten zijn vanmorgen vroeg met een „prestatie-naar-loon- actie" begonnen, die zal duren tot de mijndirecties een bevredigend antwoord hebben gegeven op de voorstellen tot verbetering van de loon- en arbeidsvoorwaarden die de Nederlandse katholieke mijnwcr- kersbond en de Katholieke vereniging van mijnbeambten in januari en februari hebben ingediend. De produktie zal vermoedelijk tot de helft teruglopen. De Katholieke mijnwerkersbond zal thans ook de verkorting van de arbeidsweek voor bovengrondse arbeiders opnieuw aan de orde stellen. De Nederlandse katholieke mijnwerkersbond, die gisteren in buitenge wone bestuursvergadering te Kerkrade bijeen was, besloot met algemene stemmen het advies van het hoofdbestuur van de bond te aanvaarden en met ingang van 1 april prestatie naar loon" te leveren. Meer dan 30.000 van de 50.000 boven- en ondergrondse mijnwerkers zijn lid van de bond; de katholieke vereniging van mijnbeambten telt 5.000 leden. EISEN VAN DE MIJNWERKERS De wensen van de kathol jeke bond zijn de volgende: Een aanwezigheidspremie zoals die in Duitsland van toepassing is; verbetering van de diensttijdentoeslag; vier pet vakantietoeslag inplaats van drie pet; een hoger verlofloon; de mogelijkheid voor bovengrondse arbeiders om over te schakelen op ondergronds werk; een gunstiger pensioenregeling (die op het ogenblik rond 40 pet bedraagt) en het herzien van de ongeveer 2 pet te hoge premie die de bovengrondse arbeiders in de pensioenkas moe ten betalen, omdat zij meedelen in het veel grotere risico van hun ondergrondse den, indien deze niet minstens gelijk waardig zouden zijn aan de voorwaar den voor werkers in vergelijkbare arbeid in andere industrieën. De werk gevers zijn van mening, dat zij geen besluiten kunnen nemen, vooruitlopend op de resultaten van dit onderzoek. Kind van twee jaar doodde zijn moeder Een kind van twee jaar heeft in Clint- wood (Virginia) zijn 22-jarige moeder ge dood. Het speelde met een geladen ge weer. dat op de keukentafel lag. Plotse ling ging het wapen af. De kogel drong via een kleerkast in de aangrenzende kamer en verwondde de vrouw dodelijk De drie andere organisaties van mijn- erkers, de wat recalcitrante Algemene bond van werkers in de mijnindustrie, s voorstel tot een 24-uurs staking door de Kath. bond van de hand werd gewezen en die 3800 leden telt, de Alg. Nederlandse bedrijfsbond in de mijn industrie, die 2000 leden heeft en de Prot. Chr. mijnwerkersbond (1000 leden), ten de Kath. bond niet in hun lang- 1 -aan-actie, die overigens officieel wordt betiteld met het motoo „geen loon naar prestatie?, dan prestatie naar loon!" Directies wachten op rapport Naar aanleiding van de resolutie, aan genomen in de besturenconferentie heb ben de mijndirecties het volgende mee gedeeld: Van de voorstefllen met betrekking tot de loon- en secundaire arbeids voorwaarden van het mijnpersoneel, ingediend door verschillende vakorga nisaties. heeft de mijnindustrieraad in zijn vergadering van 18 februari ken nis genomen. Naar aanleiding hiervan is aan het secretariaat van de raad op dracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de lonen en secundaire ar beidsvoorwaarden van het bovengronds mijnpersoneel, zulks in vergelijking met de voorwaarden, welke gelden voor gelijkbare arbeid in andera industrieën, zowel in Limburg als in de rest van het land. Uit dit onderzoek zal blijken, of de gestelde eisen redelijk zijn. De werk gevers hebben hun volle medewerking toegezegd, opdat dit onderzoek op snelle en objectieve wijze zal kunnen verlopen. In de Mijnindustrieraadsver gadering van zaterdag hebben de werkgevers met nadruk verklaard, dat zij naar aanleiding van de uitkomsten van dit onderzoek medewerking zul len verlenen aan verbetering van lo nen en secundaire arbeidsvoorwaar R.V.S. Dividend bepaald op 9 pet, uit kering winstbewijzen 226,89; mr. L. A S. J. baron v. d. Feltz herkozen, A. de Kloet en jhr. H. F. A. M. de Smet de Nayer gekozen tot commissaris. 1 Kritieke toestand in Palembang Tegenopstancl brak uit in Zuid-Sumatra F ZUID-SUMATRA is een kritieke toestand ontstaan. Na het beroep, dat president Sukarno vorige week deed op de Indonesische soldaat, is een groep militairen in Palembang in actie gekomen tegen de militaire commandant, die onlangs het gezag op dit deel van het eiland overnam. Nadat bekend was geworden. dat mili tairen van de Sriwidjawa-divisie van het leger in gevechtsformatie door Palem bang trokken, heeft de Indonesische lucht vaartmaatschappij Garoeda haar diensten op Zuidsumatraanse hoofdstad gestaakt. Wat zich precies allemaal heeft afge speeld is niet bekend, maar zondagavond kon de militaire commandant meedelen, dat hij een poging van een aantal offi- n „om tegen de militaire hiërarchie in te gaan" had verijdeld. Een aantal of ficieren waren uit Palembang gevlucht. De derde plaatsvervangende staf-chef van het leger, kolonel Jani, is inmiddels naar Palembang vertrokken om pools hoogte te nemen. In de stad is een avondkiok ingesteld. Een militaire woordvoerder in Zuid- Sumatra heeft zondagavond de lezing ge geven, dat een aantal officieren Sukar no's dagorder om de meerderen te ge hoorzamen niet hadden opgevolgd. Hun besluiten zouden lijnrecht zijn ingegaan tegen de dagorder. Hierop had overste Bralian, militair commandant, hen gesom meerd zich te verantwoorden. In plaats daarvan zijn zij ondergedoken. De militaire commandant van Zuid- Sumatra overste Barlian heeft Husein be noemd tot gouverneur van Zuid-Sumatra in plaats van de op Java geboren Winarno. Dertig partijen en organisaties (waartoe DE VERENIGDE STATEN blijven van oordeel, dat de helft van de tolgelden voor het Suezkanaal bij de Wereldbank gestort moet worden. Het plan van Nasser m zijn memo randum aan de Amerikaanse regering voorgelegd, kan wel als basis voor onderhandelingen worden gebruikt. In principle echter steunen de Ver enigde Staten het westelijke stand punt, vastgelegd in de zes punten van de Veiligheidsraad. De voorstellen van Nasser inzake het be heer van het Suezkanaal worden, in een verklaring van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, onbevredigend en onredelijk genoemd. Het belangrijkste principe blijft, aldus Amerika, dat de exploitatie van het Suez kanaal geïsoleerd moet blijven van de po litiek van welk land ook. Inmiddels heeft president Nasser te Kairo verklaard, dat Israël geen gebruik van het Suezkanaal zal mogen maken al vorens de kwestie van de Arabische Pa lestijnse vluchtelingen geregeld is. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken heeft als commentaar hierop gezegd, dat elke bemoeienis met de Israëlische scheep vaart in het Suezkanaal of de Golf van Akaba een oorlogsdaad zou zijn. Aan de Jordaanse zijde van de Golf van Akaba zijn, nu de Britse troepen ge- evacueerd zijn, Jordaanse strijdkrachten gelegerd. Tussen alles wat tegenwoordig op de weg te zien is, kunt u van heden af ook dit autoprodukt be wonderen. Het is eigen werk van de Haarlemmer J. A. Weyman, een automonteur, die het auto- tje in zijn vrije tijd vervaardigde. Het is een driewieler met een twee cilinder motortje. Hoewel de eer ste proefrit al achter de rug. is, moet de heer Wéyman nog wach ten op de goedkeuring van de politie De Amerikaanse mevrouw Anita Carroll 6) die de vorige week door Iraanse ban dieten werd ontvoerd, blijkt met een re- •olverschot om het leven te z(jn gebracht Haar stoffelijk overschot is gisteren ge vonden op tien kilometer van dc plaats, waar volgelingen van de bandiet Dadshah twee jeeps aanvielen en na een vuurge vecht twee Amerikanen en twee Perzen vermoordden. Een van deze Amerikanen was de echt genoot van de vermoorde vrouw. Het Iraanse ministerie van binnenlandse za ken had juist gisteren een boodschap van het bendehoofd ontvangen met de mede deling. dat mevrouw Carroll in veiligheid was en vrijgelaten zou worden, Indien de Perzische regering hem amnestie wilde verlenen. De Amerikaanse regering had ai aange boden, elk gewenst losgeld te willen be talen. De eis van de bandiet werd dadelijk ingewilligd. Terwijl de regeringsbood schapper onderweg was, werd het lichaam de Amerikaanse gevonden. Het is per vliegtuig naar Teheran overgebracht. Volgens rapporten van de Iraanse gendarmerie zal het bendehoofd Dadshah waarschijnlijk spoedig gegrepen worden. Vier van zijn acht begeleiders hebben hem al in de steek gelaten. Het groepje van vijf bandieten vluchtte gisteren te voet verder in ruw bergterrein, dicht op de hielen gezeten door de gendar mes, met wie zij een vuurgevecht n ten leveren. Vermoedelijk zal de bende spoedig munitiegebrek krijgen. Dadshah heeft het Iraanse leger een maand geleden de oorlog verklaard om dat hij niet langer kon leven in een land, waar „die kikkers" (tanks en jeeps) rondrijden. Hij heeft al verscheidene schermutselingen gehad met militairen en politie-eenheden. Gevangene in Breda deed sprong in de vrijheid Tot verbazing van zijn bewakers Is d< gedetineerde S. zondagmorgen om hal elf uit het Bredase huis van bewaring ontsnapt. Hg toonde zich een atleet door tijdens het luchten op de binnenplaats op de muur te springen. Vervolgens sprong hij naar beneden, wipte over een sloot zag via een hek, dat voor een militair ti rein is aangebracht, kans de vrijheid bereiken. S. was enige dagen geleden veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar wegens medeplichtigheid aan overvallen op boerenleenbanken te Wijk en Aalburg en te Biest-Houtakker. Aanstonds na de ontsnapping is men met de achtervolging begonnen, doch men heeft de ontsnapt nog niet achterhaald. TANDARTSEN ZIJN TELEURGESTELD De tandartsen zijn teleurgesteld ove het besluit van de ziekenfondsen, de door verzekerden voor tandheelkundige hulp gedane betalingen zelfs niet gedeeltelijk te restitueren. Zij vragen zich blijkens een communiqué van de Ned. Mij tot be vordering der tandheelkunde af in hoe verre onder Nederlands recht in een gelijke houding kan worden volhard, neer de verzekerde aan zijn verplichting om premie te betalen heeft voldaan. niet de communisten en Partai Nasional Indonesia behoren) hebben bij Barlian aangedrongen op krachtige maatregelen herhaling van de jongste tegenopstand te voorkomen. Suwirjo hoopt op succes De kabinetsformateur, Suwirjo, heeft heden verklaard overtuigd te zijn, dat hjj zal slagen en morgen verslag zal uit brengen aan Sukarno. De voorzitter van de Nahdatocl Oela- ma verklaarde, dat Suwirjo alle eisen van de N.Oe. heeft Ingewilligd met Inbe grip van een partijloze premier. Suwirjo was bereid twee portefeuilles reserveren voor de Masjoemi, maar het is niet bekend of deze zal aannemen. De N.Oe. heeft de kandidatuur van prof. Prijono, winnaar van de Stalinprijs en van Sadjarwo, voorzitter van de linkse vak organisatie van landarbeiders, botweg af gewezen. Naar A.N.P.'s correspondent te Djakarta vernam, zou Suwirjo's kandidatenlijst er als volgt uitzien; premier en verdediging dr. Djuanda (partijloos), eerste vice-pre mier dr. Hardi (P.N.I.), twee Idham Chalid (N.Oe.), binnenlandse zaken Sunarjo (N. Oe.), buitenlandse zaken mr. Zairin Zain. ambassadeur te Bonn (P.N.I.), justitie Su- bagio Raksodipuro (P.N.I., godsdienst II- jas (N.Oe.), financiën Sutikno Slamat (P. N.I.), arbeid aangeboden aan kleine partij, die weigerde, economische zaken gereser veerd voor protestants christelijke partij landbouw opgeëist door Partai Sjarikat Islam Indonesia, voorlichting aangeboden aan P.S.I.I., die weigerde, openbare w ken aangeboden aan Pangeran Noor (Mas joemi), doch men weet niet of deze heeft aanvaard, industrie prof. Sunardjo (N.Oe.). Twintig Haarlemse meisjes zijn zaterdag naar Londen vertrok ken om de opening van het bloembollenseizoen in ons land aan te kondigen en om de Lon- denaren een groet te brengen van het Nederlandse volk. Onze bloemenambassadrices bij het vertrek uit Haarlem. Wijziging melk prijs gaat niet eerder in dan 1 juli (Van een onzer redacteuren) De minister van economische zaken heeft de wijziging van de melkprijs uitgesteld tot 1 juli. Dit betreft uit sluitend de niet-gesaneerde gebieden. Zoals men weet, had de melkhandel verzocht de oude prijs te mogen blij ven berekenen, gezien de gestegen kosten van bedrijfsvoering enz. Vóór 1 juli zal de minister een definitief besluit over de melkprijs nemen. Minister en Kamer leden naar N.-Guinea Minister mr. G. Ph. Helders zal in mei aar Nederlands Nieuw-Guinea gaan om daar een maand lang kennis te maken met de verschillende vraagstukken .In aug. wordt diezelfde reis ondernomen door een parlementaire missie. Dit vertelde gouverneur dr. J. van Baal gistermiddag bij zijn vertrek van Schip hol. Hij is 45 dagen in ons land gewees om het toekomstig beleid te bespreken. gemeenschappelijke welvaart aangeboden aan Nanifah voorzitter van links volks congres. Drie oud-ministers, drie leden van de staatspolitie, een advocaat en een hoofd ambtenaar van economische zaken, die vo rige week door de militaire politie te Ban doeng waren verhoord, zijn nog niet n; Djakarta teruggekeerd. Men weet echter niet of zij aangehouden zijn. Rusland heeft opnieuw grof geschut In stelling gebracht. Zowel in de zaterdag al aangekondigde brief van Boelganin aan Denemarken als in een zondagavond te Moskou gepubliceerd commentaar op de Bermudaconferentie dreigt het Krem lin met vergcldingsaanvallen door mid del van kernwapens, indien de Navo zich tegen de Sow jetunie zou keren. De regeringen van de Verenigde Staten en Engeland zijn voornemens de aggres- sieve koers van haar buitenlandse poli tiek te vervolgen en hebben daarbij de weg gekozen van een directe voorberei ding der „atoomoorlog,", zo heet het in de verklaring van het Russische minis terie van buitenlandse zaken. Het ziet in de belofte van Engeland en Amerika om hun proeven met kernwa pens te beperken en de Verenigde Naties er vooraf van op de hoogte te brengen 6lechts een poging om de „atoom-bewa peningswedloop" een wettig karakter te geven. Zioh kantend tegen het leveren van Amerikaanse geleide projectielen aan Groot-Brittannië zegt de Sowjet-regering. dat Engeland zich ingeval van een Navo- aanval op Rusland zich onvermijdelijk blootstelt aan vergcldingsaanvallen met kernwapens. „Zelfmoord" In nog grovere bewoordingen is het dreigement aan Denemarken gesteld. Boelganin 6chreef aan premier Hansen Denemarken zou zelfmoord plegen alt buitenlandse mogendheden er in geval van een atoomoorlog militaire bases zou den vestigen. Bij wijze van vergelding tegen de aoressie zou de Sowjetregering een vernietigende slag toebrengen aan de aanvaller en het gehele net van bolwer ken en bases van waaruit tegen Rusland wordt geopereerd. Denemarken heeft een speciale verantwoordelijkheid aangezien het de bewaker is van belangrijke inter nationale zeestraten van welke de veilig heid van Rusland en andere staten aan de Oostzee afhankelijk is". Boelganin klaagt er verder over. dat het grootste deel van Deen6 Groenland hersahapen is in een Amerikaanse mili taire basis, waar de Deense regering geen zeggenschap meer heeft. „De toestand zou natuurlijk nog slechter worden als de plannen voor de legering van spe ciale met kernwapens uitgeruste een heden op Deens gebied ten uitvoer wor den gebracht". Tijdelijk verbod In de verklaring van het ministerie var buitenlandse zaken wordt Engeland en de Verenigde Staten verweten, dat zi; Europa verdelen in vijandige militaire blokken. 6treven naar bezetting van ge bied der Westeuropese staten door Ame rikaanse landen en uit zijn op onder werping van deze 6taten aan de strate gische plannen van het Noordatlantische blok. De Sowjetunie dringt met klem op het spoedig 6luiten van een ovei komst tot verbod van kernwapens. Zij is bereid mee te werken aan het tijdelijk verbieden van de kernproeven als e stap op de weg naar het verbod va wapens zelt In de nacht \fen zaterdag op zondag is bij een botsing tussen een taxi uit Hengelo en een volkswagen op de rondweg te Borne een persoon ge dood, een zeer ernstig gewond, twee personen zwaar gewond en zeven min of meer ernstig gewond. De taxi, bestuurd door de 29-jarige J. H ter Beek uit Hengelo, reed op de rond weg, toen van een nabij gelegen boerde rij de Volkswagen bestuurd door de 24- jarige J. G. J. Konink naderde en vlak voor de taxi de weg overstak. De auto's konden elkaar niet meer ontwijken, en de botsing die volgde was zo hevig, dat de personenauto kantelde en op het dak dertig meter over de weg schoof. In deze wagen zaten de monteur Konink die in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis is vervoerd, zijn ouders, waar van wie de man overleed, de weduwe Leurink-Kuipers uit Borne, die zwaar werd gewond en het echtpaar Pots uit Hengelo, evenals mevr. Konink minder ernstig gewond. In de taxi bevonden zich de bestuur der en de echtparen Van Kleef en Thijs- sen, allen uit Hengelo, van wie de heer Thijssen zwaar werd gewond. De overige inzittenden van de taxi kwamen er beter af. In L u n t e r e n is de 16-jarige A. H. de Bruin zaterdagavond met zijn brom fiets verongelukt toen hij in botsing kwam met een jongen en een meisje die met elkaar op de Bameveldseweg ston den te praten. Zondagmorgen is hij over- Bij de graftombe van Michiel Adr.z. de Ruyter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, werd zater dagmiddag een krans gelegd door de afdeling Amsterdam van het Veteranen Legioen Nederland. De voorzitter van de afdeling, de heer P. J. Koop, en het lid, de heer E. J. K. Cleuver, verrichtten de plechtigheid. Queen Mary naar Cherbourg De Cunardline heeft de gezagvoerder van de Queen Mary opdracht gegeven xgn reis In de Franse haven Cherbourg te be ëindigen, Inplaats van in de thuishaven Southampton. De passagiers voor Engeland zullen met speciale treinen naar Calais gebracht worden, vanwaar zij per Kanaalboot naar Engeland kunnen gaan. De algemeen secretaris van de Britse bond van zeelie den heeft echter een beroep gedaan op de vakbonden de stakers toestemming te ver lenen behulpzaam te zijn bij 't meren van de Queen Mary, wanneer deze toch in Southampton zou aankomen. Met locomotief door het ijzeren gordijn Met een zware diesel-locomotief is gis teren de Hongaar Laszlo Pal door het Uzeren gordijn gereden en heeft in Oos tenrijk asiel gevraagd. De vrouw en kin deren van de machinist bevinden zich reeds in Oostenrijk. Pal was bezig met reparatiewerkzaam heden, zette de motoren aan en reed met grote snelheid naar de grens. Hij dook achter de stalen wand van zijn machine, toen die langs de verbaasde grens wachten daverde. In een Oostenrijks grensdorp kreeg hij asiel. MINDER ZON EN MEER REGEN, EN TOCH Warmste maart sedert eeuwen T~\E maand maart was de warmste sedert het begin der waarnemingen in 1706. De gemiddelde temperatuur bedroeg in De Bilt 8.4 graden C.; nog 0.4 graden hoger dan die van maart 1750. De afge lopen maand had een gemiddelde tempe ratuur, die ongeveer normaal is voor april. Het aantal uren zonneschijn be droeg in De Bilt echter slechts 116 tegen 133 normaal. De hoeveelheid regen was overal groter dan normaal; hier en daar is zelfs het dubbele van de normale maand- som gevallen. Droog weer De Bilt verwacht tot mor genavond: Wolkenvelden, maar plaat selijk ook opklaringen. Droog weer. Overwegend matige oostelijke wind. Weinig ver- dering in temperatuur. (Op gemaakt te 11.15 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1