Jiicuwe £ciJwrt)<! (Courant MAKARIOS WEER VRIJ MAN Aartsbisschop wenst op Cyprus thans vrede Sowjetunie waarschuwt Frankrijk en Israël Mol]et krijgt liet vertrouwen op liet nippertje Sukarno zoekt steun bij de gewone soldaat Ingrijpend besluit van de Ziekenfondsraad KARPETTEN VRIJDAG 29 MAART 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 ABONNEMENTEN: vanaf 1 april: 7.50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week. ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10919 ectie: F D1EMEB ifdredacteur: Or. E. DIEMEB f-red.: H W. J. EN SERINE CHRISTELIJK-NATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantvastlcfi f« gbeblwet» inga hert ia tfgtjenspoet Suez-karwei zit er bijna op ZIE PAGII\A 9 Verbroedering en feestvreugde in Nicosia AARTSBISSCHOP MAKARIOS is een vrij man. Slechts zal hem niet worden toegestaan Cyprus te betreden. Dit heeft de Britse minister van koloniën, Alan Lennox-Boyd, gisteren in een ademloos toeluisterend Lagerhuis verklaard. Makarios heeft een, op 22 maart gedateerde, verkla ring uitgegeven, waarin hij schrijft: „Ik doe een beroep op de Eoka alle operaties te staken, aangenomen dat de Britse regering van begrip blijk geeft en de huidige noodtoestand opheft. Tenslotte hoop ik, dat de Engelse regering mijn welgemeende wens voor het herstel van de vrede op Cyprus zal begrijpen en waarderen. Ik wil ook de wens uitspreken dat de weg, die thans gevolgd kan worden, tot vrede zal leiden; dit in een geest van wederzijds vertrouwen en begrip". besprekingen zullen worden geopend tus- de Britse regering en de Cyprioten, zowel van Griekse zijde als van die der Turkse minderheden. Minister Lennox- Boyd erkende, dat Makarios als hoofd van de etnarchie. de Griekse Cyprioten bij deze besprekingen dient te vertegen woordigen Makarios is reeds thans vrij in zijn bewegingen. De politiewacht om zijn huis is echter op zijn verzoek gehandhaafd om nieuwsgierigen op een afstand te hou- Vreugde op Cyprus De kerkklokken in ^Jicosia begonnen te luiden, zodra het nieuws van Maki bekend werd. De straten, die anders avonds zijn uitgestorven, wemelden de mensen. De jongelieden, die door het uitgaansverbod zich eigenlijk niet straat mogen vertonen, kwamen te n schijn en wisselden elkaar af bij het lui den van de klokken. De Britse militairen kregen talloze malen de hand gedrukt. Ze schenen even opgelucht als de Griek se Cyprioten. Alleen de Turks sprekende Cyprioter deelden niet in de feestvreugde. Hun leider, dokter Fazil Kutchuk. zond een telegram aan de Turkse premier waarin hij protesteerde tegen de vrijla ting van Makarios. In Ankara heeft ech ter het ministerie van buitenlandse za ken verklaard, dat de vrijlating niet on verwacht kwam en dat vreedzame on derhandelingen waaraan ook de Turken deel zullen hebben, verwacht worden. Ambassadeur terug ,.De vrijlating van aartsbisschop Maka rios kan een beslissende stap zijn in de richting van een oplossing van het ge schil om Cyprus. De politieke betekenir deze maatregel zal worden bepaald door de toekomstige houding der Britse regering. Ik hoop, dat de vrijlating van aartsbisschop zal leiden tot herstel de oude Brits-GriekSe vriendschap.' aldus de premier van Griekenland, Ka- ramanlis, na afloop van een spoedzitting het kabinet, belegd na het bekend worden van het nieuws. Als eerste teken van goede wil zal, zo ordt in betrouwbare kringen te Athene ernomen de Griekse ambassadeur in Londen, die verleden jaar werd terugge roepen, thans spoedig op zijn post terug- Deze verklaring, aldus Lennox- Boyd, voldoet niet geheel aan de eisen, die de Britse regering gesteld had, doch zij meent, dat de huidige omstandigheden het niet langer noodzakelijk maken, dat de detentie van de aartsbisschop wordt voort gezet. Ue beëindiging van de uoodtocstand op Cjprus wil dc regering ter beslissing van gouverneur Harding laten. Deze Is gis teren onmiddellijk per vliegtuig naar Cyprus teruggekeerd. Harding is bereid aan de leider van dc Eoka, Grivas, een vrijgeleide aan tc bicden. Dit vrijgeleide wordt ook aangeboden aan andere buitenlanders, die lid zijn van de Eoka. Grivas bezit namelijk de Griek se nationaliteit. Ook Britse onderdanen, aangesloten bij de Eoka, kunnen een vrij geleide krijgen, mits zij niet naar Brits gebied gaan, zolang de noodtoestand op Cyprus van kracht is. Makarios en zijn drie medegevangenen zullen per eerste gelegenheid van de Seychellen gehaald worden. In het Ho gerhuis deelde de regeringswoordvoerder mede, dat verwacht wordt, dat dit 15 april zal worden. Makarios kan dan gaan waarheen hii wil. Men verwacht, dat dan te Londen Jongetjes verdronken. Bij zijn ouderlijk huis in de Zwaardemakerstraat te Am sterdam-oost. is de tweejarige Ge Hallie gisteren zonder dat iemand het merkte, in een sloot gekomen en verdron ken. Uit het water van de Amsterdams» Admiralengracht heeft de politie het le venloze lichaampje opgehaald van eei vijfjarig, jongetje. W. Wolthcrs. algemeen directeur voorzitter van de Philipsorganisatie Sao Paulo, Brazilië, is benöemd tot offi cier in de Orde van Oraje-Nassau. ..Kolonialisten spelen met vuur' nieuwe militaire actie tegen Egypte. Dit, zo waarschuwt Tass, hel ontketenen.'die niet tot bied beperkt blijft In een krachtige verklaring wordt ge reageerd op de rede Nationale Vergadering. Vertegenwoordi gers van de Franse regering, aldus Tass. hebben Israël steun beloofd als de Israë lische regering besluit Egypte aan te val len De Franse luchtmacht zou gereed staan deel te nemen aan deze de Israëlische troepen in de lucht te dek ken. Dit alles toont aan. zo besluit de ver- klering, dat de kolonialisten en hun tra-, wanten voortgaan met het spelen met vuur en dat Israël nog steeds wordt ge bruikt als aanstichter van een nieuwe ge vaarlijke provocatie tegen Egypte en an dere Arabische landen. Tass beweert ook nog. dat de Ameri kaanse regering Israël in het geheirr waarborgen heeft gegeven, die gericht zijn tegen de Arabische landen. Suezkanaal Ali Sabry, de politieke adviseur var Nasser, heeft meegedeeld, dat het Suezka naal 10 april weer vrij zal zijn voor grote schepen. 4 april zal Egypte de bepalingen voor de doorvaart bekend maken. Hij deelde nog mee dat Egypte geen enkele vorm van supervisie zal aanvaarden. Met ingang van vandaag is het kanaal reeds bevaarbaar voor schepen tot streeks 19.000 ton. Het is slechts overdag toegankelijk en de schepen zullen konvooien varen. Inmiddels bestuderen deskundigen op het ministerie van buitenlandse zaken in Washington met weinig enthousiasme de nieuwe Egyptische voorstellen betreffende de exploitatie van het Suezkanaal. Het Amerikaanse ministerie van bn: tenlandse zaken heeft de Amerikaans reders aangeraden, geen gebruik te make van het Suezkanaal, alvorens de materie! en juridische hinderpalen volledig uit de weg geruimd zijn. Een verbod (i vaart is echter niet gegeven. Een zeer gelukkige moeder voelt mevrouw Adria Matimba-Van Hoorn lit Gouda zich. nu zij eindelijk toe stemming heeft gekregen zich met haar anderhalf jarig dochtertje Han- neke bij haar man te voegen, die in Rhodesia (Oost-Afrika) woont. Deze zoon van een negerpredikant studeer de rechten in Engeland, waar zij el kaar leerden kennen. De Israëlische regering heeft besloten ook een „proefschip" door het Suezkanaai tc zenden. Dit schip zou evenwel niet vertrekken voordat Engeland en Frankrijk geprobeerd hebben het geschil met Egypte over dc vaargcldcn te regelen IIcl proefschip zal onder Israëlische vlag uit Haifa vertrekken. Drs. Van dc Beugel vandaag naar Dulles Het onderhoud, dat drs. E. H. var. der Beugel als hoofd van de Neder landse luchtvaartdelegatie gisteren zou hebben gehad met de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, is uitge steld tot vandaag. Dit zou kunnen betekenen, dat de Amerikaanse re gering op het hoogste niveau pogin gen doet om te elfder ure een com promis tot stand te brengen bij de onderhandelingen over landingsrech ten voor de K.L.M. in enkele Ame rikaanse steden. Minister Staf heeft 81 min. meer nodig De minister voor defensie heeft voo land-, zee- en luchtstrijdkrachten in he begrotingsjaar 1956 ruim 81 miljoen mee nodig dan aanvankelijk was geraamd. Bi de Tweede Kamer zijn twee wetsontwer pen ingediend tot wijziging van de be grotingen van oorlog en van marine 1956. De begroting van oorlog moet 60 miljoen worden verhoogd en die marine met ruim 21 miljoen. de drieëndertigste maal in veer manden heeft premier Mollet het i an de Nationale Vergadering gekregen Ver na middernacht werd van morgen gestemd over de resolutie, waar in het vertrouwen wordt uitgesproken, Dr. Adams' patiënte kreeg reeds eerder morfinë-injecties In het proces tegen de Britse huisarts dr. Adams heeft zijn verdediger, drLaw rence gisteren de bewijzen op tafel ge legd. dat mevrouw Morell al morfine- injecties kreeg, voordat zij in behandeling kwam bij dr. Adams. De Londcnse medicus dr. Douthwaile, die woensdag had verklaard, dat dr. Adams de bedoeling moet hebben gehad, de bejaarde partiënte te doden, werd nu door de verdediger ondervraagd. toegeven, dat mevrouw Mo rell, die op 79-jarige leeftijd voor een beroerte in het ziekenhuis te Cheshire wérd behandeld, daar acht dagen achterr spuitiingen met morfine had gekre gen. Hij bleef volhouden, dat de betrok ken ziekenhuisarts hieraan verkeerd heeft gedaan, maar kon niet ontkennen, da>t dr. Adams m feite de behandeling slechts heeft voortgezet. Doudwaith moest erkennen, dat dr. Adams te doen had met een patiënte, ier hersenen op hoge (leeftijd waren mgetast, zodat hij niet mocht veronder stellen. dat zij ooit weer volkomen gezond tou kunnen worden. Twee voorstellen, geen compromis De subcommissie voor ontwapening van de V N. is gisteren begonnen met het eerste punt van de agenda: de kwestie van de proeven met kernwapens, e Amerikaanse afgevaardigde Stassen stelde voor, een bijeenkomst; te beleg gen van geleerden uit oost en west, om uit te anaken. of atoomproeven overall ter wereld kunnen worden gerègi- tassen verdedigde het Noorse voorstel om alle proeven tevoren op te geven bij de Verenigde Naties. Hij wees erop. dat Engeland en Amerika zelfs bereid zijn verder te gaan en buitenlandse waarnemers bij de proeven toe te laten, als Rusland dat ook doet. orin, dc Russische afgevaardigde, her haalde het voorstefl van zijn regering, onmiddellijk de proeven met atoom wapens te staken. Maandag worden de besprekingen voort gezet. DODEN OP DE WEG Zonder op het verkeer te letten is gis teren de achtjarige J. F. Wolf achter een passerende tractor met aanhangwagen de Engweg te Lunteren overgestoken. Van de andere kant naderde een perso nenauto. Het kind werd gegrepen en ge dood. Op de Haringkade in Den Haag werd de vierjarige Johanna Roos uit de Vijzelstraat door 'n bestelauto overreden. Kort na het ongeluk overleed zij in de Wassenaarse Ursulakliniek. Een trekker met oplegger heeft gistermiddag op de Arnhemseweg te Apeldoorn de 68- jarige mevrouw J. Geijteman. die plotse ling de weg overstak, aangereden. Zij be zweek later aan haar verwondingen. In het Friese dorp W ij t g a a r d stak de vijf jarige B. Roorda plotseling de straatweg over, waardoor het kind door een auto werd gegrepen. Het overleed 's avonds ln een Leeuwarder ziekenhuis. Vanmorgen is de 50-jarige gehuwde H. de V. tc Deventer met zijn bromfiets tegen een bus aangereden. De autobus had van rechts komende, voorrang. Het slachtoffer, vader van twee kinderen, overleed op weg naar het ziekenhuis. dat het kabinet een onvoorwaardelijk be stand in Algerije zal weten te verkrijgen cn een economische, sociale en financiële politiek zal volgen, gebaseerd op de wikkeling van dc economie door een-keuze van investeringen. Dit vertrouwen echter is gegeven een minimale meerderheid, de kleinste welke Mollet ooit gekregen heeft, nl. slechts 33 stemmen. Er Waren 221 stem men voor en 188 tegen. Er onthielden zich 111 afgevaardigden van stemming, waar bij verscheidene leden van de oppositie. De mededeling van Mendès-France, kort voor de stemming, dat hij met twintig geestverwanten zou tegenstemmen, heeft een aantal leden van de oppositie v houden hun stem uit te brengen. Anderen hebben aarzelend hun steun aan de rege ring gegeven. Zij wilden de val van Mol let niet, omdat zij in grote trekken het regeringsbeleid ten aanzien van Algerije goedkeuren. Prijs voor maand lang niet-roken wijs dat de hedendaagse jeugd toch niet zo futloos Is als vaak be weerd wordt, heeft de redactie van de Philips Koerier, het perso neelsblad van de Philipsfabricken ln Eindhoven, zijn 62.000 lezers op geroepen een maand lang het roken ic staken. De redactie heeft zich met dit experiment vooral tot de jongere werknemers van het bedrijf Be richt naar aanleiding van het rap port over het verband tussen roken en kanker van de Gezondheidsraad. Wie in die maand geen enkel siga retje beeft opgestoken, komt in prijs. De i op geven. De lijst van deelnen wordt Jn het blad gepubliceerd, zo dat vrienden en collega's de niet- roker kunnen controleren. Uit een onlangs gehouden enquête is ge bleken dat negentig proeent van de oudere werknemers bij het be drijf zegt het roken niet meer tc kunnen laten. Werkgevers spreken met vakbonden De Engelse fabriekseigenaars zijn van daag rechtstreekse onderhandelingen be gonnen met de leiders der vakbonden. Het *is een „laatste kans", om een einde te maken aan de stakingen in de export- industrieën, voordat morgen ook in de omgeving van Londen hel werk wordt neergelegd. De vakbondsleiders noemden het aan bod om besprekingen te beginnen, een ..redelijk en hoopvol" teken. Minister Macleod waarschuwde echter tegen on derschatting van de veile vraagstukken, die dienen te worden opgelost. De Britse artsen hebben gisteravond bekend gemaakt, dat zij de commissie, die van de regering opdracht heeft gekregen, een onderzoek in te 6tellen naar hun sala riseisen, zullen boycotten. Men noemde de commissie ..een val. die voor het me dische beroep i6 opgezet". Amerikaanse nog onvindbaar Politiemannen en eenheden van het Perzische leger maken in het woestijnge bied bij Mokran verbeten jacht op de bandieten, die zondag twee Amerikanen en twee Iranezen hebben vermoord en de vrouw van een der Amerikanen heb ben ontvoerd. Volgens een woordvoerder van de Iraanse regering is het heel goed moge lijk, dat mevrouw Anita Carroll reeds over de Pakistaanse grens is ontvoerd, om daar als slavin te worden verkocht. De grens wordt streng bewaakt en marineschepen controleren alle inheemse vaartuigen. De Sjah heeft bepaald, dat de bandieten bij arrestatie, ter plaatse worden dood geschoten. In Iran staat, de doodstraf cp moord en ontvoering. Alle macht in één hand Kabinet alleen van P.N.I. terwijl parlement op stal blijft? PRESIDENT SUKARNO heeft gisteravond in een dagorder voor de radio A een beroep gedaan op de leden van.de strijdkrachten om de discipline te handhaven of de dienst te verlaten, indien zij niet in staat zijn de mili taire eed te houden. Als opperbevelhebber van de strijdkrachten verklaar de hij, dat het militair gezag de bevoegdheden van de staat had overge nomen, toen hij veertien dagen geleden de staat van oorlog en beleg had afgekondigd. Hij had de militaire commandanten, die zetten tot opstand. Zij worden thans kort geleden de conferentie van de hoog ste officieren van het leger te Djakarta hadden bijgewoond, opgedragen de pro blemen één, twee en zelfs drie keer te bespreken. Hij had hun ook de opdracht gegeven als echte soldaten de bevelen te gehoorzamen, zelfs indien na vele be raadslagen geen overeenkomst zou tot stand komen en hü daarom als opper bevelhebber de beslising had genomen. Sukarno zelde. dat deze boodschap niet slechts gericht was tot de commandanten maar aan alle militairen, van de geza menlijke chefs der staven tot de soldaten van de laagste rang. Hij spoorde ook de strijdkrachten aan zich niet te bemoeien met politiek of handel en zelde dat wan neer zij optraden als echte soldaten, alle vraagstukken met Gods hulp opgelost zoi den kunnen worden en de eenheid di strijdkrachten en de gezag en de eenheid van de staat zouden kunnen worden ge ëerbiedigd. Volgens politieke kringen te Djakarta heeft kabinetsformateur Suwirjo besloten een kabinet van deskundigen samen te stellen, dat geheel bestaat uit leden van zijn eigen Partai Nasional Indonesia en partijlozen, indien de Nahdatoel Oelama niet bereid zou zijn deel te nemen aan het kabinet. Hij raadpleegde de partijloze Djuanda en de voorzitter van het linkse volkscongres Hanafi. Men was van mening, dat een derge lijk kabinet zelfs met de steun van de communisten geen meerderheid zou vin den in het parlement, doch voegde er aan toe, dat het parlement misschien niet zal bijeenkomen zo lang de staat van oorlog en beleg voor geheel' Indonesië van kracht blijft Arrestaties Overste Mohammad Yusuf, militair on derbevelhebber van Zuid-Sumatra, heeft bekend gemaakt, dat drie leiders van de vakbond van arbeideTS in dé olié-industrie gearresteerd zijn, omdat zij twee weken geleden een staking van 24 uur hadden uitgeroepen. Hij 'voegde hieraan toe, dat wanneer het twee miljoen leden tellende communistische vakverbond zijn dreige ment van een algemene proteststaking uitvoeren, alle vakverenigingsleiders hechtenis genomen zullen worden. Het hoofd van de afdeling civiele zaken de revolutionaire raad van Midden-Su- matra, Nazaruddin, deelde mede, dat rige maand tien communisten gearres teerd werden daar zij de bevolking „Betaal de tandartsen niet meer na 1 april De ziekenfondsraad heeft zich be raden over de situatie, die van 1 april 1957 af ten aanzien van de tandheelkundige hulp aan zieken fondsverzekerden kan ontstaan als gevolg van het afbreken der onder handelingen tussen de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde en de organisaties van ziekenfondsen. Gelet op de mogelijkheid, dat tand artsen van 1 april 1957 af zich niet meer op de tot dusver geldende voorwaarden aan de algemene ziekenfondsen verbonden zullen achten, heeft de raad geconstateerd dat enbedoelde 2. de wcttcljjkc en reglementaire i schriften niet toelaten, dat aan zie fondsverzekerden, die na 31 maart hulp van een tandarts als vorenbedoeld ontvangen, een tegemoetkoming in de koi ren wordt verstrekt. De ziekenfondsraad, overtuigd vai ernstige bezwaren, welke hieruit voo •erzekerden voortvloeien, acht het van het grootste belang dat zo spoedig mogelijk voor de gerezen moeilijkheden een oplos sing wordt gevonden. Mitsdien heeft dc raad besloten onver wijld aan partijen tc verzoeken hem op de korst mogelijke termijn in kennis tc stel len van alle feiten en gegevens, die aan dc onderhandelingen ten grondslag heb ben gelegen, opdat hij zal kunnen beoor delen. of stappen zijnerzijds mogelijk zijn. Delegatie uit Franse parlement op bezoek De Raad van de Franse republiek heeft besloten een delegatie van zijn land- bouwcommissie naar Nederland te zen den. De delegatie zal tot taak hebben ln Nederland de vraagstukken te bestuderen die, in het vooruitzicht van de gemeen schappelijke markt door een gemeen schappelijke ïanaoouwpolitiek aan he daglicht komen. Deze dwars over de spoorbaan liggende boom lag op een zware truck, voordat deze door de trein werd gegrepen. De auto zelf veranderde in een hoop verwrongen staal. Het on geluk gebeurde gisteren op de overweg bij Raalte in Overijsel. Het mag een wonder heten dat de chauffeur van de truck en de bestuurder van de trein (op de lijn Almelo-Zwolle) ge spaard bleven. Heldere komeet op 12 april Vrijdagavond 12 april wordt aan de westelijke avondhemel, even ten noorden van het punt waar de zon is ondergegaan, een komeet verwacht, die bijna even hel der zal zijn als de komeet van Halley, die in 1910 verscheen. De komeet, de Arend-Roland-komeet genaamd, naar de twee sterrenkundigen, die haar op 8 november ontdekten, dringt zich in de ruimte tussen de aarde en de zon. Tot dusver was de komeet niet met het blote oog waar te nemen, doch wel is ze gefotografeerd door middel van de telescopen op Mount Palomar. Men verwacht, dat de komeet het hel derst zal zijn even na de zonsondergang, welke in Nederland om 19.32 uur vol tooid is. itgehouden krachtens de bepalingen op staat van oorlog en beleg. Volgens Nazaruddin hadden de communisten ook wapens onder de bevolking uitgedeeld. Spelen met vuur99 Is Anshary een vooraanstaand figuur an de Masjoemi, heeft gewaarschuwd, dat len niet moet trachten zijn partij buiten de regering te houden, daar dit gelijk zou staan aan spelen met vuur. Hij meent, dat ook de andere islamitische partijen een uitsluiting van de Masjoemi rtiet zouden aanvaarden. Een kabinet zon der Masjoemi, die in de buitengewesten een volstrekte meerderheid behaalde, zou alleen op Java kunnen regeren, volgens Anshary. In dat geval zou de Masjoemi. die tot nog toe soepel en weflwillend is geweest, van taktiek kunnen veranderen. De Masjoemi weigert zich te laten ver drukken- Soekarno moet volgens Anshary zelf optreden en een regering vormen van de beste leaders van land en partijen. Tweede conferentie Volgens de Indonesische legervoorldch- tingsdienst zal in de tweede week van april te Djakarta in conferentie samen komen met de chef-stal der landmacht, generaal-majooT Nasution en de militaire gouverneurs, de territoriale en de regi mentscommandanten van geheei] Indo- Communisten dreigen Aldit, de secretaris-genera.al van de communistische party, beeft gedreigd met een algemene staking indien er een kabi net zou worden samengesteld, dat niet het karakter van zakenkabinet heeft. Hij heeft Suwirjo een lijst van commu nistische candidaten voor portefeuilles overhandigd. Hij voegde er aan toe, dat bij er geen bezwaar tegen zou hebben als er behalve communisten ook één of twee leden van de Masjoemi in het kabinet zouden komen mits deze „deskundigen" zijn. Banken doorzocht Soldaten van het plaatselijk militair commando te Djakarta hebben heden alle bankgebouwen in de zakenwijk doorzocht, zowel de buitenlandse als de Indonesische nationale instellingen ter opsporing van documenten met betrekking tot „buiten landse samenspanningen, overtreding van déviezenvoorschriften, alsmede van wa- De benedenstad werd volkomen afgezet. De cliënten mochten de banken wel bin nentreden, doch niet verlaten voordat het onderzoek afgelopen was Volgens de persofficier werden de boe ken en bescheiden door officieren door snuffeld. Over de resultaten wilde hij niets zeggen. De beurs was heden gesloten in ver band met het onderzoek. (Advertentie) Vraagt vrijblijvend een zichtzcnding „Beshir" „Kashmir" „Kroon" „Broussa" of de mod. „Hoogpool" Alle maten Voorradig! BULTHUIS —BOTERMARKT 23_ HET WEER RN EUROPA lil J n t till lil# j!s fa h; |j ïr°"" licht bew! NNO 4 NNO 4 0 0 2 0 Aberdeen geh. bew. ZZO 2 6 0 A'dam nevel zw. bew. NNO 3 NNW 5 9 0 6 0 Parijs 'rt^i w 3 6 0.3 10 0.5 Grenoble rw. bew. windstil 6 0 Berlijn Frankfort half bew. N 2 ZW 3 6 0 6 0.4 Genêve zw. bew. gch. bew. NNO 1 windstil ZZO 3 windstil 9 0 8 10 KL. zw. bew. 9 2 7 0 Droog weer De Bilt verwacht tot mor genavond: Wolkenvelden afgewisseld door opklaringen. Droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en oost. Iets kou dere nacht. Morgenmiddag iets hogere temperaturen dan (Opgemaakt om 11.15 uur.) ZON EN MAAN maart: Zon 6.22—19.12, Maart 5.41 18.36. Op 31 maart N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1