Mcuuro |Crihsci)c GTourant CONTROLE OP A-PROEVEN Tandartsen breken met ziekenfondsen Voorraad atoomraketten in Groot-Britannië Nieuwe formatiepoging door Suwirjo Nasser wil medewerken tot regeling Suezkanaal Michiel: wel wiel, geen blauwgeruite kiel Linksaf slaan op rijksweg eist weer slachtoffers Bos en hei nu zeer brandbaar 1 mij w MAANDAG 25 MAART 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: vanaf 1 april: 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 ;ek. ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10915 Dr. E. DIEMEB Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Sttat«a«ticfi Is ildlttei ngn btrt ia tegtjenspatt Elke beet kan de dood betekenen Zie pagina S Eisenhower en Macmillan stellen voor: Of de luchtverversing te wensen overliet, of dat de gevoerde politiek tot die handelingen noopte, we moeten dat Eisenhower en Macmillan zelf nog vragen. Maar hier ziet u ze in een pose, die tot een van deze gedachten aanleiding geeft op de conferentie op Bermuda Sukarno besluit tot kabinet van deskundigen PRESIDENT SUKARNO heeft vandaag zijn opdracht aan kabinetsforma teur Suwirjo gewijzigd en hem thans belast met de vorming van een kabinet van deskundigen, hetwelk krachtig en juist kan optreden en een nationale raad moet vormen in overeenstemming met het plan van de president. Deze beslissing werd bekendgemaakt op het paleis te Bogor (Buitenzorg). Suwirjo, die tevens voorzitter is van de Partai Nasional Indonesia, had Sukarno medegedeeld, «Jat zijn pogingen om een coalitiekabinet te voi-men van P.N.I. en Nahdatoel Oelama mislukt waren. Hierop had Sukarno een onderhoud met Idham Chalid en Zainul Arifin van de N. Oe„ waarna hij Suwirjo de nieuwe opdracht verstrekte. Suwirjo heeft een week tijd deze uit te voeren Hobbelpaard Bij deze bekendmaking zeide Sukar no nog liever op een hobbelpaard te wil len zitten dan op een paard met drie benen. Kennelijk doelde hij hierbij op Suwirjo's poging entot vorming van een coalitiekabinet bestaande uit twee der vier grote partijen en de eis van de is lamitische partijen tot opneming van de Masjoemi, onder uitsluiting van de com munisten. Met een hobbelpaard, zeide Sukarno, zou hij nog vooruit kunnen komen met gebruikmaking van zijn eigen benen, doch met een paard op drie benen zou dit onmogelijk zijn. Sukarno herhaalde nog, dat er geen breuk zou bestaan tussen hem en Hatta, hoewel zij van inzicht verschillen over enkele vraagstukken, doch dat was niets buitengewoons. Hij was van plan zijn „vriend Hatta" de hem toekomende plaats te geven in de leiding van land en volk naar bloei en welvaart, doch hij ging niet dieper in op de toekomstige positie Hatta. Vorige week had Suwirjo gezegd, Hatta te willen belasten met de leiding staatsplanraad, waarop Hatta reageerde met de verklaring, dat Indonesië een ei lijke en kundige regering moet hebben geen 6uperorganisaties zoals een nationale raad en een staatsplanraad. Gisteren gaf de N.Oe. te kennen, dat de Masjoemi in het kabinet moet komen er de communistische partij niet. Alle ge marchandeer zou nutteloos zijn. Sukarno heeft zaterdag gesproken op een bijeenkomst „voor de nationale vrede" te Tandjoeng Karang, een havenstad op Sumatra, 320 km van Palembang, bevolking voor 70 procent Javaans is. Hij was vergezeld van overste Bank op eigen gezag het bestuur van Zuid- Sumatra had overgenomen en van gou verneur Winarno. Het gehoor bestond uit twintigduizend mensen. Het congres van Islamitische gods dienstleraars te Boekittingi (Fort de Koek) waaraan vertegenwoordigers uit geheel Sumatra deelnamen, heeft de ban uitge sproken over de communisten omdat zij het bestaan van God loochenen. Het onafhankelijke blad Indonesia Raya te Djakarta meldt, dat de islamitische godsdienstleraars voornemens zijn de ban Uit te spreken over het communisme in geheel Indonesië op een binnenkort te De chef-staf van het leger, generaal- majoor Nasution, is heden naar Medan vertrokken om de waarnemend com: dant Djaman Ginting te installeren als militair commandant van Noord-Suma- tra. De waarnemend chef-staf, Gatot Su- broto, vertrok heden naar Makassar vooi besprekingen over herstel van de veilig heid in Midden- en Zuid-Celebes, en eer onderhoud met Ventje Sumual, die eigen machtig een militair bestuur heeft inge steld, en met kolonel Sudirman, comman dant van 9 Javaanse bataljons op Cele bes. De conferentie van troepencomman danten te Djakarta zou namelijk aanbe volen hebben een oplossing te zoeken vooi het dualistische commando in Oost-Indo- alle punten, waarover zij gesproken hebben, eens geworden. Zo wordt ii communiqué bijvoorbeeld niets gezegd omtrent handel. Later verklaarde Macmillan over deze kwestie: „Wat betreft het drijven var handel met communistische landen kun- Amerika en Engeland geen zelfde standpunt innemen. Engeland moet porteren of sterven. De traditie brengt dat wij de buitenlandse handel an ders beschouwen dan de Amerikanen. Maar deze conferentie heeft bewezen, dat an mening kunnen verschillen zonder te maken". ENGELAND EN DE VERENIGDE STATEN zullen de Verenigde Naties op de hoogte stellen van de atoomproeven, die zij nemen. Buitenlandse waarnemers zullen bij die proeven aanwezig mogen zijn, op voorwaarde, dat óók de Sowjetunie bereid is, waarnemers bij experimenten toe te laten. Dit is een van de overeenkomsten, die president Eisenhower en premier Macmillan tijdens hun conferentie op Bermuda hebben bereikt. De proeven worden zodanig beperkt, dat de radio-activiteit tot niet meer dan een fractie van het peil, dat gevaarlijk zou kunnen zijn, stijgt. een communiqué, dat na de confe rentie is uitgegeven, verklaren Eisen hower en Macmillan, dat de Britse strijd krachten, in het belang van de wederzijd- verdediging en economie, de beschik king krijgen over geleide projectielen, uitgerust met atoomlading. De levering van de geleide projectielen m Engeland zal waarschijnlijk geschie den op leen- en pachtbasis. Er zullen zich intercontinentale ballistische projectielen middelgrote reikwijdte (2.400 km) on der bevinden. Deze afweerwapens, die Engeland krijgt, zijn echter nog niet in een produktiestadium. Het zal zelfs yer- scheidene maanden duren alvorens zij op bescheiden schaal kunnen worden gefa briceerd. In geval van oorlog, zo werd van Ame rikaanse zijde meegedeeld kunnen de atoomladingen, die in Engeland worden opgeslagen, direct door de Britten worden gebruikt. Om af te schrikken Over de levering van de projectielen zei Macmillan tijdens een persconferentie letterlijk: ,Ons doel is oorlog te voorkomen. De projectielen vormen een deel van onze afschrikwekkende middelen". Zoals bekend is heeft Rusland in de vorige herfst gedreigd, dat in geval van een conflict geleide projectielen op En geland zouden worden afgeschoten. De besprekingen tussen Engeland en Amerika over de Britse bezuinigingen en de samenwerking op militair gebied zul len worden voortgezet. Het is waarschijn lijk, dat ook Australië en Nieuw-Zeeland deze besprekingen in de toekomst deelnemen. In twee aanhangsels van het communi qué worden de punten van overeenstem ming opgenoemd. Deze zijn: 1. Erkenning van de waarde van de collectieve veiligheidsverdragen binnen aam van de Verenigde Naties en het speciale belang van de N.A.V O. zal voor beide landen de hoeksteen zijn van hun politiek in het Westen. 2. Bevestiging van het gemeenschappe lijk belang bij de ontwikkeling van de Europese eenheid binnen de Atlantische gemeenschap. 3. Overeenstemming over de voordelen, lie voor de Europese en wereldhandel nullen voortvloeien uit de plannen voor de Europese gemeenschappelijke markt het vrijhandelsgebied. 4- Bereidheid van de V. Buitenland beschuldigd Het militaire hoofdkwartier te Djakarta heeft bekend gemaakt, dat een van de personen, die bij de razzia's te Djakarta gearresteerd zijn, lid zou zijn van een bui tenlandse samenspanning. Er zouden sterke bewijzen zijn, dat S. Hassibuan betrokken was bij een buitenlandse nzwering tegen de Indonesische staat. om deel te de militaire commissie van. het Pact van Bagdad. 5. Het Duitse volk heeft recht op spoe dige hereniging van Duitsland in vrede en vrijheid. 6. Overeenstemming over de noodzaak van spoedige uitvoering van de jongste resoluties van de Verenigde Naties met betrekking tot de strook Golf van Akaba. 7. Naleving van de resoluti Veiligheidsraad van 13 oktober omtrent het Suezkanaal is noodzakelijk. Commentaar De besprekingen van Bermuda zullen niet tot de vrede bijdragen omdat men uitgegaan is van een politiek van kracht, aldus zei de commentator van radio-Mos kou. En Radio-Kairo beweerde, dat het communiqué bewijst, dat de politiek bepaalde landen te bevoordelen en tegen elkaar in het harnas te jagen, wordt voortgezet. Op zijn persconferentie, die Macmillan gisteren hield, heeft hij nog nadrukkelijk verzekerd, dat hij met president Eisen hower overeenstemming had bereikt ovei oplossingen op korte en lange termijn van het geschil over het Suezkanaal. „De president en ik hopen en verwachten.' zei Macmillan, „dat Egypte de door de Verenigde Naties aanvaarde resoluti naar letter en geest zal nakomen." De beide staatsleiders zijn het niet Een COMPROMIS over de toekomstige status van het Suezkanaal schijnt in Kairo in de lucht te zweven. Nasser zou de westelijke mogendheden wel enige concessies willen doen. De onderhandelingen tussen Hammars- kjöld en Nasser omtrent de Gaza-strook en de Golf van Akaba bieden ech ter weinig perspectief- Egypte blijft op het standpunt staan, dat nu Israël uit Gaza en Sharm el Sheikh is teruggetrokken, de internationale politie macht daar geen taak meer heeft. het Suez- Thans geldende regeling dwingt tot werken in te snel tempo DE TANDARTSEN hebben besloten, met ingang van 1 april hun zieken fondspatiënten rechtstreeks de rekening te presenteren. Dezen moeten dan terugbetaling zien te krijgen bij de ziekenfondsen. Het motief van de leden der Nederlandsche maatschappij tot bevordering der tandheelkunde hierbij is, dat de tandartsen bij de huidige regeling te snel moeten werken, waardoor het hun niet mogelijk zou zijn, de patiënten op verantwoorde wijze te helpen. De aarde roert zich Deze foto, radiografisch overgebracht, toont een klein beeld van de grote schade, die door een aardbeving in San Francisco werd aange richt. Het waren de ergste schokken sedert dertig jaar. Dui delijk is te zien, hoe het plaveisel vaneen gescheurd is. blauwge ruite kiel, draaide 't grote wiel, de ganse dag bezingt Neèrlands jeugd de roemruchte jonge jaren van Mi chiel Adriaenszde Ruyter, de grote ad- getoond heeftdat men door n te pakken wat het leven kan be iken, In dat op zicht wordt hij iede- jongen ten voor beeld gesteldDoch Michiel daarbij ook niet heldhaftig' dapper geweest had hij door zijn zeeslagen niet vaak de Het besluit is gevallen op de vrydag en zaterdag te Utrecht gehouden, zeer druk bezochte algemene ledenvergadering van de Maatschappy. Sedert 1946 is vrUwel ononderbroken met de ziekenfondsorga nisaties onderhandeld, waarby de tand artsen keer op keer node overbruggings regelingen aanvaardden. Nog kort geleden had de Maatschappij het aanbod gedaan, in verband met de huidige economische omstandigheden een tijdelijke korting toe te staan op zekere, als minimum te aanvaarden honoraria. Onverantwoord De laatste voorstellen van de organisa tie van algemene ziekenfondsen bieden de tandartsen naar hun mening niet de mo gelijkheid, hun beroep op verantwoorde wijze uit te oefenen. Het tempo, waarin zij de ziekenfondspatiënten moeten be handelen is volgens hen sneller dan is te rechtvaardigen tegenover de mens, voor wiens gezondheidstoestand de tandarts mede verantwoordelijk i6 tijdens en ook na de behandeling. De tandartsen vrezen een achteruitgang )iel raaide, zou bij het nageslacht beroemd zijn geworden. de uitbundige g van De Ruy- ters 350ste geboorte- Vlissingen houdt ook Amster dam de grote zee held in ere. In het Rijksmuseum is za terdagmiddag een tentoonstelling ge opend, die aan het leven van de admi raal gewijd is en die een overzichtelijk beeld geeft van de tijd waarin De Ruyter leefde. Tot 17 juni (en daarna in Vlissingen) is er „het grote wiel" te zien, waaraan Michieltje moet hebben gedraaid. Evenwel niet in een blauwgeruite kiel, zo hebben historici uitgemaakt. Di droegen knechtjes in een touwslagerij in De Ruyters dagen niet. (In ons volgend Zondagsblad wordt meer aandacht besteed aan de tentoonstelling in het Rijks museum). Nehroe stelt persoonlijke ontmoeting Eisenhower Sowjetleiders voor Premier Nehroe van India heeft van- Jaag een persoonlyke ontmoeting voor gesteld tussen president Eisenhower en de Russische leiders. In een toespraak tot het Indische Lagerhuis noemde Nehroe de Russisch-Amerikaanse ontwapenings voorstellen. die „vanuit de verte" worden gedaan geheel onvoldoende. „Het is ten slotte mogelyk, dat een ontmoeting tussen Eisenhower en de Sowjetleiders tot iets Ml lelden", aldus de Indische premier. Vijfling overleden De vijfling, die mevrouw Van Hasselt- Heinen zaterdagmorgen tussen negen en kwart over tien te Roosendaal wereld bracht, is dezelfde dag nog o leden. Men heeft de drie jongens en twee meisjes, waarvan het gewicht en de le vensvatbaarheid te gering was, niet in leven kunnen houden in de couveuse de loop van de morgen overleden reeds vier van de vijf baby's, Cornelis, Chris tina, Jacobus en Robertus. In de namid dag overleed ook de eerstgeborene, het meisje Catharina. Het gewicht van de (drie maanden te vroeg geboren) kinderen lag tussen de drie en de zeven ons zijn in het ziekenhuis gedoopt Het Concertgebouworkest is vanmorgen naar Engeland vertrokken, waar het tot 7 april concerten zal geven in Londen. Leeds. Huddersfield. Liverpool, Birmingh am, Wolverhampton, Swansea en Bristol. Op de programma's staan o.m. werken van de Ned. componisten Hendrik An- driessen Henk Badings en Matthijs Vermeulen, terwijl Cor de Groot het Pia noconcert van Ravel zal spelen. Nasser zou een verbiyf langs de demar- catielyn slechts willen toestaan, indien Israël de bcstandsoverccnkomst van 1949 volledig eerbiedigt, dus ook het gebied van El Auja ontruimd. Een eis. die door Israël met nadruk van de hand ls ge- Intussen hebben verscheidene landen, die manschappen hebben geleverd voor de internationale politiemacht, uiting gege ven aan hun verlangen de positie van de V.N.-troepen in Egypte duidelijk gere geld te zien. Zij zouden deze verduide lijking als voorwaarde hebben gesteld verdere deelneming aan de politiemacht. Vanavond heeft Hammarskjöld. gisteren acht uur lang met Nasser fereerde, zijn laatste gesprek met Egyptische president. Men kan niet wachten, dat ten aan kanaal een ontwerpovereenkomst uit de bus komt. Hammarskjölds opdracht is slechts het bewijzen van goede diensten, hij heeft geen volmachten om een over eenkomst aan te gaan. Vandaag zou Hammarskjöld naar het Suezkanaal gaan om daar het lichten van de Edgar Bonnet gade te slaan. Morgen zou het Suezkanaal dan open zijn vooi schepen tot 10.000 ton. Naar de Egyptische autoriteiten ver klaren, hebben alle schepen, die het ka naal passeerden tot nu toe de tolgelden betaald aan de Egyptische kanaalmaat schappij. Hiertoe behoort het Nederland se schip Casablanca (499 ton). Ook het 1675 ton metende Britse schip Vergport heeft de tol in dollars aan de Egyptische riteiten betaald. Vrouw dag lang geheugen kivijt Vierentwintig uur lang is mevrouw A. G. van den Berg (35) uit Zwolle dit weekeinde haar geheugen kwyt ge weest. zy wist niet meer waar zy woonde en wist ook dat zy getrouwd was en vier kinderen had. Zaterdag middag klaagde zy thuis over hoofd- py n en ging naar de apotheek om ta bletten te kopen. Zy kwam niet terug. Later op de dag waarschuwde haar man de Zwolse politie, die wist dat in Hattem een vrouw by de politie was binnengelopen. De vrouw kon zich niet meer herinneren waar zy woonde en wie zy was. ZU was naar een zie kenhuis in Zwolle gebracht. De man vond zyn vrouw in het ziekenhuis, maar zy herkende hem niet. Zondag middag was h(j weer in de ziekenka mer met de kinderen. De radio stond aan en toen mevrouw Van den Berg een liedje hoorde spelen, dat haar kin deren thuis ook veel zingen „A soldier is a soldier", doorbrak de muur die haar herinneringen omgaf, zy herken de haar man en kinderen weer, tot ieders vreugde. Makarios accepteert Brits voorstel Aartsbisschop Makarios heeft, naar men in welingelichte kringen op Cyprus ver klaart, ingestemd met het Britse voorstel: zyn vrijheid, op voorwaarde dat hij de geweldplegingen op Cyprus afkeurt. Zijn antwoord zou reeds zaterdag in Londen zyn ontvangen. Hij zou twee voorwaarden hebben gesteld 1. Pas wanneer hU werkeiyk is vryge- laten zal hy de „pacicatie van Cyprus" 2, Alle militaire acties tegen de verzets organisaties, de Eoka, moeten officieel worden afgelast, daar hy anders niet een duurzame vrede kan Instaan. KETTINGBOTSING IN DE BILT Zes doden tijdens het weekeinde "VES personen zyn In het afgelopen week- einde by een verkeersongeluk om het leven gekomen. Op de ryksweg in D e Bilt gebeurde zaterdagmiddag een geluk, dat de 23-jarlge studente mej. J. Dam uit Nyebeets (Friesland), het leven heeft gekost. Twee personen werden ivaar gewond, zeven andere licht. De bestuurder van een bestelauto uit Utrecht wilde op de rijksweg linksaf 6laan en ging daartoe voorsorteren. Achter hem volgde een personenauto, waarin zes men- uH Nykerk zaten. Het voorsorter* 1 werd te laat door de Nijkerkse bestuurder opgemerkt en een botsing volgde. De be stelauto schoot 20 meter vooruit en kwam tot stilstand. Maar de Nijkerkse auto schoof naar links en botste op een andere personenauto, bestuurd door de Rotter dammer A B., waarin twee meisjesstu- ïn uit het Noorden zaten, zy waren liftsters. Deze auto ramde op zyn beurt 'n vierde auto, terwijl ten slotte ook nog een vijfde auto bij de massale botsing betrok was. Uit de ohaos kwam de Rotter dammer A. B. en de Groningse studente B. Z. als zwaargewonden te voor- schyn. De bestuurder van de bestelauto n de zes Nijkerkers werden licht gewond. Te Nymegen kwam de 57-jarige gehuwde bromfietsberijder F. Hubers in botsing met een gemeentebus. Hy over leed kort na het ongeluk. Op de rijksweg nummer 1 bij Naarden kwam de 29-jarige motorrijder W. G. Pasteuning om het leven bij een ongeluk, dat een andere motorrijder veroorzaakte. Deze on voorzichtige motorbestuurder reed zon der meer de voorrangsweg op, zonder een naderende auto voor te laten gaan. De autobestuurder moest krachtig rem men op de gladde weg en schoof nagir links Het slachtoffer kwam juist uit te gen overgsetelde richting aanrijden ei vloog op de auto. Bij aankomst in eer ziekenhuis was hy al dood. Te Apel doorn overleed gisteren de 69-ja- rige wielrijder, W. J. Eijkman die vrijdag in botsing was gekomen met een brom fietser. In Amsterda m-N. schoot de 37-jarige scooterberijder A. R. op de Meeuwenlaan uit de bocht. Hij sloeg zyn hoofd tegen een boom en was op slag dood. Bij het oversteken van ccn s in Hilversum werd de 7-jarige Jo Rijlaarsdam uit de hoofdstad die bij zijn grootmoeder logeerde, door een auto gegrepen. Hij overleed kort na de rijding. van het aanzien van hun stand, hetgeen gevolgen zou hebben voor de instand houding van het beroep en de belangstel ling voor de tandheelkundige studie. De tandartsen hebben aan het slot van de vergadering de minister van sociale zaken en volksgezondheid telegrafisch op de hoogte gebracht van hun besluit en hierby de suggestie geuit, dat wellicht op ministerieel niveau wegen kunnen worden aangegeven, waarlangs een oplossing kan worden bereikt. HET grootste gevaar voor bos- en heidebranden heerst in de maan den maart, april en mei, dus in de tijd, dat het bodemdek nog zijn win terse dorheid heeft en door een pe riode zonder neerslag tot een hoge graad van droogte is gebracht. Openbare lichamen, vooral de gemeen ten, kunnen zeer nuttig werk doen door de openbare zandwegen, die door bos en heide lopen, brandvry te houden. De pre- •ntieve werking hiervan is van een niet onderschatten belang voor het behoud an bos, heide en natuurschoon. Dit staat te lezen In een rapport van het Staatsbosbeheer en de Ned. Heide maatschappij over de bos- en heidebran den in Nederland gedurende de afgelopen •ier jaar. Gehoopt wordt, dat de ongun stige cijfers over 1954 (er zijn toen 525 branden geweest) voor alle betrokkenen een aansporing zullen zijn, door te gaan met het verbeteren of organiseren van bosbrandweren. Verder wordt gepleit voor een efficiënt bewakingssysteem met behulp van goed uitgeruste brandtorens. Krachtige maatregelen als het verbieden i van wandelen en/of roken in bos en heide dienen slechts in bepaalde gevallen met omzichtigheid te worden genomen Daarbij dient men rekening te houden met de mentaliteit van de plaatselijke be volking en niet minder met die van het publiek, dat van buitenaf komt om de bos- ;n te bezoeken. Meer succes verwacht het rapport van e opvoeding van de jeugd en van het oudere publiek, door voortdurend in woord I geschrift op te wijzen, dat het nood zakelijk is, in bos en heide voorzichtig om te gaan met vuur. Russen blijven in Hongarije De Russische troepen zullen in Honga- rye blijven, zolang de Verenigde Staten hun strydkrachten handhaven in West- Duitsland, Italië en elders in Europa, al dus de Hongaarse minister van staat, Gyoergy Marosan, die toegaf, in november j.l. persoonlyk om interventie van da Sowjettroepen te hebben gevraagd. De Hongaarse premier, Janos Kadar. heeft in Leningrad gezegd, dat er geen nationaal communisme bestaat. „Dit heeft", aldus Kadar, „het Hongaarse volk ten koste van grote verliezen geleerd". In de komende maanden zullen de iden titeitspapieren van alle Hongaren nauw keurig worden gecontroleerd. Alle papie ren, die niet worden afgestempeld, zullen na 30 september hun geldigheid verliezen. In Miscolc zijn dezer dagen weer drie Hongaren ter dood veroordeeld wegens 't aanvallen van Russische troepen tijdens de opstand in oktober. In Boedapest is de journalist Gabor Folly tot levenslang ver oordeeld wegens „pogingen een nieuw complot tegen de regering te smeden". HET WEER IN EUROPA HAZETFABRIEKEi De Franse n hebben zaterdag in Alge- rië 135 opstandelingen gedood in een ge vecht op de Kabylischc heuvels. In andere delen van Algerië zyn, volgens Franse berichten, vyftig rebellen gedood. Vijf Franse militairen kwamen om het leven, toen een konvooi in een hinder laag van de opstandelingen liep. Aanhoudend zacht De Bilt verwacht tot morgenavond: Over het algemeen veel be- wolking en plaatselijk enige regen. Matige wind, in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest. Weinig verande ring In temperatuur. (Opge maakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 26 maart: zon 6.32—19.05; ir 14.16. Op 31 maart N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1