J Duitse kranten tegen de commerciële televisie Boeiende tentoonstelling doet De Ruyters historie herleven O Vijfduizend kuikens in Ter Aar bij brand omgekomen Ballograf «liUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 23 MAART 19S7 Karlsruhe moet beslissen (Van onze correspondent in Bonn) COMMERCIËLE TELEVISIE in West Duitsland tot dusverre alleen nog bedreven door de Beierse Radio-omroep en de Zender Vrij Ber lijn is in de Bondsrepubliek toegestaan. Het Landgerecht in München heeft een aanklacht, die door de Bond van Dagbladuitgevers en door de Neurenbergse uitgeverij Merkel, die het dagblad „Nürnberger Presse" uit- geeft, tegen de Beierse Radioomroep was ingediend om in een proefproces een principiële rechterlijke uitspraak uit te lokken, van de hand gewezen. aanklagers zijn tegen het vonnis van het Landgerecht evenwel in hoger beroep gegaan en zo zal binnenkort het Bondseerechtshof in Karlsruhe - te vergelijken met de Hoge Raad der Nederlanden - moeten beslissen, of de commerciële televisie (en radioreclame) een monopolistisch bedrijf is. dat volgens de Westduitse grondwet ontoelaatbaar is (zoals de uitgevers ES jjeweren). Het eerste proefproces heeft de uitgevers 7.500 mark gekost. Het heeft het Landgerecht in München sinds januari jl. beziggehouden. neven-aanklacht was. dat de Bei- Radio-omroep (die zijn reclame-te- evisieprogramma's op films vastlegt er "Tdóórverkoopt aan de Zender Vrij Berlijn) [zich als staatsinstelling had begeven of Ii het terrein der advertentie-colportage ofschoon hij naar de letter der wet eer geheel andere (culturele) opgave heeft te vervullen. De aanklagers beriepen zich daarbij op de Omroepwet van de staat Beieren, waarin wordt gezegd, dat „uit- zendingen direct noch indirect economi- sche belangen mogen dienen". Hun advocaten riepen de rechters toe: ;„De staat kan ten slotte ook maar niet j morgen een advertentie-bureau openen gg om de advertentiecolportage over te ne- Aangezien er verder in elk Bondsland maar één centrale radio- en eén televisie zender is (de andere zijn steunzenders) en I niemand een concurrerende radio- c.q. Itelevisiebedrijf kan beginnen, is hier volgens de advocaten van de aanklagers i— bovendien nog sprake van een mono- ipolie. De aanklagers ei6ten staking van reclame-uitzendingen door radio- en te levisiezenders, vergoeidng voor de sinds [november jl. geleden schade door aan de dagbladen en tijdschriften onthouden ad vertenties en karakterisering van radio en televisie als „monopoliebedrijf" in d< zin der grondwet. Hard tegen hard Het is in het proces hard tegen hard gegaan. In West-Duitsland zijn mede daardoor dagbladen en tijdschriften ener zijds en radio en televisie anderzijds reed; elkanders doodsvijanden geworden (ii Nederland behoren nota bene enkele dag bladen tot een groep initiatiefnémers tot invoering van commerciële televisie). M< de uitspraak van het Landgerecht i München is de zaak nog lang niet va de baan. Reeds in de eerste vjjf minuten van hi proces werd er door de advocaten van d aanklagers over gedebatteerd, voor welke Kamer van het Bondsgerechtshof een maal het eindvonnis in deze aangelegen heid zou worden geveld. Dat zal nog wel enkele maanden duren. Intussen zullei de andere Westduitse televisiestations die de programma's en organisatie voor klaar hebben hun commerciële uitzendingen wel beginnen. De grootste onder hen het „Nord und Westdeutschc Rundfunk Verband" (de naam waaronder organisatorisch Noord- en Westduitse ra dio-omroepen op televisiegebied nog sa menwerken. tot zjj over enige tijd ook af zonderlijk T.V.-programma's zullen gaan uitstralen) heeft verklaard, op de uit spraak van de hoogste rechtsinstantie in de Bondsrepubliek te willen wachten. De commerciële T.V.-programma's zijn dus nog zuiver regionaal en bestrijken uitsluitend (een deel van) Beieren en d< omgeving van Berlijn. De programma'! zijn voorlopig nog beperkt tot halfuurs uitzendingen, die te oordelen naar dt resultaten tot dusverre een commer cieel succes zijn geweest. De Beierse Ra dio-omroep heeft sinds november van he' vorige jaar gemiddeld 66 pet. van de zend tijd verkocht. Ongeveer de helft der Beierse T.V.-kijkers stemmen des avonds tussen half acht en acht uur op het merciële programma af. Ruim 800.000 kijkers Het blijft in de Westduitse televisie voorlopig dus nog bij het oude, d. centraal door een der omroepen verzorgd avondprogramma dat overigens rekbaar van acht tot tien uur 's avonds duurt en door alle televisiezenders wordt uitgezonden. Medio maart waren er ii de Bondsrepubliek over de 800.000 gere gistreerde televisie-kijkere, plus misschien nog enkele volgens vakliedei 100.000 z.g. „zwartkijkers", die weigeren 5 mark kijkgeld per maand te betalen. Voorlopig neemt men in de Bondsrepu bliek aandat de commerciële televisii ten slotte niet meer zal zijn tegen te hou den. Bij de huidige aanwas van het aan tal T V.-kijkers er kwamen er alleer in februari jl 45.000 btf zullen er aar het einde van dit jaar ongeveer gemid deld anderhalf miljoen geregistreerde toestellen zijn. Dit betekent In doorsnee zes miljoen mensen aan het beeldscherm. De T.V. is daarmee in West-Duitsland uitgegroeid tot een begerenswaardig reclame- diurn.. Commerciële T.V. zal de i commerciële aansporen tot program verbetering, die omgekeerd een wissel werking op de reclame-T.V. zal uitoefe nen. Bovendien zal zij de T.V.-kyker programmakeuze bieden, 'die hij thans met één centraal programma nog heeft. Een tweede programma .waarover door de radio-omroepen wel veelvuldig wordt gesproken, laat zich schijnbaar niet gemakkelijk verwezenlijken. De techni sche problemen daarvan zijn al lang op gelost, maar het is een kwestie van geld. De anderhalf miljoen T.V.-kijkers bren gen per maand zeven-en-een-half miljoen mark in het laatje. De tegen die tijd mis schien 15 miljoen radio-luisteraars (die elk 2 mark per maand betalen), brengen liljoen binnen. Radio- en T.V.-pro- ma's zijn bij de radio-omroeDen in één hand. Het gevolg is. dat een deel van het luistergeld wordt besteed aan de T.V.-programma's. Daarvan kan geen geld af voor een tweede T.V.-programma. ige middel om aan voldoende geld te komen voor meerdere T.V.-zend- per dag in twee programma's moet de reclame komen. En zodra het Bondsgerechtshof in Karlsruhe een von- heeft gewezen, dat de radio-omroeper maar enigszins uitwijkmogelijkheden biedt, zal de commerciële T.V. in West- Duitsland wel door alle overige radio- mroepen worden ingevoerd. Buiten de Bondsdag De televisie is tot de algemene verkie- ngen in West-Duitsland in september s. buiten de Bondsdag gesloten. Er zuI- :n tot die tijd geen directe uitzendingen ieer plaats hebben van belangrijke par lementaire debatten, zoals wij die in het leden herhaaldelijk via het beeld scherm hebben kunnen volgen. De parie tsleden maakten op het spreekge stoelte en voor de T.V.-camera nl. meer partij-reclame (over T.V.-reclame ge sproken J dan dat zij steekhoudende argumenten in het debat brachten. De politieke partijen hebben nu een afspraak gemaakt omtrent .het gebruik de televisie tijdens de verkiezings campagne. De partij van bondskanselier Adenauer kreeg daarbij in totaal 45 sociaaldemokraten 40, de Christelijk-Sociale Unie (de tweelingzus- de C.D.U.) 15, de Vrije Demo- 15, de Deutsche Partei en de Vluchtelingenpartij elk 10 minuten en de afgescheiden liberalen der Vrije Volks partij (inmiddels opgegaan in de D.P.) nuten. De radio-omroepen moeten •rdeling van deze zendtijd nog goed- „Van het wiel tot het graf" hebben jongens van de matro- zenopleiding op de Pollux op een zeventiendeeuwse soheepsbel zeven glazen geslagen. Zij deden dit in het Amsterdamse rijksmuseum en wel ter inleiding op de nationale tentoonstel ling waarmee Michiel Adriaensz. de Ruyter als mens, koopvaardijofficier en grootste vlootvoogd van de gouden eeuw wordt herdacht. Aan een kleine scheepsmast ging ver volgens de driekleur omhoog, terwijl te vens de seinvlaggen 3, 5 en 0 (350 jaar ge leden werd De Ruyter immers geboren) en die van de letters Af.. A. en R. werden gehesen Het leven van de luitenant-admiraal- generaal van Holland en West-Friesland wordt weergegeven van het befaamde 1 fc'jfe I touwdraaierswiel uit Vlissingen tot aan de graftombe in de Nieuwe Kerk in Am sterdam. Vandaar dan ook, dat men als naam voor de expositie heeft gekozen „Van het wiel tot het graf". Tegen mo dern geschilderde wanden vindt men schilderijen, prenten, scheepsmodellen, gebruiksvoorwerpen en land- en zeekaar ten en andere interessante archiefstukken. Het materiaal komt onder meer uit het bezit van de Koningin, musea in Green wich, Londen. Parfjs, München en ons land, van particulieren, archieven en bibliotheken. De rangschikking van een en ander is duidelijk en levendig, wat het tentoongestelde zo aantrekkelijk mogelijk doet uitkomen. Men zal er tot 17 juni van kunnen genieten. Vele kunstvliegers op zesde ILSY Voor de zesde Ilsy, die zoals men weet op tweede Pinksterdag op Ypenburg, wordt gehouden, heeft de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart de kunstvlieger Leon Biancotto uitgeno- de kunstvluchtwedstrijden te Coventry, zal vliegen met de nieuwe laagdekker van Stampe en Renard. de SR 7b Monitor, opvolger van de S-4. De Skyblazere, de kunstvlieggroep van de Amerikaanse luchtmacht, zullen dit maal Super-Sabres vliegen en opnieuw hun hogesdhoolformatievliegen tonen. Een oude bekende is ook de Deen Sylvest Jensen, die geëngageerd is voor het eer- stediistorische deel van de luchtvaart- show, dat geopend zal worden met het opstijgen van drie ballons. Van de nieu- Nederlandse 6tuwstraalhelikopter Ko librie zullen waarschijnlijk verscheidene exemplaren aan het programma deelne- Foto: de Prins reikt kolonel Chappuls de versierselen uit, behorende bö de onderscheiding tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Rechts luitenant-kolonel G. C. Geertsema, adjudant van de Prins VOORSCHOTEN Kerkddiensten Herv. Gemeente: dorpskerk 10 u. 'ds. Meijering, 7 u. ds. Saraber, bidstond voor het gewas; Rijndijk 10 u. ds. Saraber. bidstond voor het gewas; Inrichtingen Hulp en Heil 10 u. ds. Kamstra van Wa teringen. Doktersdlenst De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Olthuis; verpleeghulpgezondheidscentrum. VOORHOUT Agenda raad De gemeenteraad komt dinslagavond n 8 uur bijeen. Punten van behandeling zullen o.a. zijn: grondaankoop van Herv. kerkvoogdijsubsidievoorschotverstrek king aan nijverheidsonderwijs; idem aan het bijzonder onderwijs; voorschot op ex ploitatievergoeding voor r.k.-kleuter- school; garantie van door de N.V. Bouw- kas Ned. Gemeenten aan te gane geld lening; medewerking bij aankoop van on- derwijsbenodigheden voor r.k.-kleuter- school; vaststelling verbod tot stilstaan in Boerhaavestraat; uittrekking van 6925,10 voor verbetering van de straat verlichting in het Boerhaavekwartier; verlaging opcenten voor de gemeente op de grondbelasting; batige saldi uit de goeding van de eonsumentenkredietkosten voor oprichting van bevrijdingsmonu ment; grondaankoop van diverse aange landen van de Leidse Vaart ter verbre ding van de weg; verhoging van krediet voor de uibbreiding van de r.k.-jongens- school; beschikbaarstelling van geld vooi de aanleg van een elektriciteitskabel langs de Leidse Vaart van „De Bonte Koe' perceel Leidse Vaart 3 en het jeugdge- bouw; beschikbaarstelling van geld Robben verbeteren Ned. en Eur. record De Robben-zwemploeg uit Hilvei bestaande uit Greetje Kraan, Lenie de Nijs, Atie Voorbij en Judith de Nijs, heeft gisteravond een aanval gedaan op het Ne derlandse record 4 maal 100 meter vrije Het record, dat reeds in handen van de Robbenploeg was, stond op 4 min. Toen bleek, dat de Robben een tijd hadden gemaakt van 4 min. 23 sec., was niet alleen het Nederlandse record, maar ook het Europese record verbeterd. Dit laatste ;tond met 4 min. 24.4 sec. op naam van een Hongaarse estafetteploeg. De nieuwbenoemde gouverneur der Ne derlandse. Antillen, .drs., A. B. Speeken- brink. zal na zijn terugkeer uit Washing- :on tot omstreeks 10 april in Nederland verboeven. Alvorens zijn niéuwe functie :e aanvaarden gaat hij terug naar Wash ington voor afwikkeling van zijn zaken als hoofd van de economische afdeling der Nederlandse ambassade. Dames, Witt® Kruispoeders zijn een uitkomst. Ze verdrijven pijn en lusteloosheid. Brengen geen maagstoorniss WITTE KRUIS de elektrificatie van de Rijnsburgerweg; aanvraag uit 's rijks kas van een bijdrage in de exploitatiekosten van 20 woning wetwoningen; verstrekking van grond- er bouwvoorsohot aan de woningbouwver eniging „Voorhout" voor de bouw van 2( woningen; vaststelling nieuwe instructie voor gemeente-ontvanger. Zó boeiend is nu PANORAMA CopyrlgM P l B Bo» 6 jfgg lïfcs; Groot was de belangstelling van de Vlissingse burgerij voor de kranslegging door Koningin en Prins bij het standbeeld van De Ruyter, op de boulevard aan de Westerschelde. Op de ach tergrond de toren van de St. Jacobskerk, waarin Michiel Adriaanszoon als jongen naar boven klom om naar de schepen op zee te kijken. ZETHAMETAn.V. "■h<i VLAARDINGEN Veestapel van de heer P. Rodenburg nu al voor de tweede maal vernietigd Vannacht om half één brak brand uit in de kippenfarm van de heer P. Rodenburg in Korteraar (gem. Ter Aar). Ongeveer 5000 jonge hennen en kuikens kwamen in de vlammen om. Deze slag komt des te harder aan daar reeds eerder de gehele veestapel van de heer Rodenburg werd af gemaakt voor pseudo-vogelpest. Het pluimvee was ondergebracht in een als kippenfokkerij ingerichte tuinders- kas; het geheel beslaat een oppervlakte van 700 m2. De brandweer door de grote rookontwikkeling slechts in staat met rookmaskers de vuurhaard te benaderen, had veel moeite het woonhuis en de schuur voor onheil te bewaren. Tot vier uur duurde de blussing, maar er kon niet voorkomen worden, dat de gehele vee stapel van ongeveer 5000 jonge hennen en kuikens, alsmede een varken, in de vlam men omkwam of stikte Wethouder Den Hollander was op het terrein van de brand, waar de rijkspolitie eveneens met rookmaskers dienst De oorzaak is niet bekend. De kas was ingericht met board, rietmatten en plastic. De Ruytermedaille voor elf Nederlanders Bij Koninklijk besluit is ter gelegen heid van de herdenking van de geboorte van Michiel Adriaanszoon De Ruyter. een ere-teken ingesteld voor schippers, stuurlieden en verdere leden der be manning van koopvaardijschepen en vissersvaartuigen en voor andere perso nen, die zich door verdienstelijke da den voor de Nederlandse scheepvaart hebben onderscheiden. Deze De Ruytermedaille is thans toe gekend in goud aan de heer W. H. De Monchy te Hulshorst, oudste directeur van de Holland-Amerika Lijn; aan prof J. Offerhaus, te Amstelveen, voorzitter van de Raad voor scheepvaart, aan prof. dr. ir. W. P. A. van Lammeren, te Wage- ningen, directeur van het Nederlandsch scheepbouwkundig proefstation. In zilver aan: de heer C. van den Blink, te Rotterdam, gezagvoerder bij de N.V. Vereenigde Nederlandsche scheepvaart maatschappij, aan de heer A. Haitsma tc Haarlem, gezagvoerder bij de N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland, aan dr. L. B. J. Stuyt, internist te Den Haag, aan pater P. G. A. Koevoets S.C.J. di recteur-havenaalmoezenier van het ha vendistrict Rotterdam, aan mevrouw C. E. Schokking-De Visser te Rotterdam, aan de heer J. Th. Verstelle te Den Haag cartograaf-hoofd-ambtenaar bij het mi nisterie van marine, aan de heer A. W Ph. Weitzel te Hilversum, verbonden aan radio Nederland en wereldomroep. In brons aan: de heer J. Dijkhuizen te Katwijk aan Zee, schipper ter zeevis vaart. LEIDERDORP Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter H. Bake- jna, Acacialaan 58, telefoon 24828. De commissie voor vorming en ontspan ning vertoont vanavond om 8 uur in het gebouw „Irene" de film „Spijkers met koppen". (Advertentie) KEIZER EN CZAAR ontmoeten elkaar op vlot in de Njemen trijs IS07. Op een grooi houivloi in hec idden van de rivier de Njemen ter hoogte in Tilsit zijn in het begin van deze jaar- ing de eerste onderhandelingen gevoerd issen Hunne Majesteiten de Keizer der -ansen en de Czaar aller Russen, alsook de Nadat de eerste besprekingen een gunstig verloop hadden gehad, werd besloten de stad Ttlsit als plaats voor verdere onderhan delingen te kiezen, zich alzo de vaart vice versa het vlot besparende. De ten vongen jare gewonnen slagen bij Jena en Auerstadi, alsmede die van Eylau en Friedland in dit |aar stelden Keizer Napoleon in de gelegenheid tot het stellen be a(staan. Voorts wordt ook hel bij de laatste deling van Polen aan Pruisen toegevallen gebied aan dit land ontnomen en voor onbepaalde tijd door de Fransen bezet- rdam stichtte Antoni datzelfde jaar, ziende gingen en hoe Anderhalve Eeuw Levensverzekering HOLLANDSCHE SOCIËTEIT VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. herengracht 47s - amsterdam-c - telefoon 49100 Bestuurslid K.N.V.B. Tot bestuurslid van de afdeling Den Haag van de K.N.V.B. is in de vacature J. H. F. de Boer gekozen de" heet L. Kroesemeyer te Scheveningen, die reed# scheidsrechter van de K.N.V.B. is. N1EUWVEEN Bromf ietsd iploma's uitgereikt Er heerste donderdagavond een feeste lijke stemming in zaal Bosman, waar de diploma's werden uitgereikt aan de ge slaagden van de eerste bromfietscursus De voorzitter van de examencommissie, burgemeester Kammenga, bedankte de or ganisatoren van de cursus en wenste hen geluk met het feit, dat 46 cursisten slaag den. Hij zag in dat aantal een treffend bewijs van de goede wil der Nieuwve- ners om zich aan te Dassen aan de ge dragsregels in het verkeer Cursusleider Geitenbeek kreeg voor zijn onvermoeibaarheid bij het geven van de cursus een fraai polshorloge Mevrouw Geitenbeek, die zich uiteraard ook opof feringen moest getroosten, werd getroost met een boekenlegger, waarop het ge meentewapen is afgebeeld Twaalf cursisten kregen het diploma met lof Na de uitreiking werden enkele amusante maar leerzame films vertoond Vooral de film „De pedaalridders" oogst te bijval. Woorden van dank werden noy? gericht tot de postcommandant van de rijkspolitie te Zevenhoven, de heer Soet- hout, die,als surveillant bij de verkeers- examens had gefungeerd. De heer Roo- vers, consul van het Verbond voor Veilig Verkeer, pleitte tenslotte voor de oprich ting van een afdeling van de bond. Er hadden zich voor zo'n afdeling al 38 men sen aangemeld. Ned. Bank verlaagt kasreserve De Nederlandse Bank heeft met ingang van heden het percentage der rentëloze kasreserve voor de banken by de centrale bank verlaagd van 7 tot 6 procent. Dit geldt tot 22 april. Dit komt neer op een verlaging met f. 50 miljoen tot f. 300 min. Op 18 maart was het saldo der banken f. 356 mli Mlnlraumtinprjjs door internationale tinraad verhoogd van 640 tot 730 pond sterling de ton. Maximumprijs blijft 880. De heer Rodenburg, een landbouwers zoon, heeft zo voor de tweede maal in korte tijd zijn veestapel vernietigd ge- Christen-boeren en -tuinders bijeen Onder voorzitterschap van de heer J. Froolik vergaderde de afdeling Ter Aar van de Chr. Boeren- en Tuindersbond het gebouw Jonathan. De voorzitter bracht de melkprijs ter sprake en keurde voorgenomen demonstratie in Den Haag af. De korenbouw is er in 1956 nog goed afgekomen. De tuinbouw van de koude grond was wegens de natte zomer slecht, hoewel de hoge prijzen nog veel goed ge maakt hebben. In zijn jaarverslag sprak de secretaris wens uit. dat er meer ledenvergade ringen zullen komen: ook is er te klagen gebrek aan belangstelling voor het christelijke verenigingsleven. De penning meester meldde een batig saldo van f 37.03. Het totale bezit per 31 december bedroeg rond 320 gulden. De heren N. van Eijk en W. Esveld werden tot lid van de commis sie gekozen. Het aftredende bestuurslid W. Rodenburg werd herkozen en in plaats van het aftredende lid W. Heyns werd de heer D. Esveld gekozen. De heer Froolik •n in het bestuur van de vereniging Holland-Brabant Na de pauze vertoonde de heer P. de ater zijn prachtige kleurendia's van het planten- en dierenleven in Ter Aar. 6*V ÖJL r.nf1.« I 12." IMP. PAPIER EN BOEK AMSTERDAM WARMOND Chr. van der Geest jubileerde Onder voorzitterschap van de heer Chr. v. d. Geest kwamen de stemgerichtig- den van de Hof en Groot en Klein Hem- mëerpolder in hotel De stad Rome In vergadering bijeen. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken werd over gegaan tot vaststelling van de rekening over 1956. Voor de Groot en Klein Hemmeerpool- der werden de inkomsten vastgesteld op 5163,23 en de uitgaven op 4465,32. Er is dus een batig saldo van ƒ679,91. Voor de Hofpolder waren deze bedragen 758,32 en 526,45. De begrotingen werden voor 1957 vastgesteld op ƒ3970,22 en 726,06. Vervolgens deelde de heer Alb. Ouds hoorn mee, dat de heer Chr. v. d. Geest meer dan veertig jaar bestuurslid is en al een kwart eeuw het voorzitterschap waarneemt. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij de heer Van der Geest een Delftsblauw wandbord aan met een voorstelling van de oude watermolen in de Hemmeerpolder. Namens de ingelanden werd het woord gevoerd door de heer F. Vergeer, die het door de voorzitter in de crisis- en oor logsjaren verrichte werk in herinnering bracht. Na het dankwoord van de voorzitter bleef men geruime tijd gezellig bijeen. Ei voor eerste burgeres De heer P. van Wijk uit de Julianastraat heeft het eerste in Warmond gevonden kievitsei aan de vrouw van de burge meester aangeboden. In Koedijk by Alkmaar is door de po litie de administrateur J. A. D. werkzaam bij de woningbouwvereniging Goed Wor nen, gearresteerd in verband met ver duisteringen ten. nadele van die woning bouwvereniging. D., die onder andere huren inde. zou in een jaar tijds een be drag van vijfduizend gulden hebben ver duisterd. Zaterdagvoetbal vergaderde VOLGEND SEIZOEN 2 x 45 MINUTEN VOOR EERSTE KLASSERS Onder voorzitterschap van de heer J. J. Overkleeft heeft de Commissie Zaterdag voetbal met de aangesloten zaterdagmid dagverenigingen vergaderd. De voorzit ter zeide in zyn openingswoord voor een moeiiyke taak te staan, de heer J. H. F. de Boer te moeten vervangen. Deze heeft namelUk de belangen van het Zaterdag- voetbal gedurende 25 jaar op uitnemende wyze behartigd. Met genoegen kon spreker mededelen, dat de kampioenen van IA en 1B promo veren naar de KNVB en dat de promo tie-degradatieregeling zodanig is. dat het volgende seizoen de afdelingen minimaal uit tien elftallen bestaan. Indien moge lijk zal de commissie trachten voor elke klasse kampioenswedstrijden te houden 'Voorts zal worden overwogen het volgen de standaard-elftallen in de eerste klasse de wedstrijdsduur op tweede toekomst t maal 45 minuten te stellen. Op 30 maart spelen twee 6electle-elftallen tegen el kaar. Het voorstel van de heer J. van Loon (Die Haghe), de standaard-elftallen schrif telijk hun mening over de wedstrijdduur te vragen, werd aanvaard. Vervolgens werd geloot voor de wed strijden om de Ma vi-wisselbeker, waar van de voorronde op 13 april zal worden gespeeld. Het programma luidt: CSVD 3 —Wassenaar; OSZ—RAS 2; VEDO—Te Werve; SVGEBESSO SC; De Lier- Hoekse Boys; HGA—Duinoord 2; Naald wijk—Quick Steps en HPSV—Loosduinen. Na de rondvraag bracht nestor Arie Touw van Duinoord een compliment aan voorzitter Overkleeft voor de wijze, waar op hij zich van zijn taak had gekweten de commissie veel goeds voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9