NIEUWS ^SLEUTELSTAD Agenda voor Leiden televisie JGTVoet Vlissingen vierde feest op De Ruyters jaardag Logger liep in Rijn bij Leiderdorp vast Bloemencorso op 27 april JuitghattJ Aêl\ „KASPAR ZOEKT EEN VADER" NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 23 MAART 1957 Grote zaal stadsgehoorzaal, 8 uur: uit voering damesgymnastiek- en -atletiek vereniging „Brunhilde". Foyer gehoorzaal, 8 uur: feestavond Vola. Schouwburg, 8 uur: Morele Herbewa pening, opvoering van „De Baas". Zondag Luxor, 10.30 uur: bijzonder Kerkewerk Hervormde Gem., onderwerp: „Boeddhis me en Christendom". De Doelen, 8 uur: Leldse Amateur- Fotografen-Vereniging, vierde ronde com petitie „Water of winter" en bespreking fotocollectie uit bondswedstrijd 1956. Het Gulden Vlies, 2.30 uur: afdeling Leiden Ned. Vereniging van Huis vrouwen, filmmiddag, te verzorgen door bet voorlichtingsbureau van de voedings raad afdeling vis te IJmuiden. Oud-Hortiuszicht, 8 uur: afdeling Leiden Vereniging tot Bevordering der Belangen van Slechthorenden. L. Oostveen over „Turkije, het land van de halve maan. Schouwburg, 8 uur: opvoering door Ned. Comedie van Home Sweet Home van Paul Osborn. Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Maranathakerk Lage Morsweg, 8 uur herdenking 25-jarig bestaan Herv school Hoge Morsweg, viering 40- en 25-jarig jubileum van IJ. Tijmstra, voor ouders en oud-leerlingen. Snouck Hurgronjehuls, 8 uur: „Schrij vers spreken", de Vlaming Raymond Brulez over eigen werk, voor K. en O Dinsdag Schouwburg. 8 uur: opvoering door Ned. Comedie van Home Sweet Homi van Paul Osborn. 't Prof je (Burggravenlaan), 8 uur: al gemene ledenvergadering buurt- er speeltuinvereniging „De Professoren- wijk". Kantine Doelenkazerne, 8 uur: Tom Kelling en zijn Braziliaans orkest. Zuiderkerk Lammenschansweg, 8 uur Suriname-zendingsavond, vertoning van nieuwe film „Selantie", spr.: ds. N. M. F.rné, zendeling onder de Javanen in Suriname. Aula Hervormde school Asserstraat, 8 jur: Prot Vereniging voor Gezondheids- :org Het groene Kruis, W. P. Droog te Vlaardingen over „Uw eigen belang bij de volksgezondheid en de kruisverenigin- na de pauze mej. T. Blom van de voorlichtingsdienst te Rotterdam me» films. Den Burcht, 8 uur: fonds C.N.V. „Draagt Elkanders Lasten", opvoering van „De Huistyran" van Godfried Bomans, mede werking van Ini Dreef, accordeon. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, film voorstelling over Zwitserland. Museum van Oudheden, 8 uur: dr. P Glazema te Amersfoort over „Het magi- ;che aspect van de prehistorische rots schilderingen in Spanje" Casino, 9.15 uur: filmstudiekring K en O., lezing van W. de Vogel over Trucage »n experimenten bij de Film, met films »n filmfragmenten. Woensdag Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging .Rijnland", algemene ledenvergadering Stadsgehoorzaal, 2 uur: 53ste jeugdcoD- cert Maatschappij voor Toonkunst. P.ott Philh. Orkest. Stadsgehoorzaal, 3.30 uur: 53ste jeugd- concerl Maatschappij voor Toonkunst Rott Philh. Orkest, herhaling. Kantine Smit, Herengracht 34, 8 uur- Leidse Smalfilm Liga. vertoning van ier films. Breestraat 27, 8 uur: algemene leden vergadering openbare leeszaal „Reuvens" Foyer stadsgehoorzaal. 8 uur: Cebuto- avond over Italië. Marekerk, 8 uur: samenkomst Herv wijkgemeente Molenwijk, declamatie, mu- ek en zang, ds. J van der Wiel over De zin van het lijden". De kleine Burcht, 8 uur: Leidse ver eniging van postzegelverzamelaars, jaar lijkse verloting en uitreiking van de GANGETJE 12 Morgen in Luxor Over Boeddhisme en Christendom In de Luxorbijeenkomsten op zondag morgen, verzorgd door de commissie bij zonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente o.l.v. dr. P. L. Schoonheim, wordt herhaaldelijk opgemerkt: alle gods diensten zijn toch eigenlijk gelijk. Daar mee wordt echter aan de godsdiensten geen recht gedaan. Want zonder bij v baat andere godsdiensten ten gunste eigen geloof te veroordelen, is het de moeite waard de positieve kanten vai wereld-religie te belichten. Dit zal zondagmorgen gebeuren ii Luxortheater t.a.v. het Boeddhisme, dat zich reeds vijf en twintig eeuwen hand haaft. Onlangs werd naar aanleiding var de herdenkingsfeesten in India, in 1956, door het Rijksmuseum voor Volkenkunde een tentoonstelling ingericht over: het le ven van Buddha in de kunst. De predi kant-zendeling dr. Th. W. B. G. Gram berg, Ceylon, zal morgen in samer king met dr. G. D. van Wengen van het Rijksmuseum ovor Volkenkunde, op uit nodiging van het bijzondere Kerkewerk, in Luxor spreken over de verhouding Boeddhisme-Christendom. Kleurendia' en Indiase muziek zullen de inleidingen illustreren. Zoals steeds, laat het pro gramma ruimte voor het beantwoorden van vragen en gesprek. De man, de vrouw en het kind, die dit woondopje als onderkomen had den, vertoefden al enige tijd niet in het wrakke roefje, toen plotseling de oude, vermoeide bodem het water van de' Herengracht begon door te laten. En gelukkig maar, want toen de brandweer gisteren het water eruit wilde pompen, stroomde het weer binnen, even hard als het er werd uitgejaagd. Het schuitje zal moeten worden weggesleept. Bewoon baar zal het wel niet meer worden. Het „geval" van dit gezin is „ur genter" geworden, zoals zovele „gevallen" elke dag urgenter worden. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden. Herenhuis met tuin Jan van Goyenkade 15, in bod 9.400, koper W. van den Berg te Leiden q.q. voor 10.700' woonhuis met tuin Hugo de Vriesstraat 55, in bod 7.500, koper W. H. van der Steen te Leiden q.q. voor 9.500; huis met afz bovenwoning Morsweg 37'39, in bod f 6.600, koper W. van Egmond te Leiden q.q. voor 6.600; huizen, pakhuizen, erf en grond Prinsenstraat 10, 12, 14, 16, 18 22, 24, 26, 28 30, 32, 36, 38, 40 en 42 samen na afmijning in bod 14.518, koper E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f 14.743; huis en erf Utrechtsche Jaagpad 48. in bod 3.900, koper L. Zitman te Leiden, q.q. voor 5.900; woonhuis en erf Prinsenstraat 1, in bod 3.900. is uil de hand verkocht. (Van i verslaggevers) ZIJN GROOTHEID zal blijken te zijn van alle tijden, zei de predi kant, die bij de teraardebestelling van de grootste vlootvoogd die de wereld ooit heeft gekend, Michiel de Ruyter luitenant-admiraal-generaal van Hol land en West-Friesland, ridder en hertog, ereburger van Amsterdam, de rouwdienst leidde en gisteren is zijn lof en grootheid opnieuw bezongen hij de herdenking van zijn 350ste geboortedag in de oude Sint Jacobs- kerk te Vlissingen. Zijn grootheid en betékenis voor het nageslacht werden zeer sterk geaccen tueerd niet alleen door de voortreffelijke redevoering van de Leidse prof. dr. T. H Milo, hoogleraar in het zeewezen en die van de vlootpredikant ds. J. W Sepp- meijer, alswel door de aanwezigheid var zovele prominenten uit den lande, maa: vooral door de aanwezigheid van H.M de Koningin. Voor Vlissingen was het gisteren groot feest. De vlaggen wapperden rijkelijk. Het standbeeld van de vlootvoogd op de boule vard was met groen versierd en in de haven lagen Harer Majesteits en andere schepen vriendelijk gepavoiseerd. H.M de Koningin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden waren 's morgens van het vliegkamp Valkenburg naar de vliegbasis Woensdrecht gevlogen, waar de hofauto's gereed stonden die hen naar Vlissingen zouden rijden. Aan de grens van de provincie wachtte de commissaris van de Konigin jhr. mi. A. F. C. de Casembroot, geklred in ambts kostuum, zijn hoge gasten op en na de begroeting ging het in snelle vaart door een vlaggend en zonnig Zeeland naar de stad die in het teken van de herdenking Saluutschoten Een ogenblik werd de rit nog onder broken in het statige goeverneurshuis te Middelburg. Daar gebruikte het Konink lijk paar de koffie en na enige tijd ten huize van de commissaris te hebben ver- Een schip in takels was het ongewone schouwspel dat de Leiderdorpers gister middag bij de brug zagen. De logger Wil lem VI. 121, pas in de vaart, voer half elf muurvast en er kon voor- noch ach teruit gestoomd worden. Sleepbootjes werden te hulp geroepen en er begon een ingewikkelde actie van duwen, trek ken en optillen. Niets hielp, tot de drij vende bok, die voor werkzaamheden bij de Spanjaardsbrug lag, de zware kabels aan de logger vastmaakte. 1 dels had zich in file een groot schepen en bootjes achter de VI. 1 gesteld. Deze moesten echter tot uur wachten, want tot zo lang t het eer de bok erin geslaagd was c ger onbeschadigd los te trekken. (Foto N. van der toefd, zette men de tocht voort. Toen het gezelschap de grens van de gemeente Vlissingen passeerde losten oorlogssche pen saluutschoten. H.M. gebruikte me een aantal genodigden de lunch in Bri tannia, het moderne restaurant op de boulevard en daar was het, dat de leden van het comité en van de gemeenteraad met het college van B. en W. aan haar werden voorgesteld. Een paar honderd Vlissingers hadden zich er een plaats ge zocht om bij de begroeting aanwezig t< kunnen zijn. Toen de stoet naderde, steeg een luid hoera op. De Koningin wa kleed in een bruine bontmantel en droeg één grijs groene toque met voile. De Prim droeg het admiraalsuniform. Bij het be treden van Britannia werd de Koningin een boeket orchideeën aangeboden door di negenjarige Hannie Krietemeijer, daarna begaf het gezelschap van in totaal 140 personen zich aan tafel en na de lunch begon de grote dienst in de St. Jacobus- kerk, de kerk die de eeuwen door de her innering aan de Vlissingse jongen Michiel de Ruyter heeft levend gehouden. Nazate De vorstelijke gasten werden in de kerk verwelkomd door de in 17de eeuws tuum geklede (15-jarige) Marjolein de Ruyter de Wildt, uit Den Haag, een nazate van Michiel de Ruyter. Zij bood de Konin gin een boeket bloemen aan. Burgemees ter mr. B. Kolff sprak een welkomst woord. waarna de marinierskapel va Koninklijke marine onder leiding majoor G. Nieuwland het „waer dat sich al keerd of wend" van Valerius gehore bracht. Ds. Seppmeijer sprak volgens een korte rede uit, welke werd gevolgd door muziek van de Kon. Mari nierskapel, die „Jesu, joy of men's desi ring" speelde. Het woord was vervolgens aan prof. Milo. Wederom liet zich daarna de mari nierskapel horen, ditmaal met het be kende „Merck toch hoe sterek" van Valerius. Het slotwoord werd gesproken door ds. Seppmeijer, waarna er samer :ang volgde met begeleiding van het oi gel: „Com nu met sang van soete tonen' Kranslegging Omstreeks kwart over vier begaf het Koninklijk paar zich naar het standbeeld van de grote vlootvoogd aan de Boulevard De Ruyter. Bij dit beeld stonden opge steld de marinierskapel der Kon. Marine met tamboers en pijpers en een erewacht van 4 pelotons matrozen in zondagstenue, in totaal 100 man. Burgemeester mr. B. Kollf en de Hongaarse predikant ds. J. A. I. Zaborsky hielden korte toespraken. Daarna legden koningin Juliana en prins Bemhard een krans bij het standbeeld Omstreeks half vijf aanvaardden de vor stelijke gasten en hun gevolg de terug tocht. De Ruyter wordt ook in Leiden herdacht Op 16 april belegt de Kon. Ned. Ver eniging „Onze Vloot" ter gelegenheid var de herdenking van de geboortedag var Michiel Adriaensz. de Ruyter een D( Ruyter-herdenkingsavond in de foyer var de Stadsgehoorzaal. De bijeenkomst be gint om 8 uur. De oud-commodore var de Holland-Amerikalijn de heer P. Ver hoog zal spreken over „De Ruyter als zeeman". Over „De Ruyter als admiraal" zal het woord worden gevoerd door prof. dr. T. H. Milo. Er zijn gratis kaarten voor deze avond verkrijgbaar bij mr. A. Hannivoort, Stationsweg 39, Leiden. Het centrale comité Bloemencorso Bol lenstreek deelt ons mede, dat het jaar lijkse bloemencorso zal worden gehouden op zaterdag 27 april. Gladiolenrestanten nog steeds graag Het gladiolenseizoen 1956-1957 is in alle opzichten een merkwaardig seizoen. Zel den zijn er zulke beste prijzen besteed voor dikke knollen; zelden waren de no teringen zo laat in het seizoen zo hoog Het aanbod van veertienen was uiter- ard klein. Soorten als Alfred Nobel, Pi- cardy. Bloemfontein, Pactolus, Modern Times, Bloemfontein, Leeuwenhorst, Me morial Day, Hawaii, Generaal Eisenho- Marechal Niel, Spie and Span en Mansoer brachten allemaal tussen 7 en f 7.50 per 100, terwijl de maat 12-14 van deze variëteiten tussen 5.50 en 6.50 no teerde. Wat Nieuw Europa zagen we nog n eigenaar verwisselen voor 8.50. In het wit viel met geen mogelijkheid gang te krijgen. Sneeuwprinses, zift veertien, moest al erg mooi van kwaliteit zijn om op 3 per 100 afgedrukt te worden. Maria Goretti kwam meestal ook niet hoger dan f 3.50. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de 4e Binnenvestgracht, alsmede de Suma- trastraat, voorzover gelegen tussen de Ja- vastraat en de Atjehstraat, met ingang van 25 maart 1957 voor de duur der aldaar plaatsvindende bestratingswerken, zullen zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Aalmarkt met ingang van 25 maart 1957, de duur der aldaar plaatsvindende bestratingswerken, wekelijks van maan dag tot en met vrijdag, zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide rich tingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aangegeven. Over de oudste SDoren van mens en dier \"OOR HET GENOOTSCHAP Neder landEngeland sprak gisteravond ir de Doelen professor L. S. Palmer, direc teur van het Wales Museum en oud-docen' san de universiteit te Camhridge. over: Cave- men. ancient and modern. Prof Palmer, die voor het genootschap 'een onbekende is. aangezien hij hier vorig laar een lezine heeft gehouden over de ontwikkeling en de bestemming van de mens. sprak eerst over de oudste sporer van mens en dier. die men in de grotten heeft gevonden. Hij besprak de verscha lende soorten van grotten, de steenafzet Mngen en de gebruiksvoorwerpen van df Neanderthaler. Aan de hand van licht beelden trachtte hij een Indruk te gever van de lichaamsbouw van de Neander- 'haler en besprak diens schedelvorm ir vergelijking met de onze Bij een tocht door een grot stuitte men in Engeland op ringen, die van vluchte lingen uit een veel latere periode moeter zijn geweest. De grotten werden dus ooi- wel gebruikt als schuilplaats Ten slotte liet prof. Palmer lichtbeelden zien van speurtochten door verborgen lig gende grotten, die door mensen met een avontuurlijke aanleg worden betreden Een groep amateurs, afkomstig uit uiteen lopende maatschappelijke milieus, maakte een film in kleuren van één van deze tochten. Deze werd aan het eind van de avond vertoond. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Petronella. dr. v W.» Sira en P. van der Vlies; Catharina, dr. v. J. Mark en H. Heruer: Paulus Joseph zn. v. A. R. van der Heijden en A. A. H. Veelenturf: Johanna Susanna Maria, dr v. P. van der Waals en M. C. Kuijper: Neeltje Johanna, dr. v. J. van Rijn en J. K. van der Bent; Johannes Daniël, zn. v. W. G. Braams en A. J. Brummel; Je- roeen Jacob, zn. v. J. J. Blok en C. Lijn zaad; Karst Herman, zn. v. T. Ahrens en C. J. v. Loef; Maria, dr. v. W. C. van der Wilk en L. van der Visch: Frans Rony zn. v. D. I. de Lima en S. A. Hehanussa; Elisabeth Maria, dr. v. P. J. Versteeg en J. M. Josemans; Albertine Agnes, dr. v. P. C. van Egmond en C. van Dulst. OVERLEDEN: A. van der Wijngaard. 79 jaar, huisvr. v. I. de Feij; A. Wetse- laar, 65 paar, huisvr. v. B. Benning: G. van Egmond, 38 jaar, man; L. Kreijling, 72 jaar, man; C. C. van Leeuwen, 56 jaar, huisvr. v. P. J. Soeterbroek; A. Ph. van den Berg, 79 jaar. huisvr. v, L. A. de Rochefort Dijk. ONDERTROUWD: B. H. M. Velthuij- zen en M. Th. van den Berg; J. D. Waas dorp en A. J. Pet; B. A. Heetvelt en M. P. L. de Boer; J. Ravensbergen en J. C. A. Hensing; A. de Haan en G. Schrijer; I. Uljé en E. Beij; P. Wassink en E. W. Lardé; P. Starre en E. J. van der Maat; J. C. Verhaar en F. Kerstens; H. J. J. Maas en H. Faas; P. J. L. van der Klugt en G. P. Stuifzand; P. P. J. Metscber en C. de Ridder; W. C. van Hees en W. P. Wiggers; C. Tol en L. de Wilde; A. Ingelse en J. de Kleijn; S. Reawaruw en T. Sta- tema; W. S. Lips en W. J. Copier; W. C. van Putten en P. G. Ouwehand; L. Schip pers en C. Kramer. Studentenpaviljoens aanbesteed De aanbesteding heeft plaats gehad vai de bouw van zeven paviljoens en conciër gewoning achter het academisch zieken huis rond het universitaire sportterrein De opdrachtgeefster is de stichting vooi Leidse studentenhuisvesting en de archi tect is de heer H. Postel te Delft. De uit slag: firma Van Oosten en De Vette .Delft. 515.200; firma L. Zitman, Leiden. f 459.934: Panagro, Warmond, 451.456. De raming was 463.000. De gunning is aangehouden. In Katwijk is het badseizoen 1957 al begonnen. De dames Co Ros en Bep Haasnoot duiken sedert een week dagelijks in 't zilte nat. Vorig jaar warer er ook vroeg bij. Toen begon nen ze op 28 februari. Brr. Foto D. Kruyt. een fijn stukje kaas? Probeert het dan eens bij DE LANDBOUWER W£KK££S j. VAN BEELEN (Fa. VERLINT) VOORSTRAAT 54 - TEL. 2652 Katwijk aan Zee. Doktersdienst De doktersdienst wordt morgen waar genomen door dokter Wösten. KATWIJK AAN DEN RIJN Een half uur vroeger De ochtenddiensten van de Hervormde gemeente beginnen morgen weer om half tien inplaats van tien uur. Zangavond Woensdag om acht uur wordt in de Hervormde kerk een zangavond gehou den, waaraan medewerken het Hervormd gemengd koor te Katwijk aan den Rijn, met afdeling meisjeskoor, de Chr. gem. zangvereniging Die Rhijnsangers te Oegstgeest en de Chr. gem. zangvereni ging Excelsior te Leiderdorp. Medewer king verlenen: Johan Zweers, orgel en piano; Aat van Vliet, piano; koperensem ble. Het geheel staat onder leiding van Hans Boelee. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de artsen E. E. van der Laan te Rijnsburg en H. M. Hueting wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenburgseweg 1 B, telefoon 2921. Vij fling geboren in Roosendaal Twee kinderen overleden In Roosendaal is vanmorgen om half negen een vijfling geboren. Twee van de kinderen zijn overleden, terwijl voor het leven van de anderen wordt gevreesd De moeder ls de 28-Jarige mevrouw Van Hassel-Helnen. Zij schonk reeds eerder het leven aan een tweeling. De kinderen zijn drie maanden te vroeg geboren. Dienst Geref. Kerk in Maranathakerk De dienst van de Geref. Kerk. morgen ochtend in de Herv. Maranathakerk aan de Lage Morsweg te houden, begint niet om half tien, maar om 9 uur. De vermelding in de kerkbode is dus onjuist. KATWIJK AAN ZEE Vlot toneelspel voor C.J.M.V. donateurs Gisteren werd door de C.J.M.V. in de Kapel een donateursavond gehouden. Ere voorzitter K. Jonker sprak zijn vreugde uit over het feit, dat in Katwijk zovelen lid zijn van de C.J.M.V. en dat ook vele ouderen het werk steunen. De C.J.M.V. afdeling Ora et Labora bracht hierna het karakterstuk Geef ons hedenover het voetlicht. Evenals de ïrige keer werd vlot spel ten beste ge Ouderavond Maandagavond om negen uur wordt in te school De Zonnebloem aan de Piet Heinlaan een ledenvergadering gehouden de vereniging tot stichting en instand houding van Chr. scholen voor B.L.O Vooraf is er een ouderavond. K.W.Z.-nieuws De uitslagen van de onderlinge wedstrij- ïn van de damclub K.W.Z. luiden: Brou- er—De Witbeker: T. van BeelenN. de Jong 02; Bordenwedstrijd 2de klas: de Jong—W. Heemskerk 1—1 Prijzenwedstrijd 2de klas' A. KuijtT an der Plas 2—0; A. Herbert—J. Passchi'er —0; A. van DuyvenbodeW. van Duyn 20; E. de JongW. Heemskerk 11; St BarnhoornG. Berkheij 20; W. van der Holst—C. Pronk 2—0. Schaakclub Katwjjk De uitslagen van de onderlinge borden- edstrijden van de schaakclub Katwijk luiden: Groep 1: C. BarnhoornE. H. van Galen 10; D. HoekA. C. Berkheij Sr. 0. Groep 2: P. BavelaarB. Slatius lslé; H. van DijkA. Hogewoning 10; J. de Jong—A. Haasnoot 10. Groep 3: C. M. Lagemaat—G. Haasnoot 01; J. ReitsemaBos 10; C. Houwaard D. Hazebroek 10. Geslaagd Voor het examen A voor schoonheids specialiste slaagde te 's-Gravenhage mevr C. M. de Jonge-Huijts. Geslaagd Voor het te 's-Gravenhage vanwege de rijkscommissie voor de stuurliedenexa mens gehouden examen voor stuurlieden bij de zeevisserij, is geslaagd voor het eer ste gedeelte Jan Rous alhier. Voor het tweede gedeelte, recht gevende om als schipper te fungeren, zijn geslaagd Jac. van Duyvenbode Azn., stuurman van de KW 47, en Corn. Zwaan Hzn. van de VI 78, beiden te Katwijk en Jan Plug Wzn. (in militaire dienst) wonende te Noordwijk aan Zee. De geslaagden zijn opgeleid aan de vls- serijschool alhier. Hoog en laag water Zondag 24 maart: hoog 9.39 en 22.26 u., laag 4.53 en 17.35 u.; maandag 25 maart: hoog 11.08 en 23.58 u„ laag 6.09 en 19.06 u. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt voorzover het patiënten betreft van de artsen Slagmo len, Lodder, Cleveringa, Hagen en Bor- leffs waargenomen door dokter Visser, Zeeweg 77. KATWIJK Tandarts De zondagsdienst van de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter Reynders, Kon. Wilhelminastraat 1, telef. 2012. Verkeersexamcn Aan het praktische gedeelte van de jeugdverkeersexamens is door 495 kandi daten deelgenomen. Er werden 28 jongelui afgewezen. Twaalf jongens en meisjes ver- het diploma met lof. Zij hadden enkele fout gemaakt. NEE VADER, DAT IS GEEN VEILIGE BERGING! Het is zelfs een h kan brand komen gestolen worden. BOVENDIEN: het is zo spijtig, dat het renteloos ligt! Breng toch Uw geld (en waardepapieren) naar de Raiffeisenbank. Daar ligt het vel. lig en het. groeit-ongemerkt aan door een goede rente. Bovendien blijft het steeds opvorderbaar. Ga toch eens praten bij de RAIFFEISEN - BANK UITBREIDINGSPLANNEN „KOESTAL—OVERDUIN" en „NIEUW-ZUID" Het Hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge artikel 37. vier» de lid. der Woningwet ter openbare ken nis dat vanaf 25 maart 1957 tot en met 22 april 1957 ter gemeentesecretarie (afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzag» ligt: a. een ontwerp-besluit tot gedeelten lijke intrekking van het bij raads besluit van 2 augustus 1946 vast gestelde en bij besluit van gede. puteerde staten van Zuid-Hoftland d.d. 9 september 1947 goedgekeurde plan van uitbreiding en va: regeling van de bebouwde kom dezer gemeente; b. de in uitvoerige kaarten uitge werkte ontwerp-plamnen van uit breiding in onderdelen voor d« gebieden „Koestal-Gverduin" et ^Nieuw-Zuid" in deze gemeente. Gedurende genoemde termijn kunnen be. langhebbenden tegen vorenbedoelde ont werpen bezwaren bij de gemeenteraad indienen. JIMMY-JOY HAASNOOT VOORSTRAAT 52 - PRINCESTRAAT 3 Gratis demonstratie met het Remington Super 60 Roll - O - Matic droogscheer- apparaat. Voor bezitters: Controleren en oliën van Uw Remington, (tijdens garantie service gratis!) Gelegenheid tot inruil DONDERDAG 28 EN VRIJDAG 29 MAART A.S. H. BEDEKER Dames- en Herenkapper Voorstraat 73 - KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN ZEE BEKENDMAKING Deze mooie film der Chr. Filmactie draait dinsdag 26 maart in de Unizaal. Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar: RIJNMOND 181; SLUISWEG 59; VARKEVISSERSTRAAT 48; PARK LAAN 267; en indien voorradig, des avonds aan de zaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4