Leidse drankbestrijders hadden feest bij 60-jarig bestaan VANAVOND LUISTERT U NAAR: Ruzie over bouwvallig pakhuis in oud-Leiden Gevestigde en vertrokken personen MAANDAG 18 MAART 1957 Onderwijzers over schoolverlioudingeii In Het Gulden Vlies heeft de Prot. 1 Chr. Onderwijzers Vereniging afdeling Leiden een bijeenkomst gehouden. De 3 heer F. de Vries uit Den Haag behan- i delde het pas verschenen rapport inzake de bestudering van interne schoolver- houdingen. Het rapport handelt In hoofdzaak over artikel 6, dat de verhouding bespreekt tussen onderwijzers, hoofd en bestuur. Ook werden aangesneden het ambulantis- me en de verhouding tussen school en ouders. In de eindconclusie werd het absolute ambulantisme veroordeeld. In het kort ging spreker de vergaderin gen na, die de commissie heeft gehouden, voordat men tot de samenstelling van dit rapport kon komen. Aanvankelijk was er vaak verschil van mening tu£sen de zo genaamde „Unie-leden" en de „Grote leden". Uit deze twee verenigingen is de P.C.O.V. gegroeid. Ondanks dit is de commissie klaargekomen met haar werk. Het rapport is bedoeld als uitgangspunt en leidraad voor verdere besprekingen. Op school moeten hoofd en onderwijzers samen bouwen aan het Christelijke le vensideaal. Zo kunnen wij gezamenlijk streven naar goede verhoudingen schoolleven en on6 gehele wezen inzetten voor de taak, waartoe wij op aarde ge roepen zijn. Dan kunnen we de kinderen ook iets goed voor hun latere leven geven, aldus de heer De Vries, die eens deel uitmaakte van de rapportcom- missie. Feestmiddag bij „De Vrolijke Vrienden" Voortaan zal het Hervormd wijkge- bouw „De goede Herder" 's zaterdags middags gevuld zijn met een enthousiaste schare jongens die onder leiding voorzitter, de heer D. Nijhui6, allerlei spelen beoefenen, handenarbeid doen er voorstellingen voorgeschoteld krijgen. En kele weken geleden werd de jongensclub „De vrolijke vrienden" opgericht jongens hebben het allemaal best Vooral zaterdag, toen de bekende goochelaar Alberto optrad, was ware feestmiddag. Willy Alberto heeft een grote bekendheid bij de Leidse jeugd en het feit, dat hij bijna altijd vrijwel belangeloos zijn vaak spectaculaire goo cheltrucs vertoont, maakt hem tot eer verdienstelijke figuur. Behalve gooche len kan Willy Alberto ook nog snelteke- nen. Een uur lang heeft hij de jongens beziggehouden. Behalve voor spelen en voorstellingen is er plaats gemaakt voor de gewijde ge schiedenis, waarmee men binnenkort gaat beginnen. K. en O.-film van de maand Kind hearts and coronets nets" had uitgebreid thee gedronken. Zeer uitgebreidzodat hij wel gedaan in een stoel gezonken alles zag wegdoezelen. Maar voor hem rezen op de scherpe omtrekken van een oud kasteel in een Engels park-landschap. Thee, cake, toast, marmelade, in ruime maXe genoten, maakten de fantasie los. Daar was iets met het geslacht Chal- front. Hoe was die tiende hertog daar ge komen? Het beeld van het kasteel wordt overlapt door dat van een gevange niscel en daarin de tiende hertog van Chalfront. Ter dood veroordeeld. O ironie het lot, voor een moord, die hij nu echt niet begaan had. Kon hij het hel pen, dat zijn moeder, aan dat trotse ge slacht ontsproten, trouwde met een Ita liaanse zanger? Natuurlijk niet. Maar >m haat hij de familie die zijn i der uitstootte. En hij, bezield met die zelfde trots en daarbij een temperament uit zuidelijker streken dan het koele Albion, hij neemt zich voor. toch aan zijn trek te komen. Een achttal mensen 6taat nu tussen hem en de titel, maar dat mag niet hin deren. Hij werkt hen allemaal weg trouwt met de weduwe van één van slachtoffers. Dit alles las de doezelende Contactavond van DVV De accordeonvereniging DVV hield za terdag in het Antoniusclubhuis de ji lijkse contactavond. Ditmaal werd geen uitvoering door de vereniging zelf gege ven, maar trad het gezelschap „De witte raaf" onder leiding van Jan Tielenburg en Nard Boer op met liedjes, conferences en schetsen. Over het programma, geti teld „Ga je met ons mee op reis?", schre ven we enige weken geleden reeds. We kunnen dus nu kort zijn. In zijn openingswoord richtte de i zitter, de heer F. Zwanenburg, een spe ciaal woord van dank tot de donateurs die de vereniging, die geen steun van gro te ondernemingen heeft, door hun bijdra gen trouw hebben terzijde gestaan, dat DVV nu reeds zevenentwintig jaar dank zij hun hulp zich heeft weten te handhaven. Vervolgens was het woord aan J Tielenburg, Nard Boer, Joke Querido Lies Dokter, die met begeleiding a Chris Plu aan de piano het publiek in de zaal meenam op een reisje naar Parijs in zang, muziek en schets. De reis werd onderbroken door een accordeonduo en het optreden van de Aloha Hawaiians, die uitstapjes maakten naar de eilanden in de Stille Zuidzee en naar de Far-West. Ook stond een kleine Wienershow op het programma, waarin optraden Lies Dok ter en Joke Querido als de Wiener Ma- dels en Jan Tielenburg en Nard Boer als de Fiakers, met aan de piano Chri6 Plu. „De strijd is wel veranderd, maar nog even noodzakelijk" Stijlvol en opgewekt heeft de afdeling Leiden van de Nederlandse ver eniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken zaterdag het zestig jarig bestaan herdacht met een drukbezochte receptie en een geanimeerde feestavond. In de middaguren werden in het Centrum aan de Hooigracht vele en goede wensen aangeboden, meermal^ vergezeld van de bekende enveloppe. Evert Vermeer was 's avonds de feestredenaar in het Leidse Volkshuis, „De afsluiting van zestig jaar strijd", noemde de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer H. Zunderman jr., in zijn welkomstwoord op de receptie dit heuglijke feit. Spr. ging in gedachten zestig jaar in de geschiedenis terug, toen kinderarbeid nog de gewoonste zaak was, éénkamerwoningen voor 13 gezinsleden geen uitzondering waren en het cafébe zoek van de arbeider regel heette. De heer Zunderman meende, dat Leiden wel een heel slechte naam gehad heeft, en bracht in dit verband dankbaar de na men van mr. Van Eek en de heer Men- dels in herinnering, die pioniers op het gebied van de drankbestrijding zijn ge- Dankbaar voor de vele vorderingen die in de voorbije tientallen jaren zijn gemaakt op het gebied van de woning bouw, de recreatie en de arbeidstijden, hoopte de heer Zunderman, dat ook de actie voor veiliger verkeer, door minder drankgebruik, succes zal hebben De strijd Is veranderd, maar nog even noodzakelijk, zo meende spr., die wees op de mogelijkheden in Leiden bij het consultatiebureau. Hij sprak ten slotte de wens uit, dat morele en financiële eteun van de leden ook in het komende tijdperk niet zal worden onthouden. Cello-sonate II van Pijper. (NCRV, 22 uur) In 1924 schreef de Ned. componist Wil lem Pijper, die vandaag 10 jaar geleden te Leidschendam overleed, zijn 2e Sonate voor cello en piano, een werk waarin zo wel de lyricus als de bouwmeester is te beluisteren. In de drie delen (Larghetto grazioso. Allegro en Molto lento) wordt duidelijk gedemonstreerd dat in Pijpers muziek geheel overeenkomstig zijn eigen ideeën melodie en harmonie uit analyse der natuurtonen voortkomen, zo der overheersing der tonale functies. Reeds direct bi) het hoofdthema is er ver- - schil in lijn bij de cello- en de pianopartij, maar wel is er in beide partijen hetzelfde ritmische element in de melodie. Toch gaan in dit werk de cello en de piano elk hun eigen weg, terwijl men soms van een drie-stemmigheid zou kunnen spreken- cellopartij, rechterhand der klavierpariy en linkerhand der klavierpartij. Men kan dit werk met recht een stuk zelfstandige muziek noemen, een toondicht dat een eigen leven leidt, waarbij dus de stem mingen van de schepper niet meegelden De uitvoering geschiedt vanavond door Johan de Nobel (cello) en Hans Henke- mans (piano), na enkele andere werken van Pijper. Velen hebben daarop hun gelukwensen aangeboden. Als eerste sprak dokter J. G. Bazuin, waarnemend direoteur va en G.D. die de strijd tegen alcohol misbruik alleen al belangrijk achtte het nageslacht. Zowel de G.G.D. als de Blauwe Vaan behoort in deze preventieve ;zondheidszorg te oefenen. Verder werden gelukwensen aange boden o.m. door de heer J. Piket namen; de Leidse bestuurdersbond, mevr. C Braggaarde Does voor de stichting maatschappelijk werk „Humanitas". de heer C. J. Piena uit naam van de jeugdleden van de A.J.C.; namen toneelvereniging D.O.S. feliciteerde De Clerde Bruyn en mevr. Koole sprak de erkentelijkheid uit van de Leid- gemeenschap van het Humanistisch Verbond. Namens 't hoofdbestuur van de Drank- bestrijdersbond op socialistische grond slag wenste de heer Schuitevoerder ge luk. Bij verhindering van wethouder Menken vertolkte wethouder Jongeleen de gevoelens van het- gemeentebestuur, dat het werk van instellingen ten be hoeve van de volksgezondheid altijd met belangstelling volgt. waren tientallen, die na de sprekers- rij de bestuursleden feliciteerden, onder de raadsfraetievoorzittera van i" KV? en VVD, de heren A van Dijk J. G. Hagens. Schriftelijke gelukwensen waren er o der anderen van de commissaris van poli- n Leiden, de directeur en het bestuur het consultatiebureau in Den Haag, afdelingen Rotterdam. Rotterdam- West en Oude Tonge, de afd. Leiden var algemene bond ..Mercurius" en dt Ned. bedrijfsbond voor de metaalnijver heid. In het Volkshuis aan de Apothekersdijk werd 's avonds een feestavond gegeven, waarop Evert Vermeer een propagandi tisch woord sprak. Er volgde een gevari eerd programma, verzorgd door Sempre Avantl's Jong en Jolig, dat de vele be langstellenden meenam op vakantie- tochten door Europa en een vermakelijke dirlgeerwedstrijd organiseerde. De bindende teksten hiervoor schreef Wim van Ark en de samenstelling w; handen van Koos Kukler. schrijver in de mémoires, die onze tiende hertog van Chalfront in zijn dodencel schreef. was de beul geen man met stijl ge weest, die z'n mensen niet naar de galg brengt vóór hen een stuk poëzie van eigen makelij laten horen, dan was het eind de galg geweest. Nu brengt, nog net op tijd, een telefoontje uitkomst. Toen gleed des schrijvers hand van de stoel leuning. Met een schok vloog hij over- 't Was uit. Al6 nu de politie die mémoires maar et leest, want die liggen nog open en bloot op het tafeltje in de cel. Robert Hamer heeft de lichte toets de hele film door kunnen handhaven. Niet alleen In het spel. maar ook in het werk le camera. Hier en daar had nog wat kunnen knippen om meer gang In de fikn te krijgen, maar als geheel is heel goed geslaagd. Alec Guinnes6 presteert het om de rol- in van alle aoht weg te werken familie leden te spelen. Hij doet dat uitstekend, zonder in zijn typeringen in herhaling te Een goede keus van K. en O. voor de film van de maand maart. A. C. Bouwman. Filmavond Utrechtse bandenonderneming In „Den Burcht" werd zaterdag voor belangstellenden uit de autowereld eer filmavond gehouden, die georganiseerd door de Utrechtse bandenonderne ming. Er werden enige interessante films vertoond, die ten doel hadden de aa zigen meer bekend te maken met het hoe waarom van loopvlakvernieuwing. Vooral de film „De hand aan de band" :en goed beeld te zien van de ban- dendndustrie. Dat de loopvlak vernieuwingsindustrie i ons land inmiddels heel wat mans i: geworden, bleek uit de korte uiteenzet ting betreffende de economische functie deze industrie. Ook het ontspanndngs- element werd op deze avond niet geten. Een prachtige film over Indonesië liet bij de aanwezigen ongetwijfeld een die pe indruk achter van deze gordel van smaragd. Kringwedstrijd van de E.H.B.O. in Leiden Zaterdag werd in Leiden de wedstrijd an de kring Leiden van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO gehouden. Zes afleLingen namen met 11 ploegen hier- deel. De jury werd gevormd door de artsen G. J. Verbrugge, H. Bakema, W. Kortmann en H. J. Keekstra, aangevuld iet de dames Van Dam en De Geus. Na de wedstrijd gaf dokter Keegstra uitvoerige uiteenzetting over de uitwer king van de ongevalsopgave. De uitslagen luidden: 1. Leiden, o.l. heer Beyer, 46 pt., leider 8 pt.; 2. Oegst- geest, o.l.v. mevr. Dirksen, 46 pt., leidster 8 pt.; 3. Oegstgeest, o.l.v de heer Van der Sleet, 46 pt., leider 9 pt.; 4. Leiderdorp, oJ.v. de heer Brinksma, 41 pt., leider 6 pt. 5. Leiderdorp, oXv. de heer De Jong, 37 pt., leider 6 pt.; 6. Leiden, o-l.v. de heer Korswageq, 37 pt., leider 6 pt.; 7. Lisse, de heer De Koning, 33 pt., leider 5 pt.; 8. Hillegom, o.l.v. de heer Warmer dam, 31 pt., leider 6 pt.; 9. Sassenheim, .l.v. mej. Tilma, 31 pt., leidster 6 pt.; 10. Hillegom, o.l.v. mej. De Ridder, 28 pt., leidster 6 pt.; 11. Llsse, o.l.v. de heer Van Duinhoven, 24 pt., leider 4 pt. Ds. L. Kievit nog eens beroepen Ds. L. Kievit te Woerden, die i vacature van ds. N. Kleermaker door de Hervormde Gemeente van Leiden werd beroepen en deze week terzake va beroep moet beslissen, heeft nog een be roep ontvangen, en wel uit Veenendaal, ter vervulling van de vijfde predikants- D.E.L.-avond in Leiden Het fonds tot bestrijding der tubercu lose en ter bevordering van de volksge zondheid „Draagt Elkanders Lasten", uit gaande van het Chr. Nat. Vakverbond, houdt op dinsdag 26 maart in de grote zaal van de Burcht te Leiden 's avonds om 8 uur een feestavond, waarop de Timdelerclub het stuk „De huistiran" Godfried Bomans zal opvoeren. Zaterdag middag tussen 3 en 5 uur is in ee zalen van het gebouw Oude Singel 236 de plaatsbespreking. Kaarten zijn krijgbaar bij de heren C. J. van Cittert. Hoge Rijndijk 159, A. Kiel, Gerrit Dou- straat 87 en W. van Ek, Leuvenstraat 44. Leidse Groningers vierden het veurjaor Onder het motto ,,'t Is sikkom veurjoar" (het is bijna voorjaar) bracht het Gruno-cabaretonderdeel van de Groninger Vereniging „Ons Grunne- gerlaand" zaterdagavond in Den Burcht een gezellig programma van zang, voordrachten en muziek. Na opening van de avond werd door de goed bezette zaal al dadelijk met veel enthousiasme een enthousiasme, dat tot het einde bleef het Groningse volkslied gezongen. En, het zij al direct gezegd, er was reden voor deze opgewekte stemming: de sfeer was prettig, er was veel en velerlei te genieten. Het geheel was, gelijk het motto aan geeft, afgestemd op het komende voor jaar. Toen de winter, wiens bewind ten einde spoedde, via de zaal het podium had bestegen nam hij met een inleidend woord (de proloog was van de hand van de heer Boekhoud) afscheid om daarna door de frisse, jeugdige lentekoningin, bijgestaan door twee lieftallige feeën op de vlucht te worden gejaagd. Het gemengde koor zong, onder leiding van de heer F. J. Riks, verscheidene in het kader van deze opvoering passende Groningse liedjes en er werden enige geestige schetsjes opgevoerd, waarin o,ok de lentestemming en lentegevoelens tot uitdrukking kwamen. Verder was er een kostelijke „Zigeuner-kapel". Ook trad de mede door zijn optreden voor de radio bekende, amateur—accor deonist, xylophonist en kunstfluiter Hans Klevering enige malen op, als xylopho nist geassisteerd door zijn vriend Jan Verbree (piano). De heer Klevering, die het steeds beter gaat doen, werd door het enthousiaste publiek tot een toegift ge noopt. Ten slotte werd „Arrivederci" (tot weerziens) door een „Italiaanse" kapel op muzikale wijze ten gehore gebracht. Syrische archeoloog bezoekt Leiden Gisteravond kwam op Schiphol prof. dr Selim Abdul Hak, directeur-generaal de oudheidkundige dienst van de Syri sche republiek, aan. Dr A. A. Kampman, directeur van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten in Leiden, wa begroeting aanwezig. Prof. Selim Abdul Hak zal besprekin gen voeren over de opbouw van de cul turele betrekkingen tussen Nederland en Syrië en lezingen houden in Leiden, Zwolle, Nijmegen, Den Haag, Amsterdam en Groningen over „Verloren en door de Syrische archeologie teruggevonden ste den". Speciale aandacht zal worden be steed aan de Phoenislsche havenstad Se- mira. Zowel in Amsterdam als in Leiden zullen gastcolleges worden gegeven. De klok, centrale gedachte Leerlingenavond van Leidse Balletschool De vraag „Wat doet men op een balletschool?" kan men simpelweg be antwoorden met: daar leert men dansen. Men heeft dan nog gelijk ook, maar toch is er meer. Alle kinderen die daar komen, zijn heus niet geko men omdat ze weg zijn van ballet en kost wat kost balletdanseres willen worden. Wat dacht u van de ukke-pukken beneden de tien? De één vindt het leuk, een ander zeurt omdat een vriendinnetje er ook op is, een derde gaat er heen, omdat de ouders het leuk vinden, een vierde moet op advies van de dokter, een vijfde..... vul u zelf maar in. Dat komt allemaal bij elkaar en de leidster moet er maar voor zorgen, al thans probéren er voor te zorgen, dat het voor niet één een desillusie wordt en dat ieder kind het zijne krijgt. Dat lijkt ons geen gemakkelijke opgav.e. Naar wat we zaterdagavond zagen op de leerlingen avond van de Leidse Balletschool, die on der leiding staat van Ann ter Haar-Pas- man en is ondergebracht bij de Maat schappij van Toonkunst is de leidster en haar hulp Elma Holtrop-Huisingh deze taak wel toevertrouwd. In goede harmonie gaan ballet, gym nastiek en spel hier hand in hand. met als doel: ballet. De kinderen hebben gevoel voor ritme, beweging en expressie en dit alles naar de mate van het kinder lijke kunnen, zowel geestelijk als licha- Er worden geen stukken gemaakt. Voor deze avond had men de klok als centrale gedachte genomen en zo leefden we mee met alles wat er op een dag gebeurt of gebeuren kan. Van het opstaan af tot het naar bed gaan toe. Toen de kleinen naar bed waren, kre gen we uitsluitend de ouderen en werd dus het resultaat zichtbaar. Ook dat mag gezien worden. Er werd licht gedanst, men heeft een behoorlijke balans e expressie is over het algemeen genomen goed. Natuurlijk is het wel eens kramp achtig omdat men zich niet geheel los voelt, maar dat kan men ook niet anders verwachten. De choreografie van Ann ter Haar- Pasman houdt goed rekening met he kunnen van haar leerlingen. Daarom be grijpen we best, dat In het ballet „Rou lette" men wel eens hulpmiddelen nodig had. die niet helemaal bij ballet horen. Het is op een balletschool, waar men moet werken met de leerlingen, die men nu heeft en die over een poosje misschien weèr weggaan, onmogelijk een ballet zó uit te voeren als men mag verwachten van een balletgroep. Toch zouden we als het mogelijk bij een volgende gelegenheid ditzelfde ballet weer eens willen zien, met zoveel mogelijk dezelfde bezetting, want we nen dat Ann ter Haar-Pasman ook als choreografe kwaliteiten bezit (getuige b. „Moderne studie"), die niet geheel tot hun recht konden komen. Er waren natuurlijk veel bloemen het applaus was hieraan evenredig. A. C. BOUWMAN De fraaie kostuums en de uitstekende grime droegen ongetwijfeld bij tot het grote, welverdiende succes, dat alle mede werkenden oogstten. Het geheel stond on der leiding van de heer G. J. Enzerink. die, gehandicapt door de voor een derge lijke opvoering onvoldoende outillage toch in slaagde het niet minder dan 12 nummers tellende programma vlot af te werken. De voorzitter, die het Italiaans een mooie taal noemde, maar toch van alle „talen" het Gronings prefereert (d'r mos ain toal wezen en den vanzulf Grun- nings), sloot hierna, met hartelijke dank zegging aan alle medewerkers, deze avond niet met een „arrivederci" maar met een „tot kiek op 13 april a.s.", de avond, waar op de eigen toneelclub een blijspel, ge titeld „De honderdoezend", zal opvoeren. President van Haagse rechtbank wees voorzieningen van de hand TN EEN van de oude stadswijken van Leiden staat een klein pakhuis met bovenwoning. Het pakhuis is in gebruik èn bij de eigenaar èn bij een fabrikant van chemische produkten. De eigenaar wenste aan dat gebruik een einde te zien, dioch de fabrikant wilde 't mede-genot van het pakhuis voor het opslaan van diverse goederen behouden. Hierover ontstond een kort geding voor de president der Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias. Mr. M. Teekens, opkomende voor de eigenaar, verklaarde namens deze, dat geen huurovereenkomst tot stand was ge komen. Zijn cliënt had slechts goedgevon den, dat de gedaagde in het achterste ge deelte van het pakhuis materialen tegen een vergoeding van 2,50 zou mogen op slaan. Het voorste gedeelte zou voor de eiser moeten vrij blijven. Maar in strijd hiermede matigde de gedaagde zich steeds De echtgenote van de eigenaar had weliswaar wat huurkwitanties voor de vergoeding getekend. Dit was echter ge schied door een list van de gedaagde. Mr. Teekens achtte zijn cliënt ten deze niet aan de handtekening van zijn vrouw ge bonden. Eiser had het pakhuis dringend nodig voor het opslaan van loodgieters gereedschap en aannemersmaterialen. Bovendien had de directeur van gemeen tewerken te Leiden zijn cliënt gelast, een der zijmuren van het pakhuis een halve meter te verplaatsen, omdat anders de openbare veiligheid in gevaar zou worden gebracht. Dit zou eerst kunnen geschie den, wanneer het pakhuis geheel leeg zou zijn. Ook om deze reden achtte mr. Tee kens de zaak spoedeisend en verzocht hij de veroordeling van de gedaagde om het pakhuis terstond te ontruimen. Huur verhouding De heer Th. J. van der Heijden be streed de eis. Hij stelde, dat er wel dege lijk een huurverhouding tussen partijen bestond. Zelfs in het door eiser gestelde achtte hij huur aanwezig, omdat het feit, dat een huurder slechts een beperk' genot van de zaak krijgt aan de overeenkomst niet het karakter van een huurovereen komst ontneemt. Overigens meende hij aan de hand van schriftelijke verklarin gen annnemelijk te maken, dat het pak- huisje verhuurd was onder de voorwaar de, dat eiser z'n bromfiets en een werk bank daarin mocht laten staan. Eiser, aldus de heer Van der Heijden, heeft het pakhuis niet nodig voor opslagplaats van materialen. Ware het anders, dan zou hij twee jaren geleden het niet hebben ver- Namens gedaagde bestreed hij ten stel ligste de opvatting van eiser als zou de; gedaagde in verband met de bouwvallig heid van het pand moeten verdwijnen. Hij legde een rapport van de bouwkundige J. van Iterson te Leiden over, die tot de conclusie was gekomen, dat door een juk- constructie de door Bouw- en Woning toezicht voorgeschreven voorzieningen eouden kunnen worden aangebracht. Het In de week van 7 tot en met 13 maart In Lelden vestigden zich: H. Stolk en fam., hoofdonderwijzer, Ma- edijk 89; B. A. Olthof en fam., .winkel chef, Ro'omburgerlaan 18; F. C. Glasber- gen-v. Straalen en fam., 3e Binnenvest gracht 9; H. Landwehr en fam., constr.- tekenaar, Haarlemmerstr. 162; J. Hrouda fam., arts, Hoflaan 275; A. G. C. Daams fam., linnenwever, Boshuizerkade 110; van Iterson en fam., mach.bankwerker, Pioenstraat 6; J. Barelds-v. Kampenhout fam., IJsselkade 31; R. J. Hazenberg en fam., secretaris, Hoge Rijndijk 3; S. van Egmond-in 't Veld en fam., Langebrug 55; L. C. Vleeshouwer en fam., filiaalhouder, Aalmarkt 4; W. Barnard en fam., techn. ambt., Kapteynstraat 58; R. A. Pieplen- bosch en fam., militair, Hoflaan 297; S. J. Pijnacker en fam., kantoorbed., Lage Morsweg 38; A. H. C. van Senus en fam arts, Plantsoen 9 a; J. Slimmers-Olivier en Vliet, gezinsverzorgster, Rijnsburgerw. 86; fam.. Witte Rozenstraat 55; Th. M. van K. Bakker, gezinsverzorgster. Rijns- burgerweg 86; A. W. van den Brandhof- Keijzer, St. Aagtenstraat 1 a; J. Woerlee- Bakker, Spijkerboorsteeg 6; I. van dei Waal, rijksambt., Rijnsburgerweg 140; W Ligtvoet, landarbeider, Middelstegr. 133, R. Paulus, de M. v. Streefkerkstr. 33; J. Westera, 11 verpleger, Merelstraat 19; J. W. M. Osse, Hoogstraat 4; J. C. Rinner, Hoogstraat 4; J. A. Burghoorn, militair. Heemskerkstraat 81; A. Hesseling, gezins verzorgster, Rijnsburgerweg 86; C. de Vries, gezinsverzorgster, idem; C. Brou wer. gezinsverzorgster, idem; J. C. Kamp horst, gezinsverzorgster, idem; M. H. Kor net, gezinsverzorgster, idem; M. J. Lek- kerkerker, gezinsverzorgster, idem; J Leeuw, gezins verzorgster, idem; J. Fran- cke. journalist. Merelstraat 45; F. C. Veld horst, analiste, Breestraat 151 aG. Hons- beek. expeditieknecht. Pelikaanstraat 14, M. van de Waller, dienstbode le Binnen vestgracht 5: M. A. E. Oudemans. Groen- hovenstraat 19; J. Woltere, Lammermarkt 9; N. M. van der Leeden, huishoudster Zoeterw. Singel 41; J. van de Lageweg gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; A E. Kiekebelt. verpleegster. Rijnsburger weg 10; M. van den Heuvel, gezinsver zorgster. Rijnsburgerweg 86; D. A. A Koet. haspelaarster, Schagensteeg 18; J Kluit, rijksambt., Zoeterw. Singel 78; W N. Kout, gezdnsverzorgster, Rijnsburger weg 86; G. van Scherpenzeel, gezins- verzorgS'ter, Rijnsburgerweg 86; A. P. van Giffen. Rijnsburgerweg 69; G. de Gouw, Hoflaan 227; C. de Jong-de Wit, Kastanjekade 2; A. Dijks. empl. PTT, Lin destraat 8; E. M. Krijnsen, kraamver zorgster, le Binnenvestgrt. 30; J. A. Ro mer. v, Slingelandtlaan 4; J. Akkerman, Rapenburg 131; L. J. van der Cammen, verpleegster. Rijnsburgerweg 181; J. A. Scherpel, huishoudster, v. d. Brandeler- kade 30; M. Harmsen en M. E. Harberts, beiden Hogewoerd 124; R. Koppe, tuinman, Munnikenstraat 87; I. J. Ressing Rapen burg 103; H. N. Tan, verpleeghulp, Rijns burgerweg 10; D. Warns, L. van Eeghen, M. V. Cox allen Rijnsburgerweg 95; A. W. Verstraate, ass. huish. Rijnsburgerweg 10; J. C. H. Holtrust, verpleegster, Rijns burgerweg 10; J. F. Nolle-Vastenhoudt, Witte Singel 5; J. E. L. Blommaert, win keljuffrouw, Rijnsburgerweg 140; P. J. S. Hazenberg, bankbeambte, Hoge Rijn dijk 3; G. J. S. Böttger. Zoeterw. Singel de Ruiter, Lammenschansweg 25; K Ghafoerkhan, Boerhaavelaan 21; W. A S. Witlox, bouwk. ing., Jan van Goijen- kade 19. Uit Leiden vertrokken; A. P. Pot en fam, Hogewoerd 24, Heeren veen, Compagnonstr. 30; A. W. v. Beek en fam., Boshuizerkade 110, Geldrop, Tricotstraat 38; J. Amiard en fam., Ca- landstr. 45, Oegstgeest, Warmonderweg 16; F. H. J. Merkus en fam., Steenstr. 25, Wassenaar, S. v. 's-Gravesandeweg 41; M. A. van Heijningen-Hock, Jul. v. Stol berghof 50, 's-Gravenhage, Froneman- straat 38; L. E. M. Valk en fam., F. v. Eedenlaan 39. Helmond, Lijsterstraat 2; G. Th. Straathof-Kuipers, Rijndijkstraat 112. Valkenburg Z.-H.. Katwijkerweg 10; J. de Boer, Bree6tr. 47. Rotterdam, Croos- wijksesingel 16a; M. Oort, Rapenburg 88. Schiedam. Fr. Haverschmidtlaan 23; M. Kop-Frieling, Rapenburg 105. Pakistan; H. D. Vos Kaiserstr. 36. Ede Gld.. Edese- weg 52; H. N. Bauer. Hoefstr. 3, Voor schoten, Schoolstr. 78II; J. E. A. Valen- teijn, H. Rijndijk 72, Amsterdam, Aals meerweg 25; J. Th. Steen, H. Rijndijk 250, Nr-Amstel, Cath. v. Clevepark 22 M. A, E. Klarenbeek. Zeemanlaan 32 Voorburg. Oosteinde 65; M. M. Bauer- van Noort, B. Ballotstr. 55, Voorschoten, Schoolstraat 78II; M. A. E. Wauben, Lammensehansw. 100, Geleen, Spoorstraat 99; E. van Hilten, Koninginnelaan 37, Amsterdam, B. Tellegenstr. 70 II; H. van der Loo, Groenhovenstr. 17, Breda, Mgr. Frenckestr. 30b; C. A. Emeis, J. v. Goijen- kade 37, 's-Gravenhage, Ruijchrocklaan 172; G. R. .Dassen, R en Schiekade Rotterdam, W. v. Hillegaersbergstraat 43b. G. Roest. Witte Singel 27, België; G Schram, R en Schiekade 111, Warmond, Jan Steenlaan 13; K. Ottens, Hoflaan 277. Suriname ;A. M. Vermeulen, Morse- singel 8. Voorburg, Oodeinde 62; A. Ramp Rijnsb.weg 86. Alphen a.d. R.. Ruysdael- straat 43; A. J. Schieman, Rijnsb.weg 86. Woerden, Geestdorp 55; C- Smit, Rijnsb. weg 10, Beverwijk. Voorstraat 42; Heijstek, Rijnsb.weg 10. Ede Gld., Edese- weg 96: M. J. Riemersma, Rijns.weg 141, Delft, Mrt. Trompstraat 21; J. C. J. Lod der, Rijnsb.weg 77, Katwijk, Andreas- plein 1; G. W. H. Peters, v. Oldebarne- veltstr. 31, Enschede, de Vruchtestr. 53; A. Lasschuijt, Aloëlaan 14, Japan; G. Mensink, Koestr. 15a, Oegstgeest, Oranje- laon 16; F. P. C. Alkemade, Haarl.str. 299b, Oss, Teugenaarstr. 8; H. v. d. Reij- den, Oosterstr. 34, Nijmegen, Westkanaal dijk 301; P. A. Lezwijn, Decimastr. 38, Amsterdam. Wakkerstr. 3; A. Straathof, Voorstr. 56, Valkenburg Z.-H., Katwij kerweg 10; W. J. Brokaar, Billitonstr. 3, Leidschendam, Veurse Achterweg 133. Morele herbewapening Vrijdag en zaterdag zullen er c toneelvoorstellingen in Leiden gegeven worden voor de verbreiding van de doel stellingen der Morele Herbewapening. Vrijdagavond spelen Schotse studenten „We are tomorrow" van Peter Howard in de Schouwburg, een spel dat zaterdag middag wordt herhaald. Zaterdagavond volgt een Nederlands stuk, 53; H. neus, Zoete™. Singel 56a; A. F. >ohreven door poter Howard; „De baas'" is niet nodig, dat men hiervoor het gehele pakhuis ontruimt. Het karwei kan ook zonder ontruiming worden uitgevoerd en gedaagde is bereid eiser gelegenheid daartoe in het pakhuis te geven. Pleiter had alle vertrouwen in de bekwaamheid van de heer Van Iterson, die bij be schouwde als een integer expert, in wiens objectiviteit ook de rechterlijke macht steeds alle vertrouwen heeft gesteld. Hij had alle reden, aan te nemen, dat Bouw en Woningtoezicht zich bij het oordeel van deze deskundige zou aansluiten. De president der rechtbank heeft zater dag de door de eigenaar gevraagde presi diale voorziening van de hand gewezen cn deze eigenaar veroordeeld tot betaling van de proceskosten. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Stadsgehoorzaal, 8 uur: N.C.R.V.-ont- spanningsavond, „Alles wel aan boord", :ikaal schouwspel in „Zee-grote- Lutherse kerk, 8 uur: Ned. Bijbelge nootschap, voordracht van Willem Berk- hemer, zang van doopsgezind kerkkoor Herv. wijkkoor „Irene" o.l.v. J. Bontje, orgel L. Verhulst en J. de Groot. Schouwburg, 8 uur: balletavond school mevrouw Ann ter Haar-Pasman. Morsweg 98a, 8 uur: afd. Leiden en omsfcr. Bond van chr. slagerspatroons, jaarvergadering. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Oegstgeest, Irene 8 uur, ledenver gadering afd. Christen-vrouwenbond. Jegstgeest: Het Witte Huds, 8 jaarvergadering Oranje vereniging, -eiderdorp: Hervormd jeugdge- bouw, 8 uur: interkerkelijk gesprek Her vormde en Gereformeerde jongeren. Dinsdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Johannes-pas sion door Nederlands Madrigaalkoor. Aula gymnasium, Fruinlaan, 8 uur: bij eenkomst voor de jeugd van het v.h.m.o., de kweekscholen, het u.l.O., de vakscholen, de pol. jongerenorg. en het jeugdwerk, G. Th. Beishulzen over „De jeugd in de onderontwikkelde gebieden" met verto ning van film „Kinderogen glunderen weer" met Danny Kaye. Burgerzaal stadhuis, 10 uur: ontvangst door het gemeentebestuur van ds ver tegenwoordigers van de Boys' Clubs of America (Pilgrim Fathers). Schouwburg, 8 uur: „Driekoningen avond" van William Shakespeare door de Haagsdie Comedie, voor K. en O. Het gulden Vlies, 2.30 uur: afd.. Ledden Ned vereniging van Huisvrouwen, demonstratie-middag. Kantine Doelenkazerne, 8 uur: toneel avond kokssehool, „Huis vol herrie" door gezelschap van Jan Nooij. Woensdag Schouwburg. 8 uur: „Driekoningen avond" van William Shakespeare door Haagsche Comedie, voor K. en O. Juridisch studiecentrum Gravensteen, 8 uur: bijeenkomst in kader van de Leid se week voor internationale samenwer king, prof. dr. B. H. M. Vlekke van Ge nootschap voor Internationale Zaken over „De ontwikkeling van de Interna tionale verantwoordelijkheid". Huize Over 't Hoff, Gerecht 10, 8 uur: afdeling Leiden en omstreken Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, J. Vermande, hoofdopzichter plantsoenen dienst Leiden, over aanleg en onderhoud van kleine tuinen. Turk, 8 uur: Jaarvergadering vereni ging „Koninginnedag". Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 uur: Gan Tjiang-Tek over „Kracht- en be hendigheidsspelen in China". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Lelds studenten zangkoor en Lelds studenten-kamerorkest ..Collegium Musicum", werken van Per- golesi, Andriessen, Bach en Strawinsky. Foyer Stadsgehoorzaal, 3 en 8 uur: modeshow firma Gronheid (Botermarkt 18). Boerhaavezaal, 2.30 en 3.30 uur: pop penkastvoorstelling ten bate van kinder fonds Unesco, Leidse week voor interna tionale samenwerking. Jacobazaal Den Burcht, 7.45 uur: Sel- skip „Fryslön", Fryske jaun, praetsje troch it bounsbistjürslid A. P. de Vries, foardrachten troch de hear J. v. d. Heide en harsenskraebjin. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door de Doe- za-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, de apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. Zaterdagvliegers Vluchtprogramma voor 1957 uit: Oude duiven: 27 april Roosendaal; 27 april Eist; 27 april Deventer.4 mei Vil voorde; 4 mei Tilburg; 11 mei Quievrain; 11 mei Roosendaal; 18 mei St. Quentin; 18 mei Vilvoorde; 25 mei Creil; 25 mei Quie vrain; 1 juni Quievrain; 8 juni Noyon; 14 juni Chateauroux; 15 juni St. Denis; 22 juni S». Quentin; 28 juni Limoges; 29 juni St. Denis; 6 juli Creil; 13 juli Orleans; 25/26 juli Bordeaux. Jonge duiven: 6 juli Deventer; 13 juli Roosendaal; 13 juli Eist; 20 juli Vilvoorde; 20 juli Venlo; 27 juli Neufvilles; 27 juli Weert; 3 aug. Mons; 3 aug. Roermond; 10 aug. Quievrain; 10 aug. Sittard; 17 aug. St. Quentin; 24 aug. Noyon. Jonge en oude duiven: 17 aug. Deventer; 24 aug. Eist; 31 aug. Parkeston; 31 aug. Vilvoorde; 31 aug. Venlo; 7 sept. Neuf villes; 7 sept. Roermond; 14 sept Monsj 14 sept. Sittard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3