Jlicutuc geihsctfe (fourant Israël wacht nog op Amerika Egypte stoort zich aan niemand of niets Kremlin kwam met plan voor Euro-Sowjetinarkt Moeder van zes kinderen vond dood op de weg Sukarno: nieuw kabinet moet in de geest van mijn plan V oorwaarcleli j ke tegen minister straf geëist Abdulgani Philippijnse president gisteren verongelukt MAANDAG 18 MAART 1957 BUREAUS: Sleensiraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.-- per kwartaal; f. 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES. I 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.13 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 53936. Directie: F D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIE MER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL! JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stuntvasticf) Is gftrttevea "tnyn hert lo Ugjjeaspotl Zevenendertigste jaargang No 10909 Gaza steeds meer dreigende vulkaan Zie pagina 5 Gedreigd niet hernieuwde militaire actie K.L.M. wil aandelen uitgeven in V.S. De K.L.M. heeft bevestigd, dat zij j met Amerikaanse banken onderhan- delt over een Amerikaanse aandelen- uitgifte. De K L.M. is in contact met Smith. Barney and Co en de First Boston Corp als leiders en gemeenschappelijke deel- genoten van een „American Underwriting Syndicated", later te vormen om bijstand le verlenen bij de voorbereidingen voor I de uitgifte van K.L.M.-aandelen in de Ver. Staten. Duitse campagne in Midden-Oosten West-Duitsland voert een krachtige uit- voercampagne in het Midden-Oosten, ove rig Azië en Afrika. Bondskanselier dr Adenauer gaat eind maart naar Perzië. de minister van buitenlandse zaken von Brentano is in Australië en zal later India bezoeken, vice-kanselier Blücher vertoeft in Pakistan, een handelsmissie van'het mi- I nisterie van buitenlandse zaken en de Bank Deutscher Lander bereist India, Pa kistan, Birma en Ceylon, afzonderlijke exporteurs zwermen uit lussen de Bospo- 1 rus en de Philippijnen. Exporteurs vertrouwen op een vooruit gang nu het Russische handelsoffensief aanzienlijk aan kracht heeft verloren en de Amerikaanse bemoeienis de nntwikke- ling kan bevorderen. Te Kairo wordt een omvangrijke industrietentoonstelling ge houden met deelneming van bijna alle staalondememingen en 420 exposanten. Vorig jaar was Duitslands uitvoerover- schot naar het Midden-Oosten 231 min Kadar naar Moskou Twee predikanten vrijgelaten Twee van de negen Gereformeerde pre dikanten.. die ..deze. maand iiv Hongarije' zijn gearresteerd, zijn volgens de Hon gaarse minister van kerkelijke zaken za terdag vrijgelaten. Het betreft prof. Barna Nagy van de Herv. theologische universi teit en ds. Sandor Jo In Wenen zijn berichten ontvangen, dat 'Imre Nagy, de voormalige premier, door de Russen naar de Zwarte-zeehaven Odessa is overgebracht. Premier Kadar zal vermoedelijk deze week een bezoek aan Moskou brengen. VANMORGEN hebben de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, en zijn collega van Israël, mevrouw Golda Meir, een spreking gevoerd. Mevrouw Meir is duidelijk getoond, dat haar bezoek de Verenigde Staten niet bepaald welkom was. Het dwingt Amerika zijn standpunt duidelijk te maken omtrent de kwestie van het burgerlijk bestuur in Gaza. De uitlating van Ben Goerion in het Israëlisch parlement, dat Israël „andere dan diplomatieke maatregelen" overweegt, indien Gaza de Egyptenaren wordt overgelaten en de vrijheid van doorvaart van de Golf van Akaba niet gegarandeerd wordt, is dit weekeinde van Israëlische zijde meermalen herhaald. democratisch! heeft in een memo Mevrouw Meir zeide bij aankomst in New York, dat de regering ernstig de mogelijkheid van militaire maatregelen overweegt. Anderzijds werd in New York verwacht, dat Dulles zou aandringen op toelating van V.N.-troepen aan de Israëli sche zijde van de demarcatielijn. Israël heeft zich tot dusver hiertegen verzet, aanvoerend dat van deze zijde geen gevaar voor een aanval dreigt. Inmiddels bevinden zich 700 man Egyp tische troepen in El Arish, op een afstand van 40 kilometer van de Gazastrook. Zij zouden nodig zijn om het Egyptische vliegveld daar te beschermen. De Egyp tische gouverneur van Gaza heeft het bevel over de politie van Gaza op zich genomen. Het V.N.-leger zou zich concentreren langs de demarcatielijn De zuidelijke grens van de strook van Gaza en Egypte zou door het V.N.-leger niet meer gecon troleerd worden. Dit alles heeft in Israël grote ongerust heid gewekt. Echter behoudt de regering zich een eindbeslissing voor. zolang het resultaat van mevrouw Meirs bezoek aan de Verenigde Staten niet bekend is. Amerikanen actief De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft Ben Goerion. die hiervoor een ka binetszitting onderbrak, gevraagd, wat de premier bedoelde met zijn uitlating, dat Israël het recht heeft zijn vrijheid van handelen te hernemen. Ben Goerion ech ter zag van een nadere verklaring af. Ook in Kairo is de Amerikaanse am bassadeur actief geweest. Hij verzocht president Nasser, dat Egypte zijn houding ten aanzien van Gaza zou matigen. Ook president Eisenhower houdt zich, terwijl hij op de kruiser Canberra naar de Bermudaeilanden vaart, intens met de kwestie bezig. Het hoofd van het secre tariaat van het Witte Huis is naar de kruiser gevlogen en heeft daar met Eisenhower gesproken, die verder in radiografisch contact met het ministerie van buitenlandse zaken blijft. senator Mansfield i memorandum over het Mid gepleit voor een boycot var het Suezkanaal en het onmiddellijk op de V.N. als de Egyptische troepen de strook van Gaza weer bezet- „Wü moeten legen Egypte op dezelf- itrenge wijze optreden als wij tegen Israël hebben gedaan," aldus Mansfield. republikeinse senator. Jacob Javits, heeft gepleit voor een boycot Egypte. De bekende republikein, William Knowland, heeft gezegd, dat Nasser doen niet teveel op zijn gelukkig gesternte te vertrouwen door Egyptische troepen naar Gaza zenden. Diplom a tieke man oeu vre JVE SOWJETUNIE liccft 1c elfder ure I Europa, die op 29 april wordt gehouden getracht, de oprichting van Euromarkt Commentaren uit Bonn. Parijs, Rome en Euratom tegen te houden door voor tc en Washington op dit Russische voorstel stellen, dergelijke organisaties voor ge- zijn vrijwel eensluidend: men beschouwt heel Europa in het leven te Russische regering noemt het plan van de zes Wcsteuropcse landen voor een gc- mcenschappelykc markt en samenwerking op het gebied der atoomenergie een poging, de kloof tussen Oost en West te verdiepen. Zy wil, dat deze landen hun t de Sowjct- deze stap als tieke wording i tc stui i op: 1. samenwerking bij de bouw van grote hydro-elektrische centrales: 2 het kweken van een brandstof- en energtedepót om spanningen in de Europese brandstoffenvoorziening op 3. uitbreiding en vereenvoudiging van de handelsbetrekkingen tussen alle Euro pese landen: 4. onderlinge steunverlening in het be lang van de economie in alle landen Sowjet-Rusland wil verder een instituut voor onderzoek van kernenergie in het leven roepen en overgaan tot het ge meenschappelijk bouwen van installaties voor de produktie van atoomenergie voor industriële doeleinden. Deze voorstellen werden zaterdag ge daan op een persconferentie in het mini sterie van buitenlandse zaken te Moskou. Nota's met deze Inhoud werden gestuurd naar alle Europese landen en naar Ameri ka. Het Kremlin liet voorts weten, dat de verdragen inzake Euromarkt en Eura tom (die volgende week maandag in Rome worden ondertekend) het herstel van de Duitse eenheid slechts kunnen be moeilijken, aangezien West-Duitsland dan hechter verbonden zal worden de landen van het Atlantisch Pact. Het Russische plan daarentegen leiden tot opheffing van de internationale spanning. Het zou Ier sprake gebracht kunnen worden op de twaalfde zi van de economische V N -commissie i diploma- om pogingen tot een- :-Europa te verijdelen. Britse regering wil in Londen met Makarios spreken De Londense bladen wyden byzonder eet aandacht aan hel jongste Eoka-f iod tot wapenstilstand. Naar verluidt, het Britse kernkabinet besloten hebben ibisschop Makarios van dc Seychellen Londen te laten komen om de bespre kingen over dc toekomst van Cyprus t< Gouverneur Sir John Harding zou d< regering hebben aanbevolen het Eoka aanbod te aanvaarden. Een van de voor- iarden zou zijn, dat Dighenis. de leidei n de Eoka. en zijn naaste medewerkers het eiland zullen verlaten. Men verwacht spoedig een verklaring het Lagerhuis van de regering. Hammarskjöld Dag Hammarskjöld zou vandaag airo vertrekken, waar hij woensdag hoopt aan te komen. Eerst zal hij nog Larock opvolger van Spaak? Victor Larock, thans minister van bui tenlandse handel van België, wordt ge noemd als opvolger van Spaak voor de nisterszetel van buitenlandse zaken, inneer Spaak op 16 mei zijn functie cretaris-generaal van de NAVO DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT averleg plegen met de adviescomm inzake de internationale politiemacht. Verwacht wordt dat Hammarskjöld president Nasser zal spreken ovei ije doorvaart van het Suezkanaal. Hij is op zijn reis vergezeld door drie per soonlijke assistenten. Ook Krisjna Menon op weg naar Kairo, in opdracht van premier Nehroe. Zaterdag is een Arabische arbeider door ;n soldaat van het Deens-Noorse bataljon an het V.N.-leger doodgeschoten. Uit een officieel onderzoek is gebleken, dat de V.N.-soldaat personen, die het hoofd kwartier wilde binnengaan, sommeerde te staan. Toen aan het bevel geen gehoor \(-erd gegeven, schoot de militair de grond en in de lucht. De Arabische arbeider werd echter dodelijk getroffen. De militair is gearresteerd. De orders luiden dat de V.N.-soldaten alleen mogen schieten uit zelfverdediging. De storm heeft zijn werk gedaan aan de Duitse kustvaarder Achil les, die donderdag op de zeedijk van Westkapelle strandde, zater dag door de sleepboot Scaldis werd vlotgetrokken en tijdens de vaart naar Vlissingen kapseisde. i u*d£SSm£L Viscounts uit dienst Defect aan remklep oorzaak vliegramp Nadat donderdag bij Manchester een vliegtuig van het type 701 ^iscount is neergestort, waarbij 22 personen om het leven kwamen, heeft de directie van de British European Airways alle vliegtui gen van dit type uit de dienst genomen. Een klein defect aan een van de rem- kleppen bleek n.l. de oorzaak van het ongeluk. De toestellen worden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Men verwacht, dat de vliegtuigen binnen en kele dagen weer in gebruik zullen wor den genomen. Atoombomproevèn. Japan is van plan delegaties naar Amerika, Rusland en En geland fe zenden, om te praten over het staken van kernproeven of het oprichten van een internationaal orgaan van toe zicht op dergelijke proefnemingen. De mist was oorzaak van de aan varing tussen het regeringsschip de Waterman (met emigranten op weg naar Canada) en een Italiaan. Met een meterslange scheur in het achterschip kwam de Water- havert van Brest aan. AUTO-ONGELUK BIJ HOOGKEPPEL Twee doelen, acht zwaar gewonden n personenauto is zaterdagavond tc i g k c p p c 1 (gemeente Hummelo en Keppel) in de bocht geslipt en tegen en kele bomen opgereden. In de wagen reden de echtparen Nacken cn Bierman uit Arn hem van een familiefeestje naar huis. Alle inzittenden werden uit de auto geslingerd. Mevrouw Nacken (30), moeder van zes kin deren, was op slag dood, haar 35-jarige echtgenoot en het echtpaar Bierman (bei den 27 jaar) werden zwaar gewond. Hoe het ongeluk is ontstaan, is niet bekend. De auto werd volkomen vernield. Op een kruispunt te Laren passeerde de fietsende mevrouw T. Post uit Laren motorrijder. Zij droeg een tas bij zich, GOOI DE NEDERLANDERS ERUIT!" In Den Bosch werden gisteravond ijf mensen ernstig gewond bij een botsing tussen een personenauto en een klein bus- Het echtpaar Kloppenburg uit Eind en en de 77-jarige heer Kloppenburg Arnhem werden opgenomen in een ziekenhuis, evenals de inzittenden van de personenauto, de 56-jarige heer A. Hout schild en de 35-jarige heer Th. Kuypers, beiden uit Den Haag. De slachtoffers wa ren allen bewusteloos, waardoor de oor zaak van de botsing niet bekend is. Er aren ook geen getuigen. Een 8-jarig jongetje, Frederik van der Mey uit Si<nt Annaparochie, is zater dag spelenderwijs onder een achteruit rijdende locomotief gelopen. Het kind was op slag dood. Zondagsrijverbod nu voorgoed opgehevee De oorlogsactie van Engelsen en Fransen tegen Egypte was oor zaak van het tot zinken brengen van de Edgar Bonnet, een van de kanaalslepers. Thans is men bezig dit obstakel uit de weg te ruimen. Men ziet het Nederlandse ber gingsschip Walrus in actie. EIGEN KAPITAAL VOOR BOUWVERENIGINGEN Zolang de financiële verantwoordelijk heid en het risico voor de wonlngbouw- inigingen door de rijksoverheid wordt gedragen, moet deze een zekere zeggen schap hebben. Het zou daarom, volgens de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid ir. H. B. J. Witte, voor de woningbouwverenigingen wenselijk zijn een beperkt eigen kapitaal te heb ben in de orde van vijf procent van het totale kapitaal, dat geïnvesteerd ls. Dan schept men een gebied, waarop risico kan worden gedragen, waardoor de wo ningbouwvereniging vrijheid verkrijgt. De bewindsman noemde in dit ver band de oudere woningbouwverenigin gen, wier woningblokken schuldenvrij zijn cn dit bezit zouden kunnen inbren gen bij het totaal benodigde kapitaal. De minister bracht de kwestie van i vrijheid voor de woningbouwverenigin gen ter sprake tijdens een bijeenkomst in verband met het gereedkomen der 50.000ste woningwetwoning ln de hoofd stad. CUKARNO heeft voor een massabijeen komst in Meden verklaard, dat Su wirjo een kabinet moet vormen in de geest van zijn plan „tot redding"' van de natie. Hij zelf schatte de menigte op hon derdduizend mensen. Deze droeg banie ren mede mei de leuzen: „Gooi de Neder landers eruit"', „Denk aan de samenzwe ringen" en „Ontbind de Daroe-l-Islam". Aangenomen wordt, dat de troepen commandanten te Djakarta na beraad met Sukarno hun goedkeuring hebben ge hecht aan de benoeming van Suwirjo to: kabinetsformateur. Zij hebben een pro gram van vier punten opgesteld, dat snel uitgevoerd moet worden. Het houdt Niettemin treedt, hij nog officieel op DE Indonesische vice-procureur- generaal Zainal Abidin heeft vandaag tegen de minister van bui tenlandse zaken Ruslan Abdulgani een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geëist met een proeftijd van een jaar wegens smok kel van deviezen. Het Indonesische hooggerechtshof ii zevenmaal bijeen geweest om getuigen t' horen ln deze zaak. Abdulgani wordt l ervan beschuldigd in mei vorig jaai eloppe met 11.000 dollar van Djakarta ir Amerika te hebben medegenomen strijd'met de deviezenbepahngen, toen hij Sukarno op diens Amerikaanse reis gezelde. Abdulgani heeft verklaard zich niet te herinneren, wie hem de enveloppe had ter hand gesteld. Op de vraag of hy by het ontvangen gen van een voorschot van 200.000 roepiah voor de aankoop van een wagen reeds minister was of secretaris-generaal, ant woordde de beklaagde dat hy toen nog secretaris-generaal was. Hy wist niet of het geld afkomstig was van Lie Hok Thay of van Piet de Queljoe- Het merkwaardige i6, dat de minister aan de vooravond van dit requisitoir nog in zijn officiële hoedanigheid ge dachteniswoorden sprak voor de ver ongelukte president der Philippijnen. Vliegtuig stortte in ravijn o o Philippym T~)E PRESIDENT Bamon Magsaysay, is gisteren by een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. Hy was met zyn Dakota onderweg van Cebu naar Manilla. Het toestel kreeg motorstoring, keerde naar Cebu terug, vertrok spoedig daarna weer en ver dween. Vele uren daarna vond met het wrak op dc berg Pinatubo, 32 kilometer ten noorden van Cebu. Van de 26 inzit tenden heeft alleen de journalist Nestor Mata van de „Philippine Herald" het er levend afgebracht. Magsaysay, die 51 jaar is geworden, wordt automatisch opgevolgd door vice- president Carlos Garcia. Deze zou onmid dellijk terugkeren uit Canberra, waar hij de conferentie van de Zoavo-raad heeft bijgewoond. Vanmorgen hebben reddingsploegen het Klap bij kroegruzie bleek dodelijk De politie te Delft heeft de kelner L. uit Delft, die ervan verdacht wordt een man zodanig te hebben geslagen, dat deze aan de verwondingen is overleden, in arrest gesteld. Op zaterdagavond 9 maart kwam de 49- jarige G. J. van der W. te Delft in een café aan de Verwersdyk. Doordat kelner L.. die hier werkzaam was, weigerde Van der W toe te laten omdat het café al te vol was, ontstond 'n woordenwisseling tussen beide mannen. Deze liep zo hoog op dat L. de bezoeker een klap gaf. Van der W. ging daarop naar buiten en is enige meters verder in elkaar gezakt, waar voorby- gangers hem vonden. Hy werd overge bracht naar het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft en is daar vrijdag overleden- De politie liet sectie op het lijk ve: richten, waarby kwam vast te staan dat de dood het gevolg was van de klap. De kelner heeft bekend Van der W. klap te hebben gegeven. verkoolde stoffelijke overschot van de dent tussen de wrakstukken gevon- n boord van de Dakota bevond zich ook de minister van onderwys Gregorio Hernandez. Piloot was de chef vai Philippijnse luchtmacht, generaal Benito Politietroepen zijn naar de plaats het ongeluk gezonden, om de mogelijkheid van sabotage te onderzoeken. Ramon Magsaysay werd na een snelle carrière op 47-jarige leeftijd tot president gekozen. Hy was beroemd door zijn dergrondse activiteit tegen de Japanse RAMON MAGSAYSAY bezetters. In 1950 werd hy minister defensie. Hy bond toen de strijd aan tegen communistische benden, corruptie economische moeilykheden. Als staats hoofd stond Magsaysay een politiek van vrijheid en vriendschap ln Azië recht op zelfbeschikking en onafhanke lijkheid voor alle Aziatische landen. Op de conferentie van Afrikaanse-Aziatische landen te Bandung in 1955 deed hij scherpe aanval op het internationale c munlsme. dat hij een bedreiging voor Azië noemde. snelle vorming van een kabinet, snelle behandeling van de problemen inzake de lutonomie. militaire eenheid en het eco nomische leven. Kabinetsformateur Suwirjo heeft mee gedeeld. dat de samenstelling van een nationale raad overeenkomstig Sukarno's plan een belangryk programmapunt van zijn kabinet zal zyn. Hij zal het op een nieuwe wyze vormen, door niet te onder handelen met de politieke partijen, doch rechtstreeks met de kandidaten, aange zien een aantal partijen Sukarno's plan- verwerpt. Suwirjo is 54 jaar en voorzitter van de Partei National Indonesia, die samen- erkt met Sukarno en de communisten. Opnieuw meldt A.P. da-t Sukarno blijk baar bereid ds geen communisten im het kabinet op te nemen, mits er maar com munistische vertegenwoordigers van ar beiders en boeren in de nationale raad komen. Reacties van de partijen Suwirjo heeft vandaag besprekingen gevoerd met de leiders van de Nahdatoel Oelama, wier houding beslissend zal zijn de vorming van een kabinet. De vice-voorzitter van de N.Oe, Dahlan, ver klaarde dat hy opneming van de Mas- joemi in het kabinet zal eisen. Een andere leider van de N. Oe.. Dju- naidi Wargadjaja, zeide dat alle pogingen van Suwirjo tot vorming van een kabi net van alle partijen volgens de richtlij nen van Sukarno nutteloos zijn. De isla mitische jeugdorganisatie verklaard^?, dat de formateur moet kiezen tussen een binet van alle islamitische partijen der communisten of een kabinet corr nisten zonder islamieten. De leiders de opstandige gewesten herhaalden hun ei6 van herstel der samenwerking tussen Sukarno en Hatta. Hët islamitische blad Pemandangan schrijft, dat het tijd sparen als Suwirjo onmiddellijk zijn op dracht terug gaf. Explosie iu Franse mijn tien doden Tien mynwerkers zyn zaterdag om k leven gekomen en vier gewond by e gasontploffing in een Franse kolenmi by Lens, in de buurt van dc Belgische grens. Twee van de gewonden moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het ls gelukt op verdieping 1035 van de mijn te Marcimelle enkele stoffelijke c schotten te identificeren. Het betrof hier de lijken van de Nederlandse Ingenieur Stromme, van een Belg en een Fransman Artillerieduel in China tussen communisten en nationalisten In China heeft de afgelopen dagen e< hevig artillerieduel plaats gehad tussen communistische en nationalistische pen. De communistische artillerie voerde een bombardement uit op Kaoteng, van de Matsoe-eilanden, dat in handen van de nationalisten is. In een communi qué van het nationalistische ministerie van defensie wordt verklaard, dat het tegenvuur van nationalistische eenheden de communistische kanonnen tot zwijgen heeft gebracht. (Van één redacteuren) De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft het zondags- rijverbod thans definitief opgeheven. En- weken geleden werd het opgeschort, doch gezien de gunstige ontwikkeling in de internationale situatie, bleek het mogo- lyk het verbod af te schaffen. Tevens is het de benzine- en aardoliemaatschap- pyen toegestaan de aflevering van hun produkten af te stemmen op de vraag, mder dat zy zich daarby beperkingen behoeven op te leggen. Deuren bleven voor minister gesloten Minister Zyistra deed zaterdag middag te Foxhol (bij Groningen) een schep zetmeel in een viscose- meter, een apparaat, waarmee zet meel wordt beoordeeld. Het gevolg van deze handeling van de bewinds man had moeten zyn, dat de deuren van het nieuwe toepassings- en re- scarchlaboratorium van W. A. Scholtens chemische fabrieken, automatisch opengingen. Maar he laas, door een kleine mensclyke fout moesten de minister en de an dere aanwezige autoriteiten dit ver nuftig bedachte spelletje missen: iemand had de deuren aan de bin nenkant op slot gedaan. Nadat dc fout met handkracht hersteld was, bezichtigde minister Zyistra het nieuwe laboratorium, waarin de zetmeelchemie en de daarmee sa menhangende problemen wordt be studeerd. Staat draait op voor twee miljoen gulden Bij arrest van het Amsterdamse ge rechtshof is bepaald, dat de Credietver- zekeringsmaatschappij in Amsterdam het Zwolle aannemingsbedrijf R. Boltje en Zonen twee miljoen gulden moet betalen wegens in Brazilië op een baggerwerk geleden koersverlies. Daar de Staat zich garant had gesteld voor een eventueel te lijden verlies, zal deze het geld moeten fourneren. In Amerongen is zaterdag het natio nale dierenpark voor zwerfdieren op het landgoed „De Hazenberg" geopend. De bedoeling is dat ook in andere gemeenten dergelijke parken worden gesticht. By gevechten in Algerye zijn dit week einde veertig opstandelingen gedood door de Fransen. WEERBERICHT Toenemende bewolking De Bilt verwacht tot mor genavond: Toenemende bewolking met later plaatselyk enige regen. Matige tot krachti- ge wind tussen west en zuidwest. Vannacht kouder, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. (Op gemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 19 Maart: zon 6.48—18.53; maan 23.45—8.04. Op 23 maart L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1