Peek&Cloppenburg 5 bespeelde piano's 9 dit had u niet hoeven te missen PHILIPS TELEVISIE Wereldmodecreaties topprestaties J 20M6e PIAAOHANDEL L. II. BRIJNEN TEX HOUTEN ZONGORDIJNEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT Een greep uit de uitzendingen voor de jeugd in 1956: Wie wil er mijn marmotje zien? De mallemolen Dappere Dodo Hokus Pokus (lessen in goochelen) Spieken verboden Tcstplaat De Verrekijker (Eur. jeugd Journaal; Ook in 1957 worden de televisie-camera's weer gericht op talloze uitzendingen voor de jeugd van 4-20 jaar, en ook dc ouderen kijken er graag naar! De Goede Sint voor de televisie bij zijn intocht in Amsterdam in 1956 21 TX 143 A Deze super-ontvanger heeft een beeld buisdiameter van 53 cm. Prijs f 1245.- Er is ook een tafelmodel super-ontvanger mei een beeldbuisdiameter van 43 cm. Prl|» f 99S,. Zaterdagmiddag 17 november 1956 vond de officiële intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam plaats. Als u vorig jaar Philips televisie had gehad, hadden uw kinderen (en uzelf!) dit feestelijk evenement thuis kunnen zien en nog duidelijker dan wanneer u vooraan had geslaan Ook dit jaar zijn er weer tal van jeugduitzendingen voor de tele visie. Bovendien kunt u genieten van amusements-, toneel-, journaal-, film- en vele andere interessante programma's en be langrijke sportevenementen uit binnen- en buitenland. Als u deze niet wilt missen, schaf u dan een Philips televisie apparaat aan Want met een Philips televisie-apparaat bent u tevens verzekerd van een betrouwbaar, beider, haarscherp en contrastrijk beeld, van het diepste zwart tot het zuiverste wit; een betrouwbare, rustige en stabiele ontvangst van beeld en geluid; een maximale gevoeligheid, zelfs op grote afstand van dc zender; en van de betrouwbare, technische nazorg, die Philips aan elk televisie-apparaat besteedt. Dit alles is dan ook de reden, dat 9 van de 10 televisiebezitters in Nederland de voorkeur gaven aan een Philips apparaat. Volg hun voorbeeld voor betrouwbare televisie-ontvangst: Zie 't op zijn best met Het ideaal van een wereld zonder grenzen is wat de herenmode betreft volledig verwezenlijkt! Bij P C is mode uit de hele wereld vertegenwoordigd, van de edelste stoffen tot de fijnste accessoires. Ontdekt hoe P&C het centrum is van alles wat de mode biedt: de typisch Amerikaanse nonchalance, de Engelse sportiviteit, de meesterlijke Italiaanse stijl, de modieuze facetten uit Frankrijk en Zwitserland... Dat is kleding van wereldformaat, voorzien van het merkteken van de befaamde P&C-kwaliteit! Wat de prijzen betreft is hier wel een bijzonder verheugende mededeling. In deze tijd, waarin prijsverhoging van de meest nood zakelijke artikelen aan de orde van de dag is, handhaaft P&C zijn bekende lage prijzen! Onder het embleem „Wereldmodecreaties-P C toppres taties" volgen dit voorjaarsseizoen vele belangwekkende aantyedingen die in kwaliteit en prijs inderdaad top prestaties zijnl... wandel door de wereld der mode bi) Betei e*t gced&opet i 5. De grote zaal van het raadhuis was feestelijk versierd. De burgemeester nam i aan het hoofd van de tafel plaats en nodig- de Blekkie uit aan zijn rechterhand, en Spekkie aan zijn linkerzijde plaats te ne- J men. Het werd een allerplezierigst maal. De burgemeester liet zich alles wat de jon- gons beleefd hadden nog eens uitvoerig ver- tellen en vooral Spekkie had het hoogste woord, ofschoon hij er wel voor zorgde dat ook de inwendige mens niets te kort kwam. Hij gaf zo'n ijzingwekkend verslag van hun avonturen, dat zijn moeder om de twee mi nuten een verschrikt gilletje slaakte. „O. jongen, wat ben ik blij dat je weer veilig naast me zit!" zei ze telkens uit de grond van haar hart. „Ik geloof dat ik je nooit meer alleen met vakantie zal laten gaan". Toen het diner, dat een hele tijd in b«>- I slag nam, ten laatste afgelopen was, zei de burgemeester: „U wordt natuurlijk met een auto thuis gebracht met uw vrouw en uw zoon mijn heer Spoeling. En u vanzelfsprekend ook, met uw neefje, juffrouw Rijstebrij! De jongens liepen de ruime hal in waar een bode reeds klaar stond met Spekkie's pet. „O. laten we onze koffers vooral niet ver geten, Spek", zei Blekkie. „Wat dacht je, dat ik daar niet aan den ken zou?" riep zijn vriend uit. „Ik wil vanavond al mijn knollers nog eens een keer bekijken, dat snap je toch zeker wel!" „Heeft Zibbel niet voor de bagage van de jeugdige reizigers gezorgd, Blaarheuvel?" informeerde de burgemeester. „Jawel, burgemeester", antwoordde de bode. „Vraag of hij de koffers van de jongelui buiten bij de auto wil brengen. Kom, wij kunnen vast wel naar buiten gaan." Het was al schemerdonker op het raad huisplein. waar twee grote auto's voor het bordes stonden te wachten. De chauffeurs, die zich naast het portier opgesteld hadden, klapten het haastig open. „Waar blijft Zibbel met jullie koffers?" sprak burgemeester Blomhert ongeduldig, toen er na enkele minuten nog niemand was verschenen. „O, daar is hij zeker al", voegde hij eraan toe, toen hij haastige voet stappen in de marmeren gang hoorde nade- Doch het was niet bode Zibbel, die kwam aanstappen, maar de bode die hem was gaan waarschuwen. „Zibbel is nergens te vinden, burgemees ter". sprak hij beduusd. „Wat?!" riep de burgemeester verbaasd en verontwaardigd uit. „Nee, burgemeester. Ik heb overal ge zocht maar ik zie hem nergens". (Wordt vervolgd). Gemakkelijk, gezond, voordelig! Een blikopener tovert de veilig bewaarde zomerse smaak en voedingswaarden te- lichtverteerbaar en voordelig Fleurig, kleurig, kostelijk lekkei Fijn: de kalender vooruitzetten! Nü uw gezin l?ten profiteren van de zomer: met Blikgroenten't Beste van elke oogst: zonrijp geplukt en pijlsnel ver duurzaamd! Prachtig werk van onze Nederlandse Blikgroenten-Industrie NU GROENTEN in 4 minuten klaar op tafel REPARATIES AAN KUNSTGEBITTEN Voor de buitengemeenten I morgens me» bode mee I 's middags retour. I INRICHTING VOOR Mod. Tandtechniek GANGETJE 1 LEIDEN (hoek Breestraat) Telefoon 24334 (b.g.g. 20234) in aantrekkelijke prijsklasse zijn thans voorhanden bij de TURFMARKT 7 LEIDEN Wetenschappelijke proeven bewezen, Gemakkelijk aan dat een vlak zonnescherm buiten, I te brengen. 7 x meer zonnewarmte tegenhoudt I Gaan jaren mee. dan jaloezieën, binnen geplaatst. Laten uitzicht vrij Uui woninginrichter eof ij terhandelaar heeft hetI Haal de zomer in huis: in blik

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8