VOORJAAR brengt zon en onzekerheid Geen eensgezindheid over de opheffing kleine bedrijven GOED WEER BRENGT NIET ALLEEN VOORDEEL „Spanning in Indonesië moge opgelost worden" A.R. milder dan K.V.P.-fractie. LASSIE HAVERMOUT ~E39X9EBX99~ AAMBEIEN DONDEMMC 14 MAART 195T (Van onze lente-redacteur) Wie door de Bollenstreek rijdt ervaart het haast lijfelijk: 't gens nog in knop, 's avonds al uit gelopen. De natuur heeft moeite de zon bij te henen. Maar er helpt geen moedertje lief aan, de hollen- aarde lacht alweer in hloemen. Het is nog een bescheiden glimlach weliswaar, een gele glimlach krokus en narcis, doch een heel onverwachte. De natuur, hel Iaat zich in de hollenstreek heter zit dan waar ook, is nu eenmaal tw maanden op het tijdschema voo De mei-zon heeft zich er toe ge leend in maart te gaan schijnen. En iedereen zegt: ,,'t Is me het zomertje wel geweest deze winter. Iedereen is er dan ook blij mee, naar het schijnt. Nu bedriegt schone schijn wel eens, zeggen ze. En naar we ervoeren is zulks met deze schone zonneschijn wel degelijk het geval. De liefhebbers van terrassen terzijde I gaat. Het koninginne-ei uit Wymbritsera- deel, een gemeente die zich. zo te horen, nog moeilijker laat zoeken dan een eerste kievitsei, Is er het steekhoudend bewijs In het zwerk, dag aan dag blauw en zonnig, alsof er geen wolkje de lucht zou zijn, leeft de vroege weidevogel dus- al zijn zwierig lente leven uit. De kievit, tuk op primeurs als hij/zij is, komt even naar beneden om zijn ei te leggen, maar verder speelt het lentegebeuren zich op dit hoge niveau af. Zakken we liever weer naar lagere regionen af, om de voorjaarsmoeheid te verdrijven door de altijd weer hartveroverende aan blik van zich nestelende en zich reeds genesteld hebbend gevogelte van bei derlei kunne, dat druk doende is een ei ter wereld te brengen of zo maar wat plezier in het nestleven te heb ben. Ook dit onderwerp mag niet ver zwegen worden: de vogelstand is al even vroegtijdig als het voorjaar zelf. Goedkope lyriek Is niet de onze, lezer, maar de honingbijenzowaar ze zijn er weer, hoezee! En, zulks voor de lief hebbers, de knettergeluidjes van kneuen en de pimpeltrillers van de kauwei hebben ons gevoelig oor alreeds aa naam getroffen. Edoch, genoeg var geminnestreel in het al uitbundig bottende struweel. Laten we ons zoet gevoois sta ken en luisteren naar ander wild geraas, dat deze bij-de-tijdse lente, wier winter slaap nauwelijks over is, evenzeer bege leidt. Bollenwee Terug dus tot de werkelijkheid, die hele harde. En dan komen we eerst terecht bij het beginpunt, de bollenstreek. Bij de V.V.V.'s sturen ze de volgende week de „bollenberichtjes" al in zee. Wij kunnen niet langer wachten, zeggen ze daar. „Wi moeten de zaak warm houden, warlt de i, u weet het, gelen al dat het :ijn zelfs hele vroege tulpj Jong leven trekt elkaar blijk baar sterk aan: dit kind is vol bewondering voor de bloeiende gelaten krijgen we de indruk, dat agrarisch Nederland en dit in de ruimste zin van het woord verrast is door de, „voor de tijd van het jaar, meneer", overmatige zonneschijn. „Het vliegt de bodem uit, wat je er ook instopt, bij -dit weer", zo zei ons een boer desgevraagd. Hij had er zo nog geen last van, iriaar zijn buur man, de tuinder, zinde het maar half. In zijn zon-overspoelde bongerd zei hij enige boze woorden, alleen maar omdat hij het allemaal niet meer zo snel kon bijbenen. Z(jn fruitbomen lopen snel uit, sneller dan hy lopen kan om hen met ziekte- bestrydende middelen te lüf te gaan. Kyk, zei hy, kyk myn peren, het is dc hoogste tyd, de knoppen beginnen al te werken. Zie je wel? Man, ik ben weken voor met mijn bomen. Als het weer zo biyft. zyn we een stuk eerder aan de markt, eerst met de vroege pruimen, dan met een enkele perzik, abrikoos en dan met peer en appel. Het gaat nu met ge weld. natuurgeweld. „Maar", zo zet deze fruitkweker toch waarschuwend, „verkijk je niet al teveel op het mooie weer. Dat kan zo omslaan, in nachtvorsten en hagelbuien. We zijn er nog niet. Ik heb het toch zeker zelf mee gemaakt, dat de hele gaarde vlak voor de bloesem stond. En toen kwam er even een flinke nachtvorst overheen. Het heeft nog weken geduurd voor we verder kon den gaan". Neen, hij zelf houdt het erop, dat het nog wel een maandje zal aanlopen eer hy vruchten ziet van zyn arbeid. Lente-lyriek Maar dat het zo'n halfzacht voorjaar zou worden had de man al bevroed. Want, let op zijn woord, in januari had hy de nachtegaal al horen slaan, een eind verder, de grutto gezien in het veld. om van de graspiepers en de veldleeuweriken nog maar te zwijgen. We i i de i die een maand geleden een koolmezen nestje met eitjes vond. hetgeen zes we ken op het tijdschema voor is. Het is echter niet waar, dat elke plant of bloem of elk vogeltje nu ook voorlijk is. De hazelaar was op tijd, niet voor zijn tijd echter. De wulpen waren op 1 maart nog niet teruggekeerd op de oude broed plaatsen in de duinen, en naar verluidt, waren ook de grutto's en tureluurs en scholeksters later terug dan zij behoor den te zijn. Waar weer tegenover staat, dat de ooievaars voor een vroegertje zorgden, in gezelschap van de nestel- grage spreeuwen. Van een vinkenslag kunnen we niet hetzelfde zeggi Maar je kunt ook niet alles hebben in zo'n vroege lente; de de prunus laat zich dan toch maar bewonderen en zo doet ook de gele kornoelje, de primula of sleu telbloem. Wie in zijn tuintje staat te dro men kan het zien gebeuren, dat de aard korst zich voor hem opent om de vlug gerds onder de lentegewassen met voor rang door te laten Struik en boom er grasland hebben bij deze zachte winlei weigevaren en op het Friese land word al gras gemaaid. De landman houdt he by dit oude woord: „Een droge maart een natte april, dat Is hetgeen de land man wil". Het tiereliert boven gras en duin da het een lieve lust is. Zo zelfs, dat de kie vit erdoor van slag is geraakt en, wat d leg betreft in elk geval, met zijn tyd mee knalt die meekleuren' Vreemd is het overigens wel met dit vroege voorjaar, zei o.„ plaatselijke vreemdelingen-verkeer-d Weken vroeger dan normaal kunnen wij dit jaar genieten van de schoonheid van het jonge leven in de natuur. Dat was vorig jaar anders, herinnert u zich .nog? teur. „Je moet namelijk weten, dat het >te bloemencorso nu ook al een beetje het gedrang dreigt te komen, met die vooriyke groeilusten van de bolgewassen. De vraag is nu maar of er voor het grote week na de dit jaar zeer late Pasen valt, nog wel de nodige bollen bloei staan. Die vroege blbei maakt alles zo onzeker en de late Pasen doet dit niet minder. Om het bloemenfeest een week voor Pasen te organiseren, dus twee weken voor de eigenlyke datum is ook >en hele gok, die binnenkort toch gewaagd noet worden. Dan hebben de vrienaen 'an bloeiende bongerds en andere gaar- len minder zorgen aan hun hoofd. Standvastig is gebleven het directorium 'an Keukenhof dat, alle groeistuipen ten PÜt, de opening van deze uitgezochte bol- lengaarde, op 4 april, niet vervroegen wil. ir houden ze voet by stuk, want, zo gen ze er, „we mogen dan wat meer bloei staan dan normaal, de nachten imen het toch weer af en zullen er •gen dat we in de pas biyven". Het vry drc r, zo werd er nog i e groei ook nog. Uil :nde be- ichten. Verleden jaar zaten we in deze tijd nog in de winter en nu is het al een maand lente, denkt u er even aan. Dit opfrisser- tje gaf ons ten overvloede de bollenkwe- ker uit Lisse, die nu zyn bollenpootsel ïstens veertien dagen op het tijdsche- vooruit is, in zak en as zit. „Want", zegt hy, „we kunnen er nog kou op krygen of hagel. We proberen het gewas HET MONSTER van Lochness is hoe kan het anders; het is immers lente? w^er gezien. Het mysterieuze geval is wat vroeger dan anders, maar de gehele natuur is iets eerder, dus waarom het beroem de monster niet? En zoals iedereen lacht om het Schotse dier, dat telken- jare in veler verbeelding opduikt, lachen velen om het stralende weer van de laatste tijd. Maar toch er zijn ook mensen die hun gezicht in zorgelijke plooièn trekken. Een ander buitenlands bericht doet al ver moeden waarom. In Noord-Afrika heeft men immer» te ïyden van een schier catastrofale droogte, die de oogsten vernietigt en hele kudden schapen, die niet voldoen de water kunnen bemachtigen, met de dood bedreigt. Zó erg is het in Neder land gelukkig niet, al zyn er ook hier groepen die in hun belangen worden geschaad. De tuinders byvoorbeeld on dervinden dat de belangstelling voor de verschillende koolsoorten praktisch nihil is. Er wordt meer van doorge draaid dan ooit en dat houdt in dat men grote stroppen leidt. De bloem kwekers staan er al niet beter voor. Er komt zoveel op de markt, dat er haast geen winst meer in zit, voor kwekers niet en voor handelaren al Een derde groep is die der koleh en oliehandelaren. Het seizoen begon indertijd voor hen zo goed, onder In vloed v^n de Suezkwestie, die velen zoveel mogelijk deed opslaan. De win ter was echter zacht en de omzetten liepen steeds meer terug, in februari vaak zelf» met dertig procent. De kledinghandel had het niet gehee. ongunstig. Winterjassen die de laat ste jaren toch al minder in trek zijn werden er maar weinig verkocht en de regenjassen liepen ook al minder goed, maar daar staat tegenover dat er ln de halfzware jassen een vrij flin ke omzet was, zodat men niet in zak en as behoeft te zitten. Van het goede weer profiteerden vooral de restauranthouders. Zy zagen kort geleden de toestand somber in de beperking van het benzineverbruik was daaraan niet vreemd maar de laatste weken hebben veel goed ge maakt. Zij konden het haast niet by- benen! De terrasjes waren menigmaal overvol en als gevolg daarvan stegen de omzetten aanzienlijk. Vooral de li monadefabrikanten en bierbrouwers konden lachen en de ysfabrikanten lachten aarzelend mee. Hun goede tyd is immers nog niet aangebroken. Ze kunnen alleen de beste verwachtin gen hebben. - of het lukken zal Aalsmeer De bloemenman in Aalsmeer was niet linder van streek. Met zijn snybloemen- handel liep het al niet beter. Hier het- elfde lied: drie weken vroeger dan vorig aar. En daarom een huis vol bloemen, :en uitpuilende veiling, maar een slappe narkt ook. Het borrelt de grond uit. an- ers, fresia's, violen, buiten de bolgewas- en. De pryzen zijn er ook naar. Voor de uinbouw is dit allemaal zeer onvoordelig. 3ie is meer gebaat bij donker koel weer. Dit zomerse weer is schadeiyk, zegt de handelaar, het doet de mensen aan andere dingen denken, in elk geval niet aan onze bloemen. De prijzen zijn dan ook erg ge zakt, maar van doordraaien is gelukkig nog geen sprake geweest. Als maatstaf mag in het Aalsmeerse gel den, dat over het uitdunnen van een kast snijbloemen anders om deze tyd veertien dagen werd gedaan tegen zeven nu. „Het borrelt bij ons de grond uit,' herhaalde de bloemenman nogmaals; hy dacht er het van, net als wij. tt dat we, net als u, niet bly zouden met dit meevallertje van een voor jaar; de terraszitters onder ons begroeten 'an harte. Het ging er alleen maar even stil te staan by die lieden en belangengemeenschappen, die het weer roepshalve niet helemaal vertrouwen Wanf zij zien niet alleen het zon netje overdag, maar ook de schaduw 's nachts, welke in de vorm van eer stevige nachtvorst plannen en gewas sen de das om kan doen. Aan mooi- weer-profeten hebben deze prakti sche lieden niets. En daarom glijdt het getureluur over de eerste grutto in het veld, het proestige getjittjaf van de merel, of het goedmoedige gepraat over de stand'ban 'zaken bij' de rhodo's, ribessen en krentenboompjes langs hun kouwe kleren af. Kort maar krachtig: het ei van Columbus is hen nog meer waard dan het (eer ste) ei van de kievit uit Wijmbrit- seradeel. Minister Luns in senaat Op een wijze passend voor rechtsstaat (Van onze parlementsredactie) Minister Luns heeft gistermorgen in de Eerste Kamer de verwachting uitgesproken, dat het vacuüm in onze betrekkingen met Indonesië nog wel geruime tijd zal blijven bestaan. Daaraan is weinig of niets te doen. De fundamentele moeilijkheden tussen beide landen beperken zich niet tot de kwestie Nieuw-Guinea, maar liggen veel dieper, zo zeide de bewindsman, De minister kon zich overigens van harte aansluiten bij de wens van prof. Beaufort (kath. v.), dat de spanningen in Indonesië zullen worden opge lost op een wijze, die een rechtsstaat past. Aan een uitvoerig betoog over de kwestie Nieuw-Guinea had de bewinds man kennelijk geen behoefte. Hij beperkte zich dan ook tot een herhaling van het re geringsstandpunt, zoals dit door de min.- president bij de algemene politieke be schouwingen in de Eerste Kamer is uit eengezet. De opmerking van de liberale senator mr Van Riel, dat het waar maken van onze verplichtingen jegens de Papoea bevolking de enige richtsnoer van het Nieuw-Guineabeleid dient te zyn, had de volledige instemming van de minister. Voortzetting van de beschavingsarbeid op Nieuw-Guinea achtte hy dan ook van uitermate groot belang. Ten overvloede wilde hy erop wijzen, dat overdracht van het beheer over N.G. aan de U.N.O. onze verhouding met Indonesië te dezen niet zou verbeteren, want een trusteeship van de V.N. zou voor Indonesië nog minder aanvaardbaar zyn dan handhaving van de status quo. De minister deelde de bezorgdheid van verschillende senator^ over het voorne men van Engeland zijn troepen op het vasteland te verminderen. De vraag of de NAVO-raad heeft besloten de Duitse legereenheden met atoomwapens uit te rusten, beantwoordde de minister ont kennend. Hierover behoeft niet de minste ongerustheid te bestaan Sprekend over de toestand in het Mid- leedwezen, dat de recente ontwikkel in de Gaza-strook bewyst, dat het di Nederland In de V.N. verdedigde sland- punt n.l. dat Israël niet gedwongen moet worden het Gaza-gebicd te ontruimen der dat voldoende garanties zyn verstrekt, het juiste is geweest. De regering, zo deelde mr Luns 'ecgt 1957 nderc deel var ïtwikkeldc ten behoi gebieden uitgetrokken gelden te bestem men voor de Hongaarse vluchtelingen in Oostenryk en Zuid-SIavië, de Joodse uit Egypte en de Arabische uit dc Gaza- strook. Hoe groot het bedrag zal zyn kon de minister nog niet zeggen. De Kamer zal hierover binnenkort een voorstel ont vangen. De minister kon prof. Beaufort (kath. v.) meedelen, dat de regering zich binnen kort zal beraden over de aanvaarding door Nederland van het individueel klachtrecht. Duitsland-Nederland Minister Luns hoopte, dat de komende besprekingen met Duitsland tot een be vredigende en volledige oplossing van de nog hangende geschillen zullen leiden, zo dat een streep onder het verleden kan worden gezet. Hij kon de verzekering ge ven, dat de schadeloosstelling van de slachtoffers „hoog op de agenda staat". Het vraagstuk gaat de regering zeer te Huidgenezing I PUROL irdrogen door Purolpoeder harte. In Bonn is het met de meeste na druk ter tafel gebracht. Wat de kwestie van de grensboeren betreft, van Duitse zyde is indertyd geweigerd de onder be heer staande ex-Duitse grenslanderyen aan te kopen, maar thans staat men in Bonn anders tegenover deze zaak. Op dit punt worden dan ook goede vorde ringen gemaakt. De suggestie van mr Van Kiel (lib.) om de teruggave van de Aus- landsbonds te verbinden aan een krediet, wilde de minister gaarne ln overweging De Duits-Nederlandse onderhandelingen liggen voor een belangrijk deel in het po litieke vlak. De delegatieleider moet niet alleen een goed financier, maar ook een geschoold diplomaat zyn Aan deze eisen voldoet de oud-minister van buitenlandse zaken, mr Beyen, ruimschoots. De onder handelingen bestrijken'een zeer groot ter rein en bet is daarom nodig, dat één be paalde figuur zich speciaal op dit werk concentreert. „De Nederlandse regering prijst zich gelukkig, dat zy mr Beyen voor dit moeilyke werk heeft kunnen aan trekken", aldus mr Luns in antwoord op kritische vragen van mr Van Riel. Europese integratie Over de Europese economische inte gratie hebben zowel minister als de on langs benoemde staatssecretaris E, H. van der Beugel het woord gevoerd. De minis ter verklaarde, dat na de ondertekening van de verdragen betreffende Euromarkt en Euratom (waarschynlijk tegen het einde van deze maand in Rome) de wets ontwerpen tot goedkeuring van de ver dragen zo spoedig mogelijk aan de Staten- Generaal zullen worden voorgelegd. Tus sen de regeringen van de zes landen is op bijna alle punten overeenstemming bereikt. „De Europese integratie is dezer dagen in een beslissend stadium geko men", zo constateerde de minister. Staatssecretaris Van der Beugel, wiens parlementaire debuut de Senaat zeer in de smaak is gevallen, behandelde uitvoe rig de problemen van de Europese ge- meenschappelyke markt. Volgende week behandelt de Eerste Ka mer de begroting van ootlog en marine. LANDBOUWBEGROTING IN DE KAMER NIJLPAARD ZWEET IN 'T ROOD 8851 Het nijlpaard heelt onde •en heel andi-re kleur dan op he (Van onze parlementaire redacteur) MET WEINIG ANIMO heeft de Tweede Kamer een begin gemaakt met de behandeling van de begroting van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. De room is er af, zo constateerde de heer Biesheuvel (a.r.) terecht. Inderdaad, want in de dagenlange debatten over de „besteddngs- riota" is de positie van de landbouw een der hoofdpunten in het débat ge weest. Het wachten is nu op de wettelijke maatregelen om de structuur van de landbouw te verbeteren. Uit dit deel van het debat is echter reeds gebleken dat de a.r.-fractie een milder standpunt inneemt tegen de plan nen van minister Mansholt, voor de sanering van de kleine bedrijven, dan de fractie der K.V.P. De bewindsman van Landbouw wil d« arbeidsproduktiviteit in de landbouw op voeren door het treffen van voorzienin gen voor een minimumbedrijfsgrootte. door de geleidelyke opheffing var kleine bedrijven, door splitsing vai bedrUven, verbetering van de krediet- voorziening en van de opleiding van d« boer en de landarbeider. Nu heeft de heer Engelbertink (kath. v.) reeds verklaard, dat hy niet zal kun nen -meewerken aan de gedwongen ophef fing van de kleine bedrijven. Aan wette lijke regelingen op dit gebied had hy geen enkele behoefte. Talloze kleine bedrijven worden byv. door renteniers uitgeoefend. Deze bedrijven zyn dus misschien niet geheel rendabel, voor de eigenaars is dit niet het ergste. Zy zien de inkomsten uit dit bedryf als een soort bijverdienste Het zou dus onjuist zyn om byv. alle be dryven beneden de 5 ha te laten verdwij nen. Daar was de heer Biesheuvel (a.r.j het wel mee eens. Maar verder was hi; op dit punt minder afwijzend dan de heer Engelbertink. De sanering van de klein< bedrijven zag hij niet bij voorbaat als iets socialistisch. De a.r.-fractie zal dit voorstel op objectieve en constructieve wyze bekijken, maar dan moet minister Mansholt niet het socialistische stok paardje gaan berijden. Hy begreep dat de heer Mansholt geen typische a.r.-politiek zal voeren. Dat maakt ons natuurlyk wat kritisch, aldus de a.r.-afgevaardigde, maar dat wil niet zeggen, dat wii op elk voorstel een etiket gaan plakken. Wel drong de heer Biesheuvel er bij minister Mansholt op aan om het georganiseerd agrarisch bedryfsleven niet alleen by de uitvoering, maar ook by de voorbe reiding van het structuur- of sanerings- beleid in de landbouw te betrekken. Hy betreurde het dat de minister het structuurbeleid koppelt aan het prijsbe leid. g aangetoond, dat dit de rode kleur met bloed ar in samenstelling e maken heeft en (NADRUK VERBODEN) Landbou ivschap Zo wilde de heer Biesheu niet schuldig maken aan het een etiket op het beleid Mansholt. Maar kritisch zal hij toch wel zyn. Hoe kan dat ook anders als de heer Burger nog onlangs op het congres van v d A. verklaarde, dat veel van het agrarisch socialistisch verkiezingsprogram ït regeringsprogram is overgenomen? Het grootste bezwaar van de a.r.-afge- tardigde tegen de socialisten was dat zij eer uit de voorstellen van het land- >uwschap willen halen dan er in zit. In deze voorstellen werd alleen gepleit >or een nieuwe kostprijsberekening voor het garantieprijs- en pachtprysbeleid ner is officieel het bedrag van f 350 min. genoemd. Dat heeft alleen de voor- r van het Landbouwschap, de heer Louwes, gedaan, die vermoedelyk een voorstander is van de „shock-therapieme- thode". Het was dus een theoretisch be drag en er is wel degelijk aandacht ge schonken aan de gevolgen voor de pacht- bedryven. Wat de nieuwe melkgarantieprijs betreft zeide de heer Biesheuvel dat de provin- Drenthe en Overijssel er weer be trekkelijk slecht afkomen En juist in deze provincies wordt men het slachtoffer van de blokkering. De veehouders en de rog- geboeren zullen worden getroffen Dat moeten de tegenstanders van de motie- Blewenga maar aan de mensen duidelyk gaan maken. Van de heer V. d. Weyden (kath. kre gen we weer het jaarlijkse verhaal te horen over het feit dat we nog steeds geen volle melk te drinken krijgen. Als het vet niet wordt afgeroomd, dan is ook ome boterexport geen probleem meer. Waar om wordt de room niet ingevroren, zodat 's winters boter kan worden gemaakt en de mensen niet zoals thans een mengsel van melkpoeder en water wordt voorgezet? De socialistische afgevaardigde, de heer Egas, besteedde veel aandacht aan de ach- teruitstoelling van het platteland. Daarom is juist een structuurprogramma voor de landbouw noodzakelyk. Sanering van kleine boerderijen vond hy juist. De mi nister moet nu spoedig met wetsontwer pen komen, zo zeide de heer Egas. die het betreurde dat de bestedingsdwang van de geblokkeerde f 50 min. van de baan is. Hy maakte ernstig bezwaar tegen een verhoging van de pachtprijzen als gevolg van de verhoging van de eigenaarslasten. De heer Biewenga (a.r.) was verheugd, dat de Interimregeling bouwkosten land en tuinbouwscholen is afgekomen. Deze regeling is echter rniet voldoende. Waar zullen de nieuwe winter- en middelbare scholen worden gevestigd en gooit de be stedingsbeperking geen roet in het eten?, zo vroeg hy. De heer Biewenga betreurde het dat aanmerkelijk lagere bedragen zyn geraamd voor de uitvoering van cultuur technische werken. Vooral op boerenwer ken is bezuinigd. Kan dat ook door be stedingsbeperking of door het feit dat de minister nooit veel voor deze zaken heeft gevoeld? Nog verschillende sprekers zullen by deze begroting het woord voeren. Dat zal eerst vrijdag kunnen geschieden, want vandaag heeft de Tweede Kamer, l.v.m. de begrafenis van de heer Ten Hagen, niet vergaderd. 'n geheel nieuw middel tegen Slik dit tabletje en stil de pijn Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die p ij n I ij k e aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkejijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrywaring van pijn. HEMOTABS

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5