Avonturen van Spekkie en Blekkie BOLGEWASSEN IN KEUKENHOF GROEIEN ERG HARD Geen ontspanning op geldmarkt GEORGANISEERDE ACTIE VOOR UITZENDING ZIEKE KINDEREN Maatsehappijflitsen Gasfornuizen - Gascomforen - Gasgeysers en Gasovens ^0 |\J Zonen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 14 MAART 19S7 Blijft openingsdatum van kracht? Diverse soorten tulpen in de kas bloeien al TN DE KEUKENHOF LIEP gistermiddag de heer T. van Waveren. De zon A goot gul haar gouden stralen over dit mooie plekje en er heerste een temperatuur alsof we midden in juni zaten. „Ik ben nog niet zo'n erg oude vent", zo zei de heer Van Waveren hij zal, schatten we, tussen de 55 en de 60 zijn „maar ik heb in mijn leven nog nooit meegemaakt, dat alles zó vroeg was. Alles is veertien dagen vroeger dan normaal en vergeleken bij verleden jaar toen door het koude weer de bolgewassen abnormaal laat waren, is het wel vier weken vroeger". „Ik ben erg bang", zo ging hij voort, „dat we dat straks allemaal zullen moeten bezuren. Je zult het zien, we zullen nog sneeuw, hagel en kou krijgen". We zullen hopen, dat de heer Van Wa veren er met zijn minder optimistische voorspelling naast is, maar afgezien daar van wordt het zo langzamerhand toch wel een groot vraagteken, of het Keuken- hofbestuur, de oorspronkelijk geplande datum van begin april zal kunnen hand haven. wil men niet het risico lopen, dat diverse bolgewassen voor de openings datum zijn uitgebloeid. De crocussen bloeien allemaal zowel de species, de kleinbloemige als de groot- bloemige. De gekoelde narcissen laten links en rechts hun trompetten al open springen en het is met dit weer nog slechts een kwestie van een week of daaromtrent, en dan komen ook de on- gekoelde in bloei Zo hier en daar in de streek bloeien al enkele soorten en od de Rijnsburgse veiling Flora zijn al dui zenden stuks narcissen van het vrije veld aangevoerd. Van de tulpen hebben we al diverse hoekjes met de grappige vroe ge tulipa Kaufmanniana zien bloeien. Op luwe plekjes zagen we ook al bloeiende hyacinten en ook bij dit gewas kan het heel hard gaan. Vooral als we voor de variatie eens een zacht voorjaarsregentje krijgen. De blauwe druifjes tonen, zij het nog diep tussen de bladeren hun blauwe De bankblljettenomloop is blijkens de weekstaat der Nederlandsche Bank van 11 dezer met 87 miljoen gedaald tot 3873 min., een ruim bedrag, hoewel het peil voor de ultimo nog niet bereikt is, doch de circulatie biedt nog mogelijkheden voor verdere terugvloeiing. Dit heeft de banken kennelijk lucht ge geven en zij hebben daarvan dankbaar gebruik gemaakt door 75 min. van haar dure voorschotten af te lossen tot 105 min. Zij waken angstvallig haar saldo op peil te houden en kunnen zich geen en kele vrijheid veroorloven, aangezien zij in het begin geen reserve hebben ge kweekt en door verdere aflossing onder de verplichte kasreserve zouden geraken. Het betrekkelijk hoge bedrag der voor schotten wijst op de nog uitermate moei lijke positie der geldmarkt, waar nog geen ontspanning is en geld zeker niet beneden 3%*/i is te krijgen. Zonder aanspreken van de goudvoorraad is de deviezenreser ve aangegroeid met 5 min tot 771 min, zodat goud en deviezen samen 3874 min bedragen. Gisteren zijn de 14 dagen verstreken voor de terugkoop van het door de cen trale bank van de handelsbanken overge nomen schatkistpapier. De banken zullen daarvoor ruim 60 min. moeten ver schaffen en het aangaan vam nieuwe voorschotten is hierbij niet uitgesloten De schatkist versterkte haar positie van 121 min. tot 145 min. Deze week is voor ruim 5 min. schatkistpapier vallen. Op 15 maart moet de schatkist rente en aflossing van enige leningen be' talen. Andere saldi daalden 10 min tot 25 min., hetgeen zonder toelichting moeilijk verklaarbaar is. Steer in 't gerin D« „Nieuwe Leidsche" et in I trosjes en diverse andere bijgoedgewas- jes staan ook in bloei. We noemen slechts chionodoxa. scilla's. de fluwelig paarse iris reticulata met de gouden stipjes, enz In de kas In de kas staan al diverse soorten in volle bloei. Daar prijkt de purperen De- meter al in volle glorie; daar steekt de voorname, vlammend rode Hollands Glo rie. de grootste tot nu toe gewonnen tulp, zijn bakken-van-bloemen al naar boven; daar staat stil en bescheiden in een hoekje de witte fosteriana Purissima in al haar eenvoud naast de uitdagend getinte Lustige Witwe. schreeuwend- .ood met witte rand; men ziet daar de héérlijk geurende oranje Bruno Walter al in feesttooi en de lila Emmy Peeck. de roodgele Prins Carnaval en verschil lende andere variëteiten. Ramen wijd open En hoewel men de ramen zo wijd ze maar kunnen heeft opengedraaid en men „lucht" alsof we midden in de honds dagen zitten met een fikse onweersbui op til, men kan de stormachtige groei met zo'n verrukkelijke temperatuur niet afremmen, laat staan tegenhouden. Bij alle vroegte is het ook een onge woon verschijnsel om in de tweede week van maart in de Keukenhof de gazon sproeiers al in actie te zien op de hoge gedeelten. Intussen zijn verschillende standhou ders al begonnen met de kantoren bij de ingang schoon te maken; gaat men hel restaurant zo langzamerhand ook uit de winterslaap wekken en zit vl?' bij het ?norme levensgrote beeld van de ruiter- te-paard aan de Loosterweg heel rustig een zwarte zwaan op haar nest. Volko men onbewogen en met een hoofse min achting voor alle geroezemoes rondom en met helemaal geen zorgen over de vraag of die openingsdatum nog veran derd zal moeten worden of niet. Kamp te Westkapelle herleeft Het verzet der Ambonezen, aangesloten bjj de Partai Nasional Maluka Selaton in het woonoord in Westkapelle Is thans definitief gebroken. Het kamp herneemt langzaam aan zjjn oude aanzicht en de vele hopen vuil, welke het bijna een jaar lang ontsierden, zijn grotendeels ver dwenen. In alle opzichten tonen de Am bonezen zich buitengewoon meegaand en elf Noordivijk TN DE LICHTBOEI werd gisteravond de oprichtingsvergadering gehou den van de afdeling Noordwijk van het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en gezondheidskolonies. Tot de oprichting van deze afdeling was besloten op een onlangs gehouden ouderavond van de openbare lagere school. De heer P. Kleyn, die de leiding van deze verga dering had, verwelkomde de aanwezigen en begroette in 't bijzonder zuster Van Leeuwen van Het Groene Kruis, de leden van de gemeenteraad de heren F. Rippen en H. J. Schmohl en de heer L. A. Landsmeer, adjunct- diirecteur van het genootschap. De heer Landsmeer vertelde dat het genootschap in 1901 is opgericht en thans 600 afdelingen telt, verspreid over het hele land. Het exploiteert een twaalftal kolomehuizen en herstellingsoorden. bosrijke omgeving zijn gelegen. In deze tehuzien verricht het genootschap een preventieve gezondheidstaak. De ge middelde verblijfsduur is 4 5 maanden. Voorts deelde spr. iets mee over de behandeling van lichamelijk gebrekkige kinderen in „Bijsterbosch" te Epe, waar bij soms frappante resultaten worden be reikt. In de herstellingsoorden worden de kinderen uitsluitend op medisch ad vies opgenomen- De verpleging draagt uiteraard een massaal karakter. De laat ste jaren begint zich echter een belang rijke wijziging in de behandelingsmethode te voltrekken, daar zich onder de patiën tjes een toenemend getal geestelijk on- evenwichtigen bevindt. Deze verschui ving van het fysieke naar het psychische vlak vereist een geheel aangepaste ver pleging. Naast de voorzorg kent men dan ook de zogenaamde tussenzorg en nazorg, aldus de heer Landsmeer. Ook hiervoor heeft men bepaalde methoden. Spreker ging vervolgens nader in op de vraag of de kinderen tijdens de kuur niet achterop raken bij het onderwijs. Dit is niet het geval want de kinderen ontvangen in de tehuizen ook onderricht. V erpleegkosten De verpleegkosten worden zo laag mo gelijk gehouden, aldus spr., daar het Rijk, de provinciale gemeente en ook de zie kenfondsen euhsidies verstrekken. De rest moet door de ouders worden betaald, waarbij zonodig uit de afdelingskas gehol pen kan worden. Het centraal genootschap, als oudste grootste organisatie op dit gebied. zegenrijk werk voor kinderen van alle gezindten, aldus besloot de heer Lands meer. Een uitvoerige bespreking volgde op deze causerie. Na de pauze vertoonde de heer P. Kleyn een film welke een goed beeld gaf van een kuur in één van de koloniehuizen. In het bestuur werd gekozen mevrouw J. Link en de heren P. Kleyn. W. Rende ring, H. van Venetiën en E. J. Vink. De functies zullen onderling worden verdeeld. Jaarvergadering Geref. vrouwenvereniging In het verenigingsgebouw herdacht dc Geref. vrouwenvereniging „Wees een zegen", haar 20-jarig bestaan. De presi dente, mevrouw T. Bouma-Vellenga, sprak een welkomstwoord. In de afge lopen jaren hebben we steeds in een pret tige sfeer vergaderd, aldus spr., we had den gelukkig nooit moeilijkheden. Onze vereniging is een echte vrouwenvereni ging, de logica is wel eens zoek, maar mis schien gaat het daarom juist zo goed! Be stuursverkiezing wordt niet gehouden, op aandrang van de leden blijft het bestuur steeds aan. De secretaresse mevrouw E. Haasbroek v. d. Niet en de penningmeesteresse me vrouw M. KorbeeHouwaart brachten de jaarverslagen op rijm uit. Er is een kleih batig saldo, er is ook een bloeiend ver enigingsleven; het aantal leden is 33. Er wordt veel werk verricht in de vorm var breien en vervaardigen van kledingstuk' Namens de Geref. diaconie feliciteerde de voorzitter A. G. van Asten de vereni ging. Spr. gewaagde van dank en waar dering voor het werk van de vereniging en hoopte voor de toekomst op dezelfde prettige samenwerking tussen de vereni- richt met 350.000 verpleegdagen per jaar ging en de diaconie. interneerd zijn geweest in Schevenlngen of Doetinchem. vond zonder enig Inci dent of demonstratie plaats. Door hun goedwillende houding her kregen de Ambonezen te Westkapelle hun algehele bewegingsvrijheid zodat met in gang van maandag de politiebewaking van het kamp werd opgeheven. De kin deren die sinds mei van het vorig jaar van school werden thuisgehouden, zouden aanvankelijk maandag weer de lessen vol gen, doch door de plotselinge spontane medewerking van de Ambonezen werd hel gemeentebestuur van Westkapelle als het ware overrompeld zodat men niet tijdig zorg had gedragen voor het plaatsen van de benodigde schoolbanken en het in orde brengen van leslokalen, doch morgen kunnen de Ambonese kinderen weer maal onderricht ontvangen. Russen in O.-Duitsland legering is verlengd Oost-Duitsland en de Sowjetnnie heb ben gisteren een verdrag gesloten, dat de legering van 22 Russische divisies (400 man) in de oostzone van Duitsland reg Via de televisie heeft men in Duitsland kunnen zien, hoe Gromyko. de Russische minister van buitenlandse zaken en' de minister van defensie, Zjoekof vooi Sowjetunie en twee Oostduitse minli uit naam van hun regering bekenden. De tekst van de overeenkomst is niet officieel vrijgegeven, maar komt overeen met die van het verdrag tusser Rusland en Polen, dat op 17 december is gesloten. De overeenkomst ts. zo ver klaarde minister Gromyko, tot stand gekomen op baei6 van de Leninistische oeginselen van gelijke rechten, eerbied voor eikaars soevereiniteit en niet-inmen- ging in eikaars binnenlandse aangelegen- Hiermede ts voor Oost-Duitsland de 11- lusie, dat de legering van Sowjettroepen tijdelijk zou zijn, wel vervlogen. Over de Westduitse bondsrepubliek zei Gromyko, dat dit land zich langzamer hand moet realiseren, dat hereniging van Duitsland en herbewapening niet samen kunnen gaan en dat men de mening van Oosr-Duitsland op dit punt niet meer kan Ministers bij uitvaart van mr. Ten Hagen Vanmorgen is in de St Dominicuskerk te Nijmegen de requiemmis opgedragen voor de maandag overleden mr. C. J. A. M. ten Hagen, in leven lid van de Twee de Kamer en van de gemeenteraad van Nijmegen De belangstelling voor de droeve plech tigheid was zeer groot. Onder de vele aanwezigen in het kerkgebouw waren de ministers Hofstra, Witte en Samkalden, de voorzitter van re Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, de voorzitter van de kamerfractie van de P.v.d.A., mr. J. W. A. Burger, de voorzitter van die partij, de heer E. Vermeer en tientallen Kamer leden. Ook het volledig college van B. en W. en tal van raadsleden van de gemeente Nijmegen, alsmede burgemeesters van de omliggende gemeenten gaven blijk van hun belangstelling. Na de mis werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld op het kerkhof Jonker- Arbeider sdemonstraties in Tsjechoslowakije Het Tsjechoslowaakse blad Rude Pravo, het orgaan van de communistische partij, publiceerde gisteren een bericht over her haalde arbeidersdemonstraties en een vij andige stemming in een grote staal fabriek. Zij wensten verbetering van de outillage. Volgens het blad zijn de ar beiders weer rustig aan het werk ge gaan, toen de directie verbeteringen had laten aanbrengen. Rechter Sjarif van de landraad te Dja karta, die onlangs in met middenpunt var de aandacht kwam te staan door eer actie tegen een aantal vrijsprekende von nissen, en daarop vertrok om een reis om de wereld te maken, is tijdelijk ont slagen, omdat hij zonder toestemming naar het buitenland vertrokken was op een ogenblik, waarop zijn naam in op spraak was gekomen. Het hoofdparket heeft stappen genomen om hem terug roepen. Verklaard wordt dat Sjarif con missaris is van een handelsfinma te Dji karta. Graeia en Rainier winkelen. Enot. Dividendvoorstel 12 (12) pet; be drijfswinst 745.754 (772.460), na afschrij vingen en belasting winst ƒ300.460 (263.420); reserve verhoogd met 50.000 tot 400.000; omzet weer hoger, 'doch ho ger winst kon stijgende kosten en minder opbrengst te Amersfoort nifct goed ma ken; nieuwe fabriek te Amersfoort ge reed, doch stagnatie groter dan voorzien; gevolg produktieverlies en niet mogelijk volledig aan vraag naar brilleglazen; fa briek te Amsterdam werkte op volle ca paciteit; nieuwe verkoopvestigingen te Utrecht, Arnhem en Leeuwarden; ver dere mechanisatie, vernieuwing en uit breiding op komst; 1957 beter dan 1956. Het verdere deel van de avond werd gevuld met wedstrijden, opvoering van schetsjes en spelletjes, waarna een ver loting werd gehouden. Ds. B. Bouma be sloot de gezellige avond. Christen-vrouwenbond was bij een In de zaal van de Geref. kerk aan de Vinkenbaan te Noordwijk Binnen ver gaderde de Christen-vrouwenbond onder leiding van mevr. D. Hoogstratenv d. Haak. De heer Van Deuzen vertoonde een tweetal interessante films, namelijk „Dwars door de Sahara" en „Bruin goud". Deze laatste film gaf een beeld van de produktie en de verwerking van cacaobonen tot het eindprodukt: de chocolade. Voorts werd in deze film een kijkje gegeven in een moderne cacaofabriek te Weesp. In de pauze konden de aanwezigen de produk- ten ook proeven, wat uiteraard zeer op prijs werd gesteld. Meegedeeld werd dat in april het jaarfeest zal worden gehou den. Mevrouw Schut besloot de geslaagde, zeer druk bezochte, avond. „Klein Avifauna" vergaderde De vereniging van vogelliefhebbers „Klein Avifauna vergaderde in Ons Ge bouw onder leiding van de heer W. de Haas. Deze verwelkomde in 't bijzonder de heer A. van Mook uit Leiden een der specialisten van de bond, die zou spre ken over het kweken van zang- en kleur- Na de behandeling van de gebruikelijke huishoudelijke zaken was het woord aan de heer Van Mook. Deze behandelde eerst fouten en ziekten van kanaries en gaf middelen aan ter bestrijding van deze euvelen. Uitvoerig ging spreker in op het ontstaan van deze zang- en kleurkanaries. De Spanjaarden brachten wilde kanaries mee van de Canarische eilanden. Deze vo gels kwamen in Duitsland terecht, waar ze opvielen door hun prachtige zang. Men begon ze daarom in gevangenschap te kweken, waarbij de vogels hun groene pigment verloren en de vetkleur over bleef. Zo ontstonden de gele kanaries. Door kruisingen, onder andere met rode sijzen, en door toepassing van de erfe- lijikheidsleer. werd het mogelijk kanaries in een grote verscheidenheid van kleuren te kweken. Dit is niet met een handom draai te leren, daarom is uitwisseling van eikaars resultaten in verenigingsverband noodzakelijk. Een uitgebreide discussie volgde. Gesproken werd onder meer over het voederen van de kanaries tijdens de kweekperiode. In de pauze werd een stel blauw-grijze roodstaarten verloot. De heer J. van Bee- len werd winnaar. Tenslotte werd nog meegedeeld dat in april een vergadering zal worden gehouden, waarop tropische vogels in beeld gebracht zullen worden met de epidiascoop. Interunle. Winst 2,85 min na 700.000 dotatie algemene reserve en 1,5 min, reserve koersverschillen; voorstel divi dendreserve aan winstsaldo toe te voegen en 20 pet uit te keren, w.v. 10 pet in aan delen; onverdeeld saldo 381.841 (v. j. 14 pet contant); aandelendividend voor 8 pet belastingvrij; ontvangen dividend en interest ƒ3,6 min; gerealiseerde koers verschillen ƒ1,59 min; geplaatst kapitaal 31/12 ƒ21,82 (v. j. 21,15) min; vermogen ruim ƒ66 min; waarde aandelen en kos ten 316 (314V4) pet; waarde effecten vol gens beurskoers 63,1 min kostprijs 40,8 min; belegging: Ver. Staten 48,2 (49,4) pet. Canada 11,6 (11,1), internationale con cerns en soheepvaart 28,4 (29,2), lokale Nederlandse bedrijven 6.4 (5,9), diverse landen 4.5 (3.1). onbelegd 4,5 (3.1); belang bij Koninklijke en Unilever uitgebreid, bezit preferente aandelen verminderd, Zuidafrikaanse waarden grotendeels om gezet in Shell Transport and Trading. Sarakrcek. Am. groep in San Francisco zal optie op werkovereenkomst gebruiken; emmerbagger wordt geïnstalleerd; binnen 18 maanden moet exploitatie beginnen op straffe van verval. Du Pont. Winst-1956 8,20 (9,26) dollar per aandeel. Shell Jordanië. Plan om bedrijf 1/7 te sluiten en over te dragen aan Jordaanse onderneming. Am. T. en T. Bestuur verwerpt voor stel aandeelhouders om aandelen in vie ren te splitsen. Int. Nickel. Winst-1956 96.2 (91,5) min. d. of 6,50 (6.14) d. per aandeel. Produktles. Preanggerrubber februari 48 (v.j. 61) ton rubber, jan. febr. 105.5 (125,5) t.; Majanglanden febr. 141 (160,8) t.; 1956/57 1405 (1380) t.; Moormann febr. 75 t. rubber. 3 qt. koffie; 2 mnd 159 (185) t. en 3 (42) gt.; Ngredjo jan. 72,3 (55,5) t. rub ber Goodyear. Investering-1956 89 min. d. Handelmij v.h. J. F. 8!ck en Co. Bruto winst 1955/56 1.51 (1,49) min.; netto 222.473 (352.894); reeds voorgesteld di vidend 11 (15) oude en 5Mi nieuwe aan delen; kap. 1,71 (1) min.; oorzaak geste gen kosten, w.o. emissiekosten; omzet gro ter; werkkterrein Afrika (Goudkust, Fr. Gezellig winkelen in Lausanne. Dat deed gisteren prinses Gracia van Monaco met haar gemaal Rainier tijdens de eerste korte vakantie, die het echtpaar na de geboorte wan Caroline in Zwitserland doorbrengt. Toch is het niet alles om sprookjes prinses te zijnEen grote menigte volgde de prinses en de prins op de voet, hield de pas in als Gracia voor een etalage stilstond en marcheerde mee op als Rainier zijn vrouw meetrok om verderop te paan. TER AAR Verkeersexamen Dinsdag werd door de rijkspolitie op de beide scholen schriftelijk verkeersexa men afgenomen. Op de school voor Chris telijk Volksonderwijs namen 19 leerlingen aan deze proef deel, van wie er één werd afgewezen. Op de Rooms-Katholieke school slaagden alle 72 leerlingen. De Weense pianiste Ingrld Haebler heeft de Harriet Gohen-Beethoven-medaille voor 1956 gekregen, die ter nagedachtenis aan Arthur Schnabel door' Harris Co- hen te Londen werd ingesteld. Deze me daille wordt uitgereikt aan jonge pianis ten die gedurende dat jaar de beste pres- ties op het internationale concert-podium hebben verricht. Amerikaans bedrijf te Nijmegen De Amerikaanse olie-apparatenfabriek Coleman heeft onderhandelingen met de gemeente Nijmegen gevoerd over vesti ging van een fabriek nabij het Maas- en Waalkanaal. Voorlopig op 1200 vierkan te meter terrein, doch later wil men uit breiden. Het bedrijf dient van de Benelux. Kameroen, Nigeria enz.); hoop op lonen de zaken mits geen politieke storingen; onkosten en belasting d 1,12 (1,02) min., emissiekosten 45.159. Texas Comp. Winst 1956 302 (262) min. d. of 5,51 (4,79) per aand.; meer verbruik verwacht; aantal geboorde bronnen 1792 (1620); reserves van ruwe olie en natuur- gas record van 3080 min. vaten. De Lampongs. Produktie februari 36 ton, jan./febr. 72 t Alg. Exploratie. Produktie febr. 16.500 (v.j. 27.500) kgt.; jan./febr. 33.100 (58 000). ALLEEN DE BESTE FABRIKATEN ALS: JUNKER EN RUH KUPPERSBUSCH DORDRECHT ETNA ATACenx. Fasto geysers enz. Erk. installateurs KORT RAPENBURG 10 - TEL. 20025 Personeel gevraagd Gehuwde dames en meis jes kunnen direct geplaatst worden bij de Zuid-Hol landse Loonbedrijven, Val kenburg Z.H. Werktijden door U zelf te bepalen. Voor inpak- en sorteerwerk. Nette Werkster gevraagd, 1 x per week, van 91 uur, ƒ5. Resedastraat 53, Leider dorp, Tel. 30180. 0 Aan net meisje dat ple zier heeft in huish. we>rk, wordt in klein gezin, flat bewonend, prettige werk kring aangeb. Burggraven- daan 114. Te huur gevraagd Chr. ondeirw. zoekt rusti ge zlt-slaapk. met pension. Br. met prijsopg. onder No. 8995 Bur. Blad. Woningruil Te ruil aangeboden een 3-k. flat 4n Morgenstond Den Haag, 2e verd. met grote keuken en badkamer. 2 bal kons, grote bergplaats 4x4 meter, huur 73.60 (geen huurverh. per 1 juli). Gevr. eengezinswoning buiten Den Haag. hogere huur geen be- Br. No. Blad. Te koop gevraagd Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendulestellen, kris tallen kronen, goud, zilver, dekenkisten, koperen voor werpen, Perzen enz. Brem- mer, Morsstraat 41, tel. 26918, Goegerritsteeg 1, tel. 22791. Gevraagd: Prieel of tuin huisje in goede staat. Ver plaatsbaar. Brieven no. 8990 bur. van dit blad. 0 Gevraagd voor visbootje een lichte Aanhangmotor, tegen billijke prijs. Brieven j. 8993 bur. van dit blad. Te koop aangeb. J Aangeb. s.g.a.n. beige kinderwagen. C. v. Beelen. Ouwehandstraat 8, Katwijk soir 225 cm., tafel len, bl. eiken in neo-goti- >che stijl voor 300.—. De Goejestraat 31, Leiden, tel. 26056. 0 Te koop: enken schemer lamp m. rokkap 12.50. eik. huisk. tafel 7.50, uitschuif- tafel 10, mah. tafel 7.50, gang lantaarn 2.50. Bij- dorpstraat 2, Voorschoten Kleine suinige Auto, Aus tin, benzine 1 14, prima staat ƒ625. Julianastraat 12. Enige bespeelde doch als nieuwe studie-orgels 150, 160. Harp-orgel 325. Des- gew. in huurkoop bij W. A Gouw, Terweeweg 10, Oegst- geest. Aangeb. Singer handnaai machine, in prima staat. compL met kap, prijs 45. Singer trapnaaimach. (ring- spoel) Lnzinkbaar, in zeer goede staat, prijs 110. He renstraat 23, Leiden. Telef. 32027. Aangeb. plano-accordeon, 12 bas, mooie toon, zeer ge schikt voor leerling, 40. Brieven no. 8994 bur. blad. 0 Wegens vertrek. Philips radio 3 golfb. 45. Eleotrro Lux sleestofzuiger 125 V. compleet 17.50, elekbr. grarnm. met p. up. 17.50. Voldersgracht 41. Diversen Moderne mensen slapen in moderne ledikanten. Cleo patra van Auping, divanbed den, ledikanten, opklapbed- den van Lemafa. De Kleine Winst, Haarl.straat 51. Uw gootsteen verstopt? Wij leveren 'n handig pomp je v.a. 2.25. Voor de schoon maak, trappen, emmers, tei len, sponzen, zemen, borstels, kastpapier enz. De Lange, Hoge Rijndijk 74, Hoofdstr. 26 Leiderdorp. Alvorens wéér ook, een auto te kopen of te verkopen bezoekt éérst De Enavo Autoveiling. Per week plm. 200 gekeurde wagens met unieke garantie. Iedere vrij dag Veemarkthal Rotterdam van 24 en 7—9 uur. Inl. Financiering koerslijst Hoofdkant. Amsterdam. Dis cusstraat 17. telef. 717122 en vrijdags Rotterdam 25888. Deiftsche Zaadhandel. Ge- versstr. 65, Oegstgeest, Telef. 25494. Groenten- en Bloemen- zaden, Vogelzaden, Honden brood. Bestrijdingsmiddelen. Gereedschappen. Kienzle zakhorloges 13.75, Polshorloges 19.25 en 24. Junghans horloges, Pendules, Wekkers, Keuken klokken en Koekoekklok- ken. Horlogebanden in alle prijzen. Repareren van alle soorten uurwerken. W. van Kampen, Mare 102, 0 Koopt nu een huiskamer- lampekap v.a. 7.50, mod. schemerlampjes, compleet 5.25, wandlampjes, compl f 3.95. Grote staande sche- merlaropekappen v.a. 9.95. Ballon met rand, voor keu ken 1.49. De Lange, Hoge Rijndijk 74, Tel. 23425. Voor de schoonmaak een nieuwe stofzuiger. Ruton - Holland Electro v.a. ƒ135.-. Sleestofzuigers vanaf 115.- Vraagt eens demonstratie. Fa. De Lange, Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425. Hoofdstraat 26, Tel. 26166. Solex Standaard f 349.50, p. m. 17.30. Solex de Luxe 395.—, p. m. ƒ20.24, inclu sief All Risk verzekering. Service Station Gebr. Huis man, Hogewoerd 6668, Tel. No. 31292. 0 Pootaardappclen. Goed gekeurd: Eerstelingen. Noor delingen. Bevelanders. Li- bertas, Furore. Bintje, Meer- landers. Doré's. Eigenhei mers gele en blauwe. Koop- man's blauwe. Fa. Wed. C. A. Verhoog, Tel. 2430, Voor schoten. Dames! Voor de betere permanent moet U bij ons wezen. Geen warmte op het hoofd. Permanent 5 of 7 gld. Wassen, watergolven, ondu- leren, haarknippen in de mo derne stijl. Bespreekt vroeg tijdig. Heren, bezoekt de kap per voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8, Tel. 26218. H.M.W. dubbel-zit brom fiets met dubbele veer-ele- menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen. Prijs ƒ725.—. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668. Volkstuinders. Volledig samengestelde Kunstmest A.S.T. 12 10+18, 5 kg ƒ2.10, 10 kg ƒ4. 25 kg ƒ9.40, 50 kg 17.75, franco huis. gratis prijscourant v. Kunstmest. Fa. Verhoog, Tel. 2430, Voor schoten. Chique driezitsbankstel, modienne clubsbelilem, dres- •s, uitschuiftafels, moder- Eng. kinderwagen, kin- dertafeilstoel, kinderbox, typetafek kapokbedstellen. ledikanten. opklapbedden, wringers, vloerkleden, grote en kflieune rijwielen. (Koopjes halen). Bij Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen wimkel- Katwijk aan Zee. Uitslag verloting door twee klassen de Chr. Huishoudschool gehouden ten bate van „Goed zo". Hoofdprijs: pop cn poppcnultzet 104. Verdere prijzen gevallen op 616, 178, 52, 521. 431, 652. 483, 792. 542, 64. 161, 603. 375, 162, 449 en 244. 0 Singer trapnaaimachine, radio, prima coats, divan, grote pracht Siemens radio met stalen buizen, stalen douche, kasten, boekenkas ten, 2 pers. ledikant m. aan gebouwde kastjes, spiralen. W. F Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o.v. V. en D. Let op Tel. 23261. Vakantie-adressen Pension aangeboden, bos rijke omgeving, ƒ5.50 p. dag oer persoon. Stromend wa ter. Adres: A. van Boort, Nederstraat 17, Amerongen. 3. Spekkie greep zijn twee koffers en ging zijn vrind voor, het gangpad door en het trapje af. Terwijl het gejuich van het publiek tot een ovatie aanzwol, schoot er een keurig in het zwart geklede man op hem toe, die zijn beide koffers van hem aanpakte. Spekkie keek even verschrikt toen hij zag dat zijn be zittingen, en vooral zijn vijftigduizend knol- Iers, door een paar vreemde handen werden aangepakt, maar de agent knikte hem be moedigend toe. „Dat is stadhuisbode Zibbel. jongeheer", zei hij glimlachend. „Hij heeft opdracht voor Jul lie bagage te zorgen De stadhuisbode, die een klein wagentje met een hoog handvat bij zich had, greep ook de koffers van Blekkie aan en stuurde ze dan handig tussen de menigte door in de richting van het stadhuis. Spekkie wierp er nog eveh een niet geheel geruststellende blik op, maar dan kreeg hij geen gelegenheid meer om er nog verder naar te kijken, want zijn vader en moeder doken plotseling voor hem op en zijn moeder drukte hem verheugd aan haar borst. „Dag lieve Spek", zei ze dolgelukkig. „Wat ben ik blij je weer te zien. jongen. Als ik ge weten had dat jullie zoveel gevaarlijke din gen zouden beleven had ik ie nooit naar oom Bram laten gaan!" En tante Fru was niet minder ontroerd, toen ze haar kleine donkere neefje omhelsde. „O, wat heb ik in angst gezeten over Je. Blek!" zuchtte ze. „Maar nu ben je gelukkig weer veilig thuis!" Het waren verwarde minuten voor Spekkie en Blekkie. Persfotografen dromden op hen af. Ze moesten naast elkaar gaan staan en lachen, en ernstig kijken, en nog eens lachen, en toen de fotografen eindelijk genoeg hadden geknipt naar hun zin, nam burgemeester Blomhert het woord. „Beste Blekkie en Spekkie", begon hij, „na mens onze mooie gemeente heet ik jullie weer van harte welkom in juilie geboortestad. We hebben jullie avonturen in Loophenlë met ademloze spanning gevolgd en ik mag wel zeggen dat wij allen bijzonder trots zijn over de koelbloedige en prachtige wijze, waarop Jullie je door al de moeilijkheden, waarin Jullie verzeild geraakt zijn. heengeslagen hebben. We vonden dan ook. dat we jullie een kleine, feestelijke ontvangst moesten bereiden en daarom nod'g ik jullie namens het ge meentebestuur uit. om in onze aloude, voor dit doel feestelijk versierde raadzaal, met Jouw ouders, Spek. en met jouw tante Fru, Blekkie, het diner met ons te gebruiken."

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4