Alphens kantongerecht betere staat hersteld in Lange debatten over aankoop van schoolprojectors GASKOMFOREN GASFORNUIZEN GASGEISERS GASHAARDEN een fijn stukje kaas! DE LANDBOUWER REMINGTON FOUR-MOST SHAVER Drukke vergadering van Chr. bouwvakarbeidersbond GE Coöp. Boerenleenbank „Katwijk aan den Rijn" V1SSERUGOLFJES Wat de bemanningen offerden voor de K.N.Z.H.R.M. nieuwe letdsche courant O ZATERCAG 9 MAART 1937 Mr. Kirchheiner schetste geschiedenis Aan nieuwe eisen voldoend gebouw in buitengewone zitting geopend IN EEN BUITENGEWONE ZITTING van het Alphens kantongerecht is gistermiddag het gerestaureerde gebouw officieel weer in gebruik genomen. Het gerecht werd gevormd door mr. H. H. Kirchheiner, kanton rechter te Alphen, mr. A. G. E. Agterberg uit Den Haag, officier van justi tie, mr. A. F. Hoorweg, Den Haag, griffier, en de gerechtssecretaris J. Nierop te Alphen. Vervolgens sprak mr. A. F. Hoorweg als griffier enkele woorden. Hij memo reerde met dankbaarheid dat de moeilijk heden overwonnen werden. Het resultaat noemde spr. een verrassing en hij dankte minister van justitie voor de mede werking. Namens het departement van justitie was aanwezig mr. J. W. Schutte. Voorts was er een aantal genodigden, onder wie burgemeester Bruins Slot met de wethou ders v. d. Berg, Deerenberg en Nijman en de secretaris, de heer A. Veenhuysen, advocaten, notarissen en deurwaarders uit het rayon; inspecteur N. G. Groothuyse van de gemeentepolitie en mr. J. J. Cro- les. burgemeester van Bodegraven, waar nemend kantonrechter Nadat mr. Kirchheiner de zitting ge opend had, hield hij een toespraak, waar aan we het volgende ontlenen Voor 1881 geschiedde de rechtsbedeling in Alphen op de bovenverdieping van het oude gemeentehuis. Er was daar een zaal. die ook verschillende andere doeleinden diende. Tussen 1877 en 1880, de ambts periode van kantonrechter mr. C. Krabbe, werden plannen beraamd om het gerecht in een eigen gebouw gehuisvest te krijgen. De gemeentelijke instanties, die zelf de ruimte nodig hadden en de bevolking ston den sympathiek tegenover de plannen. Petities Er gingen twee petities naar het depar tement van justitie. Inwoners van Alphen vroegen in de ene om plaatsing van een eigen gerechtsgebouw aan de Spoorlaan en in de andere om plaatsing in het noor delijk deel van de gemeente. In juni 1880 koos het ministerie een terrein aah de Hoge Rijndijk. Op 17 augustus 1881 werd het gebouw in gebruik genomen. In 1902 verzocht de vereniging „Ge meentebelang" de minister van justitie de klachten over het gebouw weg te nemen. De klachten waren, dat het publiek tij dens de lange zittingen geen drinkwater kon krijgen, dat er geen behoorlijke ver lichting was en evenmin telefonische aan sluiting. Het departement zei niet op de klachten te kunnen ingaan, maar twee jaar later werd het gebouw toch op de 'aterleiding aangesloten. Modern Nu drie jaar geleden besloot het depar tement van justitie vermoedelijk in v< band met de toen nog in Nederland heer sende hoogconjunctuur de outillage vele gerechten in den lande te herzien, ook die van het Alphens kantongerecht. De ruimte was inderdaad te klein gewor den. In 1880 werden er 158 strafzaken per jaar aangepakt, In 1956 ruim 2500. Ook de griffie was te klein. Toen de conciergi Spannemaker uit de woning beneden ver trok, werd het plan opgevat de griffie be neden in te richten en de zittingzaal o\ de hele breedte van het gebouw te pi jecteren. In juni vorig jaar begon de v< bouwing onder leiding van Guyt uit Leiden. De kantonrechter meende te mogen zeg gen. dat het gebouw thans aan moderne voldoet. Er is nu o.m. een aparte advocaten- en rechtskundige adviseurs kamer en verder een bescheiden eigen bi bliotheek. De pers kreeg in de zittingzaal :en goede plaats. Spreker besloot met voorden van dank te richten tot allen, lie een aandeel in de totstandkoming der •erbouwing hadden. Hij noemde de griffier, de heer J Nierop. Hierna kreeg mr. Agterberg gelegenheid oor het houden van zijn „requisitoir". Hij deed dat op geestige wijze en sprak de gemengde gevoelens die bij h< leefden. O.m. merkte hij op, dat het haast genoegen moest zijn om in dit mooie zaaltje terecht te staan. Het nieuwe er knusse oude tegen elkaar afwegende, spreker van oordeel dat de vreugde e blijdschap toch overheersen. Het was ser en genoegen dit te mogen requi- i. Hij besloot met de wens dat hier steeds ongehinderd recht zal worden ge- JONGEN, KIJK TOCH UIT! Het kan zo gemakkelijk verloren worden en voelt U zich wel helemaal veilig? Er is toch een veiliger" en eenvoudiger manier' Breng Uw geld naar de Raiffei- senbank. Daar groeit het aan door een goede rente en ligt het veilig. En als U betalingen wilt verrichten, kunt U ge bruik maken van de bankgiro. Een sim pel formulier invullen ende Bank doet de rest! RAIFFEISEN - BANK U koopt ze toch het veiligst b\j vakmensen J. W. Dubbelaar Erkend gasinstalilateur. PRINCESTRAAT 21 TELEF. 2075 KATWIJK AAN ZEE Probeert het dan eens bij iBekijk deze week onze etalage U vindt daarin mooie kleden in Soedan en Smyrnawerk Voor de schoonmaak een mooie gelegenheid een kleed je aan te schaffen. „De Wolbaal" A. BROUWER Voorstraat 25 Tel. 2363 - Katwijk a. Zee Requisitoir99 Waardig Namens de advocatuur sprak mr. C. M. Loef. advocaat en procureur te Boskoop. Spreker wees er o.m. op dat blijkens de gebouwen in den lande de gerechtscultus niet al te zeer in ere is. Over het alge- 1 voldoen ze niet aan de eisen van de tijd. Alphen heeft echter thans een ge bouw gekregen, waar u, als gastheer (zei tot mr. Kirchheiner) een stroom van bezoekers waardig kunt ontvangen. De victorie zal hier nog prettiger zijn, de ne derlaag zal door de verliezende partij minder zwaar worden gevoeld. Spreker schetste voorts de betekenis van deze ver betering voor alle groepen Mr. Schutte, sprekende namens de mi nister van justitie zei.dat het ten departe- mente altijd weer als een overwinning wordt gevoeld, wanneer iets dergelijks klaar is. Dat de gebouwen wat verouderd zijn komt, doordat ze voor een groot deel dateren van 70 80 jaar geleden. Men is dankbaar dat hier en daar een nieuv bouw of een verbouwing tot stand kan worden gebracht. Deze verbouwing geeft reden tot tevredenheid en spreker w< de kantonrechter van harte geluk. Spreker besloot met de wens dat men hier het recht met wijsheid mag blijven voere Clementie bij voorbaat Burgemeester Z. Bruins Slot zei maar achter het beklaagdenhekje te blijven. Wij toch vertegenwoordigen de gemeen schap, dus ook de verkeerde elementen daarvan, die op deze plaats moeten len, dat ze verkeerd deden. Spr. greep terug op het betoog van mr. Kirchheiner en sprak de hoop uit dat de goede standhouding, die er in het verleden i ook nu zal mogen heersen. Want de 01 heid en de rechtelijke macht dienen beide de gemeenschap Spr., die de wens uitte dat het gebouw aan zijn bestemming zal beantwoorden, zei, dat wellicht deze in lichte tinten gehouden rechtszaal zal leiden tot lichtere straffen. Hij bepleitte bij v baat clementie voor alle Alphenaren die voor het hekje moeten komen. Ten slotte sprak mr. J. J. Croles, als waarnemend kantonrechter nog een kort woord,; hij wenste mr. Kirchheiner Na een dankwoord van mr. Kirchheiner werd de zitting opgeheven, was er genheid gelukwensen aan te bieden, iets te gebruiken en het keurig gerestaureerde gebouw te bezichtigen. J. VAN BEELEN (Fa. VERLINT) VOORSTPAAT 54 TEL. 2652 U kunt t H. BEDEKER, D en H Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 KATWIJK AAN ZEE Onze apparaten zijn all risk verzekerd KATWIJK AAIS ZEE Vrouwen wereldgebedsdag In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen-vrouwenbond een bijeenkomst ter gelegenheid van de vrouwenwereld- gebedsdag, die in 134 landen ter wereld op de eerste vrijdag in de lijdensweken wordt gehouden. Behalve de leden van de afdeling waren ook andere dames naar deze bijeenkomst gekomen. De presidente, mevr. Bergman-Van Tongeren, opende op de gebruikelijk *wak een kort openingswoord. Hierna werd de door de bond uitgegeven liturgie uitgevoerd, waarbij de aangegeven liederen gezamen lijk gezongen werden. Geslaagd Bij de te 's-Gravenhage door de rijks commissie voor de stuurliedenexamens afgenomen examens in kennis der bepa lingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daarvan is ge slaagd: Piet van Duijn Jzn. van het m.s. „Njord". De geslaagde werd opgeleid aan de visserijsehool alhier. Hoog en laag water Zondag 10 n 21.46, laag wa-te maart: 10.28 - en 18.29. hoog water 9.03 en en 16.58; maandag 11 .28. laag water 5.32 KATWIJK AAN ZEE Economisch adviseur dr. Albarda had het over investerings- en bestedingsbeperking ISTERAVOND werd in zaal Haasnoot een drukbezochte ledenvergade ring gehouden van de Chr. bouwvakarbeidersbond. De voorzitter, de heer C. van der Plas, heette allen welkom, in het bijzonder de spreker, de economisch adviseur van de bond, dr. Albarda uit Utrecht. De heer Van der Plas wees op de wens, die reeds eerder door hem was uitgesproken, dat wanneer er offers gebracht moeten worden, die rechtvaardig verdeeld behoren te worden. Over de situatie in het bouwbedrijf zei spreker, dat het nog wel enige tijd zal duren, eer een collectief contract is vastgesteld. Hierna kwam dir. Albarda aan het woord. Zijn o-nderwerp was: „Investe rings- en bestedingsbeperking". Het zal moeilijk zijn een oplossing te vinden, die alle bevolkingsgroepen bevredigt, aldus ving spreker zijn betoog aan. Het doet wel wonderlijk aan. dat na jarenlang sprek over welvaart, er nu gesproken wordt over bestedingsbeperking. Sedert 1950 waren we op de goede weg ten zien van de relatieve positie van werknemers. De produktiestij ging was sedert ge noemd jaar ook steeds sterk. Dit geeft Raad van Woubrugge Desbetreffend B. en W.-voorstel werd eenstemmig verworpen |NDER VOORZITTERSCHAP van burgemeester J. C. van Wageningen kwam de Woubrugse raad gisteravond bijeen.'Na een langdurige en nogal verwarrende discussie, werd een voorstel van B. en W. om de Chr. nat. school geen gelden te verstrekken voor een projectie-apparaat, met algemene stemmen verworpen. Het probleem van de waterleidingaanslui- ling kwam weer één stap verder, terwijl het voetbalveld een solide af scheiding zal krijgen. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter onder meer mede, dat de be groting voor het waterleiding- en elek triciteitsbedrijf door G.S. was goedge keurd. evenals de vergoedingen voor het brandweerpersoneel. De hal van het raadhuis is geheel geverfd, terwijl van het rijk een schilderij in bruikleen werd 'erkregen ter opluistering. Een aanvraag >m vergoeding op grond van art. 13 der ...O.-wet uit Hoogmade werd niet. een inder uit de Zuidhoek wel ingewilligd De voorschotten in de kosten van het inderwijs op grond van art. 101 bedragen 'oor de Christ, nat school 5700 gulden 'oor de r.k. school te Hoogmade bijna 5000 gulden. Heel wat discussie werd gevoerd over en voorstel van B. en W. om een aan- raag van de Bijz. school te Woubrugge m 2500 gulden in dier voege te wijzigen lat voor het projectie-apparaat 360 gulden, een methode voor verkeersonder- en klassemeubel voor de onder geen geld werd verstrekt. Te en W. na overleg mei het betrokken hoofd en de inspecteur van het l.o. een door Volksonderwijs aange kocht projectie-apparaat over te nemen betoogde, dat men In deze tijd met de uitgaven voorzichtig hij achtte een uitgave van 1000 gulden voor drie projectie-apparaten slechts 360 leerlingen in de gemeen- onverantwoord. Het ware gewenst apparaat voor drie scholen beschik baar te stellen in eigendom van de ge meente De heren Den Hertog en Boon hier sterk tegen gekant en wensten te grote slijtage bij vervoer apartp toestellen, daar de plattelandsscholen toch al vaak achter komen bij stadsscho len. De voorzitter achtte dit onaanvaard baar voor G.S. Hij vond het standpuni W. het gezondst. Ook de heren Van der Eng en Venhuizen waren voor fzonderlijke apparaten onder eigen be heer. ISogal fel Hierna ontspon zich een nogal fel de bat tussen de heer Venhuizen en de voorzitter over de interpretatie van het ore-advies i.v.m. een aanvraag van de Openb. school. Op een desbetreffende vraag van de heer Hoogeveen deelde de voorzitter mede. dat de inspecteur de aanschaffing wel gewenst achtte. De heer Venhuizen was ook voorstander van de ïanschaffing van het klassemeubel, de heer Den Hertog had kritiek op de af wijzing van gelden voor de Veilig Ver- keersmethode. schreven is. met algemene stemmen verworpen (70), zodat de aanvraag van de Bijz. school in haar geheel zal worden ingewilligd. Het mondelinge verzoek van de o.l. school tot aan schaffing van een projectie-apparaat, een leerklok cn een taalmethode werd eveneens aanvaard. Hierna kwam de overdracht ter sprake an een gedeelte van het Noordeinde te Hoogmade. groot 29.8 are t b v, de aan- -an rijksweg 4a ten bedrage van 298 gulden, waarbij bedoeld stuk aan het openbaar verkeer onttrokken zal worden op de datum, waarop dit nodig zal zijn .t de heer Venhuizen had geïnfor meerd of de overblijvende verbindings- eg niet te laag wordt bij de onderdoor gang, gaven alle leden aan dit voorstel hun goedkeuring. Veel meer stof tot discussie leverde het igendapunt waterleidingaansluiting van Of wegen op. De totale kosten voor 11 betrokkenen belopen 25.000 gulden. B. en W. stelden voor de betrokkenen voor 5 jaar tegelijk de 2300 gulden, dus totaal 12.500 gulden te doen storten zijnde het minimum garantiepercentage van 10 per- in de totale kosten. De gemeente betaalt de andere helft. Het waterge bruik mag dan in deze jaren in minde- ng worden gebracht. Te veel De heer Venhuizen achtte deze som on aanneembaar hoog en wenste via het financieringsfonds van de Baatbelasting medewerking, doch de voorzitter betoog de. dat B. en W. waren uitgegaan var de gemeentelijke verordeningen hierover Deze kans is beslist het grootste oir goedkeuring te verkrijgen. De heer Boon oordeelde, dat de betrok kenen dit bedrag nooit op zullen kunnen brengen. Hij wenste opnieuw overleg, om daarna alsnog de raad te laten beslissen Thans willen B. en W. zoveel mogelijk voor de gemeente hebben. De heer Ven huizen zag liever deze waarborg ver vallen en was er voor slechts één Jaar in totaal 2500 gulden door alle betrokke nen samen te laten betalen. Ten slotte kwam de heer Venhulzen met een amendement op het voorstel van B. en W.. deze 12.500 gulden in 5 jaar te laten betalen, doch zijn voor stel kwam niet in stemming, waarna ten slotte het voorstel van B. en W met 61 stemmen werd aangenomen (de heer Boon tegen). Ten slotte rstel Afrastering Woubrugge werd langdurig van gedachten gewisseld. Het voorstel van de betrokken vereni ging (betonnen palen met ijzeren pijpen verbonden) beliep een bedrag van 1750 gulden, het voorstel van B. en W.. een door de leden zelf aan te brengen om rastering van gaas met houten palen, be liep 800 gulden De heer Den Hertog bleef voorstander in cementen palen met gegalvaniseer de buizen. Ten slotte ging de raad op advies van de heer Venhuizen akkoord met een afrastering van betonnen palen met een drie dijen dik gegalvaniseerd ijzerdraad, ten bedrag van circa 1200 gulden. Instrumenten De aanschaffing van een nieuw instru mentarium voor het fanfarekorps „Har monie", dat onlangs 50 jaar bestond, vergt 5000 a 6000 gulden. Het Anjerfonds zegde 1000 gulden toe, uit eigen middelen kan 3000 gulden worden verwacht. Van de resterende 2500 gulden wen sten B. en W. 1500 gulden te lenen tegen een rente van VA percent, een looptijd van één jaar. waarbij leden en bestuur persoonlijk aansprakelijk gesteld kunnen worden. De overige 1000 gulden worden als een geschenk aangeboden! Alle raadsleden gingen met dit voorstel akkoord. Daar de heer F. J. Loos Inmiddels het pand Comriekade 27 verlaten heeft, kon de raad er zich mee verenigen, dat de woning onbewoonbaar werd verklaard. Ten slotte verleende de raad eenparig zijn goedkeuring aan een garantie de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten, groot 10.000 gulden, ter vergroting van het bedrijfskapitaal tot zeven mi joen gulden. Bij de rondvraag informeerde de hei Venhuizen naar de toestemming tot het houden van proefboringen op het onlangs aangekochte terrein langs de Bateweg. Hierna ging men over in besloten zitting ter behandeling van het punt woning bouw. Uitslag verloting Hongarije In het raadhuis vond donderdagavond onder leiding van burgemeester J. C. Wageningen en in aanwezigheid van kele leden der feestcommissie 1928 Woubrugge en Wilhelmina te Hoogmade de trekking plaats van de verloting t.b.v de Hongaarse vluchtelingen. De hoofd prijs, fiets of wasmachine, viel op nr 55! (gevallen in Voorschoten), de stofzuiger op nr 809, het servies op nr 1132. De burge meester. die zelf twee hoofdprijzen kreeg, heeft deze direct weer ingezet! De netto opbrengst van deze verloting bedroeg ruim 700 gulden Agenda De agenda voor de komende week meldt onder meer het volgende: Woensdag 13 en donderdag 14 m; uitvoering fanfarekorps „Harmonie" in Het Oude Raedthuys, opvoering vai klucht: „Die brave meneer Pot". Aanvang wel hoop voor de toekomst. Er was ech ter in 1956 een tekort op de betalingsba lans van 600 miljoen gulden en dat in eer tijd van welvaart. De regering maakt zich zorgen en tracht wegen te vinden een betere toestand. Dit kan zowel door orod uk tie verhoging als door bestedings beperking. De S.E.R. is om advies ge vraagd en deze concludeerde, dat ei aanzien van de overheids en in de parti culiere sector. bestedingsbeperkingen zullen moeten komen, zowel wat betreft de consumptie als de investeringen, tot een bedrag van totaal 700 miljoen. De overheid zal 200 miljoen voor haar reke ning moeten nemen, het bedrijfsleven 225 miljoen en de gezinnen 275 miljoen. De kosten van levensonderhoud zullen daar door 2 pet. stijgen. De regering heeft kleine veranderingen aangebracht in het door de S.E.R. uitge brachte advies. Zij heeft gedaan gekre gen, dat ieder zich te kort voelt gedaan. De veranderingen in het S.E.R.-advies. zijn zoaangebracht, dat ze in feite een afwentelen betekenen van de last naar andere groepen. Het levensonderhoud zou met 5 pet stijgen. Wij zien aankomen, aldus spr., dat de beperking in te sterke mate gaat drukken op het Nederlandse gezin. De beslissing in de gehele aangelegen heid ligt op politiek vlak. een terrein waar wij als vakbeweging niets kun nen doen. De vakcentrale heeft te kennen gegeven, dat. wanneer het levensonderhoud meer dan 5 pet zou stjjgen, een loonronde noodzakelijk cal zijn. Dit zou betekenen, dat de regering faalt. Een loonronde zou bovendien ge lijk staan met het paard achter de wagen spannen, want er zouden onherroepelijk prijsstijgingen achteraan komen. Spreker besloot met te zeggen, dat wan neer het totaalbedrag van de beperkingen groot genoeg is, later zal blijken, dat goede ontwikkeling gewaarborgd zal blij ken te zijn. Vrijdag 15 gecombineerd jaar- i de Geref. kerk. Aanvang half 8. Rijnstraat 40, Katwijk aan den Rijn LAATSTE GELEGENHEID tot het bijschrijven van rente op de spaarbankboekjes op DINSDAG, 12 MAART 1957 's morgens van 912 uur, '6 middags van 23.30 uur. HET BESTUUR Vrijdag aan de markt De trawler „Eveline" was gisteren bin nen met 405 kisten vis, waarvan 125 schel vis, 60 kabeljauw en gul, 110 wijting, 50 radio, 40 makreel, 10 koolvis, 10 diversen en verder 85 stuks stijve kabeljauwen De Wiron 3 loste 250 stuks stijven en 200 stuks ijskabeljauwen en 10 kisten diver sen. De kleine vaart was present met 15.000 kg tong en 1000 kisten schol. Er waren in totaal 1660 kisten. Het buitenland in ka- Het buitenland nam vrijdag beljauw, tong en schol af. De grote schol noteerde 2329, middel 1823. zet- schol 2633 en schol I 2630. De grote tong haalde 2.75—2.85. grootmid del 2.55—2,80. kleinmiddel 2.80—3.20 tong I 2.80—2,90 en tong 2 2,60—2,70 Regels kabeljauw noteerden 6880. KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering van mannenvereniging In de kapel kwam de Hervormd-Gere- formeerde mannenvereniging Calvijn in jaarvergadering bijeen. In zijn openings woord wees de heer Jac. van der Plas op de getrouwheid des Heren, die de vereni ging door alle moeite heenleidde. De heer Van der Plas refereerde daarna over Col 3 16: „Het woord van Christus wone rij kelijk in u". Hij betoogde hierbij, dat het Woord Gods geen onderwerp van discussie kan zijn; ook mogen we er ons niet tegen over stellen als een liefhebberij, maar we moeten er uit leven. Gods woorden npe- ten in ons wonen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek het meeleven van de leden op de vergadering; wekelijks komen er gemid deld 80. De penningmeester boekte een gunstig saldo van f901.17. De heer A. van Duyn bracht verslag uit namens de kas- commissie en afgevaardigden van zuster verenigingen op G.G. uit de streek Den Haag boden hun gelukwensen aan. De heer D. Hoek overhandigde uit waardering voor hun vele werk aan de bestuursleden Jac. v. d. Plas en H. van Beelen een schilderstuk. Het werk van de mannenvereniging werd door de heer Hoek op rijm aardig gemoreerd. Na de pauze sprak het hoofdbestuurslid J. van Woerden uit Stolwijk over „Mozes en Christus"; deze twee hoofdfiguren uit het oude- en nieuwe testament werden dui delijk belicht. Bevestiging ds. C. Bezemer Ds. C. Bezemer. Hervormd predikant te Kerkdriel. vroeger inwoner van Katwijk, die het beroep naar de Herv. gemeente te Zierikzee aannam, hoopt aldaar op 5 mei intrede te doen. Ds. D. Bouman te Katwijk aan Zee zal hem bevestigen. Tamboers, pijpers en toneelspelers Donderdagavond om kwart voor acht geeft het C.J.M.V.-tamboer en pijperkorps D.V.S. in de Kapel een uitvoering. Na het muzikale gedeelte wordt door leden van D.V.S. het toneelstuk „Het veerhuis aan de dijk" opgevoerd. Benoeming De heer A. Heiwig alhier, leraar aan de visserijsehool, werd door de gemeente raad van Rotterdam benoemd tot leraar zeemanschap aan de Gem. zeevaartschool aldaar. Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft vam de artsen Visser, Slagmolen, Lodder, Oleve- riiiga en Borleffs, wordt de zondagsdienst waragenomen door dokter C. Hagen, Kon. Juli-ainalaan 5. Tandartsen De zondagsdienst der tandartsen wordt waargenomen door dokter Bouman. kleine rijen ƒ37—ƒ40 en kisten kabel- iuw 72—90. Wat er komt Voor de markt van vandaag komt de SCH 54 met 1125 kisten vis, waarvan 480 haring, 300 makreel, 40 schelvis, 90 kool- vis, 30 wijting, 50 gul en 85 kabeljauw. Ook de „Albatros" wordt nu verwacht Het binnenland in De binnenlandse handel nam vrijdag de haring van de trawlers voor 2218 en die van de Breskensvissers voor 19— 17. Er waren enige spannetjes met ha ring aan de afslag, in totaal 300 kisten. Makreel haalde ƒ22—ƒ16. Grote schelvis ging van de hand voor-32, middel voor 3134. kleinmiddel voor ƒ31—ƒ36. pennen yoor 3336 en b^aadschelvis voor ƒ17—ƒ27. Wijting haalde 11—14. grote gul 4139, middel 2927 en torgullen ƒ22—ƒ24. Witte koolvis maakte 64—70. zwarte koolvis 35—44, grote gullenmaat 1516. Leng haalde 80 ƒ86, schol 2 ƒ22—ƒ30 en schol 3 ƒ13— 23. Vlaggen voor KW 7, KW 123, KW 89 en KW 108 DE Kon. Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij te Amsterdam heeft aan de schippers en bemanningen der onderstaande Katwijkse vissersschepen dank gebracht voor hun gave ter instandhouding van ge noemde maatschappij. De totale opbrengst van de offerbusjes aan boord van de schepen bedraagt 1508. De nog niet ingeleverde busjes bezorge men alsnog zo spoedig mogelijk bij schipper C. Jonker, Secr. Varkevisserstr. Schippers rederijen: KW 2 schipper J. van Leeuwen, 53,45; KW 5 Thomas van der Niet, 14.08; KW 7 Jac. van der Bent, vlag, ƒ121,65; KW 9 Corn. Kuyt, ƒ4,66; KW 8 Corn. Kuyt, ƒ49,10; KW 14 J. van Beelen, 12,40; KW 16 D. van der Plas, 22,75; KW 18 C. Remmelzwaal, 23,24; KW 20 N. H- van den Oever, ƒ23,28; KW 22 B. Hoek, 19,67; KW 25 Jac. van der Plas, 25,75; KW 32 W. Schaap, 11,76; KW 38 W. Remmelzwaal, 14,55; KW 39 S. Kloos, 15,74; KW 40 G. van Duyn, 19,12; KW 41 K. van der Plas, 0,00; KW 43 G .Ros. 12,53; KW 44 .T van Duyn. 10,00; KW 45 H. Messemaker, ƒ25,60; KW 49 A. Varkevisser, 16,65, KW 50 25,00. KW 54 Jan Hoek. 10.60; KW 70 C. Krijsman, 15,61; KW 73 Jac. van Beelen. 36.69; KW 74 P. Hoek, 39,50; KW 75 Jac. Guyt, ƒ11,00; KW 78 J. van der Bent, ƒ15,31; KW 86 A. B. Schaap, 33,60; KW 95 G. Hoek, 3,79; KW 101 P. Varkevisser, ƒ12,70 en bultenl. valuta; KW 110 J. den Hollander, 10,55; KW 122 C. Dubbelaar, 22,77; KW 123 L. Kuyt, vlag, 70,00; KW 127 C. van Duyn, 1,38; KW 130 H. Plug, 7.50; KW 135 KI. van der Plas. ƒ26,81; KW 138 P. van der Plas, ƒ14,31; KW 147 J. Hoek, ƒ6,18; KW 151 B Ouwehand, ƒ4,70; KW 163 W. Ouwe hand, 21,00; KW 168 A. Guyt. ƒ19,50; KW 170 J. Groen, 13.70; KW 175 J. van Beelen, 8.60; KW 176 W. L. van der Plas, 19,50; KW 140 IJsbr. van der Bent, 11,90. Motorkotters: KW 57 schipper Koos Schaap, ƒ5,00; KW 79 G. van der Plas. f 18,50. Haringafslaggcb.: Koffietent P. Schaap. 10,43. Schippers eigenaars: KW 12 schipper Jac. van der Plas, 1,55; KW 177 A. de Best. 1,00; KW 21 H. Haasnoot, ƒ1.85; KW 27 J. van Duijn, 10.88; KW 33 Jac. van Duijn, 10,36; KW 34 M. van Duijn, 21,97; KW 36 N. van Duijn, 11,03; 46 M. Ouwehand, ƒ45,04; KW 51 C. Guijt, 12,25; KW 52 Jac. Plug, 23,07; KW 53 Jan Haasnoot, ƒ6,34; KW 56 P. Plokker ƒ16,87; KW 59 S. van der Plas, ƒ9,1" KW 62 A. van Dijk, ƒ16,21; KW 64 M. de Jong, ƒ15,50; KW 65 N. van Beelen, 4,72; KW 72 A. van der Plas, 8,50; KW 77 D. van der Plas, ƒ3,61; KW 89 H. Schaap, vlag, 52,81; KW 94 IJsbr. van der Plas. 2,04; KW 98 J. van der Plas. 15,95; KW 104 Messemaker. ƒ10.00; KW 105 G. van den Oever, ƒ7,00; KW 107 A. Groen, f 5.97KW 108 Jac. Groen, vlag, V KW 126 C. Kuijt, 17,90; KW 128 J. Haas noot, 10,05; KW 133 J. Weelie, 5,97; P. van den Oever, ƒ9,85; KW 210 H. Krijgsman, 14.32; KW 114 J. Haasnoot, 11,53; WR 25 C. Varkevisser, 6,59; WR 33 10,15; WR 49 D. Kuijt, 36,11; IJM 210 J. van der Plas, 10,92. Geref. gemeente Dinsdagavond het kerkgebouw ds. Kieboom van m half acht spreekt in 'an de Geref. gemeente KATWIJK Dinsdag wordt op de scholen weer het schriftelijk gedeelte van het verkeers- examen afgenomen. Er zijn voor dit examen opgegeven 612 kandidaten, afkom stig van 15 verschillende scholen. Het is nu zo. dat alle lagere scholen in onze ge meente aan dit examen meedoen. Later volgen de examens voor het praktische KATWIJK A. D. RIJN Herv. vrouwen tonen saamhorigheidsgevoel De Herv. vrouwenvereniging hield haar jaarvergadering in zaal Kerkplein. De presidente, mevr. J. de Koning-Hoek, heette in het bijzonder welkom ds en mevr- Makkenze en de toneelgroep uit Rijnsburg onder leiding van de heer W. Kralt. Spreekster zei verder, dat onder de leden van de vereniging een groot saamhorigheidsgevoel is op te maken. Het ledenaantal bleef gelijk, op 42 dames, die week in week uit ook handwerken. Dit gebeurt ten bate van kerk en ge- Nadat enkele huishoudelijke zaken wa ren afgehandeld volgde een gezellige pau ze, waarin de presidente bloemen werden aangeboden. Na de pauze voerde de to neelgroep op het spel „De ooievaar ver gist zich", wat buitengewoon gewaardeerd werd. De dames van het gezelschap ont vingen een lepeltje en de heren een rokertje. Geref. jongelingen en meisjes bijeen In de Gerei, kerk werd een gecombi neerde jaarvergadering gehouden van de Geref. meisjesvereniging „Psalm 90 17b" en de Gerei, j onge lingsv er en ïging „Pre diker 12 la". De zeer druk bezochte ver gadering werd geopend door de ere-voor- zdtter, ds. H. de Valk. Deze sprak naar aanleiding van een Schriftgedeelte een openingswoord. De voorzitter van de J.V., de heer P. Durieux, hield een inleiding over „Met bidden en smeking", waar een uitvoerige bespreking op volgde. De jaar verslagen werden gebracht in de vorm van een „radio- en televisie-uitzending" van de N.C.R.V., wat zeer in de smaak viel. Een aantal leden van beide vereni gingen voerden een toneelstuk op „Papa strijkt de vlag". Voorts vermeldde het uitgebreide programma voordrachten, samenzang en een tableau, dat buiten gewoon mooi was. De voorzitter van de J.V., de heer P. Durieux, sprak het slot woord. Vrouwenwereldgebedsdag In de zaal Kerkplein waren gisteravond bijeen de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen-vrouwenbond, de Hervormde en Geref. vrouwenvereniging ter gelegenheid van de Vrouwenwereldgebedsdag onder leiding van de presidente van de Chris ten-vrouwenbond, mevr. H. Gerretsen- Verhagen. Mevr. Gerretsen sprak enkele inleidende woorden. Nadat zij een toepas selijk gedicht had gezegd werd de liturgie uitgevoerd. De tekst werd beurtelings verzorgd door mej. C. van der Gugten, presidente van de Geref. vrouwenvereni ging en mevr. J. de Koning-Hoek, presi dente van de Hervormde vrouwenvereni ging. Gezamenlijk werden de aangegeven liederen gezongen. Arjos-vergadering Maandagavond om 8 uur wordt in de zaal achter de Geref. kerk de jaarverga dering gehouden van de Arjos. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de artsen J. Bergman en H. M. Hueting, wordt morgen de zondagsdienst waarge nomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2810. (Advertentie) D.V. maandag 11 maart a.s. des avonds 8 uur spreekt in de UNI- zaal aan de Ouwehandstraat te Katwijk aan Zee, Jacob Klein-Haneveld uit Bodegraven, over het onder- „He! duizend jarig vrederijk" [siuverieniiej Wilt u gezond slapen neem dan een Binnenverend matras, van prima kwaliteit binnenwerk en keurig damast overtrokken. Tevens 10 jaar garantie op het binnenwerk. 2 PERS. BEDSTEL met 2 Kapok kussens x qp geen 145,maarJ OD»" NOG DEZE WEEK DEZE BIJZONDERE AANBIEDING Wij hebben prima meubelen en karpetten voor zwaar concurrerende prijzen. Woninginrichting A. Potters Zuidstraat 27 en Princestraat 28, Telefoon 3001

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9