Kasjmir, een betwist gebied en een wereldprobleem Niet-rode doorbraakpartij zijn nut hebben kan Wijs de jeugd op gevaren roken verbonden aan het ie OFFERMAN KOOS SOEPELE LIJN ALS BASIS ZATERDAG 9 MAART 1957 B Stik- Monica Mari ebrand llzinga, pen en vrije verkiezingen Indische staat zonder Een volksstemming kan leiden tot felle godsdienststrijd „Liefde is wéér waard dan carrière DE MACHTIGE AZIATISCHE BERGKETEN, de Iiimalaja, is 2400 kilometer lang. Wanneer men dit gebergte zou overolaatsen naar Europa, zou geheel het gebied van de Zwarte Zee tot aan de Golf van Biskaje ingenomen zijn door een grillig bergland Waar dit woeste land schap Noord-India binnenkomt, ligt, grenzend aan het mysterieuze Fibet en Pakistan, het betwiste gebied Kasjmir. Een Indische staat, die echter door zijn geïsoleerde ligging reeds in de vroege historie een zelfstandig Hkarakter kreeg. India beschouwt Kasjmir als een onder deel van zjjn machtig; rijk, Pakistan tracht al van zijn bestaan af de bevolking zich te winnen en in het verre westen vormt de toekomst van Kasjmir 1 negen jaar een van de moeilijkste ii nationale problemen. De voorzitter van de Veiligheidsraad der V.N. is uitgezocht om de tweede be middelaar te zijn. Zijn kans op slagen ii gering. Nehroe heeft aangekondigd niet! Luchtvaart-protocol met Zwitserland Transatlantische vluchten van Sivissair via Schiphol De Zwitserse luchtvaartmaatschappij Swissair mag voortaan transatlantische lijnen exploiteren via Amsterdam. Om- gekeerd zal de K.L.M. haar diensten naar Zwitserland en via dat land naar Zuid- Amerika, het Nabije Oosten en naar Dja karta kunnen blijven uitvoeren. Dit is het resultaat van onderhandelin gen tussen de directeur van het Zwitserse I Federale Luchtvaartbureau en de direc- teur-generaal van de Nederlandse Rijks- luchtvaartdienst. Dezer dagen is in Den Haag een protocol ondertekend, strek kende tot wijziging van de routetabellen, opgenomen in de bijlage van de Neder- lands-Zwitserse luchtvaartovereenkomst j die in 1949 werd gesloten. Op grond van de nieuwe routetabellen 1 mag Swissair niet alleen de exploitatie j van haar Europese lijnen naar en via i Nederland kunnen voortzetten, maar zal zij ook lijnen over Amsterdam naar Ca- nacfa en de Verenigde Staten en lijnen via Suriname en de Nederlandse Antil len naar Midden-Amerika, Mexico en Chili in exploitatie kunnen nemen. De rechten, die Nederland en Zwitser- land verkregen heeft geven tevens een formele basis aan de exploitatie van rou tes die in de afgelopen jaren worden ge opend. ..Voorlopige regering" Euratom en Euromarkt In Brussel zal spoedig een „voorlopige regering" voor Euromarkt en Euratom j worden gevormd. Het lichaam zal be- j staan uit de delegatieleiders der zes deelnemende landen Men moet nu in Brussel nog een be sluit nemen over de volgende punten: 1. Moet Belgisch Congo ook bij de ge- I meenschappelijke markt worden betrok- I ken? 2. Het Italiaanse voorstel, om de tol- muren tussen de deelnemende staten en de betrokken overzeese gebieden af te schaffen, na de overgangsperiode van 12 tot 17 jaar. Het staat nu vast. dat de verdragen betreffende Euromarkt en Euratom op 25 i maart in Rome worden ondertekend. Opneming Belgisch Congo geen akkoord over Euromarkt De delegatieleiders van de zes landen, die deelnemen aan de beraadslagingen over een gemeenschappelijke markt en een Europese atoomenergiegemeenschap, zijn dezer dagen te Brussel bijeenge komen om de laatste hand te leggen aan het verdrag inzake de instelling van de gemeenschappelijke markt. Het laatste punt, dat nog moet worden geregeld, alvorens het ontwerpverdrag voor een laatste lezing aan de regeringen kan worden voorgelegd, is de vraag, of Belgisch Congo moet worden opgenomen in de associatie tussen de voorgestelde gemeenschappelijke markt van Frankrijk, West-Duitsland. Italië en de Beneluxlan- den en de overzeese gebiedsdelen dezer landen. Het ontwerpverdrag voor de Europese atoomenergiegemeenschap (Euratom) is in het begin van deze week gereed ge komen. Commissie onderzoekt dieren-verwaarJozing De afdeling Gooiland van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren komt op 11 maart in buitenge wone ledenvergadering bijeen om een commissie te benoemen, die een onpartij dig onderzoek zal instellen naar de fei ten omtrent de 13 verwaarloosde honden, die enige weken geleden bij mevrouw M.-B. te Bussum in huis werden aange troffen. Mevrouw M. is namelijk bestuurs lid van de afdeling Gooiland. Het bestuur heeft meegedeeld op deze vergadering volledige opening van zaken te geven. Nog voor de plannen van de raad te voelen en premier Baksji Ghoelam Mohammed van Kasjmir verklaarde ongeveer een maand geleden: „Onze toekomst zal door onszelf worden bepaald en niet door tien leden van de Veiligheidsraad." Historie Met een oppervlakte van 218.775 vier kante kilometer is Kasjmir «le grootste Indische staat. De meerderheid van de ruim vier miljoen inwoners is mohamme daans, terwijl men daarnaast hindoes christenen en boeddhisten aantreft. Het klimaat is gezond en de economische toe standen zijn beter dan in de omliggende landen. Reeds in de zeer vroege historie was Kasjmir een zelfstandige hindoestaat. In de veertiende eeuw werd hij echter onder- de voet gelopen, tijdens de heilige oor logen van imperialistische mohammedaan se vorsten. De meeste Kasjmiri's hebben in de loop der jaren het geloof van hun overheersers aangenomen. JN 1947 hield Brits-Indië op te bestaan. Er waren twee grote staten gevormd' in het zuiden de grote hindoestaat India, in 't noorden het mohammedaanse Pakis tan. De „Independense of India Act" be paalde. dat staten als Kasjmir' zelf kon den bepalen, tot welke van de twee lan den zij wensten toe te treden. Juist in die "tijd regeerde in Kasjrni: een Hindoe-maharadja, die toch. voor he belang van zijn onderdanen, allereers contact zocht met de moslims in Pakistan Toen dit land echter gewapenderhand ging trachten zich van Kasjmir te verze keren, wendde de Maharadja zich onmid dellijk tot India. Pakistaanse grensstam- men tjjokken Kasjmir binnen en deze ben den zo zei men werden gesteund door de regering. India handelde snel. Per vliegtuig arriveerden Indische Sikh-troe pen en bij de Veiligheidsraad werd een protest ingediend tegen de inmenging. Plebisciet De Veiligheidsraad benoemde een be middelaar, verzocht terugtrekking der troepen en dan een volksstemming. Tot op heden is hieraan geen gevolg gegeven. Het is de vraag of de Veiligheidsraad ooit iets in deze kwestie zal bereiken. De machtige nationale Conferentiepartij in Kasjmir is vurig pro-Indisch en in het land van Nehroe voelt men niets voor een stemming vóór of tegen Pakistan. Men vreest, dat die het karakter zal krij gen van een godsdienstoorlog. Voor het geheel Mohammedaanse Pakistan kan zo'n opstand weinig kwaad, maar in India, waar de verschillende religieuze stromingen gelijke rechten hebben en de grote meer derheid niet meer uit hindoes bestaat, vreest men onlusten, wellicht een burger oorlog, Of. zoals in 1947. grote volksver huizingen. Bovendien zegt India, dat het onmogelijk is, een moderne staat terug te plaatsen in een „middeleeuwse" omgeving Verkiezingen Sinds enige tjjd gelden in Kasjmir de Indische wetten. Evenals andere Indische staten beschikt men dus over een eigen regering en een eigen parlement. Alleen de premier wordt benoemd met goedkeuring van Nehroe. Deze staatsregeling wordt niet erkend door de groep, die aansluiting by Pakistan Dit houdt dus ng zijn gehouden. Tot nu toe heeft niemand een stembiljet ingevuld, maar reeds verklaren de 38 kan didaten van Baksji's Nationale Confcren- flepartij te zjjn gekozen. Kasjmir is namelijk de gnige staat in India, waar niet kan worden gesproken van vrije verkiezingen. Zo is Kasjmir ook de enige staat, die een eigen verkie zingscommissie heeft en deze is blijkbaar een apparaat in handen de premier. Er is. behalve de pro-Pakis- tangroep, nog een oppositiepartij, de s> cialisten. Zij zijn in de eerste plaats tegi premier Baksji. De bekwame socialisti sche leiders verblijven echter in de ge- Er zijn 75 zetels te verdelen: 38 hegft zich de Nationale Conferentie Partij toe geëigend en over de rest wordt aan hel eind van de maand nog gestemd. Boven dien houdt men altijd 25 zetels open vooi het geval, dat het pro-Pakistaanse ge deelte ooit deel van India wil gaan uit maken. Maar die 25 worden niet meege rekend voor het vormen van een mee derheid in het parlement. Bijzondere postzegel op de Antillen Ter gelegenheid van het deze maand op Aruba te houden Caraïbische congres voor geestelijke volksgezondheid, zal de postadministratie van de Nederlandse An tillen een bijzondere postzegel (zonder toeslag) uitgeven. D*e frankeerwaarde van de zegel be draagt 15 cent (Antilliaanse courant). De verkoopprijs hier te lande bedraagt 30 ct. (Nederlandse courant). De zegel, die bij de N V. Joh. Enschede en Zn. te Haarlem is gedrukt, voerd in de kleuren donker roodachtig bruin en lichtgeel. De zegel geeft weer: hoofd en bovei lichaam van een man. uitziende over ec landschap, op de achtergrond de zee m een gezichtseinder een stralende opko mende zon. De zegels zullen van 15 maart aan di filatelistenloketten verkrijgbaar zijn. Nieuwe voorzitter van Jungsclilagercomité De heer E. Guillaume is afgetreden als voorzitter van het nationaal contact- mité Jungschlager. Hij wordt vervangen door majoor b.d. J. E. van Buuren. Ceintuur niet vermeden zegt AUDREY HEPBURN openhartige interview, dat haar Parijse hotelkamer tc aan de Engelse |ournaliste M Gardner. „Wa huwelijk v teld w irdt, z nder Mei ongelukkig v klaart Audrey met nadruk. Nu de grote kleurenfilm OORLOG EN VREDE - waarin zij met groot ta lent de rol van Natasja speelt - in de Nederlandse bioscopen zal wor den vertoond, publiceert Libelle - EXCLUSIEVE Een boeiend en verhelderend ge sprek met een even begaafde als beroemde actrice. Geïllustreerd niet de nieuwste, nog nier eerder ge publiceerde foto's van dé terecht Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem (Van onze moderedactrice) In zijn nieuwe huis in Vinkeveen.i fleurige omlijsting van lentebloemen, tientallen koerende duiven en twee wat onwennig rondstappende kraanvogels, heeft de Amsterdamse mode-ontwerpei Ferry Offerman de voornaamste modeller uit zijn voorjaars- en zomercollectie aar de pers getoond. Het was bedoeld als eer feestelijke opluistering van de 50ste ver jaardag van de ontwerper, maar ook zon der deze bijkomstigheid was deze show een fraai festijn. Offerman heeft in zijn collectie de Pa rijse „soepele lijn" in veel opzichten na gevolgd. maar de extremiteiten heeft hij vermeden. Ceintuurs ziet men in zijn werpen dan ook vrij veel, maar de taille wordt eveneens geaccentueerd door de vloeiende coupe van het lijfje, dat blou- send in de rug, iets vernauwd naar 1 den toe uitloopt. Dat laatste is vaak ook hét geval met de rokken, die gebaseerd zijn op Diors jupe Hollandaise en die soort eisilhouet vertonen. De mantels zijn veelal wijd en hebben van de halsafstaande, platliggende kragen. Eon bijzonder mooi voorbeeld was een Opzienbarende mening van mr. Burger V.V.D. is alleen voor hen die politiek en geestelijk liberaal zijn (Van een onzer verslaggevers) DE LEIDER van de socialistische fractie in de Tweede Kamer heeft gis teren op het driedaagse congres van de P.v.d.A. een waarschuwend geluid laten horen aan het adres van hen, die menen, dat de vaste lijn van dè socialistische invloed in ons staatsbestel zal worden doorgetrokken. „Ik kan niet blind zijn," aldus mr. J. A. W. Burger, „voor enkele hardnekkige verschijnselen in onze politieke verhoudingen, verschijnselen, die ik slechts zo kan verstaan, dat sterke iftvloeden in Nederland nog steeds niet bereid zijn te nemen, dat het socialisme vanzelfsprekend in Nederland een re geringsfactor is." s echter ook De klinkende verkiezingsoverwii van de P.v.d.A. mag voor deze partij geen reden zijn op haar lauweren te gaan rusïen. Integendeel, zij dient zich bewust te zijn van het feit, dat nog steeds krach ten actief zijn, die kabinetsformatie wen sen op de politieke tegenstelling van so- cialisten/niet-socialisten en die dus 'n kabi net van P.v.d.A. of van de gezamenlijke rest willen. „Ik twijfel er niet aan", aldus de heer Burger, „of er zijn in alle ni« socialistische politieke groepering! krachten, die bereid zijn Nederland 6tellen onder de macht van Romme. al was het maar uit de negatieve ov« ging, dat daarmee de P.v.d.A. uit het zadel zou zijn gelicht" In dit verband achtte de heer Burger het niet onbedenkelijk, dat de C.H.U. nog steeds innerlijk onzeker is. Er in deze partij een vleugel, die het herstel van de oude coalitie om praktische, bovenal om principiële redenen verwerpt. Na vier dagen op de Noordzee te hebben rondgedreven met machine- schade, kwam gistermiddag de IJM. 23, de Ebenhaczer, de haven van IJmuiden binnen. Er bleek voor ongerustheid over het lot van de broers Jo, Klaas en Jan van Belzen, (v.l.n.r.) geen reden meer te zijn. Zij verkeerden in uitstekende welstand. >en groep, die een recht se coalitie niet opportuun acht. alleen omdat deze nog niet sterk genoeg tussen hebben de chri6telijk-hi6tori6che leden van de Beneluxraad zich met de anti-revolutionairen laten inschakelen bij de katholieke partijen der Bene-lux- landen onder de naam Christen-Demo craten. „Of zij daarmee hun Belgische geestverwanten een grote dienst hebben bewezen, is natuurlijk weer een andere vraag," aldus de heer Burger. Overigens bleek hij niet onvoldaan over het feit, dat, na de „kwasi-principiële A.R.-bestrij- ding" van de bezetting van de ministers post overzeese rijksdelen een c.h.-functio- naris daar is benoemd tengevolge van de K.V.P.-A.R. samenwerking geen automatische meerderheid meer in kabinet heeft. „Door het accepteren deze voorziening voor zaken overzee heb ben de a.r. eens temeer bewezen hoe wei nig inhoud hun standpunt tijdens de ka binetsformatie had, toen zij die wilden laten mislukken, omdat zo heette het de vervulling van deze post voor hen on aanvaardbaar was," aldus mr. Burger. In ander verband merkte de socialis tische fractieleider op, dat het het Ne derlandse leven ten goede zou komen indien er naast de P.v.d.A. een niet-socia- listischc partij, doorbraakpartij, zou be staan. Zo'n partij is de V.V.D. stellig niet, want daar kan men slechts binnen komen. wanneer men niet alleen politiek maar ook geestelijk liberaal is. Sprekend over de bestedingsbeperking vestigde de heer Burger er de aandacht os. dal de door hel kahinet voorgestelde corrigerende voorzieningen geenszins uit-, de Engelse oppositieleider Hugh Gaitskell sluitend verlagingen zijn, maar dal te-len de Israelite oud-minister van bui- vens niet verzuimd is om de achterstand van de landarbeider weg te werken. Ver der is ook door de P.v.fi.A. niet nage laten om te zorgen, dat de druk zo recht vaardig mogelijk zal worden verdeeld en dat in het bijzonder de op zichzelf nood zakelijke melkprijsveihoging ten dele zal worden vervangen door belastingen, die de massa minder direct treffen- Meer dan 2 pet In de morgemvergadering van het con gres heeft de heer J. J. A. Berger ge sproken over de sociaal-economische po litiek. Zijn rede vormde de inleiding tot een discussie over dit onderwerp aan de hand van een resolutie van het partij-be stuur, waarin als oorzaken van de hui dige situatie worden geroemd: de over schatting van de mogelijkheden in een hoogconjunctuur, de belastingverlaging van 1955, de gedifferentieerde loonpoli tiek en de te grote uitzetting der ie vesteringen. Tijdens de discussie werd door vei schillenden nogal geprotesteerd tegen de aangekondigde regeringsmaatregeler.- De heer Berger heeft de noodzakelijkheid van de bestedingsbeperking uitvoerig trachten aan ïe tonen. Hij juichte de waarschuwing van de vakbeweging met betrekking tot de stijging van de kosten van het levensonderhoud ten zeei Het is een ernstige'waarschuwing adres van minister Zijl6tra en het be drijfsleven ernst te maken met de prij6- stabilisatie. De heer Berger voegde daar aan echter toe, dat loonsverhogingen on der de tegenwoordige omstandigheden de moeilijkheden in wezen niet oplossen, maar het gevaar oproepen, dat wij in de inflatiespiraal geraken. Maar als dat juist is, zal de regering langs andere wegen moeten zorgen, dat het prijspeil binnen de aangegeven normen blijft. Naar het inzicht van de heer Berger zou een regelmatige publikafie van de win sten per bedrijfstak nuttig kunnen zijn. De looncompcnsatie van 2 pet. voor de komende huurverhoging achtte de heer Berger niet helemaal voldoende. „De vakbeweging zal wel een hartig woordje meepraten en ik reken erop, dat minister Suurhoff voor feiten en goede argumen ten gevoelig zal zijn", aldus spreker. Gaitskell en Sharett Tijdens de middagvergadering hebben witte mantel in wollen matting, waarbij een japon in prinsessemodel behoorde. Van zijn geliefkoosde combinatie: mantel met voering in dezelfde stof als de japon, is Offerman nog niet afgestapt. Een uit stekende variatie daarop was een mantel van zijde en rayon, bedrukt met hetzelfde imprimé als de daarbij passende japon in zijden mousseline. Opvallend is bij de zomerjaponnen de tendens om het lijfje van voren tamelijk dicht bij de hals te laten sluiten, terwijl aan de achterzijde een décolleté met een schuine overslag is toegepast, soms geac centueerd door een paar strikjes. Het kleurenpalet is zacht en teer: veel variaties op het beige, rose en lichtblauw. Maar ook marineblauw: een jurkje, ge maakt in het bekende overhemdblouse- model met witte noppen, kreeg een extra waarderend applaus. De cocktail- cn avondtoiletten waren soms op zeer kunstige wijze gedrapeerd en geplooid, zoals bg een korenblauw organ- zagewaad, dat als een lampekap wijd uitstond. Op een wit taftavondtoilet waren de harten van de kantgekloste ornamen ten bezet met parels en kralen in verschil lende pasteltinten. Academische examens LEIDEN. S maart. Geslaagd voor hel doet. UTRECHT. S i leer J. Boter - Geslaagd - enberg. Utre VERKOUDEN VLUG... de lekkere ANTISEPTISCHE KEEL-PASTILLE tenlandse zaken Mosflie Sharett, het woord gevoerd. Beide gasten kregen van het congres een ovatie. Ook was aanwezig de Franse minister van voorlichting, G. Jaquet, die tevens lid is van het Franse socialistische partijbestuur. De heer Sharett wees er in zijn toe spraak op, dat Israël, door zich terug te trekken uit de gebieden die het bezet hield, zijn positie in de V.N. weer in het reine heeft gebracht. Het 6taat echter nog te bezien of de acute problemen, die zich in de ernstige crisisdagen hebben voorgedaan, met de terugtrekking zijn opgelost. Het internationale vertrouwen wordt zwaar op de proef gesteld wat be treft het waarborgen van de veiligheid en de uitoefening van de elementaire rechten van de soevereine staat Israël. De bereidheid van Israël zich aan de re soluties van de V.N. te houden, ondanks de daaraan verbonden risico'6, schept in ieder geval een nieuwe mogelijkheid voor een Israëlisch-Arabische overeenkomst. De houding die de Nederlandse regering en het Nederlandse volk tegenover Is raël hebben aangenomen, kan, aldus de heer Sharett, dienen al6 voorbeeld van constructieve internationale politiek. Is rael is dan ook vervuld van diepe dank baarheid jegens de Nederlandse natie voor haar edel standpunt in deze moei lijke kwestie. Hugh Gaitskell besprak de huidige we reldsituatie. Hij constateerde, dat de da- en van de Westerse superioriteit in de •crcld geteld zjjn. Hij betreurde dat niet, •ant de vrijwording van de volkeren an Azië cn Afrika noemde hij een van de belangrijkste gebeurtenissen van dc laatste tyd. De Labourparty is er trots op. dat bet de socialistische regering van Attlee was, die vrijheid bracht aan de volken van India en Pakistan. ADVIES VAN GEZONDHEIDSRAAD (Van een onzer redacteuren) ITET OPGEVEN van de rookgewoonte heeft, zeker zin. Deze conclusie van dr. JWester - voorzitter van de Gezondheidsraad' - schijnt ge wettigd nu het jongste rapport van deze raad een statistisch verband tussen roken en longkanker aantoont. In een deel onzer edities meldden we gis teren reeds dat minister Suurhoff op grond van dit rapport (via een com missie) de jeugd wil benaderen en wil propageren dat zij niet te vroeg met roken begint. In haar onderzoek heeft de commissie uit de Gczondsheidsraad getracht een antwoord te vinden op verschillende vra gen. Men heeft nagegaan of er veel long kanker werd aangetroffen en of cr een duidelijke toeneming van sterfte aan longkanker is vastgesteld. Over de absolute toeneming bleek geen twijfel te bestaan. In 1939 over leden in Nederland aan longkanker 493 130 1950 waren deze getallen resp. 1180 en 167 en in 195.5 1767 en 180. Voorts bleek, dat in 1955 de sterfte aan longkanker per miljoen mannen zeven maal zo groot was als in 1930 en dat de sterfte aan longkanker bij mannen in alle leeftijdsklassen boven 45 jaar sterk is gestegen In 1955 was hij in Nederland bij een op elke vierentwintig sterfgevallen bij man nelijke personen (zuigelingen inbegrepen) de oorzaak van de dood. Voor een deel te verklaren uit verbeterde metho- van onderzoek. Kwalen die men vroeger anders noemde, kunnen thans als longkanker worden herkend, wat van zelfsprekend op de statistieken van in vloed is. Er zijn echter duidelijke aan wijzingen. dat dit slechts voor een niet belangrijk percentage opgaat. Tijdens het onderzoek kwam vast te :aan. dat bij longkankerlijders veel meer vare rokers en veel minder niet-rokers orden gevonden dan bij controlëpcrso- cn, Een van de bekendste onderzoekin gen bracht aan het licht dat tot de long kankerlijders 25 pet zware rokers be hoorden (25 of meer sigaretten per dag) en slechts 13 pot. van de controlegroep. Alle andere bekende mogelijke factoren die longkanker kunnen veroorzaken acht men zelfs maar vergelijkbaar met dc in vloed van het roken (voornamelijk van sigaretten). Op een persconferentie deelde de voor zitter van de Gezondheidsraad, dr. J. Wester, tevens iets mee over het onder zoek van de Engelse geleerden Doll en Hill, wier conclusies niet meer in het Nederlandse rapport konden worden op genomen. Hij zeide, dat uit een voorlopig verslag bleek dat er een regelrechte verhouding bestond tussen de gerook te hoeveelheid en het aantel sterfge vallen aan longkanker. Bij sterke ro kers, zo bewezen de Engelse onder zoekers, kwam twintigmaal zoveel longkanker voor als bij de niet-ro kers. En sigaretten roken moet scha delijker zijn dan het roken van si garen of pijp. AdvertentieJ Koorddanser bakt pannekoeken boven stadsplein Eeuwen en eeuwen geleden bleek de koorddanser reeds present om de mensen op volksfeesten te vermaken. Menig artiest zocht het hoog in de ruimte, zijn koord gespannen tussen twee torens. Reeds in de middeleeuwen keek men daar zijn ogen op uit en zelfs vandaag is dat stoute staal tje hier en daar nog te zien. De meest bekende van deze waaghalzen is Blondir geweest. Op een hoog gespannen kabel stak hij de woeste Niagara waterval over en later ook de Theems te Londen en de Seine te Parijs. Ook balanceerde hij, op angstwekkende hoogte, staande op een stoel die met één poot op de kabel rustte Of hij droeg de een of andere zonderling, staaltje wa,; naar noven ie klim- i het stads- of dorps plein pannekoeken te gaan bakken als stond hij thuis in de keuken! Er komt geen einde aan de prachtige verhalen in het album „De Bonte Droom van het Circus". - geschreven door de circuskervners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas, geïllustreerd met talloze 'euke pentekeningen Voor slechts 2.50 'kunt u dit boekwerk kopen by uw roomboterleverancier of per brief(kaart) bestellen bij het Kantoor Roomboteralbum". Postbus 4T, Den Haac Vermeid vooral duidelijk uw naam cn volledig adres. U krijgt het album dan ^er omgaande toegezonden, onder rem bours. De bijbehorende plaatjes ontvangt U gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag!

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5