Miljoenen-bouwplan tegenover het nieuwe Leidse station Flats, maisonnettes, kantoor- en ontspanningsgebouw LUISTERT U van het draaiboek NIEUWE LE1DSCHE COURANT 3 ZATERDAG 9 MAART 1957 Spaar nu met „full speed" verder! Uitvoering begint deze zomer Studenten ingeschakeld bij wat misschien bioscoop ivordt TN HET DERDE KWARTAAL, van dit jaar zal de eerste paal in de grond gaan voor een miljoenenprojeot, waardoor de entree van Leiden inder daad grootsteedse allures zal krijgen. Naar een ontwerp van architect K. Landers uit Rotterdam zal het Rotterdams Bouw Consortium aan Sta tionsplein en Stationsweg een project realiseren, waarop de stad zeer lang heeft gewacht, maar dat, juist door dat lange wachten, royale proporties krijgt. Interessant is, dat op het binnenterrein een ontspanningsgebouw zal verrijzen, dat zo mogelijk als bioscoop zal worden geëxploiteerd. Het voorfront hiervan zal worden gevormd door achttien studentenkamers, terwijl het de bedoeling is dat deze studenten werk zullen vinden in het ontspanningsgebouw. Dit betekent weer een klein druppeltje op de gloei ende plaat van het tekort aan studentenhuisvesting in onze stad. Het is niet alleen te Leiden, maar oo in vele plaatsen elders waarneembaai dat juist op de belangrijkste punten in het centrum van een stad de nieu stichten bebouwing daar het langst ach terwege blijft. Naast een zeker nadeel heeft dit toch ook weer voordelen. Bouwen is namelijk in hoofdzaak werken aan de toekomst het kan grote nadelen met zich brengen hier overhaast mede te beginnen. Steden, die een omvangrijke wederop bouw te verwezenlijken hebben gekregen, hebben ervaren dat men niet direct moet juichen als iemand de bereidheid te ken nen geeft om te gaan bouwen. Vooral op belangrijke punten in een stad moeten let terlijk en figuurlijk redelijk hoge eiser aan de toekomstige bebouwing worden ge steld. We bouwen maar ten dele voor hel heden en moeten ons steeds bewust zijn. dat nog veel meer de na ons komende generaties een zeker genoegen en zekere nuttigsheidswaarde aan de Van der Luit HA AG WEG 31 - LEIDEN agra\eniOAan Een dokter nodig? De zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de artsen De Jong, Mastenbroek. Veldhuijzen, Ver hoef en Van Wingerden. Welke apotheek? Zaterdagmiddag, 's avonds en 's nachts zijn geopend voor het kflaarmaken van spoedrecepten: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zudderparkapotheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag van 's morgens acht uur tot 's avonds twaalf uur is alleen de Zuider- parkapotheek geopend. Celloconcert no. 1 van Saint Saëns. (KRO, 19.10 uur) De Franse componist Camille Saint Saëns (1835—1921) heeft twee Concerten voor cello en orkest geschreven, waarvan het eerste in a. kl. t. Op. 33 het meest populair is. Het werk werd in 1872 ge schreven en men vindt er echt de schrijf wijze van Saint Saëns in terug: aristocra tische dictie, voorname en discrete instru mentatie, een goed voor het instrument geschreven solopartij en een heerlijke musiceervreugde. De vorm is eendelig. Na een enkel kort akkoord zet de solist het cadensachtige hoofdthema in, dat belang rijk doorwerkingsmateriaal wordt. Con trasterend hiermee is het gracieuze Minuetto in Bes, waarbij het orkest en sourdine begeleidt en de cello een char mante cantilene ontvouwt De finale grijpt naar het inleidingsthema terug Een stretto vormt een brillont slot. l) hoort het werk vanavond in een vertolking van Max Rodriguez, begeleid door het Omroepor kest o.l.v. dr. C. L. Walther Boer. ons te stichten bouwwerken moeten ont lenen, aldus architect Landers. Natuurlijk is het uiterst moeilijk reeds nu te kunnen beoordelen of het op stede- bouwkundige en esthetische gronden ver antwoord is bepaalde werken te reali seren, doch het legt wel een grote ver antwoordelijkheid op de schouders var gemeentebestuur en architect om zich ter dege bewust te zijn van de niet te onder schatten taak. die in hun handen legd en waarvan de vervulling daarvan niet ernstig genoeg genomen kan worden. De bouwgronden waar het hier om gaat vormen een der belangrijkste onderdelen van het centrum, en zo het mogelijk hier een waardige bebouwing tot stand te brengen, dan is dit een kans niet mag worden voorbij gegaan. Entree In het algemeen, en wel in het bijzonder voor Leiden, is het station één der be langrijkste entree's der stad. In Leiden niet alleen voor de per trein komende reizigers, ook voor het verkeer komende uit Amsterdam via Oegstgeest vindt hier de kennismaking met het stedelijk leven. Daar het altijd goed is een eerste ken nismaking zo prettig mogelijk te doen zijn, is het een verdienste van de stede- bouwkundige geweest om met een voor uitziende blik; hier een boulevard te creëren van een allure, waarmede Lei den voorlopig zijn tijd ver vooruit is. De bebouwing van zulk een ruimtt dient een hoogte en schaal te hebben di« met de grootte ln overeenstemming is In nauw overleg met gemeentebestuur en stedebouwkundige heeft de architect de volle medewerking verkregen bouwhoogte van deze plannen. Zelfs is het nog een punt van nader overleg tussen een der advieslichamen, het gemeentebe stuur en de opdrachtgever, over de mo gelijkheid de gebouwen, langs het Sta- tionpleii^ met nog een laag te verhogen. Het plan is opgezet in twee delen, één langs het Stationsplein en één langs de Stationsweg, waarbij getracht is beidi zoveel mogelijk af te stemmen bij de be staande bebouwing. De bebouwing langs het Stationsplein is dan ook hoger opgetrokken dan langs de Stationsweg, omdat eensdeels de weg- breedte daar belangrijk groter is, en an derzijds er geen problemen van aanslui ting bij de bestaande bebouwing zijn. Dit speelde wél 'n rol bij de bebouwing langs de Stationsweg en hoewel deze, wat hoogte betreft, hoger is dan de bestaande, is hier toch in veel grotere mate rekening mede gehouden. De bebouwing langs het Stationsplein bestaat in totaal uit zes bouwlagen, die langs de Stationsweg uit vijf bouwlagen. Levendig beeld Het Stationsplein en de Stationsweg vormen een stedelijke ruimte, waarin van de vroege ochtend tot midder nacht steeds grote groepen mensen zullen verkeren en het is daarom van zelfsprekend, dat alles moet worden gedaan om het gebruik van de begane- grondruimten zodanig te regelen, dat een grote levendigheid langs de bou levards verzekerd is. Daarom is hier uitsluitend gedacht aan winkels en showrooms en wel zodanig, dat zich hier in hoofdzaak zaken dienen te vestigen die ook in de avonduren een nuttig gebruik dienen. In dit verband wordt gedacht aan be drijven als restaurants, café's e.d. afge wisseld met winkels en showrooms van een daarbij passend karakter. De zich hier vestigende winkels zullen in de avond uren zoveel mogelijk verlicht dienen te zijn en zowel de aankomende als de ver trekkende reiziger een goede en behaag- Zo zullen de flats aan het Sta tionsplein eruit komen te zien. In de beganegrond-bouwlaag ko men winkels, alleen onderbroken door een ingang naar het trap penhuis en de liftbatterij voor de flats, die afzonderlijk ingangen krijgen aan galerijen. lijke indruk moeten geven van het cen trum van Leiden. Bovendien bieden de brede trottoirs een uitmuntende gelegenheid voor wan delpromenade en terrasvorming, waar bij enigszins redelijke weersomstandighe den het goed is 'n ogenblik te vertoeven. En om dit alles nog meer luister bij te zetten, zullen de ondernemers alles doen om verwarmde terrassen mogelijk te ma ken. Het flatgebouw langs het Stationsplein is van een galerij-type, hetgeen wil zeg gen dat de woonflats te bereiken zijn via een galerij, die op elke verdieping langs de achterzijde van het gebouw loopt. De hoofdtoegang met trappenhuis, liften e.d bevindt zich in het midden van het ge bouw, waar uiteraard ook de huistele foons, brievenbussen e.d. zijn aangebracht De hoofdtoegang is ruim van opzet, zoal: voor zulk een gebouw passend is. Gesloten winkelfront Juist door de galerijen aan de achter zijde te maken is het mogelijk aa voorzijde een ononderbroken winkelfront te ontwerpen, hetgeen voor het totaal peet zeer belangrijk is. De grootte var winkels is zeer variabel, daar door het weglaten van de scheidingswanden vergroting zeer goed mogelijk is. De op pervlakte der winkels en showrooms rieert hierdoor van 200 tot 800 m2 meer. zodat verkoop van kleine tot grote artikelen als auto's e.d. hier mogelijk Bovendien heeft iedere winkel nog belangrijke vergroting door de aanwezig heid van ruime kelders. Het gehele project is afgestemd op de B.B.-eisen (Bescherming Burgerbevol king), zodat deze gebouwen voldoen aar de jongste eisen die op het gebied var luchtbescherming gesteld worden. Ook de flats hebben ieder een afzonderlijke kelderberging met ruime toegangsmoge lijkheden voor rijwielen. Op iedere ver dieping bevindt zich op de galerij eer stortkoker voor huisvuil. De bovenste bouwlaag heeft, daar dze woningen iets minder diep zijn, een groot woonbalkon aan de voorzijde van di hele flat. De flatbreedte zal negen r bedragen, de diepte elf meter. Het no le type bevat een woonkamer van 4,5 bij 5,5 m, een slaapkamer voor man en vr een driepersoons en een tweepersoons slaapkamer, benevens keuken, zo mogelijk met ingebouwde koelkast, en een bad kamer of douchecel naar verkiezing. Aan gezien de bovenste woonlaag een balkon heeft over de hele breedte, is hier d< woonkamer wat kleiner. De gevel wordt bekleed met verblend- steen, terwijl de borstweringen en de af sluiting der balkons van gekleurd glas worden vervaardigd. De architect wil hiermee de flats een levendig aanziei ven. De totale bouwhoogte vanaf het Stationsplein wordt 19 meter. De stichtingskosten zijn uiteraard nog niet precies bekend, maar wel kan reeds worden gezegd dat deze luxe flats onge veer 140 per maand huur moeten doen. Ter vergelijking moge dienen, dat de wo- ningwetbouw, waaraan Leiden nu gaat beginnen, een huurprijs van ruim 70 per maand zal opleveren. Kantoorgebouw Aan de zijde van de Stationsweg komt, het dichtst bij het Stationsplein, een kan toorgebouw, waarvan de beganegrond bestemd is voor de vestiging van een groot café-restaurant. De ligging hiervan op de hoek van twee belangrijke verkeers- inkelstraten, is zeer uniek. Op de 'erdeiping van dit gebouw zijn zalen gedacht, waarvan de exploitatie behoort bij het café-restaurant en die worden ver huurd voor vergaderingen, diners, re- ceptie's enzovoort. Op de overige verdiepingen zijn ver huurbare kantoren geprojecteerd in ver- ihillende grootte met geheel afzonder lijke toegang vanaf de Stationsweg. Daarbij aansluitend tussen het kan toorgebouw en het gebouw der drinkwa terleiding komt wederom een flatge bouw met op de beganegrond een aantal winkels of showrooms. Dit flatgebouw heeft, evenals dat aar het Stationsplein, galerijen aan de ach terzijde, met een gemeenschappelijk trap penhuis als toegang aan de Stationsweg. De flats zelve zijn geheel anders. Dezp behoren tot het maisonette-type. hetgeen betekent dat deze woningen een gechei- den woon- en slaapverdieping hebben. Op de begane grond van dit flatgebouw aansluitend bij het kantoorgebouw, komt de toegang tot een op het binr te bouwen ontspanningszaal Hoewel de exploitatie van dit gebouw, dat wellicht een bioscoop zal worden, in particuliere handen is. is het wel de be doeling het studentenleven bij de gehele opzet in te schakelen. Als onderdeel daar van zijn boven het gebouw een 18-tal stu dentenkamers geprojecteerd, die, indier de Overheid hieraan de nodige steun ver leent. in overleg met de vereniging vooi Studentenbelangen worden verhuurd, ge meubileerd en wel, voor ongeveer 50 per maand. Naar men ons meedeelde, zijn hiervoor al genoeg gegadigden Of dit theater met 950 zitplaatsen bio scoop wordt hangt mede af van de be slissing der Ned. Bioscoopbond. De ge meente zou deze bestemming toejuichen. De zaal krijgt wel een volledige toneel- accomodatie en zal ook dienstbaar kunnen worden gemaakt aan het universitaire leven voor vergaderingen en dergelijke. De studenten, die mede voor de bedie ning van de bioscoop zorgen, kunnen in hetzelfde gebouw hun huisvesting vinden Ter completering van het geheel kom' er een grote openbare parkeergelegenheid op het binnenterrein achter de gebouwen Het gebouw zal worden geëxploiteerd door een N.V. Exploitatiemij, die zich nog in oprichting bevindt. Wanneer Natuurlijk zal men de vraag stellen wanneer van al dit schoons iets te zien zal zijn. Op de gisteren gehouden persconferentie deelde wethouder Jongeleen mee, dat de bouwcapaciteit van Leiden in de eerste twee kwar talen van dit jaar volledig wordt ver bruikt. In het derde kwartaal is het echter mogelijk aan het project te be ginnen. ook al omdat tegen die tijd de in de weg staande toren van de Leidse Duinwatermaatschappij zal zijn De bestedingsbeperking en de daarmee samenhangende afremming van openbare uitgaven zal vermoedelijk geen spaak ir het wiel kunnen steken. Er is voor de fi nanciering al een institutionele beleggei gevonden. Men denkt dat het Rijk wel toestemming voor de bouw zal geven, mede gelet op het feit dat 64 nieuwe wo ningen en achttien studentenkamers aan de woningvoorraad zullen worden toege voegd, nog afgezien van de ongeveer tien winkels. De hele bouw zal' een uitgaaf vergen van tegen de 4 miljoen. Men denkt ge veer anderhalf jaar nodig te hebben voor deze bouw. Leiden krijgt dan tegelijk nog ccn uitbreiding, want ongeveer tegelijk met deze bouw zal de N.V. Wabo uit Gouda beginnen met de bouw van winkels op het door deze vennoot schap gekochte terrein op de hoek van Stationsweg en Stationsplein naast de Kamer van Koophandel. Hier zullen boven de winkels veertig a vijftig flats verrijzen. Het geheel overziend kan worden vast gesteld, dat Leiden een wat architecto nische vormgeving betreft zeer geslaagd project rijker zal worden. Wanneer in de niet te verre toekomst langs de weg over het Schuttersveld, aan sluitend bij de Wabo-bouw, het nieuwe gebouw van de Lichtfabrieken is verre zen, en de palen in de grond gaan voor de nieuwe schouwburg, zal de allure van Leiden een heel eind zijn gevorderd in de richting van een grote stad, die een ge ducht woord meespreekt in het stedenkoor van de randstad Holland. Zilveren jubileum van G. van der Meer De heer G. van der Meer, Roemer Vis serstraat 36, heeft zijn zilveren jubileum gevierd als chauffeur bij de firma Jac. Uittenbogaard en Zn. te Oegstgeest. Hij werd gehuldigd door de firmanten en het personeel die hun waardering niet alleen met woorden uitdrukten, maar ook met bloemen en een enveloppe met inhoud. De werkloosheid in Leiden Vroeg in 't Voorjaar al op laag peil t/m 2 maart voort en beliep 275. De vooi jaarswerkzaamheden in de landboui breidden zich uit, terwijl ook de activiteit in de bouwsector toenam. Een analyse het aanbod (de arbeidsreserve) naar v van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrjjvingswcrkloosheid 100, sei- zoenwerklooshcid 110 en overige vormer van werkloosheid 65. Uit deze gegevens blijkt, dat de werk loosheid reeds vroeg in het voorjaar een uitermate laag peil heeft bereikt. Een vergelijking met het overeenkomstige tijdstip in 1954, 1955 en 1956 bevestigt deze steflling. De voordelige verschillen bedragen respectievelijk 1355, 615 en 175. De vraag arbeidskrachten onderging geen wijziging en bedroeg 415 geregis treerde aanvragen, waarvan er 180 be trekking hadden op jeugdigen. Sinds mei 1956 beweegt de vraag zich d vrijwel gelijk niveau, steeds rondom de 400 a 450 aanvragen, terwijl de reële personeelsbehoefte beduidend hoger ligt. Vooral in de metaalindustrie, de textiel industrie, en de betonwarenindustrie be aat een tekort aan arbeidskrachten. Jeugdigen kunnen in vrijwel alle be drijfstakken en beroepen worden ge- latst. De belangstelling voor deze ca tegorie is groot, terwijl het aanbod mi- is. De scholenactie is reeds in volle gang; wellicht dat het aanbod in de maand april iets ruimer wordt. t aanbod van vrouwelijke arbeids krachten nam iets af en bedroeg op 2 t 70. Het aantal geregistreerde aan vragen beliep 260, waarvan 50 be trekking had op jeugdigen. Ook aan vrou welijk personeel bestaat in diverse sec van het bedrijfsleven een perma nent tekort. Aquariumliefhebbers over planten In de recreatiezaal van de N.V. Holland se Constructiewerkplaats hielden de leden van de Leidse vereniging van aquarium- vrienden een goed bezochte vergadering. De hoofdmoot van de avond verzorgden de heren J. Gijzenij en Jac. van Wezel die over de voorjaarszorgen in het aquarium spraken. De heer Van Wezel lichtte zijn causerie met enkele demonstraties toe. Er waren vanzelfsprekend veel vragen en er volgde een aangename en verhelderende discussie. Verscheidene leden zegden hu mede werking toe voor de deze zomer te houden tentoonstelling. Er werden aquaria voor dit doel beschikbaar gesteld. Nadat een mooie collectie vissen en planten, waar mee gedemonstreerd was, nog was ver loot, sloot de voorzitter de bijeenkomst, waarin de aquariumliefhebbers veel ge leerd hebben over de verzorging van planten in hun vissenverblijf. Liefhebbers van een fijne Virginia kunm dóórgaan met zichzelf (of anderen!) een plezier te doen. Full Speed brengt namelijk met trots een gloednieuwe serie kleurenplaatjes voor een nieuw auto-album Tussen de bladzijden De man die teveel wist Luxor. James Stewart en Doris Day treden samen op in een film, waarin Doris Day nu niet alleen maar het op pervlakkige zangeresje is, maar een echte moeder in een soms zelfs dramatische is het verhaal van de Amerikaanse dokter Ben McKenna, die met zijn vrouw 1 .zijn' zoontje Hank een wereldreis maakt en 'ten sQobte in Marrakesh in Frans Marokko terecht komt. Ze maken daar kennis met enkele mensen door ze onbewust en zeker ongewild in spiona ge-affaire verzeild raken. De gevolgen zijn ontvoering van het zoon- n een moordaanslag op de eerste minister van een buitenlandse regering, die in Londen wordt gepleegd. Scotland Yard krijgt dus heel wat uit zoeken, maar het meeste speurders- werk wordt toch verricht door dokter McKenna, die de zaak tot een goed einde is een rolprent geworden met een sterk onlogisch verhaal, maar met span ning van het goede soort. Regisseur Hitchcock heeft er geniale vondsten in verwerkt, zoals het visueel meespellen mi het Londens Philharmonisch Orkest. (Knap verfilmde thriller). Vier mannen der duisternis Trianon. Vier mannen der duisternis speelt aan de Rivièra, in Wenen en in Stockholm. De rijke, geheimzinnige Vic tor Danemore is plotseling aan een hart Situering der bebouwing aan de entree van Leiden. Architect K. Lan ders uit Rotterdam heeft aan het Stationsplein een luxe flatgebouw ontworpen; aan de Stationsweg een achttiental studentenkamers om vattend gebouw, met daarachter een ontspanningsgebouw, en daarnaast een blók maisonnettes. Op de voorgrond rechts het station, met daar achter het autobusstation. aanval overleden en zijn persagent wil iets weten over het verleden van zijn patroon. De jonge beeldschone weduwe van de overledene voelt wel iets voor de persman en is eveneens nieuwsgierig. Zo begint het raadselachtige spel, dat heel veel complicaties geeft en dat is terug te voeren tot het besluit van Adolf Hitler om in elk land een spion te heb ben. die bereid is als streekleider op treden ais de Duitse troepen het land zouden binnenkomen. Victor Danemore was in dat spel de centrale figuur, maar na zijn dood er geen contacten meer. De blinde be waarster van het armoedige huisje Hinkelstrasse in Wenen, waar Danemore tweemaal per jaar met enkele andere mannen kwam, wist slechts één noemen: Lindquist. In Stockholm bleek deze man echter al te zijn overleden, overigens met nalating van een mooie, hoogblonde dochter, die prompt op onze persagent verliefd wordt. Ook door anderen wordt nu ijverig ge zocht naar het verleden van Danemore en ln hun actie wordt de eerste speurder Het spel is vaak heel spannend mlsch ook wel knap in elkaar gezet. Een oplosing brengt al het zoeken echter niet. overwinning voor de blonde Brita. (Spannend filmspel). Piloot Quax in Afrika Casino. Heinz Rühmann, „voormalig" brokkenpiloot, vliegt deze week in Casino over het witte doek. Ditmaal is hij geen brokkenpiloot, hetgeen niet wil zeglgen, dat hij geen brokken maakt. Heinz Rüh mann is instructeur op een vlaegschool en poogt zijn leerlingen discipline in plaats van kameraadschap bij te brengen. Zijn klas wordt uitgebreid met enkele onder nemende dames, die ook willen vliegen en dan komt de discipline helemaal in gedrang. Precies op tijd gaat hij op de kameraadschap over om ploegleider te worden in een prestatievlucht, die de binnenlanden van Afrika voert. Daar worden de brokken gemaakt, maar he' geheel eindigt op het stadhuis, waar d< paartjes aan de lopende band naar bui ten schrijden. De film is plezierig grap pigs maar geen onverdeeld succes te noe men. Met name de opnamen in Afrika geven zo nu en dan blijk van gebrek goede smaak. Wanneer men een heel dorp inlanders in paniek brengt door met een vliegtuig laag over de mensen heen te scheren, demonstreert de film het hin derlijke superioriteitsgevoel, Europeaan zo gehaat heeft gemaakt in andere werelddelen. Ook de psychologie van de film is niet bijster sterk te noemen, maar daar gaan meer films mank aan. (Een gezellige ontspanningsfilm, waar bij men zo nu en dan een oogje dicht moet Vroftwen in boeien Lido. Voor een pleidooi voor de ver betering van wantoestanden in vrouwen gevangenissen of voor een betere toe passing van het recht kan de film Vrou- Boeien toch wel heel moeilijk door gaan. Het is een onlogisch verhaal over een rouw. die in de gevangenis komt. omdat j een vroegere minnaar zou hebben ge- dood. Achteraf biukf een mede8evangene blanken dan enige andere de moord op haar geweten te hebben, die Nu, dan weet u het wel. AGENDA VOOR LEIDEN Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Werkmans Wilskracht ter gelegenheid van 55-jarig bestaan. De Harmonie, 5.30 tot 6.30 uur: receptie Leidse gymnastiek- en volleybalvereni ging „Donar" ter gelegenheid van 50-jarig bestaan, 8 uur feestavond. Weidehof 57, 4.30 uur: afdeling Leiden Minjon, opening studio. Schouwburg, 7.30 uur: Leidse gymna- siastenbond „Uno Sumus Animo", opvoe ring van „Het witte schaap van de fa milie" van L. du Garde Peach en Ian Hay. Oegstgeest: Oud Poelgeest, Duits-Ne derlandse studentenconferentie. Oegstgeest: Zendingshogeschool Ned. Hervormde Kerk, conferentie over het medische zendingswerk, begin 3 uur, eind 10 uur. Zondag Luxor, 10.30 uur: bijzonder Kerkewerk Hervormde Gemeente, onderwerp: „Hou ding en persoonlijke keuze ten opzichte van de moderne bewapening". De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur-Foto grafen-Vereniging, J. Buising en P. de Mos met kleurendia's over „Scheveningen, vroeger en nu" en film „Helpende handen". Dinsdag Museum van oudheden. 8 uur: prof. dr. H- Rrunstjng over „Nieuwe opgravingen op Kreta". Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: lezing met kleurenfilm over „Door Zuid-Frankrijk en de Pyreneeën naar Andorra" door Jan P. Strijbos, voor K. en O. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond ter gelegenheid van 60-jarig bestaan diaco- nessenhuis, met Johan Bodegraven, amu sementsorkest Sylvia en het Piro-koor uit Katwijk. Oegstgeest; Het witte Huis, 9 uur: algemene ledenvergadering afdeling Rijn land van Ned. Rode Kruis. Woensdag Waalse kerk Breestraat, 8 uur: Pastore Deodato, moderator van synode van Wal- denzerkerk in Italië, over het reformato rische getuigenis van een minderheids groep in het R.K. Italië. Tentoonstellingen Rijksmuseum Geologie en Mineralogie, (Garenmarkt lb), 10-12 en 2-4 uur: Geo logie in Nederland. VOOR UW DRUKWERK Demmenie Haarlemmerstraat 219 Telef 30900 dit op haar sterfbed in het gevangeniszie kenhuis bekent, waarna de onschuldig eroondeelde met het kind van de moor denares de vrijheid tegemoet gaat Nagenoeg alle scènes zijn zo akelig melodramatisch, dat ze aan het belache lijke grenzen. En waren ze dit nog maar dan kon men zich tenminste toch nog een ig amuseren. Nu is de goede foto grafie het volstrekt enig waardeerbare. (Ondanks de boeien geen boeiende film). Comanche

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3