Mi cu ure £cüt$ri)c GTmtrant Kabinet weet van geen wijken 1 Maar over de onderdelen valt wel te praten DREES DOET BEROEP OP EISENHOWER Alleen in Frankrijk is benzine voor toeristen schaars Calvinistische leiders te Boedapest in arrest ft ^-¥*4 Egypte reageert niet op westelijk voorstel ZATERDAG 9 MAART 1957 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.-- per kwartaal; 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.13 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 53936. Chef-red.: H W. 3- ENSER1NK CHRISTEL! JK-NAT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „SUatvatUct ibcfetevea wyn hert in tcgljenspoct Zevenendertigste jaargang No 10902 Kasjmir, een betwist gebied ZIE PAGINA 5 Ministers treden af als moties worden aangenomen niet. Dan was er ten slotte de motie Droesen (kath. v.) over de grondrente. Deze bleek ten slotte voor de heer Mansholt wel te aanvaarden, als het totaal de grondrente en eigenaarslasten maar geen hogere mi nimumgarantieprijzen ten gevolge heeft. Over deze kwestie zal nog nader overleg worden gevoerd. Dat was dan de oogst van de redevoe ringen van de ministers, die spraken voor een uitverkocht huis. Zakelijk Minister Hofstra maakte de Kamer aan de hand van zakelijke argumenten spoe dig duidelijk dat het kabinet niet van plan was zonder meer onder de vier moties door te gaan. Hij kon er op wijzen dat verschillende fracties in dit debat meer dan één standpunt hebben laten horen. In een deel onzer edities konden wij gis teren 'h ministers rede reeds kort weer- Zo waren er bij de k.v.p. en c.h. sprekers die pleitten voor grotere bezuiniging in het overheidsapparaat, terwijl anderen weer aandrongen op meer overheidsuit gaven ter wille van de landbouw. De mi nister van financiën vond dit de merk waardigste redeneringen die hij de laatste jaren in de Kamer heeft gehoord. Naar zijn mening moet ook de Kamer bij het uiten van wensen er rekening mee houden dat de maatregelen evenwichtig verdeeld moeten worden. Zo zullen de gevolgen van het nieuwe landbouwprijsbeleid volledig gedekt moe ten worden. En hetzelfde geldt voor de maatregelen tot bestedingsbeperking. De (Van onze parlementaire redacteur.) p EHINDERD door een acute keelontsteking heeft minister-president dr. AT" Drees gisteren een dringend beroep gedaan op de Tweede Kamer om de wezenlijke elementen van het regeringsbeleid, wat betreft de bestedings beperking en het nieuwe landbouwprogram, te aanvaarden. Deze oproep was noodzakelijk, omdat minister Hofstra had verklaard dat het kabinet zal aftreden als de moties-Janssen (kath. v.) over de melkprijs en Biewenga (a.r.) over de blokkering zouden worden aangenomen. De motie-Janssen is voor het kabinet „in deze vorm" onaanvaardbaar, aldus de minister van financiën. De beperking „in deze vorm" heeft de burger weer enige moed gegeven. Als dinsdag a.s. de Kamer de beraadslagingen voortzet zal wel blijken of het overleg in de binnenkamer geleid heeft tot een andere vorm van de gewraakte motie. Ook is het niet uitgesloten, dat er een zo danige interpretatie aan wordt gegeven dat de regering toch kan rekenen op de steun van de meerderheid der Kamer. Twee van de vier moties zijn dus voor de regering niet te aanvaarden. De mo tie van de heer Janssen (kath. v.) is on getwijfeld het grootste struikelblok. Van daar dat men zo ijverig is gaan zoeken naar een tussenoplossing. Als dat niet zou lukken beleven we dinsdag a.s. een kabinetscrisis, maar vooralsnog nemen we aan dat de kansen daarop niet bij zonder groot zijn. Met de motie-Biewen- ga (a.r.) ligt het wat anders. Deze is ook niet te slikken voor de regering. Zij is mede ondertekend door de c.h., v.v.d. en k.v.p., maar het valt niet te ontkennen, dat het standpunt van de ondertekenaars verschillend is. Zo heeft de heer Droe sen (kath. v.) gezegd op dit moment te gen de blokkering te zijn. Als zou blijken dat volgend jaar als de gelden aan de boeren pas worden uitgekeerd de schatkist de f50 miljoen nog niet kan dragen, dan zal deze fractie niet geheel afwijzend tegen de blokkering staan. Dat is een heel ander standpunt dan dat van de heer Biewenga, die principiële be zwaren tegen de blokkering heeft ge maakt. Deze verdeeldheid zal waar schijnlijk door het kabinet nog wel zo uitgebuit kunnen worden dat de k.v.p.- fractie wordt bevredigd, waardoor een ruime rooms-rode meerderheid het voor stel Biewenga kan laten sneuvelen. mers (soc.) is ook niet enthousiast be- De „schoolmelkmotie" van dc heer Roe- groet. Minister Suurhoff noemde haar be zwaarlijk. Dit voorstel zou de schatkist anderhalf miljoen gulden kosten. De be windsman van sociale zaken vond het laag houden van de schoolmclkprjjs in eerste plaats een taak van de gemeenten. Het onaanvaardbaar voor zover dat bü motie gebruikelijk is klonk echter noemde hij de bezuiniging van het de partement van o. k. en w. Het gevolg daarvan is o.a., dat de subsidies voor de pedagogische centra worden verminderd, dat het subsidie voor de opleiding van kleuterleidsters wordt uitgesteld. Als de Kamer dus aandringt op nog groter be zuinigingen in de overheidssfeer, dan zul len er nog meer onaangename maatrege len genomen moeten worden. De minis ters zullen deze weg wel moeten kiezen omdat een andere wijze van bezuinigen in de overheidssector tijd vergt. Zowel minister Drees als minister Hofstra beloofden echter dat de even tuele resultaten van de bezuinigingen in de overheidssector waaraan wordt gewerkt, o.a. wordt de effi ciency verbeterd op lange termijn verrekend zullen worden met de ko mende belastingverhogingen. Maar zij vonden het onmogelijk reeds nu verder te gaan dan in de bestedings nota is bepaald, omdat het nu een maal niet zeker is met welk bedrag de overheidsbezuinigingen nog toe nemen. Ook 1958 zorgelijk Het argument van vele Kamerleden, dat de situatie in 1958 wel weer opgeklaard kan zijn, maakte op de bewindslieden ook niet veel indruk. Zij gaven toe dat de slagen op de landbouwprodukten eer: 1958 zullen worden uitgekeerd. Maar dat is nog geen reden om nu het blokkerings plan te laten vallen. Minister Hofstra zeide dat het .nog wel even zal duren voordat dit gehele regeringsprogram wet telijk bekrachtigd is. Maar bovendien olgdc minister Hofstra, het blijft de precaire kassituatie bestaan eigen vlees. Als voorbeeld regering kan geen enkel risico nemen S.E.R. heeft dat in zijn advies ook geadviseerd. Nu gaat het niet aldus minister Hofstra, om te zeggen: kan er op een budget van f 7 miljard niet f 100 miljoen worden bezuinigd? Want bij overheidsbezuinigingen moet men ook letten op de monetaire situatie. Er moet een evenwicht zijn tussen ontvangsten uitgaven. En enige miljoenen guldens kun nen dit evenwicht juist verstoren. Zij kun nen de druppel zijn die de emmer doet overlopen. Bovendien kan de regering terwille van de woningbouw op di ment geen beroep doen op de kapitaal markt. Dit te doen moet voor de gemeen ten mogelijk blijven. Bezuinigingen in de overheidssfeer be tekent, snijden „Groot belang bij luchtvaartpact" TAE NEDERLANDSE ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Royen, heeft gistermiddag per soonlijk aan president Eisenhower een brief overhandigd van minister president dr. W. Drees. In deze brief deelt dr. Drees de president mee. dat Nederland groot belang heeft bij een nieuw luchtvaartverdrag met de Ver. Staten. De K L.M. streeft al tien jaar lang en tot dusver vergeefs naar toestemming, vanuit Los An gelos en Houston passagiers mee te nemen naar Amsterdam. Nadat zij enige tjjd gestagneerd hebben, zullen op 18 maart de onderhandelingen over deze kwestie weer beginnen. De Ne derlandse delegatie staat onder leiding van de staatssecretaris van buitenlandse zaken. De K.L.M. wil passagiers uit Los An gelos meenemen op de lijndienst via Mon treal naar Schiphol en van Houston in Texas via Mexico City ook naar Amster dam. De Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen vrezen echter, dat dit het ver voer via New York zal doen verminderen. Optimistisch Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken en de raad voor de burger luchtvaart die de hernieuwde onderhande lingen zullen leiden, hebben hun stand punt in deze kwestie nog niet bekend ge maakt. Er is evenwel grote kans, dat de betrekkingen met Nederland in het alge meen de doorslag zullen geven. Herhaaldelijk is door de Nederlandse onderhandelaars aangetoond, dat de dol larinkomsten uit transatlantische vluchten Vooruitzichten voor automobilisten (Van een onzer verslaggevers) Vele Nederlanders, die in deze zachte wintermaanden bezig zijn met het maken van vakantieplannen voor het komende voorjaar en de komende zomer, zullen zich afvragen, hoe het in West-Europa ge steld is met de benzine. Ofschoon dc troe belen met de bcnzinc-e.anvoer in West- Europa nog geenszins tot het verleden be horen. is het toch zo, dat de toerist In het komende seizoen waarschijnlijk alleen nog maar in Frankrijk moeilijkheden bij het verkrijgen van auto- en motorbrandstof in de weg gelegd zullen worden. Engeland gaat zelf nog gebukt onder een nogal streng distributie-systeem, maar de buitenlandse toerist kan in de haven van aankomst bij de kantoren van de Auto mobile Assocation genoeg bonnen krijgen om vrij rond te rijden. Ierland is iets strenger, daar krijgt men de eerste week bonnen voor 800 kilometer, de volgende keken bonnen voor 480 kilometer. In Spanje is alleen de dieselolie gedistri bueerd en bezoekers krijgen bonnen vooi 400 liter per maand. Extra-toewijzingen zijn mogelijk. In Zweden gelden geen be perkingen; alleen zijn daar 's ochtends tussen zeven en acht uur de pompen ge- Frankrijk geeft de toerist tamelijk veel moeilijkheden. Tot 13 gpril a.s. is de re geling voor toeristen als volgt: 20 liter Der dag tot een maximum van 200 liter Voor de terugreis kan men weer tot een maximum van 200 liter 20 liter per dag krijgen. Bonnen zijn verkrijgbaar bij pre fectures. in grotere steden ook bij auto mobielclubs en toeristenbonden. Na 13 april is de regeling: 25 liter per dag op bonnen, die bij de deviezenkantoren kun nen worden verkregen bij inwisseling van reisgeld tegen Franse francs. Voor de te rugreis kan men een extra toewijzing van 20 liter per 100 kilometer krijgen tot een totaal van 250 liter. Voor doorreis door Frankrijk kan men 250 liter krijgen, op basis van 20 liter per 100 kilometer. In vele gevallen zal men echter ook in de landen, (Svaar geen moeilijkheden zijn aan sommige pompen vergeefs aan bellen. Het parool: „alleen voor vaste klanten" of „uitverkocht" is voorlopig in West-Europa nog niet van de baan. De toerist, die niet tot het laatst wacht mei benzine tanken, zal daarvan echter weinig last ondervinden. van het grootste belang zijn voor de eco nomische stabiliteit van ons land en er mede toe bijdragen, dat Nederland zijn verplichtingen jegens de Navo kan na komen. Dr, Van Royen zei optimistisch te zijn over de afloop van de komende onder handelingen. inflatoire financieringen, omdat de wo ningbouw daarvan de dupe kan worden. Maakt u zich niet teveel illusies over het budget van 1958, zo zeide minister Hofstra tegen de Tweede Kamerleden. De invoering van de gemeenschappelijke markt zal ons honderd miljoen gulden kosten. Het Delta-plan vergt steeds gro tere bedragen. Daar is het wcgenplan en het tunnclplan. De regering verwacht daarom niet dat in 1958 wel de f 50 miljoen extra voor de landbouw kan worden uit gegeven. Dat waren de motiveringen waarom de moties van de heer Janssen (kath. v.) en Biewenga (a.r.) niet te aanvaarden wa ren. Minister Hofstra vond de melkprijs motie van de heer Janssen eigenlijk een verwerping van de begroting. De vorm van het voorstel is zodanig dat er geen mogelijkheid is om zich te bezinnen over eventuele andere dekkingsmogelijkheden voor de f 60 miljoen. Want van achter de regeringstafel is duidelijk gezegd dat dit regeringsplan niet in zijn geheel behoeft te worden ge nomen of te worden verworpen, maar dat de ministers voor overleg vatbaar zijn. Wisselingen in het plan zijn mogelijk als de Kamer maar bereid is voor extra uit gaven offers te brengen. Goed gezelschap Minister Zijlstra constateerde dat de heer Van Leeuwen (lib.) hem een dirigist vond, terwijl zijn partijgenoot Oud dat de minister van economische zaken bijna liberaal is. „Deze twee fouten traliseren elkaar", zo zeide prof. Zijlstra. De heer Oud vindt het zonde dat i dit gezelschap zit. Het gezelschap valt wel wat mee, aldus de minister. Het zo goed dat het de grootste moeite heeft gekost om de heer Korthal er buiten houden Overigens begreep hij niet hoe de heer Van Leeuwen een prijsstijging van 6 7°/o kan verlangen, zonder loonsverhoging. Dat is een onmogelijke zaak, zo zeide mi nister Zijlstra. Ook minister Suurhoff kwam nog in debat met de liberalen. Hij vond dat de heer Oud in een carna' stemming heeft gedebatteerd. De liberale oppositieleider heeft de feestmuts opge zet, omdat hij de kiezers belangstelling voor de politiek wil bijbrengen. Wat de loonpolitiek betreft merkte de ministf van sociale zaken op, dat het bedrijf; leven met vliegende vaandel is gemar cheerd naar de maximale loonsverhoging van 6°/o. Tot de heer Van Mastrigt (c.h.) zeide hij: waar zouden wij zijn aange spoeld als we geen maximumpercentage hadden gesteld? Na de rede, die minister Mansholt gisteren in de Tweede Kamer uit sprak over de bestedingsbeperking, bespraken (v.l.n.r.) minister Zijl stra, minister Hofstra en mr. Kortenhorst, de Kamervoorzitter, de situatie Hongaarse politie slaat toe INE HONGAARSE politie heeft vijf voor aanstaande Calvinistische leiders ge arresteerd. Onder hen zijn drie predikan ten. Men weet slechts de namen van twee gearresteerden: dr. Barna Nagy, hoogle raar aan het Calvinistisch seminarie te Boedapestcn dr. Sandor Joo. die een ge meente in de Hongaarse hoofdstad dient. Volgens niet officieel bevestigde berich ten heeft de Hongaarse regering deze Cal vinisten van contra-revolutioanire activi teit beschuldigd. De laatste tijd heeft de communistische pers herhaaldelijk scherpe aanvallen ge daan op de leiding van de Gereformeer de Kerk. De vijf gearresteerden hebben een rol gespeeld in de strijd tegen de (Cal vinistische) bisschop Albert Bereckzy, die nauw samenwerkte met het communisti sche regiem en die tijdens de opstand tegen de Russen werd vervangen. Bisschop Laszlo Ravasz. die Bereckzy toen opvolgde, is al eerder van zijn post verwijderd en naar een dorpje buiten Boedapest gestuurd. Dr. Laszlo Pap, hoofd ISRAËLIËRS ONTRUIMEN GAZASTROOK UNO-vlag in top -f- De Israëlische troepen maken plaats voor het politieleger van de V.N. Per half-track verlaten de Israëliërs het gebied van Sharm el Sheik, in de Gazastrook. De rookkolom, links op de achtergrond, geeft de plaats aan, waar voor het vertrek de onbruikbare restanten zijn vernietigd. Op de foto onder ziet men de Indische troepen van het V.N.-leger in hun kamp langs de weg van Gaza naar Khan Yunis. Hoog boven de gehelmde soldaten wappert de vlag-der Verenigde Naties. Israëlische burgemeester: Amerikanen wilden Gaza bezetten Volgens de door de Israëliërs benoemde burgemeester van Gaza, Rosjdi Sjawa hebben de V.S. twee dagen voor de Israë lische aanval, aangeboden de strook van Gaza te bezetten. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van defen sie heeft het bericht echter tegengespro ken en het belachelijk en geheel onwaar genoemd. Sjawa zei, dat de Amerikaanse oorlogs schepen, die toen in de kustwateren van Gaza kruisten, een boodschap hadden ge zonden, waarin dit aanbod had gestaan. Men had evenwel hierop niet gereageerd, omdat contact met de Egyptische rege ring onmogelijk was. Sleepbootstaking teil einde Het personeel van de sleepboten in New York heeft gisteren met een over weldigende meerderheid de voorstellen voor een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst geaccepteerd. Hierdoor is er een einde gekomen aan de reeds 36 dagen durende staking, die de langste is ge weest in de histerie. Ike akkoord met plan-Macmillan President Eisenhower heeft de uitge breide agenda geaccepteerd, dde door pre mier Macmillan van Engeland is voc steld voor de komende conferentie op Bermuda. Het voornaamste doel van de besprekin gen. die van 21 tot 24 maart worden ge houden, is het volledig herstel van het Anglo-Amerikaanse bondgenootschap. Be langrijk is. dat ten aanzien van ernstige wereldproblemen weer een politieke ge dragslijn moet worden gevolgd. Zo hebben de beide staatslieden be sloten de sleutelkwesties, die in Europa, het Atlantisch gebied, het Midden-Oosten. Afrika en Azië leven, opnieuw te bestu deren. In het bijzonder zullen Eisenhower en Macmillan in aanwezigheid van hun ministers van buitenlandse zaken spreken over Rusland. Rood-China, de handel tus sen Oost en West. de defensie, de ontwa pening en de arbeid van de Verenigde Naties. Verdronken. In Buitenpost werd de 15- jarige H. T. Karnminga uit Gerkesklooster misleid door de duisternis. Hij raakte te water en verdronk. van het theologisch seminarium, n zijn positie opgeven en „om gezondh redenen" verlof nemen. Kadar naar Moskou Premier Janos Kadar zal 19 maart zij: opwachting maken bij de machthebbers op het Kremlin. Oorspronkelijk was de" bedoeling, dat hij later zou komen voor „solidariteitsbesprekingen", zoals de laatste maanden gevoerd zijn met verte genwoordigers van vele andere satelliet- landen. Contra-revolutionairen voor het gerecht Tegen drie leiders van een „contra revolutionaire samenzwering" In Oost Duitsland zijn gisteren gevangenisstraffen geëist van resp. tien, vier en twee en een half jaar. Drie getuigen werden gearres teerd wegens „ernstige verdenking van medeplichtigheid". De beklaagden zouden grondige voor bereidingen hebben getroffen om het Oostduitse regiem omver te werpen. Via Westberlijnse radiostations hadden zij de bevolking van de Sowjetzone willen op roepen tot verzet en opstand. De gear resteerde getuigen zijn twee personeels leden van een uitgeversmaatschappij en de radiocommentator Richard Wolf. Zware aardbeving in Griekenland Een dode36 gewonden vele huizen vernield Honderden huizen en gebouwen in Midden-Griekenland zgn gisteren ten ge volge van een zware aardbeving Inge stort en duizenden beschadigd. Eén per soon werd gedood, terwijl 36 gewonden naar ziekenhuizen moesten worden ver voerd. Het Griekse koningspaar Is onmiddellijk na het bekend worden van de ramp aan boord van een törpedobootjager naar het getroffen gebied vertrokken. Twee jaar geleden werd het gebied van Volos ernstig geteisterd door aardbevin gen. Thans echter zijn Larissa en Trik- kala er ook bij betrokken. In tien dorpen in het district Farsala zijn meer dan 1300 huizen van één ver dieping vernield. Een niet bekend aantal woningen in Almiros, ongeveer 25 kilo meter ten zuidwesten van Volos, werd eveneens beschadigd. In totaal zijn 20 dorpen getroffen, vijf in het gebied van Volos en 15 bij Larissa. In Volos zijn 750 gebouwen beschadigd, in het district Velestino 2000, in het dis trict Farsala 800 en in het gebied van Larissa 500 Sukarno's plan gewijzigd Hoge stafofficieren van het Indonesische leger hebben gisteren, volgens Associated Press te Djakarta, medegedeeld, dat Su karno zjjn plan om communisten in het kabinet op te nemen, heeft laten vallen. Na bijeenkomsten met de president zei den zij, dat Sukarno echter nog steeds vasthoudt aan zijn plan om communisten op te nemen in zijn nationale raad. D* druk van het leger en de godsdienstige partijen hebben tot dit vergelijk geleid. In andere hoge regeringskringen deelt men mede, dat Sukarno zijn beslissing woensdag zal bekend maken. Scnvjet-voorstel voor midden-oosten wordt afgewezen De V.S., Frankrijk en Engeland zullen volgende wek in Moskou de nota's laten overhandigen, waarin de Sowjet-voorstel- /an 12 febr. voor een gemeenschap pelijke politiek ten aanzien van het Mid den-Oosten, verworpen worden. Reuter meldt, dat de nota's van de drie landen niet gelijkluidend zullen zijn. Ame rika zal vooral de nadruk leggen op de defensieve aard van de Eisenhower-leer, Engeland verdedigt het pact van Bagdad, terwijl Frankrijk de Russische motieven beziet in het licht van de Sowjet-inter- ventie in Hongarije. Oliebuislelding. De oliebuisleiding, die aangelegd wordt van Wilhelmshafen naar het Roergebied, zal waarschijnlijk tegen het einde van 1958 gereed zijn. Van wel- ngeliohte zijde in Kiel is thans bekend geworden, dat met de aanleg in het aar van 1958 begonnen zal worden. De betaling van de tolgelden I7GYPTE HEEFT nog steeds niet antwoord op het voorstel van aantal zeevarende westelijke landen, dat een betalingsregeling inhoudt van de tol gelden In het Suezkanaal. Dit westelijke plan om, hangende de definitieve rege ling van de Suezkwestle, de helft van dc doorvaartgclden aan Egypte en de andere helft aan de Wereldbank te betalen. Is door de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammarskjöld, offi cieel aan de Egyptische regering voorge legd. Hammerskjöld Is van plan, wanneer hij binnenkort Kairo bezoekt, deze kwes tie te bespreken. Gevreesd wordt echter, dat Egypte bij de opening van het Suezkanaal nog ern stige moeilijkheden zal veroorzaken.Ver- moedelijk zal Kairo in de komende weken gaan manoeuvreren, om het onderste uit de kan te krijgen, wat verder overleg tussen de westelijke mogendheden nodiig zou maken. Op het Franse ministerie van buitenlandse zaken is gezegd, Egypte in dit geval een verenigd tel ijk front tegenover zioh zal vinden. Egyptische kikvorsmannen zijn gisteren begonnen met het zoeken naar spring stoffen, die zich aan boord van de tot zin ken gebrachte sleepboot Edgar Bonnet zouden bevinden. Maar zij hebben nog niets gevonden. Een Nederlandse ber gingseenheid staat gereed op elk gewenst ogenblik met het lichten van het wrak t< beginnen. De doorvaart voor schepen tot 500 ton. die gisteren vrij kwam. geldt niet raëlische schepen, omdat Egypte op het standpunt staat, dat tussen de beide lan den nog steeds een oorlogstoestand be- Hammarskjöld tevreden Hammerskjöld heeft de algemene ver gadering gisteren gemeld, dat Israël vol ledig gehoor heeft gegeven aan de door de algemene vergadering aanvaarde re solutie. waarin om terugtrekking wordt verzocht. Hammarskjöld legde er de na druk op, d^t nu de bepaling van de reso lutie van 2 februari van kracht is. waar in gevraagd wordt na de terugtrekking maatregelen te nemen, die de vrede in het ontruimde gebied bevorderen. Hij be loofde deze maatregelen voor te bereiden 1 later hierover verslag aan de alge- iene vergadering uit te brengen. Het ligt in de bedoeling, dat het V.N.- orgaan voor hulpverlening aan dc Pa-le- ijnse vluchtelingen, het burgerlijk be- ituur in Gaza zal uitoefenen, terwijl het - politieleger de verantwoordelijkheid heeft n voor de veiligheid dn het gebied. Henry Labouisse, die de leiding heeft van dit V.N.-orgaan, zal binnenkort naar Gaza vertrekken. De troepen van de Verenigde Naties zijn gisteren Sjarm El Sjeik, dat door Is raël is ontruimd, binnengerukt. De be zetting zou vanmiddag voltooid zijn. - A Noodsprong van comité Coentunnel betalen met tolgelden Het Zaanse tunnelcomité heeft bij mon de van burgemeester W. Thomassen van Zaandam de suggestie geuit, de bouw van de Coentunnel te financieren door middel van tolheffing. Burgemeester Tho massen wilde dit denkbeeld niet propa geren, maar wel als argument gebruiken wanneer de tunnelbouw zou moeten af springen op financiële bezwaren. De Coentunnel zou 80 miljoen moeten kos ten. De opbrengst van de tolgelden zou in tien jaar 30 miljoen bedragen. WEERBERICHT Minder zacht Tot morgenavond verwacht De Bilt: I Overwegend droog weer I met opklaringen. In de och- tend hier en daar mist. Ma tige, nu en dan krachtige zuidoostelijke wind. Over het algemeen mander zacht. ZON EN MAAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1