In Meer en Duin worden 52 woningen gebouwd RIJNEN VEENSTREEK D.E.Lbestuur besloot na rijp beraad reservekas te vormen V erkavelingsproblemen werden uitvoerig besproken nieuwe leidsche courant n zaterdag 9 maart 1957 Raad van Lisse Aan Stationsweg werden 25 huizen onbewoonbaar verklaard DE GEMEENTERAAD VAN LISSE vergaderde gisteravond onder voor zitterschap van burgemeester mr. Th. J. M. de Graaf, die als eerste agendapunt aan de orde stelde de benoeming van een tweetal leden voor het bestuur van de Dienst voor soc. zaken. Aftredend waren mevrouw Dronkers-Wesselo en de heer N. van Riek. Uit het dubbeltal mevr. Dronkers en mevr. Tissing werd eerstgenoemde herkozen, terwijl uit het dubbeltal N. v. Riek—H. de Bruin laatstgenoemde na een tweede stemming gekozen werd. Dê voorzitter sprak een woord van welgemeende dank aan het adres van de heer N. van Riek, die zovele jaren Jid van het bestuur is geweest en met liefde deze zaak diende. Het voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op het door de heer A. vin der Zaal, Hereweg 313, ingesteld beroep tegen het weigeren van een bouw vergunning, vergde heel wat tijd en woor den. ,.B. en W. staan op het standpunt, dat deze bouwvergunning onmogelijk ver leend kan worden, omdat het pand thans een schuur achter het woonhuis is. welke schuur tot woning moet worden omge bouwd en geen voordeur heeft die vanaf de openbare weg zichtbaar is, terwijl er ook geen officiële toegang tot de woning is." De heer A. van der Zaal kwam tegen deze beslissing van B. en W. sterk in verzet, omdat hij hierin een te sterk vast houden aan de wet aanwezig achtte. Hij voerde in een adres aan de raad aan. dat de bezwaren te sterk doorgedreven wer den. De voorzitter betoogde, dat de bouw verordening deze bouw niet toelaat. Ook de directie voor de wederopbouw heeft de situatie ter plaatse bezien en haar af keuring uitgesproken. De heer Aangeenbrug wilde echter de letter van de reeds verouderde bouwver ordening van 1938 maar niet al te strak handhaven en pleitte voor toestemming tot de bouw. De heer Steenwinkel vroeg of er geen andere oplossing te vinden is waarin zowel B. en W. als adressant zich kunnen vinden. De heer P. van Leeuwen zag in de hele gang van zaken een blij ven hangen aan de letter der wet. De he'er J. P. de Koning zei, dat het hier niet ■alleen gaat om het al of niet zicht baar zijn van de voordeur. Er zijn meer bezwaren, hetgeen de voorzitter beaam-1 de, doch deie zijn nog niet eens naar voren gebracht door B. en W. Er is ook veel te weinig ruimte rondom de woning Motie Toen B. en W. hun standpunt ble ven handhaven diende de heer Van Leeuwen een motie in, waarin aan B. en W. verzocht werd om contact op te nemen met de heer Van der Zaal en naar een oplossing te zoeken. Over deze motie' werd in fractievergadering gesproken. Na heropening zei de voorzitter, dat B. en W. de motie niet l5e heer J. P. de Koning zei, dat de K.V.F^-fractie de motie, niet zou steunen. De lieer Steenwinkel zei pa mens de C.H.U en A.R.P., dat de motie niet gesteund werd, omdat het beroep op de raad hier aan de orde was. De afwijzing van B en W. berust op wettelijke gronden die niet terzijde geschoven kunnen worden. Hij hoopte dat de heer Van der Zaal met een nieuw plan zal komen. De heer Aangee'nbnig sloot zich bij de prot. frac ties aan. De heer Van Leeuwen en zijn fractiegenoot G. vah 't Wout waren al leen voor de motie, zodat deze dus ver worpen werd. Het voorstel van B en W om het beroep op de raad onontvankelijk te verklaren werd z.h.st. aangenomen. Bouwgrond De vergoeding voor 1956 voor de openb. school werd vastgesteld op 34,83 per jeerling. Bij de begrotingsbehandeling werd de vergoeding voor 1957 gesteld op ƒ39,37 per leerling. Hierna werden ver schillende aanvragen van het onderwijs behandeld als vernieuwing schoolmeube- len, betegeling plein, enz. enz., waarmee de raad akkoord ging. Een 25-tal wonin gen aan de Stationsweg werden onbe woonbaar verklaard. Voor de aanleg van een vierde tennisbaan werd een bedrag gevoteerd van ƒ6700. Aan de fa. Gebr. Van Beukering werd een perceel bouw grond verkocht langs de Hyacinthenstraat voor 20 woningen. Het subsidie voor voor- en nazorg van geesteszieken werd vastgesteld met een verhoging van 20 pet op ƒ0.06 per in- Verbouwing De verbouwing van het gebouw van openb. werken tot brandweerkazerne vergde verhoging van het krediet met 24.000. De heer Mesman vond het wel wat erg, dat zoveel meer uitgegeven moet worden nu de bestedingsbeperking moet worden' toegepast. Straks staan we voor aildere dingen die veel dringerder nodig zijn. De heer De Koning sprak ook in deze richting. De voorzitter beklemtoon de de grote noodzakelijkheid van de ver bouwing. Ook Ged. Staten zijn van de grote noodzakelijkheid overtuigd. De heer Montagne vroeg of de theoriezaal ook voor andere vergaderingen dan van brandweer en B.B. kan worden gebruikt, hetgeen B. en W. nader zullen bezien. Voor de aanleg van een stamriool in de Broekweg werd 69.000 gevoteerd. De r de raadsleden werd ver- vergoeding hoogd tot 12 gaderingen tot 5 i de zitting. Zeeheldenwijk De raad ging ermee akkoord dat de nipuwe woonwijk „Meer en Duin" aan de zeehelden gewijd zal worden wat de naamgeving der straten en pleinen betreft. De heer Barnhoorn Wilde liever van de Bloemcnwijk eerst overgaan in de muzikale wijk. doch de raad vond een zeeheldenwijk meer op zijn plaats. Een perceel grond werd verkocht aan de woningbouwvereniging „Volksbelang" in het Meer en Duin-plan. waar de firma Horsman Co. 52 nieuwe woningen zal zetten. De gemiddelde huurprijs van deze woningen zal ƒ13,20 per week bedragen. Voor de verbetering van de Stations weg is een aanvullend krediet nodig van 17.125. Na de rondvraag, waarin de heer Steen winkel pleitte voor een langere Pinkster- vakantie op de scholen en dan een Iets kortere vakantie in augustus, opdat de vaders met de gezinnen van de vakantie kunnen genieten (hetgeen in augustus niet mogelijk is), waarover de voorzitter over leg zal plegen met de betrokkenen, wen ste de heer Roiïiyn de burgemeester i.v.m. zijn reis naar De West een „goede reis!" Stank aan Lisserdijk De dorpsvereniging „Liseerbroek" heeft een vergadering gehouden waarin men nu niet bepaald erg te 6preken was over de stank welke de rioolzuiveringsinstalla tie van Lisse verspreidt, waarvan de be woners van de „dijk" wel de meeste last hebben, daar de wind meestal uit het westen waait en men dus de volle laag krijgt! Men heeft beloofd, dat rondom de zuiveringsinstallatie bomen zullen worden geplant, waardoor men de stank iets hoopt te kunnen „opvangen". Ook over de verlichting was men niet hoog gestemd. Wanneer er lampen 6tuk zijn moet men tijden wachten alvorens nieuwe lampen wortjen ingedraaid door Hoofddorp, terwijl men niet toe wil staan, dat door de aan de dijk gevestigde firma Kroon nieuwe lampen worden Ingedraaid. Een lichtpuntje op de vergadering was, dat nu spoedig een speeltuin voor de kleintjes zal worden geopend. De heer J. v. d. Lely, penningmeester, kon mee delen, dat er f 1.231.40 in kas was. De heren J. Visser. L. de Polder en J. Mes man werden als bestuursleden herkozen Na de pauze werd door de heer J. G. de Vries een causerie gehouden over de winning van drinkwater en de daaraan verhonden moeilijkheden. Wat de postbestelling betreft sprak men zich uit voor bestelling vanuit Lisse en om Abbenes los te laten. In die richting zal verder gewerkt worden. Een bus dienst van Maarse Kroon langs de Lis serdijk werd tot de onmogelijkheden ge- Zakeiijukileum fa. Tissing Gisteren mocht de heer Tissing herden ken, dat het winkelbedrijf, waarvan zijn vader de grondlegger is geweest, 50 jaar bestond. Klein begonnen in de Van der Veldstraat werd al spoedig een winkel pand gebouwd op de hoek Kanaalstraat. Het bleek dat steed6 verbouwingen no dig waren om de zaak in ontwikkeling te kunnen houden. Zelfs een modern pand voor de afdeling woninginrichting aan de Heerewcg werd gebouwd cn nog steeds wordt naar uitbreiding gezocht Aan de Kanaalstraat is nu alle ruimte tot de laatste centimeter benut. De laat ste verbouwing kwam nog vlak voor het jubileum gereed. Bij dit jubileum werd veel belangstelling getoond uit de zaken wereld. Uitbreiding tennisbanen Wegens de vele aanvragen voor huur van de tennisbanen heeft het bestuur van de Gem. Sportstichting moeten zoe ken naar een goede oplossing. Er zit niets anders op, dan dat men het tennispark gaat uitbreiden, waarvoor bij het gemeen- weer in de behoefte kunnen worden voor- Ds. J. J. Verleur jubileert In verband met het feit, dat ds. J. Ver leur 25 jaar predikant is, hoopt hij dins dagavond van 810 uur in de pastorie aan de Veldhorststraat te recipiëren, ter wijl woensdagavond het jubileum met de gemeenteleden wordt gevierd in ge bouw Rehoboth Ds. Verleur stond voor hij naar Lisse kwam te Zalk en Veecaten. waar hij na het beëindigen van zijn studie in het ambt bevestigd werd door wijlen prof. dr. T. Hoekstra van Kampen. In 1945 ging d6. Verleur met zijn gemeente over naar de Vrijgemaakte Geref. Kerken. Ds. Verleur staat nu sinds 1946 te Lisse. Zijn gemeente is inmiddels uitgegroeid tot 200 T ulpencursus Gisteravond werd in De Witte Zwaan de laatste speciale tulpencursus en les in schuurbehandeling gegeven. Deze cursus werd geleid door de heer Gehrels. die de plaats innam van de heer P. G. Balkenen de, wie juist bij het begin van de cursus een vrij ernstig ongeluk overkwam, waar door hij geheel uitgeschakeld werd. De heer Gehrels nam alle cursisten voor de laatste keer op de korrel, hetgeen goed verliep. Slechts twee cursisten moesten worden afgewezen. Hij verzocht vervol gens ir. Vlag om de diploma's uit te rei- Ir. Vlag wenste de cursisten van harte geluk. Hij wee? op de g rote waarde van dit diploma. De cursist W. van Ruiten dankte de heer Gehrels. Hij bood tevens een „reukoffer" aan in de vorm van siga ren en sigaretten, terwijl mevr. Gehrels een mooi bloemstuk thuis kreeg bezorgd. Voor deze vriendelijke attentie dankte de heer Gehrels hartelijk. 40 jaar in functie De heer J. H. Slobbe i6 40 jaar in dienst bij de firma M. Beelen aan de Nieuw- straat. Voor de trouwe dienst in dit bloembollenbedrijf werd hij onderschei den met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. V rouwenwereldgebedsdag De afd. Lisse van de Ned. Chr. vrouwen bond heeft deelgenomen aan de Vrouwen- wereldgebedsdag, welke weer werd ge houden in de Geref. kerk. In deze gebeds- wijdingsure werd de liturgie gebruikt onder het onderwerp: „Wie zal ons schei den" naar aanleiding van Rom. 8 35. Door het deelnemen aan deze gebedsdienst wil den de christenvrouwen zich vereenzel vigen met,de medechristenen over de ge hele aarde, onder wie er zovelen zijn die Vervolg van ALPHEN AAN DEN RIJN Takelblok trof arbeider aan het hoofd De zesentwintigjarige lasser P. J. Zui- dam uit Waddinxveen, werkzaam op de scheepswerf „Alphen" van de fa. De Vries Lentsch, werd vrijdag door een takelblok, dat uit de kraan was losgetrild, getroffen. Hij liep daarbij een hersenschudding en een ernstige hoofdwond op. Dokter J. H. Pilon verleende de eerste hulp, waarna de man per ziekenauto naar een ziekenhuis werd overgebracht. De doktersdienst De dienst van de huisartsen wordt ^waar genomen door dokter J. H. Platteschot. Julianastraat 46. tel. 2358. Geen kaart meer De secretaris van „Arti et Religioni" verzocht ons mede te delen dat voor de beide uitvoeningsa vonden geen kaart Inleiding vicaris gaat niet door In de predikbeurten van de Alpheuse Herv. Gemeente staat in „Het Kerkblad" vermeld dat in de dienst van 6.30 uur ds. P. A. Lefeber de heer J. Zagema. theol. kamd. tot zijn werk als vicaris alhier zal inleiden. Men verzoekt ons mede te delen dat dit laatste niet doorgaat. Avond Ned. Bijbelgenootschap De maandagavond in het Nutsgebouw te houden bijeenkomst van het N.B.G.. waar W. Berkhamer medewerking ver leent heeft ook eën aantrekkelijk pro lijden moeten. Sommigen van hen terwille van hun geloof. Door hun getuigenissen willen wij ons sterken en willen wij ons opnieuw toewijden aan de wereldomvat tende taak der Kerk, welke taak een zen- dingstaak is. De liturgie werd verzorgd door mevr. Jongeboer-Lafeber en mevr. Verwoerd-Hiemstra. De liederen werden gezamenlijk gezongen onder begeleiding van orgelspel. Bij de uitgang werd een collecte gehouden voor de zending. Winkels nieuwe dorpskern In verband met de enorme uitbreiding van Lisse, naar het oosten heeft de fa. Gebr. Van Beukering, die een 20-tal hui zen gaat bouwen langs de Hyacinthen straat, in dit bouwplan ook zes winkel huizen opgenomen Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155. Nieuws van en voor Warmond Gevonden voorwerpen Op het politiebureau kan men inlich tingen krijgen over de volgende gevon den voorwerpen: met schapenwol ge voerde herenhandschoenen;, verscheidene wollen en glacé-handschoenen, een rij wieltas met inhoud, een aktentas met ge reedschappen, verscheidene halsdoeken, gymnastiekschoenen, regenbroekpijpen, boodschappentas, damesvest, paar nieuwe sokken met knot wol, sleutels. Mollenvanger aangesteld De commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft de heer Q. van der Vlugt te Abbenes vergunning verleend tot het vangen en doden van mollen op gronden binnen de gemeente Warmond. Contactavond Om de vriendschapsbanden tussen de leden te verstevigen heeft de feestcommis sie van de Christelijke korfbalclub „War mond" voor haar leden een gezellige avond georganiseerd. Deze contactavond wordt vandaag niet in ,,'t Trefpunt" RIJNSBURG TAE vereniging Draagt Elkanders Lasten heeft een in geestelijk en mate- rieel opzicht gunstig jaar achter zich. De voorzitter, ds. H. van Gosliga, kon daarvan op de gisteravond gehouden vergadering in zijn openingswoord gewagen. Hij merkte op, dat de eerste christengemeenten reeds hulp ver leenden aan de armen en zieken, doch de hoofdzaak hoort ook voor ons te zijn het betrachten van de naastenliefde in Christus. De waarnemend secretaris, de heer D. van Egmond, las het jaarverslag. Daarin stond dat thans 707 leden tegen de ge volgen van ziekte verzekerd zijn als 3e klassers en 27 als 2e klassers. 216 sloten een aanvullende verzekering bij de ver eniging en dan zijn er nog 403 niet-beta- lende leden. De voorzitter dankte de heer Van Egmond. De penningmeester, de heer D. van Biezen, toonde zich dankbaar. Trots de hogere ziekenhuiskosten was het saldo verbeterd. De kascommissie had de boe ken in orde bevonden. De nieuwe kascom- ie bestaat uit de heren Jac. Kort. T. de Kluyver en S. Leenheer. Bij de bestuursverkiezing werden D. an Biezen en F. Vletter herkozen, ter wijl J. Abbink en D. v. d. Eykel de plaatsen innamen van de zich niet her kiesbaar stellende P. Kort en W Prins. De voorzitter dankte laatstgenoemde voor de vele goede diensten, speciaal de heer Kort, die 17 jaar lang een bestuursfunctie vervulde. Na rijp beraad heeft het bestuur be sloten over te gaan tot de instelling van een reservekas, waaruit bijzonder hoge uitgaven kunnen worden bestreden. De vergoedingen voor ziekenhuiskosten en diverse andere uitgaven werden belang rijk verhoogd In verband hiermede moest de contributie met f 0,10 per week per persoon worden verhoogd. Dit jaar werden o.a. betaald: 611 ligda gen in verschillende ziekenhuizen, 26 doktersrekeningen en 72 röntgenfoto's. Het totale bedrag aan uitgaven beliep f 15.062,78. Na een kort dankwoord van de voor zitter. sloot de heer F. Vletter met dank gebed. Tekening; in strijd om damtitel Er begint steeds meer tekening te ko men in de strijd om het damkampioen schap van Rijnsburg. A. v d. Eijkcl. die nog ongeslagen was moest nu een neder laag incasseren van D. Schoneveld. De party S. HeemskerkA. Vletter had een eigenaardig verloop. In het middenspel van deze party bemerkte Vletter tot zyn schrik, dat hy een schyf achter stond, waar hij ze.lf niets van wist. De party werd echter verder gespeeld en eindigde in remise. Na afloop van de party werd besloten haar eens na te spelen. Het bleek dat Vletter per abuis een schUf met zyn mouw van het bord af had ge schoven. In de finale hoofdklasse L.D.D.B. speel de W. Leeuwenburg Jr. tegen de kam pioen van Noordwijk, Th. Zwetsloot. Voor beide spelers was deze partij zeer moei lijk. Na ruim AM uur spelen het was al ruim middernacht besloten beide spelers tot een gelijk spel. Voor het jeugdkampioenschap speelde Fl. Vletter tegen zijn clubgenoot W. Star zeer voortreffeiyk. Het werd remise. Maar tegen Van Zuylen kon Vletter het niet klaren, W. Star speelde tegen de Kafcwyker Den Koning remise. De uitslagen zijn als volgt: Hoofdklasse: A. v. d. EijikelD. Scho neveld 02. H. RavensbergenW. Zand bergen 20. Joh. KromhoutW. Ceder hout 20; S. HeemskerkA. Vletter 11. Finale hoofdkdaese-L.D.D.B.: W. Leeu wenburg jr.—Th. Zwetsloot 11. Finale jeugdkampioenschap L.D.D B.: Fl. VletterG. van Zuylen 02. W. Star— C. den Koning 1—1, P. v. Duyvenboden F. Vletter 2—0, Fl. Vletter—W. Star 1—1. Nagekomen predikbeurten Herv Gemeente: grote kerk 10 u ds Van Gosliga, 5 u ds. Groenewoud, kleine kerk 10 u ds. Groenewoud, 5 u da. J. v. d. Velden van Rotterdam. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg zoals oorspronkelijk was vastgesteld maar in hotel „De Zon" gehouden. Agenda voor volgende week Maandag: C.M.V. en C.J.M.V. Dinsdag: vrouwengroep „Stille Kracht", filmavond en bestuursverkiezing. Woensdag en donderdag: uitvoering van Warmond's Fanfare. Vrijdag: Jonge Kerk, ds. Kalkman te Voorhout over „Geloof en traditie". HILLEGOM Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter C. M. Wykmans, Stationsweg 74, tel. 5771. NOORDWIJK Vrouwenwereldgebedsdag In de Geref. kerk te Noordwijk aan Zee werd gisteravond de Vrouwen wereldge bedsdag gehouden. De liturgieën werden gelezen door mevr. Van Gilse-van Gel- dermalsen en mevr. De Most-van Spijk. De bijeenkomst werd zeer goed bezocht. - Zondagsdienst De zondagsdienst wordt morgen waar genomen door dokter Mulder. Kinderbescherming Maandagavond vergadert de afdeling Noordwijk van het Centraal genootschap voor kinderbescherming en gezondheids kolonies om uur. Christen-vrouwen byeen De afdeling van de Ned. Christen-vrou wenbond te Noordwyk Binnen vergadert dinsdagavond om 8 uur in de zaal van de Geref. kerk aan de Vinkenlaan. Tuinbouw en Plantkunde In Het Hof van Holland komt donder dagavond om 8 uur de Noordwijkse afde ling van de Kon. maatschappy voor tuin bouw en plantkunde bijeen. W ereldkampioenschap tafeltennis Ook tydens de tweede dag van de we reldkampioenschappen tafeltennis, die in Stockholm worden gehouden, hebben de Nederlanders het niet tot grootse presta ties kunnen brengen. Niettemin was de Nederlandse aanvoerder Cor de Buy zeer tevreden over de verrichtingen van de Nederlandse meisjes. In het byzonder was hij vol lof over het spel van Ursula Artz uit Den Haag. „Dat meisje," zo zeide hij, „heeft een goede kans het ver te brengen in deze sport. Zy is pas achttien jaar en daardoor heeft zij gebrek aan wedstrijdervaring. Haar forehand is echter een geducht wa- En de leider van het Nederlandse team de heer Scheffer voegde eraan toe. dat ofschoon de spelers geen overwinningen boeken, hij niet ontevreden kan zijn. Zij doen hun best en meer kan ik niet ver langen, aldus de heer Scheffer. Om de Corbillon-beker voor de dames ploegen verloren de Nederlanders ook tydens de tweede dag alle wedstrijden Nu gingen zij tegen Amerika, Engeland èn Wales telkens met 30 ten onder. Op merkelijk is echter, dat de diverse games slechts met gering verschil worden ver loren. zodat gesproken kan worden van een strijd tussen gelijkwaardige tegen standsters. De Nederlandse dames staan nu op de laatste plaats van de ranglijst zonder een enkele winstpunt. Ook de heren, die strijden om de Swaythling-beker wisten tijdens de twee de dag geen enkele winstpunt te boeken Dank zij hun overwinning op de eerst:- dag hebben zij één punt weten te bemach tigen en staan thans op de op één na laatste plaats voor Libanon, dat nog geen enkele wedstrijd op zijn naam bracht Eerste s Gisteren tydens de tweede dag verloren zyn gis zij zowel van Engeland als van Hongarije voerd, met 5—0. andere jai gramma aan zangnummers, die verzorgd worden door mevr. A. J. A. Samsom- Goloz en het koor ..Jubilate Deo" ol.v de heer D. van Vliet. ALKEMADE Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door de artsen Van der Bijl en Muskens. HAZERSWOUDE Ziekenverpleging hield jaarvergadering In de raadzaal kwam de vereniging voor ziekenverpleging in Jaarvergadering bij een. Burgemeester L. J. den Hollander verwelkomde de veertien aanwezigen, waarna ds. Chr. van der Leeden het jaar verslag las, waaruit o.m. bleek, dat de zuster trouw haar werk heeft gedaan en de heer A. Plaizier 52 nieuwe leden heeft gewonnen. Penningmeester Kuiper sloot zyn overzicht af met een batig saldo over 1956 van 1130,38 en over het vorige jaar van 3160. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen notaris H. Bakker, bur gemeester Den Hollander, dokter P. J. Meyst en de heer W. Kuiper, terwijl in de vacature van pastoor Boos de heer N. G. Stokman gekozen werd. Alle leden namen hun benoeming aan en er werd besloten in een volgende vergadering te voorzien in de vacature W. Lommerse. In de finan ciële commissie werden de heren A. Plai zier, Jac. van Nierop en H. C. van Wijk gekozen. De heer Stokman bracht verslag uit namens de commissie die de beschei den van de penningmeester heeft nage- KOUDEKERK AD. RIJN Schoorsteenbrand Gistermiddag om ongeveer vyf uur deed de'familie J. Zon, wonende bij het Zwaan tje, de minder prettige ontdekking, dat niet enkel hun kachel maar ook hun schoorsteen brandde. Daar' dit te veel hitte opleverde waarschuwde men de brandweer, die onder gezag van de heer Van Beiyvekom spoedig bij het bedreigde perceel aanwezig was. De schoorsteen was inmiddels tot de orde geroepeh en de watermannen hoefden niet meer aan het werk. Agenda Behalve de gewone wekelijkse vergade ringen van Hervormde en Gereformeerde jeugdverenigingen krijgen we volgende Dinsdag, Bazaar ten bate van de Herv. school. Opening 's middags om twee uur door ds Koerselman. Woensdag, bidstond voor het gewas. Donderdag, 7.30 uur, vergadering plat telandsvrouwen; lezing door mej. mr Gcwyzigde predikbeurt In verband met de gelukkig niet ern stige ziekte van ds Zijlstra zal morgen in beide diensten ds Meyer van Beverwijk voorgaan. OUDE W ETERING 1 Opbrengst bazar De opbrengst van den is ten bate van bedraagt 1251.50. Nagekomen predikbeurten Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Knottnerus Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. Kornet. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. AR.-by eenkomst De ar.-kiesverenigingen van Alkemade en Weteringbuurt hopen dinsdagavond bijeente komen in het Jeugdgebouw, waar de oud-Oude Weteringer H. J. Bonda zal spreken over „Volkskracht door zelf werkzaamheid". De byeenkomst begint om kwart voor acht. Om felbegeerde beker B.N.M.0.-ers speelden zitvolleybal In de sportzaal van de Doelenkaierne werd gisteravond de eerste helft afge sloten van het nu zo langzamerhand al bekend geworden zitvolleybaltoernooi, dat de Bond voor Nederlandse militaire slachtoffers organiseert en waaraan als eerste prys de fel begeerde B.N.M.O.- beker verbonden is. Dit toernooi, dat steeds meer belangstelling gaat trekken is in twee groepen ingedeeld en het zal wel tegen het najaar lopen eer de win naars van deze twee groepen elkaar in de finale kunnen ontmoeten. Gisteravond speelde Leiden tegen de Haarlemse zitoolleyballers en dat hier twee topploegen aan het werk waren bleek al dadelijk. Jammer was het dat de Leddenaren met zenuwen te kampen hadden, zodat Haarlem zonder veel moei- game won. In technisch op zicht behoefden maal niet onder t lemse broeders ei vaak genieten va tweede game was de toon aangaf e ize stadgenoten hele- doen voor hun Haar- zo kon men dan ook levendig spel. In de iet weer Haarlem dat ondanks het enthou- Leiden behaalde het wederom een overwinning. Met deze overwinning was eigenlijk alles bekeken, want ook in de derde game kon Leiden niet tot positieve resultaten komen. Te vens werd deze avond nog een begin ge maakt met de tweede helft van het toer nooi en wederom ging Leiden met 30 ten onder. Deze twee nederlagen brach ten de Haarlemmers nu aan de leiding en in de resterende wedstrijden zal Leiden geen enkel steekje mogen laten vallen, terwijl willen de Leidenaren nog een kans maken op de titel. Haarlem min stens één keer moet verhezen. Het wedstrijdprogramma voor Leiden 'Xi Amsterdam. 6 april Groningen. Ritmeester schaaktoernooi In Veenendaal is gisteravond een begin gemaakt met het negende Ritmeester- schaaktoernooi. De uitslagen luiden: BouwmeesterCortlever MVt', Roessel Van Seheltinga VaJè en Orbaan—Van der Berg afgebroken. Jeugd contra kondsteam Het Nederlandse jeugdvoetbalelftal zal woensdag in het stadion „De Vliert" in Den Bosch een wedstrijd tegen een bonds- team van amateurs spelen. Competitie van de Leidse schaakbond De beslissing inzake het clubkampioen schap is vrijwel gevallen. Philidor I heeft, zoals we verwachtten, van Alphen I ge wonnen, al was het dan ook op het kantje af. De arbiters kenden Alphen namelijk 2% en Philidor lte winstpunt toe. De uitslag werd daardoor 4%5% in het voordeel van de Lei denaars, die met nog één wedstrijd te spelen 2 matchpunten en AM bordpunt meer bezitten dan Alphen I. De resultaten van de arbitrage waren: Eerste klasse, Alphen IPhilidor I: D. PosthumaA. Barkema 01, A. Post W. F. Schuss 1—0, A. KooijP. Seller 1—0, P. de Jong—J. Padding Vi—M. to taal: AM5%. Tweede klasse A: Bodegraven ULei derdorp I: D. J. BoefJoh. de Jong MM, totaal: 2%—7%. Tweede klasse B: S.C.L.—Sassenheim I; drs. D. BoersmaB. van Meijgaarden 01, totaal: 2M—1M. Derde klasse A: RoelofarendsVeenBos koop III: G. A. van Rijn—J. van Gemeren M—M. totaal: 6%-3H. Vriendenschaar (2B) heeft gisteravond zijn netelige positie aanmerkelijk verbe terd. Teleng c.s. wonnen namelijk met 6%3% van Zwarte Pion I en hebben nu nog een goede kans in de tweede klasse te blijven. Voor Zwarte Pion kwam deze nederlaag erg ongelegen, want slechts een stevige overwinning zou het tiental uit Lisse in de running hebben gehouden. Philidor II is nu sterk favoriet. VriendenschaarZwarte Pion I: F. Teleng—P. Koetsheid MJ. Kanbier W. Goedemans 1—6, J. Koet—P. Lange- veld 1—0, W. F. GorreeN. v. d. Mey 0—1, P. RozemeyerJ. Goedemans 01, P. J. GaljaardB. van Vliet 1—0, C. v. d. Burg J. Smit 0—1, F. v. d. KaayH. van Die- men 1—6, H. MeiersJ. Grimbergen 10, C. KouwenTh. Brouwer 10. Geschorst wegens poolactiviteiten Het bestuur van de amateur eerste klasse voetbalvereniging T.S.C. uit Oos terhout is voorlopig geschorst omdat de vereniging, oodanks de beslissing van het bondsbestuur van de voetbalbond, haar activiteiten op het gebied van de voet balpool niet had gestaakt. Het verenigingsbestuur wordt ervan be schuldigd de belangen van de voetbalbond te hebben geschaad. Biljetten van de verenigingspool hingfen nog deze week in enkele Brabantse steden. Binnenkort zal de vereniging een al gemene vergadering moeten uitschrijven om een nieuw bestuur te kiezen. Voorlichtingsdag in Roelof arendsveen Niet ieder kon tevreden ivorden gesteld, maar er is wel begrip gegroeid A ANGEZIEN op de ja&rlUkse voorlich- tlngsdag zou worden gesproken ovei de ruilverkaveling is het begrypeiyk, dat zovelen gisteren naar de Pancratiuszaal waren getogen. De morgenbyeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de veilingvereniging, de heer Th. W. Sohrama. Als eerste kwam de heer K. Boschma, bodemdeskundige van het rykstulnbouw- consulentschap. aan het woord. Hij sprak over de dra ine ring in het algemeen en de mogelijkheden van waterbeheersing in de dichtgespoten sloten in het byzonder. In Roetofarendsveen met zijn veen grond is bevloeiing minder noodzakelijk dan het hebben van een goede afvloeiing Nieuws van en voor Ter Aar Diploma-uitreiking machinaal melken In café Van Acker werd onder zitterschap van de heer H. Angenent uit Woubrugge de eindles van de cursus machinaal melken en melkmachineken nis gehouden. Bij deze eindles, tevens prijsuitreiking, waren enkele officiële vertegenwoordigers aanwezig o.m. van het rykszuivélconsulentsehap Zuid-Holland uit Gouda. De heer Angenent reikte aan een groot aantal cursisten het bewijs uit dat ze de leergang met succes hadden gevolgd. Dit waren de heren M. Angenent en G. van der Lip Woubrugge; J. E. Eikelen boom Rijnsaterwoude; L. van Leeuwen Nieuwkoop; Th. M. van Egmond Alphen; C. J. van Beijere, J. Treur, A. M. van Egmond, I. H. J. van Egmond, Abr. van der Boon, Arle van der Boon, J. W. de OEGSTGEEST Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door de artsen A. J. M. van Glabbeek, Prins Bernhardlaan 23, tel. 23949 en A. B- J. v. d. Vliet—De Vries, Nachtegaallaan 13, Leiden, tel. 22331. VOORHOUT Het vierde Prinsenkind Op 12 maart wordt in het parochiehuls een propaganda-avond gehouden van de Stichting „Het vierde Prinsenkind". Er is een aantrekkelijk programma. VOORSCHOTEN Zondagsdienst Gedurende het weekeinde wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter Th. J. Thies. Leidseweg 51, telef. 2520; voor wijkverpleegster: Gezondheidscen trum, telef. 2177. Verkoopdag Blindcnpenning De bekende vereniging „Blindenpen- ning" te Amsterdam, die aan ongeveer 100. blinden werk verschaft, zal woensdag 13 maart in het gebouw voor Christelyke belangen aan de Wijngaardenlaan een ver koop houden. Alle produkten zyn van prima kwaliteit en worden tegen gewo-1 ne prijzen verkocht. De verkoop is van s morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur. sperge Op de Venlose veiling eerste asperges aange- weken vroeger dan in Jong-en A. C. Mooren Lelmuiden; A. M. de Jong Nieuwveen; J. A. J. van der Veld, Th. J. M. Sloothaak, G. L. van der Veenen en J. W. van Leeuwen Aarlanderveen; H. P. Kroft, N. J. Stigter, J. Visser, W. C. G. kelder. A. W. Kroft en C. Kroft Ter Aar. De heer A. H. Wesseling wekte de ge slaagde cursisten op nog meer kennis te vergaren over het machinale melken. Cursist Van Beijere sprak, nadta de heer A M de Jong uit Nieuwveen dank ge bracht was voor zyn hulp, een dankwoord tot d e cursusleider en bood hem een metronoom aan. De heer De Vries wekte op nog veel lectuur te blijven doornemen en de praatochtenden te bezoeken. eerste radijs aangevoerd Aan de groenteveling is vrijdag door de tuinder Jac. v. d. Hoorn de eerste radys aangevoerd. Koper van deze p: de groentehandelaar C. Alblas uit Alphen aan den Rijn. Markt- en visserijberichten KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 maart. Groenteveiling: waspeen A 34—49, B 38—44, boerenkool 3638. gele kool 711, rode kool 7—13, kroten 5.60—13.10. spruiten A 50—100. B 21—40, sjalotten 20—28. witlof A 36—45, B 22—31, knolselderic 5—18. .ROELOFARENDSVEEN. 8 maart Bloemen veiling: irissen 180—185. fresia's 20—52, anemo nen 3254. blauwe druifjes 1123. tulpen: white pax 7680, Copland 6284. golden harvest 60— 91. v. d. eerden 61—78, wintergold 50—67. edith eddy 5874. rose Copland 60—87, aristocrate 74 91, red pit' 68—78. white sail 50—74, reform» rdel hull 70SO. crown imperial 60— elisabeth 71—88. ibis 51—58, bandocng 67—76. glory of Noordwijk 82—85, picadilly 70- 58—67, crater 64- hillegarde 50—62. i78, lustige ibbelo tulpen 34 ng alfred 324 30—36, solaria 'rilhling 35—37. albino fortune IR. 8 maart. Groenteveiling: witlol II 18—35. stek 2—14, spinazie 68- -40. prei 10—21. uien 16. idem drielin- aofsla 90. glasandijvie 72. spruiten 40— er kg; sla A 19—25. B 16—19. C 12— 13. knolselderij 7—11. alle* per stuk; peterselie radijs 10 per bos. IJMUIDEN. 9 maart. Besommingen log- ers: SCH 54—20.500. KW 87—11.100. 80- 2.900. 175—1500. 89—5250. 168—6200. 138—4650. 16—5230, 126—5130, 78—5830, 160—2660. RO 2— kotters: IJM 7—1870, 11—2000, KW 35— 94—2390. 97—1230. 30—1640, 35—1640, van het water. De heer Boechma lichtte de voor- en nadelen van verscheidene draineringsmethoden toe. Over de dicht» gespoten sloten, die in verband met de ruilverkaveling aan de orde komen, werd een uitvoerige uiteenzetting gegeven. De vrees, dat onvoldoende afwateringssloten zullen overblijven, ls ongegrond. Kluit- verschillen zullen waarschijnlijk evenmin optreden en groeiverschillen kunnen bij een deskundige toepassing tot een mini mum worden teruggebracht Het volgende onderwerp Kassen bouw en zyn moeliykheden werd be sproken door de heer A. J. van Velzen. Deze schonk ruime aandacht aan de financiering van de overneming en verplaatsing van kassen in de ruilver kaveling, Ook aan de ontginning van de Noorderbuurtpolder In Zevenhoven werd aandacht geschonken. De kosten van vestiging op deze tachtig hectaren tuingrond zullen zeker niet hoger zyn zyn dan in Roelofarendsveen. De heer J. van Harten behandelde als laatste spreker op de morgenhijeenkomst de functie van een goede bedrijfsschuur. Vooral het licht, de ventilatie en de ver warming vragen in dit verband de aan dacht. 's Middags 's Middags berustte de leiding bij de tweede voorzitter, de heer G. H. Verdel. Ir. G. W. van der Helm behandelde de bedrtjfisfinanciering. Diverse teelten ver eisten grote investeringen, waardoor een hogere opbrengst niet altijd een hoger inkomen aangeeft. Ir. Van der Helm maande dan ook tot voorzichtigheid en noemde het hebben van een goede be- drijfsboekhouding uitermate belangrijk. Een forum bestaande uit de heren Ir. Van der Helm, ir. D. A. Femandesz van de cultuurtechnische dienst, Verdel, J. v. Harten, W. P. Zethof, A. J. van Velzen en K. Boschma, beantwoordde een stroom van vragen. Tegelijkertijd hoorde men het vliegtuig ronken, waaruit men perce len van de ruilverkaveling fotografisch in kaart bracht Alle vragenstellers konden natuurlijk niet tenvolle tevreden worden gesteld. De dag heeft echter wel rijkelijk bijgedragen tot een beter begrip met betrekking tot de talrijke problemen, die de ruilverka veling met zilch brengt. Wereldtitel schdken Tweede partij remise De tweede party om het wereldkam pioenschap schaken tussen titelhouder Botwlnnik en uitdager Smyslov is in re mise geëindigd. Nadat Smyslov de eerste partij had ge wonnen, werd donderdagavond de tweede partij afgebroken in een iets betere stel ling voor de uitdager. Vrijdag ontmoetten de grootmeester elkaar weer. Bij de eer ste party, die eveneens werd afgebroken, had Botwinnik zonder te spelen opgege ven, doch nu, bij de tweede werd ge speeld. Botwinnik zag thans remisekansen en bleek geiyk te hebben. Na de 45ste zet kwamen zy remise overeen. De stand is thans 1%M in het voor deel van de uitdager Smyslov. Vandaag werd in Moskou de derde party gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11