Hieuwt iTciitsrlje (üimraiit Terugtocht der Israëlische troepen is geregeld Vliegende ratelslang zoekt zelf zijn doel Gemiddelde levensduur weer iets toegenomen Doolhof van meineed en Ultimatum overhandigd aan Sukarno vaii-horen- zeggen Overleg over compensatie van A.O.W.-premie DINSDAG 5 MAART 1957 Directie Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling. Tel. 31441. ABONNEMENTEN- 7.- per kwart f 2.35 per maand; 0.55 per wee ADVERTENTIES: 0.20 per millimt icteur: Or. E. DIEMER H. (V. J- ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Zevenendertigste jaargang No 10898 Stantvaittch Is ahebltoen "oiyn hert ia tcyfjenspoct Dick Holthaus wordt bedachtzamer ZIE PAGINA 5 Akkoord tussen militaire bevelhebbers Verbitterde betogers eisen aftreden van Ben Goerion Prins Bernhard luncht met burgemeester van New York Het bezoek, dat prins Bernhard aan New York breng" draagt een zuiver particulier karakter, heeft de Nederland se voorlichtingsdienst in New York mee gedeeld. Voordat de Prins (waarschijnlijk vrijdag) naar Nederland terugkeert, zal hij evenwel eerst nog met burgemees ter Robert Wagner in het Waldorf- Astoria hotel lunchen, een rede uitspre ken voor het Callbin Bullock Forum (een organisatie van bankiers) en aanzitten aan een diner, dat door de Nederlandse club gegeven wordt. De Prins zal naar Nederland terugvliegen. ONTVANGSTEN VAN HET KONINKLIJK PAAR Het secretariaat van H.M. de Koningin deelt mede: De ontvangsten van de Ko ningin en de Prins der Nederlanden in het gerestaureerde Huis ten Bosch zullen worden gehouden op 14. 21 en 28 maart. Grootmeesteres honoraire tot 1 mei in functie Het secretariaat van H.M. de Koningin deelt mede: Aangezien de nieuw benoem de grootmeesteres eerst op 1 mei in func tie zal treden, zal de grootmeesteres ho noraire A. A. baronesse van Heeckeren van Molecaten geboren jonk vrouwe Groe- ninx van Zoelen de functie van groot meesteres tot die datum waarnemen. Winston Churchill schrijft overzicht wereldgebeuren Sir Winston Churchill zal binnenkort zijn inzicht publiceren over hetgeen in de wereld is gebeurd, gedurende de af gelopen tien jaar. De voormalige Britse premier zal een verkorte versie schrij ven van zijn memoires en daar als voor woord aan toevoegen een overzicht van de atoomproblemen, de koude oorlog, de toekomst van Europa, de V.N. en de kwestie van het Midden-Oosten. Betogingen tegen de nieuwe staat Ghana In Brits-Togoland zijn gistermiddag 34 personen gearresteerd, nadat zjj een aan val hadden gedaan op de voornaamste openbare gebouwen van de stad. Onder andere bestormden z(j het raadhuis van het district. De relletjes schijnen bedoeld te zijn als protest tegen de opneming van Togoland in de nieuwe staat Ghana. In Ja6ikan is een vijftigtal mensen aangehouden, tij dens protestbetogingen tegen de onafhan kelijkheid van de Goudkust. (Zie ook pag. 5) TTET BESLUIT van premier David Ben Goerion. de Israëlische troepen onmiddellijk terug te trekken uit de strook van Gaza en het gebied aan de Golf van Akaba, heeft in Jeruzalem geleid tot verbitterde demon straties. Grote groepen mensen trokken door de straten. Het waren meren deels studenten. Hun eis is het aftreden van Ben Goerion, die zonder het parlement erin te kennen opdracht gaf de troepen terug te trekken. Mid den op de straten zijn de demonstranten in sitdown-stakin^ gegaan. Op verschillende plaatsen braken vechtpartijen uit tussen betogers en de politie. De verbittering bereikte haar hoogtepunt, toen de chef-staf het leger, generaal Mosje Dayan naar het vliegveld Lydda vertrok voor onderhandelingen met generaal Burns, de bevelhebber van de V.N.- troepen. de Verenigde Naties. Steeds probeert Israël aan zijn terugtrekking bepaalde voorwaarden te verbinden. Ook de afge vaardigde van India. Arthur Lall, was var mening dat de Straat van Tiran, de toe gang van de Golf van Akaba. Egyptisch gebied is en dat voor het bevaren van deze zeestraat toestemming aan Egypte moet worden gevraagd. Nieuwe demonstraties In Jeruzalem zou Ben Goerion van dag aan het parlement verslag uitl gen. De Heroetpartij, een van de beide oppositiepartijen, heeft de burgers opge roepen tijdens de zitting opnieuw demonstratie op touw te zetten. Het blad van de partij publiceerde de oproep: „Zonen van het vaderland, demonstreet in massa tegen de rampzalige overgave door Ben Goerions regering". Generaal Burns, die per auto op weg was voor besprekingen in de zone vai Suezkanaal. werd onmiddellijk met vliegtuig opgespoord en naar de lucht haven Lydda bij Tel Aviv gebracht. Na een conferentie van tien minuten tussen de beide militaire commandanten maakte generaal Burns bekend dat volledig akkoord is bereikt. Hij weigèrde echter bijzonderheden te geven ove evacuatie der Israëlische troepen. Eerst zal hij rapport uitbrengen aan Dag Ham- marskjöld. Vrije vaart Mevrouw Golda Meir, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, maakte gisteren het besluit bekend in de mene vergadering van de V.N. In het debat dat hierop volgde, verklaarde de Britse minister van staat, Allan Noble, dat Engeland het recht van vrUe vaart in de Straat van Tiran voor alle Britse sche pen zal opeisen. Deze zeestraat verbindt twee open en vrije zeeën en mag daai door alle schepen gebruikt worden, ook al valt de straat binnen de territoriale wateren van een of meer landen. Wat de Israëlische opvatting over de rol van de Verenigde Naties in de strook van Gaza betreft, zei 'der heer Schürmann, dat de Nederlandse dele gatie er de voorkeur aan geeft, dat deze kwestie in een resolutie wordt geregeld. Bij de lange debatten heeft de Nederlandse delegatie steeds op het standpunt gestaan, dat men niet zo zeer moet zoeken naar de schuldvraag, maar dat regelingen getroffen moeten worden om een herhaling van de on gelukkige gebeurtenissen te voorko- Dr. Jamali van Irak meende, dat de vaart door de Straat van Akaba een Egyptische aangelegenheid is. De Rus Sobolof vond, dat de Israëlische verkla ringen van vrijdag en maandag niet overeenstemming waren met de eisen Amerika's nieuwste wapens Op een proefterreln in Californië beeff de Amerikaanse marine gisteren een nieuw geleid pojectiel voor jachtvlieg tuigen gedemonstreerd. Het heet „Side- winner", naar een vergiftigde ratelslang. Een piloot zag kans, met een door hem vanuit zijn straaljager afgevuurde „Side- winner" een doclvlicgtuig geheel te ver nietigen. Deze raket bereikt snelheden, groter dan die van het geluid en spoort zelf zijn doel op door de uitlaatgassen van het vijandelijke vliegtuig te volgen. Dit ge beurt met behulp van een zoeker, die ge voelig is voor infra-rode stralen. Jagers van vliegdekschepen in de Stille Oceaan Lening voor woningbouw Verzekering stortte al 37,5 miljoen (Van één onzer verslaggevers) Naar wij vernemen is per 1 maart de eerste termijn, groot 37J4 miljoen gulden, door het Nederlands levensverzekerings bedrijf aan de Bank voor Nedcrlandsche gemeenten onder garantie van de staat geleend, ten behoeve van de woningbouw. Zoals men weet. zal het levensverzeke- ringebedrijf in totaal vierhonderd mil joen voor dit doel voorschieten. De gel den worden in termijnen verstrekt en wel f 150 miljoen in 1957 en f 250 miljoen in 1958, in de vorm van een onderhandse lening. De looptijd i6 30 jaar met gelijk blijvende jaarlijkse aflossingen. Even als in het speciale contract tussen de maatschappijen en de bank van 1951, is vervroegde algehele en versterkte aflos sing uitgesloten. De rente ts 4M8*/«. de bereid6tellingsprovisie 2 pet. voor 1957 er 2Vz pet. voor 1958. De geldgeefsters krij gen voor 1957 een beleningsfaciliteit, dien zij reeds in zodanige mate voo belegd hebben, dat verstrekking van deze gelden bezwaarlijk zou zijn. de Middellandse Zee zullen met wapen worden uitgerust. marine demonstreerde tevens de genaamde „Machtige Muis"-raket. Een jachtvliegtuig vuurde bij één aanval 194 van deze raketten af. Officieren van d« marine noemden deze raketten „de rugge- graat van de Amerikaanse luchtafweer" Op het vliegveld Lydda hij Tel Aviv ontmoetten gisteren de comman dant van de V.N.-troepen, generaal Burns (links) eh de Israëlische opperbevelhebber Mosje Dayan elkaar, om het definitieve terugtrekken van de Israëlische troepen uit Gaza en langs de Golf van Akaba te be spreken. In het midden kolonel Luinquist, de V.N.-commandant in Sinaï. Jongens 71 jaar en meisjes 74 De gemiddelde levensduur, die voor de Nederlandse mens thans wordt ver wacht, is weer iets toegenomen. De sterf tekansen zijn namelijk opnieuw lager ge worden, zo blijkt uit de nieuwe sterfte- tafels. uitgegeven door het Centraal bu reau voor de statistiek. Voor een pasgeboren jongen is volgens deze tafels van 19531955 de gemiddelde verwachte levensduur nu al 71 jaar en voor een pasgeboren meisje 73,9 jaar. En kele jaren geleden (tafels 1950^1952) was die verwachting nog recfcectievelijk 70.6 Het geheim van Wilma Montesi Ventje Sumual treedt op en 72.9 jaar. Vergeleken met een halve eeuw geleden is de gemiddelde levensduur behoorlijk toegenomen. Toen werd namelijk gemiddeld 51.0 en 53,4 jaar oud. De verlaging van de sterftekansen van heden blijkt ook uit het aantal pasge boren jongens en meisjes, waarvan ver wacht wordt dat zij de 65-jarige leeftijd zullen bereiken. Vijftig jaar geleden werd dit verwacht van 46 jongens en 51 meisji thans zullen van de honderd jongens meisjes respectievelijk 76 en 82 de (nu nog) pensioengerechtigde leeftijd berei- Volgens de laatst berekende tafels heb ben op het ogenblik de 65-jarige mannen nog 14,1 jaar en de vrouwen van deze leeftijd gemiddeld nog 15 jaar te leven. Nederland behoort tot de (weinige) lan den met een zeer hoge gemiddelde levens duur, zo blijkt uit een vergelijkend over zicht bij de tafels. Communistische opstandelingen in Bir ma hebben gisteren tussen Mandelay en Rangoon een trein laten ontsporen door de rails los te schroeven. Hierbij zijn dan 30 passagiers om het levèn gekomen. Dit jsrde vierde aanval op het spooi wezen, sinds de regering onderhan delingen met de communisten heeft af gewezen. ■yENTJE SUMUAL heeft Sukarno vandaag een ultimatum gesteld tot instelling van een militaire junta onmiddellijke ontbinding van het door hem immoreel genoemde kabi net. De telegrammen worden streng gecensureerd, doch dit bericht werd telefonisch doorgegeven aan het bu reau van Ass. Press te Tokio, nadat het aan A.P. te Djakarta was meege deeld door een speciale delegatie van opstandelingen van Celebes. die naar Java was gekomen om het ultima tum aan Sukarno' te overhandigen. Het ultimatum bevat geen bepaalde dreigementen, doch men verklaarde de zaak in eigen handen te zullen nemen, als de eisen niet worden ingewilligd. Ge- eist wordt voorts, dat alle vorig jaar wegens een poging tot omwenteling ge arresteerde officieren zouden worden vrij gelaten. Ten slotte deelt het ultimatum mede. dat er in Oost-Indonesië een nieuw militair comité is gevormd met de naam „raad van het oostelijke zonlicht". President Sukarno heeft vandaag de maaltijd gebruikt met Mohammed Hatta. Men noemt dit de eerste stap tot een ver zoening. De chef-staf van het leger gene- raal-majoor Nasution had namelijk Su karno medegedeeld, dat het gehele leger een bijeenkomst van Sukarno en Hatta KLEIN MAAR DAPPER.. Heel blij is vandaag in Hoorn het echtpaar Krop. Vanmorgen vernam het van de hoofdzuster van de kraam inrichting De Villa, dat hun vijfde kindje Marianne vijf maanden) in de wieg mag. Marianne is drieëneenhal ve maand te vroeg geboren couveuse kindje, dat bij de geboorte negen ons en enkele dagen daarna nog maar vijf ons woog. In grote spanning hebben ouders en per soneel van de kraaminrichting vanaf 9 ok tober. toen Marianne het levenslicht aan schouwde, het kindje gadegeslagen. Want het komt zelden voor, dat een baby, die maar vijf ons weegt, het leven behoudt. Bij Marianne Krop is dat gebeurd: het meisje ligt nu lief te lachen in haar gla zen domein en alle zusters zijn dol op het kind, dat mooi is en grappige, heldere oogjes heeft. Bij de geboorte woog Marianne dus negen ons. Benauwd werd het de ouders en de verpleegsters om het hart. toen dat gewicht ook nog vier ons daalde. Thans is echter alle leed geleden: Marianne weegt nu viereneenhalve pond en gaat zich reeds als een normale baby gedra gen. Alleen is haar lengte nog niet als di andere baby's van haar leeftijd. Die lengte nam nog maar van 36 centimet« de geboorte toe tot 45 centimeter. Maar als de verzorging, die het meisje tot ni gehad heeft in De Villa, zo doorgaat, zal het kindje ook gauw groter worden. Wa- het ih de eerste dagen slechts vocht- inspuitingen die zij ontving om het uitdro- te voorkomen en kreeg zij daarn? voedingen met een pipet van twee gram melk. thans drinkt Marianne lustig uit ;n klein zulgflesje, tien centimeter hoog. Na vijf maanden gaat Marianne dus haar glazen paleisje, waarin de zuurstof toevoer de temperatuur automatisch geregeld :den, verlaten om haar lachje te laten horen en op haar vingertjes te zuigen in de wieg. Een belangrijke stap vooruit dit jonge leventje TJET GROOTSTE Italiaanse schandaal proces van deze eeuw ging gisteren de zevende week in en het lijkt erop, dat het geheim van de dood van de knap pe Wilma Montesi een goede kans maakt altijd begraven te wbrden in een doolhof van meineed en getuigenverkla- >an horen zeggen". Uit de oude rechtszaal te Venetië, waar men tracht een modern drama te re construeren, is in een der zittingen een vrouw voor een onderzoek naar haar geestvermogens naar een psychiatrische inrichting gebracht omdat zij had uit geroepen: „Ik ben Wilma Montesi". Op een der achterste rijen van de publieke tribune werd op een dag een man bewusteloos geslagen met een gummistok, omdat hij probeerde de rechters een ongevraagde getuigenver klaring toe te schreeuwen. Een helderziende uit Milaan, die blijk baar zijn eigen toekomst niet goed ge lezen had in zijn kristallen bol. moest tussen twee carabinieri naar de ge vangenis marcheren, waar hij 18 maanden zal moeten blijven wegens het afleggen van valse verklaringen. Een half dozijn andere getuigen is for meel van meineed aangeklaagd, maar de „Zwarte Zwaan" Anna Maria Cag- lio met haar babygezicht. zaQ mis schien in de getuigenbank terugkeren om nog meer te vertellen, ondanks de twee verzoeken van de verdediging haar wegens leugens, in de rechtzaal verteld, op te sluiten ZWARTE ZWAAN Anna Maria, wier dik zwart haar en le nige gestalte worden geaccentueerd door een onberispelijk zwart mantel kostuum en een lange nerzmantel. is de kroongetuige a charge. Hoofdzakelijk op haar getuigenis pro beert de officier van justitie te bewij zen. dat de jazzpianist Gianpiero Pic- oioni. (zoon van een voormalig Itali aanse minister van buitenlandse zaken) die ervan beschuldigd wordt Wilma Montesi in de mening dat zij reeds dood was, op het strand te hebben achterge laten, schuldig is aan doodslag. De meeste andere getuigen, die bij het vooronderzoek zijn gehoord, zijn in meer of mindere mate op hun ver klaringen teruggekomen, maar Anna Maria heeft soms blozend en stot terend, dan weer uitdagend haar beschuldigingen gehandhaafd. Zij heeft verklaard dat zij de maitresse van de tweede hoofdbeklaagde, de los bol Ugo Montagna is geweest. Zij zeide, dat Wilma Montesi is overleden na een orgie met verdovende midde len in het jaohtopzaenershuis, waar zij moderne gebouwen verrijzen, ont staan op bepaalde momenten vreemde combinaties tussen het landelijke leven en dat van de stad. Zo op deze foto, waar men ziet hoe een kudde schapen graast bij een eeuwenoude ruïne, onder de hoede van 'n slaperige hond. Niet eens zover op de achter grond ziet men echter een moderne kerk en de in aanbouw zijnde gebou wen van Rome in de voorjaarszon blinken. in gezelschap van Piccioni was geweest en zij noemde Montagna de „intellec tuele leider" en de jonge Piccioni „de moordenaar" van een bende handelaars in verdovende middelen. LEUGENS, LEUGENS.... Piccioni en Montagna hebben categorisch ontkend, dat zij WdJma ook maar heb ben gekend en getuigen, die vroeger hebben verklaard, dat zij hen samen hebben gezien, zijn later op hun ver klaringen teruggekomen, behalve de Milanese helderziende, die thans schul dig is bevonden aan valse getuigenis. De verdedigers van Montagna en Pic cioni hebben zaterdag tweemaal ge- eist, dat ook de Zwarte Zwaan wegens meineed zou worden opgesloten. „Deze vr >uw is gek", zei de verdediger van Piccioni en Montagna schreeuwde luid: „Leugens, leugens, leugens, allemaal De rechtbank ging tweemaal in de raad kamer om zich over de eis der verde digers te beraden, maar wees deze bel de malen af. De Zwarte Zwaan werd naar huis gestuurd maar met de op dracht, zich gereed te houden schijn. ■erdei dervraging nodig mocht blijken. Twee doden op de weg Bij het plotseling oversteken van de Kennemerstraatweg in Alkmaar is gis- i het zesjarige meisje De Klerk door auto gegrepen. Zij overleed in het ziekenhuis. Te Mijdrecht stak de 57-jarige mevrouw Van Meeleren uit Mou- rik achter een stilstaande bus de straat weg over. Een auto reed op haar in en zij overleed ter plaatse. DOOR CAS OMGEKOMEN Een zoon van de 55-jarige isoleerder Th. Meuwese uit Tilburg trof gisteren vader en moeder in bewusteloze toe stand aan in de keuken van de ouderlijke woning. De slang van het gasfornuis bleek poreus te zijn en gas te hebben doorge- De isoleerder kwam niet meer bij, vrouw werd in ernstige toestand op genomen. Zij verkeert in levensgevaar. Met particulier vliegtuig Nederlandse bankier verdwenen in V.S. In de Verenigde Statén zoeken twintig vliegtuigen naar een Londense banki van Nederlandse nationaliteit, de 50-jarige heer Jacob Wiersma. zijn echtgenote en twee Amerikaanse vrouwen. Het viertal is zaterdag in een particulier vliegtuig uiit Los Angeles vertrokken voor vlucht naar Imperial (260 kilometer), i daar niet aangekomen. Het vliegtuig werd bestuurd door de 35-jarige mevrouw Marjorie King, die ai twintig jaar heeft gevlogen. De heer Wiersma is een van de drie fir manten van B. W. Blijdenstein en Co t< Londen. Hij ontsnapte tijdens de Duitse bezetting naar Engeland. wenst en verlangt, dat zij een presiden tieel kabinet zullen vormen. In de afgelopen week zijn bijeenkomsten geweest van islamitische en communis tische jongeren, politie en legerafdelingen. Alle toestellen van de Garuda, die heden naar Oost-Indonesië zouden ver trekken, waren volgeboekt met regerings ambtenaren. Men weigerde de geruchten te bevestigen, dat er een regeringsdele gatie naar Celebes zou vertrekken om te onderhandelen. Sukarno het spreken belet? Naar de correspondent van ANP uit gewoonlijk welingelichte bron vernam, heeft een delegatie van jongeren buiten Java Sukarno belet zondag te Surabaja op een massavergadering zijn plan uiteen te zetten. Sukarno was van plan geweest een uur te spreken, doch hij voerde slechte een kwartier het woord, aangezien de de legatie gedreigd had dat men de zaal zou verlaten, als Sukarno de „politiek" aan- Vanmorgen heeft Sukarno zijn plan be sproken met de splinterpartijen. Tegen het plan rijst steeds meer verzet buiten Java. Het is gisteren verworpen op een congres van plaatselijke leiders in Mid- den-Sumatra en op een bijeenkomst van politieke partijen in de grotendeels chris telijke Minahassa. De nationalistische bladen Merdeka en Suluh Indonesia dringen er op aan, dat Sukarno de staat van oorlog en beleg in de gehele Archipel zal afkondigen. Herman Nicolaas Ventje Sumual Luitenant-kolonel Herman Nico laas Ventje Sumual is de jongste hoofdofficier uit het Indonesische leger. Hij is 35 jaar oud. Sukarno had altijd veel met hem op en noemde hem „een van zijn eigen In 1923 op Celebes geboren als zoon van 'n voormalig sergeant van de K.N.I.L., voelde hij zich al jong tot het soldatenleven aangetrokken. In 1945 liep hij van huis weg zijn ouders zijn beiden christenen en sloot zich aan bij een groep guer rillastrijders op Javat die opereer den onder de naam „De Kris". Opgevoed in een militaire sfeer voelde Sumual zich volkomen op zijn gemak en hij bracht het al snel tot de rang van kapitein. De sol daten mochten hem graag en hij kreeg al gauw de bijnaam van „de man, die lacht maar weinig zegt". Toen de strijd voorbij was, werd Sumual gepromoveerd tot luite nant-kolonel en werd hij bevel hebber van Celebes. Zijn benoe ming tot bevelhebber van het ze vende militaire district (Oost-In- donesië) kwam in 1956 af. In Oost-Indonesië geniet hen een grote populariteit. Onlangs is hij getrouwd met een Chinees meisje, dat even goed Nederlands spreekt als hij zelf. Sumual staat bekend als een mandie het met iedereen goed kan vinden, zelfs met de ge vreesde leider van de Daru-l-lslam, Kahar Muzakkar. Vooral door toe doen van Sumual houdt de leider van de opstandelingen op Celebes zich zeer rustig. Oudere werknemers krijgen dubbel (Van een onzer redacteuren.) TYE LOONCOMMISSIE van de Stichting van de Arbeid heeft in studie of het billijk is, dat werknemers, die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt en ingevolge de Algemene ouderdomswet een uitkering ontvangen, doch zijn vrijgesteld van pre miebetaling, wel de algemeen ingevoerde premiecompensatie ontvangen. Vooral onder jongere werknemers is over deze kwestie namelijk enige ontevre denheid ontstaan. Men acht het onbillijk, dat de ouderen behalve een ouderdoms- uitkering ook 5.6 pot loontoeslag ontvan gen voor een premie die zij niet betalen. De looncommissie zal waarschijnlijk vol gende week het bestuur van dc Stichting van de Arbeid adviseren, waarna het Col lege van rijksbemiddelaars desgewenst een algemene beschikking kan doen uit gaan. waarin deze materie nader wordt geregeld. Het is niet onmogelijk dat de oudere werknemers dan geen looncompen- satie meer zullen ontvangen. Een andere mogelijkheid is dat de collectieve arbeids overeenkomsten. die toch in verband met de A.O.W.-premie moeten worden gewij zigd. in deze geest worden veranderd. Tevens zou men dan de premiebetaling Bejaarden willen 10 pet. meer AOW Vier organisaties van ouden van dagen, verenigd in het Centraal orgaan samen werkende organisaties, hebben namens de 150.000 bij hen aangesloten leden, aan de regering gevraagd, de uitkering A.O.W met tien procent te verhogen. Zij deden dit verzoek in verband met de stijgende kosten van levensonderhoud als gevolg van de bestedingsbeperkende maatrege len. ingevolge de verschillende sociale ver zekeringswetten voor werkende gepensio neerden nader kunnen regelen. HET WEER IN EUROPA Stockholm Kopenb. Mi 15 Overdrijvende wolken velden De Bilt verwacht tot morgenavond: yOverwegend droog weer met '•.V, J A enkele overdrijvende wolken- •*00' v^l<len en in de nacht en Jf,nm ochtend hier en daar mist. r\ Ir) Dezelfde temperaturen als JhT4 'Ir vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tus sen zuid en oost. (Opgemaakt 7.18—18.30; 8.46— Op 9 maart E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1