Dankbare Hongaren zongen Rode Kruisteam toe Avonturen van Spekkie en Blekkie EERSTE NEDERLANDSE GROEP OP SCHIPHOL ONTVANGEN BOEKENHOEK TELEFOON 31441 de Spiegel-Serie gaat méé naar de kazerne!" een echtpaar AANKOMEND LOONADMINISTRATEUR EEN JUFFROUW DE NIEUWE LEIDSCHE Vlees hóórt erbij NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 4 MAART 1957 Verwaarloosd kamp eerst opgeknapt Het kamp Judenau ligt ongeveer 100 kilometer van de Hongaarse grens. Het bestaat uit een slot. dat eens eigendom was van een der vorsten van Lichten- stein, maar later allerlei bestemmingen kreeg. Nog voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd het gebruikt als meisjespensionaat, in de oorlog was het een Duits hospitaal, daarna betrok ken de Russen het en werd het een kazerne. En nu vinden de Hongaarse vluchtelingen, nadat zij eerst in een opvangcentrum zijn ontvangen, daar onderdak en een uitstekende verzorging. De capaciteit van het kamp bedraagt maximum 900 man. maar de laatste tijd waren er niet meer dan 800 vluchtelin gen, omdat er velen naar andere landen vertrokken, waartoe ook Nederland behoort. In geheel Oostenrijk zouden nu 60.000 Hongaarse vluchtelingen ver- (Van een onzer redacteuren) MEJUFFROUW M. VAN DER RUIT, bij wie in Wenen de blindedarm was weggenomen, is enkele dagen geleden teruggekeerd. Mejuffrouw G. J. Veeger, de leidster, blijft voorlopig nog op haar post en jonkvrouwe Schimmelpennink (zij deed uitstekend werk als welfare-officier) is nu met vakantie, maar de negen overige leden van het eerste Rode Kruis-team, dat op 10 december naar Oostenrijk vertrok om daar de zorg op zich te nemen over de Hongaarse vluchtelingen in het kamp Judenau, arriveerden vrijdagavond uit Wenen op Schiphol, vermoeid door het werk in de voor bije maanden, doch opgewek* en zoals de teamarts P. Baudoin uit Assen vertelde „betèr dan we zijn weggegaan". Het is buitengewoon belangrijk, zei hij verder, dat het Rode Kruis daar is geweest, niet alleen voor de naam van onze instelling, maar ook voor de naam van Nederland. We hebben moeilijk en zwaar werk gehad, maar het was boeiend. Toen we het kamp overnamen, zag he* zeer verwaarloosd uit. zei de heer P Bakker, die de functie van chef inwen dige dienst vervulde. Het eerste wat we deden was zorgen, dat de hygiënische imstandigheden beter werden. De Honga- en werden bij alle werkzaamheden .nge- ichakeld en met hen hebben we douches in wasgelegenheden verbeterd en aan gelegd We hebben daar een goede tijd mee gemaakt, maar het was zwaar. Langer dan 214 maand kan een team het niet volohuden. dan moet er aflossing komen De Hongaren hebben ons werk zeer op prijs gesteld. Op de dag dat we vertrok ken werden we door ben toegezongen En ik heb. aldus de heer Bakker, we! wat meegemaakt in mijn leven, maar dat afscheid heeft me sterk aangegrepen. SASSEJSHEIM Uitvoering mannenkoor Het Sassenheims Chr. Mannenkoor er de gemengde zangvereniging „Jubilaïe Deo", resp. zingend onder leiding van de heren Job de Vrie6 en Dirk van Vliet, hopen op woensdag 6 maart in de Geref. kerk te Sassenheim een uitvoering te geven. Beide koren genieten, terecht, een goede reputatie. Daar we er niet aan VOORHOUT Propagamlabijeenkomst van Wilhelminafonds Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft zaterdag in café De Bonte Koe een pro- oaganda-avond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter van het plaatselijk comité, ds. Kalkman, sprak een welkomstwoord, waarin hij erop wees. dat in de meeste gemeenten de burge meester voorzitter is van de afdeling. Spr. hoopte, dat dit in Voorhout ook goed zou ziin. Hij dankte de plaatseüike midden stand. die mooie prijzen voor de ver loting had gegeven. Ook mej. Henny Stoof werd in het dankwoord betrokken. Ten slotte sprak de voorzitter de wens uit. dat er van de avond propaganda zou uitgaan voor de bestrijding van een der gevaarlijkste ziekten. De zangvereniging „Melodia" zong en kele nummers, waarna de toneelvereni ging „Cultuur verheft" een komisch blij spel ten tonele bracht. Er was veel w dering voor dit 9tuk dat onder regie John Vlasveld werd opgevoerd. De regis seur heeft met de keuze van z'n spelers niet misgegrepen. Ten slotte was er een verloting, waarvoor de kinderen de Christelijke school precies tweevijfde van het aantal loten voor hun rekening- hadden genomen. Ds. Kalkman sloot de bijeenkomst met een kort dankwoord. C.H. voorzitter In de bestuursvergadering van de deling Voorhout van de Christelijk Histo rische Unie is de heer L. Hazelaar voorzitter gekozen. twijfelen, dat ze ook de<ze keer de wachtingen niet zullen beschamen, wek ken we alle koorzangliefhebbers gaarne op, dit mooie kerkconcert te bezoeken. Ze zullen er, heel zéker, geen spijt van hebben. Ir. A. C. Pijl benoemd tot directeur H.T.M. De Raad van Beheer van de H.T.M heeft met ingang van 1 maart de heer ir. A. C. PUI tot directeur van de Haagse Tramweg Maatschappij benoemd. De heer PUL tot dusverre onder-directeur van het bedrijf, volgt hiermede de heer ir. drs. B. B. C. Felix op, die onlangs, nog onver wacht, is overleden. De heer Pijl is in 1901 te Avereest (Ov.) geboren. Hij studeerde van 1919 tot en 1925 voor elektrotechnisch ingenieur de Technische Hogeschool te Delft en van 1926 tot en met 1945 werkzaam bij de plaatselijke telefoondienst in Den Haag. laatstelijk als hoofdingenieur-chef van de technische diensten. Genevieve Fath shoivt in Oud Wassenaar Geneviève Fath zal op 16 maart twee modeshows geven in Kasteel Oud Wasse naar. Zes mannequins zullen een kleine honderd voorjaarsmodellen tonen. Guusje in de wolken, door Rie van van Rossum. uitg. Bosch en Keuning. Na „Guusje uit de Goudsbloem" en „Guusje op moedere stoel" heeft Rie van Rossum nu „Guusje in de wolken" laten verschijnen. Guu6 loopt zoals al op de flap vermeld staat niet direct met haar hoofd tn de wolken maar op precies de laatste bladzijde komen die wolken dan toch nog Guus kan haar geluk niet on en voelt zich heel gewichtig want nu zal toch eindelijk dat komen waar ze al zo lang naar verlangd heeft. Hoe haar moe der op het prachtige nieuws gereageerd heeft, staat er niet meer bij. maar mis schien komt dat nog in een vierde deel Rie van Rossum met haar speelse en boeiende verteltrant zal ook met dit boek wel succes oogsten bij haar klantjes, want zij voelt als geen ander aan wat er in de kinderhoofdjes omgaat Men zou haar verteltrant realistisch kunnen noemen maar dan toch zo. dat zij een genoeglijke sfeer brengt in haar boe- De juwelen Haarkam, door Maria Dermout. uitgave N V. Em. Querido. Amsterdam. 149 blz. Een aantal fijngesponnen schetsen, waardoor één draad loopt van zielen, die elkaar niet kunnen raken. Een bijna mu zikaal werk zonder'dat er een bepaald punt in zit Dikwijls volgen de zinnen el kaar snel op als kabbelend water, het geen aandachtig lezen nodig maakt, om dat elke zin iets suggereert. Vooral voor hen. die het oude Insulinde kennen erf zij. die onmiddellijk een 6feer aanvoelen, zullen dikwijls een grote bekoring onder vinden. en tal van aanknopingspunten bij oude historische schetsen. Een stem ming van tere weemoed, eindigend in een gevoel van hulpeloosheid kenmerkt dit boek. Ondanks veel aanhalingen uit en zinspelingen op de Bijbel is het ver want met de Oosterse godsdiensten en denkwereld. Slavin van de vrüheid, door Robert Penn Warren. Uitg. Elsevier. Amster dam. 410 pag. Een der meest gelezen hedendaagse Amerikaanse romanciers is Warren, wat men niet verwonderlijk zal achten, als men zijn „Band of angels" (in een goede vertaling van C. J. Kelk bij Elsevier als „Slavin van de vrijheid" verschenen) leest. Deze roman speelt Immers in de tijd waarvan de romantiek zelfs de meest nuchtere Amerikaan in haar ban heeft. Bovendien vertelt zijn van het leven van een natuurlek beeldschoon meisje, doch ter van een plantagehouder en een nege rin. dat na de dood van haar vader als slavin wordt verkocht. Dit gegeven heeft het Warren mogelijk gemaakt een vaak indringend verhaal over de rassenstrijd t« schilderen, dat overtuigend en boeiend is. Hier en daar echter i6 „Slavin van de vrijheid" niet meer dan een aardig ver haal, doch menig fragment getuigt van Warrens talent, wat het boek aanbeve lenswaardig maakt PRIJZEN VOOR KOERIERS: Voor Koeriers onder nummer wordt 10 ct. extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 10 ct. 1 TOT 20 WOORDEN f 1- VAN 20 TOT 30 WOORDEN 1.50 KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 4 Gevraagd in klein gezin Dienstmeisje v.d.e.n. Mevr Stapel, Rijnzichtweg 33, Oegstgeest. Net Meisje gevr. voor lichte huish. werkzaamheden Annm. tussen 68 uur bij Mevr. Passchier, Molenlaan 35, Voorschoten. Nette Werkster gevraagd voor maandag en vrijdag ochtend. Rhijngeesterstraat- weg 76, Oegstgeest (bij To- renveltstraat). Gevraagd: Personeel voor los- en vast werk voor snij bloemencultuur. C. Glasber gen, Langevaart 90, Rijns burg, Tel. 2948. 0 Gevr. fl. Meisje v. h. da gen. Emmalaan 52, Oegst geest. Personeel aangeb Jongeman, studerend, zoekt werk voor de avond uren, onverschillig wat. Br. no. 8926 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 0 Aangeb. gem. zonnige Zit-slaapkamer met str. wa ter. Emmalaan 48, Oegst geest. Te koop gevraagd wu betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals ra dio's. stofzuigers, pick-ups, grammofoonmotoren, elektr.- motoren. meubelen, fietsen brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en Verkoop G. var Vliet. Janvossensteeg 34. Te koop aangeb. m Kleine 4 pers. Austin '49 benzine 1—14. kachel, rol- hoes, in prima staat, ook ruilen. Julianastraat 12, Lei den. PartU Wener stoelen clubhuizen, enz., ameuble menten. dressoirs, tafels, 6 Mechelse stoelen en tafel, kasten, bureaus, kleden, le dikanten, matrassen, spira len. nachtkastjes litsjumeaux garderoberekken. Pluym, Hoogewoerd, koopt inboe dels. zolderopruimingen. Tel 21266. 0 Andijvieplanten. - dagen om op te potten. J. P Segaar, Leidseweg 252 Voor schoten. Tel. 2646K1717. Tomatenplanten in pers pot. direct pootbaar en ver speende, om op te potten. J P. Segaar. Leidseweg Voorschoten. Tel. 1 K1717. Beste damesfiets met licht 15. Wringer m bok 12.50 Pr. vulhaard 35. Gasfor nuis i.g.sft-, 40.- Eiken or gel. 13 reg. 200.- uitschuif en eiken tafels v.a. 7,50. rookstoel m. kussens 10 Levendaal 44 Leiden 0 2 ramen met glas in lood, en 2 stel storren. Te bevr. Ten Brittenstraat 12. Katw Zee. 0 Wegens vertrek Singer zig-zag Naaimachine in sa- lonkast, weinig gebruikt, ver beneden kostprijs, volle ga rantie. Singer handnaaima chine. i. g. st. Prijs 35. He renstraat 23, Leiden, Telef. 32027. 0 Wegens vertrek Erres radio type KY 536 van 1954 met F.M. ƒ135. Philips pla tenspeler met saffier in cas sette ƒ65. Sleestofzuiger 220 V., merk H. Electro 35. Rembrandtstr. 18 (bij Noord einde). Diversen Caféstoelen. tafels, kas- bureaus, divan, inbouw- bad, kachel, ronde mooie mahonietafel, bureau minis- tre, zwaar eiken pracht cy- linderbureau, 2 pers. ledi kant, spiralen, matrassen. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn '.o.v. V. en D. Let f- "-1 23261 0 Uw bed slecht? Wij trekken uw bed vakkundig met een nieuw damast! 1- pers. vanaf 19.50, 2-pers. vanaf 26.50. In één dag gereed. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51, Leiden Solex Standaard 349.50 m. 17.30, Solex de Luxe 395.—, p. m. 20.24, inclu sief All Risk verzekering. Service Station Gebr. Huis- Hogewoerd 6668, Tel. 0 Part(j Wener stoelen voor clubhuizen enz., ameuble menten, dressoirs, tafels, 6 Mechelse stoelen en tafel, kasten, bureaus, kleden, le dikanten, matrassen, spira len, nachtkastjes, litsjumeaus garderoberekken. Pluym, Ho- gewoerd, koopt inboedels, zolderopruimingen. Tel. 21266 0 Aangeb. witte Trouwjapon met hoedje en sluier, m. 42. Te bevr. Rijnmond 158, Kat wijk aan Zee. 0 Aangeb. 4 houten Kuipen. in g. st, 60 cm hoog, 90 cm wijd. H. Kuivenhoven. Oegst- geesterweg 28, Rijnsburg. 0 Accordeon „Hötaner" 80 bas, in prima conditie ƒ195. Te bevr. Rijnzichtweg 30, Oegstgeest. na 6 uur. matras moet u in 't Schuim rubber- en Plastichuis zijn. Mare 70. Wij confectioneren voor u in elke vorm schuim rubber en schuimplastic en leveren u dit in elke af meting. 0 Delftsche Zaadhandel. Ge- versstr. 65, Oegstgeest, Telef. 25494. Groenten- en Bloe- menzaden, Vogelzaden, Hon denbrood, Bestrijdingsmidde len, Gereedschappen. 9 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. van af 19.50. 2-pers. 26.50. Smits Bedden-tapijtenmaga zijn, Mare 98. Vrouwensteeg No. 9, Telefoon 23913. 0 Slagerij Pietcrse. Dinsdag woensdag en donderdag 300 gram gehakt van 1.70 voor 1.40. Onze bekende rook worst 0.32 per 100 gram. f 0.75 per 250 gram, 1.35 per 500 gram. Rauwe rook worst 0.38 per 100 gram. Herenstraat 29. 0 Duitse, Oostenrijlcse en Zwitserse Dames en Heren 14—65 jaar wensen corres pondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereldkoe rier, Postbus 6057, Rotter dam. Telef. 33421. 0 Juist nu een sterke krimp- vrije Overall in Blauw. Khaki en Wit vanaf 11.50. Het Blauwe Huis, Haarlem merstraat 203. m Kippengaas, harm.gaas. volièregaas, horregaas, bol- lengaas, zeefgaas. spaden, graven, rieken, harken, poot- houten, gras- en bloemzaden, heggescharen, grasscharen, igescndicii, enz. A. J. Hartwijk, Nieu..- Beestenmarkt 79, Leiden. Tel. 26627. m Wonderverfü! Thans hebben wij de alleenverkoop van deze Emailverf. Door z'n "grote dekkracht, meestal in 1 x schilderen klaar. Ho ge glans, gemakkelijk ver smeren. Rich. J. Blok, Hoge- woerd 62 (Erkend Schilder), Tel. 23123. w Zongordijnen (Balastore) volop licht in uw vertrek, zon houdt u buiten; van -m tot 260 cm breed. 210 cm lang, van af 2.80. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, Te lefoon 23123. VOOR ADVERTENTIES tegenwoordige hulp EEN MEISJE, ONGEVEER 20 JAAR voor zaak en woonhuis. Werktijd van 83 uur. Salaris 30.p. week. Mevr. DE GRAAFF, Bree- straat 29, naast Trianon. assistent- produktieleider a een gedegen inwerkperiode in staat moet zijn zelf standig verantwoording te dragen voor bepaalde delen an het produktieproces. In aanmerking komen personen van ca. 30 jaar, die ten- linste een middelbaar technische opleiding hebben gehad of die na diploma HBS in de praktijk gelijkwaardige er varing hebben verkregen. Sergeant J. Anbeek, Menkemastraat 81, Den Haag, vertelt ons: „Mijn ouders waren al voor de oorlog op de Spiegel- Serie geabonneerd en toen ik in dienst ging, gingen de Spiegel-Serie boeken mee naar de kazerne. Nu ik getrouwd ben, geef ik ze op mijn beurt aan „mijn jongens" in dienst door. En geloof maar dat ze gelezen en gewaardeerd worden. Ik heb tenminste weer 'n paar nieuwe abonnementen op te geven...!" Voor sergeant Anbeek en zijn jongens en voor tienduizenden andere abonné's op de Spiegel-Serie wordt het weer een gezellig „lee8"seizoenWant de boeken, die dit jaar ver schijnen behoren - zoals altijd - tot de beste, die er van de persen komen. Oordeelt u zelf maar: Wilde duinroos, door Dolf Kloek. Het zwaar getij, door Kees Pronk. Christien Burgland, door J. W. v. d. Kruiskens. Reinier Adriaensz., door Dick Dreux. Het Standbeeld, door Barend de Graaff Zo juist van de perst Christien Burgland door J. W. van de Kruiskens Christien Burgland. de vrouw van doml- né Burgland. t zl) haar elger Hoe rijpere bezinning e begaafde au ir man beseft zij am naar tekortkomingen >vergave en jonge liefde tot herstel leiden, vertelt de En 2 extra voordelen: 1. Gratis deelgenootschap. Geen intekengeld, geen vooruitbeta ling, geen bijkomende kosten. U betaalt pas bij ontvangst! 2. Geen goedkope herdrukken. Ieder boek in de Spiegel-Serie is nieuw, pas van de pers! Stel niet uit! Zend nu direct uw aanmelding in. Vul de bon in en stunr deze naar uw boekhandel of naar Bu reau Spiegel-Serie, Wageningen. Dan heeft u de reeds verschenen delen des te vlugger in huis. T-fc /~v t^t Schrijf ml) In als deelgenoot van de Spiegel-Serie. U verpllcht^^ Ik I ft' zich, mij minstens de reeks '56-67 te zenden tegen de speciale 1_F 1 1 Prijs en daarnavolgende reeksen tot wederopzegging. Ik betaal I pas (f 2,70) na ontvangst van leder boek. ADVERTENTIE-VERTEGENWOORDIGER Dagblad Trouw vraagt voor zijn Haagse editie een plaatselijk vertegenwoordiger. Aanstelling geschiedt voor een proeftijd van twee maanden op vast salaris. Bij geschiktheid volgt daarna definitieve aanstelling op vast salaris plus Voor jong, actief persoon goede vooruitzichten. Vak kennis niet vereist. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan Advertentie- Exploitatie Dagblad Trouw, Witte de Withstraat 30, Rotterdam. GROTE VERZ. Mij vraagt voor spoedige indiensttreding actieve agent-incasseerder voor het beheer van bestaand agentschap. Aan een actief persoon beneden de 46 jaar wordt geboden: vast salaris en minimum provisie, vol ledige soc. voorzueningen en premdevrij pensioen. Brieven onder No. 8925 aan het bureau van dit blad. Rechtstreeks per post Spiegel-Serie, Wageningen VAN BERKEL'S MELKINRICHTING vraagi, voor het beheer van een haar filialen: waarvan die echtgenoot Ln de morgenuren de in de omgeving liggende wijk heeft te be dienen. Het bezit van nvidd. en vakdiploma is vereist. Dienstwoning is aanwezig. Sollicitaties worden schriftelijk ingewacht aan het hoofdkantoor Brede Hilledijk 17. Rotterdam, terwijl met ingang van dinsdag 5 maart 2 uur n.m. bezoeken kunnen warden afgelegd aan hetzelfde adres. Groot industrieel bedrijf te Rotterdam-C vraagt ter verdere opleiding LEIDSCHE SPAARBANK De LEIDSCHE SPAARBANK waagt: a. een kantoorbediende (m. of v.) l k antoorerv airing b. een tijdelijke administratieve kracht (v.) ouder dan 19 jaar, om opgeleid te worden tot leid ster (assistente). Sollicitaties te richten aan de Directrice van de Van 't Lindenhoutstichtingen Neerbosch bij Nijmegen. Chr. Boeren- en Tuindersbond HOLLAND—BRABANT Voor verantwoorde boekhoudkundige functie zoeken wij een administratieve kracht van pos. chr. levensopvatting en minstens in het bezit van Associatie-diploma Boekhouden. Sollicitaties met volledige gegevens (o.a. omtrent oplei ding, huidige functie, gewenst salarisniveau en referenties) aan het secretariaat, v. Ostadeplein 2, Heemstede. VOOR HET HELE GEZIN De dokter is het eens met Uw slager: BIEFSTUK TARTAAR is hei gezondste voedsel ter wereld! Biefstuk Tartaar bevat ruim 20eiwitten, die praktisch helemaal worden omgezet in belangrijke bouwstoffen voor het menselijk lichaam. Bovendien bevat tartaar veel ijzer (voor het bloed) veel calcium (voor beenderen en tanden). Met biefstuk tartaar houdt U dus Uw kinderen gezond, 't Is ook hèt krachtvoedsel voor hardwerkende mannen en vrouwen. Biefstuk tartaar is dc goedkoopste bescherming tegen ziekten, want de ongekende rijkdom aan vitaminen geeft U weerstand tegen verkoudheid, griep, ancina en vele andere ziekten, die de mens belagen. Tracteer morgen op biefstuk tartaar. Uw slager is Uw adviseur. Hij heeft 6 gratis recepten voor U. Vraag er naar Hij heeft op Uw komst gerekend. Publikatie van de verenigde slagers in Leiden en omstreken™ ïïb 107. Spekkie staarde Blekkie verbijsterd „L-ligt er g-goud?" stamelde hij. „Ik z-zie n-niets." Blekkie wees op de glinsterende plekken in de rotswand. „Daar lopen de goudaders, kijk maar." Spekkie maakte een minachtend gebaar „Is dat nu goud? Dat zijn helemaal geen klompen." „Nee. maar die maakt mister Hewitto) ar wel van," lachte Blekkie. „Nu, ik vind het niet echt," hield Spekkii vol. „Dat vind ik geen echt goud, hooi Blek. Hoe had ik dat nu in m'n koffei kunnen stoppen? Nee, ik ben maar blij dal jij de kaart verkocht hebt. Die bankbil jetten, die kun je tenminste beetpakken." „Koni, jonger?,zei oom fc. m, „we zul len weer eens naar de auto teruggaan. Dan zal Jojo wat te eten voor ons maken en zullen Blekkie en ik eens bespreken hoe we het geld verdelen zullen. Want jij was toch zeker ook van plan de Linke Beer en de oude Weelde er een gedeelte van te ge- i het i „En „Maar niet te veel, hoor Blek!" riep Spekkie angstig uit. „Anders blijft er niet? Blekkie glimachte maar eens en stapte net zijn vrind de richting van de caravar uit. Hij zag dat oom Bram de anderen .venkte om mee terug te gaan. Blekkie haalde opgelucht adem Zo, dat avontuui zat er practisch weer op. En het was lang niet kwaad afgelopen BI ''kie zuchtt op nieuw. Hij voelde opeens heimwee naar Pippeldrecht, naar tante Fru en naar Gijs Griewelaar en Bert Brimvanger. Verre rei zen maken was mooi, maar het mooiste ervan was misschien wel, weer naar huis te kunnen terugkeren. Toen ze bij de auto kwamen zagen ze Knappertje in het gras zitten. Het oude mannetje rookte vergenoegd een pijpje. Hij grinnikte toen hij oom Bram zag en zei: Jerry Buttercook en Humpy zijn heel boos dat ze in de boeien geslagen zijn, mijnheer Spoeling. Ze doen helemaal niet aardig tegen me." En het oude kereltje grijnsde opnieuw, terwijl zijn kleine oogjes aegonnen te tintelen. „We zullen ze zo spoedig mogelijk op Aart Kwispel afleveren," lachte oom Bram. ..Kom, Blek. laten wij hier gaan zitten, dan kunnen we even een klein berekeningetja

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8