Feestconcert voor tien-jarig bestaan Ned. Radio Unie Krimpen van pijn Huisbroeiers exposeren thans in Sassenheim Telegram aan minister Staf om opheffing te voorkomen Jubilerende drs. Van Dijk werd vanuit zee gefeliciteerd NIEUWE LEIDSCHE COURANT Omroep met 183.000 grammofoonplaten Enkele kunnei nPlEN JAREN SAMENWERKING op radiogebied hebben heel wat ge- leerd. Zij hebben ook een omroepbestel bereikt, dat uniek kan wor den genoemd. En zij hebben, bij alle verscheidenheid, enorme mogelijkhe den voor de diverse omroepverenigingen geopend. Het is wel speciaal één sector van het radiowezen, die deze mogelijkheden in de samenwerking en de coördinatie zeer duidelijk demonstreert. En dat is de sector van de mu ziek, in welke vorm deze muziek zich ook aandient. Dagelijks immers pro fiteren de omroepverenigingen op muziekgebied van de organisatie der N.R.U., waarvan de muziekafdeling eigenlijk het meest omvattend is. De muziek vormt nu eenmaal nog altijd het hoogste percentage van de zend tijd. ken ook na de pauze met de meesterlijke „Schilderijententoonstelling" van Mous- sorgsky en de muzikanteske, knappe en levendige „Preludio Festivo", door Wil lem Strietman (geb.1918) geschreven in opdracht van de N.R.U. Knap spel van het orkest, dat uit zeer bekwame muzi kanten bestaat. De staatssecretaris van O. K. en W Z.Exc. mr. R. G. G. Höppener, had in middels de felicitaties vaVi de regering overgebracht en wees op het geestelijk aspect in deze samenwerking. Vrijheid en gebondenheid gaan hier harmonisch samen, aldus mr. Höppener. Met deze muzikale feestviering heeft de Ned. Radio Unie een belangrijk facet van haar werk getoond. Als het opschrift bonen Bruckncrs Te Deum ook het motto van de N.R.U. mag zijn. dan zal het geestelijk aspect van de samenwerking, waarover mr. Höppener sprak, zeker wor den verdiept. Corn. Basoski. aanslul ting op hetgeen reeds in ons land ovei de N.R.U. is geschreven, wellicht ver duidelijken, cijfers die ontleend zijn aai het jubileumboek van de N.R.U. -De een trale discotheek van de N.R.U. heeft di beschikking over 75.000 handelsplaten. 6000 langspeel- en 8000 7en. 45-t ten. Een lied als „Stille Nacht" is b.v. in 100 verschillende uitvoeringen beschik baar. En een song als „Tea for t' heeft 38 verschillende platen. Daarn: zijn er dan nog ruim 100.000 platen als „eigen opnamen" geregistreerd, terwijl tevens opnamen op magnetofoonband ii groot aantal aanwezig zijn. Verder kunnen de omroepverenigingen een keuze doen uit 5 orkesten 28( musici), 3 radio-koren (er zijn 70 beroeps zangeressen en beroepszangers in vast« dienst), 35 vleugels, 1 Mozartvleugel, 6 piano's, 3 clavecymbels, 12 celesta's, 3 spinetten, 5 harpen, 2 Hammondorgels en enkele andere orgels. En dan is er ten slotte reeds 4 jaren een dirigenten cursus, die o.a. een talent als Bernard Haitink heeft afgeleverd, thans eerste dirigent bij de N.R.U. Zou Haitink er zonder de N.R.U. ook zijn gekomen? Best mogelijk, maar da» valt niet te beoordelen. De N.R.U. heeft er voor gezorgd dat het grootste talent onder de jongere dirigenten in ons land (en misschien niet eens alleen onder de jongeren) een hem waardige plaats kreeg. Deze dirigentencursus is het initiatief geweest van twee belangrijke figuren bij de N.R.U.. nl. de thans overleden dirigent Paul van Kempen en de programma directeur E. Bomli. Wat er op muziekgebied gepresteerd wordt door de 10-jarige Ned. Radio Unie is ons gisteravond in het Concertgebouw te Amsterdam weer eens gebleken. Hier is opnieuw aangetoond, dat het Radio Philh. Orkest tot de beste instrumentale ensembles van de Europese omroepen kan worden gerekend, dat het Groot Om roepkoor een sublieme vocale groeperine is (gisteravond versterkt met het NCRV Vocaal Ensemble) en dat men in Bernard Haitink de juiste man heeft gevonden voor dit hoge peil. Uit de 91.000 ziekbibliotheek grootste van Europa met 1500 meter mu ziek, opgeborgen in 250 kasten en ver zekerd voor 2 miljoen) had men voor dit jubileum een keuze gedaan en er de grootse Ambrosiaanse lofzang in de toon zetting van Anton Bruckner uitgehaald hel werk dat als opschrift heeft: „Omnia Ad Majorem Dei Gloria" De uitvoering J^AT IS TOCH WEL de juiste feestvie ring. Men heeft er een uitvoering van kunnen horen (ook via de radio gister avond) zoals we ons alleen maar van werkelijk grote dirigenten herinneren Haitink had niet alleen het gehele ap paraat voortreffelijk in handen, maar wist ook volkomen door te dringen tot de geest dezer muziek, hij wist het hym nische karakter zonder pathetiek te ge ven, hij beheerste de innerlijke spannings bogen. Jammer dat het vocale kwartet (Corrie Bijster, Roos Boelsma, Lode Devos en Leo Ketelaars) als geheel soms wat detoneerde en weinig homogeen was (Corrie Bijster domineerde veel te veel). Het minst gelukkig waren de tenor Lode Devos, die vaak forceerde (waarom voor dit Nederlandse jubileum niet een Neder landse tenor?), en de bariton Leo Kete laars. die diepte miste. Geopend was het feest met het muzi kale Vuurwerk (Music for the Royal Fireworks), dat Handel in 1749 schreef ter ere van de herdenking van de Vrede van Aken. Ook wel toepasselijke muziek dus in deze misschien niet altijd vrede lievende samenleving in de radiostad Toen gebruikte Handel o.a. 40 trompet ten en 20 hoorns, nu ging het in de mil dere bezetting die Hëndel later zelf schreef. En ook hier viel het ons op met welk enorm stijlgevoel Bernard Haitink de muziek benadert. Hier stond Hande1 ten voeten uit: groots en trots in zijn fanfares, licht en dartel in zijn me nuetten. De leiderscapaciteiten 3 l Haitink ble- door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88. door dokter Duymaer Protestbetoging van schooljeugd Politie voerde charge uit en arresteerde De Rotterdamse politie, te voet, op motoren en te paard, heeft gistermiddag charges uitgevoerd tussen honderden meisjes en jongens van gemeentelijke middelbare scholen. Deze leerlingen waren voor het stadhuis op de Coolsingel komen protesteren tegen het feit dat zij in tegen stelling tot lotgenoten op rijksscholen in de Maasstad en gemeentelijke onderwijs instellingen in Den Haag geen lang week einde kregen dat deze week bij wijze van oroef is ingesteld om de te lange studie tijd tussen kerst- en paasvakantie te onderbreken. Er werden harde klappen uitgedeeld, ook aan argeloze voorbijgangers, die zich naar het oordeel van de politie niet snel genoeg uit de voeten maakten. Negentien <ongeren werden overgebracht naai hoofdbureau. Een deputatie van schooljeugd kreeg niet de kans .smeekschrift" aan de wetmouder onderwijs de heer A. J. van der Vlerk te overhandigen. De politie nam ook span doeken in beslag waarvan sommigen de leuze droegen „Stel paal en perk aar werk van Van der Vlerk". Een gelukkig initiatief Aan het feit dat de Bloemlust- expositie dit jaar in Keulen is ge houden, heeft Sassenheim een huis- broei-tentoonstelling in de schuur van de N.V. Van Zonneveld en Co te danken. Andere jaren exposeer den de huisbroeiers namelijk op de qrote Bloemlust-tentoonstelling in Lisse. De heer Vreeburg heeft nu echter het gelukkige initiatief geno men een aparte show op te zetten. De voorzitter van de afdeling Sassen heim van Bloembollencultuur, de heer J. Heemskerk, die gisbrmiddaig de opening verrichtte, zegde de huiihbroeiers toe, dat het afdelingsbestuur vermoedelijk 1 toekomst zijn medewerking aan de ten toonstelling zal verlenen. Die expositie js bescheiden opgezet, maar over de kwaliteit van da inzendin gen kan een ieder tevreden zijn. Als verplichte inzending was voorge schreven: twee trompetnarcissen met rode cup, witte en gekleurde hyacinten ei vroege en late tulpen. Bij de vrije inzending kwamen enkel aardige prestaties voor. Er waren zelfs enkele tulipa's, voor de huisbroei tamelijk zeldzaam, te bewonderen. In de tentoonstellingsruimte was even eens een hoek ingeruimd voor inzendin gen van bloemschikwerk, waarvoor enkele dames van de bloemschikcursus hadden ingezonden. De eerste prijs ging hier mejuffrouw W. Vis, terwijl mevrou' N. van Zonneveld de tweede prijs behaal de. Mejuffrouw H. Moolenaar woi derde en vierde prijs. LISSE Dokter Duymaer van Twist gehuldigd Lisse heeft er gisteren geen twijfel aan laten bestaan of men dokter A. J. Duy- van Twist, die 25 jaar arts te Lisse :n goed hart toedraagt. Tijdens een besloten receptie werden vele hartelijke oorden gesproken en kostbare cadeaus ngeboden, o.a. een grote koelkast en n moderne bloeddrukmcter. Op deze receptie was ook burgemeester mr. Tb M. J. de Graaf aanwezig. Oudhollandse zaal van De Witte Zwaan was stijlvol versierd met tiental len bloemstukken en geheel gevuld met genodigden, toen de dokter met zijn ge- binnentrad. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van het huldi gingscomité. de heer Hendrikse. comman dant der rijkspolitie, groep Lisse. Burge- De Graaf was de eerste, die het woord voerde. Hij zei de jubilaris te kunnen schilde- ;n als een man. die hoogst -verdienste lijk werk doet voor de E.H.B.O.. die met meeste bereidwilligheid meewerkt de opbouw van de B.B.. maar over die dingen willen we hét -niet hebben, aldus de burgemeester. We willen het nu juist hebben over zijn wezenlijke en menselijke eenvoud. Hij had als enig doel et dienen van de lijdende mens. De heer Brouwer sprak als vertegen- oordiger van het ziekenfonds Haarlem- lermeer en omstreken. Dokter Van Dijk voerde namens de plaatselijke collega's het woord, de heer Van Aalst namens Het Groene Kruis, waarvan de jubilaris bestuurslid is. en de heer Tanip bracht de gelukwensen van de E.H.B.O afdeling over. Prof. Algera. een broer van minister Algera, vertelde, dat hij 25 jaar geleden ?erste patiënt van dokter Duymaer Twist was. Ten slotte hield de heer Hendrikse als voorzitter van het huldi gingscomité een geestig speechje Het ge schenk, dat hij namens de patiënten aan bood. was een grote koelkast Dokter Duymaer van Twist dankte alle sprekers hartelijk. „Ik heb erg tegen deze dag opgezien, maar het is een on vergetelijke dag geworden." zei hij. Onder de zeer zeer velén. die hem km men gelukwensen, was ook mevr Pil* oen—Westerink. die 25 jaar geleden de aerste baby was. die dokter Duymaer te' wereld hielp komen. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen Twist. Voor de verpliohie inzending huisbroei kreeg He heer P. A. Vreeburg voor dc derde opeenvolgende maal de wissel beker. De tweede prijs ging naar J. M. de Vries en de derde naar Th. van der Meer. ,?Bij de vrije inzending waren de win naars: 1. P. A Vreeburg; 2. Th. van der Meer; 3. P. Elsfeest. De tentoonstelling is van avond van half acht tot half tien geopend. Spaarbank In februari werd aan het postkantoor 75.489.61 aan spaargelden ingelegd en 27.139.23 terugbetaald. Er werden 46 nieuwe boekjes uitgegeven. Mr. Biesheuvel over A.R.-beleid Maandagavond spreekt mr. B. W. Bies heuvel, lid van de Tweede Kamer, voor de A.R.-kiesvereniging over het prak tische principiële beleid van.de A.R. par tij, waarbij hij vooral aendacht zal schen ken aan de sociaal-economische vraag stukken. De vergadering wordt in het Jeugdhuis gehouden en begint om acht uur. Zondagsdienst De zondagsdienst voor Sassenheim, Voorhout en Warmond wordt waargeno men door dokter Van Nes te Sassenheim en dokter Walenkamp te Warmond. Indonesië verrast door echec De stemming over de resolutie inzake Nederlands Nieuw-Guinea in de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft in Indonesië verrassing gewekt, aldus een woordvoerder van het Indonesische minis terie van buitenlandse zaken te Djakarta. Hij zeide echter tevens, dat de uitslag een bewijs is van de stevige eendracht onder de Afrikaans-Aziatische landen, heeft aangetoond, dat het grootste gedeel te van de wereld de juistheid van Indo- nesiës standpunt erkent. Hij noemde dit een goede reden tot optimisme voor volgende jaar. Mevrouw Supeni Pudjobontoro, plaats vervangend voorzitster van de sectie bui tenlandse zaken van het Indonesische par lement. verklaarde dat de Verenigde Na ties niet in 3taat zijn deze aangelegenheid op vreedzame wijze op te lossen in c eenstemming met haar doelstellingen. Zij betreurde het, kennelijk doelend op de Verenigde Staten, dat een groot land, het welk zichzelf gewoonlijk kampioen vrees en gelijkheid noemt, zich van stem ming heeft onthouden. Het had daardoor „gebrek aan moed" getoond om het kolo- in Nieuw-Guinea openlijk te ver oordelen ondanks het feit, dat het „in de aanspraken van Indonesië ge rechtvaardigd acht". Minister Staf: Sabre is een goed vliegtuig Naar aanleiding van vragen van de heer Vermeer (soc.) heeft minister Staf gistermiddag in de Tweede Kamer mede gedeeld. dat de Sabre F-86 K een goed vliegtuig is. dat onder alle weersomstan digheden gebruikt kan worden. Ook in Italië en Duitsland worden deze straal jagers gebruikt. WeJ is de grondorganisa- bie nog niet voldoende, terwijl de aan voer van de reserve-onderdelen geen ge lijke tred heeft gehouden met het aantal vliegtuigen. Minister Staf was verheugd dat we nu in leder geval over nacht jagers beschikken. Salaris van Antwerpse postbodes gestolen Inbrekers hebben zich gisteren in Ant werpen met 2.640.000 francs (ongeveer 200.000 gulden) uit de voeten gemaakt, het grootste deel moest dit geld als salaris voor de Antwerpse bten. De onverlaten drongen hef terwijl beambten be te sorteren. Z(j for- m de brandkast en politic veronderstel' nostbeambten. Dc oi nostkantoor binnen, zig waren de post ceerden de deur v hebben naar de hun buit meeger ïoedeljjk z(jn door iemand o Diplomazwemmen in de Overdekte Gisteren zijn in de Overdekte te Leiden de volgende jongens en meisjes bij het di plomazwemmen geslaagd. Jongens A: H J Smid, J v d Eikhoff. J van Meulen, W van Tilburg, T van Bor stelen, J van de Berg, M den Duik. G Schipper, H Kok. A van der Luit. J On rust, J Seeger, P v d Wijngaard. D de Bruin. K van Douw. A W Kist. T Panne - koek. F J Schepers, A Reys, H P Metaal. T Jansen, H E Robbers. J de Kater, A Raven, J Metaal en A Bergwerf, Jongens B: J Weve, W de Jong, L Bek kering, L van Vuren. F Robbers. R den Hollander en G Jilleda. Meisjes A: J Hutte. J Eradus. J Klink hamer, M v d Sleet. L Sloos. E Faes. P Moeliker, D van Klaveren. I van Horst, C Beugelsdijk, T Asselman. E Nieu- wehuizen, M G Ossenvoort, M Stiphout. A Grooten, J Teutscher, I C Blom, L va»i de Marei, M Vercouteren, M Deurvorst I Labree. H Hagedijk, E Hillebrand. E Vrelink, A. Straathof. Meisjes B: A den Hollander, I Bogaerd Y Griethuizen, N Moud, L Lemmers, M Herfst, R Vervark, N de Rooy, H Muller C van de Gugten, J Olijerhoek en F von Meyenfeldt. Chr. wandelsportbond Persoonlijk lidmaatschap en leiderscursussen De jaarvergadering van de Ned. Chi Wandelsportbond zal op zaterdagmiddag 16 maart worden gehouden in „Pretoi te Rotterdam-zuid. Uit het verslag van de penningmeester blijkt, dat het financiële driejarenplan 's geslaagd De sinds de oprichting wan kele financiële positie kreeg een gezon De secretaris meldt een lcdenaanwa: van ruim 600, waardoor het ledental de 3500 is genaderd. Op de agenda komt een voorstel het bondsbestuur voor om het sec riaat te splitsen in een 0'rganlsaties(___ tariaat en eèn Cbrre^ponderitiesecretari- aat. Voorts komt een statutenwijziging de orde. waardoor als het voorstel wordt aanvaard de bij de bond aange sloten verenigingen niet meer als lid den aangemerkt doch de leden va aangesloten vereniging een rechtstreeks lidmaatschap verkrijgen. Een belangrijk voorstel is ook de instelling van Jeugdleidercursus, die in het najaar Tenslotte wordt in navolging van Ned. Chr. Gymnastiek Verbond aan jaarvergadering voorgesteld ook de leden van de NCWB rechtstreeks lid te doen zijn van de Ned. Chr. Sport Unie. Een zelfde voorstel komt ook op de 23 maari te houden jaarvergadering van de Chr Kóffbalbond in behandeling. Schaatssuccessen De Nederlandse meisjes Sjoukje Dijk stra en Joan Haanappel, die aan de we reldkampioenschappen kunstrijden in Co lorado Sprinks deelnemen, hebben bg di keur successen geboekt, waardoor beide in het algemeen klassement zijn gestegen. Sjoukje Dijkstra steeg van de 16e naar ie 12e plaats in het eindklassement en loan Haanappel van de 15e naar de 13e Stok achter de deur Verdrag met V.S. nog niet in behandeling (Van onze parlementsredactie) Het Is niet onmogelijk, dat de Tweede Kamer het tussen Nederland en Amerika gesloten verdrag van vriendschap, handel scheepvaart pas zal behandelen, wan- >r de Nederlands-Amerikaanse luoht- vaartonderhandeLingen, die deze maand e Washington worden gevoerd, zullen :ijn beëindigd. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag zal de Kamer dan tevens de uit komsten van deze onderhandeJingen In haar beschouwingen kunnen betrekken. Zoals bekend zijn de pogingen van Ne derland om met de V.S. tot het sluiten een luohtvaartverdrag te komen, steeds weer afgestuit op onwil van Ame- ika. Niet in het minst om deze reden be staat er bij verschillende Kamerleden een zekere aarzeling om bovengenoemd vriendschapsverdrag goed te keuren. Met het oog hierop geeft de commissie van rapporteurs over het verdrag de Kamer overweging het wetsontwerp niet eer der dan na beëindiging van de komende luchtvaartonderhandelingen in behande ling te nemen. In vijftig seconden 3000 meter hoog De „Gerfaut 2", het straalvlletotuig met driehoekige vleugel, dat is gebouwd door de Franse vliegtuigenfabriek Nord om er op ruime schaal proeven mee te ondernemen, heeft vijftig seconden na dat het. van het vliegveld Istres bij Marseille was opgestegen een hoogte van drieduizend meter bereikt. Tot dusver was de snelste tijd om die hoogte te be reiken door een Douglas Skyray-straal- iager van de Amerikaanse luchtmach gemaakt. Deze had er 56 seconden vooi Ook minister Mansholt was aan wezig op de receptie van drs. D. J. van Dijk. Geheel links de ju bilaris en rechts de bewindsman met zijn echtgenote. In het mid den een zoon van de heer van Dijk. ZATERDAG 2 MAART 1957 Nationale Reserve in Katwijk bijeen I Reservediensten zouden andere taak te vervullen krijgen TN HET PAROCHIEHUIS te Katwijk aan den Rijn werd gisteren een contactavond van Steun Wettig Gezag gehouden. Behalve de reservis ten waren aanwezig de voorzitter en secretaris van het gewestelijk be stuur, de heren mr. E. P. Verkerk uit Boskoop en mr. J. L. J. A. van Me- chelen uit Gouda, de burgemeester van Rijnsburg, de heer B. H. Koomans, adjudant Bongers en de leden van het plaatselijk bestuur. De voorzitter van de afdeling Katwijk, burgemeeste H. Duiker, merkte op, aanleiding van de berichten over ophef- finf van Steun Wettig Gezag, dat deze avond in ieder geval getuigenis van het feit, dat hier mensen zijn. aan het wettige gezag steun willen verlenen. De 87 aanwezige reservisten had den de burgemeester verzocht het vol gende telgram aan minister Staf te Voorzitter produktschap visserij (Van een onzer verslaggevers) TT ALLO, HIER de Sch. 9 Prinses MarijkeMeneer Van Dijk, namens alle opvarenden van de Ne derlandse vissersvloot van harte proficiat en bedankt voor het vele, dat u voor de visserij hebt gedaan speciaal op het gebied van de kwali teitsverbetering van onze Over. Deze woorden klonken gistermiddag vanuit volle zee door de luidspreker in de foyer van het Kurhaus ln Den Haag. Ze werden gericht tot drs. D. J. van Dijk, voorzitter-directeur van het produktschap voor de visserij, die recipieerde tei legenheid van het feit. dat een kwart eeuw in de visserij werkzaam was. De heer Van Dijk, die radio-telefonisch in contact stond met de Prinses Marijke, beantwoordde deze originele felicitatie met woorden van „dank" voor de steun, welke hij steeds heeft ondervonden van de vissersmannen. U stond altijd gereed om de positie van de Nederlandse visserij omhoog te brengen", zo zei hij. Na dit aardige Intermezzo kon de jubi laris weer verder gaan met het in vangst nemen van de gelukwensen. En dat waren er vele. Een lange rij belang stellenden uit het hele land kwamen hem en zijn gezin de hand drukken en boden geschenken aan. Onder de aanwezigen bevonden zich ook minister Mansholt zijn echtgenote. De bewindsman dankte de heer Van Dijk .voor de wijze, waarop hij zich steeds van zijn taak heeft ge kweten. Een taak, die niet eenvoudig want het is er een die u zélf heeft ten creëeren en die daardoor ook eigen stempel op uw voorzitterschap heeft gedrukt", aldus de bewindsman. Een begrip De heer P. Krab. voorzitter vai Sportflitsen Jeanine Ferir uit Den Haag en Willy ten Hoopen uit Voorburg zijn gisteren geslaagd voor het op de Hoky in Haag gehouden examen voor de e klasse kunstrijden. Drie andere kandida ten zijn afgewezen. De Robben-zwemploeg heeft gisteren in Bulawayo het Zuidafrikaanse record 4 maal 100 yards wisselslag estafette ver beterd en gebracht op 4 min. 35.8 sec. Zesendertig landen, waaronder Neder land, zullen vertegenwoordigd zijn bij de wereldkampioenschappen tafeltennis, die van 7 tot en met 15 maart in Stockholm worden gehouden. Er zijn 365 deelnemers. Om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland zijn drie partijen uit de 14e ronde gespeeld. De resultaten waren: Okrogelnik—Van Dijk 1—1; Terlouw— Huisman 02 en LarosKennegen 11. Markt- en visserijherichten LEIDEN, 1 maart. Groenteveiling: andijvie 54—75, boerenkool 21—37. rode kool 7—10, gele ooi 7. witte kool 6, orei 12—34, rabarber 76121. OW^-tOS. spruiten A 46—74. B 18—62. 'itlof 36—51, sla B 3—25. peterselie 16—63! aapstelen 12. selderie 5—12. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 maart. - rrocntevcilinc: waspeen A 30—46. B 35—39. boe- S. B 25—43, kroten 5.50—9, witlof 17—19. knolselderie 8—19. ROELOFARENDSVEEN. 1 maart. legardc 53—69. i 33—42. early glorit narcissen v. grond 25—31 per bos. Am 8—25, seringen 19-21 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 1 maart veiling: witlof I 27—36. II 14—30, 35—37 per 100 kg. RIPNSBURG. 1 maart. Groentcveilir :cn A 28—44. B 24—36, uien 16—22. 5 50—9.50. spruiten 18—50. boerenkool 100 kg; knolselderij 5—23 per 100 stul 11—18 per 100 kg; peterselie 8 per li rode kool 7, groene kool 10—15 per 100 TER AAR, 1 maart. Groenteveiling I 32—46, II 15—33, stek 4—21, spruiten 27—29, stek 15. prei 15—10, spin: 14. alles per kg; knolselderij stek 2 boerenkool 170 per kist; bosseldei SCHEVENINGEN. 2 maart. B awllogger: SCH 19—8240; kuslvissei 44—1430, 34—2320, 65—3350. 16^1350. 38—1920, 62—1 68—320. KW 77—1 SCHEVENINGEN. 30 kg garnalen. Nou SCH 1- 16—1350. 18—1930. 12—450. IJMUIDEN, 2 maart. - Besommingen- Traw r: IJM 72—17.900; loggers: VL 166—5240. KW I 14.300, 9—3720. 95—6670, 52—4570, 20—6650 utters: KW 35—1660. 56—1140. 71—300. 30— >20. 21 1140. 92—1880. 61—1720. 65—1510. 53— r™, gg_2760. 5—2670. 15—4040. 94- Ned. Visfederatie. van de Ned. Zeevis- groothandelsvereniging en van het feest comité, richtte eveneens hartelijke woor den tot de jubilaris. „Van de Wester- schelde tot de Dollard bent u een begrip voor de visserij geworden", zo zei Verder schetste hij de loopbaan va jubilaris, die in 1932 begon als assistent in het staatsvissershavenbedrijf te IJmui- den. Na de oorlog, toen hij al directeur van het bedrijfschap was, heeft de heer Van Dijk in belangrijke mate meegehol pen aan de opbouw van de export, ter wijl hij zich tevens verdienstelijk maakte in vele internationale visserij-organisa ties. Namens de Visfederatie bood de heer Krab een radio-grammofoon-iftstallatie aan. Voorts werd het woord gevoerd door mr. J. H Kiewiet de Jonge, zltter van de Stichting voor de Neder landse Visserij, een vertegenwoordiger van de Deutsche Herringhandel Gesell- sohaft, drs. J. B. Relchardt, secretaris van de Nederlandse Bond van Haring handelaren en door ir. Huismans. die namens alle produktschappen sprak. KATWIJK AAN ZEE Ds. D. Boimian over christ. jeugdwerk Op de ouderavond, die de CJMV-jon- gensclub gisteren in de oranjezaal hel Jeugdhuis hield, sprak ds. D. man-over „De plaats van het christelijk jeugdwerk in de opvoeding". Hij zei, dat de jongeren in de opvoeding een levens bestek moeten hebben, dat ze in het leven moeaen worden gezet met Goddelijk licht bestraald. Het is een misdaad te zeggen, dat ze die levenslijnen vanzelf wel krij gen. Die moeten ze krijgen door ouders cn vereniging. Ds. Bouman noemde het een zegen, dat het christelijk huisgezin en de christelijke vereniging er zijn. Er mogen gebreken aan onze opvoeding kle ven, aldus spreker, maar Christus wil dat gebrekkige opheffen en de tekorten vuil en. Onze kinderen reageren misschien ders dan de ouders en jeugdleiders. Ze leven in een tijd, die door twee wereld oorlogen is geschonden. Ze kennen nog idealisme, maar dat moet gaaf worden ge houden. Bij die taak hebben wij de kracht van Christus nodig. Er werd over de door ds. Bouman geroerde problemen nog gediscussiëerd. De leiding van de avond berustte bij de heer A. van Duijvenbode, voorzitter r het jongenswerk. Gesprek over de optocht Maandagavond belegt de Oranjevereni ging Katwijk aan Zee een bijeenkomst ter bespreking in tweede instantie van de optocht, die op de verjaardag van H.M. de Koningin zal worden gehouden. Men de diverse uitbeeldingen vs vereniging gaan bespreken. Goed Zo In verband met het uitbundig s van de vorige week zaterdag gehouden eendagsverloting voor „Goed Zo" worden vanmiddag opnieuw loten verkocht. Men kon vorige zaterdag het zuidelijk deel Katwijk aan Zee niet eens bereiken, dat voordat men daar arriveerde de loten reeds waren uitverkocht. Vanmiddag wordt begonnen in Katwijk aan den Rijn. De uitloting heeft dinsdagavond in „Ma rina" plaats. Zilveren jubileum Mejuffrouw De Nie heeft gisteren het feit herdacht, dat zij 25 jaar aan de ge meentelijke kleuterschool is verbonden. De kinderen brachten hun juf een zang- hulde die er zijn mocht. K.W.Z.-nieuws De uitslagen van de door de damclub K.W.Z. gespeelde wedstrijden luiden: BrouwerDe Witbeker: B. van RijnT. Beelen 20; Jac de BestA. van Duivenvoorden 20. Bordenwedstrijd 2e kilas: A. Herbert— van Duivenbode 20. Prijzenwedstrijd 2de klas; A. Herbert— van Duivenbode 2—0; T. van der Plas Passchier 20; D. Barnhoorn—G. Berkhey 20; A. Kuyt—W. van Duyn 20; W. HeemskerkC. Pronk 20. Finale jeugdkampioenschap L.D.DB. 1957: P. van Duyvenvoorden—A. de Ko- De doktersdienst Voor de artsen Visser, Slagmolen, Lod der, Borleffs en Hagen, neemt morgen dokter Cleveringa, Zeeweg 11, waar. Hoog cn laag water Zondag 3 maart: hoog water 4.31 en 16.39, laag water 0.20 en 1238 (springvloed); maandag 4 maart: hoog water 4.59 en 17.08, laag water 0-49 en 13.10. zenden: De oefenverbanden Katwijk en Noordwflk van de Nationale Re serve te Katwijk ln vergadering" bij een, kennis genomen hebbende van het voornemen van uwe Excellentie om hen van de huidige taak te ont heffen; van oordeel zijnde, dat het door uwe Excellentie aangevoerde ar gument dat de Nationale Reserve on voldoende zou leven onder ons volk van alle grond is ontbloot; dat ze in tegendeel van oordeel zijn, dat juist gedurende de afgelopen maanden, blij kende uit een stroom van aanmeldin gen, de belangstelling voor de reserve organen sterk is toegenomen; verzoe ken uwe Excellentie dringend haar standpunt in deze te herzien. Geen opheffing Vervolgens sprak mr. Verkerk, die meende, dat eerder van het geven van een andere taak aan de reservediensten dan van opheffing sprake is. Hij las een gedeelte voor uit de memorie van e.nt- woord van minister Staf, waarin deze schrijft te moeten overwegen de Nationale Reserve in haar huidige vorm van haar tegenwoordige taak te ontheffen. De mi- nieter heeft het voornemen nader over leg te plegen in hoeverre de weerbaar-- heidsgedachte van heit Nederlandse volk levendag kan worden gehouden. Hierna werd met het feestelijk gedeelte van de avond begonnen. Frans Vink uit Noondwijk trad op ais conferencier en Henny Haak en Henny Boelee gaven op verdienstelijke wijze een aantal liedjes ten beste. Een spontane collecte voor Goed-zo: bracht 64,61 op. Zondagsdienst De zondagsdienst van de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter Verkaik, Zeeweg 68. OOK DEZE KATWIJKER..., ontvangt 2,50 gratis inleg wan neer voor hem (haar) een spaar boekje aangevraagd wordt. Maar belangrijk is het, dat het kind reeds jong sparen geleerd wordt! Door sparen ,,kan het een stoot je hebben" enkomt het verder op de maatschappelijke ladder! RAIFFEISEN - BANK Laatste Nieuws van de Coöp. Raiffeisen-Bank: Het totaal spaartegoed is zojuist de grens van f 10.000.000,- overschre den! (op 1 jan. j.l. was dit nog f9.532.757,-). GEMEENTE KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouw- 4 vergunning te verlenen tot de bouw een dubbele bungailow in het uitbrei dingsplan „Overduin" en van een con structiewerkplaats op een terrein gelegen aan de Berghaven, kadastraal bekend ge meente Katwijk respectievelijk nrs. 13997 J en 13972. De eigenaren van die aangrenzende en na bijgelegen gironden worden tot, 9 maart a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoel de vergunningen schriftelijk bij hem in te KATWIJK AAN DEN RIJN Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de artsen H. M. Hueting en E. E. van der Laan wordt de zondagsdienst waargeno men door dokter J. Bergman, Valken- burgseweg 1B, telefoon 2921. Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank alhier werd 25-564-40 Ingelegd en 14.239,43 WILT U een fijn stukje kaas? Probeert het dan eens bij DE LANDBOUWER REMINGTON FOUR-MOST SHAVER H. BEDEKER, D en H Kapper Voorstraat 73 - Telefoon 2584 KATWIJK AAN ZEE Onze apparaten zijn all risk verzekeixl

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9