Gemeentebedrijven teNoordwijk betrokken nieuw gebouw Wouter A. Boot in Woubrugge ter ruste gelegd Slecht rapport vaak teken van verkeerde schoolkeuze Vakbeweging moet juist nu krachtig worden gesteund HOED UK NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 2 MAART 1957 Vervulling van lang gekoesterde ivens Er staan verder nog heel wat plannen op stapel TN TEGENWOORDIGHEID van de bijna voltallige gemeenteraad en van de hoofden van dienst werd gistermiddag het vernieuwde bedrijfsge bouw van de Noordwijkse gemeentebedrijven officieel in gebruik geno men. De loco-burgemeester, wethouder G. Vogelaar, verwelkomde de aanwezigen en hij wees erop, dat dit, zowel voor de directie en de hoofd boekhouder als voor het gehele personeel van de bedrijven, een vreugde volle dag is. De vervulling van een lang gekoesterde wens is gekomen, aldus de heer Vogelaar, die vervolgens de aandacht vestigde op de voor geschiedenis van de restauratie. Diverse schetsplannen zijn ontworpen door de directeur van gemeentewerken, de heer C. van Vliet. Door gebrek aan tijd konden deze echter niet op korte ter mijn worden gerealiseerd, zodat het col lege. daar de tijd drong, een particuliere architect meende te moeten inschakelen. Het architectenbureau ir A. H. J. Paarde- kooper en C. W. Barnhoorn te Lisse heeft zich op voortreffelijke wijze van zijn taak gekweten en een prachtig stuk werk ge leverd, aldus de loco-burgemeester. Phoenix Hoewel in de gemeenteraad stemmen werden vernomen die pleitten voor ni bouw, zijn we blij dat we hebben doorge zet en het resultaat is nu, dat dit ge bouw als een Phoenix uit de as, in dit ge val uit het puin, is herrezen. Dit is ook te danken aan het goede werk van d« aannemer, de fa Oosterom en Langeveld te Alphen aan den Rijn. De hr. Vogelaar bracht vervolgens dank aan de uitvoerder, de heer Van Nes, de onderaannemers en wenste dirdfctie personeel van de bedrijven veel geluk in dit nieuwe gebouw. De loco-burgemeester vroeg ook dacht voor de plannen die nog op stapel staan, zoals de bouw van een derde gas houder, de verbetering van de waterwin ning en de bouw van een aantal nii transformator-gebouwtjes voor verbete ring van de spanning. Nadat de heer Vogelaar nog had ge wezen op de overneming van het water leidingbedrijf. van Voorhout door de be drijven te Noordwijk, wekte hij het per soneel van hoog tot laag op, steeds vooi ogen te houden, dat het werken in ge meentedienst betekent: dienen, steeds aar het publiek de grootst mogelijke servict geven. Hij verklaarde de nieuwe gebou wen vervolgens voor geopend. Oprichters De directeur der bedrijven, de heer Joh. Melse, dankte het gemeentebestuur voor de betoonde voortvarendheid bij de res tauratie. Het had hem getroffen, dat in de hal van het vernieuwde gebouw de oude plaat was ingemetseld, bevattende de namen van de leden van het gemeen tebestuur, die indertijd tot oprichting var de gasfabriek besloten. Dit was voor dit tijd een groots object, waaruit blijkt, dat de toenmalige gemeenteraad zeer vooruit strevend was. Namens de gemeenteraad werd het woord gevoerd door de heer E. L. de Witt. Deze merkte op, dat in vroeger jaren meermalen plannen zijn ge maakt tot verbouw, doch deze kon- niet worden gerealiseerd. Nu dit wel het geval is, feliciteren we de directie en ook het college met het bereikte resultaat. De heer De Witt hoopte, dat de stichting van dit gebouw het belang van de gemeente ten goede zal komen. Inrichting Hierna werden de aanwezigen rondge leid. Het gebouw is gevestigd in de voor malige werkplaatsen en machinehal van de oude gasfabriek. Via een ruime hal komt men rechts aan het loket en de kamer van de directeur; links is de kamer voor de technische ambtenaren tevens de tekenkamer. In het verlengde daarvan is een meterijkkamer ingericht. Verderop bevindt zich een ruime werkplaats met daarachter de magazijnruimte. In de hal bevindt zich ook de trap naar de bovenverdieping, waar het kantoor van de administratie is gevestigd. Deze.ruim te is verdeeld in het eigenlijke kantoor met een afzonderlijke typekamer. Daar is ook de keuken. De rest van de bovenverdieping bevat een grote zolder, die voor deze gelegen heid was herschapen in een soort foyer, feestelijk verlicht met gekleurde lampen. Men had een originele bar ingericht, be staande uit oude gasmeters, waaraan de gasten verversingen konden gebruiken. Jaarfeest Donderdagavond wordt in het Lido- theater het jaarfeest gehouden van de Chr. jongensclub Wees getrouw. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter De Beer, tele foon 2751. Vrouwen wereldgebedsdag Te Noordwijk wordt de samenkomst ter gelegenheid van de Vrouwen wereldge bedsdag gehouden vrijdag 8 maart in de Gereformeerde kerk te Noordwijk aan Zee. De Sportvisser KOUDEKERK A. D. RIJN Rondom het ziekenfonds ln het verenigingsgebouw is gister avond een matig bezochte vergadering gehouden van het algemeen ziekenfonds Alphen en omstreken. Voorzitter Groene- veld verwelkomde in het bijzonder bur-' gemeester J. P. de Herdér en wethouder Molema. Hij sprak verder over het doel het ziekenfonds. s vertegenwoordiger en plaatsver vanger werden respectievelijk gekozen de heren H. J. Borst en C. Horsman. De directeur van het ziekenfonds, de Tieer Stuivenberg, vertelde iets over de rechten en plichten van de verzekerde. Ten slotte werden enkele films vertoond. HAZERSWOUDE Chr. Oranjevereniging maakte plannen Vrijdagavond vergaderde de Christelijki Oranjevereniging in het oude raadhuis Er was maar weinig belangstelling vooi deze bijeenkomst, want behalve het be stuur waren er slechts 5 leden versche- Ds. Chr. v. d. Leeden opende de bijeen komst. waarna de heer C. Drexhage het jaarverslag las. Het jaarverslag vai penningmeester, de heer J. H. PeJs, minder rooskleurig. De vereniging heeft nl. met een tekort te kampen, dat alleen kan worden weggewerkt door entréegel- den te heffen bij de feestavonden op 10 en 11 september. Dit entréegeld komt bo ven de contributie, maar zal voor niet- leden zo hoog worden dat men voordeli ger lid kan zijn of worden. Bij de bestuursverkiezing werden di heren A. A. Boehmer en J. van 't Wout herkozen terwijl in de vakature vs heer Joh. de Bruin de heer J. Goedege- bure gekozen werd. Tot leden van de kas- commissie werden de heren H. van Rijn en P. J. van 't Wout gekozen. Er werd ook een jaarprogramma vast gesteld ter vergadering. Op 30 april medewerking verleend worden aan „Zang en Vriendschap", en op 10 en 11 septembe zal „Demosthenes" een stuk verzorgen voor de vereniging, deze reciteervei ging zal ook op 30 april meewerken enkele declamaties. Bij de rondvraag kwam de viering Koninginnedag in bespreking; het idee kwam naar voren om bv. een optocht met schoolkinderen te organiseren. D< heer B. Offringa zegde toe dit in de kin derfeestcommissie te bespreken, maai gaf weinig moed in verband met het jaar getij. Nadat aan de heer De Bruin dank gebracht was voor zijn werk in het migingsbestuur, sloot ds. v. d. Leeden de vergadering. (Advertentie) Chr. School voor U.L.O. HAZERSWOUDE-DORP Aangifte van leerlingen, voor de nieuwe cursus die 1 apri! a.s. begint, gaarne zo spoedig mogelijk bij het h. d. s. B. OFFRINGA Oud-directeur van De Dageraad piSTERMIDDAG is het stoffelijk over y schot van de heer W. A. Boot, oud directeur van de scheepswerf De Dage raad voorheen weduwe J. Boot, onder grote belangstelling op de algemene be graafplaats ter ruste gelegd. Burgemeester J. C. van Wageningen memoreerde al hetgeen de heer Boot de gemeente Woubrugge heeft gedaan. Ruim twintig Jaar heèft hij als raadslid ils wethouder aan het bestuur vs gemeente deelgenomen en mede onder zijn leiding kwamen verscheidene belangrijke objecten tot stand. De heer Meyering, directeur van Ken- nemerland te Katwijk aan Zee, bracht ins de reders naar voren, wat De Dageraad, waarvan de overledene de grondlegger was, voor de visserij be tekent. De nagedachtenis van de heer Boot zal in deze kringen nog lang blijven .Hierna sprak ds G. S. Schinkel ovt betekenis van de overleden directeur de Hervormde Gemeente in zijn kwaliteit als kerkeraadslid, lid van het. kiescollege in secretaris van het college van kerk- 'oogden. „Wij zijn echter niet hier on Ouderavond Noordwijkse mulo In de school aan de Duinweg werden gis teren een ledenvergadering en een ouderavond gehouden door de Christe lijke Mulo, onder leiding van de voor zitter ds. B. Bouma. Na de opening bracht de secretaris, dokter B. de Beer, verslag uit. De pen ningmeester, de heer J. P. Passchier, kon melden, dat de financiële toestand ge zond Is. Namens de kascontrolecom- missic rapporteerde de heer J. P. Meyers, dat alles in de beste orde is be- Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren G. v. d. Luyt en K. Passchier. In de vé^ature ontstaan door het aftreden van de heren G. v. d. Luyt en C. v. d. Niet werden gekozen de heren L. Dekker en C. Plug. Het hoofd der school meldde in zijn jaarverslag onder meer. dat het aantal leerlingen momenteel 143 bedraagt. Vervolgens werd de ouderavond ge houden. De voorzitter, ds. Bouma. wees in zijn openingswoord op het belang van het Christelijke onderwijs. Ds. Bouma herinnerde aan het overlijden van de heer Sj. Bakker, die van de oprichting af als hoofd aan de school was verbonden. We hadden hem graag de rust gegund, maar God had een andere rust voor hem be- Behalve droefheid was er in het afgelo pen Jaar ook vreugde, zo zei de voorzit ter, doordat we een nieuw hoofd konden installeren, de heer M. Posthumus, en een 5e leerkracht, de heer J. Sleeboom. De voorzitter deelde voorts enkele be stuur smut atles mee. De heren G. v. d. Luyt en C. v. d. Niet hebben hun functies na respectievelijk 3£ en 30 jaar trouwe dienst ter beschikking gesteld. In hun plaats waren gekozen de heren G. Dek ker en C. Plug. De voorzitter dankte de afgetreden bestuursleden hartelijk voor hun toegewijde arbeid. Causerie Hierna hield de heer J. Sleeboom een causerie over rapporten en wat daarmee annex is. De rapporten, hoe belangrijk ook, zijn soms zowel voor de leerlingen als voor de ouders, een bron van erger nis. zo zei de onderwijzer, die er voorts op wees, dat we deze rapporten moeten zien als een lijst van gemaakte vorderin gen. Een zogenaamd slecht rapport wil per se niet zeggen, dat een kind minder begaafd is, maar veelal wèl, dat de ouders een verkeerde school hebben gekozen. De ouders dienen zich in de menta liteit van het kind in te leven en wel te bedenken, dat middelmatige leerlin gen in de maatschappij soms beter slagen dan biljante, dank zij hun door zettingsvermogen en doordat dezen de stof door hun inspanning soms beter verwerken. De ouders moeten contact blijven houden, zowel met de kinde ren als met de school. Na deze causerie was er gelegenheid met de leerkrachten te spreken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Enkele leerlingen zegden gedichten, namelijk Arja Meyers. Gerrie Barnhoorn, Piet Hordijk en Anneke van Os. Na de pauze was er gelegenheid tot gedachtenwisseling over de causerie van dé heer Sleeboom. de mens Boot te verheerlijken, maar om dankbaar te zijn voor wat God ons in hem heeft gegeven", zo zei de predikant. De heer J. H. Boot dankte voor de laat ste eer aan zijn vader bewezen. Bij de plechtigheid waren onder meer aanwezig gemeentesecretaris H. J. Hoogenboom, gemeente-ontvanger J. van Reenen, verscheidene directeuren van rederijen te Katwijk en IJmuiden, onder wie die van Meerburg, Ouwehand, Ken- nemerland en Job Gouda, en de directeu ren van de werven Industrie en Kempers te Alphen aan den Rijn. Ook een groot gedeelte van het personeel van de werf, waar het werk stil lag, bevond zich op het kerkhof. Maandag: Propagandavergaderi-ng Leids Diaconessenhu-is met film, zang. en spre ker in de Geref. kerk. Aanvang 8 uur. Woensdag: ledenvergadering A.R. kies vereniging in de Bijz. school. Burgemees ter A. Warnaar yan Waddinxveen spreekt De Internationale toestand en onze taak. Aanvang half acht. Donderdag: ouderavond in de Chr. Nat school met filmprojectie. Aanvang half aoht; feestavond A.N.M.B. in het Oude Raedthuys om acht uur. V rijdag: wereld-vr ouwengebedssamen- komst in de Geref. kerk; raadsvergade- Zaterdag: Cefa-film. Jody en het her- tenjong in het Oude Raedthuys om 7.45 u. BENTHUIZEN Geref. Gemeente beroept De Gereformeerde Gemeente heeft eei oeroep uitgebracht op ds. H. van Gi-lsl te Dirksland. die met ds. W. Hage Nunspeet op een tweetal geplaatst v Schoolhoofd nam afscheid Donderdagmiddag namen het personeel en de leerlingen van de openbare lagere school afscheid van de hoofdonderwijzer W. N. A. Hos, die per 1 maart is benoem' tot onderwijzer in de Duitse taal aan d< openbare ulo-school in Vlaardingen. De onderwijzeres, mej. J. E. Dirkse, sprak naiaens allen de scheidende onderwijze) toe in waarderende woorden en bood hem ais afscheidscadeau een lederen porte feuille aan. Ook mevrouw L. Hos-Schel- Ievis ontving voor haar assistentie bij de Kerst- en Sint Nicolaasfeesten bloe- De heer Hos vertelde in zijn dankwoord dat B. en W. van Benthuizen mej. Dirkse met de waarneming van zijn taak heb ben belast, terwijl gedurende de vakature de heer B. van Gent uit Waddinxveen is benoemd. Ook mevrouw Hos sprak al dit officiële Voorlichtingsavond In het café Van Staalduinen wordt woensdag 6 maart een voorlichtingsavond gehouden voor de verzekerden bij het algemeen ziekenfonds „Alphen en omstre ken" te Alphen aan den Rijn. Een verte genwoordiger en een plaatsvervanger vooi Benthuizen zullen in deze vergadering ge kozen moeten worden. Hiervoor heeft het bestuur de heren Jac. bij de Vaate H. Bogaard kandidaat gesteld. Op deze avond, die om half aoht begint, zullen de verplichtingen en de rechten van de kenfondeverzekerde worden toegelicht, terwijl bovendien enige films worden ver- DE KAAG Kinderuitzending Gisteravond hield de afdeling Abbenes- Kaag van het centraal genootschap tot uit zending van zwakke kinderen in de Jeugd herberg haar ledenjaarvergadering. Uit het jaarverslag van.de secretaresse bleek, dat het ledental 325 is; 3 kinderen waren uitgezonden. De penningmeester sloot af iet een saldo van f 473.05. Tot iid van de kascommissie werd de heer A. J. Cuvelier gekozen. De aftreden de bestuursleden, de heren J. Hoogkamer, W. de Koning, werden her- J. Vis; Onder leiding van 'de heer Jac. de Jong zorgden de vrolijke cowboys, een gitaar gezelschap, voor de muziek op deze avond. NIEÜWVEEN Zuster Firet van Groene Kruis aangereden Om twintfe over vijf gistermiddag reed de wijkzuster van Het Groene Kruis, zus ier N. Firet, in de Dorpsstraat vanachter tractor zonder op het tegemoetkomend verkeer te letten, naar de linkerkant van de rijweg, omdat ze bij een inwoner een bezoek wilde afleggen. Een personenauto, bestuurd door een inwoner van Roelofs- arendsveen, naderde op dat moment met geringe snelheid. Een aanrijding was on vermijdelijk. Zuster Firet werd gegrepen en enige me ters verder -op -het-4eottoii—gesmakt. Dok ter A. M. van Dongen, die zeer spoedig ter plaatse was, constateerde een rechteron- derbeenbreuk. De zuster was ook aan het gezicht gewond tengevolge van breuk van ">n van haar brilleglazen. Ze werd naar :n der Leidse ziekenhuizen vervoerd. De bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. De bestuurder van de personenauto treft geen schuld. RIJNS ATERWOUDE Nutslezing over de radiowereld In plaats van Anthony van Kampen, die door ziekte verhinderd was. kregen de le- het nutsdepartement van Rijn- saterwoude de bekende radiospreker dr. H. Ritter op het podium en vanzelf sprekend werd er over alles wat met de radio samenhangt gesproken. Spr. belichtte enkele facetten van het radioleven zoals de taak van de omroeper, hoorspelen, reportage en de taak van de radiocommissie. Tenslotte werd er ovei de televisie gesproken. De heer Tensen, nutsvoorzitter, dankte dr. Ritter voor z'n uiteenzetting en vooi diens kijkje achter de schermen van het radioleven. Hij deelde tenslotte mee, dat ei toch nog een lezing met lichtbeelden ovei Nieuw-Guinea zal komen; de heer Bock- hove uit Woubrugge, die zelf verscheidene jaren in dit land is geweest, zal deze lezing houden. Deze avond is belegd op 15 maart. ROELOF.4RENDSVEEN Geslaagd De heer H. P. van Veen slaagde voor ït examen textielwaretikennis en voor het brevet „Woning, textiel, bedden en dekens". Chr. besturenbond Alphen TN CONCORDIA heeft de Chr. Besturenbond gisteravond zijn jaarverga- -®- dering gehouden onder voorzitterschap van de heer W. Geerlof. Deze wees erop, dat we momenteel wel onder totaal gewijzigde omstndigheden leven. De periode na 1945 gaf toenemende welvaart te zien. We hadden nooit kunnen vermoeden, dat we na de oorlog zó zouden worden gezegend. De voorzitter voorzag hier vrucht op de arbeid van de vakbeweging in het algemeen en van het Chr. Nat. Vakverbond in het bijzonder. Toen kwamen vorig jaar de spanningen in Hongarije en in het Midden-Oosten. Wel is er nu weer enige ontspanning ingetreden, maar in ons nationale bestaan zijn de bekende financiële moeilijkheden gekomen. HALVE ZEKERHEID IS HELE TWI|FEL Spreek daarom met D. LEEUWENBURG Brouwerstraat 82 Rjjnsburg Uw zekerheid ös een serieus ge sprek dubbel en dwars waard. Tel. K 1718—3868. Postgiro 658298 SLUIT ALLE VERZEKERINGEN De heer Geerlof stond stil bij de werk zaamheden van het C.N.V. in deze tijd. Juist nu is het dringend nodig de arbeid van de Chr. vakbeweging te steunen, landelijk en plaatselijk. Spr. wekte op trouw bezoek aan de vergaderingen, waaraan overigens ook" deze avond wel wat mankeerde. De voorzitter maakte er voorts melding van dat deze avond voor het eerst de Bijbel kon worden gebruikt, die is aan geboden door de Chr. technische school. Ook de hamer, aangeboden door de fa. Samsom, was ter tafel. Beide geschenken zijn aangeboden in verband met het 4U- jarig jubileum. Het is de bedoeling, dat alle aangeslo ten afdelingen deze voorwerpen voor hun vergaderingen gebruiken. Goed jaar Nieuws van en voor Ter Aar Chr. werknemers ver gaderden In het „Centrum" te Aardam verga derden vrijdagavond de leden van de afd. Ter Aar van de Ned. Chr. Bond van werk nemers in de hout- en bouwnijverheid. Dit as de negende jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. H. van Heij- ingen, begroette het hoofdbestuurslid Folmer en het oud-bestuurslid D. Boere- wie nogmaals dank gebracht werd het vele door hem in het belang van de vereniging gedane werk. De heer Van Heijningen memoreerde het overlijden van het oudste lid in leeftijd en als lid van de afdeling, de heer W. Snijders. Uit het jaarverslag van de sekretaris, de heer A. Vuijk. bleek dat het ledental in 156 met 13 en in 1957 met 1 was toegeno- en; er zijn nu 41 leden. De aftredende bestuursleden, de heren Alb. Vuyck en D. H. van Heijningen, wer den herkozen. De controlecommissie werd aangevuld met de heer G. Rijnsburger Voor de feestcommissie voor het tweede lustrum wees men de heren B. Rietveld v. d. Starren en D van Vliet aan. Tot d van de D.E.L.-commissie werd de heer van Vliet benoemd. De penningmeester, de heer J. van der aven. liet een gunstig verslag horen i de afdelingskas is n.l. f 38558. Van de gelegenheid tot vragen stellen aan de heer Holmers werd een ruim gebruik gemaak' Chr. middenstanders bijeen De Christelijke middenstandscentrale ;wam ln 't Centrum bijeen onder voor- :itterschap van de heer H. Schouten In zijn openingswoord wees deze op de band tussen de leden, die juist door ver gaderingen verstevigd kan worden. Ver der deelde hij mee, daf er besprekingen gaande zijn over een andere verkoop- avond en een vrije middag. De secretaris attendeerde op de aan winst van drie nieuwe leden, zodat de vereniging nu 32 middenstanders ver enigt. Ook memoreerde hij het geslaagde reisje van 1956. De penningmeester sloot m 1956 z'n boeken af met een voordelig salldo van f 188,50. De aftredende be stuursleden H. Schouten en P. Rem werden herkozen. De heer Rem vertoonde zijn verzame ling dia's over de omgeving van Ter Aar en opnamen van het reisje. In de pauze was er de gebruikelijke verloting. De heer A. van der Panne uit Alphen aan den Rijn luisterde de bijeenkomst op met liedjes en goocheltrucs. Jaarvergadering De Hervormde meisjesvereniging „Ar beid Adelt" en de J.V. „Jonathan" hou den woensdagavond 6 maart om half 8 in het gymnastieklokaal hun jaarver gadering. De veiling deze week De liéhte verbetering waarvan we ln ons vorig overzicht melding maakten, 16 deze week nog iete doorgewerkt. Alleen woensdag zakte -de prijs ln. maar vrijdag was er weer een licht herstel. De aan voer mindert, woensdag was deze het hoogst. Wellicht Is dit ook wel een oor zaak van de verbetering der prijzen Toch zal er nog een verdere stijging no dig zijn om de teelt lonend te maken Deze week werd witlof aangevoerd van de koude grond. Als primeur versoheen woensdag spinazie op de veiling en deze Daar de secretaris, de heer H. N. Hart, ,e ziek was geweest,zijn stem nog niet voldoende ter beschikking had, las de heer J. van Dongen "het jaaroverzicht. mede door het jubileum, wat rommelig, maar goed jaar geweest. De feestcommissie werd. dank gebracht haar arbeid. De tweejaarlijkse ci sociale ontwikkeling kon dit jaar gaan Was het verslag over de algemene toe stand dus in een.tevreden toon gesteld, de schrijver toch niet; aa de propaganda ontbreekt nog te veel. In het verslag werd voorts het uit stekende werk ran het fonds Draagt elkanders lasten gememoreerd. Van de afdelingen, waarvan sommige secretarissen in gebreke zijn gebleven, waren korte overzichten opgenomen. Het ledental is nu ongeveer 1400. Het jeugdwerk, dat enkele jaren zo goed liep, is weer op dood spoor gekomen, omdat de leider, de heer S. v. Leeu wen, het alleen ook niet aan kon en assistentie nodig heeft. Van de instellingen waarin men al bestuur is vertegenwoordigd, werden ge noemd de Chr. technische school, de Chr. emigratiecentrale (waarvoor in de Rijn streek momenteel weinig animo is) de dienst van sociale zaken en het arbeids bureau, waarvoor een vertegenwoordiger wordt gewenst, die meer in het centrum woont. Discussie Over verscheidene zaken werd gedis cussieerd. Enkele conclusies zijn: iedere afdeling dient zelf propaganda te voeren, want er is in Alphen nog winst te boe ken; het houden van vergaderingen moet, ondanks gering bezoek, worden voortge zet, desnoods alleen met de trouwe heren.. De penningmeester, de heer C. Vis, ver antwoordde een batig saldo van ƒ43,21. Na de officiële zaken werden door en kele leden wat bijdragen geleverd, die allen enige tijd nog in gezellige stemming bijeen deden zijn. Baronie kansloos tegen Sparkler De wedstrijd Sparkler 2Baronie 1 ls Ln een verdiende 9-1 overwinning voor Sparkler geëindigd. Daar de thuiswed strijd met 8-2 was verloren, waren de Al- phenaren op revanche belust. Het liep echter geheel anders, want de nog op hon derd procent staande Van Klink, de wis selvallig spelende Oomen en Van Amster- dan uit het derde team, wisten elk drie overwinningen te boeken. Het dubbelspel werd door D. de Veth en A. Leijnse in drie games gewonnen. Dit bewijst weer, dat Baronie een heel aardig dubbelspel kan laten zien. De ploeg uit Roelofarendsveen was deze week juist kampioen geworden door een 9-1 zége op St. Vooruit 3 uit Warmond. Baronie bood in verband hiermee een kleine attentie aan. De stand in de vierde klasse A is momen teel'als volgt: 13. 13 - - 26 106-24 geleden in dienst van deze werf kwam. 's Morgens werd de jubilaris in z'n wo ning bezocht door de directieleden P. Boot er. T. Boot, waarbij hem behalve harte lijke gelukwensen ook een enveloppe me? mnoud werd aangeboden; zijn echtgenote ontving bloemen. In de middaguren kwam de heer Jac. Boot zijn wensen aanbieden; 's avonds brachten de leden van de bedrijfskern een bezoek aan de jubilaris, waarbij hij nogmaals een enveloppe ontving. De voor zitter van de kern. de heer W. Dirkzwa ger, sprak hierbij vele collegiale woorden Rondom een nieuw orgel Een bepaalde zinsnede uit de mede deling over de bouw van een nieuw or- e Gereformeerde Zuiderkerk blijkt achteraf onjuist te zijn. De firma C. Verweys en Co te Amsterdam ver koopt namelijk niet alleen orgels, maar bouwt deze instrumenten reeds vijfen twintig jaar zelf. Zoals in de kop van het artikel uit kwam, is de medewerking van Arti nog niet zeker. Bijbelgenootschap De afdeling Oudshoorn van het Bijbel genootschap zal maandag 11 maart een avond beleggen in het Nutsgebouw. De bekende declamator Willem Berk- hemer uit Arnhem zal Bijbelteksten zeg gen, zowel uit de oude als uit de nieuwe vertaling. Zondagsdienst De dienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter J. H. Veenen- daal, Oudshoornseweg 86, teilef. 2072. C.H. kiesvereniging In hotel Toor wordt maandagavond de jaarvergadering gehouden van de Chr. Hist, kiesvereniging Groen van Prinsterer. De heer M. R. H. Calmeyer, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over: De •dsis in het Midden-Oosten. Voorts worden de verslagen uitgebracht er is bestuursverkiezing. RIJNSBURG Ds. Lugtigheid sprak over Den Haag Op initiatief van de Hervormde man- nenvereniging en de jeugdverenigingen sprak gisteravond in\de Grote Kerk ds. P. Lugtigheid uit Den Haag over „De Kerk in beweging". Uitvoerig ging ds. Lugtigheid in op het „Open Deur"-werk dat in Den Haag wordt verricht. Vooral huwelijksmoeilijk heden komen daar vOor, getuige het feit dat van de huwelijken in deze stad 20 procent op echtscheiding uitloopt. Aan de hand van talloze voorbeelden toonde de predikant aan, dat men de mens in nood met eigen taal en in eigen omgeving het best tot Christus kan brengen. Voor deze avond met humor en ernst bestond zeer grote belangstelling. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes, z v B J W Roo- zeboom en G Saitter; Hendrika Agnes Janny Cornelia Wilma, d v W de Ruijter en J Vink; Theodorus Petrus Johannes Maria, z v A W Oosterman en J G Leli- veld; Antoinette Elisabeth Adriana, d v L F Meestérs en C H J Hopmans; Al- phonsus Johannes Jozef z v A Verbij en H J Droogh. OVERLEDEN: Antony Eggink. 63 jr; Adriana Paling, 79 Jr, echtgenote van H Hesseling; Rein W van der Wolf, 76 Jr; Jan D Bouthoorn, 76 jr; Gerrit Spek, 67 Jr. GEHUWD: Friedrich Chr G Èmde, 1 Jr en Greta van der.Bijl, 31 jr; Theo dorus Keijzpr, 23 jr en Aüida G de Jong, 24 jr; Adrianus van NdeuWkerk, 25 jr en Cornelia Spek 28 jr. ONDERTROUWD: Cornelis J Captein, 23 jr en Joanna J Kempen, 23 Jr; Jan W Gerritsen, 26 jr en Annigie D Binnendijk, 22 jr. Willem Verhagen, 26 jr en Maria Hendrica van den -Hoek, 25 jr. Sparkler 2 Scyfla 5 10 Reflex 3 11 Baronie 1 10 P.T.TLL. 3 10 A.P:P.C. 4 10 L.P.S.V. 2 10 St. Vooruit 3 10 6 2 2 7-4 - 10 - 14-85 Jubileum Scheepswerf De heer A. de Korte, Ijzérwerker bi, de scheepsbouwwerf van de firma D. er Joh. Boot N.V. „De. Industrie", herdacht vrijdag hetfeit, dat hij een kwarteeuw bracht toen een primeursprij6 op. Vrijdag was het minder. De dunsel goed betaald. Spruiten werderj niet in grote hoeveelheden aangevoerd. De prij6 blijft voor de goede kwaliteit nog altijd bevredigend. Boerenkool blijft nog 6teeds een goed betaald produkt. Prei brengt een goede prijs op en ook de uien waren iets hoger genoteerd dan de vorige weken. Rode kool werd bij ge ringe aanvoer voor niet al te hoge prijs verhandeld. Knolselderij en bosselderlj werden bij goede kwaliteit behoorlijk be taald; het grootste deel was echter v minder gehalte. Voetballers kwamen op het toneel In café „Centrum" organiseerde voetbalvereniging TAVV vrijdagavond de derde maal in dit seize neelvoorstelling waarvoor weer grote belangstelling was. Opgevoerd werd hel spel in vier-bedrijven van Henk Eakke. „Filmmaniakken" ónder regie van dp heer B. van Rossenberg. I was een vrolijk spel waarin de hoofdrolspelers J. den Hertog en W. v. d starre veel succes oogstten Ook de ovp ige spelers en speelsters hebben hun rol aardig over het voetlicht gebracht en wer- dan ook langdurig toegeklapt. tweede voorzitter, de heer J. D. Lok bracht het gezelschap hartelijke /an dank voor het werk dat zij dou.- 1e uitvoering voor het belang van de oetbalvereniging hebben gedaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11