Jlteutue £*Ut$rip GTourant V.N .-vergadering verwerpt resolutie Nieuw-Guinea Einde van de Nationale Reserve schijnt nabij DRIE STRAALJAGERS NEERGESTORT Directe terugtocht van Israël verwacht BULTHUIS VRIJDAG 1 MAART 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10895 ectie: F D1EMER ifdredacteur: Dr. E. DIEMER f-red.: H. W. J- ENSER1NK CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantdasticfi l« gbebleoen "myn hert la tcglje&spoct Interview niet de grote baas ZIE PAGINA S Indonesië krijgt kous op de kop Nederland blijft verschoond van aangeboden diensten TNE RESOLUTIE inzake Nederlands Nieuw-Guinea is gisteren door de Algemene Vergadering der Verenigde Naties te New York verworpen. Dit door Indonesië en twaalf andere landen ingediende voorstel heeft na melijk niet de meerderheid van tweederde weten te halen en strandde met veertig stemmen vóór, vijfentwintig tegen en dertien onthoudingen. Gelijk gemeld, hield dit voorstel in, dat een commissie van goede diensten van drie man, door de voorzitter der algemene vergadering te benoemen, bij de onderhande lingen tussen Nederland en Indone sië zou moeten helpen en later rap port uitbrengen. Stemming Voor stemden: Afghanistan, Al banië, Bolivia, Bulgarije, Birma, Wit- Rusland, Ceylon, Costa Rica, Tsjechoslo- wakije, Ecuador, Egypte, El Salvador, Ethiopië, Griekenland, Guatemala, Haiti, India, Indonesië, Iran, Irak, Japan, Jor danië, Libanon, Liberia, Libië, Marokko, Nepal, Pakistan, de Philippijnen, Polen. Roemenië, Saoedi-Arabië, Soedan, Syrië, Thailand, Tunesië, Oekraïne, de Sowjet- unie, Jemen en Zuid-Slavië .Tegen stemden: Australië, Oos tenrijk, België, Brazilië, Canada, China. Cuba. Denemarken, San Domingo, Frank rijk, Honduras, IJsland, Ierland, Israël, Italië, Luxemburg, Nederland, Nieuw- Zeeland, Nicaragua, Noorwegen, Peru, Portugal, Zweden, Zuid-Afrika en Groot- Brittannië. Zich onthouden hebbenArgen tinië, Cambodja, Chili, Finland. Laos. Mexico, Panama, Paraquay, Spanje, Tur kije, de Verenigde Staten, Uruquay en Venezulea. Niet aanwezig waren: Colombia en Hongarije. In de politieke commissie was met 39 tegen 25 stemmen bü 9 onthoudingen be sloten, het instellen van een commissie goede diensten voor te stellen de voltallige vergadering. Deze stemming duidde er al op, dat daar zeer waarsc lijk geen voldoende meerderheid te vin- en zou zijn. Daarom deden Chili. Mexico en Thai land achter de schermen pogingen on compromis tot stand te brengen zoali ook bij de behandeling van de kwesties- Cyprus en Algerije. Dit mislukte evenwel. in dit stadium voor geen van d.> betrokken partijen een aanvaardbaar com- is denkbaar was en zowel Nederland als Indonesië zich door en zonder discus- :n zeker aantal landen gesteund wis- Amerika afzijdig Algemene Vergadering heeft zich toen 1 van deze netelige kwesties afgemaakt. Opmerkelijk was, dat de Verenigde Staten ch geheel buiten de zaak gehouden heb- Advertentie POPLIN DAMES BLOUSES mooi model, met mouw II.25 ALLE NIEUWE MODETINTEN Haarlemmerstr. 172-174-179 Herenstraat 9 Midza-bonnen voor onze cliënten Na groot, verlof Uitkering aan alle soldij-genietenden (Van onze parlemeratsredacbie) Minister Staf overweegt de mogelijk heid om een uitkering te verschaffen aan alle soldij-genietenden, die na beëindiging van de periode der eerste oefening met groot verlof de militaire dienst verlaten. Deze aangelegenheid, aildus de minister in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de defensiebegroting, maakt echter o.m. met de vergoeding, ge baseerd op inkomstenderving tijdens her halingsoefeningen en de verhoging der kostwinnersvergoeding, deel uit van een ruimer complex van maatregelen. De be windsman stelt er prijs op, deze zaak, die op zijn departement in onderling verband is bestudeerd, thans eerst in volle omvang ter advies voor te leggen aan de Natio nale Raad Welzijn Militairen. Dit zal op zeer korte termijn geschieden. Dode en 6 gewonden Lij autobotsing Op de grote verkeersweg Bergen op ZoomGoes, is gistermiddag ter hoogte van wachtpost 19 onder de gemeente Ril land, een zeer ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij een Zweedse vrouw hel leven verloor en zes personen min of meer ernstig werden gewond. Bij de spoorwegovergang stond een Bel gische auto, bestuurd door de heer L. F Wouters uit Kalmpthout te wachten, om dat de bestuurder een zijweg wilde in slaan. Achter hem kwam een Zweedse auto, waarin zaten de bestuurder, de heer G. B. Engholm uit Karlshooge, alsmede zijn vrouw en negenjarig dochtertje heer H. R. Schjölm uit Bofors Toen uit de Belgische wagen de Zweed een teken kreeg dat hij door kon rijden kwam eer vrachtauto uit Dubbeldam, bestuurd dooi de heer P. C. V., aangereden. De Zweedse auto botste tegen de^e vrachtauto op, bij de wagen zeer zwaar werd beschadigd. De 27-jarige echtgenote van de bestuurde) mevrouw Engholm-Israëlson. verloor hier bij het leven. Het 9-jarige dochtertje were zwaar gewond, evenals de heer Schjölm terwijl de heer Engholm een shock opliep De Zweedse wagen botste daarna weer te gen de Belgische, waarbij de heer Wou ters en een mede-inzittende eveneeni werden gewond. De heer Wouters had eer hërsenschudding opgelopen. Alle gewon den zijn te Bergen op Zoem opgenomen. ben, zowel tijdens het debat en de stem ming in de politieke commissie als bij de stemming in de Algemene Vergadering. Na de stemming voerde de Neder- landse afgevaardigde, mr. C. W. A. Schürmann niet meer het woord. Zijn Indonesische collega, mr. Sudjarwo Tjondronegoro daarentegen zei Het „natuurlijk te betreuren", dat de ver gadering niet bereid was, de resolutie te steunen. Hij was echter al blij met de stem van zoveel landen en hoopte, dat de V.N. in de toekomst wel in staat zullen zijn, het geschil tot een oplos sing te brengen. In 1954 en 1955 heeft de Algemene Ver gadering resoluties goedgekeurd, waarir de wens werd uitgesproken, dat Nedex-- land en Indonesië zouden onderhandelen over de kwestie Nieuw-Guinea. Dit was de eerste maal, dat gevraagd was on: instelling van een commissie ter bevor dering van onderhandelingen. FLEVOPOLDER OP 1 JULI DROOG Oostelijk Flevoland zal vermoedelijk tegen 1 juli droog zijn. Dé waterstand thans ongeveer 1.50 NAP. Deze medede ling deed vanmiddag ir. F. J. B. Geers, hoofdingenieur-directeur van de Zuider zeewerken, in een lezing voor de Neder landse vereniging voor landaanwinning, te Utrecht in vergadering bijeen. Miniter voelt niets voor organisatie van gewapend volksverzet (Van onze parlementsredactie) HET EINDE van de Nationale Reserve schijnt thans in zicht. Minister Staf overweegt het instituut in zijn huidige vorm binnen enige tijd van zijn taak te ontheffen. Hij deelt dit mee in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over.de begroting van oorlog en marine. Tot zijn leedwezen is de minister thans tot de overtuiging gekomen, dat de Natio nale Reserve onvoldoende in ons volk „leeft". Als gevolg hiervan is de aan melding tot deze instelling onvoldoende gebleven, terwijl ook de bereid heid om de geoefendheid te bereiken, dié nodig is om de N.R tot een vol waardig onderdeel van de territoriale verdediging te maken, te gering bleek. Uit de Rotterdamse haven is vandaag de nieuwe onderzee bootjager Hr. Ms. Rotterdam naar de marinehaven van Den Helder vertrokken. In tegen woordigheid van talrijke auto riteiten werd het schip door de Rotterdamse Droogdokmaat schappij gistermiddag overge dragen aan de Koninklijke ma rine. En aan de wal stonden zij, die door dit schip de naam van Rotterdam als stad van de scheepsbouw uitdragen De minister voelt er, blijkens de me morie, niet voor een bewapend volks- erzet te organiseren. Hy wijst er op, dat i Hongarije het volksverzet, ondanks e grootst mogeiyke persoonlyke opoffe- ingsgezindheid, niet in staat is gebleken eële weerstand te bieden aan massaal igezctte militaire macht. Het primaire en allesoverheersende doel an onze verdedigingsinspanning is: in samenwerking met onze bondgenoten trachten te voorkomen, dat op een zeker snt de communistische tanks ook ons land binnenrollen. Daartoe .is een sterke taire verdedigingsmacht nodig. Daar- moet iedere cent van het geld, dat volk voor zijn verdediging offert, en iedere persoonlijke inspanning gewijd zijn ijven. Naar de mening van minister Staf mag ons volk daar niet van wor den afgeleid door een onderneming, die toch slechts nauwelijks meer baat kan brengen wanneer eenmaal de militaire weerstand tegen de aanvaller is gebro ken. Het is misschien denkbaar, dat een vastberaden volk reeds met eenvoudige middelen bewapend kan worden. Maar dp Leveringen landmacht Van fraude niets geblek en Het onderzoek, dat de Koninklijke rechaussee heeft ingesteld naar de wijze •op door de Haagse N.V. op wielen leveringscontracten voor onderdelen van militaire voertuigen voor de landmacht uitgevoerd, heeft duidelijk gemaakt, dat het hier geen oplichtingszaak betreft. is gebleken, dat de directeur van de N.V. zich ap generlei wijze aan fraude schuldig heeft gemaakt. Enkele weken geleden werd een aantal leveringscontracten geannuleerd, omdat de leveringstermijn was overschreden. Deze anuleringen beliepen in totaal ruim miljoen gulden en zij vonden met wederzijds goedvinden plaats. De Koningin brengt dinsdag 14 mei eei werkbezoek aan Voorne. Helievoetsluis Rockanje en Brielle worden bezocht. grote hoeveelheden van die eenvoudige middelen die dan nodig zullén zijn en de organisatie van een dergelijk verzet, zou den een zo grote financiële en personele inspanning vereisen, dat daardoor in ern stige mate aan onze strijdkrachten af breuk zou worden gedaan. Ook rooktabak en shag duurder De minister van economische zaken heeft er geen bezwaar tegen dat de pryzen van kerftabak met ingang van vandaag in het algemeen met vijf cent per pakje zullen stjjgen en de middelsoorten met tien cent omhoog zullen gaan. Deze prijsstijging is het gevolg van de verhoging van de prijzen op de wèreld- markt van de in ons land verwerkte soorten ruwe tabak. Alle activiteit voor voetbalpools verboden Het bondsbestuur van de Kon. Ned. Voetbalbond heeft bekend gemaakt met ingang van heden alle activiteiten op het terrein van de voetbaltoto door aangeslo ten verenigingen, K.N.V.B.-afdelingen of daarmede gelieerde organen te verbieden. Tegen de overtreders zullen zeer strenge maatregelen worden genomen, ook omdat het bondsbestuur, dat zegt met kennis van zaken te kunnen oordelen, van mening is dat het doorzetten van de poolactivitei- ten het algemeen bondshelang in de hoog ste mate schaadt. Een vlieger omgekomen Bij Woensdrecht en Volkel drie straaljagers in moeilijkhe den gekomen en neergestort. Hierbij kwam een vlieger om het leven, een tweede werd vrijwel ongedeerd uit het wrak van zijn Meteor bevrijd en de derde redde zich met de schiet stoel. Omstreeks half drie naderden twee Gloster Meteor IV straaljagers in for matie de vliegbasis Woensdrecht om er te landen. Bij het verbreken van de for mate, waarbij de toestellen drie secon den na elkaar naar links behoren af te buigen, raakten de Meteors elkaar. Het toestel van de 23-jarigé ongehuwde tweede luitenant-vlieger H. M. M. Brug- VANDAAG VOORSTEL IN V.N. Oppositie tegen premier Ben Goerion neemt gestaag toe TSRAËL zal vanavond in de algemene vergadering van de Verenigde Naties een belangrijke verklaring afleggen over de terugtrekking van de troepen uit ge heel Egypte. Men neemt aan, dat de Is raëlische troepen onmiddeliyk de strook van Gaza en het gebied van de Golf van Akaba zullen ontruimen. Eenheden van het V.N.-leger staan ten minste by de strook van Gaza gereed om de plaats van de Israëlische strüdkrachtcn in te nemen. ADENAUERWEL HANDEL MAAR NIET ONDERHANDELEN OONDSKANSELIER ADENAUER van -*-* West-Duitsland heeft premier Boel- ganin geantwoord, dat hy instemt met het voorstel besprekingen op hoog niveau te houden over de ontwikkeling van de handelsbetrekkingen tussen de twee lan- Adenauer verwerpt daarentegen het voorstel dat West-Dultsland en Oost- Duitsland zouden onderhandelen over dt hereniging. Daï is onmogelijk, omdat Bonn de Oostduitee regering niet erkent er enige middel tot hereniging het houden van vrije verkiezingen i6. Adenauer w schuwt, dat zolang Rusland hiermee instemt, Duitsland een kruitvat zal blij ven. dat dc wereldvrede voortdurend bedreigt. Ook herhaalt de bondskanselier dat West-Duits>land trouw zal blijven aan zijn bondgenoten en aan het beginsel van de N-A.V.O.: vredeswil en de be reidheid elkaar te helpen. Met nadruk wijst Adenauer er nog op, dat aan de terugkeer van Duitee burgers uit Rusland geen moeilijkheden tr weg mogen worden gelegd. Over deze terugkeer was men het trouwens ai geworden bij hei bezoek van Adenauer aan Moskou ir september 1955. De Veluwse boeren wordt het de laatste tijd erg lastig gemaakt door Reinaart de Vos. Nu de wil de konijnen op de Veluwe door de myxomatose zo goed als uit geroeid zijn, is de voedselvoor ziening van de sluwe rover in ernstige moeilijkheden geraakt Reinaart rooft nu kippen van de boerenerven en vooral als hij jongen heeft, richt hij een ware slachtpartij aan. Die grapjes be tekenen ernstige schadepostei voor de boeren en daarom trek ken de jachtopzieners erop uv om de vossen te verdelgen. Niet zonder succes, zoals de foto laai zien. Na deze belofte zullen vandaag ver klaringen volgen van de Verenigde Sta- Frankrijk en verschillende andere landen, waarin het principe van de vrije doorvaart door de Golf van Akaba wordt erkend. Hammarskjöld zou zich persoon- op de hoogte gaan stellen van het verloop in Gaza en bij de Golf van Akaba. Zeker is echter nog niets. Na de op timistische berichten uit Washington ver klaarde een Israëlische regeringsautori teit gisteren, dat de Amerikaans-Israëli sche besprekingen slecht verliepen. De Israëlische commandant in Gaza ver klaarde, dat terugtrekking het laaste was. waaraan hij dacht. Crisis in Israël In Tel Aviv heerst grote politieke be drijvigheid. De linkse partijen komen steeds meer in de oppositie. Een breuk in het kabinet wordt niet onmogelijk ge acht. Hoewel dit nog niet de val van het kabinet behoeft te betekenen, vreest men toch. dat het uittreden van enige ministers de onderhandelingen ernstig zal belemmeren. Voor zondag is de Knes- seth bijeengeroepen voor een debat het huidige stadium der onderhandelin gen tussen Israël en de Verenigde Staten Eban opgelucht Ambassadeur Eban toonde zich echter in Washington zeer opgelucht toen hij van zijn laatste gesprek met Dulles te rugkwam. Hij verklaarde het plan van Israël aan Dulles „uit beleefdheid" te hebben voorgelegd. De Egyptische minister van buiten landse zaken, Fawzi, zei in de algemene vergadering, dat zijn land steeds met aarzeling had toegestemd in het her haalde uitstel van het debat. Hij klaagde erover, dat Egypte buiten hét overleg achter de schermen was gehouden. Even als de Egyptenaar leverden ook andere Arabische afgevaardigden scherpe kritiek op de houding van Israël. Het debat is tot 9 uur (Ned. tijd) verdaagd. Voor de morgenvergadering hadden zich geen sprekers gemeld. Schoolkind te water - de anderen zwegen De 6-jarige Maria Brouns uit Maastrich' is gistermiddag op weg naar school in dt Maas verdronken. Zij was onderweg me' haar vriendinnetjes bij het water blijver spelen, waarbij zij erin viel. De andere meisjes zijn weggerend en hebben op school niets verteld. Toen het kind 'werd vermist, kwam het echter uit. Onmiddel lijk is de politie gaan dreggen, maar tot nu toe heeft men nog niets gevonden. gink uit Tubbsrgen kwam in de Wouwse Plantage terecht, waarbij de vlieger op slag werd gedood. Wrakstukken vax Meteor lagen over enkele honderden ters verspreid. Tien bomen waren door de neerstortende straaljager finaal afge In moeilijkheden Het andere vliegtuig, dat van de 24- jarige ongehuwde tweede luitenant-vlie ger J. H. Stoorvogel, raakte een hoog spanningskabel waarna het in een bouw land terecht kwam. Het schoof nog en kele honderden meters verder tussen twe< bomen door, waarby de vleugels werdei Te hulp schietende boeren bevrijdden de vlieger uit zijn stuurhut. Hij bleek slechts licht gewond te zijn. Beide vlie gers waren gedetacheerd bij de Jacht- vliegschool op de basis Woensdrecht. Straaljagers van het type Meteor IV zijn niet uitgerust met een schietstoel. Boven de vliegbasis Volkel kwam gis termiddag de vlieger van een Lockheed T-33a „Shooting Star" straallesvliegtuig in moeilijkheden, doordat op 2000 n hoogte zijn motor afsloeg. Hij kon niet meer in duikvlucht gaan om de motor op gang te krijgen en was ook niet in de goede positie voor een noodlanding. Daarom verliet de 21.-jarige sergeant- vlieger B. A. M. Lensen de Shooting Stai met de schietstoel. Hy kwam behouden op de basis aan de grond. Het vliegtuig kwam eveneens op Volkel terecht ei werd vernield. Grootmeesteres benoemd Mevrouw M. L. J. D. van Wicke- voort Crommelin-jkvr. Teixeira de Mattos is met ingang van 1 mei door M. de Koningin benoemd tot grootmeesteres. Mevrouw Van Wickevoort Crommelin i: werkmeester van de damesafdeling van d< Orde van St. Jan. Dit houdt in, dat zi) belast is met de leiding van het sociale werk van deze protestantse orde. Op ha< initiatief wordt in juni van dit jaar bi voorbeeld door de Orde van St. Jan ee invalideweek in de Leemkule bii Hattum gehouden. Mevrouw Van Wickevoort Crommelin, die te Aerdenhout woont, ii de weduwe van de heer G. J. van Wicke voort. Crommelin, die op 10 mei 1940 sneu velde bij de Haagse Schouw. Prins der Nederlanden. De Konin gin zal op 14 maart bij Smit te Rotterdam het motor-vrachbpassagiersschip Prins der Nederlanden in aanbouw voor i ning van de KNSM te Amsterdam, te ter laten. Opstand dreigt in Indonesië Overste A. Hussein is aan het hoofd van een gezelschap van zes man op Ma- lakka geweest en heeft verklaard, dat anti-communistische agenten van de re- publik Islam Indonesia (Daroel-Islam) op Malakka voor miljoenen dollars aan wapenen en munitie hebben gekocht om die te gebruiken in de stryd tegen pre sident Sukarno. Dit persgesprek werd enige dagen ge heim gehouden totdat Hussein en zijn metgezellen naar Sumatra teruggekeerd zouden zijn. Waarnemers op Malakka zijn verbijsterd over deze verklaring, daar er op Malakka geen wapens verkrijgbaar zouden zijn tenzij deze gesmokkeld zijn uit Thailand, de Philippijnen of rood China. Wapenbezit is verboden, behalve voor planters. Piraten zouden echter voor de smokkel kunnen zorg dragen. Hussein zeide, dat de wapens op weg zijn naar de opstandelingen op Java en dat duizenden Indonesiërs voorbereid zijn op hetgeen er gaat komen. „Als wij de opstand overleven, zou dit betekenen massale arrestaties van Sukarno en zijn volgelingen. Als wij falen, zullen wij ge sneuveld zijn bij het scheppen van een Islamitisch land," zeide hij. De gewapende opstand zou in maart uitbreken. Sukarno's systeem zou volgens het Russische patroon zijn en het volk zou zich daartegen verzetten. Als de mo hammedaanse partijen Sukarno's plan verwerpen, zal er een golf van arresta ties van mohammedaanse leiders komen. Alle hoge officieren zouden zich aanslui ten bij de republik Islam Indonesia en de regering van Sukarno zou des te snel ler vallen. Minister Staf over Vliegongelukken (Van onze parflementsredaotie) De ervaringen opgedaan in eigen en andere luchtmachten heeft uitgewezen, dait de oorzakelijke factoren van lucht vaartongevallen zich geleidelijk verplaat sen van de menselijke naar de technische sector, wat tot de grootste oplettendheid in dit opzicht dwingt. Alle mogelijke moeite wordt gedaan om de technische controle zo doeltreffend mogelijk te maken. Deze mededeling verschaft minister Staf de Eerste Kamer in zijn memorie ven antwoord over de defensiebegroting. De bewindsman wijst erop, dat de Kon. Luchtmacht beschikt over een uitgebreide en gespecialiseerde Vliegveilighei dsorga- nisatie, die belast is met het uitvoeren van een ongevallenbestrijdingsprogram- ma. Als jongste maatregel op het gebied van de ongevallenbestrijding is ,per 1 februari jl. een Vlieger Training Cen trum opgericht, waar alle operationele vliegei-s eens per jaar een cursus moeten doorlopen. Daarbij worden alle veilig heidsvoorzieningen in de praktijk be proefd en beoefend, parate kennis ge toetst en de vldegdiscipline opnieuw ge stimuleerd. KRUIDENIERS WILLEN DOORBEREKENEN De Algemene Nederlandse kruideniers- bond heeft zich in zijn gisteren te Utrecht gehouden vergadering uitgesproken over de gevolgen van het prijsstabilisatlebeleid voor het zelfstandig kruideniersbedrijf en deze uitspraak ter kennis van de minis ter van economische zaken gebracht. In deze uitspraak wordt geëist, dat op korte termijn aan het kruideniersbedrijf zal worden toegestaan bij noodzakelijke prijsstijgingen de procentuele winstmarge in volle omvang te berekenen. Segni met de hakken over de sloot Met een meerderheid .van slechts acht stemmen heeft de Italiaanse premier Seg ni gisteravond het vertrouwensvotum van het parlement gekregen. De republle- kijnse partij, die in het kabinet zitting heeft, stemde tegen, evenals de commu nisten, de Nennie-socialisten, de monar chisten en de fascisten, in totaal 277 stem- De algemene vergadering van de V.N. heeft gisteren een resolutie goedgekeurd, waarin Egypte, Syrië, Jordanië en Li banon worden gemachtigd voorschotten te geven voor de rehabilitatie van Pale stijnse vluchtelingen in die landen. FEBRUARI: IN 58 JAAR NIET ZULKE WARME DAGEN TJET is in 22 jaar niet voorgekomen, dat de wintermaanden december, januari en februari zo zacht zijn geweest. Is een gemiddelde temperatuur van 2,2 graden C. in deze maanden normaal, dit seizoen bewogen wij ons in een gemiddelde tem peratuur van 4.7 gradenVan de 90 dagen, die deze drie maanden tellen waren er 64 aan de warme kant en kwam er op slechts 30 da.gen lichte vorst voor. Overi gens zijn er in de maand februari in 58 jaar niet zulke warme dagen geweest, als Duitsland bouwt aan moderne luchtmacht West-Duitsland zal vijf a zes jaar nodig hebben voor de opbouw van een lucht- strijdmacht, die aan de eisen van een mo derne oorlogvoering kan voldoen. Generaal Josef Kammhuber, die een bezoek van enige dagen aan ons land heeft gebracht, verklaarde gisteren bij zijn afscheid op de vliegbasis Eindhoven, dat in 1957 en 1958 ongeveer drieduizend militaire vlie gers zullen worden opgeleid. Dit gebeurt hoofdzakelijk in de V.S. en in Canada, waar reeds meer dan duizend Duitse pi loten In opleiding zijn. De vüf grotonderzockers die sind6 maandag opgesloten zaten in de Zwitserse grot Hölloch. zijn veilig aan de opper vlakte gekomen. thans het geval is. De laatste keer dat de temperatuur in deze maand boven de 15 graden uitkwam was in 1899, toen op de tiende februari achttien en een halve graad werd gemeten. I hoog pool tapigten effen kleuren C$Q I 130 x 190 ®—hi BOTERMARKT 23 Vrij zonnig De Bilt verwacht tot morgen- avond: Droog en vrij zonnig weer. u 119 Vannacht temperaturen om het Tyffi vriespunt tot lichte vorst. Morgen dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Matige, tijdelijk vrij krachtige zuidooste lijke wind. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 2 maart zon: 7.27-18.23; maan 7.15-19.40. Op 9 maart E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1