ïlieume £ei&srl(e (üouranl Nederland zal belofte aan Papoea's gestand doen PROTESTEN TEGEN DE BESTEDINGSNOTA !ommissie van „goede" diensten is onaanvaardbaar VIER GROTE BRANDEN TIJDENS HET WEEKEINDE Botsing onder Wassenaar eist zeven gewonden Eban bij Dulles met nieuwe voorstellen Vliegroute boven sneeuw en ijs een der veiligste ter wereld Franco ontslaat ministers BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7 - per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10891 Directie: F DlEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. 1- CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ai/n bert In Arabische leiders bijeen in Nassers residentie ZIE PAGINA 5 Nieuw Guinea in Verenigde Naties New York, zaterdag HEDERLAND heeft beloofd, dat de Papoea's zélf over hun lot be- slissen zullen en het zal deze belofte houden. Aldus verklaarde indaag de Nederlandse vertegenwoordiger in de politieke commissie i er algemene vergadering van de Verenigde Naties, mr. Schürmann. r| idonesië heeft duidelijk verklaard niet bereid te zijn de bevolking het tlfbeschikkingsrecht te verlenen. Dit maakt het voor Nederland on- den lOgelijk over de toekomst van Nederlands Nieuw-Guinea met Indonesië bes; onderhandelen. cht Hij zeide dit naar aanleiding van fi En ontwerp-resolutie, die hij op zijn ureau had gevonden en waarin der- H m landen de voorzitter der alge- plei ene vergadering verzoeken een k ommissie van goede diensten van 'K rie leden te benoemen, die bijstand 'vlac ou moeten verlenen in onderhande- »or(j ingen tussen Nederland en Indone- ter verkrijging van een recht- aardige en vreedzame oplossing, en ihet najaar verslag zou moeten uit rengen aan de algemene vergade- rng. De ontwerp-resolutie is getekend door lemJtllvia, Birma, Ceylon, Costa Rica, Ecua- V. Ethiopië, India, Irak, Pakistan, Sa- idië-Arabië, Soedan. Syrië en Zuid-Sla- Beroep op R.T.C. Het Indonesische standpunt vertolkt oor Sudjarwo Tjondronegoro is, dat de «vereine staat Indonesië krachtens ar- het handvest der Ronde- ifel-conferentie-overeenkomst de volle- niteit heeft gekregen over ji idonesië. Hiertoe zou ook westelijk Nw.- inl lirinea behoren, aangezien dit gebieds- ■1 vroeger ook deel uitmaakte van ederlands-Indië. De Indonesische afgevaardigde beschul- nist hade Nederland van koloniale slavernij Nieuw-Guinea. Indonesië i» naar de inf-W. gekomen om te trachten vreedza- middelen te vinden ter oplossing van internationale geschil. Sudjarwo vroeg zich o.m. af of Ne erland gerechtigd is, een koloniaal be- r te handhaven over een deel van vrij onafhankelijk land, vrijheid te 'Onthouden aan een deel van Indonesië, land te verdelen in een vrij en een oloniaal deel. de gevestigde grenzen en niteit van een land te schen- 1 vraagstuk onopgelost te la- uoi ui feite de verhouding tussen eJy trie (en Afrika) en het westen vergiftigd. De Indonesische afgevaardigde gaf ci- -de Nederlandse pers, haalde een Mating van een Nederlands hoogleraar en noemde de besprekingen van de mene synode van de Ned. Herv. Kerk aan te tonen dat de „hardnekkigheid mbuigzaamheid" van de Nederlandse gering niet door alle Nederlanders esh cordt gedeeld. Zijn betoog resulteerde A' kn ook in de wens, dat de Nederlandse Wering zich op den duur zal weten los maken van haar kolonialistische stand punt, waardoor het geschil „spoedig op bevredigende wijze" zou leun en opgelost. ien ie en 14f, Nederlands antwoord Nederland stelde hier bij monde van mr. C. W. A. Schürmann tegen over, dat het Nederlandse bestuur op Nieuw-Guinea slechts beoogt, de uiterst primitieve Papoea-bevolking rijp te maken voor zelfbestuur, zoals in een troonrede plechtig is beloofd. Mr. Schürmann bestreed uitvoerig het Indonesiche argument, dat Nederlands Nieuw-Guinea begrepen zou zijn onder di onafhankelijkheidsproclamatie van 1' augustus 1945. Enkele dagen na die datun werd het gebied van de republiek Indo nesië omschreven als de provincies West- Java, Midden-Java, Oost-Java, Sumartra. Borneo, Celebes, de Molukken en de ne Soenda-eilanden. „Nieuw Guinea niet genoemd. Ik herhaal: Nieuw-Guinea werd niet genoemd", zei de Kederlandsi afgevaardigde. Hij merkte ook op, dat geen enkelle Pa poea ooit verbonden is geweest met de Indonesische onafhankelijkheidsbeweging. De bevolking van Nederlands Nieuw- Guinea, waarvan het merendeel nooit van Indonesië gehoord had, was naar de woorden van de Indonesische leider drs. Moh. Hatta „met uitzondering van zeer kleine groep niet in staat, haar tieke wil te uiten". Verscheurd Indonesië baseert volgens Schürmann de eis inzake Nieuw- Guinea op het charter vgn soevereiniteitsoverdracht. „Daar In donesië dat charter heeft verscheurd en heeft verklaard, dat het wat In donesië betreft van nul en generlei waarde is, kan het dit niet langer gebruiken als basis voor zijn eisen en verlangens. Mr. Schürmann deed tenslotte een roep op de leden van de politieke missie, zich ervan bewust te zfln, dat zelfbeschikking voor de bevolking Nederlands Nieuw-Guinea slechts vi Zondagmorgen is te Krooswyk (gem. Mjjnsheerenland) brand uitgebroken in garage van de Rotterdamse tramweg- 'e' maatschappij, waarin zich acht autobus sen een een vrachtwagen bevonden. Het Tuur greep zo snel om zich heen, dat alle autobussen verloren gingen. Slechts de vrachtwagen werd gered. De garage zelf brandde ook vrijwel geheel uit. De schade bedraagt globaal f 500.000. meer dan honderd jaar oude boer derij te H e r t m e (bij Almelo) bewoond door de familie J. ter Keurs brandde za terdag door kortsluiting uit. In Utrecht ontstond voor f 10.000 brandschade in een opslagplaats van bak- br kerijprodukten, waarin zondag brand uit- brak. Te Apeldoorn woedde op een bo venverdieping van een woning een felle -brand, terwijl de familie H. Pruis rustig beneden aan tafel zat. Buren waarschuw den de familie en de brandweer. Voordat deze kwam, was het vuur al door het dak Franse stakingen breiden zich uit Opnieuw dreigen in Frankrijk stakin- len uit te breken Het spoorwegperso- voor zover lid van het communisti sche algemene vakverbond, zou vandaag het werk neerleggen, als de eis betref fende een maandelijkse toeslag van vijf tig gulden niet werd ingewilligd. Ook het niet-onderwijzend personeel van de open bare middelbare scholen en de employé's van de universiteitsbibliotheken dreigden te gaan staken. De Franse regering heeft een dringend beroep op de werknemers gedaan, mee verken aan de verdediging van de nationale economie. Dc minister van fi nanciën, Paul Ramadicr, heeft laten we ten, dat h(j tor bescherming van dc franc leen nieuwe looneisen zal inwilligen. leslagen, doch het kon vrij snel bedwon gen worden. Meubilair en goederen in de slaapvertrekken gingen verloren. Geen ontwapenings conferentie Na Engeland en Amerika heeft nu ooi Frankrijk het Russische voorstel, om oi achttien maart te Londen geheime ont wapeningsbesprekingen te beginnen, var de hand gewezen. kerd kan worden indien alle Indonesische eisen inzake overdracht om omtrent on derhandelingen of bemiddeling worden New York Times De New York Times schrijft: On derzoek van een onpartijdig orgaan zou onthullen, dat het geen kwestie is van ko lonialisme tegenover vrijheid. Kolonialis- s een goede zondebok om anti-Neder landse gevoelens in Indonesië aan te wak keren. Overdracht van Nieuw-Guinea zou anging van het ene kolonialisme door ander zijn. Nieuw-Guinea zou een voudig een kolonie worden van de Java nen. Van werkelijk belang is het welzijn van de Papoea's en hun eigen politieke wensen. Overwegingen van menselijkheid moeten de doorslag geven en niet politie ke slagzinnen. ALWEER DE RIJKSSTRAATWEG Slippende auto op tegenligger (Van onze correspondent) Zeven personen worden gewond, van wie een zeer ernstig, toen gis teravond omstreeks negen uur op de rijksstraatweg te Wassenaar twee personenauto's met een klap op el kaar vlogen. De beide auto's werden volkomen vernield. Het ongeluk gebeurde, toen een uit de richting Amsterdam komende auto, be stuurd door de dertigjarige Hagenaar J. H. N., in de bocht nabij de Persijnlaan slipte. De auto reed rond de zeventig kilometer, draaide daardoor een slag om zfju as, tikte tegen een boom en sloeg tegen de nuto »on de 55-jarige veehouder .4. G. de B. uit Nieuwer Amstel, die uit de richting Den Haag kwam aanrijden. De auto van de veehouder werd als een sardineblik opengeschenrd en de bestuur der en zijn echtgenote tegen het wegdek geslingerd. De andere wagen verloor zijn portieren en twee van de zes inzittenden werden eveneens tegen dc straat ge- Drie artsen, die de eerste huüp verleen den, constateerden dat van de acht bij het ongeluk betrokken personen er slechts een ongedeerd was. Dat was de bestuurder van de slippende auto. De naast hem zittende melkbezorger J. Smit uit Den Haag werd daarentegen levensgevaarlijk gewond. De vier andere inzittenden van de slippende auto werden eveneens meer of minder ernstig gewond. Mej. S. C. brak een been, mej. M. J. v. d. E. kreeg een lichte hersenschudding, de heer L. de Z. brak een sleutelbeen en kreeg nog andere verwondingen en de heer J. J. C. liep een hersenschudding op. Zij zijn allen uit Den Haag afkomstig. De veehouder in de andere auto kreeg een kaakfractuur en zijn echtgenote een hersenschudding. Doordat de eerste melding van het onge luk bij de brandweer binnenkwam (die onnodig moest uitrukken) Qieten de am bulanceauto's. die de gewonden naar de Zuidwal brachten, langer op zich wach ten, dan normaal nodig zou zijn geweest Elders vijf doden Bij het oversteken op de rijksweg Utrecht—Den Bosch is gisteren de 57- iarige bromfietser N. van der Markt uit Meteren in Maurik (Geld.) gegrepen door een auto. Hij was op slag dood. Zijn echtgenote, die achterop zat, werd levens gevaarlijk gewond. In Haaksbergen raakte gisteren de 68-jarige H. Bloemen onder een autobus, toen hij overstak zonder goed uit te kij ken. Hij werd 30 meter door de bus mee gesleurd en overfeed dadelijk. Op de rijksweg naar Zierikzee is zaterdag middag de vijfjarige jongen P. Vaane uit Oosterland door een vrachtauto gegrepen en aan zijn verwondingen overleden. In het Julianaziekenhuis te Apeldoorn is de 82-jarige weduwe, mevr. W. Franck- Broese van Groenou overleden aan de verwondingen, opgelopen bij een aanrij ding. In Zeil am See (Oostenrijk) is gistermiddag een Nederlandlandse auto, de Amsterdamse arts P. J. W. Schil- lemans aan het stuur, van de weg gere- en naar beneden gestort. Mevrouw Schiliemans en een andere, nog onbeken de dame uit Amsterdam, zijn opgenomen in een ziekenhuis te Zeil am See. Naar een ziekenhuis te Salzburg is vervoerd de Amsterdamse mevr. G. A. Th. Derkx. Vannacht is in een Haarlems zie kenhuis, waar hij met een schedelbasis- fractuur was opgenomen, overleden de 47-jarige M. van Bameveld. Toen gister avond een band sprong van de brom fiets, waar hij achterop zat, viel hij met hoofd tegen de straat. Zowel de lichte auto, afkomstig uit de richting Amsterdam, die met zijn zes inzittenden, door een slippartij het ernstige ongeluk op de rijksstraatweg te Wassenaar veroorzaakte, als de uit Den Haag komende wagen, waarin het echt paar De B. uit Nieuwer Amstel zat, werden nagenoeg geheel ver nield. Een kraanwagen moest de wrakken wegslepen, ambulance- auto's moesten de zeven gewon den naar de Zuidwal Tweehonderd Papoea's hebben in het woeste binnenland van het district Sepik in Australisch Nieuw-Guinea een aanval gedaan op een bestuurspatrouille van 4 Europeanen en 33 inheemse agenten. Een aanvaller sneuvelde en een inheems agent werd aan de hand gewond. De patrouille nam 33 aanvallers gevangen en arresteer de 21 verdachten van moord op 17 Papoea's. Een woordvoerder van het be stuur deelde mede, dat het patrouilleren zou voortgaan tot de bevolking de neiging tot moorden verloren had. Egypte wil terug in Gaza en zal er geen V.N.-troepen dulden aëlische troepen i 7VTOG is men niet uit dc impasse geraakt inzake de terugtrekking van de Is- Abba Eban, de Israëlische ambassadeur in de Ver. Sta ten, heeft onmiddellijk na zijn terugkeer Tel Aviv een onderhoud van drie uur met de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, thuis ge had. Namens premier Ben Goerlon heeft h\j hem een boodschap overhandigd, waar in de volgende voorstellen vervat waren: "I Egypte moet akkoord gaan met de doorvaart van Amerikaanse koopvaar dijschepen in de Golf van Akaba om aan te tonen, dat het niet de bedoeling heeft deze waterweg onder eigen beheer te plaatsen, zoals met het Suezkanaal is ge- buitenlands ezaken in de V.N. steunen, een internationale marinemacht in de Golf van Akaba te stationeren. 9 Israël ontruimt de strook van Gaza onder voorwaarde, dat de Egyptische troepen dit gebied niet bezetten. r In de strook van Gaz8 moet een klei- ne troepenmacht van de Verenigde Na ties gelegerd worden. Eban blijft in nauw contact met zijn re gering om Dulles inzichten over deze voor stellen daar in beraad te geven. Intussen heeft Egypte laten weten, on middellijk na het terugtrekken van de Is raëlische troepen de strook van Gaza te zullen bezetten en geen V.N.-politiemacht daar te dulden. Nog steeds is niet bekend wat Amerika in de Verenigde Naties zal doen. Minister Dulles heeft gisteren uitvoerig geconfe reerd met de politieke leiders uit het Con gres. De tegenstand ten aanzien van toe- HISTORISCHE ONTMOETING BOVEN NOORDPOOL UNKELE duizenden meters boven de Noordpool hebben gisteravond Iaat twee DC-7 passagiersvliegtuigen van dc Scandinavische Luchtvaart Maatschappij (S.A.S.) geschiedenis gemaakt. Zij ont moetten elkaar op dit punt met een veilig hoogteverschil van 1000 meter na respectievelijk uit Kopenhagen en Tokio vertrokken te zijn als eerste l(|n- vliegtuigcn op de nieuwe route, die een besparing oplevert van twintig vlieg uren. Via de Noordpool in plaats van Rome, Kairo. Karatschi, Bangkok en de Philippijnen vliegt men van Kopenhagen naar Tokio in dertig uur, een afstand van 12.800 kilometer. De route is tevehs een van de veiligste ter wereld, want op geen enkel punt er van, zelfs niet in het onherbergzame Poolgebied, is men verder dan twee en half uur vliegen verwijderd van een burger- of militair vliegveld, zodat in noodgevallen altijd op snelle hulp kan worden gerekend. Beide passagiersvliegtuigen werden officieel en met veel vertoon uitgelejde gedaan. Zij namen ongeveer 28.000 liter brandstof mee. voldoende om met slechts een tussenlanding de lange tocht te volbrengen. Aanboord bevonden zich officiële gasten van de S.A.S. en jour nalisten. Ontmoeting keiden daar de sterren aan een heldere hemel. De passagiers van beide vlieg tuigen verdrongen zich voor de raampjes en de marconisten meldden ideaal vlieg weer. De gezagvoerders wisselden groeten. De Deense premier en minister van buitenlandse zaken. H. C. Hansen, die ook meevloog, hield bij hét passeren van de Pool een radiorede, waarin hij de aandacht vestigde op het werk van ont dekkingsreizigers van vele naties, wier ontberingen de comfortabele poolvluch- ten van nu mogelijk hebben gemaakt. De machine uit Kopenhagen wierp een ko ker met de vlag der V.N. en een micro film met de voorpagina's van 700 kranter lit de gehele wereld uit, waaronder zes Nederlandse. passing van sancties tegen Israël is in de mocratische kring geenszins verminderd. Canada, Engeland en Frankrijk werken voorts hard achter de schermen om een resolutie, inhoudende sancties, niet te doen aannemen. In Engeland blijkt uit de bla den, dat zowel Labour als de conservatie ve partij zich fel tegen iedere vorm van sanctie keren. V.N. onmogelijk Onder alle diplomatieke bedrijvigheid door is de Israëlische-minister van bui tenlandse zaken, mevrouw Golda Meir, op timistisch gebleven. Zaterdag zei ze in een interview voor de televisie: „Wij hebben nooit geloofd, dat de Verenigde Naties tot sancties zullen besluiten. Een dergelijke stap zou immers schadelijk zijn niet alleen voor Israël, maar ook voor de Verenigde „Wie Israël kent", zei ze verder, „weet, dat de bedreiging met sancties geen en kele invloed heeft." In een officiële verklaring heeft Walter Eytan, de directeur-generaal van het Is raëlische ministerie van buitenlandse za ken gezegd, dat als de sancties worden toe gepast, Israël de V.N. niet meer als be middelaar zal erkennen in het geschil met de Arabische landen. Eytan legde een Wit boek over, waarin een lange lijst van (ZIE VERVOLG PAGINA 9) Middenstand, groothandel en land bouw uiten bezwaren DE BESTEDINGSNOTA heeft het nodige stof doen opwaaien. De com missie van overleg van de middenstandsvakcentralen, waarin de drie grootste organisaties samenwerken, heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin zij haar bezorgdheid uit over een doorkruising van het sta bilisatiebeleid. Het Verbond van de Nederlandse groothandel ageert voor namelijk tegen de verhoging der vennootschapsbelasting, en ook een adres van het Landbouwschap brengt bedenkingen naar voren. De middenstand vraagt zich af of de bestedingsnota het beleid op lange ter mijn niet doorkruist, gezien bijvoorbeeld de verhoging van de personele belasting waarvan gezegd is dat zij ter compensa tie bij huurverhoging niet omhoog zal gaan. Ook vraagt men of er wel van werke lijke beperking der bestedingen door de overheid sprake is, dan wel van een overhevelen van de lasten naar andere sectoren. Node mist men tevens het in uitzicht stellen van maatregelen, die de bestedingen drukken door een bevorde ring van het sparen. De oplossing, door de regering voorge steld, om de eigenaars van de agrarische bedrijfsgebouwen tegemoet te komen door middel van een blokkering, acht men een vérgaande en niet voldoende gemotiveerde aantasting van de eigen- Over de voorgenomen belastingverho gingen zegt men onder meer: Wij willen met aandrang verzoeken het voorgestelde tarief van de vennootschapsbelasting zo te amenderen, dat een oplopend tarief van 40 tot 47 pet wordt vastgesteld, zulks ter bescherming van de kleine N.V. WU achten het noodzakelijk de voorgestelde belastingmaatregelen te beperken tot het jaar 1957. VISSEN BETEN NIET IN AAS VAN PRINS Drie dagen lang heeft prins Bern- hard getracht een (zwaard)visje te verschalken in de Stille Oceaan. Op het jacht van oud-president Miguel Alaman viste hij bij ruwe zee en koude wind, maar alles wat hij ook ving, geen zwaardvis. De vissers in de badplaats Acapulo (Mexico), waar de Prins met va kantie verblijft, hebben zijn gering succes toegeschreven aan de Hum- boldtstroom, die zich gewoonlijk 75 mijl uit de kust beweegt, maar thans vlak onder de kust is. Het water Is daardoor erg koud gewor den. De vissen zijn zo stijf, dat ze niet meer bijten, verklaarde visser Avan AcapuIco. Ieder jaar is de stroom een keer 5 tot IS dagen vlak onder de kust, legde hij uit. Ter ere van de Prins zijn een diner en een cocktailparty gegeven in het hotel Los Flamingos door eigenaar Bob Roos, de gastheer van de Prins. Woensdag gaat prins Bernhard naar Los Angeles. Saoed en Libye zijn het eens De koningen van Libye en Saoedi- Arabië verklaren in een zondag te Tripo lis gepubliceerd communiqué, dat zij vol ledige gelijke standpunten innemen ten ien van de problemen der Arabische wereld. Zij hebben besloten het Alge- i volk krachtig te helpen in. zijn strijd voor onafhankelijkheid en het ver krijgen van een vreedzame en rechtvaar dige oplossing. Zij eisen de onvoorwaar delijke terugtrekking der Israëlische strijdkrachten uit Egypte en „stopzetting de Israëlische aanvallen op zijn Ara bisch buren". Beide vorsten zeggen voorts met instemming te hebben kennis geno men van het standpunt van president Eisenhower. De verhoging der indirecte belastin gen vindt men zonder doorberekening niet acceptabel, waarbij men zich tevens af vraagt of de dan volgende prijsverhoging wel in overeenstemming is met het prijs- stabilisatie-offer. Groothandel n de vennootschaps- de groothandel, wil deze z(jn bijdrage aan de nationale wel vaart blijven leveren, onaanvaardbaar. De verzwaring van deze belasting be tekent immers, dat het gedeelte van do winst, dat de financieringsmoeilijkheden moet oplossen, nog geringer wordt. Al dus het standpunt van het Verbond van de Nederlandse Groothandel ten aanzien van de bestedingsbeperking. Toen de groothandel zich indertijd achter het S.E.R.-advies inzake de be stedingsbeperking heeft gesteld, is ervan uitgegaan, dat ook de overheid haar be stedingen zou beperken in overeenstem ming met de ernst van de situatie. Maar nu blijkt de beperking van de bestedin gen van de overheid voor een belangrijk deel te zijn gezocht in verschuivingen van de overheidssector naar de particu liere sector. Daarom stelt het teleur, dat de bestedingsnota behalve een verhoging van vennootschapsbelasting ten behoeve van een nieuw landbouwbeleid, ook nog 50 miljoen uit hoofde van bestedings beperking van het bedrijfsleven vraagt door een verhoging van de vennootschaps belasting met twee punten (ZIE VERVOLG OP PAG. 5) Generaal Franco heeft, naar verluidt, gisteren zijn ministers ontslagen en hun medegedeeld, dat „een nieuwe periode" in de Spaanse politieke geschiedenis is aangebroken. De generaal heeft de mi nisters verzocht aan te blQven, tot een nieuwe regering zal zijn gevormd. Het aantal ministeries wordt, volgens betrouwbare bron, uitgebreid van zestien op achttien, door het instellen van minis teries van volksgezondheid en bouwnij verheid. Tot minister van buitenlands» zaken i6 reeds benoemd de Spaanse am bassadeur bij het Vaticaan Fernand Maria Ca6tiella, i6 professor in het internatio naal recht aan de universiteit te Madrid. Februaristaking herdacht Prinses Wilhelmina legde sierstuk Prinses Wilhelmina was een der velen, die vanochtend bij het monument van de dokwerker op het Jonas Daniel Meijer- plein te Amsterdam de februaristaking van 1941 hebben herdacht Vanuit haar auto, door het geopende portier, volgde zij de sobere plechtigheid met de ernstige woor- burgemeester Van Hall, de koor- 1 het mannenkoor en de decla matie van verzetspoëzie van Marie Hamel. Stram stonden de acht leden van het erepeleton van oud-B.S.'ers gekleed in blauwe overall, terzijde van het gedenk teken. Langzaam ontplooide zich de half stok gehesen vlag met het Amsterdamse wapen en het devies „Heldhaftig, vast beraden, barmhartig". De Prinses verliet haar auto en plaatste een sierstuk in de margriet met rood, wit en blauwe linten aan de voet van de dok werker, nadat burgemeester Van Hall een krans had gelegd namens het stadsbestuur. Vele bloemstukken volgden van voorma lige verzetsgroepen en andere organisaties. HET WEER IN EUROPA Bij Sharem el Sheikh ligt het Israëlisch fregat Miftach, wa kend over de nauwe doorgang naar de Golf van Akaba tussen Sinaï en het eiland Tiran R.K. blad in Egypte in beslag genomen In Kairo is het r.k, weekblad Le Rayon d'Egypte in beslag genomen, daar het ar tikelen bevatte over de discriminatie van erristenen in Egypte. Nog geen inkrimping Britse troepen in West-Duitsland De Sunday Express publiceerde gisteren het nog niet officieel bevestigde be richt, dat dc Britse regering haar voor nemen. dc strijdkrachten in West-Duits land met 30.000 man in te krimpen, een jaar zal uitstellen. „Het bfesluit is genomen onder zware druk van de Amerikanen." aldus de Ex- WEERBERICHT Later opklaringen Tot morgenavond ver wacht De Bilt: Aanvankelijk zwaar be wolkt met hoofdzakelijk in het zuidoosten van het land plaatselijk nog enige regen of motregen en hier en daar mist. Later enkele opklarin gen. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN. 26 februari: zon 7.35—18.16; maan 5.48— 15.21. Op 1 maart N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1