Ttieuwe £eiJtsd)c (tfimranl c Minister Mansholt dient een omvangrijk programma in binnenkort een wijziging van de pachtprijzen op komst Sukarno wil de oppositie gaan uitschakelen Mishandeling is bewezen, maar niet strafbaar Israël zal sancties van Ver. Naties trotseren Hongaarse delegatie niet erkend in Ver. Naties 2.2 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10889 Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantvastichhgbrbleoen "mjjnhert la Ujljenspaet Legendarische carrière van landbouwerszoon ZIE PAGIIVA 5 Gezonde landbouwstructuur (WEE FORSE LIJNEN heeft de minister van landbouw, dr. S. L. Mansholt, getrokken in zijn met spanning verwachte memorie van ant- rd aan de Tweede Kamer over zijn begroting: hij heeft een uitvoerige motivering gegeven van de reeds in de „bestedingsnota" aangekondigde maatregelen, maar bovendien heeft hij een beleid op lange termijn uitge stippeld, dat tot doel heeft de landbouw een gezondere structuur te geven dan tot nu het geval is. De minister stelt zich dan ook voor „in de huidige regeringsperiode voor het gehele complex van vraagstukken voorstellen te doen, hetgeen een omvangrijke arbeid op wetgevend terrein zal vergen. Voor de uitwerking van dit beleid zal de medewerking noodzakelijk zijn het georganiseerde bedrijfsleven." Grondpeiler van alle beleid blijft echter het prijsgarantiesysteem, daar middel is om een redelijk in- te verzekeren aan de werkers andbouw. Dit garantiebeleid ter de vaste wil onaangetast laten om de produktiviteit te verhogen. „Het beleid moet waarbor gen inhouden dat de omstandigheden worden -geschapen voor een zo pro- duktief mogelijke bijdrage van de landbouw in het nationale inkomen." De maatregelen op korte termijn zijn I voor een groot deel bekend. Een glo bale opsomming volgt hieronder: voorgelegd betreffende een herziening de pachten. Deze zullen worden op getrokken aan de reeds in de bestedings nota aangegeven hogere eigenaarslasten Bij de berekening van de eigenaars- lasten voor wat betreft het gebouwen- bezit zal worden uitgegaan van de alge mene vervangingswaarde en dus niet van de specifieke vervangingswaarde. Het rentepercentage hiervoor is vastgesteld op33/S. Bij de afschrijving zal worden uit gegaan van een systeem van progriessief dalende annuiteiten. 9 De minimum grondrente is voor de zandgronden vastgesteld op f 30, voor de weidegebieden en de veenkoloniën op oor de zeekleigebieden' op f 70. J In de kostprijsberekeningen zal reke- ning worden gehouden met een ver hoging van de lasten voor weide- en ge mengde bedrijven van pl.m. f 40 per ha voor de akkerbouw van f 20 per ha en voor de veenkoloniën van f 10 per ha. C Over de geblokkeerde gelden zal op 1 januari 1959 een beslissing genomen worden, die afhankelijk zal zijn van de monetaire situatie op dat tijdstip. Het is niet zeker dat dan alle bedragen ineens zullen vrijkomen: een temporisering is mogelijk. ling worden opgesteld die ongeveer gelijk zal zijn aan de regeling van 1954, toen eveneens tal van bedrijven overlast hadden van het water. LaLndbouwers die tweemaal achtereen zijn getroffen, zullen wellicht ontheffing krijgen van de nog op hen drukkende lasten van 1954. H De bestedingsbeperking zal oorzaak zijn dat de herverkaveling van de Zeeuwse gebieden tijdelijk in langzamer tempo zal worden uitgevoerd. 0 De prijsstijging die reeds in de „be stedingsnota" zijn aangekondigd (melk: cents per liter, suiker: VA cent per kg: brood: 0.4 cent per brood), zullen de kos ten van levensonderhoud met omstreeks 2 punten doen stijgen. Er is nog geen be slissing genomen over de vraag of men de melkprijs per 1 juli met het volle be drag van 10 cent zal verhogen of dat men de prijs zal doen stijgen in drie etappes. Hoe precies de verhoging van de brood prijs zal worden gerealiseerd, is nog niet bekend. De maatregelen op lange termijn die de landbouwstructuur moeten verbeteren, zijn als volgt samen te vatten: 1 Het reeds in de „bestedingsriota" aan gekondigde streven om de te kleine be drijven te doen opheffen, mag nooit zo worden uitgelegd, dat alle bedrijven be neden een bepaald grondoppervlak zul len moeten verdwijnen. Gezocht zal worden naar het aanleggen van objec tieve maatstaven, die rekening zullen houden met het bedrijfstype, de aard van de bedrijfsvoering en de rationali- satiemogelijkheden. om het ontstaan van de kleine bc ving langs de weg van vererving t O In de komende vier jaren zal er ernstig naar gestreefd worden de kleine maar voor de boer belangrijke weggetjes te verbeteren en dit landbouwwegennet zoveel als nodig is uit te breiden. A Er komt een ontwerp van wet tot be- vordering van de elektrificatie van on rendabele gebieden. C Ernstige aandacht zal worden geschon- ken aan de verbetering van de water huishouding. Circa 47 pet der gronden in Nederland behoeven op dit punt betering. wijs, onderzoek en voorlichting. Grote Een uitdagende veer met een sluiertje van tule is het nieuwste bruidskapje, dat de Londense ontwerper Renee Pavy lanceert. Er werd bij gezegd, dat het ook als cocktailhoedje gedra gen mag worden. Jarring toch naar India-Pakistan De Veiligheidsraad heeft zich gisteren uitgesproken voor het zenden van zijn voorzitter, de Zweed Gunnar Jarring, naar India en Pakistan om rapport uit te brengen over het geschil inzake Kasj mir. Er waren geen tegenstemmers, de Sowjetunie onthield zich. Rusland had woensdag zijn veto uitge sproken over een soortgelijke resolutie, waarin echter tevens het zenden van een V.N.-sfrijdmacht te berde werd gebracht. Men verwacht, dat Jarring pas na de Indische verkiezingen, in maart, naar New Delhi zal reizen. Onbestuurde raket in V.S. neergestort Een raket van het type „Matador" van de Amerikaanse luchtmacht is gisteren tijdens de vlucht buiten controle geraakt en op eigen houtje verder gevlogen. Het projectiel, dat geen ontplofbare stoffen aan boord had, maar alleen instrumenten, is later in de Rocky Mountains neerge stort. WEGEN WORDEN STRAKS 40 TOT 50 PROCENT DUURDER Uitvoeringstempo zal veel lager worden Rijkswaterstaat heeft voor aanleg en verbetering van wegen in de laatste twee maanden van 1956 ongeveer 60 pet minder aanbesteed dan in de overeenkomstige maanden van 1955. De indruk is, dat de vergelijking tussen januari 1957 en januari 1956 nog veel ongunstiger zal blijken. Ook de lagere instanties hielden belangrijk minder aanbestedingen. Als deze noodtoe stand nog enkele maanden blijft voortdu ren, hetgeen te verwachten is, zullen de wegenbouwers straks, wanneer de aanbe stedingen loskomen, voor de noodzaak staan hun prijzen met wellicht 30 tot .40 pet te verhogen. Dit ten gevolge van de kapitale verliezen, die nu geleden worden. De Nederlandse Vereniging van Wegen- De toestand begint voor de wegenbou wers zeer ernstig te worden, aldus de K-N.A.C. De honderden arbeiders, thans bij de wegenbouwers en de toeleve ringsbedrijven ontslagen worden, moeten straks weer worden „teruggekocht", vreesd wordt, dat dit zal moeten gebeuren door op grote schaal zwarte lonen geven; de wegenbouw behoort thans nog tot de weinige bouwsectoren waarin zwar te lonen uitzondering zijn. Bij de vereniging van de wegenbouwers gaf men de K-N.A.C. nog te verstaan, dat het uitvoeringstempo van de werken straks ten gevolge van overbelasting lager zal liggen dan normaal. Werken, die half jaar worden uitgesteld, zullen doende mogelijk pas een jaar later gereed komen. aandacht zal worden besteed aan dt zgn. „ontvolking van het platteland" een uitdrukking die de minister voors hands nog niet wil aanvaarden. aan de vraag hoe de produktiviteit per werker is op te voeren. Dit aoht de mi nister op het ogenblik belangrijker dan de opvoering van de produktiviteit In internationaal verband bepleit de minister een nauw contact tussen d< Nederlandse en de Britse landbouw organisaties, opdat de landbouw nie worden uitgesloten van de plannen voor een vrij handelsgebied. (Ongecorrigeerd. Scheur van 50 meter Vittangi is toch weer vlot singen op het hoofd „De Leugenaar" vastgelopen, vlotgekomen. Het was verrassing voor velen, want het 60hip was eigenlijk al als verloren beschouwd. Doch de oude. beproefde methode van het volpompen van de olietanks met lucht aan de zijde waar het 6dhip slagzij maakte, heeft ook nu weer resultaat ge had. het 6dhip naar een gunstige plaats ge sleept voor het uitvoeren van de repara- De scheur in de bodem aan stuurboord was zeker vijftig meter lang geworden. Uit de romp klonken steeds klappen en knallen van klinknagels, die lossprongen en van ijzer, dat steeds verder scheurde. Men is vanmorgen begonnen met het lossen van de ruimen in het voorschip. De sleepboten Gele Zee en Kaldig in tandem gekoppeld met de Europa en de Van Woelderen, konden het schip, dat dwars op het vaarwater in de ebstroom ligt, in open water trekken.. Zodra het mogelijk is, zal het schip naar Vlissingeri worden gesleept. Prinses Beatrix is gisteren ge ïnstalleerd als beschermvrouwe van de Nederlandse federatie van landelijke rijverenigingen. De zesjarige Elisabeth van de Pol en de zevenjarige Arie van Bergen mochten haar orchidee- en aanbieden, maar geraakten zo onder de indruk van 't ogen blik, dat zij dit vergaten. De voorzitter van de federatie, de heer P. K. Kistemaker, redde de situatie, die vooral de vrolijk heid van de Prinses had opge wekt. Westerse democratie verworpen DE WESTERSE DEMOCRATIE past niet bij de Indonesische republiek," (heeft president Sukarno gisteravond gezegd in zijn met spanning 'afgewachte rede, die hij uitsprak in een streng bewaakt paleis. „Indonesië heeft een regeringssysteem nodig op nieuwe grondslagen. Dat hebben elf jaren van onstabiele regeringen, die faalden aan gezag, aangetoond". Daarom, zo meende president Sukarno moeten alle partijen (dus ook de communisten) in het kabinet vertegenwoordigd zodat elke oppositie uitgesloten is. kunnen wij een groep van zes millioen >en buitensluiten", zeide hij en v slechts één land en één volk als familie om de tafel. Hij wilde geen oppo sitie, die alleen maar oppositie zou zijn, broederlijke besprekingen. De opvatting van parlementaire oppo sitie", zo ontwikkelde Sukarno verder zijn plan ter rédding van de democratie Indonesië „druist in tégen de geest i het Indonesische volk". Zelf voorzitter Sukarno nodigde zijn volk uit de lopige grondwet, waarin de „geïmporteer de westerse democratie" is opgenomen, te herzien, en instemming te betuigen m zijn nieuwe plan. Dït houdt in de vorming van een nieu1 kabinet en de Instelling van een natie nale raad. Tot verrassing van velen kon digde Sukarno aan, dat hij zelf voorzittei worden van deze raad. Enige dager geleden waren er nog geruchten geweest, dat Sukarno er niet meer voor voelde dit te zgn. In de nationale raad, een lichaam dat WACHTMEESTER VOOR DE RECHTER In Breda is gisteren ontslag van rechtsvervolging gevraagd voor de wachtmeester der rijkspolitie H. L. M. uit Zevenbergen, die op 2 juli 1955 tijdens het optreden van een aantal dronken lieden, een van hen V. uit Dordrecht een klap met een gum mistok had gegeven om deze man tot de orde te roepen. Het slachtoffer zakte in elkaar en is later in het zie kenhuis in Dordrecht overleden. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, mr. Thijssen, dat hij geen bewijzen van mishandeling had kunnen vinden. Evenmin achtte hij het bewezen, dat licha melijk letsel de dood tot gevolg gehad zou hebben. Ten derde had hij geen bewijzen kunnen aantreffen voor een schulddelict, dkt de dood zou hebben veroorzaakt of lichamelijk letsel zou hebben kunnen toe brengen. Mr. Thijssen achtte mishandeling wel bewezen, maar M. niet strafbaar, omdat de beklaagde met een redelijk doel zich Dat de overledene een hersenbloeding had opgelopen hetgeen in de meeste ge tallen de dood tot gevolg heeft is pas geconstateerd in het ziekenhuis. Hij achtte de bloeding geen gevolg van de klap met de gummistok van de wachtmeester. Dr. Hulst had ook op de schedel geen enkele blessure kunnen ontdekken. tweede getuige, B. uit Rotterdam, had zich indertijd ook bij het gezelschap bevonden. Hij was evenwel nuchter ge weest en had ook niet deelgenomen aan het gevecht. Hij kwam tot de conclusie, dat hij op dezelfde wijze gehandeld zou heb ben. als de wachtmeester uit Zevenbergen had gedaan. Adjudant Vlaskamp gaf als derde ge tuige een zeer gunstig rapport over de verdachte. De verdediging was ln handen van mr. Toxopcus, die het, ondanks het requisitoir van de officier, nodig achtte, dat de recht bank zou komen tot een principieel vonnis. „Deze man", zo zei hij, „heeft in alle op zichten zijn plicht gedaan en correct ge handeld. Hjj heeft geen revolver getrok ken, maar heeft eerst met de vuist en later met de gummistok geslagen", aldus ir. Toxopeus. Uitspraak over veertien dagen. Duizend dochters van Griekse officie ren kregen uit het Fonds van de Ko ningin, door koningin Frederika op gericht tot hulp aan de jeugd, een bruidsschat Een dankbare moeder deed dan voet'pl voor koning Paul. die het geschenk overhandigde in de officiersclub te Athene. De koning koning tracht de enthousiaste vrouw te weerhouden hem de voeten te iet redelijke en toegestane middelen heeft srdedigd. Getuige dr. Hulst bleef bij zijn verkla ring, die hij indertijd ook heeft afgelegd, dat V. het slachtoffer is geworden van een longontsteking, die hij tijdens het verblijf in het ziekenhuis had gekregen. Troepen NIET terug Eban terug naar Amerika met nieuwe voorstellen TN EEN BEWOGEN zitting van het Israëlische parlement heeft premier David Ben Goeribn gisteravond gezegd, dat de regering onder de huidige omstandigheden niet bereid is tot terugtrekking van de troepen uit geheel Egypte. „Iedere poging tot discriminatie jegens Israël of tot het vellen van een onrechtvaardig oordeel, zal afstuiten op Ièraëls niet aflatende tegen stand." Langzaam en met nadruk sprekend wees de 70-jarige staatsman het dringend verzoek van de Amerikaanse president af, het verzoek van Eisen hower, die als mens een bijzondere indruk op hem maakt. Maar onmiddel lijk voegde Ben Goerion hieraan toe, dat Israël wil blijven onderhandelen om toch nog overeenstemming te bereiken. Daarom heeft hij Abba Eban, de Israëlische ambassadeur in Amerika, onmiddellijk met nieuwe voorstel len teruggezonden. Hersenbloeding Knesseth hield, werden de onderhande lingen achter de V.N.-schermen in New York voortgezet over de eventuele sanc ties, die tegen Israël genomen zouden worden. Vermoedelijk zal voor de Afro- Aziatische resolutie in de algemene ver gadering wel een tweederde meerderheid te vinden zijn, maar men vraagt zich af of de sancties wel effectief kunnen wor den toegepast gezien het te verwachten aantal onthoudingen en tegenstemmen. Het gevaar is overigens niet denkbeeldig, dat de kwestie van de sancties een nieuwe kloof zal doen ontstaan tussen de Ver enigde Staten en zijn westelijke bondge noten. Engeland. Frankrijk en Canada met name zijn gekant tegen het Aziatisch- Afrikaanse voorstel en erkennen Israëls recht op garanties. Brits voorstel Als commentaar op de rede van Eisen hower is officieel op het Engelse ministe rie van buitenlandse zaken gezegd, dat de Engelse regering van oordeel is, dat het terugtrekken van de Israëlische troepen gepaard moet gaan met garanties van de Verenigde Naties voor vrije doorvaart door de Golf van Akaba. Engeland heeft dan ook aan de Ame rikaanse regering twee gecombineerde re soluties voorgelegd, waarin èn het terug trekken van de troepen wordt geëist èn legering van de V.N.-troepen in het door Israël te verlaten gebied en garanties NU KADAR RESOLUTIES NEGEERT Tussentijds rapport over resolutie aangesloten by het voorstel van de i missie voor geloofsbrieven, om geen be sluit te nemen ten aanzien van de geloofs brieven der Hongaarse vertegenwoordi gers. De negen landen van het communis tische blok namen niet aan de stemming deel. Een land onthield zich van stem ming. In goedingelichte kringen verklaarde men, dat dit standpunt een uitstel is van een besluit over de status van de Hon gaarse delegatie. Het betekent niet-er- kenning, maar de Hongaarse afgevaar digden kunnen de V.N.-vergadering toch blijven bijwonen tot een definitief besluit ?al zijn genomen. Op de volgende algemene vergadering zulten mogelijk krachtlgej- maatregelen tegen de Hongaarse afgevaardigden den genomen, als de Hongaarse regering blijft weigeren de V.N.-resoluties inzake Hongarije na te komen. Speciale commissie De speciale commissie, die dé algemene vergadering heeft ingesteld voor onder zoek naar de gebeurtenis tijdens de op stand in Hongarije, heeft gisteren een tus sentijds verslag gepubliceerd, gebaseerd op getuigenissen van een aantal vooraan staande Hongaarse vluchtelingen. Ver schillende punten uit het rapport zullen nog nader worden onderzocht, wanneer de commissie na het sluiten van de alge mene vergadering naar Europa komt. Eenstemmig verklaarden de getuigen, lat het doel van de revolutie is geweest. ?en politiek stelsel, gebaseerd op natio- lale onafhankelijkheid. Het Hongaarse •olk wenst echter geen terugkeer naar d< vooroorlogse economische en sociale ver houdingen. De Hongaren verlangden ëei 'emocratisch meerpartijenstelsel me •rije, geheime verkiezingen en erkennmj van de rechten van de mens. worden verleend voor de vrije doorvaart door de Golf van Akaba en het Suezka- naal. Kritiek in Lagerhuis In het Lagerhuis Is gisteren schérpe kritiek zowel van conservatieve als La- bourzijde geleverd op de uitlating van Eisenhower, dat er geen andere keus was. dan het uitoefenen van druk op Israël. Aneurin Bevan nam het de Amerikaan se regering zeer kwalijk, dat zij niet eerst overleg had gepleegd met Engeland en haar andere bondgenoten. defensie Shinwell naast het kabinet komt te staan, zullen allé lagen van de Indonesische samen leving worden vertegenwoordigd. De vol gende groepen, organisaties en autoritei ten worden uitgenodigd in de raad zitting te nemen: vertegenwoordigers van de arbeiders en van de boeren, intellectuelen, „nationale ondernemers", protestanten, rooms-katholieken, islamitische schrift geleerden, vrouwenorganisaties, de „ge neratie van de eerste uren van de repu bliek", regionale vertegenwoordigers en stafchefs van het leger, vloot en lucht macht, het hoofd van de staatspolitie, de procureur-generaal en de belangrijkste ministers. De communisten Als het plan van Sukarno wordt aan vaard, zullen ook de communisten deel nemen aan de regering. De communisten bezetten thans 39 van de 260 zetels in het parlement en zijn in grootte de vierde fractie. De laatste dagen hebben de leiders van de godsdienstige partijen, zowel de mo hammedaanse als christelijke, laten we ten dat zij niets willen weten van deel neming van communisten aan een nieuw kabinet. Na de rede van Sukarno waren er ech ter aanwijzingen, dat de mohammedaanse partijen, die aan de regering deelnemen, de N.OE. en de P.S.I.I. nog geen defini tief standpunt hebben ingenomen. Hatta Dr. Mohammed Hatta was ook in het paleis aanwezig, toen Sukarno zijn rede hield. De president noemde zijn naam in het geheel niet. Een lid van de Masjoemi herhaalde gisteren echter de eis van zijn partij, dat Sukarno en Hatta moeten samenwer ken oyi een nieuwe ramp te voorkomen. Met één slag heeft Sukarno de commu nistische partij iets verschaft, waarnaar z\j acht jaren lang vruchteloos gestreeft heeft.... prestige, aldus seint Ass. Press uit Djakarta. Men heeft de indruk dat meer Indonesiërs naar Sukarno geluis terd hebben, dan ooit sinds 1945 het geval is geweest. Felle kritiek In antwoord op Sukarno's vraag „Kun nen wij voorbijzien aan de communisten, die dé steun van zes miljoen kiezers ge kregen hebben? antwoordt de Time6 of Indonesia: „Ja", wanneer de communis ten in de regering komen zail dit twee dracht tengevolge hebben. Waar kan er veiligheid zijn als vijf minuten na een kabinetszitting de ambassadeurs van Sowjet-Rualand en rood Ohina codetele grammen zenden naar hun kanselarijen hetgeen er besloten is in de minister raad? Sukarno's droom, dat de communis- eerst trouw zullen zijn aan Indonesië daarna aan andere landen, kan slechts waarheid worden als varkens vliegen en kippen zwemmen. Sukarno draagt oog kleppen. Zijn voorstellen zijn boordevol tegenstrijdigheden, zijn plan is een fiasco, aldus het blad. Nieuwe ziekte De mohammedaanse Abadi schrijft: Wij vragen de president om een geneesmiddel, om een nieuwe ziekte. Sukarno moet eerst de communisten vragen of hun ■r ligt bij Indonesië of bü een ander land. De onafhankelijke Indonesia Raya waar schuwt met een herinnering aan Tsjecho- slowakije, waar drie communisten in het kabinet kwamen en de macht in handen kregen. Het democratisch stelsel faalde niet, maar de mensen faalden. De nationalistische Suluh Indonesia en de communistische Harian Rakjat juichen Sukarno's rede toe. De laatste schrijft: De tijd zal nu leren of het mohamme daanse geloof dieper geworteld is in da assa, dan het nationalisme. De kosten van het levensonderhoud in de Verenigde Staten hebben in januari een w record peil bereikt. Men heeft thans 11,82 dollar nodig om te kopen, wat in het tijdperk 1947'49 tien dollar kostte. HET WEER IN EUROPA DAVID BEN GOERION onverzettelijk drukte zich scherp uit. Dat Engeland wordt beschuldigd fouten te hebben ge maakt in het Midden-Oosten, zei hij, is nog geen reden voor Engeland zich neer te leggen bij alle fouten, die Eisenhower begaat. V.N. ondergraaft basis In zijn rede in het parlement waar schuwde Ben Goerion. dat de V.N. hun eigen morele basis ondergraven, wan zij niet voor alle leden dezelfde n staven aanleggen. Zich rechtstreeks tot Amerika wendend zei de premier: „Wij blijven in het menselijk geweten geloven en doen een beroep op de Amerikaanse regering en alle vrienden van vrede er recht in de wereld ons te steunen en he volk van Israël te helpen zijn internatio nale rechten, soevereine gelijkheid, vrede en veiligheid te verkrijgen." Na gezegd te hébben dat Israël zich krachtig zou verzetten, wanneer dat no dig is. merkte Ben Goerion nog op: „Ik geloof dat wij in deze strijd niet alleen staan." De premier had drie uur met zijn kabinet vergaderd, voordat hij zijn rede uitsprak. Later op de dag werd weer een vergadering van het kabinet ge- ouden. Nog heden zal Eban van Jeruza lem naar Washington terugvliegen. dj CM •A ïi WEERBERICHT Droog «w Tot morgenavond verwacht 1 De Bilt: A Veranderlijke bewolking en droog weer. Zwakke tot ma- tige oostelijke wind- Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 23 februari: zon 7.42—18.10; maan .57—12.21. Op 1 maart N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1