36000 glUtBANO i PHILIPS I Voor advertenties: Telefoon 31441 LAAG in prijs HOOG in kwaliteit N/EUWS "^SLEUTELSTAD platenspelers en -wisselaars winkeldames op Ballerina's NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DONDERDAG 21 FEBRUARI 1951 \V&UfC>fa IKUV Biudingsavond B.B. Ter compensatie van alle avonden, die een B.B.-er doorbrengt buiten zijn huise lijke kring, hield men gisteravond voor een groot aantal B.B.-ers en hun echt genoten een bindingsavond in het wijkge- bouw Levendaal. De commandant van de O.R.D., de heer C. v. d. Kraan, heette allen welkom en wees op de belangrijke taak, die de B.B te vervullen heeft. Iedereen moet zich inspannen om steeds paraat te zijn maar, zoals de commandant zei, één ding moeten wij voor ogen houden n.l. dat we blijven hopen dat ons werk nooit in praktijk ge bracht moet worden. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de oefeningen steeds met veel animo werden uitgevoerd en hoopte dat men zou doorgaan met de ledenwerfactie. een zestal liederen ten gehore. Na de pauze trad de toneelgroep „Sempre Avanti" met het blijspel „Ome Koos liegl nooit" over het voetlicht. De heer S. W Hagedoorn, hoofd bescherming bevolking, sprak een slotwoord en dankte allen die medegeholpen hadden tot het welslagen van deze avond. Mr. dr. W. Hugenholtz treedt af In verband met drukke werkzaamheden zal mr. dr. W. Hugenholtz in de op 7 maart te houden jaarvergadering van de afdeling Leiden van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren aftreden als voorzitter van deze afdeling. Mr. dr. Hu genholtz, die, zoals bekend, ook zal af treden als voorzitter van de Wereldfede ratie, blijft voorzitter van de landelijke vereniging voor dierenbescherming. Voor rangs weg verdwijnt Nëaar wy vernemen, is het de bedoeling om de voorrangsweg Hoge Rijndijk. Lcvendaal, Korevaarstraat, Breestraat. Noordeinde en een gedeelte van de Haag- weg, met ingang van vrijdag 1 maar als zodanig op te heffen. Auto in Nieuwe Rijn Vanmorgen omstreeks kwart over 11 is een personenauto, die b ijde waterkant op de Nieuwe Rijn geparkeerd stond, het water ingereden. De chauffeur had zijn wagen niet voldoende op de remmen ge zet. Er was niemand in de wagen. Een takelwagen van een Leidse firma heeft de auto even later eruit gehaald. Vail trap gevallen Vanmorgen is de heer H. van der Vel den uit de Magdalena Moonsstraat num mer 40, van een trap in het stadhuis ge vallen. Hij brak zijn linker enkel en is naar het A.Z. overgebracht. Ned. Credietbank De kredietverlening door het Neder landse bankbedrijf is in 1956 weliswaar niet onbelangrijk gestegen, doch nog geenszins bovenmatig, aldus het jaarver slag der Nederlandse Credietbank. Wel kan men vragen of niet binnen het raam van de bestedingsbeperkingen het toe komstige tempo der kredietverlening eveneens enigermate geremd moet wor den. De drang naar krediet kan beter dan door discontoverhogingen worden teruggedrongen door grotere kieskeurig heid. Handhaving van ruime liquiditeit, welke de expansie van het kredietbedrjjf remt en de liquiditeit bfj het bedrijfs leven kan verkrappen met repercussies voor de bank, is niet zonder gevaar voor de rentabiliteit, doch men verwacht ook in 1957 een redelijk resultaat. De toevertrouwde gelden stegen 22 pet tot 13,4 min tegenover een niet onbe langrijke vermindering bij andere ban ken. Debiteuren namen 40 pot toe tot 43,6 min. De rente-opbrengst beliep 2,2 (v. j. 1,85) min, provisie ƒ2,34 (2,13) min. onkosten bedroegen 2,83 (2,46) min. waarna de winst 1,72 (1,52) min was, belasting ƒ695.000 (583.573), afschrijving New Yorkse beurs hoger De New Yorkse effectenbeurs sloot gis teren hoger bij rustige handel. Olies hadden een actieve omzet met hogere koersen. Toonaangevende fondsen boek ten winsten die tot 3 dollars opliepen De markt was £e gehele dag hoger, doch in het midden werden de aanvankelijke winsten van olies en staalwaarden lager, maar olies herstelden zich tegen het slot tot bijna het beste gesteund door een verklaring van de president van Stan dard Oil of New Jersey, dat de netto winsten over 1957 ongeveer 900 miljoen dollar zouden halen of 100 min meer dan over 1956. Het A.P. gemiddelde van 60 aandelen steeg 50 cents tot 172,60 dollars. Louis Schotting Te Amsterdam is de- ir dagen de bekende journalist Louis Schotting overleden. Hij is 86 jaar ge worden. 242.873 (186.845). Voorgesteld wordt iVz pet op aandelen A en ötë op B (v. j. idem, waarvan 4 pet in aandelen B) en 147.743 (150.000) reservering, waarna de ve ƒ1,55 min bedraagt bij ƒ7,6 min kapitaal. Garantieprijs aardappelen De garantieprijzen voor aardappelen zijn als volgt: maand februari f 5.55. maart f 5,65, april f 5,80 en mei f 5,95. Deze prij zen gelden veldgewas en zijn inclusief bewaarvergoeding. Bij aanbieding aan het AVA kan, indien zulks door het AVA wordt verlangd, voor sorteerkosten f 1,50 extra worden vergoed. Al deze prijzen gelden per 100 kg. Op de aardappelbeurs in Goes vertoon den de prijzen gisteren weer een dalende lijn. Voor een ras als Bintje 35 mm opw. binnenlandse sortering werd f 7.— tot f 7,25 per 100 kg betaald. De Meerlanders noteerden f 10.tot f 10.50. Dividend Westlandsclie Hypotheekbank Aan de aandeelhoudersvergadering der Westlandsche Hypotheekbank zal 32 pet dividend worden voorgesteld over de ver plichte storting (v. j. 30 pet), op oprich- tersbewijzen ƒ328,78 (304,75) uitkering. De reserves zullen met ƒ634.020 stijgen tot 18 miljoen. Veenkoloniale Bank 5,25 pet pandbrieven De Veenkoloniale Bank geeft voor miljoen 5¥« pet pandbrieven van fit en 500 series V en W uit tegen 100 f met jaarlijkse uitloting van 1/15 te r ginnen 1 maart 1959; versterkte afloss niet vóór 1 maart 1963 101 Vz pet ingaande 1 maart 1968 a 101 pet. In 1 ƒ6.9 miljoen leningen onder scheepsv band verstrekt en 3.68 min afgela waardoor totaal steeg tot 12,7 miljoe Winstcapaciteit sterk toegenomen. Geen invoerbeperking in Indonesië De Indonesische minister van e sche zaken Burhanuddin heeft de berich ten tegengesproken, dat Indonesië bepa kingen van de goedereninvoer overweep Deze deden de ronde nadat bekend wn geworden, dat de goudij en devlezenri ves bedenkelijk het oude minimum twintig procent waren gedaald. Philips platenspeler Type AG 2141 in koffer Type AG 2140 op voet Type AG 2004 voor inbouw Philips platenwisselaar Type AG 1003 AQ voor inbouw I Type AG 1103 f 11 O op voet I II mm m LOPEN 9 UUR PER DAG NU IN 4 MODELLEN en 3 PRIJSKLASSEN 3.95 4.50 4.95 BALLERINA: {^»,c wit zwart ribfluweel wit zwart gladfluweel met witte garnering met moderne Zebra Moccassin GEMAKKELIJK Alleen bij De schoenenzaak met de grootste keuze LEIDEN Haarlemmerstraat 96-100 Natuurlijk, guitoog, kijk jij maar eigenwijs de wereld in. Dat mag op jouw leeftijd. Brood? Blue Band? Je denkt er niet over na. Je eet maar lekker en je groeit maar. En als je je boter hammetjes oppeuzelt spreekt er niets dan te vredenheid uit de lettergreepjes die je brabbelt. Sinds je brood krijgt, eet je Blue Band. Je vaart er wèl bij, je smult ervan! U weet tocA wtumnt 'Saetd ztweeA fa'xex. eet ie? Voor Blue Band wordt een eigen, speciale bereidingswijze toege past. U weet, dat enige jaren geleden Blue Band zijn bijzonder lekkere smaak heeft gekregen. Die is sindsdien steeds verbeterd. Een bijzondere smaak, een exclusief recept: ziedaar Blue Band! Blue Band helpt U zorgen voor Uw gezin, ook in deze donkere, koude tijd van het jaar. Geen zon Geen verse, groene zomergroenten Zorg voor Blue Band, bij ieder maal, iedere dag. Een zomerrijkdom aan vitami nen maakt iedere hap van iedere boterham nog rijker, nog gezonder. STRALEND G EZON D GOED GEBOUWD

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6