Burgemeester B. H. Koomans hartelijk verwelkomd Koningin Wilhelminaschool Zaterdag korfbalinvasie in ..Flora"" te Rijnsburg Ook in deze tijd is er plaats voor barmhartigheid P. V. d. PLAS NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI 193 Rijnsburghet schoonste dorp ter wereld" Regen kon de pettige sfeer niet bederven TT PT DRUILERIGE WEER ten spijt heeft het bloemendorp Rijnsburg zijn nieuwe burgemeester gistermiddag feestelijk ontvangen. De leden van de Christelijke gymnastiekvereniging D.W.S. met de drumband en de verkennersgroep van de Rijnsburgse padvinders vormden een fleurige op tocht en tezamen met de talrijke vlaggen en de vrolijke muziek, van Wil- helmina gaven zij de intocht van de opvolger van de'heer Höweler een vriendelijk cachet. Zo verwelkomd, arriveerde burgemeester B. H. Koo mans met zijn gezin aan de gemeentegrens, waar een comité uit de bur gerij aanwezig was om de magistraat op een korte rijtoer door de gemeente te begeleiden. De regen bleef maar doorstromen, doch niemand trok er zich iets van aan. De muzikanten bliezen onverstoorbaar voort, wethouder T. Kralt schudde het burge meestersechtpaar hartelijk de hand en even later stapten Ellen van der Laan en Gerrit van de Gugten parmantig naar voren om mevrouw Kooman6 met een weelde van bloemen te verrassen. De klok In de stampvolle met bloemen opgevrolijkte raadzaal sloeg half drie toen -loco-burgemeester C. D. van der Vijver de buitengewone vergadering van de gemeenteraad met een krachtige hamer klop opende. Conform de wens van de nieuwe burgemeester 6telde de heer Van der Vijver voor de heer B. H. Kooman6 uit Uithuizermeeden tot ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen. Natuurlijk waren er geen be zwaren, waarop de twee oudste raads leden. de heren W. van Tilburg en K. Zandbergen, zich opmaakten om burge meester en mevrouw Koomans de ver gadering binnen te leiden. Band De voorlezing van het benoemingsbe sluit door gemeentesecretaris J. J. van Dijk werd gevolgd door de installatietoe- spraak van wethouder Van der Vijver. Deze heette het nieuwe hoofd van de ge meente met zijn gezin namens de bur gerij hartelijk welkom. „U heeft een vertrouwde omgeving verlaten voor een nieuwe en onbekende plaats en wij staan nog min of meer als vreemden tegenover elkaar. Wat ons ech ter bindt i6 de gezamenlijke opdracht om de belangen van de gemeente Rijnsburg naar ons beste vermogen te dienen", zo sprak de loco-burgemeester, die beklem toonde. dat dit zeker geen gemakkelijke taak is. Hij vestigde er in dit verband de aandaght op, dat deze tijd van wel vaar met een tekort aan middelen, de gemeentebestuurders voor lastige vraag stukken stelt. „Met het streven naar bestedingsbeper king heeft ook Rijnsburg wel degelijk te maken", zo vervolgde de heer Van der Vijver. „Tot 1956 was het financiële beeld van de gemeente zeer gunstig, doch de groei van de bevolking en het stijgende prijspeil hebben de situatie gewijzigd". Tussen een erehaag van pad vinders door en begeleid door wethouder T. Kralt begeeft het burgemeestersgezin zich naar het raadhuis. voor bejaarden, de plannen voor een naeuw raadhuis en de stichting van een kapel, waarin de stoffelijke resten van enkele Hollandse graven zouden kunnen worden geborgen. Ook de demping van de Vliet is een voornemen, dat verdere bestudering vergt. Bijzonder Burgemeester B. H. Koomans op het punt om zijn toespraak te houden. De loco- burgemeester somde ver der een aantal punten op, dat de bij zondere belangstelling van de heer Koomans verdient. Ais nummer één op de lijst staat het schrijnende tekort aan woonruimte samenhangend met de moeilijkheid bouwgrond te ver krijgen. De woningnood is in Rijns burg bijzonder hoog gestegen en met man en macht zal dan ook moeten worden gewerkt dit akelige probleem de wereld uït te helpen. De heer Van der Vijver vroeg eveneen aandacht voor de bouw van een tehuis Kerkstraat 21 Rijnsburg Gelegenheid tot inschrijving van leerlingen per 1 april a.s. wordt gegeven op dinsdag 26 februari, 's avonds van 89 uur aan de school. Het Hoofd der School, R. JAGERSMA Veertig achttallenondergebracht in alle klassennemen eraan deel De loco-burgemeester noemde Rijns burg, dat door vlijtige arbeid tot grote welvaart is gekomen, een heel bijzondere plaate, waarvan de inwoners behept zijn i met een sterk ontwikkeld gevoel voor onafhankelijkheid, dat het bestuur niet altijd even gemakkelijk maakt. De beste, eigenschappen van de bevolking zijn saamhorigheid, werklust en onderne mingsgeest. Als gevolg van deze eigen schappen worden prima produkten afge leverd, die. over de gehele wereld be kendheid" geniéten. In het slot van zijn rede merkte de eer Van der Vijver op, dat burgemeester i burgerij elkaar onbevangen tegemoet zuilen moeten treden om tot eendrach tige samenwerking te komen. Het vertrou wen is te vergelijken met een plant, die slechts langzaam groeit. De plant is er en aan ons dus de taak haar wasdom geven. Voorts 16 er één zekerheid, na- ;Jijk dat God onze wegen uitstippelt wanneer Hij u kracht en inzicht geeft, zult gij uw taak tot welzijn van allen kunnen verrichten". Aldus besloot de loco-burgemeester, waama hij de heer Koomans met de ambtsketen omhing en hem zo tot burgemeester van de gemeente Rijnsburg installeerde. Thuis De eerste woorden van de Wieuwe magistraat vormden een dankbetui ging aan God. „Het grootste deel van mijn 45 jaren heb ik in het noorden van het land gewoond, maar dit wil nog niet zeggen, dat mijn benoeming in het westen als een experiment kan worden gezien", zo vervolgde burge meester Koomans. „Mijn ouders ei grootouders woonden ook in Zuid- Holland en ik voel me hier dan ook volkomen thuis. Ik hoop een bijzon dere liefde voor Rijnsburg te krijgen en ik ben vast van plan de gemeente met mijn beste krachten te dienen on een waardig opvolger van oud burgemeester Höweler te worden." De burgemeester zegde toe voor al zijn gemeentenaren het allerbeste te zullen zoeken. Hij had bij zijn eerste kennis making reeds symptomen waargenomen, n de richting van een goede samen werking wijzen. Ook de hartelijkheid en spontaneïteit waarmee de bevolking hem had verwelkomd, deed hém het beste oor de toekomst hopen. „Met mUn hulsgenoten zal lk gaarne als een gewoon Rtynsburgs gezin te midden van de bevolking verkeren en tevens mijn best doen de schoon heid van het dorp aan te passen aan de schoonheid van ztyn produkten. Ik heb horen zeggen, dat R(jnsburg het schoonste dorp van de wereld is: of het waar is weet ik niet, maar wJJ kunnen er naar streven. In ieder ge- Door de gewaardeerde medewerking van het bestuur van bloemenveiling „Flora" te RtJnsburg werd het district Zuid-Holland- noord van de Chr. Korfbalbond in staat gesteld om als slot van het winterseizoen saterdag een groot micro-toernooi te or ganiseren. De belangstelling voor dit toer nooi is btj de clubs zeer groot en er moes ten enige achttallen worden afgewezen. Er komen niet minder dan 40 achttallen naar Rijnsburg, die zijn ondergebracht in alle klassen. In alle afdelingen wordt een halve competitie gespeeld. De afdelingen zijn niet even groot, waardoor ook de speeltijd verschilt. De 3e- en 4e-klas».;rs de junioren spelen wedstrijden van 1 maal 6 min., de 2e-klassers 2 maal 5 min. em de le klassers 2 maal minuten. De junioren starten om 2.30 uur en zijn uur uitgespeeld, daarna zijn de 3e- 4e-klassers tot 6.10 uur aan bod; de 2e- klassers spelen van 6.10 uur tot 9.- uu de le-klassers van 7.- tot 9.30 uur. De fi nale 2e klasse heeft plaats van 9.20-9.34 uur, de finale le-klasse van 9.35-9.49 Onder de le-klassers bevinden zich de hoofdklassers Ons Eiland en Pernix uit Leiden en V.E.S. (Den Haag). Voorts men achttallen deel van; A.S.S.O. Schip luiden. Fluks Noordwijk, T.O.P. Sassen- heim, Unitas Waddinxveen, Velocitas Lei derdorp. V.E.O Voorburg. Warmond ei Ijsvogels Den Haag. Het is te wensen, dat dit toernooi ii Rijnsburg de belangstelling van velen voor de mooie korfbalsport zal wekken. Er zul len. uitp.aard voornamelijk 's avonds vele goede wedstrijden te zien zijn. val vind ik een bloem uit Rijnsburt schoner dan een bloem uit Hollywood hoewel een combinatie van deze twee wellicht het fraaiste effect geeft, zo schertste burgemeester Koomans. Nadat hij nog de wens had geuir tot een nauw contact met de rijkspolitie be klemtoonde het nieuwe hoofd van de gemeente tenslotte een dienaar fe willen zijn van God, Nederland en Oranje, met welke woorden hij zijn ambt als burge meester van Rijnsburg aanvaardde. Vertrouwen Vervolgens spraken wethouder T. Kralt" en de fractie-voorzitters. De heer Kralt merkte in zijn geestige toespraak onder meer op, dat wanneer wij doen wat we kunnen, God zal doen wat wij niet kun nen. D^ heer H. de Mooy bracht het vertrouwen, dat de ar.-fractie in bur gemeester Koomans heeft, tot uitdruk king. De heer K. Zandbergen legde na- de c.h.-raadeleden de nadruk op de objectiviteit van de magistraat, het P.v.dA.-lid D. van der Mey vroeg aan dacht voor de bevordering van het cul turele leven en het sociale- en maat schappelijke werk en secretaris Van Dijk zegde namens het gemeentepersoneel alle mogelijke medewerking toe. De officiële raadzitting werd hierna geëindigd, men dronk een kopje thee. waarop de bijeenkomst meer een gemoe delijk karakter kreeg. Een hele rij van sprekers, die allen de beste wensen uit- passeerde de revue. Ome Daan Achtereenvolgens traden naar voren de heren D. van Egmond, die namens het té sprak en door burgemeester Koo- onder grote hilariteit meteen maar Ome Daan werd genoemd, de loco-bur gemeester van Uithuizermeeden, de heer J. van der Leest, oud-burgemeester P. N. Höweler, burgemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest namens de burgemeesters- kring Bollenstreek, ds. M. C. Groene- woud voor de plaatselijke predikanten. C. Versteegt namens de hoofden van de Rijnsburgse scholen, J. Koomans. de oud ste broer van de burgemeester namer familie, mr. Geertsema, burgemeester van Warfum voor de stichting Noord-Gronin- gen en de burgemeesterskring Hunzingo en een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur van Leusden. Burgemeester Koomans dankte voor d« goede woorden eii zegde nogmaals var zijn kant alle medewerking toe om tol een goede samenwerking te komen. Receptie Vertegenwoordigers van vrijwel al'le plaatselijke verenigingen togen 's avonds het raadhuis om kenniö te maken burgemeester Koomans en zijn ge- Velen lieten de kennismaking ge paard gaan met een bloemstuk. Ook par ticulieren uit alle lagen der bevolking gaven van hun belangstelling blijk. n het slot van de receptie marcheer de de muziekvereniging „Wilhelmina" de raadzaal binnen en gaf daar een serenade beste. De voorzitter van deze ver eniging, de heer W. Noteboom, sprak de we burgemeester toe en hoopte, dat de band tussen de eerste burger en de iekvereni-ging even sterk zal zijn al6 lussen „Wilhelmina" en oud-burge meester Höweler geweest is. De burge meester dankte met enkele hartelijke: woorden en merkte ondeugend op, dat de muzikanten na de mars in de regen wel opgedroogd, maar niet uitgedroogd bleken te zijn. Met het spelen van het Wilhelmus werd de receptie besloten. Men bleef daarna neer intieme kring nog enige tijd Katwijk aan Zee gebouw Abeelplein werd gehouden, bestond goede belangstelling. Ds. H. J. Teutscher te Rotterdam sprak over „Is er nog plaats voor barmhar tigheid?" Spr. vond het zeer begrijpelijk, dat deze vraag in het midden der Gemeente opkomt. In minder welvarende tijd wist men heel goed wat de diakonie te doen had. De armenzorg, ook wel bedeling genoemd, stond toen niet bij een ieder in een gunstig daglicht. Afgezien daarvan, had de diakonie een grote taak, daar de overheid de armenbedeling geheel over liet aan de kerken. Naast de armenzorg was er de zorg voor de bejaarden. Ds. Teutscher noemde het heel goedkoop, de werkwijze van de diakonie in het ver leden af te kraken. Een feit is, dat de kerkelijk» instanties kapitalen op tafel brachten om de armen en bejaarden te helpen. De diakonieën van nu hebben tot taak, de minder goed gebouwde te huizen voor bejaarden te verbeteren. Gezien de geweldige vlucht, die de ciale voorzieningen hebben gemaakt, kan men zich afvragen, of bet nog wel nodig is, inzamelingen te houden voor diakonale arbeid. Men moet, aldus spr., eraan den ken, dat „diakonie" een bijbels woord is. De vraag moet dan ook bevestigend wor den beantwoord. Een andere vraag is. op welke wijze barmhartigheid moet worden bewezen. Men moet dan uitgaan van de weten schap, dat er nu geheel andere noden zijn dan vroeger en dat daarom ook geheel andere wegen moeten worden bewandeld, willen we de wegen Gods tastbaar maken. We mogen, zo ver volgde ds. Teutscher, niet blijven stil staan bij de huisgenoten des gcloofs cn bij de eigen gemeente. De gehele we reld dient erbij betrokken le worden. Zo wijd als de zendingsroeping is, zo wijd is ook de roeping van de diakonie. Het woord diakonie dient gesaneerd te worden, zodat ting behoeft te slaken „Ik hoop. dat ik daarvoor bewaard mag blijven. Volgens ds. Teutscher zal de diakonale zorg zich voor een groot gedeelte dienen te richten op de bejaarden. Er moeten middelen ge vonden worden om hun eenzaamheid op te heffen en hun gevoel van maatschappe lijk overbodig te zijn, weg te werken. In een land met bijna een miljoen bejaarden ligt een enorme taak. De Kerk zal pio nierswerk moeten verrichten, en dat vei eist geweldige kapitalen. Een tweede grote taak voor de diakoni noemde spreker de gezinsverzorging. In Katwijk is men er reeds mee begoni Na de pauze bestond gelegenheid stellen van vragen. De vergadering stond onder leiding van de heer D. W. Gesink, voorzitter van het college van diakenen. Filmavond van de zakbijbelbond In Irene hield de Zakbijbelbond een filmavond. De bijeenkomst, die was ge organiseerd door de interkerkelijke jeugd commissie, stond onder leiding van de rayons correspondent van deze bond, de heer M. van den Berg Jr. Deze heette de aanwezigen welkom en zette uiteen wat de zakbijbelbond wil. Deze interkerkelijke oeweging Is reeds velen tot zegen ge weest. Over de arbeid van de bond ver telde spreker onder meer, hoe na de tweede wereldoorlog de. Amerikaanse af deling van de bo'nd in een grootse cam- pagnë 5 ihiljoen evangeliën van Johannes verspreidde iri Japan, Chftïa en Formosa. In de Mau Mau-gevangenis werd vorig jaar een dergelijke actie gevoerd. Er werden enkele prachtige kleuren- Dr. F.A. Nolle over de waarheid aan het ziekbed TN DE ORANJEZAAL van het Jeugdhuis kwam gisteravond de wijkge- meente Noord-West bijeen. Ds. P. Moerenhout opende de vergadering en heette de zeer vele aanwezigen welkom. De geneesheer-directeur van het Leidse diaconessenhuis, dr. F. A. Nolle, sprak over het onderwerp „De waarheid aan het ziekbed". Er is mij, aldus spr., wel eens gevraagd, te spreken over de leugen in de genees kunde. Dit is niets vreemds, want men bekijkt een dokter zeer kritisch en men verwijt hem. dat hij onwaarheid spreekt. De waarheid kan in de geneeskunde dik wijls ernstige gevolgen hebben. Spr. illustreerde dit op humoristische wijze Suggestie speelt in het leven een grote rol. Moderne mens Dr. Nolle schetste vervolgens het beeld van de moderne mens. Deze is leugen achtig geworden, wil het leven niet meer zien als een gestadig sterven en is ook bereid, het door techniek en cultuur verrijkte leven los te laten. Spr. vertelde iets over zijn praktijk-ervaringen bij het natuurvolk de Toradja's op Cele bes. Dat volk heeft een oerinstinct, dat de moderne mens. die allerlei dingen najaagt, :n enenmale mist Belangrijk is de vérhouding tussen arts patiënt; ook die tussen zielszorger i patiënt. Het is een zeer groot verlies, aldus vervolgde spr-, dat er veel intimiteit verloren Is gegaan in de omgang van arts films vertoond. Rev. A. W. Grimsey uit Engeland voerde daarna het woord. De heer E. Andriessen fungeerde als tolk. Gevonden voorwerpen Van 23 januari tot 20 februari zijn de volgende voorwerpen gevonden: Blauwe jongenspet, zwarte sjaal, rode wollen sjaal, paar kinderwantjes, bos sleutels aan ring, witte sjaal, doublé da meshorloge, halsketting. bruine hand schoen, bruine damessjaal, linker zwarte gebreide handschoen, bruin dameshoedje, paar kinderwanten, paar bruine glacé handschoenen, paar rolschaatsen, gri kindermutsje, zakmes, kinderportemi naie, blauwe jongenspet, dolkmes, ken tekenbord auto, bankbiljet van f 10, bank biljet van f 25 bruine portemonnaie, paar witte kinderbadschoentjes, oorbel met glimmende steen, bruine lederen porte monnaie, lorgnet in étui, wit gebreide das, poppenwagen met pop, bruine lederen herenportemonnaie, twee rijksdaalders en twee guldens, lasdraad, aantekenboekje, grijs kinderjasje, muntbiljet van f 2,50, grijs overhemd, paar rood-blauwe wan ten, zwarte linker dameshandschoen en kluwen haakgaren, lichtgroen kindertasje, lichtblauwe kinderwant, herdershond, bruine muts, loonzakje met inhoud, auto ped (blauw), bos sleutels, kinderschoentje, rood-plastic tasje, portemonnaie met in houd. zwart glacé dameshandschoenen, combinatietang, armbandhorloge, zwarte portemonnaie met inhoud, bruine dames handschoen, rode autoped, paar zwarte dames handschoenen, lipssleutel, gekleur de handschoen en hoofddoek, jongens fiets,, rode autoped, bruin lederen porte monnaie met inhoud, gele ballpoint, vul pen, sierspeld, rode autoped, rode auto ped, grijze wollen want, blauwe jongens- pet, rechter gymnastiekschoentje, bank biljet van f 10, zwart zadelkussen. Inlichtingen aan het politiebureau woensdag- en zaterdagmiddag tussen 2 Schaakclub Katwijk De uitslagen van de onderlinge wedetrij- »n van de schaakclub Katwijk zijn: Groep I; D. Hoek—E. H. van Galen 1—0; Berkhey sr.—C. Barnihoorn 01. Groep II: P. Bavelaar—C. Admiraal ^k. Groep III: D. HazebroekBos 1—0; C. HouwaartJ. van Galen jr. 01; J. van DuyvenbodeC. H. Lagemaat Vs Ouderavond In de Oranjezaal van heit Jeugdhuis wordt hedenavond om 8 uur een ouder avond gehouden van de C.J.M.V.-jongens- clubs. De heer J. Vink hoopt te spreken rest „De Christelijke opvoeding, th.uds"-. Hoog en laag water Vrijdag 22 februari: hoog water 9.05 en 21.42, laag water 4.31 en 17.04 Zojuist is de heer B. H. Koo mans tot burgemeester van de gemeente Rijnsburg geïnstal leerd. Loco-burgemeester C. D. van der Vijver drukt hem stevig de hand, terwijl mevrouw Koo mans toekijkt,. Foto N. van der Horst met zielszorger. We zijn worden, ook in de klinieken. Spr. besloot zijn betoog met te wijzen op de noodzaak, altijd er op voorbe reid te zijn. God te ontmoeten. Men daarmee niet wachten tot men ernstig Na de pauze werden nog enkele vragen beantwoord. Er volgde nog een onderlinge verloting, Ds. Moerenhout sprak een kort slotwoord. R1JNSBIRG C.B.T.B. vierde zijn jaarfeest In de zaal achter Avondrust heeft dc afdeling Rijnsburg van dc Christelijke boeren- en tuindersbond gisteravond haar feestelijke jaarvergadering gehouden. Voorzitter J. Heemskerk merkte in zijn openingswoord op, dat het afgelopen Jaar financieel niet ongunstig is geweest, on danks de minder goede gewassen, die een gevolg waren van de ongunstige weersomstandigheden. De glascultuur van groente en bloe men is heel goed geweest, de groente- prijzen waren uitstekend en de prijzen an de bloemen ongekend hoog. In zijn jaarverslag memoreerde secre taris W. Star de oprichting van de jon gerenafdeling van de C.B.T.B. De peen- teelt is in het afgelopen jaar het be langrijkst geweest. De vereniging telt tachtig leden. Penningmeester C. Krom hout meldde een batig saldo van 484,85 De heer J. Aantjes, secretaris van Holland-Brabant, sprak hierna over de taak, die de mensen tegenover elkaar hebben. Hij merkte op, dat de jeugd dc i van het gezin nodig heeft om een t te vinden in de veranderende we reld. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. van Tilburg en L. P. van Eg- mond herkozen. De voorlichtingsdienst --ertoonde ten slotte enkele films. Staatsmijnen leverden 7,5 min ton in 1956 De kolenproduktie van de Staatsmijnen over 1956 heeft, overeenkomstig de ver wachting. rond 7.5 miljoen ton bedragen. Hiermee werd het produktieniveau ten opzichte van het voorgaande iaar gehand- nefd. aldus deelt minister Zijlstra mee n de ^nemorie van antwoord aan de '?rste Kamer over de begroting van de taatsmijnen. De poeingen van de Staats- •ijnen om in Oostenrijk ongeveer 600 -Tchm-'de Hongaren ?an t<* trekken voor beid in de mijnen, hebben rond 170 ubeidskrachten opgeleverd. ALTIJD VERS GEBAKKEN VIS! VISHANDEL KATWIJK Ernstig beroep oj de ouders De baldadigheid onder de KatiH leugd tiert welig. De politie komt ij tekort. Ze doet dan ook beroep on de ouders om mee te helj schade, die zaterdagavond •d aangericht, wordt begroot op f$ werkelijkheid is het veel het ingooien van ruiten was aan één huis f 300. Ook bouwwerken d ten het vaak ontgelden. F,cn veldsra] iie op de bovenste stelling i aanbouw zijnd huis aan de BoploJ stond, werd op straat gegooid op tijdstip, dat er veel wandelaars Boulevard waren. Er moet paal i gesteld kunnen worden aan de baldat heid. Opvallend Is nog, dat de klachten binnenkomen als het wee der gunstig is. Indonesië wil verde nationaliseren tijd om van buitenlandse op Indonesn distributeurs van produkten over te si kelen, aldus de Indonesische minister fioo economische zaken, Burhanuddin. het ogenblik is deze in handen van vrei... de, voornamelijk Nederlandse firma'»® Markt- en vis9erijberichten LEIDEN. 20 februari'. Groenteveiling; ijvie 94—105, groene kool 8—32, kroten 15, Dokte kroten 35. boerenkool 40—48. rode 20. gele kool 14—19, spruiten A 1664 -58. selderie 10. v-!— KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 februa Groenteveiling: waspeen A 32—49, B 30- boercnkool 26—46. gele kool 16—19, g 9—25, rode kool 8—14, spruiten A 15—26. witlof A 27—36, B 20—29. kr< 2.20. B 1.10—1.30. prei 14—22, peterse RIJNSBURG. 20 februari. Gro waspeen A 28—41.50. B 24—34, uien 7- ten 16—25. boerenkool 36—41, groene k rode kool 7—16 7.50—12, selie 12—13, knolsel 1 februari. Groenti DELFT. 21 februari. Veemarkt 2 paarden. 3 runderen, 135 nuchter. 225 varkens. 464 biggen en 14 schapen. Pnj§,.v nuchtere kalveren 3244, biggen 4656, lo;. 70—110, drachtige zeugen 325—425, magere 5 kens per kg levend gewicht 1.80—1.90. Hu 38—1850, 12—1340; 183—1325 VLAARDINGEN, 21 februar ïalcn 2.52—3.20 i 250, 00—230, gr. tong 330—300, 275—260, kl. I 310—290, II 285-11 1 270—230; per 50 kg: tarbot II 11M IV 47, gr. schol 28—16, grm. 26—25, kim kl. I 43—20, II 27—16, schar 28—10, bc verfe baring 20.50—13, makreel 28—19, i vis 54—32, grm. 51^-40,"kim. 56—46, kl. I 57- II 52—45. wijting 26—11, gr. gul 31—27, 26—25, kl. 33—27, poontjes 22—20, kl. 17—15.50. wit 28—27; per 125 kg: koolvii 3050 I 49—40. I SlV 1JMLT1DEN. 21 februar trawler: IJM 1—17.900; 6960. 27—9800. 118—6790; kotters: KW 336»? 30—1950. 34—2140. 56—1930, IJM 7—2550, 1880, UK 53—2040, RO 29—620. IJMUIDEN. 20 februari. Prijzt heilbot 340—210. gr. tong 300—280, IV 71—44. t 25—20, kim. schar 35—12, kreel 30—16, kim. 56—38. kl. I 53—37, II 48—26. 11, gr. gul 26—23, midd. 26—22, kl. 27—21. haai 25. har -28. kl. I 40—36. II 32-! 13—8. verse haring 21—10, t 56—34. Nieuws van en voor Ter Aar Causerie over Canada voor a.r. leden Gisiteravond heeft de plaatselijke a.r. icsvereniging in het gymlokaal haar jaarvergadering gehouden. Voorzitter D. Kapteyn gaf een kort overzicht van de gebeurtenissen in Hongarije en Egypte. Ook de reorganisatie van de a.r. partij, erkiezlngen, de kabinetecrisis en de algemene ouderdomswet werden bespro ken. De secretaris merkte op, dat de ver eniging nu al zèstig jaar bestaat en thans 110 leden telt. Mejuffrouw D. van Eijk hield vervolgens een causerie over haar belevenissen In Canada. Dit land biedt grote mogelijkheden, wanneer flink wordt gepakt. Om een kerkdienst bij te ïen, moet vaak een grote afstand den afgelegd. Het leven verschilt stérk met dat in Nederland. Een zekere zor geloosheid is de Canadees niet vreemd. Bij de bestuursverkiezing waren de heer P. J. Pijper en mejuffrouw D. van Eijk niet herkiesbaar. In hun plaats werden mevrouw A. van Vliet—van Eijk 1 'de heer M. Heyns gekozen. Na de pauze gaf de heer M. Heyns een politiek jaaroverzicht. De voorzitter braoht dank aan de scheidende bestuurs leden. in het bijzonder mejuffrouw Van Eijk. die het eerste vrouwelijke bestuurs- d van de vereniging was. Arjos maakte een goede start Gisteravond is de Arjos gestart. Voor zitter H. Schouten jr. kon een flink aan tal jongelui verwelkomen, waarna de heei Polet een uiteenzetting van het be grip politiek gaf Politiek is geen eigen zaakje, maar een streven om onder de Groningen op de bres voor de paarden van Van G. L. Een Gronmg6 comité, onder ;chap van burgemeester J. Tuin. heeft •en onderhoud aangevraagd met de di rectie van Van Gend cn Loos. Men wil vamelijk bespreken in hoeverre er mo- le'ijkheden zijn de paarden die men uit de dienst wil nemen, voor Groningen te behouden. kruisbanier het landsbelang te diene Een prettige bespreking volgde. Na de pauze werd het doel van de k jos onder de loep genomen. Men schetó de Arjos als de onmisbare hamer 1 „timmerman kiesvereniging". In het bestuur werden gekozen F. P: let voorzitter en Iemke Koning, Schouten jr, Gré van Vliet en L. Ri« veld, leden. Het ledental is tot 25 geste gen. Primeur De eerte primeur van dot jaar is ea de groenteveiling aangevoerd. De kwt ker Herm. van Eijk braoht de eerste i sel aan. Deze eerste jonge groente gekocht door de groentehandelaar Hulseher te Alpen aan den Rijn 1.04 per kg. Grote winkelomzet in december De omzet In het midden- en kleinbi drijf heeft volgens het economisch Insti tuut voor de middenstand in det slechts een geringe terugslag ondervo» den van de hamsteraankopen in i ber. In het kruideniersbedrijf was de stij ging zelfs boven het maandelijkse ge middelde. Slagers profiteerden v stegen vleesprijzen, doch bij het bakkers bedrijf was ondanks hogere broodprijzen de stijging het geringst. Schoeisel onder vond wel een zekere terugslag. De drank- omzet nam töe onder invloed van derende accijnsverhoging. In vergelijking met december vorl| jaar, toen er twee verkoopdagen mett waren, stegen de omzetten met de vol gende percentages: Aardappelen, groen ten. fruit 8. brood 4. kruideniersware vlees 8, melk en zuivel 7, boeken 9, huis houdelijke artikelen 14, kantoorbehoeften meubelen 15. schoeisel 8, textiel 15. dranken 24, banket 7, tabak 5, drogisterij 6, kappers: heren 3, dames 5, parfume rieën 12. Vergeleken met de hamster- maand november, die twee verkoopda len meer doch een zaterdag minder tel le, waren de omzetwijzigingen in pro- :enten. kruideniers —1. bakkers +25. tardapoelen. groenten, fruit +10, melk m zuivel +6. slagers +9. textiel —25, ichoeisel 14.- boeken +-21, kantoorboek handel 29. huishoudelijke artikelen +11. eubelen +4. tabak +13. banket +45. anken J-74 '.appers: heren +14, dames -1-23, parfumerie +39. drogisterij +2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4