Jlicutne geihsctfe GTourant Investeringsbeperking voor de gemeenten fataal Jitgaven zijn geen gevolg van zucht tot groot doen Bestedingsnota voor land bouw onaanvaardbaar Trek nog heden troepen uit Egypte terug Dagboek van Anne Frank wordt ook verfilmd „Wij brachten welvaart in Nieuw-Guinea" Auto bij Beek en Donk te water: drie doden 1 15, ONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; f 2,35 per maand; f 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten f 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10888 CHRISTELIJK-NATION.4AL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantïflstlch U «bebleoen myn hert la Ugheaspoet Poolse visserij kan grote concurrent worden ZIE PAGINA 7 lE BURGEMEESTER VAN DEN HAAG, ml. H. A. M. T. Kolfschoten, acht het fataal voor de gemeenten, dat juist op dit moment een in- steringsbeperking moest worden aangekondigd. De heer Kolfschoten betoogde dit in de rede, waarmee hij vandaag in irecht als voorzitter de algemene vergadering van de Vereniging van sderlandse gemeenten heeft geopend. Spreker was tot deze conclusie ge- men, nadat hij had belicht hoe de taak van de gemeenten zich in de atste jaren steeds meer heeft verdiept en verbreed. Er is nu bij de ge- tenten, zo zei hij, een bewustwording, die heeft geleid tot het stimuleren zeer wenselijke uitvoering van vele taken, en een uit noodzaak ge- oeide behoefte tot optrekking van het verzorgingspeil van de kleinere [meenten: dit alles heeft tot gevolg een noodzakelijkerwijs sterke toe- raiing van de investeringen der gemeente. Mr. H. Kolfschoten waarschuwt Schier noodlottig noemde mr. Kolf- hoten het, dat juist op dit moment n investeringsbeperking moet wor st aangekondigd. En nog ernstiger het dat men meent in de gemeente- ke sector bij uitstek geschikte ob- voor bestedingsbeperking te aden. Immers de gemeentelijke uit- ven zijn niet het gevolg van een icht tot groot doen. maar van een aatschappelijke ontwikkeling, die wr ons allen en met name ook lor de centrale regering is voor- ereid en aangemoedigd. De gemeen- a zijn bereid mede te werken aan it beleid van de regering, doch wen- ai niet een onevenredig deel van de oodzakelijke beperkingen op haar zien afgewenteld, aldus mr. Kolf- :hoten. De burgemeester zei verder, da<t de ipitaalvoorziening van de gemeenten rote zorgen baart. Hoezeer de toezegging bedrag van minstens 400 miljoen dien voor de financiering van de wo- Ingbouw door de gezamenlijke levens- srzekeringsmaatschappijen tot verheu- temt een oplossing voor het pro- geeft dit nog bij lange na niet. Op regering wordt een beroep gedaan de organen steun te verlenen bij hun gingen tot het verkrijgen van kapitaal, door het beschikbaar stellen van serve van het gemeentefonds als fi- eringsmiddel, het vergroten van het 'meentelijk aandeel bij de beleggingen het pensioenfonds, het verstrekken voorschotten krachtens artikel 56 ter woningwet en het op ruimere schaal disconto nemen van gemeentelijk kre- teietpapier door de Nederlandsche Bank Met betrekking tot het rentegamma ïordt het onjuist geoordeeld de gemeen- ten in een ongunstige concurrentiepositie brengen ten opzichte van particuliere, (och zeker van semi-overheidsbedrijven. Spreker bepleitte voorts een spoedige itandkoming en inwerkingtreding nieuwe woningwet en de ruimtewc Waar schuiving Mr. Kolfschoten vond het gewenst, gemeenten met betrekking tot het vraagstuk „Het westen en overig Neder- zo spoedig mogelijk met de richting het regeringsbeleid worden bekend bemaakt, dat met de nauw bij deze zaak betrokken gemeenten overleg wordt ge pleegd en dat eventuele maatregelen 'eel mogelijk zuilen gaan in de richting i harmonische ontwikkeling het land door positieve maatregelen. Bij woningbouw, aldus mr. Kolfschoten, dient te worden gewaakt, dat zulks niet ten koste gaat van andere essentiële voor zieningen: er zou een achtersband ont staan en er zou een nieuw probleem froeien, dat de bestuurders even bittere verwijten zou bezorgen als zij thans vooi de woningnood te incasseren krijgen. Ge waarschuwd moet worden tegen het ge vaar dat de „afremming" leidt tot inmen ging in het beleid van lagere organen. Sprekende over het politievraag- stuk zei mr. Kolfschoten te vertrou wen dat bij de twee nieuwe bewinds lieden alsnog begrip zal worden ge vonden voor de twee belangrijkste desiderata der gemeenten: de erken ning van de burgemeester als plaat selijk hoofd van de politie en het mo gelijk maken van gemeentelijke re gionale samenwerking op dit gebied. zijn rede vestigde de heer Kolfschoten nogmaals de aandacht op de sterk in omvang toegenomen taak erkzaamheden der vereniging en steedde hjj in het bijzonder aandacht de toenemende internationale oriëntering der f mten. Groot tekort op handelsbalans De waarde van de Nederlandse invoer /er januari beliep volgens het centraal bureau voor de statistiek 1433 miljoen tegen 1119 min in december en 1153 min in januari 1956. De uitvoer bedroeg 986 (849 en 937) min, het invoerover- schot 447 (270 en 216) min, het dek kingspercentage 69 (76 en 81), zodat er zowel ten opzichte van december als van januari 1956 een grote achteruitgang is constateren. Malysjef overleden Ma-lysjef ,de geheiimziinnige patiënt in het Kremlin, is gisteravond na een ziek bed van een maand, overleden aan bloedziekte. Enkele weken geleden is de Westduiitse bloedspecialist prof. Hans Schuiten naar Moskou ontboden, or toen niet met name genoemde patiënt te behandelen. Malysjef was de eerste deskundige op het gebied van industriële techniek Rusland. Algemeen neemt men in het westen aan, dat hij de leiding had van de atoomproduktie. Hij ds 55 jaar geworden. Protest bij Kamerleden W erkclassificatie HE Cyrankiewicz weer premier van Polen In de openingsvergadering van de nieuwe Poolse „Scjm" (het parlement) heeft premier Cyrankiewicz formeel zjjn ontslag ingediend, om direct daarp. met sleehls één stem tegen te worden her kozen. Cyrankiewicz zal nu een nieuwe regering samenstellen. De Sejm, die voor het eerst in de Pool se geschiedenis het hoogste gezagsorgaan eal zijn, heeft een staatsraad gekozen, die opdrachten zal moeten aannemen (in plaats van ze te geven). Alle voorgestelde kandidaten voor de staatsraad zijn ge kozen. Onder hen bevindt zich Gomulka. de eerste secretaris van de Verenigde Arbeiders Partij. Wycech, een lid van de Verenigde Boeren Partij, is gekozen tot voorzitter van de rijksdag. Prins nu naar Mexico Prins Bernhard heeft woensdag de vliegtuigfabrieken van Fairchild te Ha- gerstown in Maryland bezichtigd. Dit be drijf zal aan het eind van dit jaar begin nen met de produktie van Fokker F 27 Friendshiprioestellen. Gisteravond heeft de Prins aan 'n diner aangezeten in de Nederlandse ambassade te Washington. Vandaag is hij Mexico vertrokken voor een week kanbie. in de hoek? (Van onze sociale redacteur) ET BESTUUR van bet Landbouw schap heeft gisteren in zijn openbare zitting ernstige kritiek ge uit op de bestedingsnota, die de re gering bij de Tweede Kamer heeft in gediend. Bijna algemeen was de te leurstelling over het ontbreken van elke mededeling in de nota over de werkklassificatie voor landarbeid, over het blokkeren van de gelden uit de verhoogde grondrente en over de te beperkt geachte verhoging van deze rente. Middags stelde het Landbouwschap in besloten vergadering een brief op, die .alle leden van de Tweede Kamér ge zonden werd. Hierin worden de bezwaren van het Landbouwschap tegen de rege ringsnota uiteengezet. De voorzitter van het landbouwschap De voorzitter van het Landbouwschap dentele karakter van de verhoging der landarbciderslonen; hier is geen princi piële uitspraak gedaan over het loonbe- leid voor de landarbeid. Over de relatie ve gelijkstelling van de landarbeider met de arbeiders in andere bedrijfstakken zwijgt de regeringsnota. Dit is des te vreemder omdat de andere landbouwpun- ten wel principieel aan de orde zijn ge steld, aldus de heer Louwcs. De heer P. Stokman voorzitter van de chr. landairbeidersbond, betreurde het. dat indertijd in de voorstellen aan de re gering de 3 pet. en 2 pot. loonsverhoging voor de landarbeiders zijn genoemd. Was dit niet het geval geweest, dan zou de regering thans gedwongen zijn geweest de algemene loonontwikkeling en de rela tieve gelijkstelling aan de orde te stellen. Nu werd evenwel gretig het voorstel van 3 pet. en 2 pet. aangegrepen. Voor de ver hoging van de landarbeidersionen is 25 miljoen uitgetrokken in de nota, maar het bedrag voor verhoging van de landarbei dersionen had van een heel andere orde van grootte moeten zijn. Het Landbouw schap heeft indertijd berekend, dat er 90 miljoen nodig zal zijn voor de doorvoe ring van de relatieve gelijkstelling in be loningen van de landarbeider en de ove rige arbeiders. Met de toegekende 25 mil joen valt in dit verband niets te doen. Iet woord werkclassificatde wordt zelfs de regeringsnota niet genoemd, aldus de heer C. J. van der Ploeg (ik.). Dit is gezegd grievend. De heer Van der Ploeg vroeg zich af, of met de compensatie van de 2 pet. huurverhoging voor de landerbieders nog wel rekening gehouden is en ook wilde hij weten tot welke datum de voorgestelde 5 pet. loons verhoging terugwerkende kracht heeft. Discriminerend Wat betreft de beloning van de boer en de arbeider meende deze preker dat er in tweeërlei zin sprake is van discriminatie. In de eerste plaats wordt de schijn ge wekt, dat het boereninkomen op en neer zal gaan met de algemene loonindex. Voor de landarbeiders zou dit zuur zijn. omdat deze bepaling niet voor hen geldt. De tweede vorm van discriminatie is ech ter, dat in de nota ook Is vastgelegd, dat bij verhoging van de landarbciderslonen het loon van de ondernemer-boer hetzelf de blijft, wat ten opzichte van de boer discriminerend werkt. Bijzonder scherp liet de heer J. Haver kamp (C.B.T.B.) zich uil De werkgevers moeten hier opkomen voor de werkclassi- ficatie, zo riep hij uit. Waarom wordt de werkclassificatie door de regering in een hoek gedrukt? Dit kunnen we als Land bouwschap werkolassificatie. De regeringsvoorstellen zijn zo onaanvaardbaar, aldus de heer Haverkamp, die hiermede ook zijn afkeu ring uitsprak over het regeringsvoorstel inzake de grondrente. De heer C. G. A. Mertens (voorzitter Ka-th. boeren- en tuindersbond) had geen goed woord voor de wijze waarop de re gering de gelden te zijner tijd wil de blokkeren. Deze gelden zullen namelijk niet besteed mogen worden voor-bedrijven die op den duur niet levensvatbaar zullen blijken. Deze bestedingsdwang die neer komt op een gedwongen sanering, noemde de heer Mertens onaanvaardbaar. Ir. C. S. Knottnerus voorzitter van de K.N.L.C., kon zich niet voorsttellen, dat het financieel technisch voor het land nu beslist nodig is om de bedragen waarmee de grondopbrengst wordt verhoogd, te blokkeren. Het gaat hier om oa. 50 min. iie voor bouw en verbetering van agrari- iche bedrijfsgebouwen besteed zou moe ten worden. Ir. Knottnerus vroeg zich af. of er voor die 50 mlijoen werkelijk ge;. ruimte is in de geldsfeer. Op een begro- van 6 miljard, waarbij wel tekorten van 450 mlijoen worden geslikt, kan 50 miljoen toch geen rol spelen. Hij vroeg van de regering iets of niets, maar geen bedenkelijke landbouwpolitieke maatregelen. Algemeen was voorts de kritiek op het terugbrengen van de rente voor bedrijfsgebouwen van 4 pet. op 3% pet. en het aanhouden van de alge mene vervangingswaarde, die slechts 2/3 uitmaakt van de werkelijke ver vangingswaarde. Tóch nog een sneeuwgezicht deze winter en wel in Eindho ven, waar een dikke sneeuw laag, die al spoedig veranderde i een modderige brij, de stra ten overdekte. Met sneeuw schoppen wist men de straten wel redelijk schoon, maar verre van droog te krijgen. 65.500 man minder Inkrimping Britse strijdkrachten Onafhankelijk van de beperkingen, waartoe minister Sandys reeds uit zui nigheidsoverwegingen besloot, zal Enge land zijn strijdkrachten ïn het komende belastingjaar met 65.500 man inkrimpen. Deze besnoeiing vormt een onderdeel van een regeringsplan, dat anderhalf jaar geleden werd afgekondigd, om de omvang van de Britse strijdkrachten tegen april 1958 tot 700.000 man te be- Britse huurwet wordt verzacht De commissie van overleg van het Britse lagerhuis heeft tegen het advies van de regering met 24 tegen 19 stemmen een amendement aangenomen, waardoor huizen, die na 7 november 1956 zijn ge kocht, uitgezonderd worden van de vrij lating der huren, zoals de nieuwe huur wet beoogt. De regering heeft hei wetsvoorstel eveneens gewijzigd, door de termijn van huuropzegging van zes tot vijftien maan den te verhogen. In deze periode zal de huur niet verhoogd kunnen worden. In Algerije Wasmerk verraadde terroristen De daders van de bomaanslagen in twee stadions in Algerije zijn gearresteerd. De politie had op een flard kleren, dat om een bom gewikkeld was geweest, een wasmerk gevonden. Alle wasserijen in Al giers werden uitgekamd en tenslotte vond men de naam van de klant. Echter zon der adres. Bij controle van de inwoners van de stad van deze naam kwam inder daad ook het wasnummer te voorschijn. De man werd gearresteerd en bekende spoedig, daarbij de namen van zijn mede plichtigen noemend. De bendeleider zelf, in wiens huis een voorraad munitie werd gevonden, was spoedig in arrest. Ook twee meisjes, van wie één een bom in haar kleren het sta dion zou hebben binnengesmokkeld, be horen tot de verdachten. EISENHOWER TOT BEN GOERION Toekomst Verenigde Naties en vrede staan op het spel PRESIDENT EISENHOWER heeft wederom een zeer dringend verzoek gericht tot premier David Ben Goerion van Israël om vandaag nog de Israëlische troepen uit de strook van Gaza en het gebied van de Golf van Akaba terug te trekken. De Israëlische regering zal echter aan de Amerikaanse oproep geen gehoor geven. Premier Ben Goerion zou dit tele fonisch hebben meegedeeld aan de minister van buitenlandse zaken, mevr. Meir, die te New York verblijft. I de regering doorvoering i de Het Amerikaanse echtpaar Hackett Goodrich, bekend door de bewerking van het „Dagboek van Anne Frank" tot het toneel stuk „Het Achterhuis", zal vanavond in Rot terdam de opvoering van dit stuk bijwonen. De heer en mevrouw Hackett doen dit evenals zij dit hebben gedaan en nog zullen doen in tal van Ame rikaanse en Europese steden om zich voor te bereiden op het schrijven van een scenario voor de film. die eveneens dit dag boek tot onderwerp heeft. Voor hun aankomst op Schiphol bestond grote belangstelling. Mevr. Hackett ver telde. dat de vader van Anne Frank, die vrijdag in ons land aankomt, erop staat, dat in de film, even als in het toneelstuk, de geest van „Het Dagboek" volkomen bewaard blijft. In Den Haag zullen de heer en mevrouw Hackett een bezoek brengen aan het mi nisterie van O., K. en W. in verband met hun voornemen zoals gemeld een studiebeurs van ongeveer f 20.000 aan te bieden ter nagedachtenis van Anne Frank Deze beurs, te verdelen over vijf jaar is bestemd voor één of meer Nederlandse De Aziatisch-Afrikaanse groep in de Verenigde Naties heeft het Amerikaanse voorstel aanvaard het debat in de alge- vergadering over Israël nogmaals 24 dus tot morgen, uit te stellen. Zoals bekend is, overwegen deze landen een resolutie in te dienen, waarin strafmaatre gelen tegen Israël worden gevraagd. Naar alle waarschijnlijkheid zal Amerika deze resolutie steunen. Dit viel op te maken uit de bespreking, die Eisenhower gisteren op het Witte Huis heeft gevoerd met de poli tieke leiders van de parlementsfracties- Geen andere keus Met het oog op de kritieke situatie in het Midden-Oosten heeft president Eisen- iver gisteravond een rede voor de radio televisie gehouden, waarin hjj met na druk verklaarde dat het fatale ogenblik nadert waarop de toekomst van de Ver enigde Naties en de vrede in het Midden- Oosten op het spel staan. Het is uiterst teleurstellend, dat Israël blijft weigeren zich terug te trekken, zei Eisenhower. Br blijft geen andere keus dan dat de Verenigde Naties druk oefenen op Israël. De Verenigde Naties mogen niet in gebreke blijven en kunnen geen mislukking accepteren. Deze erkenning van een mislukking zou >n slag betekenen voor het gezag en de ivloed van de Verenigde Naties in de „ereld en voor de hoop die de mensheid op de V.N. heeft gesteld." aldus Eisen hower. Maar." voegde hij eraan toe. „de Ver gde Naties mogen niet falen. Er be at gen andere keus dan druk op Israël te oefenen." Het Russische optreden in Hongarije aanhalend, zei de Amerikaanse president verder: „Het zou met recht een droevige dag zijn. als de Verenigde Staten ooit zou den menen dat zij Israël aan een zelfde soort morele druk moeten blootstellen als op Rusland wordt toegepast". Met nadruk zei Eisenhower nog, dat het recht van Israël op een nationaal bestaan en binnenlandse ontwikkeling geëerbie digd moet worden. Israël moet aannemen, dat Egypte de Israëlische scheepvaart in het Suezkanaal en de Golf van Akaba niet zal verhinderen, als de troepen terugge trokken zijn. Sancties tegen andere landen In het gesprek tussen president Eisen hower en de leiders van het Amerikaanse Congres zou de bekende sdhator Knowland een nntwerp-resolutie hebben voorgesteld, waarin landen, die weigeren V.N-resolu ties op te volgen, bedreigd worden met economische, diplomatieke en morele sancbies. De bedoeling van Knowland zijn in geval van sancties tegen Israël ook de weg te openen voor sancties tegen Rus land wegens de weigering de V.N.-resolu tie betreffende Hongarije na te komen. studenten of schrijvers, die dit geld vooi bepaalde doeleinden kunner gebruiikien. Op de foto ziet men het echtpaa Hackett bij de listig verborgen trap naai het Achterhuis op de Prinsengracht 263 te Amsterdam. Kerftabak duurder De kerftabakindustrie heeft gisferen bij de minister een verzoek ingediend om de prijs voor de kerftabak te mogen verhogen. Het ligt vooralsnog niet in de bedoeling een prijsverhoging voor 6iga- aan te vragen. Sukarno spreekt voor 900 man Ieder moet luisteren te land en ter zee President Sukarno zou vanavond het volk steun verzoeken voor zijn plan van geleide democratie, aldus seint A.P. uit Djakarta. (In verband met het grote tijdsverschil betekent dit dat de rede in Nederland in de loop van de middag bekend zou worden) Men verwachtte hedenmorgen dat hij ijn plan tot in bijzonderheden bekend ou maken en dat dit een raad van ad- 'ies zou omvatten, welke bevoegdheden groter zijn dan die van het kabinet. Het meest omstreden punt was of Sukarno de communisten in de raad en het kabinet opnemen. j zou zijn beide machtigste wapenen gebruiken, zijn redenaarstalent en zijn grote populariteit onder het volk. Er werd op aangedrongen, dat de sche pen op zee en de eigenaars van radio toestellen naar de rede zouden luisteren. Het ministerie van voorlichting zou in vele steden op de belangrijkste punten luidsprekers opstellen. De leiders van 28- politieke partijen waren uitgenodigd naar het paleis te komen om te luisteren. In het geheel zouden 900 politici, hoofd ambtenaren, officieren en vertegenwoor digers van organisaties op het paleis ko- Alle bioscopen te Djakarta werden gesloten. A.N.P. verneemt, dat ook Hatta aanwezig zou zijn. De communistische partij heeft bekend gemaakt, dat zij Su karno's plan ten volle steunt. Nieuwe razzia's Pasar Baroe, de drukste winkelstraat van Djakarta, was heden volkomen uitge storven, toen gehelmde soldaten met de bajonet op het geweer alle woonhuizen en winkels doorzochten. In deze wijk zijn de Indonesische en buitenlandse persbu reaus gevestigd. Een aantal personen, voornamelijk Chinezen, werd voor nader onderzoek aangehouden. Gouverneur Van Baal: Ontwaakte Papoea wil ontwikkeling WIJ hebben welvaart gebracht in de steden en die welvaart moet ook naar de dorpen", aldus de gou verneur van Nederlands Nieuw- Guinea, dr. J. van Baal, bij zijn aan komst in Nederland. „Vier jaar gele den ben ik begonnen met een werk plan, dat beoogde basis-faciliteiten te scheppen. Het zag er toen naar uit, dat alles in enkele jaren voor elkaajr zou zijn. Dit is mee- en tegengevallen. Het resultaat is nu beter dan de oor spronkelijke opzet. Hollandia en Manokwari zijn bezig prachtige ste den te worden met veel natuur schoon." Dr. Van Baal is naar Nederland geko- ,en om met de regering te spreken over het toekomstige beleid in Nicuw-Guinea. „Na afloop van de onderhandelingen moet een duidelijk beeld zijn ontstaan, wat in de toekomst moet worden gedaan", vertelde de gouverneur bij zijn aan komst op Schiphol, waar hij werd ver welkomd door de minister voor defensie, ir. C. Staf en de pas benoemde minister voor zaken overzee, mr. G. Ph. Helders. De activiteit, die wy in Nieuw-Guinea hebben ontplooid, heeft de Papoea wakker geschud en hem tot een mens gemaakt, die aldus de gouverneur een verrassende belangstelling heeft voor het leren van de Nederlandse taal, voor een goed huis en behoorlijke kleren, voor techniek en ont wikkeling." Volgens dr. Van Baal zijn de Papoea's mensen, die de gezondheidszorg waarderen, die er niet over denkei nieuw verworven voorrechten prijs te ge ven voor de staatkundige verwarring, die Indonesië biedt. Op 1 juli van het vorig j aantal Papoea's, dat in de werkte, 175.000. Zelfbestuur Op een vraag wanneer volgens de me ning van dr. Van Baal de bevolking rijp zou zijn voor zelfbestuur, antwoordde de gouverneur, dat hij over dit onderwerp Bij Beek en Donk in Noord-Brabant is gistermiddag een personenauto geslipt in het kanaal langs de weg gereden. Van de vier inzittenden zijn drie personen het leven gekomen, terwijl de laatste shock kreeg. Hij is opgenomen in het ziekenhuis in Helmond. De slachtoffers waren: mevrouw Pcters-Cremcrs en haar ouders. De heer Peters is de enig over levende. De 7-jarige Theo Rood uitHeerhugo- waard, die met een vriendje tussen twee geladen aanhangwagens was gekropen, kreeg de achterwielen over het hoofd en werd op slag gedood. Toen de 9-jarige J. van Diepen uit O 1- d e b r o e k gisteren naar school ging (per fiets) is hij onderweg gevallen en daarna door een juist passerende militaire auto gegrepen. Tijdens de medische behande ling is het ventje overleden. Op de Nieuw Bussumcrwcg te H u i het rijwielpad een fietser. Juist op dat ogenblik werd h(j ingehaald door autobus. J. W. viel en overleed onmid dellijk. Staking havenarbeiders in V.S. geheel ten einde De 45.000 stakende havenarbeiders in de Verenigde Staten hebben van de Inter nationale bond van havenarbeiders op dracht gekregen vanmorgen weer aa werk te gaan. Reeds eerder was de sta king officieel geëindigd, maar in enkele steden weigerden de arbeiders het werk pass :rde de 48-jarige J. W. gisteren op op t besprekingen wenst te voeren met mi nister Helders. Er zijn 12.000 Indonesiërs in Nieuw- Guinea, maar van enige activiteit van die zijde had dr. Van Baal niets bespeurd. Op Schiphol arriveerde gistermid dag de gouverneur van Nieuw- Guinea, dr. Van Baal, o.a. opge wacht door de ministers Staf en Helders. De gouverneur stond in de wachtkamer de pers te woord HET WEER IN EUROPA i! til Opklaringen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tus sen zuidwest en zuidoost Vannacht plaatselijk lichte vorst, morgenmiddag de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. (Opgemaakt om 11.15 uur). Zou en maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1