Bollenstreek bouwt lusthof Keulen m Politie ging de gangen van Reyn Varkevisser na Laatste opening in Bonlevari wordt dichtgebouwd NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 13 FEBRUARI 19; Kosten 120.000 Mark Het wordt heel iets anders dan men in Lisse gewend is TTOE ZAL het gaan met de Bloemlust-show die volgende week in Keulen Ai- -wordt gehouden?.Dèt is een vraag, die momenteel links en rechts in het bollenvak wordt gesteld en het is volkomen begrijpelijk, dat men met deze tentoonstelling nogal druk bezig is. Immers de beslissing van het Bloemlust-bestuur om met de tweede show naar Keulen te gaan, markeert een belangrijk tijdstip in de geschiedenis van deze tentoonstel ling. Men gaat volledig overstag: in plaats van de mensen naar de bloemen te halen, gaat het vak met zijn produkten nu naar de klanten toe. Daar in Keulen wordt volgende week de koers bepaald, die men in de toekomst zal gaan volgen. Wanneer deze show slaagt, dan staat het vrijwel vast, dat men volgend jaar met Bloemlust opnieuw over de grenzen zal gaan en wel liefst, zo verzekerde men ons van de zijde van het bestuur, naar een niet gecontu enteerd land als bijv. Zweden. De reden dat men deze show naar het buitenland brengt laat zich gemakkelijk vaststellen. In het verleden, toen men de Bloemlust-t-ntOonstellingen in de smalle houten „pijpenla" in Sassenheim hield, kwamen de kosten er gauw uit. Het was toen trouwens een zuivere vaktentoon stelling en van een sierlijk arrangement was geen sprake. Men exposeerde de tul pen, narcissen en de hyacinten op lange, houten tafels en daarmee uit. Aan be langstelling ontbrak het echter nooit en er werden daar veel zaken gedaan. Het houten tentoonstellingsgebouwtje, dat in het laatste oorlogsjaar in de noodkachel- tjes verdween, droeg dan ook de veelzeg gende naam vanMonte Carlo. Na de oorlog kreeg het tentoonstellings- bestuur onderdak in de gebouwen van de bloembollenveiling H.B.G. aan de Gracht- weg te Lisse en daar ging men gelijk ook meer aandacht aan het arrangement be steden. Dat bracht met zich mee. dat de kosten belangrijk stegen, en dat zou nu allemaal niet zo bijster veel gewicht in de schaal hebben gelegd, wanneer het be zoekersaantal maar groot genoeg was ge weest. De belangstelling was echter vrij klein. Men sloot om principiële redenen op zondag en daarmee miste men een be langrijk contingent bezoekers en telkens als de organisatoren na afloop balans op maakten, moest men tot de minder aan gename conclusie komen, dat er weer eens handen vol geld bij moesten. Men bracht het aantal tentoonstellingen terug van vier op drie en van drie op .wee, maar het blééf matig óók van de zijde der vak genoten en verleden jaar ging dan de kogel door de kerk: zo gaat het niet lan ger. oer aan de binnenkant nog eens bekleed -orden met viltpapier. Wat het ontwerp der tentoonstelling aangaat: het wordt heel iets anders dan in Lisse gewend was Men kon in de Bloe-mluethal werken met sierlijke slingerpaden en rustieke bruggetjes en klaterende watervallen. Het gedeelte van de Messe-hallen, waarover men de be- ichikking krijgt, ie om te beginnen al be- Vrije invoer Er waren eerst nog plannen om Bloem- lust-shows in onze grote steden te gaan houden, maar men besloot toen meteen maar buitenslands te gaan. Men liet het oog vallen op Duitsland, omdat Duitsland in enkele jaren tijds een der belangrijkste afnemers van bollen was geworden, ook al omdat de contingentering daar zó is. dat praktisch van vrije invoer kan worden gesproken. Na enig zoeken werd Keulen gekozen, waar men de beschikking kon krijgen over de Messe-hallen. Men moet zich dat overbrengen van een show naar het buitenland niet al te kinderachtig voorstellen. Van zeer betrouwbare zijde vernamen we. dat de show aan opbouw, zaalhuur e.d. het volwassen kapitaal van 120.000 mark vraagt en dan moet men natuur lijk nog maar afwachten hoeveel er weer terugkomt aan entree-gelden. Alleen aan zaalhuur is men 45.000 mark kwijt. Verder moest men van hier uit 50.000 graszoden naar Keulen transpor teren omdat men die in Duitsland niet in die hoeveelheden kon krijgen en verder moest men zelfs het hout voor de per gola's van hieruit sturen om nog maar niet te sprekei van de vele heesters en dergelijke, die de afgelopen week al uit Boskoop zijn verzonden. Wat men wel in Duitsland kon kopen was turfmolm en dat was maar goed ook, want men heeft niet minder dan duizend balen nodig. door de mazen van het net ONGETWIJFELD WEKT de naam van Reyn Varkevisser zekere gedach- tenassociaties bij onze lezers op, die variëren van reder en directeui een „Huys van Negotie" tot smokkelaar-en-gros. Wellicht dat ene of gene zich nog uit de beide artikelen, aan deze befaamde Katwijker gewijd (N.L.C. van 21 en 31 maart 1952), herinnert, hoe deze Reyn Varkevisser lerwille van zijn zaken bijzonder hartelijke relaties onderhield met de heer Christinat, een Zwitser in Franse dienst, die ,,als Commissionaer of factoor op de kust van Katwijk geëmployeerd (was), en stond in relatie met de Heren Dorrepaal en Varkevisser, welke d'intelligence met de opgemelde (=Franse) Ambassade hunne particuliere belangens niet uit 't oog ver- liesde In volle gang De opbouw ls nu reeds in volle gang. Men is er al enige weken bezig. Deze week zijn weer vakmensen naar Keulen vertrokken om de helpende hand te bie den. De bolbloemen staan nog in de kas sen en men heeft al weer kolderbérichten kunnen horen als zou het met de show in Keulen scheef gaan omdat alle voor deze show te broeien bolgewassen door het mooie weer veel te gauw in bloei zijn gekomen. We zijn eens wezen kijken bij enkele bedrijven waar de tulpen, de narcissen en de hyacinten in bloei worden ge trokken en daar moest men om al die verhalen alleen maar grinniken. We ren o.a. bij Ruigroks Broeiproevenbedrijf in Hillegom en daar zei men ons, dat mer banger is voor eventuele vorst dan vooi mooi weer. In de kassen staan de gewas sen er schitterend voor en een gedeelte heeft men er uit gehaald om op mogelijke dingen voorbereid te zijn. Een deel heeft men ook in het koelhuis te Hillegom gezet. De heer Ruigrok vertel de 'ons. dat alleen van dit bedrijf 1500 potten en kisten met bolgewassen Keulen zullen gaan. ongeveer de helft van het benodigde aantal Karavaan Vrijdag zal de eerste karavaan vrachtauto's met bolbloemen In de H.B.G. worden geladen- BU de grens zal men geen last hebben, daar het laden in de Bloemlusth&l te Lisse on der het keurend oog der douaniers gebeurt, die voor deze gelegenheid speciaal naar „bet hart van bollen land", zoals Lisse beet sedert de heer Van Drlel van Amstelveen stjn In trede ln de Bollenstreek deed. komen. Over het transport gesproken- lu Bloemlust-bestuur mag van geluk spre ken. dat de verenigde expediteurs heb ben aangeboden alle transporten geheel gratis te verzorgen, want dat betekent uiteraard een enorme kostenbesparing. De bloemen worden vervoerd ln «pedaal geïsoleerde wagens om te grote tempera tuurechommelingen te voorkomen. Het zijn vrachtauto'6 waarvan de carrosserie een dubbele wand heeft en bovendien zullen de wagens voor dit bloemenver- duidend groter dan de ruimte die men in Lisse had. De grootste show in Lisse was 2800 m2 en daar in Keulen zal men niet minder dan 9000 m2 met bolbloemen kun nen bezetten. Het gebouw heeft een merk waardige vorm, ongeveer die van een maansikkel. En deze uiteraard wat smalle hal (hij ie 32 meter breed) wordt in de volle lengte als het ware nog weer ln tweeën gedeeld door 80 betonnen pilaren van 1 meter breed. Het gebouw heeft wit gepleisterde wanden en alleen een strak, modern ontwerp was hier op zijn plaats Aan beide uiteinden komt een water partij, terwijl ln het centrum een vlot tuinhuis komt van 4 bij 4 meter. Verder zal men er diverse grote pergola's in laten verrijzen. Tulpen Op deze show zullen de tulpen domi neren, op de tweede plaats komen de naricissen (in hoofdzaak trompetten) en op de derde de hyacinten. De show wordt volgende week woensdagmiddag geopend óf door de Herr Oberbflrgermeister van Keulen of door de Oberinspektor van deze stad. De laatste is een zoon van pre sident Adenauer. Dinsdagmiddag vóór de opening wordt nog een grote pers conferentie gehouden, die geleid zal worden door de voorzitter van de groep exporteurs op Duitsland, de Jenever veroorzaakte muiterij Amsteldiep De moeilijkheden op het Nederlands' vrachtschip Amsteldiep dat ligging had in Vancouver blijken thans door beper king van het dagelijkse rantsoen sterkt drank te zijn ontstaan. Kapitein J. A Hammerstein heeft bekend gemaakt da» vier leden van de bemanning zijn ont slagen. omdat zij geen bevelen wilden op volgden en hem en zijn officieren met letsel bedreigden. Tijdens de reis naar Canada kreeg dt bemanning dagelijks twee rantsoenen sterke drank Doch na de aankomst In Vancouver stelde de kapitein vast, da> de matrozen ook uit andere bron sterke irank betrokken en daarom beperkte hi.1 iet scheepsrantsoen Toen hierdoor moei lijkheden ontstonden (er wtrd gemuit en gedreigd) haalde de kapitein de politie die een eind aan de moeilijkheden maakte heer V. d. Kolk uit Hillegom, terwijl jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden als voorzitter der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur en voorzitter van het Centraal Bloembol- lcncomité een inleiding zal houden. Al6 de belangstelling voor deze show i Duitsland zo groot ls als in de Bollen streek, dan wordt de tentoonstelling on getwijfeld een succes. Men kan op de gemeentehuizen in de Bollenstreek sterke verhalen vertellen over de aantallen pas poorten die worden aangevraagd i.v.m. deze Tentoonstelling. Merkwaardig, daar uitgerekend de Bollenstreekbewoners de laatste jaren weinig interesse hebben ge toond. Het 16 echter nog merkwaardiger te weten dat uitgerekend jui6t die lieden die in Li6se nooit een neus om de deur van het H.B.G.-gebouw aan de Grachtwég hebben gestoken nu wel de bloemen in Keulen gaan zien. Oud-Katwijk herleeft Maar de smokkelaar kroop steeds Bovendien was het opmerkelijk, hoe tijdew het bewind van koning Lodewijk Napoleon met name voor de tijd, dat Christinat „met de waakzaamheid op den Sluikhandel in qualiteit van Commis van Toezicht tot Katwijk belast" was Juist Katwijk de smokkelhandel welig tierde Evenzeer als dit in 1814 bekend was aan de directeur van politie A. Ampt in Den Haag, moet zulks ook al bekend zijn ge weest aan de politie-autoriteiten onder het Franse bewind. De gangen van de heer Varkevisser werden met argusogen gadegeslagen, en wie beschrijft de vreugde van de commis saris-generaal van politie te Rotterdam. ieer hem ter ore komt, dat Reyn Var kevisser één der aanstichters van de on geregeldheden te Katwijk tegen de con- icriptie zou zijn geweest! Hier kwam dan >indelijk een kans, om een man. die door lijn uitstekende relaties steeds door de nazen van het justitiële net wist heen te kruipen, aan te pakken. Meteen gaat er brief met een aanklacht naar Reyn Varkevisser, want de commissaris-gene raal ruikt wild! Een gladde jongen99 Edoch, wH zeiden niet te veel. toen we schreven, dat Reyn Varkevisser in die dopen woonachtig te Katwijk aan den Rpn. over uitstekende relaties beschikte. Boven- was h{j „een gladde Jongen", die zich wel tien keer zou bedenken, alvorens hij vijanden enip argument in handen geven. En tot de voormelde relaties behoorde kennelijk ook Katwijks burge ter, die met verontwaardiging op de aantijgingen van de commissaris-generaal reageert: „Het is met grote verbazing dat ik zo list van de heer Varkevisser (Rein), in- oner van deze gemeente, vernomen heb, at men hem ervan beschuldigd heeft hulp te hebben verleend aan de oproerige be weging, die de 21ste jl. hier heeft plaats „Staat mp toe, mijnheer, u mee te delen, hoe zijn gedrag was vanaf het eerste ogen blik. dat de Inschrijving (van de nieuwe lichting) is bekend gemaakt, en ik ben wel verzekerd dat gij na onderzoek overtuigd zult zijn, mijnheer, dat inplaats vai openbare orde te verstoren hij mjj op elke mogelijke wijze heeft bijgestaan om haar herstellen en te handhaven.'' „Ik verzeker u99 „Hij is een van de eersten, die zich heeft laten inschrijven op de morgen waarop de wanordelijkheden begonnen Ik heb hem doen oproepen en ik heb hem gevraagd met verscheidene andere zich bij mij te willen voegen teneinde de openbare rust te herstellen Hij is het. die zich als eerste heeft ter beschikking gesteld en mij geenszins verlaten heeft al vorens de orde hersteld was en ik heb hem naar huis begeleid. Enige tijd later, toen een kleine samenscholing zich bij herhaling vertoonde, heb ik me naar hem toe begeven en hem gevraagd mij te wil len terzijde staan, en ofschoon zijn vrouw op dat ogenblik zeer verschrikt was, heeft hij niet geaarzeld om mij zonder talmen te volgen; ten slotte, mijnheer, kan ik verzekeren, dat alle handelingen zijn be schikt overeenkomtlg mijn was om wanordelijkheden te voorkomen en te herstellen en te handhaven de open bare rust. „Indien getuigenissen van andere par ticuliere personen, die tegenwoordig ge weest zijn, en die hem goed kennen, nood zakelijk zullen zijn voor u, zal het mij aangenaam zijn deze u te bezorgen, wel verzekerd dat niemand, die getuige ge weest is van zijn handelingen, zal zelen 01 heden de eer heb u te zeggen." Na deze brief vernemen we niets meer over de klacht tegen Reyn Varkevisser; klaarblijkelijk riskeerde de commissaris- generaal toch liever geen proces! (de brief is gedateerd 1 mei 1813). De keizer gediend Men vraagt zich af, wat hel voor de kerkgaande gemeente in die dagen ge- moet zijn, dat telkens in de kerk gebouwen de loftrompet gesloken werd Napoleons min of meer ge slaagde krijgsverrichtingen en zijn ver jaardagen! Natuurlijk werden na afloop de kerkdiensten alle mogelijke publi- katies op niet-kerkelijk terrein in die dagen afgelezen, zoals we bij voorbeeld dr. H. J. Prakke's belang wekkend geschrift „Kerkgang om nieuws" (Assen, 1955). Als zodanig kon men der halve moeilijk mededelingen aangaande overwinningen der Fransen uit het gespro ken nieuwsbulletin weren 1 Maar de overheid ging verder; zij ver zocht speciale dankdiensten voor de kei zer! En dat men dit alles zonder meer slikte is alleen begrijpelijk, wanneer men Romein's uisie aanvaardt, dal aanvankelijk nagenoeg alles de keizer diende. Op 12 augustus 1812 ontvangen de Kat- wijkse dominees een schrijven van de aire van de volgende inhoud. „Aan de Heere Predikanten „Het is u WelEerw. bekend wij op aan staande zaterdag het Feest van zyne Majesteit den Keizer en Koning zullen gedenkwaar dige dag allezints plegtig en overeenkom- het belang derzelve te gedenken, ik U Weid. verzoeke om zaturriagmorgen 10 tot 11 uuren, op eene Godsdienstige wyze bij UwelEerw. Gemeente gebruike- lyk door gebeden, dankzeggingen en Ge paste lofgezangen aan dien dag plegtstatig te vieren." In 91 zwart Verder werd voor de viering van zo n Keizerlijke hoogtijdag door de adjunct- maire, I. H. Berckenkamp aan één en ander de nodige publiciteit gegeven, en gezorgd, dat de klok geluid zou worden en de vlag van de toren zou wapperen. Grappig is, wat de maire in zijn" briefje dienaangaande nog aan zijn adjunct schrijft: „UEd tevens inviterende-Zatur- dagmorgen ten half 10 uren op de madrie te komen, ten einde en corps na de kerk te gaan dan daar ik geen costuum heb, zoo dunkt mij tot beste te zijn wij in 't zwart of anders met een ronde hoed gingen Van het geheel der feestelijkheden wordt verslag uitgebracht aan de sousprefect; de controle werkte dus goed! Van tijd tot tijd werd het luiden der klokken herhaald, alle publieke en militaire ambtenaren begaven zich samen met de inwoners tei kerke, zowel in Katwijk aan den Rijn, ali in Katwijk aan Zee en Valkenburg, var de openbare gebouwen woei de keizer lijke vlag, en de maire besluit zijn rap portje met de mededeling, „dat wij het overige van den dag met gepaste vreug de hebben geëindigd" (16 aug. 1812). Kerk en Napoleon Op 23 mei 1813 moeten in de onderschei den kerken van het rijk „dankzeggingen worden opgezonden aan de God die de wapenen bestuurt, voor de roemrijke overwinningen die den Keizer en Koning op het veld van LUtzen behaald heeft". De volgende maand luidden de klokken alweer, woeien de vlaggen opnieuw v de publieke gebouwen en werden ■iankdtenslen gehouden voor de keiz datgene te bevestigen. wat ik lijke overwinning bij Om aan het feest van 's keizers ver jaardag 15 augustus in 1813 bijzon dere luister bij te zetten, vraagt de maire toestemming en gelden om comestibles te verstrekken aan de armen. Inderdaad slaagt hij in dit voornemen, cn in zijn rapport hierover meldt hij, dat de dag beëindigd werd met een „illumination généraleeen algemene verlichting! De laatste dankdiensten, waai van wij gewag gemaakt vonden, waren die welke op 26 september plaats vonden ter ere van de overwinning van Napoleon bij Dresden. Immers, de volgende slag was die, waarin van 15 tot 18 oktober bij Leipzig een nederlaag bereid werd aan de keizerlijke legers, waarna Napoleon moest terugvluchten naar de Rijn Dodelijk ongeluk. Gisteren ie op de rijksstraatweg Arnhem-Dieren bij de Steeg de Ellekomse industrieel J. J. Die- mendaal bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De heer Diemendaa) merkte een hem tegemoetkomende auto bus te laat op en werd daardoor gegrepen. Rechter-commissaris nonchalant Voor de arrondissementsrechtbank te j-Gravenhage Is een zeer opmerkelijk proces aanhangig Hef gaat over de aan sprakelijkheid van de staat der Nederlan- ien voor een aan de rechter-commissaris m een faillissement toegeschreven ver- In 1948 werd een faillissement uitge sproken In de failliete boedel bleker *een baten aanwezig te zijn. totdat er een ;rfenls van f 47.000 ln de boedel viel Dit had ten gevolge dat er zich nieuwe :rediteuren meldden en het tot 195? tuurde eer het faillissement afgewikkeld werd Toen bleek er geen cent meer over te zijn, want de curator had in 1950 en 1951 de gelden verduisterd Men verwijt au de rechter-commissaris. dat hij verre gaand nonchalant zou zijn geweest en al in in 1950 er van op de hoogte was. dat het geld in de boedel was gestort Desniettemin zou hij niet hebben aan gedrongen op uitkering en hebben toe gestaan. dat het geld op de privérekenlng van de curator bleef staan. De landsadvo caat jhr mr G W van der Does, ont kende. dat de rechter-commissaris op de hoogte was van het ln de boedel vallen van de erfenis en zeide. dat er geen reden was tot argwaan tegen de curator Hij achtte de zaak niet ontvankelijk daar alleen beslissingen van de rechter-com missaris door de rechtbank kunnen wor den getoetst en niet zijn beleid Ook al was de zaak ontvankelijk, dan nog zou de staat niet aansprakelijk zijn, zeide hij. De uitspraak is bepaald op 11 maart. „Algerijnse regering in ballingschap" Bevelhebbers van het Algerijnse „be vrijdingsleger" voeren besprekingen met Algerijnse politieke leiders in Syrië en Egypte over het vormen van een „vrije Algerijnse regering In ballingschap". De zetel zou gevestigd worden in Kairo of Damascus. Volgens de Syrische pers zal deze Al gerjjnse regering erkend worden door de Arabische landen en die, welke hebben deelgenomen aan de conferentie van Ban- VISSERIJGOLFJES Wat er dinsdag was Voor de markt van gisteren was aa IJmuidense afslag de trawler „Viking- bank" met 445 kisten vis, waarbij 170 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 40 gestripte wijting, 50 dichte wijting, 15 makreel, 20 haring. 10 diversen en 170 stuks stijve kabeljauwen. Twee kotters zorgden voor 1000 kg tong, 175 kisten schol en 40 stuks stijve kabeljauwen. Voor het buitenland De export nam dinsdag regels grote ka beljauw af voor f 90-f 116, kleine voor f 49-f 57, kisten grote kabeljauw voor f 92- f 108 en kleine voor f 102-f 98. koolvis maakte f 110, grote schelvis f 56- f 38 en grootmiddel f 40-f 44. Grote schol noteerde f 26-f 27, grootmiddel f 25-f 26, zetschol f 33-f 34. schol I f 30-f 34. De grootmiddel-tong voor export leverde op f 3.10-f 3.20, kleinmiddel f 3.30-f 3." I f 3.30-f 3.20 en tong 2 f 3-f 3.10. Het binnenland ln De binnenlandse handel kocht de klein middel schelvis voor f 38-f 42, pennen KATWIJK AAN ZEE n De ENIG overgebleven Boulevard. Is die naast Marina. Ook deze opening z verdwenen zijn. zal ver- informatiebi /oordat het badseizoen zal be- ;al dit bureau er staan. Er moet spoedig begonnen worden aan de opbouw. Zoals wellicht bekend wordt dit infor matiebureau een houten gebouw. We heb- enkele malen de benaming directie keet horen gebruiken. Maar dit is te weinig eer. De bedoeling is namelijk, om dit semi-permanente houten gebouw een zodanig aanzien te geven, dat het alles- Dansende majoor contra Nasser De „dansende majoor" Salah Salem oud-minister van voorlichting en Soe- danese aangelegenheden en bekend als een groot vriend Van Nasser, i6, naar hel Belgische persbureau Belga uit bevoegde bron verneemt, gearresteerd, wegens „po ging tot opstand tegen het bewind". Met hem zou zich in Kairo een aantal Egyptische burgers en officieren in hech tenis bevinden. Salem is tijdens de Brits-Franse actie bevelhebber geweest van het garnizoen te Suez en zou in die tijd plannen hebben beraamd voor een opstand. f 40-f 42 en braadschelvis voor f 38-f 42. Wijting haalde f 36-f 42, grote gul f 49-f 44. middel f 42, torgullen f 35, leng f 92, zwar te koolvis f 88-f 74, grote gullemaat f 30- f 31 en kleine f 30. De grote tong voor het binnenland maakte per kg f 3.30, schol 2 f 27-f 30 en schol 3 f 16-f 25. Voor vandaag Vóór de markt van heden wol-den ver wacht de „Vios" met 550 kisten waarvan 150 schelvis, de „Elie" met 400 kisten, waarbij 120 schelvis en verder 100 stuks stijve kabeljauwen, de „Curagao" met nog onbekende vangst, echter meest dichte ra dio, de „Nestor" en de „Deining". zins past op de Boulevard. Uiteindeivj moet op het open terrein op de fotol veelbesproken gehoorzaal worden j bouwd. Zodra het desbetreffende plan Z( ver is. dat het gerealiseerd kan wortfmÊ zal V.V.V. een andere plaats krijgen, jvan de foto rechts Marina. Iian Foto D. Krllk v Mannenkoor Jubila heeft groots plan Het Chr mannenkoor Jubilate staat eke ln het middelpunt van de belangstell t 1 en voortdurend breidt dit koor zich hn Het telt nu al 60 leden Op de leden» gadering. die gisteren werd gehoiK werd een en ander medegedeeld over op handen zijnde muzikale gebeurtenis^ Op 21 maart zal in de Nieuwe Kerk i e' grootse zangavond worden gehoud en waaraan zeven mannenkoren zullen m opi werken. Behalve Jubilate zullen koren 'Br TJmuiden, Aalsmeer. Amsterdam, H» lem, Sassenheim en Wassenaar zing Ieder koor zal daar onder leiding van i eigen dirigent staan, terwijl het laif nummer gemeenschappelijk zal wor gezongen onder leiding van de dirig van Jubilate, de heer Bernard Verba Verwacht mag worden, dat het orgel worden bespeeld door Meindert Bod i Een dergelijke zangavond wordt in de Bavokerk te Haarlem gehouden omstrs i half mei en omstreeks half juni in Concertgebouw te Amsterdam. Deze a» den beloven wel iets bijzonders te den. In de vergadering werden in bestuur herkozen de heren L. Guijt, W van Rijn en C. van der Plas, terwijl de plaats van de secretaris, de heer Dubbelaar. die deze functie in verbr met zeer drukke werkzaamheden de, werd gekozen de heer T. Guijt Geref. Gemeente Morgenavond om half acht spreel het kerkgebouw van de Gereformt Gemeente ds. Bel van Krabbendijke Donderdag 14 februari: hoog water en 15.09. laag water 10.56 en 23.21.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4