)r ie geslachten De Jong bouwen een Australische toekomst dj. L. Questroo ter aarde op Rhijnhof besteld K. en O.-film niet belangrijk maar wel amusant ITERT y Revolutionaire verandering in de natuurkunde Haasfs Toneel in Doelenkazerne met Sevilla's barbier Beschouwingen over regering van AmenhotepIII LEIDSCHE COURANT Leidenaars als emigranten jken teer Huis, technisch bedrijf en auto opgenomen in de plannen (Van onze correspondent in Australië, Leo 't Hart.) X)EN DE 65-jarige heer H. de Jong uit Leiden in Australië arriveerde, iren er met hem, zijn dochter en zijn kleinkinderen drie geslachten ider- geen. „Je kunt maar het beste bij elkaar zijn", was het standpunt van het jofd der De Jong-familie. Ook hij be. eden. De heer A. de Jong uit de Herman ffterstraat in Leiden, was fraiser van heil n beroep. „Het moet raar gaan wil er Australië voor mij geen werk zijn", was oordeel. En het ging niet raar. want had nog maar nauwelijks voet aan wal iet, of hij had een baan. In een groot zaljdrijf waar landbouw- en andere werk- •rvaardigd. De fabriek dichtbij de stad Paramatta, op plm. km. afstand van Sydney. „Ik verdien hier al meer dan me ooit Holland gelukt is", betoogt de heer Jong en hij iaat er meteen op volgen: in Australië nog goede mogelijk- geren hebben een vrij langdurige leertijd door te maken, alvorens zij zich, „vak man" mogen noemen en ais zodanig den erkend door de vakbonden. Doch de heer De Jong met zijn ervaring en di ploma's had daar geen moeilijkheden mee Het enige bezwaar betrof de huis vesting, want het leven in een kamp valt niet zo mee. „Daar komen we ook wel weer door," aldus de optimistische beschou wing van mevr. De Jong-v. d. Water, die overigens deze kamptijd wel de hardste van heel het emigreren vond. "Hen". Nu ja, het ging wel even moel- met dat taalprobleem. Toen hij zich melden op de fabriek, was het een toer voor hem om zich verstaanbaar maken, want het beetje Engels dat hij th eigen had gemaakt, was lang niet •reikend. De baas had het moeilijk met idelijk te maken wat van hem ver- :bt werd. „Wacht maar een dag, dan die andere Hollander hier weer terug", hij, want er werkte een land- •t op dat bedrijf, die dus als tolk fungeren. Die landgenoot hielp toen datf heer De Jong door de eerste moeilijk- de taal heen. Doch zijn werk intussen door. Optimistisch LTechnisch mogen ze er hier best zijn", •lus concludeert de heer De Jong. De •or-lkopleiding is goed geregeld en de jon- Over de verdiensten heeft zij evenmin klachten. „Ziet u, we hadden het in Holland slechts matig; het viel niet mee om de eindjes aan elkaar te krijgen; hier kunnen we er behoorlijk royaal van leven, vooral wanneer je eenmaal in je eigen huis zit", merkt de heer De Jong op. In de tuintjes Een ander lid van de familie, mevr. J. de Keyzerde Jong, bevond zich reeds in Australië, toen de twee andere „ge slachten" hier arriveerden. Zij konden veel gereed maken voor de aankomst van de familieleden. De heer De Keyzer, die machine-bankwerker van beroep is, had echter nog geen kans gekregen achter de bank te komen, om welke reden hij zich was gaan bezig houden met het onderhou den van tuintjes, hetgeen nog niet zo kwaad uitpakte. „Je vindt hier al gauw een uitweg", het standpunt van de heer De Keyzer hij heeft gelijk. Want het zal niet bij de tuintjes blijven, daarvoor heeft andere familie-plannen. Idealen Met zoveel technische kennis ligt het in de bedoeling om een technisch bedrijf te gaan stichten in de toekomst. „Daar zal nog wel een tijdje overheen gaan", meent de heer De Jong, „doch mens kan hier z'n idealen verwe; lijken". In die idealen is ook begrepen het bouwen van een eigen woning, toe eveneens alle familiekrachten gebun deld zullen worden. „Het is dat we kamperen gewend waren, daardoor konden we gemak kelijker het kampleven doorstaan," aldus mevr. De Jong, „hoewel kampe ren op de Veluwe nog wel Iets anders Is dan hier tussen die honderden im migranten van alle landen!" Die kamptijd kon de vader der familie ontgaan, dank zij de huisvesting die be schikbaar was in het gezin van de doch ter. „Het zal voor ons niet zo nodig zijn met vakantie naar Holland te gaan", con stateert deze familie, die hier bijeen is. „Het is een prachtig land, het klimaat is uitstekend, we hebben geen enkele re den om hier weg te gaan", aldus de heer De Jong. En het enige bezwaar zou kun nen zijn dat men de eerste tijd nogal ver van elkaar verwijderd moet wonen, het geen de heer De Jong de verzuchting deed slaken: „Eigenlijk moest je hier meteen een auto tot je beschikking hebben, met al die afstanden gaat teveel reistijd ver loren en je zit hier al gauw buiten de be woonde wereld". Zodat ook de auto in de toekomstplannen is opgenomen! Over paddestoelen en zwammen In het zoölogisch laboratorium kwam de afdeling Leiden van de Kon. Natuur historische Vereniging bijeen. Drs. C. Bas hield na het huishoudelijke gedeelte een lezing over de vormenrijkdom in de zwammenwereld. Eerst gaf hij een over- ït van de voortplanting der zwammen paddestoelen. Prachtige dia's stelden de aanwezigen in staat te genieten van de kleurenpracht van het plantenkleed. Top Secret VOOR DEZE MAAND had. K. en O. de filmkeus laten vallen op het En gelse werk „Top Secret". Een film met zoveel dwaze verwikkelingen dat men er zo nu en dan geen wijs meer uit kan worden, maar die de aan dacht gespannen weet te houden. Hij vertelt ons de geschiedenis van George Potts, loodgieter eerste klas, die er in zijn vakantie met een tas vol zwaar geheime documenten over atoomsplitsing vandoor gaat. Hij weet datzelf niet, want zijn tas en die van de professor in kwestie zijn per on geluk verwisseld. de- De heer J. L. Questroo, die een leiding- tstefTtnde functie bij de administratie van academisch ziekenhuis bekleedde, (1 uitmaakte van het college van kerk- :tanten van de Leidse Hervormde eze^meente en vorige week vrijdagavond itseling overleed, is gistermiddag op Inhof ter aarde besteld. Voor deze be- ■fenis bestond grote belangstelling. [De directie van het ziekenhuis was aan- :ig, alsmede vele leden van het perso- •I. Het college van kerkcollectanten in zijn geheel tegenwoordig, rijl wij ook een afvaardiging zagen jes|n het college van collectanten van de de diaconie. Onder de aanwezi- ;n verder enkele Hervormde pre- inten, een deputatie van de afdeling derden van het Ned. padvindersgilde den van de buurt- en speeltuin- jfgfreniging De Professorenwijk. de aula sprak namens het college van rkcollectanten de heer A. J. Foks, die de de heer Questroo in dit college de-schreef. Hij zei, dat de heer Questroo met bijzondere toewijding heeft de£richt. D. Abspoel sloot zich bij de >rden van de heer Foks aan namens andere collectantencollege. Tussen de de-iide colleges bestaat uiteraard voldoende :t om elkaar te leren kennen. De Abspoel zei, dat men vriendschap jef" de heer Questroo van dichtbij heeft or"De directeur van het academisch zie- eerbhuis, de heer M. W. Jongsma, schetste Fdet belangrijkheid van de maatschappe- functie van de heer Questroo. Hij flarche (NCRV 20.20 Debussy- r) 1891 componeerde de Fransman ■wie Debussy een „Marche des Comtes Ross" (Mars der Graven van Ross), later omdoopte tot „Marche écos- (Schotse mars). Debussy tekende werk eerst op (en zo liet hij het aan- plcelpk ook uitgeven) voor piano-vier- echter in die vorm te be- niwen als het piano-uittreksel van een gedachte compositie, die componist in opdracht van een Schotse ««Mal heeft geschreven. Het thema is "eend aan de Schotse volksmuziek en "us niet van Debussy zelf. Vermoede- heeft de opdrachtgever, de Schotse 'aal, het thema aan Debussy opgege- is er echter nog niet in geslaagd inden tot welk Schots volkslied thema moet hebben behoord. deed zijn werk met oprechte plichtsbe trachting. De heer A. Lubbers voerde het woord namens de personeelsvereniging van het academisch ziekenhuis en de heet H. Brouwer namens de afdeling Leiden van de Ned. vereniging voor E.H.B.O., in welker oprichting de heer Questroo een belangrijk aandeel heeft gehad. Ds. P. Kloek, predikant van de wijkge- meente, waarvan de familie Questroo deel uitmaakt, was de laatste spreker. Hij was in het sterfhuis al in een ïouwdienst voorgegaan. Daar sprak hij over psalm 23 en in de aula las hij een gedeelte van Ro meinen 14. De apostel Paulus brengt in dit hoofdstuk van de Romeinen-brief het le ven, lijden en sterven van de mens in di rect verband met het lijden en sterven en de opstanding van Jezus Christus. Ds. Kloek beklemtoonde, dat de mens in zulke dagen niet ongetroost en zonder uitzicht hoeft verder te leven. Terwijl de organist de melodie van het gezang „Blijf bij mij Heer" speelde, werd de kist uitgedragen. Aan het graf dankte de heer L. Questroo voor het in de afge lopen dagen ondervonden medeleven en voor de belangstelling bij deze teraarde bestelling Ds. Kloek sloot de plechtigheid met het bidden van het „Onze Vader. De brave George had ook een uitvin ding gedaan, die alles met een nuttige aire inrichting, maar niets njet ato- te maken had. Enfin, alles verloopt zoals het behoort. Argeloos begint vriend zijn vakantiereis, achtervolgd door Engelse politie. Ze komen natuurlijk overal net te laat, want Potts heeft prompt de eerste morgen al ruzie het ontbijt, zodat hij van de ene de andere trekt. Hij komt in Frank rijk terecht, waar een hotelier de ge lijkenis opvalt van zijn gast met de foto ;en atoomspion in de krant op i hoofd een ruime beloning staat En n deze hotelier tot de grote groep der „kameraden" behoort, speelt hij hem handen van de Russen die hem door zenden naar Moskou, onder voorspiege ling van een mooie baan. omdat ze mener professor-zelf te hebben. 't Komt natuurlijk allemaal uit, maar de documenten heeft hij weten te redden, door ze tn de voering van de overjas van een hoge Rus te stoppen, die naar Berlijr, gaat. Later weet h\j ze terug te krijgen, nc Collecte in Leiden voor revalidatie Voor zaterdag 16 februari hebben de validenbonden „St. Liduina" en Alg. Ned. Invalidenbond afdeling Leiden ver gunning gekregen van B. en W. om een collecte te houden ten behoeve van de revalidatie van de mindervaliden van alle gezindten. Zaterdag kunnen collectanten (trices) ch melden aan het gebouw Ons Cen trum. Hooigracht 84, van 's morgens r af om collectebussen en speldjes in ontvangst te nemen. Indien men niet in de gelegenheid is een gehele dag zijn medewerking te geven, geef u dan op een halve dag, omdat het slagen de collecte hiervan afhangt. ior de collectanten(trices) wordt op vrijdag 15 februari in gebouw^ Prediker, ossensteeg 17, een feestavond ge houden met belangeloze medewerking van de personeelsvereniging van de Grof smederij. allerlei avonturen beleefd te hebben en na een nummertje gevel-acrobatiek. In Berlijn volgt dan nog wat achter volging, een gezellige knokpartij door „kameraden" die daar voor de vrede lopen te demonstreren en als het lang genoeg geduurd heeft, kan hij net de Amerikaanse zone binnenwippen, waar ze de zaak verder zullen uitzoeken. De schrijver ontslaat daardoor zichzelf de taak de zaak tot een oplossing te brengen en de film is uit. Onbenullig is de film niet, onbelangrijk wel en over het geheel genoi amusant ook. Mario Zampi heeft er in sommige ge deelten door middel van montage en foto techniek een goede spanning in kunnen leggen. Uit filmisch oogpunt beschouwd is deze rolprent lang niet kwaad. Het begin mist wat vaart, maar dat wordt steeds beter. Het slot is weer wat ge rekt, doch alles bij elkaar genomen was het gezellig om naar te kijken. A. C. Bouwman. West-Duitsland bouwt atoomreactors Duitse onderzoekers zijn er in geslaagd sen nieuwe atoomreaötor te ontwikkelen, lie in- Duitsland kan worden vervaardigd. Deze vinding zal het waarschijnlijk mo gelijk maken, dat er in kortere tijd atoomcentrales kunnen worden gebouwd. In de periode tot 1956 gaat West-Duits land drie atoomcentrales inrichten, elk met een capaciteit van 100.000 kilowatt. Ook experimenten in Leiden AMERIKAANSE GELEERDEN hebben onlangs theoretische beschouwing! gehouden en experimenten voorgesteld. een revolutionaire verandering be tekenen In de natuurkunde. Deze be schouwingen hadden betrekking op het behoud van de pariteit van de elemen- ire deeltjes in de natuurkunde. In de theoretische natuurkunde wordt onder de eit van een elementair deeltje bijvoorbeeld een elektron een eigen- chap verstaan, die enigszins is te ver gelijken met die van twee schroeven, van de één naar links en de ander rechts in het hout moet worden Sedert september 1956 werkt men in het Kamerlingh Onneslaboratorium te Leiden eveneens aan experimenten op GEMFFNTF LEIDEN Officiële publikalie GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Maarsmanssteeg met ingang van heden, in verband met de aldaar uit te voeren werk- imheden, mede zal zijn afgesloten voor verkeer met bespannen wagens in de richting Vismarkt, alsmede voor het vi keer met onbespannen wagens en rij- trekdieren en vee in beide richtingen. Ter nagedachtenis van prof. Lorentz De Leidse hoogleraar prof. dr. H. B. G. Casimir, prof. dr. W. J. de Haas, oud- hoogleraar van de Leidse universiteit, prof. ir. J. Th. Thijsse te Delft en me- T. C. Clay—Jolles hebben een sub sidie ontvangen van de Nederlandse ganisatie voor zuiver-wetensohappelijk onderzoek en de Hollandse maatschappij der wetenschappen voor de uitgave bundel artikelen ter nagedachtenis Hendrik Antoon Lorentz. De redactie dé bundel is in handen van mevrouw G. L. de HaasLorentz, de oudste dochter van de grote natuurkundige. Het boekje, dat binnenkort van de pers komt, wordt, om een grotere lezerskring te bereiken, in het Engels uitgegeven. Als inleiding bevat het een brief over Lorentz, die prof. Einstein in 1953 aan um voor de historie der natuur wetenschappen in Leiden heeft geschre- Prof. dr. A. D. Fokker uit Leiden bespreekt de dissertatie van Lorentz. dit gebied, die evenwel nog niet zijn af gesloten. Deze proefnemingen worden gesubsidieerd door de Stichting funda menteel onderzoek der materie, die daar toe in staat is gesteld door de Neder landse organisatie voor zuiver-weten- schappelijk onderzoek. Prof. dr. S. R. de Groot, hoogleraar in de theoretisohe natuurkunde te Leiden en directeur van het instituut Lorentz voor theoretische natuurkunde, en dr. H. A. Tolhoek, docent in de theoretische kern fysica aan de rijksuniversiteit te Leiden, vestigen er de aandacht op, dat men in de fysica tot dusverre steeds veronder stelde. dat bij iedere toestand, die zich kenmerkte door een „rechtse schroef" ook een toestand was te vinden, geken merkt door een „linkse schroef", die daaraan volkomen symmetrisch was. Dit hield in, dat bij omzettingen van elemen taire deeltjes, de pariteit behouden moest blijven. De nieuwe ontwikkeling nu maakt een einde aan de volledige symmetrie tussen linkse en de rechtse schroef in de naire wereld. e ontdekking moet van het grootste belang worden geacht voor onze kennis de fundamentele bouwstenen der materie. Men ziet echter niet in, dat ze direct enige toepassing zal hebben, bij voorbeeld betreffende de atoomenergie. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1937 AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Schouwburg, groep Theater oude dame". Oud-Hortuszicht, 8 uur: Ned. Chr. Be- ambtenbond. familie-avond afdeling Lei- 8.15 uur: Gemengd zart en Te Deum van A. Bruckner. Middelste gracht 3, half 8: afdeling Lel den van „Jong Nederland voor Christus", de heer C- Vanderbreggen van De Maaiers over: De toekomende dingen. Grote Burchtzaal. 8 uur: Fryske joun, opfiering fan „Hert 6under haven" fan K. Woudstra, troch leden fan de toaniel- Leger des Heils, 8 uur: padvindersde- monstratie voor jongeren (maar ook voor ouderen). Oegstgeett, gemeentehuis, half 8: raadsvergadering. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: concert door de Wiener Sangerknaben, met o.a. opera „Der Apotheker" van Haydn. Lakenhal, 8 uur: Vereniging Oud-Lei den drs. E. Pelinck over historie en heral diek op roemer en kelk (ha^f 8: algemene 'eden vergadering). Rehoboth, 8 uur: VERON, Om. Weerlee over draadloze bediening van zenders op afstand (met demonstraties). Foyer stadsgehoorzaal. 8 uur: reisbureau Cebuto, kleuren- en geluidsfilms. Casino. 7 en 9.15 uur: Cefa, kleurenfilm „Hij, zij en de auto". Vrijdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., Ned. Comedie met „Van de brug af gezien" door Arthur Miller. Rehoboth, 8 uur: Ned. Christen-Vrou wenbond, ds. G. Meynen van Utrecht over: Chr. levensstijl en vrijetijdsbeste ding. Kantine Smit (Herengracht 34), 8 uur: Leidse Smalfilmliga, algemene ledenver gadering. Pieterskerk, 7.157.45 uur: Avondgebed. Oegstgeest, Willem de Zwijger- kerk, 8 uur: Vereniging van Vrijzinnig- Hervormden Leiden-Oegstgeest, ds. J. M. de Jong, conrector seminarie Driebergen, Eenheid en verdeeldheid in de Ned. Hervormde Kerk. Vrijdag Levendaal 1, 8 uur: Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, lezing over verzorging van kamerplanten. Tentoonstellingen Academisch historisch museum (Rapen burg 73), kunstzinnig werk door hoog leraren. stafleden en studenten (tot 14 februari). Lakenhal, 105 uur: schilderijen van Kees Bol (tot 4 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Het leven van Buddha in de kunst" (tot 14 februari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie, (Garenmarkt lb), 10-12 en 2-4 uur: Geo logie in Nederland. Nachtdienst apotheken Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. en apotheek Oeg6tgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. O ring van „De barbier van Sevilla", een komisch stuk geschreven door Pierre Augustin Beaumarchais en vertaald door Jan Engelman. Het was de beroemde componist Rossini, die naar aanleiding van dit verhaal zijn beroemde opera componeerde. Het stuk dat gpeelt In de achttiende :euw en dus een sterk romantische in- lag heeft, behandelt op vaak geestige vijze het tot stand komen van een huwe- ijk tussen graaf Almaviva en de bekoor lijke Rosine. een jong meisje van adellijke afkomst De spelers hadden het stuk vol komen in hun macht, zo zelfs dat zij som mige passages te sterk aanzetten en te op de „zaal" speelden. Bepaald sterk was het spel van Sjef van Leeuwen, die een volkomen uitgebalanceerde Bartholo, de voogd van Rosine, voor het voetlicht bracht. Hans Kroesen had als Figaro de lachers steeds op zijn hand. De moeilijkste rol van het stuk, die van graaf Almaviva, de aanbidder van Rosine, werd gespeeld door Paul van Gorcum. Moeilijk, omdat hij de taak had op te treden onder aller lei vermommingen. Het is hem daardoor niet altijd gelukt de verschillende per sonen uit elkaar te houden. Rosine, Gre Schuring speelde voortreffelijk, terwijl een woord van lof voor Gerard Robbers als Groentje en notaris zeker op zijn De decors deden op het kleine toneel wat log aan. De adjudant J. Nieuwenstein, hoofd van de dienst Welzijnszorg, bij wie de leiding Culturele avond van middelbare scholen Evenals vorig jaar houdt de interscho- laire culturele commissie vrijdag in de stadsgehoorzaal een muziek- en declama tieavond voor de middelbare scholen. De leerlingen van elke school krijgen een kwartier de gelegenheid hun kunnen te tonen. De prestaties zullen worden beoor deeld door een jury van bekende musici en leraren Nederlands van de deelnemen de scholen. Kaarten voor deze avond, die om half cht begint, zijn bij alle Leidse middelbare erkrijgbaar. Lezing in Oudheden Over de regering van Amenhotep III hield prof. B. van de Walle nit Brussel gisteravond een lezing ln het Rijksmu seum van Ondheden. De regering van Amenhotep III (1411—1375 vóór Chr.) vormt het hoogtepunt van het Egyptische Nieuwe Rijk, zowel op het terrein de politiek als dat van de kunst e: beschaving. Egypte, dat zich toen uitstrekte va Eufraat tot de Boven-Nijl, bereikte het toppunt van macht en voorspoed. Het-hof de Egyptische koning in de hoofd stad Thebe was het middelpunt van dt wereldpolitiek dier dagen. Het artistieke leven kwam tot een grootse ontwikkeling. Uit deze periode is een schat van mo numenten van grote verscheidenheid tot s gekomen: tempels en beeldhouw- irken, graven, versierd met reliëfs en wandschilderingen, en kleinere voor werpen van kunsthandwerk, die getuigen de welvaart, de weelde en de praal, die heersten onder de regering van deze pradhflievende koning. Dank zij deze monumenten i6 het moge- ik een denkbeeld te vormen van zijn persoon, zijn familie, zijn omgeving en het bijzonder van bepaalde „Vita Nova" was in De Burcht bijeen Vanmorgen is in De Burcht de druk bezochte algemene ledenvergadering houden van de Coöp. vereniging kunstmatige inseminatie „Vita Nova Hazerswoude-Leiden". De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Rij laarsdam te Alphen aan den Rijn. Uit het jaarverslag bleek, dat het il eerste inseminaties in 1956 met 1000 it 14.393 is gestegen. Het bevruchtings percentage stijgt. De financiële toestand van di ging is gunstig. De heer Commandeur nam in deze vergadering afscheid als technisch leider. Competitie van de Leidse schaakbond Zwarte Pion (2e klasse B), dat al her haalde malen bijna kampioen is geweest, doet ook nu een serieuze aanval op de tel. De mannen uit LisSe speelden gis teravond tegen Katwijk, dat eveneens nog goede papieren had. Gisteravond zijn de Katwijkers die kwijt geraakt, want Zwar- Pion leidt met 54 en staat in de afgebroken en ter arbitrage opgezonden partij een paard tegen een pion voor. De Lissers komen daardoor dus op 8 match- punten en 27 bordpunten uit vijf wed strijden. Philidor II heeft 6 matchpunten en 25 bordpunten uit vier wedstrijden. In de derde klasse A trok S.P.W. I tegen L.S.G. V fel van leer. De mannen van 't Pr of je wonnen met 8—2 en staan er nu uitstekend voor. Winnen ze op 6 maart ook van Voorschoten II. dan keren ze terug naar de tweede klasse. üjkheden, die ertoe hebben bijgedragen, de roem van deze voret te verhogen. Be langrijk is zijn regering vooral ook daar om, dat zij een voorbereiding vormt door de regeringestrijd van zijn zoon en op volger Amenhotep IV; immers de hervor mingen, die deze laatste op het gebied van kunst en godsdienst heeft willen in voeren, kondigen zich reeds aan onder Amenhotep III. Jaarverslag 1956 van Nemafi Leiden In het jaarverslag over 1956 van de N.V. „Nemafi" te Leiden, dat heden is verschenen, wordt vermeld, dat de in juni 1956 afgekondigde regeringsmaatre gelen, met het doel om de verkoop op afbetaling af te remmen, de eerste maan den een terugslag in de financiering tot gevolg hebben gehad. Zoals 'mooht worden verwacht, heeft het bedrijfsleven zich echter vrij spoedig i de beperkende bepalingen aangepast begon in de maand september de om- weer te stijgen. Deze stijging heeft zich geleidelijk voortgezet, zodat de om- decemtoer reeds het peil van de overeenkomstige periode in 1955 bereikte 1 zelfs daarboven kwam. Het uitstaande debiteurensaldo per 31 december 1956 geeft een bedrag aan van ƒ2.064.885,22 tegen ƒ2.013.879.89 per 31 december 1955. De kosten van de uitge geven obligatielening ad 1.500.000 wor den versneld afgeschreven, en wel in drie jaar. Na afschrijvingen en reserveringen resteert een winstsaldo, dat toelaat een dividend van 8 pet uit te keren. Vermacht mag worden, dat de omzet stijging zich in 1957 zal voortzetten, zo dat voor de „Nemafi" de naaste toekomst met vertrouwen tegemoet kan worden Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Hans dr van W. M. van der Valk en M. A. Middelraad; Johanna Maria dr van J. F. van Diemen en J. M. Boom; Gerard zn van W. van der Plas en J. de Vreugd; Robert Willem zn van W. v. Polanen en G. Stikkelorum; Willem zn van W. van der Boon en A. Messe- maker; Gerarda Johanna Lijdia dr van J van Vliet en L. de Ruijter; Adriana Maria Cornelia dr van A. Dijkstra en M. C. Boter; Aloysius Maria zn van J. W. M. Tetteroo en M. H. van den Nieuwendijk. OVERLEDEN: C. H. van den Aaardweg, I jaar, huisvr. van C. van den Berg; F. Foks, 52 jaar, man; J. L. Questroo, 50 C. H. Mechelse, 50 jaar, man. Uitgesproken: :ns, h/o Jenne Valkenburg, cur. vertegenw.. Maas E. O. Schlachter ir. mr. A. Bon Opgebi MoJentfraa' i J. P. Koks, naaimt it 19. Eindhoven, aan C.V. Industrie 2. Steenwijk, en beh oordersingel 7. id..

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3