|lietiuie geiitórije (üimnwtl aaaa r Amerika steunt de Euratom met advies en materiaal Ruil van Nederlandse radar teven projectielen J, ZIJ EN DE AUTO Zesduizend ton uranium per jaar is nodig Amerikaanse militaire hulp voor Saoed Strengere controle op rijtijden internationale bussen bepleit Gesprek met Hammarskjöld is in impasse geraakt Hongaarse jeugd moet worden aangepakt Vijftien miljoen Hongaren gulden voor bijeen ZATERDAG 9 FEBRUARI 1937 Hf °rf BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen» en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10878 Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEtt Chef-red.: H. W. J- EN" SE KINK CHRISTELIJK-IS ATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken SUnl»«sUrtH8tl<M'«i> mgnhttl in kghtnsp«l_ donderdag draait In Casino om 9.15 uur nam. de kleurenflim: Toegang alle leeftijden. Onmiddellijk na tekening van verdrag TTET BEZOEK van dc „drie wijze mannen" van de E.G.K.S. en van I A minister Spaak aan de Verenigde Staten heeft reeds resultaat geboekt. Onmiddellijk na tekening van het Euratomverdrag en ratificatie door de parlementen van de zes landen is Amerika bereid de technische en in dustriële hulpmiddelen voor de energievoorziening van Euratom te ver zekeren. ieder volgend jaar nog drie miljoen kw atoomenergie beschikbaar komt, zodat in 1975 ccn totaal van 50 miljoen kiloWatt wordt bereikt. U raniurnbronnen Per jaar 2al 6000 ton natuurlijk ura nodig zijn of 18 ton U-235. Euratom zal beide soorten verwerken. Het bewerkte uranium (U-235) kan alleen Amerika le veren. Het gewone uranium bezit ook België (uit Congo). Dit is het enige Ei tomland, dat over deze bron beschikt. De uraniumovereenkomst tussen België Amerika zal na het tot stand komen het Euratomverdrag en de samenwerking met de Verenigde Staten gewijzigd ten worden. De Britse belangstelling voor het geheel Is zeer groot. Na het bezoek aan Canada van de Eratomwijzen, zullen zij naar I den gaan. Van Canada verwacht ns medewerking te verkrijgen, Londen de band gelegd zou moeten worden tussen Euratom en de O.E.E-S. Vóór de verwerkelijking van het verdrag is het de Verenigde Staten politiek onmo gelijk vaste afspraken te maken. Echter beloofd, dat Amerikaanse specialisten op het gebied van kernenergie beschik- :ullen worden gesteld, terwijl met de ir van het bouwplan voor grote kernreactors, geholpen zal worden. Op :ze wijze zal de uitwisseling van erva- ing en middelen zowel aan Europa als an de Verenigde Staten ten goede komen. Het plan van dc ..drie wijzen" komt in grote lijnen hierop neer, dat eerst ge- itrcefd wordt naar een stabilisatie van de r van kolen cn olie in de jaren icstig. Om dit doel te bereiken zal in 1962 liljocn kw atoomenergie beschikbaar n zijn. Daarnaast is het nodig, dat Roken en longkanker Eerste Kamer dringt aan op publikatie (Van onze parlementsredactie) Een aantal leden der Eerste Kamer dringt er bij minister Suurhoff met klem op aan een publikatie over het vraagstuk van roken en longkanker het licht te doen zien. Dit blijkt uit het voorlopig verslag van de Senaat over de begroting van sociale zaken en volksgezondheid. Het uit blijven van gefundeerde mededelingen over de resultaten van het door de Ge zondheidsraad ingestelde onderzoek werkt, aldus dc leden, remmend op de gedachtenwisseling over het onderwerp in deskundige kringen en wekt de indruk, dat dc regering te veel hecht aan een volkomen eensgezindheid bij hen, die bij dit onderzoek betrokken zijn. Men wil van de minister vernemen, of hij in het rap port van de Gezondheidsraad aanleiding heeft gevonden tot het nemen van maat regelen. In de Tweede Kamer heeft minis ter Suurhoff verklaard, dat met de Ge zondheidsraad overleg gepleegd wordt over eventuele publikaties van conclu- Senatoren tegen vrouwe lijke politieagenten (Van onze parlementsredactie) De vrouwelijke politieagenten, de tram- conductrices en de brievenbestelsters blij ken niet in de smaak te vallen van vele leden der Tweede Kamer. In het voor lopig verslag van de Senaat over de be groting van sociale zaken en volksgezond heid stellen deze leden de vraag of minis ter Suurhoff het juist acht, dat in deze tijd, nu de behoefte aan arbeidskrachten voor de specifiek vrouwelijke beroepen zo groot is, vrouwen worden aangetrok ken voor beroepen, die ook (en wellicht op den duur beter) door mannen kun nen worden uitgeoefend. Senaatneemt' hogere spoortarieven geen bezwaren te bestaan tegen de aange kondigde verhoging van de spoorweg tarieven. In het voorlopige verslag der Kamer over de begroting van verkeer en waterstaat spreken vele leden als hun mening uit, dat aan deze verhoging niet valt te ontkomen. Zij prijzen het in de spoorwegen, dat deze ernaar streven zon der verlies te werken. Boetemaxima Rijtijdenwet (Van onze parlementsredactie) Bij dc Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verdubbeling va boetemaxima in de Rijtijdenwet 1936. Deze maxima, die voor de laatste wereld oorlog werden vastgesteld, kunnen niet meer in overeenstemming worden ge bracht met de waarde, die de geldseen- heid thans heeft, aldus staatssecretaris Van Rhijn (soc. zaken) in de toelichting bij het ontwerp. Drama in Harderwijk Man schiet op meisje en pleegt zelfmoord In Harderwijk heeft zich gisteren een drama afgespeeld, toen de 30- jarige G. S. uit Putten zioh van het leven beroofde, nadat hij eerst de 28-jarige plakster A. H. uit Harder wijk met een revolver door de borst had geschoten. Tijdens dc lunchtijd in de kofferfabriek waar beiden werkzaam waren, had mej. A. H., zoals S. verklaarde, hem „beledigd in de liefde". Nadat zij door de kogel ge troffen was, is mej. A. H. naar buiten ge lopen. Zij werd naar 't ziekenhuis ver voerd. Daar bleek operatief ingrijpen noodzakelijk te zijn. De toestand van mej H. is niet levensgevaarlijk. S., die eveneens nog kans zag naar bui ten gelopen, nadat hij op zichzelf had ge schoten, werd onmiddellijk gearresteerd. Voordat een dokter was gearriveerd, over leed hij echter. Water en brood. De Westduitse militai ren zullen- niet meer voor straf op .water en brood" worden gezet. De Bundeswehr heeft deze traditionele Pruisische straf uit het strafreglement gescharpt. V.S. blijven op vliegveld Dharan De besprekingen tussen president Eisen hower en zijn Arabische east, koning Saoed, zUn gisteren geëindigd. De staats hoofden hebben volledige overeenstem ming bereikt over dc Amerikaanse mili taire hulpverlening aan Saoedi-Arabië. Het land zal in staat worden gesteld zijn leger aanzienlijk te vergroten. Mili- deskundigen van beide landen ple gen reeds óverleg over de levering van militaire uitrusting. Saoed uitte zijn voldoening over Eisen howers plan voor het Midden-Oosten en rzekerde, dat hij elke stap, die onaf hankelijkheid van de landen van het Midden-Oosten bevordert, met instem ming zal begroeten. Gezien de vitale be langrijkheid van Saoedi-Arabië, zal dit land een aanzienlijke rol kunnen spelen bij het versterken van de wereldvrede. De Verenigde Staten zullen opnieuw vijf jaar gebruik kunnen maken van het vliegveld Dharan, dat minder dan 1600 van de Sowjetunie is verwijderd. Op economisch gebied zal Eisenhower overwegen, faciliteiten te verschaffen, die gecombineerde doelstellingen en be langen van beide landen kunnen dienen. Engeland breekt met een traditie. Het wil tweelingen niet meer ge lijk gekleed laten gaan. Dit werd gedemonstreerd door deze meis jes-tweeling, die niet alleen ge heel verschillend gekleed zijn, maar ook ieder een eigen „per soonlijk" kapsel heeft. (Van onze parlementsredactie) VERSCHEIDENE LEDEN der Eerste Kamer wensen dat aanmerkelijk stren ger controle wordt uitgeoefend op de rij tijden van chauffeurs die met touringcars internationale ritten maken. Men kan, aldus deze leden in het voor lopig verslag van de Senaat over de be groting van verkeer en waterstaat aan de band v. d. prospectussen der verschillende reisbureaus nagaan hoeveel kilometers per dag en per rit moeten worden afgelegd Op grond daarvan kan i dan bij het snelheid. verlenen van vergunningen of toestem mingen een voorwaarde stellen omtrent het aantal kilometers dat per dag mag worden gereden. Bij overschrijding i' van zou men de eis van aanwezigheid een tweede chauffeur stellen. De arbeid die een chauffeur dagelijks vóór en n rit ook onderweg heeft te verrichten, mag hierbij niet uit het oog worden verloren. De voorgenomen maatregelen ter hoging van de verkeersveiligheid wo door de Kamer over het algemeen toege juicht. Vele leden blijken echter Scepti te staan tegen invoering van een maxim Beurs ter herdenking van Anne Frank Het echtpaar Hackett. dat „Het dag boek van Anne Frank" tot toneelstuk heeft bewerkt, wil een studiebeurs van 5000 dollar aan een Nederlandse univer siteit beschikbaar stellen. Dit zal de vijf de beurs zijn. die door de HackeMs in naam van Anne Frank wordt verstrekt Voordat het echtpaar gisteren naar Europa vertrok, verklaarde zij, dat het hun wens was 5000 dollar beschikbaar te stellen aan dr. H. J. Reinink, directeur- generaal voor buitenlandse culturele be trekkingen aan het Nederlandse ministe rie voor onderwijs, kunsten en weten schappen, om een veelbelovende student te helpen. Op 20 februari zallen de heer en me vrouw. Hackett, nadat zij in Londen de voorstellingen van hun stuk hebben bij gewoond, naar Amsterdam vliegen. Tweede emissie Spoorwegen Naar wij vernemen is binnenkort dc- uitgifte te verwachten van een tweede 25-jarige obligatielening van f 25 miljoen a 98 "lo der Nederlandsche Spoor wegen. De aflossingstermijnen zijn gelijk in die van de eerste lening. Generaal Lauris Norstad. de geallieerde opperbevelhebber voor Europa, zal van 18 tot 20 februari een bezoek aan Neder land brengen. Op de eerste dag voert hij besprekingen met de minister van defen sie cn met de verenigde chefs van staven. Op 19 februari brengt Norstad bezoeken de tankwerkplaats in Amersfoort, de legerplaats Ermelo en de school voor reserve-officieren der infanterie te Ermelo. LONDEN in opschudding door de discontoverlaging. Banklopers hol len de bank van Engeland uit met het grootste financiële nieuws van dit jaar en verstoren de waardigheid van de City. D.A.F. KOMT IN 1959 MET EEN PERSONENAUTO Tekening toont een simpele opzet (Van onze speciale verslaggever) Uit de vele geruchten, die de ronde doen over een personenauto, die door Van Doorne's Automobielfabrieken op de markt gebracht zal worden, zijn ons uit fabriekskringen enkele bevestigd: DAF góót een personenwagen maken, en zal daarmee- in 1959 op de markt komen. De wagen wordt een vierpersoonsauto met een watergekoelde viercylindermotor Reeds in 1948 had DAF toen nog slechts aanhangwagenfabnek plannen voor een zakenauto op papier. Bij een be zoek aan de fabriek zijn die ons door de heer H. J. van Doorné toen onder belofte van geneimhouding vertoond. De opzet was een uiterst eenvoudig gehouden mo del van het zgn. ponton-type (spatborden doorlopend in de flanker van de wagen, nterieue gebruikmakend van de volle Westduitser verklaart: Wallenberg goed ezond in 1947 Donderdag heeft de Sowjetunie bekend gemaakt, dat de Zweedse diplomaat Wal lenberg in 1947 in een Moskousc gevange nis overleed. Een vroegere Duitse krijgs gevangene in Rusland verklaarde gisteren echter, zeker te weten, dat Wallenberg in december 1947 nog in leven was. Het Russische memorandum meldde als sterfdag 17 juli. De gevangene, Ernst Wallenstein, verbleef in dezelfde gevan genis ads Wallenberg, hun cellen lagen onder elkaar en door klopsignalen hadden zij geregeld contact. In het najaar van 1947 had Wallenberg hem laten weten, in een brief aan de Opperste Sowjet ge vraagd te hebben om herziening van zijn zaak. Het is dus onzin, aldus Wallen stein. dat de Russen niet op de hoogte waren van het verblijf van Wallenstein in de Sowjetunie. Deze bewering wordt gesteund door Franco Trandafilo, een Italiaans journa list. die verklaart zelf in april 1950 met Wallenberg in eenzelfde cel te hebben gezeten. wagenbreedte). Het ziet ernaar uit, dat de opzet van die 1948-plannen in de uitein delijke DAF-personenwagen voor een groot deel terug te vinden zijn, zij het in wat bescheidener afmetingen- Dal de DAF-wagen een „volkswagen" zou worden, is beslist niet juist. Eerder moet men spreken van een „zakenauto in de kleine klasse". Voor de krachtbron zal gebruik gemaakt worden van een motor van Engels fabrikaat. Bijna recordjaar In 1956 68.284 huizen voltooid In het jaar 1956 zijn 68.284 huizen gereed gekomen. Dat zijn er 7.465 meer dan in 1935, toen 60.819 woningen werden vol tooid. Het cijfer van 1956 benadert dicht het recordcijfer van 1954, toen 68.487 wo ningen gereed kwamen. Dat het record van 1954 niet kon worden gebroken is een gevolg van de strenge vorstperiode in februari 1956, waardoor in die maand slechts 1.719 woningen konden worden op geleverd. In alle overige maanden van 1956 kwamen meer woningen gereed dan in de overeenkomstige maanden van 1955. Israël blijft weigeren 'het zijn strijdkrachten zonder garantie niet zal terugtrekken, is on gewijzigd, heef t de directeur-generaal van buitenlandse zaken, Walter Eytan, te Tel Aviv verklaard. Hier door zijn de besprekingen tussen Hammarskjöld en Israël in een im passe geraakt. Het voorstel van Israël aan Egypte om beide te verklaren geen aanval te zullen ondernemen, is door Hammarskjöld nog niet aan Egypte overgebracht. De gecre- taris-generaal der Verenigde Naties wenst eerst antwoord op twee vragen. Ten eerste: of Israël zich bewust is. dat het krachtens de resolutie van de N.V. zijn troepen en bestuursambtenaren uit Gaza moet terugtrekken en ten tweede: of het zal toestemmen in de legering van het internationale politieleger aan de Isra ëlische kant van de demarcatiegrens. President Eisenhower heeft inmiddels de premier van Israël, Ben Goerion, een brief geschreven, waarin volgens wel in gelichte bron „een nogal krachtig ver zoek wordt gedaan gevolg te geven aan de resoluties van de V.N." Ben Goerion heeft president Eisenhower ook al ge- is niet bekend. Ouders en kinderen scheiden ALLE LERAREN van een grote middelbare school moesten vandaag een functionaris van de Hongaarse politie aanhoren, die zou doceren „hoe men het contra-re volutionaire gedrag v'an kinderen moet behandelen". Een van de pun ten zou zijn, wat te doen tegen kin deren, die weigeren de nu weer ver- (Van een onzer verslaggevers) totale activiteit van alle comité's. nissies en organisaties, die geld heb- ingezameld voor dc Hongaarse vluch- gen, hebben naar nu bekend is ns land een bedrag van 15 miljoen gulden bijeengebracht: gemiddeld ander- alve gulden per Nederlander. Het „Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk" heeft 4.800.000 bijge dragen, waarvan al ƒ2.925.000 besteed is drie onderdelen: de hulp aan vluch- gen hier in Nederland, organisatie het opvangen aan de Oostenrijkse grens, cn het „schoolplan Isclsberg". dat heeft geleid tot de aankoop van een hotel in Oostenrijk, welk hotel als school voor 200 gymnasiasten uit Sopron is ingericht. Men denkt ook aan de Hongaarse vluch telingen in Joegoslavië. Het werk in de grensstrook, waar 30 km aan opvangcen tra etc. door Nederland betaald wordt, vindt ook nog voortgang. Daarom zullen ook de financiële acties in ons land voort gang moeten vinden. Naast de uurloon actie overweegt het Nationaal Comité een actie onder de ouderen, die een AOW-uit- kering ontvangen, maar -die eigenlijk niel nodig hebben De slagzin zal zijn: „Sta één maand AOW af voor Hongarije". Staatssecretaris Moorman stelt voor Minister Staf volgende maand TIJDENS zijn bezoek aan de Ver enigde Staten heeft de staats secretaris voor marine, de heer H. C. W. Moorman, gesproken over de le vering van Amerikaanse geleide pro jectielen. Hij stelde hier tegenover Nederlandse uitvindingen op het ge bied van de radar. „Wij hebben op het ogenblik de beste radar, vooral voor lange af stand, wat juist nodig is voor het ge leiden van projectielen". De staatssecretaris zei op ccn perscon ferentie In het ambassadegebouw te Washington, dat minister Staf waarschijn lijk de volgende maand persoonlijk naar \mcrika zal komen. Volgens de heer Moorman heeft Neder land noch het geld, noch de ruimte om naar Amerika geleide projectielen te ontwikkelen en te beproeven. Zijn bezoek gold slechts een eerste stap. Verdere besprekingen zullen worden gevoerd door deskundigen uit Nederland over de typen projectielen, die ons land nodig heeft Nederland zou hoofdzakelijk belang stelling hebben voor geleide projectielen om van schepen af tegen vliegtuigen te worden gelanceerd. De Amerikaans". heeft hiei o.m. de types „Terrier", ..Tartar" en „Taos". Staatssecretaris Moorman zinspeelde er op, dat Nederland vermoedelijk zal vra gen, Amerikaanse proefterreinen te mo gen gebruiken voor hel opleiden van het personeel, dat met deze projectielen wer ken moet. Hij knikte instemmend toen men hem vroeg of Nederland ongeveer gelijk met Engeland de beschikking zal krijgen over de Amerikaanse geleide pro jectielen. Vuile werk de Neder- Sprekend ov landse marine van de Kon M vuile werk op nietigen van c n de Navo zei staatss dot ongeveer 80 pr urine bestemd is voor :ee". het opsporen en t einde van dit jaar it 500 zal hebben. plichte lessen.in de Russische taal te volgen. In het communistische partijblad Nepszabadsag werd gisteren voorgesteld, kinderen van hun ouders te scheiden. Volgens de schrijver van het artikel is de verhouding tussen kinderen en hun ouders zeer slecht geworden en is het daarom aanbevelenswaardig, de kinderen weg te nemen en hen in „kindersteden" op te voeden. Daar, aldus de schrijver, kunnen zij opgroeien in een gezonde denksfeer er daar kan men hun socialistische vader landsliefde bijbrengen en tucht in een overeenkomstige omgeving. AANVAL OP CALVINIST Dc Hongaarse communistische pen heeft gisteren een felle aanval gelan ceerd op dr. Laszlo Pap, hoofd van het calvinistisch theologisch seminarium In Boedapest en een van de leiders van d calvinistische kerk in Hongarije. Hjj zo een van de organisatoren z(jn gewee: van de oktober-revolutie en ook nu n« op het seminarium „contra-revolutionali propaganda" voeren. Volgens woordvoei ders van het seminarium heeft dr. Pap zijn functie tien dagen geleden r gelegd. Scharf president van Oostenrijk? De Oostenrijkse socialistische partij heeft de 67-jarige* vice-kanselier dr. Adolf Scharf, die voorzitter van de partij is, kandidaat gesteld voor de verkiezingen voor het presidentschap, die op 5 mei zul len worden gehouden. Scharf Is fel antl- nunistisch. conservatieve Oostenrijkse Volks partij, die tezamen met de socialisten de coalitieregering vormt, heeft nog geen kandidaat aangewezen. Menoti in V.-raad Geen oorlog door kwestie-Kas j mir Om op afdoende wijze een eind te ma ken aan de Pakistaanse agressie jegens Kasjmir, zouden wij Pakistan moeten bin nenvallen. Dit zei gisteren de Indische minister Krisjna Menon, bij de behan deling van het geschil om Kasjmir door de veiligheidsraad. Menon voegde hieraan onmiddellijk toe, dat India nnet van plan is, Pakistan aan allen omdat het geen toestand wil scheppen, die tot een grote oorlog zou kunnen leiden. Daarom is India voor de Veiligheidsraad verschenen nadat Pa kistan een klacht had ingediend. Volgens Walter Eytan hoopt Israël dat de Ver. Naties vertegenwoordigd zullen zijn naast een Israëlisch bestuur in Gaza (door waarnemers of een toezichthoudend orgaan), maar dat het niet zal instemmen met de aanwezigheid van troepen der Verenigde Naties. De Jordaanse afgevaardigde bjj de V.N. heeft Hammarskjöld verzocht de assem blee voor dinsdag bUeen te roepen ter be spreking van de halsstarrige weigering van Israël. Het Afro-Aziatisch blok blijft sancties vragen tegen Israël wegens het geen gehoor geven aan de resoluties. Mr. Biesheuvel wijst benoeming af (Van onze parlementsredactie) Mr B. W. Blesheuvel, die was aange zocht als staatssecretaris voor internatio nale vervoerszaken op het departement van verkeer en waterstaat, heeft gisteren aan minister Algera meegedeeld, voor deze benoeming niet In aanmerking to willen komen. Indonesië ducht open inflatie Deskundige financiële kringen te Dja karta zijn bevreesd voor een open in flatie. Goud en deviezen zijn gedaald be neden de verplichte 20 procent van het in omloop zijnde geld en andere ver plichtingen. Deze week daalde deze voor raad verder van 19,86 tot 19,57 De regering drukt voortdurend geld en de uitvoer van landbouwvoortbrengselen daalt De voorschotten aan de regering bedroegen in één week 111 miljoen roe- piah en stegen tot 7,3 miljard, of 3,3 mil jard meer dan een jaar geleden, terwijl de bankbiljettenomloop in een jaar van 10 tot 11,5 miljard aanzwol. Sinds decem ber was de stijging 1,2 mrljard. Uit de buitengewesten komen voortdurend dele gaties naar Djakarta, die miljarden vra gen. Opwekking elektriciteit Kernreactor wint snel terrein in ons land Niettegenstaande het risico van latere technische verbeteringen en daaruit voort vloeiende kostprijsverlagingen houdt men er rekening mee, dat in Nederland voor de bouw van nieuwe en de vervanging van bestaande elektrische centrales In 1962 al kernreactoren zullen worden toe gepast in 31 pet van het aantal voorko mende gevallen. Dit percentage zou tot 91 oplopen in de periode tot 1975. Deze verwachting werd uitgesproken door prof. dr ir H. Gelissen, voorzitter van de Vereniging van Directeuren van Elektriciteitsbedrijven, in een voordracht aan de universiteit te Freiburg in Duits- Professor Gelissen meent dat in ons land de elektriciteitstarieven betrekkelijk laag zijn gebleven. Sinds 1939 zijn zij ge stegen van ongeveer 5,2 ct per kWh tot ongeveer 10 ct kWh in 1955. De kolenprijs werd in die tijd echter zeven tot tienmaal zo hoog, die van koper negenmaal, van ijzer zes a zevenmaal en van lood acht maal en dit zijn allemaal grondstoffen, die voor de opwekking en transport van elektriciteit van groot belang zijn. Dat dit mogelijk is geweest, schrijft prof. Gelissen toe aan de grotere econo mie (van 1948 tot 1954) in de opwekking van elektriciteit, aan de stijging van de bedrijfstijd en aan de toeneming van de verbruikersdichtheid. Ter dood veroordeeld. Op Cyprus is gisteren de achttienjarige Nicos Sofoc- leous ter doo dveroordeeld, omdat hij in november een pro-Britse advocaat in Limasol heeft vermoord. HET WEER IN EUROPA 8«h- be» I 3 tl» lï :I* z* WEERBERICHT Minder zacht Aanvankelijk enkele buien, later ook opklaringen. Mati ge tot krachtige wind tussen zuid en west. Minder zacht. (Opgemaakt te 11.15 uur). Op 14 febr. V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1