Excelsior P geen uartij voor Ter Leede Meeste wedstrijden moesten worden afgelast BENAUWDE OVERWINNING VAN RIJNSBURGSE BOYS: 1-2 Kleine c /inning van SVOW, Lisser Boys verloor IJmuiden-Lisser B, Bergsma neemt eerste plaats van Bom over R.C.L. verloor in het Westland met 4-2 van Monster VROUWELIJKE JONGSTE BEDIENDE MAGAZIJNBEDIENDE— TEEK ENS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 4 FEBRUAKi 195), Sassenheimers wonnen met 7-1 T^EH LEEDE groeit langzaam naar een kampioensvorm. Een primitief en 1 zonder tempo spelend Excelsior slaagde er niet in de opmars van de thuisclub te stuiten. Integendeel, de oranjehemden gingen volkomen kans loos en met grote cijfers ten onder, omdat ze doortastendheid, spelinzicht en schotvaardigheid misten. En aangezien de verdediging de dekking als onbelangrijk beschouwde, te oordelen naar de wijze waarop de beide backs Molendijk en Bal, de wel zeer snelle en handige Ter Leede-vleugelspelers Molema en Cees Molenaar telkens volkomen vrij lieten, wekte het geen verwondering, dat de thuisclub op vrij eenvoudige wijze zeven doelpunten kon scoren. Zonder zijn allerbeste vorm te berei ken, was Ter Leede, behalve in het eer ste half uur, oppermachtig. Met snel er pittig spel, zonder franje, werd de tegen stander overklast, en tot een weerloos slachtoffer gemaakt. Toch waren het de gasten, die aanvan kelijk in deze strijd een veldmeerderheid demonstreerden. waarbij de handige rechtsbuiten Lemke af en toe enig gevaar kon veroorzaken, maar gebrek aan stoot kracht van de overige aanvallers deed dit verloren gaan. Ter Leede kon voor alsnog het juiste maatgevoel niet te pak ken krijgen, omdat de beide kanthalfs er in deze periode niet in slaagden het middenveld in bezit te nemen. Pas na een half uur kwam er plotse- Jan Pesman in Oslo de beste Nederlander In het eindklassement van de Europese kampioenschappen schaatsenrijden, die in Oslo werden verreden, is de debutant Jan Pesman als beste Nederlander geëindigd. Hij bezette de tiende plaats. Wim de Graaff en Kees Broekman, de beide an dere Nederlandse deelnemers werden resp. veertiende en vijftiende. Het is de laatste maal dat Kees Broek man voor Nederland is uitgekomen; hb spreekt inmiddels vlot Noors en zal eeD volgende maal voor Noorwegen uitkomen De Rus Goncharenko wist beslag te leg gen op de eerste plaats en werd daar mede Europees kampioen. Onder de 16 hoogstgeplaatste hardrijders, bevonden zich 6 Russen, minder dan tijdens de vorige Europese kampioenschappen. Sommige Noorse dagbladen hadden het publiek opgewekt de wedstrijden wegens de Russische deelneming te boycotten Hiervan is echter niets terechtgekomen. Engelse league EERSTE DIVISIE: Arsenal—Sheffield Wednesday 6—3; Aston VillaLeeds United 11; Burnley Newcastle United 3—2; Cardiff City- Birmingham City 1—2; Charlton—Athle ticBlackpool 04; ChelseaWest Brom- wich Albion 24; Luton TownTotten ham Hotspur 1—3; Manchester City—Man chester United 24; Preston Nort End- Portsmouth 71SunderlandEverton 11; Wolverhampton WanderersBolton Wanderers 3—2. TWEEDE DIVISIE: Barnsley—West Ham United 1—2; Bristol Rovers—Bristol City 00; BuryGrimsby Town 23; Huddersfield TownDoncas- ter Rovers 0—1; Ley ton Orient—Stoke City 2—2; Lincoln City—Swansea Town 02; Liverpool—Middlesborough 1—2; Notts County—Leicester City 00; Port Vale—Nottingham Forest 1—7; Rother- ham United—Fulham 4—3; Sheffield Uni tedBlackburn Rovers 0—2. ling een opleving, maar niet voordat Mo lema een slecht weggewerkte bal onbe rispelijk in de touwen had gejaagd: 10 Het lichte Excelsior-overwicht was ver dwenen en nadat doelman Klaver van de gasten op verdienstelijke wijze enkele schoten had gestopt, moest hij capitule ren voor een harde kopbal van Molema uit een voorzet van Cees Molenaar: 2—0 De oranje defensie stapelde hierna foul op fout en een minuut voor de rust kon linksbuiten Molema voor de derde ach tereenvolgende maal een treffer plaatsen' 3—0. Hoewel het veldoverwicht van de thuis club na de hervatting nu niet bepaald overwegend genoemd kon worden, waren de roodgele aanvallen toch wel zo ver rassend. dat het vijandelijke doel vrijwel steeds in gevaar verkeerde. Wel hield Excelsior, zij het met het nodige geluk, de score een tijd lang tot 30 beperkt maar toen Harskamp zich keurig had vrij gespeeld en de stand op 40 had ge bracht, zakte de defensie van de gasten volkomen ineen. Intimideren Slechts ten koste van verschillende vrije trappen konden de oranjehemden nog even stand houden, maar de Ter Leede-aanval liet zich door dit te harde spel niet intimideren. Rechtsbinnen Mo lenaar profiteerde kort achtereen twee maal van een hopeloze verwarring van i paniekstemming geraakte Excelsior- verdediging: 60. en later kwam de bal. uit een door Harskamp op de rand van het strafschop gebied genomen vrije trap, voor de voe- van Molema. die niet aarzelde om de stand op 70 te brengen. De aanvallen van de gasten bleven slap 1 doorzichtig, maar toch slaagde mid- x>r Van Vliet er kort voor het einde in doelman De Vries te passeren en daar mede de twijfelachtige eer te redden. 7—1. Voetballer brak been Bij de zaterdag gespeelde voet balwedstrijd Alphia-Oegstgeest (za terdagvoetbal afd. Leiden) brak de Alphia-speler G. Groenendijk door een ongelukkige samenloop van omstandigheden een been. Het was vlak voor de rust. De wedstrijd werd gestaakt. De familie Groe nendijk en dit Alphia-elftal zijn niet gelukkig, want twee weken geleden brak een broer van dit slachtoffer eveneens een been in de uitwedstrijd tegen Kagia, waar bij bleek dat op het terrein geen verbandkist of iets dergelijks aan wezig was; een dokter bleek niet te ontbieden. En nadat de wed strijd uitgespeeld was, werd de jongeman met de spelersbus mee naar Alphen genomen waar hij toen geholpen werd. In Rijnsburg Op 23 februari is er microkorfbal Het district Zuid-Holland (noord) krijgt na de vier microtoernooien in de Leidse groenten- en fruitveiling nog een toe: nooi. Men heeft op 23 februari de bi schikking over het Rijnsburgse Florage bouw en het ls de bedoeling om. gezien de twee beschikbare velden, de inschrij ving voor alle klassen open te stellen Men hoopt erin te slagen, een sterke be setting te krijgen. Zou mede door dit toernooi de belang stelling in Rijnsburg voor de prachtige korfbalsport gewekt kunnen worden? Spel van korf en bal Tonego bleef leider in de eerste klasse A "^"EEL SUCCES heeft men met het programma van zaterdag niet gehad. Door de regen in de laatste dagen van de vorige week moesten vele velden worden afgekeurd. In IA toonde leider Tonego, dat het niet zonder reden op kop gaat, door een ruime 81 zege op DES 2. Mede door het feit, dat FiksVES 2 niet doorging, hebben de Wassenaarders thans een flinke voorsprong. Ijsvogels hield nog een klein kansje door in Voorburg met 02 van VEO te winnen. Tonego 8 6 2 0 14 58—29 :.S. 2 6 5 0 1 10 48—20 Ijsvogels 7 4 1 2 9 3216 Warmond 7 3 2 2 8 3129 V.E.07 2 2 3 6 29—24 D.E.S. 2 8 2 2 4 6 30—40 Fiks 6 1 1 4 3 20—33 Pernix 3 7 0 0 7 0 13—69 In 1B werd alleen gespeeld O.D.I.- Blauw Wit en de thuisclub nam deze gi legenheid waar om 2 punten op leider Pernix 2 in te lopen. O.D.I, won met 74. Pernix 2 7 7 0 0 14 76—27 O.D.16 5 0 1 10 32—25 Oranje Nassau5 3 0 2 6 20lfi Oranje Wit6 3 0 3 6 26—30 Snel 7 3 0 4 6 42—41 Ondanks grote meerderheid Twee strafschoppen iverden gemist RIJNSBURGSE BOYS heeft de goede vorm van de laatste tijd opnieuw gedemonstreerd door een 21 zege te behalen op TSB. Deze overwin ning was volkomen verdiend, maar daarmee is dan ook alles gezegd. Want de geelzwarten hebben van het begin tot het einde hevig moeten zwoegen voor deze kostbare overwinning, een zege die met een beetje schotvaardiger voorhoede al voor de rust tot een voldongen feit had kunnen zijn. We willen daarbij niet eens tellen de onbenutte strafschop van Zwaan, hoewel dit al te denken geeft over de schotvaar digheid. Maar dezelfde speler miste door Vierde klussers uit district ivest I 5-4 te gehaast en onnauwkeurig schieten twee uitstekende scoringskansen, iets dat hem eenmaal werd nagedaan door rechtsbui ten Van Egmond. Deze rechtbuiten was zwik, omdat hij zich regelmatig liet weg drukken naar de hoek en de zijlijnen, waar de potige Vlaardingse defensie ver der wel weg met hem wist. Toch was deze Van Egmond ook nu weer, evenals vorige week, de redder in de nood, want hij was het die ver in de tweede helft voor het winnende doelpunt zorgde. Hoog tempo Lisser Boys begon best. En reeds na tien minuten was bet Hagen, die de Boys met een schitterend schot de leiding gaf. (01). Voor men twee minuten verder was had doelman Koster tot op de bodem van zijn reservoir moeten tasten om een schot van dezelfde speler voor de doellijn te houden. Een flitsende aanval over de IJmuidense linkerflank waar linksbuiten Blinkhof een uiterst gevaarlijke spieler was, al bleek men hem nu niet bepaald onder de zachtzinnige spelers te kunnen rang schikken bracht de bal bij mldvoor Roos, die Muller met een onhoudbaar schot passeerde: 1—1. En toen na een half uur spelen midvoor Roos van 16 meter oen schot op doel loste en de vallende Muller door de effect makende bal ver rast werd (2—1), toen raakten de Boys hun cadans kwijt. Voor scheidsrechter Bosman de partijen voor de eerste maal naar de kleedkamer stuurde, had Blinkhof met twee schitterende goals in drie minuten zijn ploeg met 41 aan de leiding gezet. Het léék hopeloos voor Lisser Boys. maar tijdens de rust deed men stug mentaltraining en het team kwam n. thee „geladen" in het veld. De eerste de beste aanval een juweel van een co binatie tussen Broekhuizen en Hagen werd door Broekhuizen met een fraai doelpunt afgerond (42) en hoewel „IJmuiden" tegen de verhoudingen in de voorsprong wist te vergroten (52) lieten de zwartwitten zich nu niet meer van wijs brengen. Ze bleven doorgaan en de 22ste minuut, kon men de doorgebi ken In 't Veld niet anders meer tot staan brengen dan met een platvloerse tackle, die de IJmuidenaren op een strafschop kwam te staan. Broekhuizen voltrok het vonnis: 53. Even later maakte invaller Van Stam flmanse had tijdens de weer last van zijn rug gekregen) een gaaf doelpunt, dat scheidsrechter Bosman ech ter wegens buitenspel afkeurde, maar dri< minuten voor tijd loste Broekhuizen var de vleugel af een kogel, die doelman Kos ter wel kon keren maar niet klemvast krijgen. Hagen zat er onmiddellijk boven op en schoot in: 54. Alles wat zwart witte shirts droeg drong nu naar vori de gelijkmaker kon elk ogenblik worden verwacht. Spottend met alle verhoudingen en dwars tegen alle verwachtingen in, viel het doelpunt aan de andere kant. Maar de verliezer kon dit keer het strijd perk met opgeheven hoofd verlaten! S.V.0.W!-S.M.S. 2-1 de spannende strijd tussen S.V. O.W. en S.M.S. uit Nieuw-Vennep een pijnlijk slot. Twee minuten voor het einde werkte hij de bal over de zij lijn, maar de wel wat al te enthousi aste S.M.S.-rechtsbuiten stormde toch toe en liep Hoogeboom pijnlijk in d< zij. Een ontboden geneesheer consta teerde een gekneusde rib en liet de sympathieke linksback per auto naar huis brengen. 't Ging er in deze wedstrijd vrij fors aan toe, wat geen bezwaar bleek voor de 22 flink uit de kluiten gewassen jon gelingen. S.M.S, dat hekkensluiter is. wilde graagzijn positie verbeteren en S.V.O.W. zon op revanche voor de in Nieuw-Vennep geleden nederlaag. De doelpunten bleken duur, erg duur S.M.S. maakte er één na 18 minuten en hoezeer beide ploegen zich ook inspan den, het bleef in de eerste helft bij dit ie doelpunt. Na de hervatting bleek al spoedig, dat S.V.O.W. over meer uithoudingsvermogen beschikte dan de gasten. S.V.O.W. kon er zelfs een schepje bovenop doen en dat resulteerde na 6 minuten in een doelpunt van Rosier. En toen de S.M.S.-spil veer tien minuten daarna de bal In de richting van zijn eigen doel kopte, was Van Steen- selen er rap bij om de bal het beslissende tikje te geven. Dat was dus 21. een score, die het vrijwel uitgespeelde E.M.S. welletjes vond, de ijverige pogingen van S.V.O.W. om met groter verschil te win nen, ten spijt. Daar verder IJmuiden met 64 van Lisser Boys won en S.M.N. met 32 de meerdere bleef van Zandvoortmeeuwen. werd de stand als volgt: De thuisclub ging in hoog tempo van start en met goed veldspel werd het Rijns burgse doel belaagd. Ook bij TSB was de voorhoede echter het zwakke punt en bij voorbeeld V. d. Berg is geen schaduw meer van voorheen. Toch was het deze speler, die na tien minuten voor een voor- effelijke openingstreffer zorgde, toen ij een goede pass oppikte, de geelzwarte backs snel voorbijsprintte, de geelzwarte et een straf schot kansloos sloeg. Daarna echter kwamen de geelzwarten Robaver IJmuiden Lisser Boys A.G-P- S.M.N. S.V.O.W. Telefonia Kinheim Zand voo rtm. S.M.S. 12 9 1 2 37—19 13 8 3 2 19 36—21 13 6 3 4 15 31—27 11 6 1 4 13 13 6 0 7 12 13 5 2 6 12 11 4 2 5 10 27—28 12 4 2 6 10 29—31 13 4 1 8 9 29—46 13 2 1 10 5 20—39 30—13 25—31 34—34 de aanval. Vr'schaar 2 3 1 0 2 2 1117 Excelsior 2 5 1 0 4 2 2649 Blauw Wit7 0 0 7 0 18—44 In 2A, 4A en bij de junioren werd niet gespeeld, maar in 3A gingen beide wed strijden door. De strijcl om de titel blijft hier zeer spannend. Leider Warmond 2 won in Noordwijk met 47 en bleef de kop. Het Sassenheimse T.O.P. bleef echter uitstekend volgen door met van Unitas te winnen; het houdt prima kansen. Warmond 2 6 4 2 0 10 23—13 T.O.P6 4 1 1 9 27—14 Pernix 4 1 1 0 0 2 42 Fluks 2 6 1 0 5 2 20—21 Unitas 5 0 1 4 1 3—27 Uitslagen: le kl. A: Tonego—D.E.S. 2 8—1; V.E.O. Ijsvogels 02. le kl. B: O.D.I.—Blauw Wit 7—4. 3e kl. A: Fluks 2Warmond 2 47; Uni tas—T.O.P. (T.O.P.-terr.) 0—8. Overige wedstrijden afgelast. voorhoedespel was pover. De eerste kans op de gelijkmaker kwam. toen Bakker rechtsbuiten Van Egmond binnen de be ruchte lijnen ten val bracht en Zwaan een strafschop mocht nemen. Hij schoot de bal echter meer dan een meter naast het doel. Even later kreeg hij tot tweemaal de kans voor de gelijkmaker te zorgen, maar in beide gevallen verdween de bal of in de veilige handen van de goed kee pende Haanstra of ver buiten het doel. Datzelfde presteerde ook Van Egmond en reeds leek de rust met 10 in te gaan, toen de Rijnsburgers opnieuw een straf schop kregen wegens hands, o.i. te zwaar gestraft. Ditmaal maakte de uitstekend spelende V. d. Sleen geen fout. Onniiauwkeurig Na rust is de thuisclub vrijwel niet meer in de aanval geweest, hoewel ze het mid denveld niet prijsgaven. Maar het plaat sen was te onnauwkeurig en daardoor konden de bezoekers steeds weer op nieuw aanvallen. Eindelijk kreeg V. d. Sleet de kans om voor een voorsprong te zorgen, toen Van Gugten ten val werd gebracht. Hij nam de strafschop echter slecht, doch kreeg de bal via de vuisten van Haanstra en de doellat opnieuw voor de voeten. Waarschijnlijk in de war ge bracht door de hevig protesterende Haan stra ten onrechte overigens schoot hij de vrije kans naast. Kort voor tijd slaagde Van Egmond er eindelijk in voor het winnende doelpunt te zorgen, toen Haanstra zijn enige fout maakte en naast een hoge voorzet Van Zuijlen greep. Uit de doelworsteling het zag Van Egmond toen zijn kans schoon. Nederlands damkampioenschap T\E VIJFDE RONDE van het toernooi om het persoonlijk damkampioen- schap van Nederland, die zaterdag in Utrecht is gespeeld, bracht al thans in één opzicht een herhaling van de vorige ronden. Ook deze ronde had als resultaat een eindeloze serie remises, ditmaal slechts onderbroken door een zege van de Fries Bergsma. Het merkwaardige was echter, dat de remisekoning bij uitnemendheid, de Noordhollander Beeke, die in het voorgaande toernooi 11 van de 14 partijen onbeslist wist te doen eindigen, nu de enige verliezer werd. In een. vrijwel gelijk opgaande strijd werd een positionele jout in het vergevorderde middenspel hem noodlottig en werd hij door de Friese onderwijzer kansloos geslagen. Een sensationele wendin» nam de "a tussen de debutanten Okrogelnick Jurcke. De Limburgse kampioen zag bijna 50 zetten zijn aanval op de vijande lijke linkervleugel beloond met een door braak naar de damlijn. Zijn 51ste zet. luist na de tweede tiidscontrole, zon de kroon op zijn werk moeten zetten. Okro- gelink overwoog gedurende bijna 40 mi nuten vrijwel alle mogelijkheden en deed na rijp beraadde zet. die direkt remise leidde. Ook in dit geval bleken de beste stuurlui aan de wal te staan. De analyserende toeschouwers hadden in middels al uitgemaakt, dat de stelling door een eenvoudige finesse gewonnei De Zuidhollandse kamDioen Boer ver weerde zich tegen de titelhouder Wim de Jong op een originele manier. In het begin van het middenspel bracht hij gambiet waardoor hij de vijandelijke rechtervleugel in moeilijkheden bracht. Geheel correct was dit offer echter niet Want bij het voortschrijden der partij behield de Nederlandse kampioen zijn materieel overwicht, terwijl hij aan linkervleugel voldoende speelruimte wist te scheppen. Niettemin braken beide spe lers vrijwel gelijktijdig door naar de dam lijn. Toen de Haarlemmer de mogelijk heid tot forceren van een winnend over machteindspel verzuimde, zag Boer zijn kans schoon een remise uit het vui slepen. Betere positie De oud-kampioen Huisman scoorde het afgelopen weekend drie punten, wa mede hij zijn positie aanzienlijk verbe terde. Vrijdag werd Verhoeven uit De er in een combinatoir middenspel door hem overklast, terwijl zaterdag de Amsterdammer v. d. Sluis de partij nog juist in evenwicht wist te houden. De hekkesluiter Verhoeven boekte za terdag zijn tweede remise in dit toernooi wel tegen Wim Roozenburg. Wel bereikte de Rotterdammer in deze partij het eerst de damlijn, maar de Overijssel kandidaat maakte deze keer geen fout, wist na een schijnoffer eveneens naar de overzijde door te dringen, waarna ook eze partij onbeslist eindigde. In het klassieke middenspel, dat "zich i de partij tussen Bom en Van Dijk ontwikkelde, deden zich wederzijds di- dreigingen voor. Toen één hiervan door Bom niet volledig weerlegd kon worden, brak de Wageninger door de vijandelijke vedediging. Daar er aan de Rotterdamse zijde voldoende aanvalsstuk- ken resteerden werd op hetzelfde moment tot remise besloten. Een bijzonder levendige partij speelden Laros en Grooteman. Vooral van de kant eerstgenoemde werden diverse com binatiemogelijkheden in de partij gevloch ten. Succes bleef echter uit. Zelfs kwam het voordeel enige tijd aan de andere zij de. Tegen het eindspel trachtte de IJmui- denaar het spel te forceren, maar Groote verdediging bleef intakt en het einde bracht een gelijkwaardige punten verdeling. Terlouw moest als toeschouwer de ichtingen van zijn medespelers volgen, daar zijn tegenstander Kinnegen door huiselijke omstandigheden verhinderd was e komen. F. Verhoeven 1—1; W. de Jong—S. Boer 1—1 W. Huisman—W. F. v. d. Sluis 1—1: J. M. Bom—ir. G. E. v. Dijk 1—1. 6e ronde: F. Okrogelnik—H. Laros 1—1; J. H. BeekeA. Grooteman 20; W. Roo zenburg— P. Bergsma 0—2; W. de Jong— H. F. J. Kinnegen 11; J. M. Bom—S Boer 02; W. TerlouwD. J. Jurcka 11: W. Huisman—F. Verhoeven 2—0; ir. G. E v. Dijk—W. F. v. d. Sluis 1—1. Na deze ronde is de stand als volgt: 1 Bergsma, 8 pnt; 2-6 Beeke, Bom, Huisman, Jurcka en Okrogelnik 7 pnt; 7-8. Kinnegen en Terlouw 6 pnt (uit 5); 9-12. Boer, v. Dijk, Laros en v. d. Sluis 6 pnt.; 13-14 De Jong en Roozenburg 5 pnt; 15. Grooteman 3 pnt; 16. Verhoeven W. Jurg Beslissingen komen bij tafeltennis nabij In groep A van het tafeltenntsprogram-j ma speelde alleen Scylla tegen Sparta 1. Door een overwinning hadden de Leide- naars hun positie kunnen verbeteren, maar het werd een 55 gelijkspel. In groep B won Wibo gemakkelijk met 10—0 van het met twee opgekomen V.T.V.. dat het verblijf in Den Haag ook aanpakte om tegen Batswingers te spelen. Hier- tegen werd een 73 nederlaag geleden Batswingers speelde tevens tegen Luck Raek. waarvan met 82 werd verloren. Verrassend" was de grote 10—0 zege van P.S.V. op Bleu Star. In overgangsklasse F kan Nedllovd 2 het kampioenschap bijna niet meer ont gaan. De Amsterdammers wonnen in pen Haag met 8—2 van DOS 2. Wibo 4 won gemakkelijk met dezelfde cijfers van Smash 2. A VGA blijft goed genoteerd staan door een 82 zege op KKK. maar voor Sparta 5 dreigt degradatie. De Am sterdammers verloren kansloos met 9—1 van Povac 3. Verrassend was de neder laag van Docos tegen Treffers. In F is Wibo 2 zeker van de titel. Wel werd van Treffers 2 met grote moeite ge wonnen. maar de achterstand van de con currenten is wel zo groot, dat er niets meer kan gebeuren. DOS 1 verloor ver rassend van DOS 3. Salamanders kwam tot een 55 gelijke stand tegen USV 2. Wibo 3 klopte Wifra 3 gemakkelijk met 82. voornamelijk doordat de Rotterdam mers maar met twee man kwamen. Wils kracht kon het ook tegen Batswingers 2 niet redden en verloor met 7—3. De degra datie is niet meer te ontkomen. Rotter dam won met 8—2 van Carbon 2. Opnieuw spelersverlies voor de Leiderdorpers BIJ HET VELE SPELERSVERLIES, dat RCL vorig seizoen heelt moeten lijden, komt weer een verdere verzwakking, nu Hiensch heeft besloten de voetbalschoenen voor goed op te bergen en Bilstra is overgeplaatst en niet meer in staat is voor de roodwitten uit te komen. Deze nieuwe handicap is te groot geweest voor RCL in de uitwedstrijd tegen Monster, dat, hoewel i niet meer van de kracht van enkele seizoenen terug, toch niet te onder- 1 schatten is. Het was tenslotte Troost, die er 4—2 van maakte. Het laatste gedeelte van de wed- strijd was overwegend voor de thuisclub en de zege kan daarom zeker verdiend: den genoemd. Het spel van de rood-: t is niet zo'n erg beste wedstrijd ge worden, maar vooral door aardige com binaties van de thuisclubvoorhoede en de sbugge afweer van de roodwitte defensie toch beslist heit aanzien wel waard. Bij RCL ontbrak het, begrijpelijk overigens, aan goed comblmatiewenk, dat de Leider dorpers trachtten te compenseren door agressief spel, dat echter voortdurend binnen de perken bleef. Het werd zodoen- i een plezierige wedstrijd waarvan ech- ir niet zo heel veel te vertellen valt RCL nam de leiding door Verstegen. in junior, die nu in het eerste elfta! werd geprobeerd en daarin wel heeft vol daan. Nog voor rust kwam Monster echter oor te staan door doelpunten van Troost en De Groot. Kort na de hervatting maakte Monster r 3i van, maar dit doelpunt werd we gens buitenspel door scheidsrechter Snel geannuleerd. Het was echter uitstel van executie, want kort daarna maakte De Groot er werkelijk 3—1 van. De spanning keerde echter terug toen linksbinnen Geel met ëen prachtige sliding uit een voorzet van zijn rechtbuiten de achter stand tot 3—2 terugbracht. Nu deed zich echter het gebrek aan een knappe door zetter bij RCL gelden, want langzamer hand hernam Monster het overwicht. SPORTSPL1NTERS Een rugbywedstrijd tussen de Uitslagen De volledige resultaten van dit week- nd waren: 5e ronde: A. GrootemanH. Laros 11; F. Okrogelnick—D. J. Jurcka 11; -T. H. Beeke—P. Bergsma 0—2; W. Terlouw—H. F. J. Kinnegen uitgest.; W. Roozenburg— Macmillan heeft zijn Russische ambt genoot Boelganin medegedeeld, dat hij het druk heeft om in maart naar Moskou komen. Premier Eden had in juli van t vorig jaar in het Lagerhuis medege deeld, dat hij met Selwyn Lloyd in maart naar de Sowjetunie zou gaan. teurteams van Schotland en Wales is •.'geëindigd in een 96 overwinning voor de Schotten. De ruststand was 6—6. 9 Een zaterdagmiddag op het terrein van La Gantoise gespeelde wedstrijd tus sen de Oostenrijkse ploeg First Vienna en het Hongaarse team Vasas uit Boeda pest is in een draw (1—1) geëindigd. Bij rust leidden de Oostenrijkers met 10. Gordon Pirie, de bekende Engelse lange-afstandloper, die woonachtig is in Nieuw Zeeland, is voor zijn prestaties, geleverd in het afgelopen jaar door de Britse atletiekfederatie, onderscheiden met de C. N. Jackson-Memorial Cup. Tijdens de atletiekkampioenschappen van Nieuw Zuidwales, welke in. het sta dion te Sydney plaats vonden, heeft de Australische atlete Mariene Matthews de finale 100 yards dames gewonnen in 10,1 sec., een tijd die 0.3 sec. onder het we reldrecord ligt. witten BASKETBALLZEGE VAN S.S.D. OP PUNCH De basketbalclub SSD heeft zaterdag avond in de Hgagse Houtrusthallen weer weten te winnen en wel van Punch. In da eerste helft van de wedstrijd had zij veel moeite met Punch, want de mannen van Nye (12 x) weerden zich dapper en de ruststand werd dan ook 10—11. Na da rust herkreeg SSD haar oude vorm te rug en door enige fraaie schoten van Horvath, die 15 keer wist te scoren, kon de zege haar niet meer ontgaan. Het resultaat van de match was 2031. De heren van Te Werve, hebben hun taak waarschijnlijk te licht opgevat, want alhoewel zij bij de rust een 128 voor-1 sprong tegen Snelwiek hadden, zakten zij daarna ontzettend af en hoe Dreek- meyer (11 x) 't ook probeerde, het lukte; hem niet cn dc zege ging ten slotte, dank-J zij fraai spel en goede combinaties, naar Snelwiek. In de lagere herenklassen wisten de reserves van Argus weer een winstpuntje: binnen te halen. Doordat zij goed afvin gen onder de basket cn ook over een zuiver schot beschikten, kon hun de winst niet meer ontgaan (2412). De ploeg van Storks kon het ook niet bol werken tegen de aanstaande kampioen: Argus 3. De ruststand was maar liefst 190 en Slager, d'r 16 x wist te scoren, had een groot aandeel in de fraaie 33—a zege. Ook de dames van Argus haalden ein delijk eens twee winstpunten binnen. In een uitermate vlot gespeelde wedstrijd wisten zij via een 10—0 ruststand tot deze. 19—2 zege te komen. De uitslagen luiden: Heren: Punch—] SSD 2031, Te Werve—Snelwiek 2329, Vodo 2Punch 2 1827, SSD 2Argus 2 1224, MaccabiVodo 3 2527, Te Werve 2—V en L 30—25, Punch 3—Esso 2 11—16, Argus 3—Storks 33—5, Deco 3—Pams 28—19. Dames: Esso—Blue Birds 117, Olym-, pia I—Esso 2 18-4, Olympia 2-Argus 2-19. leeftijd: 1517 jaar, datum van indicnstbred'Lng: zo spoedig mogelijk Mulo-opleiding is niet vereist, kennis van typen strekt tot aanbeveling. Ons kantoor is thans nog gevestigd te 's-Gra- venhage. doch wordt binnenkort overgeplaatst naar Leiderdorp. Gedurende de overgangsperiode worden reiskosten vergoed. Solicitaties worden gaarne ingewacht bij de: Verkoopassociatic DURISOL-MEVRIET N.V., Lulofsstraat 75 's-Gravenhagc N.V. ROKLEFA ALLROUND PERSER AUTOMOBIELBEDRIJF in de omgeving van Leiden le MACZIJNBEDIENDE Zij die de Engelse en Duitse taal beheersen en over ervaring beschikken, genieten de voorkeur. Uitvoerige sollicitaties onder No 246 Adv. Bureau „Rijnland". Leiden, J de Wittstraat 35. V. Personeel gevraagd a Mevr. Haex, Pr. Bern hardt 62, Oegstgeest, Tel. 25315, zoekt een flinke werk- voor maandag- en vrij dagochtend. V.g.g.v. Aanmel den 's avonds na 7 uur. Gevr. tegen 1 maart net meisje v.d.e.n. in gezin van 3 pers., zelfst. kunnende werken en v.g.g.v. Mevr. Stapel. Rijnzichtweg 33. Oegstgeest. Tel. 23790. Aank. wel. kar bediende voor eenvoudig* administratie. A. F. Mulder Zn. Nieuwsteeg 33. Gevr. In gezin van 3 pers. een hulp, die zélfst. het huis houden kan waarnemen. S'.uisweg 99. Katwijk aan Zee. 9 Huishoudelijke hulp gevr. bij heer. alleen. Van 9 uur v.m.5 n.m. Brieven No. 8731 Bur. Blad. 9 Gevr. wegens dienstplicht flinke brood- cn banketbak kersbediende. of een bezor ger. Hoog loon. G. Tijster man, Dorpsstraat 80. Oegst geest. Tel. 20512. Personeel aangeb. 9 Meisje in bezit diploma typen zoekt haar passende werkkring op klein kantoon Julianalaan 6Cb, Kaageilar"" Te koop gevraagd 9 Wy kopen radio's, stofzui gers. gramm. platen, pick ups. koffergramm., naai machines. meubelen enz. Tn ;n verkoop, G van VI ie' Janvosscnsteeg 34. 9 Wy kopen fietsen, brom fietsen, motorfietsen, auto's, autobanden enz. voor loop en sloop. In- en verkoop G. van Vliet, Janvossensteeg 34. 9 Gevr. een kindcrbybel, Ln goede staat. Aangeb, zware strijkplank en wringerbox t e.a.b. A. Kraaijenoord, Paul Krügerstr. 18, Katwijk a. Z. Te koop aangeb. van '54 f 125. Damesfiets merk Juncker als nieuw 75. Herenfiets sport f 35. Meis- Woningruil 9 Aangeb. mooi vry bove huis, centr. stad. bev. 4 k mers, ruime keuken en zc ruimte. Gevr. heel of bene ienhuis Leiden of randgem Br. No. 8727 bui-, blad. 9 Aangeb. benedenwoning bev. kamer en suite, 2 kl. ka mers, flinke keuken, schuur en tuin o. h. zuiden. Gevr grotere woning 5 kamers. Br. No. 8728 Bur. Blad. Diversen 9 Feestavond Groenoord in Den Burcht, maandag 4 febr Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar 's avonds aan de zaal ƒ1.— 9 Als nieuw 2 pers. ledikant met org. Auping spiraal en kapokmatr., 170 cm. Geschikt ■oor kleine kamer of bed- *ede. Pluvni Morsstraat 54 i'elefoon 30008. TAST TOE 'T IS VAN DINSDAG 500 gr. hacheevlees 500 gr. v 200 gr. hi WOENSDAG 500 gr. gehakt h.o. rst 1.38 100 gr. biefstuk tart. 0.55 1 leve: DONDERDAG 500 gr. doorr. runderl. 1.28 500 gr. doorr. speklap. 0.98 200 gr. gek. spek 0.48 EXTRA WEEKRECLAME 100 gram HAM en 100 gram HAMWORST 0.76 500 gram malse doorr, runderlappen 1.35 500 gram VET GEROOKT SPEK 1.10 500 gram GEHAKT HALFOM 140 500 gram KARBONADE klein beentje L70 500 gram DIK VET ROOKSPEK 110 3 pond VARKENSPOOTJES. NU SLECHTS 1 Haal al dit lekkers en toch voordelig bij 10 TEEKENS SLAGERIJEN M 9 Gasradlatoren, bureaus, gasfornuis, enz. pracht radia toren, gashaarden, gasstellen, tafels, stoelen, haarden, bureaus, elektr. wasmach.. wringers, ledikanten, vloer kleden, radio's, pracht hand- naaim.. schrijfmach., grote wagen. Nieuwe Rijn 60. Let op 60. Telef. 22150. 9 Eiken uitschuiftafcl, ameu blement. theekast, boeken kast, tafels. 2 fauteuils. 1- pers. kapokmatrassen. 4 stoe len, 1- en 2-pers. ledikanten, spiralen, nachtkastjes, Oud- Holl. hoekstoeltje en arm stoel, enz. Pluym Jr., Mors straat 54. Telef. 30008. 9 Slagcry Pieterse. Dinsdag woensdag en donderdag 500 gram gehakt van 1.70 voor 1.40. Onze bekende rook worst 0.32 per 100 gram, 0.75 per 250 gram 1.35 oer 500 gram Rauwe rook worst 0.38 per 100 gram Herenstraat 29. 9 Uw bed slecht? Wij over trekken uw bed vakkundig met een nieuw damast1- pers. vanaf 19.50, 2-pers. vanaf 26.50. In één dag gereed. - De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51, Leiden. 9 Solex Standaard 349.50 p.m. 17,30. Solex de Luxe ƒ395,—, p. m. 20.24, inclu sief All Risk verzekering. Service Station Gebr. Huis man.. Hogewoerd 6668. Tel. No 31292. 9 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrok ken met damast, 1-pers. van af 19.50. 2-pers. 26.50. Smit' Bedden-tapijtenmaga zijn, Mare 98. Vrouwensteeg No. 9. Telefoon 23913. 9 Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse Dames en Heren 1465 jaar wensen corres pondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereldkoe rier, Postbus 6057, Rotter dam, Telef. 33421. 9 Tafels, kachel, radio, gas fornuis1, zware grote ronde mahonie uitschuiftafel met 5 bladen, clubs, bankstel, als nieuwe gasradiator, kasten, elektr. zware boortol, 2-pers. ledikant. W. F, Kooremans Nieuwe Rijn 9, t.o.v. V. en D. Let op tel. 23261. 9 Graszaad, bloemzaad, tuinbouwzaden, spaden, har ken, schoffels, hakken, gra ven, panschoppen, rieken, stelen, kippengaas, harm, gaas, volièregaas, nerts gaas. asfalt, golfplaten enz. A. J. Hartwijk, Nwe Bees tenmarkt 7—9, Leiden. Tel. 26627. 9 Voor een schuimrubber- matras moet u in 't Schuim rubber- en plastic-huis zijn. Mare 70. Wij confectioneren voor u in elke vorm schuim rubber en schuimplastic en leveren u dat in elke afme-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6