Jlieunie £riltódje ÜTourant Oud kapittelt socialisten: het staatsrecht eens leer P.v.d.A. wil staatscommissie voor de voetbalpool Burgerij moest eigenlijk burgemeester kiezen Contra-revolutie betrok ook de jeugd in de strijd Eisenhower wachtte Saoed op vliegveld op Twee doden op onbewaakte Amerikaanse Huis keurt plan-Eisenhower goed DONDERDAG 31 JANUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Direc Abc Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN" 7.per kwartaal; f 2,35 per maand; C.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. belangrijke korting) Dr. E. DIEMER J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi »s $hebleuen "mynfaert ia tcgbenspoet Zevenendertigste jaargang No 10870 r Leiden deelt vanavond de lakens uit ZIE PAGINA 3 EN S „Keuze van mr. Kolfschoten was juist Burgemeestersbenoeming Alleen maar speculatie Het lid van de Eerste Kamer, de heer H. Algra (A.R.), heeft de minister-presi dent de volgende schriftelijke vragen ge steld: I. Heeft de minister kennis genomen van de medelingen voor de microfoon van de V.A.R.A., in het Vrije Volk, De Nieuwe Rotterdamsche Courant en Vrij Nederland over de gang van zaken en gehouden stemming in de ministerraad betreffende de benoeming van de bur gemeester van Den Haag en de daar aan verbonden commentaren? 2. Berusten deze mededelingen op ver trouwelijke inlichtingen van de zijde van het kabinet of van een der minis ters of dienen zjj uitsluitend te worden beschouwd als politieke speculaties van buitenstaanders? Verhoging van de margarineprijs (Van één onzer redacteuren) De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, is door de gezamen lijke Nederlandse margarinefabrikanten om toestemming gevraagd de margarine- prijs te verhogen. Verzocht is een verho ging op korte termijn van drie cent per pakje. Het verzoek wordt overwogen. V.IV.-resolutie Geen apartheid in Zuid-Af rika De algemene vergadering van de V.N. heeft de secretaris-generaal verzocht zyn invloed aan te wenden om de Zuidafri- kaanse regering te bewegen de apart heidspolitiek te laten varen. De daartoe strekkende resolutie werd met 56 tegen vijf stemmen en twaalf ont houdingen aanvaard. De stemming ge schiedde door handopsteking. Men zag, dat Australië, België, Engeland en Frank rijk tegen stemden. Vluchtelingen (over grens) beschoten Hongaarse grenswachten hebben gis teren tweemaal het vuur geopend op vluchtelingen die zich al over de grens bevonden. Een zeventienjarige jongeman kreeg een schot door het been toen hü bü Moschendorf dertig meter over dc grens was. Bü Eisenberg werd een Hongaar onder vuur genomen, die de grens al 200 meter achter zich had. Er zijn gisteren maar 33 vluchtelingen in Oostenrijk aangekomen. Men wijt dit aan de 6teeds scherper wordende bewa king. Van alle torens langs de grens wordt nu dag en nacht gewaakt met machine geweren. Ook is de patrouille-activiteit toegenomen. (Van onze parlementaire redacteur) TAE BENOEMING van burgemeester Kolfschoten is een goede benoeming U geweest. De politieke richting mag bij deze benoemingen niet nummer één zijn, want een burgemeester staat boven de partijen, hetgeen zeker niet wil zeggen dat hij geen partijlid kan zijn. De heer Kolfschoten zal een goede burgemeester van Den Haag zijn. De keus van de regering is juist geweest. In Den Haag wordt minder risico gelopen dan in Amsterdam, want de bur gemeester in de hoofdstad heeft geen enkele bestuurservaring, zo zeide gis termiddag prof. Oud in de Tweede Kamer bij de behandeling van de be groting van binnenlandse zaken. De burgemeestersbenoeming heeft deze dag een grote rol in dit debat gespeeld. De liberale fractievoorzitter was zeer verrast over het artikel van de „doorge broken dominéé Ruitenberg" in „Tijd en Taak", waarin is gezegd dat de a.r. de protestantse zaak hebben verraden. Daar weten we niets van, aldus de heer Oud. En ik wil het ook niet weten. Alle mi nisters dragen voor deze benoeming de verantwoordelijkheid. Het kabinet is geen college van B. en W. Het kabinet moet homogeen zijn. Als een minister geen verantwoordelijkheid voor een kabinets beslissing wil dragen moet hij aftreden. Dus dragen de a.r. bewindslieden pre cies dezelfde verantwoordelijkheid voor de benoeming van mr. Kolfschoten als de socialisten. En de heer Oud raadde de heer Scheps (soc.) die ook over dit onderwerp had gesproken dan ook aan om inwendige zending te bedrijven bij de doorbraakdominée's in zijn partij. Mis schien dat zij het Nederlands staatsrecht dan eens goed leren. Wel was de heer Oud van mening, dat de moeilijkheden bü de burgemeestersbe noeming voortspruiten uit ons ongeluk kig stelsel. Liever zou hü zien dat de burgemeesters door de plaatselüke bur- gerü worden benoemd, zoals trouwens in de meeste landen het geval is. De poli tieke touwtrekkerü noemde hü een nieuw verschy-nsel. Dat is de reden waarom de vakatures zo langzaam worden vervuld Kaclar op eiland Csepel Kadar heeft op het eiland Csepel een bijeenkomst van arbeiders toegesproken, waarbij hij de „sec- tarische politiek" van Rakosi veroor deelde evenals het beleid van Nagy, die hij een verrader van het volk noemde. Kadar verklaarde, dat er de laatste paar jaar ernstige fouten zijn gemaakt en dat de beginselen van het socialisme geschon den zijn. „Maar de arbeiders mogen toestaan, dat de vijanden onze fouten ge bruiken als wapens bij hun aanvallen op de arbeidersregering," voegde hij hier aan toe. HU zeide voorts, dat mensen, die in naam van de vrüheid religieus ondcrwüs voor hun kinderen eisen, terzelfdertyd Gelede tram" reed in Rotterdam proef De eerste van de veertien nieuwe „gelede trams" in Rotterdam heeft gistermiddag een proefrit door de stad gemaakt. De rijtuigen, die veel lichter zijn dan de oude trams, be sparen Rotterdam jaarlijks f 2100 aan stroom. Bovendien zijn het trams met eenmansbediening. De „zwarte reizigers', die in de oude trams klandestien meereden en wier aantal in Rotterdam tussen de een en acht procent wordt geschat, krij gen met de gelede tri Zou procent zijn, dan komt dit jaarlijks al neer op f 140.000 winstderving! De trams kunnen 197 passagie kinderen vervolgden die géén religieus' rricht wensen. „De contra-revolutie betrok eerst de mannen in de strüd, toen trachtte zü de vrouwen te winnen en nu zÜn de kinderen aan de beurt," zo zei hy. Over de arbeidersraden zei Kadar, dat zij nuttig kunnen zijn als zü door de par ty geleid worden. Het ontydige aftreden van de arbeidersraad van Csepel heeft de contra-revolutie gesteund, verweet hy. En door deze politieke touwtrekkerü ko men ook kleine partüen in het gedrang. De liberalen zün helemaal van de kaart, zo verzuchtte de heer Oud. Als we weer eens gaan kijken naar de verhoudingen in de gemeenten dan kun nen er waarschynlijk ook weer eens libe ralen worden benoemd. De v.v.d.-fractie voorzitter vond het fout van de heer Beernink (c.h.), dat deze Den Haag voor zyn partij wilde claimen. Dat kan ik als liberaal ook gemakkelyk doen, aldus de heer Oud, want de laatste burgemees- ster in Den Haag waarmee geen narig heid is gebeurd was een liberaalDe burgemeestersbenoeming in Den Haag heeft het voorbeeld geleverd dat een fout systeem tot een goede benoeming kan lei den. De heer Oud vond het onjuist van de heer Scheps (soc.) dat deze zich min of meer achter de wens van de heer Beer nink (c.h.) heeft gesteld, dat er in Gelder land een c.h. commissaris der Koningin moet komen. De regering moet in deze zaken volkomen vry staan. A.R. achtergesteld Op dit laatste doelde de heer Smaile\ broek (c.h.) ook zeer duidelijk. Naar zijn mening is het een goed recht van de heer Beernink om dit zo te stellen. Het is ter de vraag of het vertandig is, uit oog punt van beleid, om dat in de Tweede Kamer te doen. De heer Smallenbroek wees er op dat er noch in de steden 100.000 inwoners en meer, noch in de pro vinciale hoofdsteden een a.r. burgemees ter te vinden is. Evenmin als er één missaris der Koningin lid is van partij. Ander geluid Van de zyde der socialisten werd meer genuanceerd geluid gehoord dan men uit de socialistische pers had kun nen verwachten. Het betoog van de heer Scheps kwam er op neer dat hy nieuw benoemingsbeleid van het kabinet constateerde. Dat blykt uit de Haagse burgemeestersbenoeming. Het jarenlang gevoerde beleid mag niet zonder behoed zaamheid veranderd worden. Minister Struycken zal duidelyk moeten maken, dat dit nieuw beleid objectief zal zyn tegenover alle richtingen. Zo mag er geen scheiding gemaakt worden door de grote rivieren. Als er in Den Haag plaa voor een k .v.p.-burgemeester, zal e Maastricht desnoods plaats moeten voor een niet-k.v.p.-er. De heer Scheps stelde met veel nadruk vast. dat de Pv.d.A. geen koehandel heeft gedre\ met de vervulling van de vakatures Amsterdam en Den Haag. Noch de socia listische fractie, noch het socialistische partybestuur heeft er naar gestreefd de c.h. burgemeester in Den Haag te vangen door een eerste burger van andere kleur. Wel heeft de P.v.d.A. begrip voor het verlangen van de c.h. \veer commissaris in Gelderland te krijgen. De socialisten hebben vroeger te lang c der de achteruitstelling geleden om c niet te begrijpen. De heer Scheps wen: van minister Struycken te horen, was om de heer Kolfschoten in Den Haag benoemd. Zyn definitieve standpunt w de hy nog voorbehouden. Hy zeide dat de persoon Kolfschoten in dit debat in het geding is. V er ontwaardiging „De benoeming van burgemeester Kolf schoten heeft in protestantse kring, be halve bij de a.r. de andere roomsen) ver ontwaardiging en verontrusting gewekt" zo zeide ds. Zandt (s.g). Het heeft in ver schillende kringen sterk de aandacht ge trokken dat sinds de reformatie Den Haag nu een r.k. burgemeester heeft gekre gen. Ds. Zandt was het eens met de heer Oud dat de kabinetsbeslissingen gehi Volgende week nota bestedingsbeperking (Van onze parlementaire redacteur) Gistermiddag heeft in Den Haag een uitvoerig gesprek plaatsgevonden tussen de minister van Landbouw. Visserij en Voedsevoorziening minister Mansholt. en de georganiseerde landbouw. De bewinds man heeft tijdens dit onderhoud geen mededeling gedaan over de plannen van de regering inzake de herziening van de landbouwpolitiek. In politieke kringen in Den Haag neemt len aan dat volgende week de lang ver beide nota over de bestedingsbeperking 'erschijnen. Enkele dagen daarna zal minister Mansholt met zijn Memorie van Antwoord komen. In de maandag l i. ge houden vergadering van de ministerraad en reeds gedeelte'ijk k'aar "ekomec het nieuwe landbouwbeleid. Ver schillende kropen moeten echter nog wor den doorgehakt. Twee Duitsers bij verkeersongeluk omgekomen Op de rijksweg Enschede-Glane-brug is gisteravond omstreeks negen uur een in de richting van de grens rijdende mo torrijder op een boerenwagen, die de weg overstak gebotst. De motorrijder en een duopassagier werden op slag gedood Het waren Fried-rich Reck en Wilhelm Broek uit Gronau, beiden 20 jaar oud Gistermiddag is het 12-jarige meisje H de Rijper uit Haarlem, dat met een vriendinnetje op de Rijksstraatweg fiet ste, gevallen en door een autobus over reden. Het kind i6 kort daarop overleden Geen onverdeeld enthousiasme over bezoek van Arabische monarch Na een indrukwekkende intocht in Washington en een zeer harte lijke ontvangst heeft koning Saoed van Saoedi-Arabië, de afgezant van het Egyptische blok, van president Eisenhower een ODenhartige uiteen zetting aangehoord over zijn plannen voor het Midden-Oosten. Ook is de Arabische vorst ingelicht over de Amerikaanse militaire en financiële hulp aan zijn land. De aankomst was wat pijnlijk geweest doordat de democratische burgemeester van New York de vorst niet officieel had willen begroeten. Dat was een grote be lediging en deze werd des te erger toen de New Yorkse burgemeester een comité opdracht gaf. wél een eenvoudige Franse postbode officieel te ontvangen. Vrede niet gediend Maar president Eisenhower heeft ge probeerd alles weer goed te maken door even voor de aankomst van de vorst te verklaren, dat hy elke onhoffelükheid jegens buitenlandse leiders, die met hem ln Washington komen confereren, be treurt. De zaak van de vrede wordt niet gediend door alleen met mensen te pra ten. met wie men het eens is, was commentaar van de president. chün (iets waf hü nooit e< koning Saoed pee veld van Washington begroet i de intocht van de Arabische monarch in Washington een grootse manifestatie ge- iakt. Vrm In arm wandelde koning Saoed zün aankomst op het vliegveld met >sident Eisenhower naar Foster Dulles. Achter hen liep een lid van het gevolg ie koning, die het zesjarig zoontje Ie vorst een slachtoffertje van de kinderverlamming op zün arm droeg Machtige leider In zijn woord van welkom sprak de president over koning Saoed als de mach tige leider van het Arabische volk en de beschermer van de steden die voor de Islam heilig zyn. Eisenhower zei, dat hij vereerd was met het bezoek en ge lukkig te zyn de vorst, evenals zyn over leden vader, tot zyn vrienden te rekenen. Tydens de besprekingen op het Witte Huis beloofde Eisenhower nog dat zyn lyfarts, generaal Snyder, het zoontj- van de koning zou onderzoeken. Op het vliegveld van Washing ton werd koning Saoed van Saoedie-Arabië begroet door president Eisenhower (links). Kolendamp. In haar woning te Alkmaar is gisteren de 84-jarige mevrouw J. C. Botteman-Veerman door kolendampver giftiging om het leven gekomen. Haar 58-jarige dochter is in zorgwekkende toe stand opgenomen. De oorzaak was een te veel afgesloten gashaard. zyn. Voor ons volk is het echter van be lang te weten hoe de vork precies in de steel zit. Ook de „Nieuwe Haagsche Cou rant" heeft de nadruk op het geheim van de ministerraad gelegd, maar het was ds. Zandt opgevallen dat deze krant niet per tinent ontkend heeft dat de twee a.r. bewindslieden deze benoeming hebben gesteund. Voor de heer Smallenbroek (a.r.) schünt deze benoeming maar een klei nigheid te zün. aldus ds. Zandt, die ook ontevreden was over het zoetsappige pro test van de heer Beernink (c.h.). Deze had de indruk gewekt bang te zün voor anti-papist te worden uitgemaakt. Daar door heeft hü de felle tegenstanders te gen deze benoeming gediscrimineerd. Bü ds. Zandt speelt anti-papisme of haat te gen dc rooms-katholicken geen rol. Hy staat voor de Waarheid. En hü wil dal doen niet als bastaardzoon van dc refor- Tijdens de „bezinningsure" in Scheve- nlngen was dat reformatorisch beginsel by de predikanten aan het woord. Er was geen sprake van een persoonlyke bestryding. De verroomsing van ons land kan voor een rechtgeaarde prot. party geen onverschillige zaak zyn, zo besloot ds. Zandt. Trein grijpt auto Vanochtend omstreeks half tien Is op de onbewaakte overweg onder Prinsenbeek reda een personenauto door de elek- le trein Breda-Rotterdam gegrepen. De beide inzittenden van de auto werden gedood. Het waren twee assistenten van eearts uit Breda, nl. de 62-jarige heer Damen uit Breda en de 25-jarige heer Me- „PROEFPROCES IS ONVERMIJDELIJK" (Van onze parlementaire redacteur) De P. v. d. A. verlangt de instelling van een staatscommissie ter bestude ring van het probleem van de voetbalpools. Met minder kan de socialisti sche fractie in de Tweede Kamer niet tevreden zijn, zo zeide mej. Zeelen- berg gistermiddag in de Tweede Kamer, bij de verdere behandeling van de justitiebegroting. ter tot de werkelykheid behoren dat er ernstig wordt overwogen of deze terreinen tot de voetbalpool kunnen worden uitge- Indien men een voetbalpool wil toe laten. zal men moeten overwegen wat de voorkeur verdient: een landelyke pool of een aantal kleinere pools. Op plaatselüke pools kan de politie controle uitoefenen Bovendien kunnen de prüzen niet zo hoog zün. Is dat systeem niet mogelyk ii Volgens haar zal het zeer de vraag zyn of de K.N.V.B. in staat zal zyn andere voetbalpools tegen te gaan en indien dat gelukt is het de vraag of een alleenrecht van deze bond gewenst is. De socialisti sche spreekster gaf toe dat het een nadeel van de voetbalpool is dat gespeculeerd wordt op de hebzucht van het volk Maar in een land dat de staatslotery en een paardentoto heeft, en waarin premiele ningen worden uitgegeven, moet het ech- kader van de loterijwet? Wil men een nationale pool dan zou men. volgens mej. Zeelenberg, de geldprüzen kunnen beper ken. Zij drong aan op de instelling van een staatscommissie. Deze zal spoedig advies moeten uitbrengen. De staatscom missie zou het probleem van alle princi piële en praktische kanten moeten bezien en ook aandacht moeten besteden aan de buitenlandse voetbalpools, waardoor de viezen het land uitgaan. Spoed is daarom noodzakelük, omdat men anders het ge vaar loopt dat de voetbalpools reeds vasti vormen hebben aangenomen, waardoor men voor de feiten zoü moeten buigen, zonder dat de beste vorm is gevonden. Tüdens de studie van de staatscommissie zal een proefproces over de KNVB oool aanhangig g-^m^akt mo°"ln worden Daaraan valt toch niet te ontkomen. Utrecht. W eer een... Het Nederlandse bergingsschip Havik gisteren bij werkzaamheden in het Suez- ial in botsing gekomen met een De Havik liep geen schade op. de ponton zonk. Het aantal schepen, dat in het kanaal nog gelicht moet worden is daarmee weer met een gestegen, z<. merkte een woordvoerder van de V N.- bergingsvloot spijtig op Nieuwe scheuring te Djakarta kleine Islamietlsche regeringspartü Partai Sjcrlkat Islam Indonesia heeft icherpe kritiek geleverd op het reedi loor uittreden van zeven ministers ver- iwaktc Indonesische kabinet en ziel 'erklaard voor een algehele reorganisa ie in samenwerking met president Su Volgens de P S.I.I. meent het grootste deel van'de Indonesische bevolking, dat kabinet-Sastrcamidjojo zijn gezag loren. dcch dat door de explosieve pc litieke toestand een kabinetscrisis ni< gerechtvaardigd zou zijn. Dit is ook hi standpunt van de Nahdatoel Oelama. e de protestants christeHjke en rooms-ks tholieke partijen trachten nog steeds hun soalitiegenoten te overtuigen, dat i het kabinet moet ontbinden en door sterker bewind vervangen. De premier heeft uitstel gevraagd het regeringsantwoord op de algemene beschouwingen in het parlement Sumatra. Oorspronkelijk zou dit ant woord reeds zaterdag worden gegeven. Op Sumatra is de verbinding tuss Medan en Brastagi nagenoeg verbroken daar buschauffeurs weigeren te rüden als hun veiligheid niet gewaarborgd word tegen de toenemende roerigheid der ben den. Enkele transportondernemingen heb ben dreigbrieven ontvangen. Tussen Pantjarbnro» en Kahad'^ha zijn alle -a»te>-«: >71 e"" b"s beroofd Letsel hun niet tcegebrarb* van onvriendelük- heeft Eisenhower rder heeft gedaan) ip het vlieg- Oppositie Toch is de oppositie in Amerika tegen het hoge Arabische bezoek blüven be- 1. In het congres werd namelük nog hartig woordje gesproken over ning Saoed. „Ik ga niet akkoord met het inkopen van welke Arabische dictator dan ook." zo drukte de democratische senator Wayne Hay zich uit. Volgens hem de koning duizend auto's hebben, :van er enkele verguld zün, 28 air conditioned paleizen en 90 broers, die grote salarissen uit de staatskas trekken. De uitlating van Eisenhower over on beleefdheid tegenover buitenlandse be zoekers is in Belgrado gunstig ontvangen Evenwel is men van mening, dat de anti- o campagne in Amerika een bezoek irlopig onmogelijk heeft gemaakt. Eisenhower staat pal achter Dulles Met kracht heeft president Eisenhower zün minister van buitenlandse zaken. John Foster Dulles op zijn wekelijkse perscon ferentie verdedigd. De Congresleden die kritiek op Dulles uitoefenen verweet hü. dat zij geen feiten oemen. De president vertelde, dat Dulles an zijn zesde jaaT af zich bewust was ge- eest, dat de positie van minister van bui- mlandse zaken van de Ver. Staten de be langrijkste en grootste taak in de wereld Eisenhower zeide nog, dat Dulles nooit stappen had gedaan, die de president met tevoren al had goedgekeurd. Deze stappen waren" nimmer impulsief, maar steeds goed overwogen geweest Midden-Oosten Nieuwe poging tot stabiele vrede En Israëlische pabrouilleauto is in het gebied van Tasfa in het noorden van Si nai op een mün gereden en in de lucht ge vlogen. Er was één zwaar en één licht licht gewonde. Uit Tel Aviv wordt gemeld, dat sporen naar het dnor de V.N. bezette gebied leidden. Het debat over het Midden-Oosten zal volgende week in de algemene vergade ring van de V.N. worden hervat. Gisteravond zijn met de Egyptische en Israëlische delegaties besprekingen ge voerd om hur. instemming te verkrijgen over een nieuwe, tweedelige resolutie, welke de V.S. en Canada indienen. Hierin wordt aanbevolen: dat Israël'on- middellük al zün troepen uit Egypte zal terugtrekken, dat Israël en Egypte alle be palingen van de bestandsovereenkomst van 1949 zullen eerbiedigen én hun toe stemming zullen verlenen tot legering van eenheden van de internationale politie macht tussen beide landen, totdat een sta biele vrede is verkregen. De premier van Canada heeft gisteren in het lagerhuis verklaard, dat het enige al ternatief by weigering van Egypte mede te werken aan een stabiele vrede in het Midden-Oosten, nieuwe vijandelijkheden zouden zyn. Overweldigende meerderheid heid heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden president Eisenhower gemachtigd strijdkrach ten en geldmiddelen te gebruiken om een eventuele communistische agres sie in het Midden-Oosten te weren. Het Huis nam met 355 tegen 61 stemmen ;n resolutie aan, waarin Eisenhower deze bevoegdheden worden gegeven. Wel heeft het Huis van Afgevaardigden bedongen, dat bij het gebruik van de troepen zoveel mogelijk met de Verenigde Naties moet worden samengewerkt Andere voorwaarden zün: 1. Per land mag niet meer dan 30 miljoen dollar worden verstrekt 2. De regering moet om het half jaar (en niet jaarlüks) een verslag uitbrengen aan het congres. 3. Het congres behoudt het recht de mach tiging in te trekken. Verwachtt wordt, dat de behandeling m de resolutie in de Amerikaanse senaat vertraging zal ondervinden. De commissie de buitenlandse politiek van de se- heeft namelijk besloten een onder zoek in te stellen naar de Amerikaanse politiek in het Midden-Oosten gedurende de laatste elf jaar. Prinses Wilhelmina kwam prinses Beatrix feliciteren H.K.H. prinses Wilhelmina heeft vanmorgen onverwacht een bezoek aan Leiden gebracht. Het eerste be zoek van H.K.H. betrof het huis van de familie mr. J. Dryber. Rapenburg 45. waar Haar kleindochter H. K. H. prinses Beatrix als studente in de sociologie op kamers is en naar negentiende verjaardag viert. HET WEER IN EUROPA De minister van sociale zaken, ae heer J. G. Suurhoff, heeft gistermiddag gezeten in een dragline de eerste grondwerkzaamheden verricht op de plaats, waar eerlang het nieuwe ge bouw van het Gemeenschappelijk Administratiekantoor zal komen. We zien de minister hier in de machine op 't bouwterrein m Amsterdam-West. Turkse Sow jetspion in Zweden In Zweden is een Turk gearresteerd op beschuldiging van spionage voo: Sowjctunie. De 31-jarige Bedro6 Zartaryan werkte voor een technische firma, die opdrachten uitvoerde voor de defensie Twee inge nieurs van deze firma. Josef Hultquist er Casper Jung, zün in 6taat van beschul diging gesteld wegens „zorgeloos omg; met geheime documenten". WEERBERICHT Somberdoch zucht <$3 Tot morgenavond verwacht De Bilt: Over het algemeen zwaar bewolkt met af en toe regen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt te 11.15C ZON EN MAAN 1 februari: zon 8.23—17.29 8.30—19.39 uur. Op 8 februari E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1