C.H.U., afdeling Rijnsburg, verhoogde contributie Mohini Devi voert oude Hindoe-dansen uit Subsidie-aanvragen in de raad van Voorsehoten Dr. Adams' verjaardag ging heen met getuigenverklaringen Gymnastiek- en sportvereniging D.O.S. telt 445 leden NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 23 JANUARI 1957 R1JNSBLIRG ONDER VOORZITTERSCHAP van de heer C. D. van der Vijver heeft de afdeling Rijnsburg van de C.H.U. gisteravond haar jaarvergade- 1 ring gehouden. Na de opening hield de voorzitter een beschouwing over de j huidige internationale en nationale politieke situatie en over de ongun- j stige betalingsbalans. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Elskamp, bleek, dat de afde ling momenteel 140 leden telt. De propa- gandacommissie heeft in het voorbije ver kiezingsjaar zeer veel werk verzet. Toch waren de resultaten niet gunstig. Hel aantal stemmen van de C.H.U. in Rijns burg liep, vergeleken bij de vorige ver kiezingen. met twee procent terug De I jongerengroep werd geprezen voor de grote activiteit, die aan de dag was ge legd. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer W. v. d. Gugten. was niet optimis- i tisch gesteld. De afdeling heeft namelijk I een tekort van f 152.06. Teneinde dit te kort weg te werken, stelde de voorzitter voor. dit jaar twee keer contributie te hef- Advertentie) RIJNSBURG Beguinstagers(sters) die voor het jaarfeest van de M.V.'s en J.V.'s van hedenavond geen bewijs van toegang hebben ontvan gen. kunnen die vanavond tussen 6.30 en 7.00 uur afhalen in de consistorie van de Rapenburg kerk. Een beperkt aantal kaar ten is beschikbaar voor hen die zich i als begunstiger aanmelden, zelfde tijd en Ondanks noodsituatie Invoer van vee uit Hongarije... Ondanks de nood In Hongarije wordt vanuit dat land nog steeds levend v« (in december al vele honderden stuki naar abattoirs in Nederland gevoerd. Dit geschiedt op grond van het In maart 1956 gesloten handelsverdrag tussen Honga rije en Nederland, waarbij door de par ticuliere handel ten bate van de Neder landse vleeswarenindustrle contracten zijn afgesloten. Een deel van deze contracten was reed9 in september afgesloten. Op 31 december 1956 was reeds de helft geleverd en he' restant zal vóór eind Januari worden in gevoerd. Door deze leveranties Is Hon garije in staat o.a. reuzel, waaraan he een grote behoefte heeft, van Nederland af te nemen. De minister van landbouw, visserij voedselvoorziening. Mansholt. heeft dit meegedeeld In antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlld Willem- se (soc.). Voor zover de vee-importen uit Hongarije In de In het handelsverdrag opgenomen hoeveelheden plaats hebben, is de Nederlandse regering niet bij mach te ze tegen te houden. Het huidige han delsverdrag loopt tot 31 maart 1957. zodat voor de daarna volgende periode de hand van de dan bestaande toestand de te volgen gedragslijn opnieuw onder ogen kan worden gezien. De minister kan echter nu reeds dedelen. dat wanneer de Indruk zou staan, dat deze importen de belangen van de Hongaarse bevolking zouden scha den. geen verdere overschrijdingen var de in het handelsverdrag opgenomen hoeveelheden zullen worden toegestaan Het Produktschap voor Vee en Vlees be steedt aan deze aangelegenheid aandacht en heeft bij de betrokken Importeurs begrip ontmoet voor de bezwaren, die tegen de vee- en vleeslmporten uit Hon garije zouden kunnen worden Ingebracht Bommenplaatser gearresteerd De pleger van li reeks bomaanslagen, wel.ce New York laatste maanden on veil g maak'on en waardoor vijftien men sen -.m het leven kwamen is gearresteerd Het Is een Litouwer een zekere Metesky Hi1 oekende de aanslagen te hebben ge- pleego uit iaat tegen een groot elektri- cite -sbedrijf fen. De heer C. Zwaan meende, dat de contributie herzien moest worden. Hij telde een bedrag van f 5 per jaar voor Na enige discussie werd dit voorstel aan vaard. onder beding, dat In bepaalde ge vallen wijzigingen kunnen worden aange bracht. Algemeen was men van oordeel, dat hei maandblad „Binding' niet gemist kan worden. De afdeling zal dan ook het col lectief abonnement handhaven. In centrum Gesuggereerd werd. de vergaderingen ook eens in het centrum van het dorp te houden. Mogelijk geven dan meer leden van hun belangstelling blijk dan het af gelopen jaar het geval is geweest. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen de heren C. D. v. d. Vijve D. van Egmond. Men wisselde van gedachten over kele gemeentezaken. In verband met de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen stelde de heer T. Kralt het bestuur voor. degenen, die voor een functie In aanmer king komen, meer terzake kundig te ma ken. Hij dacht o.a. aan het volgen van een cursus. Het bestuur zal aandacht schenken aan deze suggestie. Op 14 februari zal een gecombineerde vergadering met de jongerengroep wor den gehouden. De heer v. d. Wetering zal dan komen spreken. Kleurenspel der tropen Morgen zal in de Voorhouterwegkerk de zendingsfilm „Kleurenspel der tropen" worden vertoond. De voorstelling voor kinderen begint om 5 uur en die voor volwassenen om 8 uur. Spreekbeurt Ds. P. J. B. Lamens van Kamerik spreekt vrijdagavond om 8 uur in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afde ling Rijnsburg van de Geref. Bond. "XKINCi No.: 1606. 2251. 2254. 750. 1546, 2294. 2218. 613. 2311, 834. 688. 845, 2281, 2477. 1263 1719. 2287, 814. 302, 2443. 1194. 977, 464 964. 2417, 1959. 1453. 2398. 1082, 2456 649. 2247, 453, 2197, 1276, 5. 1462, 963, 962! 579 720, 1770, 495, 1910, 450. 1566, 1045 602. 1046, 1271, 1612, 773. 806, 2494, 589, 1527. 1040. 171, 445, 912. 1248. 702. 1374, 380. 2262. 317, 1476, 1595, 1705, 1322, 309, 2047, 1122, 616, 1647, 323, 1563, 1353, 1509. Prijzen kunnen afgehaald worden bij: HAASNOOT Dwarsstraat 2. Katwflk a. Z Zaterdagavond in De Kaag Zaterdagavond om acht uur hoopt de Kaagse Mohini Devi in de jeugd herberg in De Kaag Hindoe-dansen uit te voeren, die door Lucy van Ees zullen worden toegelicht. Het programma omvat dansen in de vier stijlen van India, waarbij bovendien ter verduidelijking een demonstratie wordt gegeven van de meest voorkomende rituele houdingen met voorbeelden van het gebruik daarvan. De door een Hindoe-orkest gespeelde muziek is speciaal voor deze dansen op de grammofoonplaten vastgelegd. Mohini Devi, die eigenlijk Eri Visser heet en sedert 1933 in De Kaag woont, heeft lange tijd in India vertoefd, waar :ij het grootste deel van haar dansoplei ding heeft genoten. Zij werd daar opge- ;n in het gezin van een inheemse dansleraar. die tevens de geestelijke leer meester voor zijn leerlingen is. Voor hen die het Hindoeïsme niet belijden, schijnt 't namelijk mogelijk te zijn deze dansen te leren, omdat godsdienst en dans ten nauw ste met elkaar zijn verbonden. Hoewel Mohini Devi vaak in Amsterdam demonstraties geeft, heeft het Kaagdorp nog niet eerder van haar danskunst kun- genieten. Zij kennen de danseres slechts als een gewone dorpsgenote, die gezellig, in Indiase stijl ingericht, huisje bewoont. Kativijk aan Zee Ruiters van „Irene" bereden gisteren stokpaardjes De landelijke rijveremging Irene hield gisteren in het Parochiehuis de jaarlijkse grote feestavond. De voorzitter, de heer Kr Haasnoot, heette in het bijzonder de burgemeester, de heer H Duiker. en diens echtgenote welkom, benevens de afgevaardigden van zusterverenigingen. Hierna bracht de heer Haasnoot in herinnering, wat er in het afgelopen jaar was gepresteerd. Spr bracht dank aan de Instructeur, de heer Van der Haak uit Noordwljk, voor zijn vele bemoeienissen en arbeid voor Irene Er waren ook moei lijkheden in 1956. Zo was gebruik van de manége niet meer mogelijk geworden, in verband met de voortschrijdende wo ningbouw Aan de instructeur en zijn echtgenote werden bloemen en cadeaus aangeboden Devoorzitter en zijn vrouw ontvingen eveneens bloemen, terwijl de heer Van der Haak van de leden een schemerlamp ten geschenke kreeg. Stokpaarden Hierna werd overgegaan tot het afwer- T af eltenniscompetitie DOS1 vrijwel kansloos door nieuw puntenverlies Vorige week na de onverwachte neder laag van Wibo 2 leek het er op, dat DOS 1 nog kansen zou krijgen op de titel Maar de DOS-ploeg heeft aan deze kan sen zelf vrijwel een einde gemaakt door tegen USV 2. altijd een moeilijk te over winnen tegenstander voor de Hagenaars, niet verder te komen dan een 55 gelijk spel. Hiervoor zorgden Schouwerwou en Hark* met resp. 3 en 2 overwinningen, maar Langerveld bleef zonder verlies, terwijl ook het dubbel in drie games ver loren ging Wibo 2 won gemakkelijk met 8—2 van Salamanders en heeft daardoor weer drie punten voorsprong. Wel Is de Uns ,d ver. meer veel ken, «11 er voor DOS niet meer in B|| Wibo moes ten alleen Wessellng en Bronsgeest hun meerdere erkennen In de onberekenbare LI. In hoofdklasse A gaat het er voor Scyl- la somber uitzien, nu van Sparta 2 werd verloren Quick bleef op de tweede plaats door een 7—3 zege op Smash In groep B heeft Wibo zich nog wat steviger op ie tweede plaats genesteld door een 8—2 zege op PSV Batswtngers had niet de minste moeite met het Ven- lose Blue Star en won met 10—0. waar door de Hagenaars een volkomen veilige plaats hebben bereikt. In overgangsklasse F bleef Nedlloyd 2 aan de leiding door een gemakkelijke 9—1 zege op Smash 2 Treffers 1 en Wlb< 4 blijven oog met de moed der wanhooj volhouden, hoewel het hen wel niet meei zal baten Wibo vooral leverde een uit stekende prestatie door In Amsterdam met 6—3 van het sterke AVGA te nen. Treffers klopte Smash met Docos heeft jammer genoeg teveel pun- verioren om nog kans te maken, maar de Leidenaars deden ook nu weer prach tig werk door KKK met 8—2 te kloppen DOS 2 won met 7—3 van Maccabi. Uit groep G memoreerden we reeds de wedstrijden van Wibo 2 en DOS 1. DOS was succesvoller dan het eerste team -ant het won met 9—1 van Wilskracht Wibo 3 deed het al net zo best en won 8—2 van Rotterdam. Fraai is de zege Batswingers 2 op het sterke Wifra 3 Het dubbel bracht de Hagenaars defini tief de zege. Treffers 2 won met 82 van Carbon 2 In deze klasse, waarin uitslui tend teams uit de afdelingen Den Haag en Rotterdam zijn ondergebracht, slaat de balans dus wel heel sterk door naar de Haagse kant. Tafeltennis NEDERLANDSE TEAMS SAMENGESTELD De Nederlandse ploeg die aan de inter nationale tafeltenniskampioensihappen van België op 2 en 3 februari zal deelne men. bestaat uit Coby en Noortje var Megen Wim Stoop, Paul Glmbe., Frans Schoofs en Jan Scheffer De laatste vier zullen ons land ook van 7 tot 16 maart In Stockholm vertegenwoordigen als daar de wereldkampioenschappen worden gehou den De speelsters moeten nog worden aangewezen Ten slotte zullen 26 maart in Maastricht de herenploegen van België en Nederland tegen eikaar uitkomen Het Nederland*' team bestaat uit Olmbel. Scho >fs. Stoop ei Scheffer (reserve). ken van het programma Allereerst kre gen de zeer vele aanwezigen een prach tige ruiterdemonstratie op het toneel te zien. De ruiters draafden ditmaal voor deze gelegenheid op stokpaarden Dit nam niet weg, dat de demonstratie uitnemend slaagde. In een geestige voordracht hoorden we daarna de capaciteiten vergelijken van het paard en het rijwiel. Het paard kwam daarbij op nummer één van de ranglijst Wat was er anders te verwachten op een feest van ruiters Na de pauze kwam de R K. toneelver eniging voor het voetlicht, die op uit nemende wijze de klucht in drie bedrijven van Joh Blaaser „Drie is te veel" op voerde Reeds eerder gaven wij hiervan De burgemeester sprak nog een slot woord. De heer J. van Egmond uit Rijns burg won bij de verloting een veulen Spreekbeurten Morgenavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente ds. De Gier van Den Haag. Hedenavond om acht uur spreekt in de Chr. Geref. kerk ds. N. de Jong. Chr. Bouwarbeiders In de kapel wordt vrijdagavond om half acht een contactavond gehouden van de Chr. Bouwarbeidedsbond. Spreker ls de bondsvoorzitter, de heer J. van Eijber- gen. De reciteerclub U.D.I. voert het ka- •akterstuk „Deining om de dorpsdokter" op. Hoog en laag water Donderdag 24 januari: hoog water 9.40 :n 22.19, laag water 5.07 én 17.43 uur. (Advertentie) PRIJZENLIJST VERLOTING „DE KANARIEVOGEL" TE KATWIJK Op d® navolgende nummers is bij de za terdag 12 januari 1957 gehouden verloting. bovengenoemde verenging, een prijs gevallen De prijzen kun-nen worden afge haald bij A. Rijsdam. Sluisweg No. 84 te Katwijk. Prijzen, die vóór 1 maart 1957 nuet zijn afgehaald vervallen aan de ver eniging. No. 2568 1999 2787 285 1447 1500 1450 1397 481 58 1254 566 1426 328 2021 316 1376 2722 1962 94 1146 883 2786 1225 2759 257 1977 1151 2844 1838 2998 2078 2727 1652 90 2980 1742 2035 105 143 453 310 623 2«2 2212 1237 899 717 1874 2373 1318 2730 164 2940. Givraigd EEN NETTE LEERLING WINKELJUFFROUW BAKKERIJ "T WITTE HEK J. Boonekamp. Adm. de Ruyterlaan 2 Katwijk aan Zee Tel. 8208 ISOORDWIJKERHOVT Ds. De Jong blijft Ds. M. S J de Jong heeft bedankt voui le door de Hervormde Gemeente van Eek n Wiel op hem uitgebrachte toezegging Maar zaterdag zal het dan toch zover zijn. Eri Visser wordt met recht Mohini Devi, wanneer op deze eerste culturele ond, de Hindoemuziek zal klinken de Kaagse danseres haar optreden begint met de puja voor Ganesha, die de offer ande voor de god van de kunsten en we tenschappen symboliseert. Belffië wil boter goerlkoDer maken B-lgië heef» zijn grenzen geopend voor Nede rlandse en Deense boter in een po ging om de stijgende prijs van de Bel gische boter naar beneden te halen De prijs van de Belgische boter is gesteger van f 6.77 Der kilogram to» 7.32. Inmiddels is reeds vijfhonderd ton Deense bote- geïmporteerd en hier ver- kocni voor 6.53 oer kilogram, terwijl België met Nederland onderhandelt over de invoer van driehonderd ton Neder landse boter Indien de prijs van de Belgische boter ook nu nog niet dialt zal waarschijnlijk nog meer Deense boter worden geïmpor teerd Reuze tanker besteld (106500 ton) De Griekse reder Stavros Niarchos heeft voor zijn Amerikaanse scheepvaartmaat schappij, de Transoceanic Marine Com pany. bij de werven van de Bethlehem Steel Company een tankschip van 106.500 ton besteld. Het schip, dat in 1959 gereed moet zijn, zal een lengte hebben van 94 voet en een hoogte van 135 voet. Bij volb lading zal de diepgang 49 voet zijn. Het wordt uitgerust met machines van 43 000 paardekrachten. Het zal een snelheid van ruim 18 knopen kunnen bereiken. Worosjilov naar China De president van de Sowjetunie Kle- mentl Worosjilow zal van 15 april tot 5 mei een bezoek aan communistisch China brengen. KATWIJK AAN DEN RIJN Damclub K.D.C. Hieronder volgt een aantal uitslagen van wedstrijden om de bordenbezetting van de damclub K.D.C. Het zijn de laat ste wedstrijden, die het eerste en hel tweede tiental speelden: J. Koelewijn—J van Klaveren 1—1; A. A. Vooijs-^T. Scho- neveld 2—0; H. Voorzaat—Jac. Freke 20; H. Klinkenberg—Fr. Spierenburg 1—1; J C. van Rijn—Ab van Beelen 2—0; J Slootweg—J. R. van Slooten 2—0; Am van BeelenC. de Winter 20; J. Zwaan -J. Houwer 0—2. De stand in de eerste klasse is nu: Jac Freke 15 punten; H. J. Koelewijn 14; Fr. Spierenburg 13; A. A. Vooijs 11; J. Voor zaat 9; J. Schoneveld 8; H. Klinkenberg 7; C. van Klaveren 5; J. Houwer 4; J Heemskerk 4. In de tweede klasse is de stand nu als volgt: J. Zwaan 17 punten; J. Slootweg 15; Am. van Beelen 12; J. C. van Rijn 12: Ab. van Beelen 11; B. Bijsterbosch 10. J. R. van Slooten 8; C. de Winter 6; Ant Verhoog 4; A. Ouwehand 4: Alb. de Ko ning 1. De raad krijgt vrijdagavond te beslis- n over een groot aantal subsidfe-aan vragen resp. verhoging van subsidie. Om beginnen is er een aanvraag van sub sidie van de Hervormde jeugdraad ten behoeve van het clubwerk, verricht In het kader van het C.J.M.V. en het meisjes- verbond van de C.J.V.F. Vervolgens ten behoeve van het „instuifwerk" het werk de culturele commissie en ten slotte het werk van de Chr. Uitleenbibllotheek. Het advies van B. en W. is als volgt In verband met het feit dat het in de be doeling ligt nog dit jaar te komen met een voorstel betreffende een algemene rege ling aangaande de subsidiëring van het jeugdwerk en de jeugdsport stellen B. en W. voor de aanvraag voor de eerste twee doeleinden voorlopig aan te houden. Ten aanzien van het werk van de culturele commissie stelt het college voor dit. even als dat van de plaatselijke afdeling van het Nut, te subsidiëren met 100 per jaar, met dien verstande dat de subsidie niet méér zal bedragen dan het werke lijke tekort over dat jaar. Betreffende df Chr. uitleenbibliotheek stellen B. en W voor een voorlopige subsidie van 100 per jaar toe te kennen. Onder de, dat dit geld wordt bestemd aankoop van boeken en geschriften die een algemeen ontwikkelend en onder richtend karakter dragen. Op het verzoek van het bestuur van d< Christelijke landbouwwinterschool. on een subsidie van 60 per leerling wordt gunstig geadviseerd. Eveneens op eer subsidie-aanvraag van nog andere onder wijsinrichtingen. Afwijzend wordt gead viseerd ten aanzien van de aanvraag de federatie van verpleeginrichtingen voor langdurig zieken omdat patiënten uit deze gemeente worden verpleegd in bil deze federatie aangesloten inrichtingen en daar deze aan de federatie betaalde contributie in de verpleegprijzen zijn ver disconteerd. De verlichting in de Hervormde school aan de Schoolstraat is dusdanig gewor den, dat het niet langer verantwoord is. VALKENBERG Afdeling van Veilig Verkeer opgericht Opnieuw is het aantal verenigingen in >nze gemeente met één vermeerderd Kort geleden maakten we er melding van dat er pogingen werden aangewend om ook in Valkenburg te komen tot de op richting van een afdeling van het Ver bond voor Veilig Verkeer. Deze pogingen zijn geslaagd, want gisteravond kwam in zaal De Vries een groepje personen bij elkaar, die bijna allen lid gewordei van deze afdeling. Burgemeester Van der Have zei in zijn openingswoord, dat de regering mei zorg vervuld is over de toeneming var het aantal verkeersongelukken. Niet al- dat hierbij materiële en economische schade wordt aangericht, maar het leed. dat wordt veroorzaakt, is groot en is niet in cijfers uit te drukken. Ook Valkenburg krijgt zijn aandeel in dat verkeer. Over de Hoofdstraat gaan gemiddeld op elk uur van de dag en df nacht 209 motorrijtuigen; dit heeft eeri recente verkeerstelling aangetoond. Ge lukkig is het aantal ongevallen nog be perkt. maar we houden wel vaak ons hart vast als we zien op welke wijze ei gespot wordt met alle regels van het ver keer. Ook het gemeentebestuur ziet dit met zorg aan en daarom, zo zei de bur gemeester. ls het dankbaar, dat enkele personen het Initiatief hebben genomen om te komen tot de oprichting van afdeling van Veilig Verkeer. De leiding van de avond berustte der bij de voorzitter, de heer Anth. d. Berg, die na een korte uiteenzetting van het doel van deze avond de heer De Jong de gelegenheid gaf enkele leerzame films te vertonen. Natuurlijk kan het aantal leden van de afdeling nog veel groter worden. Daar voor kan men zich opgeven bij een der bestuursleden. Dit zijn de heren Van den Berg, Van der Perk, Poot en Van Stijn De heer Antheunissen treedt op als ad viserend lid van het bestuur. Waterschade in zomer '56 bedraagt f 50 miljoen Minister Mansholt heeft op verzoek var het Landbouwschap door de provinciale voedselcommissarissen een onderzoek laten instellen naar de schade, die ge leden ls op de bedrijven, die het zwaarsi door de wateroverlast in de zomer var 1956 zijn getroffen. De uitslag van dit onderzoek is inmiddels bekend geworden Het blijkt, dat in totaal 10.500 bedrijvi zijn geregistreerd, die meer dan 30 pet van de normale produktie-opbrengst heb ben gederfd. De normale produktie-op brengst van deze bedrijven vertegen woordigt een waarde van 130 miljoen gul den. De geregistreerde schade beloop! een bedrag van ruim 50 miljoen. Het deel daarin van de zwaarst getroffen pro vincie, Overijssel, bedraagt niet minder dan 37 miljoen van ongeveer 6000 bedrij ven De overige schade is in hoofdzaak geleden in de zandgebieden van de pro vincies Drente. Limburg, Noord-Braban' en Gelderland. klaringen afgelegd in dr Adams Maandag ver)aardag en hem we reeds het proces tegen )as het zijn 58*fe -der, u>el honderd gelukwensen oe zonden benevens een gorte frv'tmand Ondanks de lange dag van verhoren be antwoordde dr Adams zijn post nog dezelfde avond. Overigens was wat hij die dag te ver duren heeft gehad niet gering Een detet tlve van Scottland Yard kwam vertellen hoe dr Adams bij de eerste huiszoeking getracht had stilletjes een paar flesjes met morfine uit een kast weg te nemen Toen de detective hem vroeg wal hij in zijn stak stak, antwoordde Adams: „Niets" maar even later kwam de morfine te •/oorschljn. De detective, een zekere mr. Hannam die er echt uitzag als een detective ui' de verhalen, had een gesprek met dr Adams gehad, waarin deze gezegd had .Ik leef voor één ding en God weet. dat ik dat beloofd heb n 1 pijn verzachten en orobeien deze lieve mensen zo lang mn gelijk te laten leven" Hannam had daar ip zijn verwondering uitgesproken, dat dr Adams voor de zieke mevrouw Morrel de dag voor haar dood een recept van 78 tabletten heroine voorgeschreven had Maar Adams zelde: „Ze had een ver schrikkelijke doodsstrijd Het is allemaal gebruikt. Ik heb het zelf gedaan". in dergelijke verlichting les te geven Vernieuwing vraagt een bedrag van 600 Tengevolge van het besluit van de Leidse gemeenteraad tot verhoging van le en elektriciteitstarieven worden ook de hier geldende tarieven verhoogd. B en W. stellen de raad voor. de tarieven met te verhogen. Burgerlijke Stand Geboren: Erwln Ronald, zn van P. J. A m der Ham en M. W Verhoork. W. de Zwijgerlaan 39; Johannes, zn van J. P. N Kraayeveld en A. M van der Male. a.b woonschip „Adriana". liggend aan de Mo lenlaan; Henny, dr van C. H Rol en J. Brandt, Leidseweg 350. Ondertrouwd: J. J- A. Stauthamer, Donklaan 19 en A. C. van der Wal, Pape- i 122. Verdovende middelen ontvreemd Voor diefstal van plm 50 gram cocaïne »n een paar gram morfine requireerde de officier bij de Haagse rechtbank twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek. •van twee maanden voorwaardelijk, tegen de 29-jarige apothekers-assistent 3. uit Den Haag. Deze werkte bij het zieken fonds „De Volharding en volgens zijn haal had iedere assistent vrij toegang tot de vergiftkast, zonder dat hiervan enige administratie werd bijgehouden. Zeven maal had verdachte hier verdovende mid delen weggenomen. De uitspraak is be paald op 5 februari. ONDERSCHEIDING VOOR PRINS BERNHARD Prins Bernhard is door de Koninklijke Spaanse akademie te Madrid wegens zijn verdiensten voor de bevordering va itudie van de Spaanse taal in Nederland, benoemd tot „academico honorarlo". Zwakke getuigen tegen De Braai Voor het landgerecht te Madjaiengka is ïaandag de behandeling voortgezet het 6t ra f proces tegen de heer H Braai, een Nederlander, die beschuldigd wordt van samenspanning. De landrech ter hoorde twee inspecteurs van politie, Satimó en Adiwar, over de wijze, waarop beklaagde werd geconfronteerd met d« getuigen, die hem zouden hebben her kend ai6 een door hen bij de benden ic de bergen gezien Nederlander De in specteurs verklaarden, dat bedoelde ge tuigen waren geconfronteerd met groep personen, bij wie zich 6lecbts één andere Nederlander bevond. Op een vraag van de verdediger ir Lips verklaarde Inspecteur Adiwar, geen der getuigen in 6taat was geweest te zeggen, op welke dagen zij beklaagde in de bergen zouden hebben gezien. De volgende zitting is 4 februari. Drs van der Leij hoofd bezitsvorming Tot hoofd van de afdeling bezitsvor ming en economische aangelegenheder bij het departement van binnenlandse za ken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie ls met ingang vi januari benoemd de heer L. A. Ph. va: ec. drs., thans plaatsvervangend hoofd van de directie algemene ec mische politiek bij het departement economische zaken. De heer Van der Leij werd op 4 april 1919 te 's-Hertogenbosch geboren en deerde aan de katholieke economische hogeschool te Tilburg en in aansluiting daarop aan de economische hogeschool te Rotterdam. Na zijn studie is hij steeds werkzaam geweest op het departement van ei mische zaken. De heer Van der Leij doceert „openbare financiën" in de cursus „public admini stration" aan het Institute of social stu dies in Den Haag. Rust weergekeerd De beide krankzinnigen, die drie dagen lang de buurt van Nottingham in Midden Engeland veilig hebben gemaakt, zijn een wilde klopjacht Ingerekend. Ze toerden ten slotte met een jachtge weer uitgerust op een rode motor rond Een grote menigte hielp de politieagent, die de twee aanhield en hierdoor ge ïmponeerd gaven zij zich rustig ov« LISSE M.V. en J.V. vierden hun jaarfeest In De Taveerne hebben dj Gereformeer de M.V. en J.V. gisteravond hun jaarfeest gevierd. Ook een aantal jongelui uit Wa teringen. waar de Llsser-jeugd juist het weekeinde heeft doorgebracht, was aan- ■zig. Zii werden door de voorzitter van de J.V.. de heer C. Ouwchand, hartelijk ■erwelkomd. Henk ter Steeg en Henny van Stam brachten een in leuke vorm vervat jaar erslag uit. waarna verscheidene afge vaardigden het woord voerden. De heer A. Oudshoorn bracht de waardering van de kerkeraad tot uiting. De heer Mosselman hield een inleiding ver „De zin van ons leven", waarop een •animeerde bespreking volgde. Anton van Pijpen declameerde „Mijn oog zal op u zijn" van C. Wiersinga. De voorzitter van de jeugdcentrale. ds Schouten, vroeg al het kopergeld van de aanwezigen voor het te stichten jeugdge- bouw. Het resultaat was een bedrag van (25. In de pauze werd met verversingen rondgegaan. Het Don Kozakkenkoor bracht leuke liedjes ten gehore en men voerde vervolgens het stuk „Het gestolen paarlensnoer" op. Mejuffrouw Gré van Pijpen vertelde iets over het leven van een verpleegster. Drie huizen blijken onbewoonbaar B. en W. van Lisse hebben de gemeente raad voorgesteld de woningen Klein Vree wijk 1, 5 en 9 niet meer voor bewoning geschikt te verklaren. Uit diverse rap- oorten is gebleken, dat de woningen niet kunnen worden hersteld. De inspecteur voor de volksgezondheid heeft geadvi seerd de ontruimingstermijn voor de wo ningen, die niet zijn bewoond, op één maand te stellen. De bewoonde huizen zullen moeten worden ontruimd binnen een termijn als is gewenst in verband met de toestand van de woningen en de mo gelijkheid de bewoners een ander onder dak te verschaffen. De maximum-termijn denkt men op een half jaar te stellen. Herbenoemingsprocedure thans gewijzigd In de laatstgehouden raadsvergadering ls een debat gevoerd over het al of niet automatisch herbenoemen van functio narissen in de diverse besturen en semi- gemeentelijke organen. Sommige raads leden meenden, dat door de gebruikelijke herverkiezing een zekere verstarring dreigt te ontstaan. Ook het college is nu tot de overtui ging gekomen, dat een zekere doorstro ming moet worden bevorderd. Het stelt zich voor. iemand die meer dan zes jaar zitting heeft en voor herbenoeming moet worden voorgedragen, niet meer als num mer 1 aan te bevelen, hoe zijn kwalitei ten ook mogen zijn. De betrokkene kan als nummer 2 op de voordracht worden geplaatst, waardoor de raad nog altijd de mogelijkheid heeft de aftredende toch opnieuw te benoemen. Deze nieuwe methode komt voor het eerst tot uiting bij de voordracht voor de benoeming van een lid van de raad van beheer van de gemeentelijke sport stichting. De heer A. J. Mesman, een verdienstelijk lid van deze raad, ls per 1 januari afgetreden. Thans ls de vol gende, niet alfabetische voordracht ge daan: 1. J. van Dijk: 2. A. J. Mesman. Vergoeding scholen Het college van B en W. heeft de raad voorgesteld de vergoeding over 1955 voor de Christelijke scholen op f 33.33 per leer ling te stellen. Raadsvergadering De gemeenteraad komt maandag in openbare zitting bijeen. Spreekbeurt Vanavond om acht uur spreekt de heer Jac. Klein Haneveld te Bodegraven op een evangelisatiesamenkomst in hotel De Witte Zwaan. Frauderende ambtenaar in arrest genomen Wegens fraude en valsheid in geschrifte heeft de rijksrecherche de 30-jarige H., ambtenaar bij de inspectie der domeinen te Den Bosch gearresteerd. De man ging bij boeren en tuinders op bezoek, die door het rijk onteigende gronden tijdelijk ln gebruik hebben. Bij die bezoeken droeg hij de desbetreffende dossiers van het bu reau mee om vertrouwen te wekken en stelde dan steeds voor de verschuldigde vergoedingen maar meteen te Incasseren. Op deze manier verkreeg hij enige dui zenden guldens. NOORDWIJK vereniging gisteren in Flora hield, was zeer goed bezocht. De leiding berustte bij de heer Joh. Choufour, die in het bijzonder het erelid, de heer D. Wassenaar verwelkomde. Ook de kleding van de dames maakte een onderwerp van bespreking uit Na afloop bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. De heer G. J. de Roos ver toonde enkele aardige films, o.a. die van de demonstratie tg.v. het 50-jarige be staan op het gemeentelijke sportpark. Geslaagd Mej. M. J. van Beveren slaagde te Lei den voor het examen Ned. handelscorres pondentie. In zijn uitvoerig jaarverslag de de secretaris, de heer A. Linthout, dat D O S. een goed jaar achter de rug heeft. De vereniging kon overgaan tot het op- ichten van een volleybalafdeling en nam eel aan diverse plaatselijke sportevene menten. De heer Choufour, die al zo lang oorzitter is van D.O.S., kreeg in 1956 een Koninklijke onderscheiding, een welver diende hulde voor zijn onvermoeid werken i het belang van Noordwijks jeugd. De vereniging telt 445 leden, waarvan 315 adspiranten. Ze worden getraind in vijftien afdelingen. De kleuterafdeling, die in 1956 is opgericht, is een groot succes geworden. Mej. F van Heyeroort, penningmeeste- :sse, vertelde, dat er een groot batig saldo is. Namens de kasf ommissle rap porteerde de heer W F. Choufour, dat de penningen uitstekend zijn beheerd. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de dames Herweyer, Llssenberg en de heer W. F Choufour. Herkozen als bestuurslid werden mevr. Heyeroort en de heer A. C van Egmond gekozen ln de vacature van mevrouw Van Oudgaarden, mevrouw Kaotein-Gro- tenhuis. Namens de technische leiding rappor teerde de heer Chr. Belaart, dat er vlijtig wordt geoefend Een der leiders, de heer hiar. gaf opbouwende kritiek ten beste. Het turnpeil bij de jongens, aldus ae heer Wiethaar, gaat goed omhoog. Smokkel op Nederlands schip in Bombay Douanebeambten In Bombay (India) hebben maandag aan boord van het Ne derlandse vrachtschip Tjibadak opium, horloges en geld in beslag genomen. Op een Chinees lid van de bemanning werd vier pond opium gevonden. Het schip werd doorzocht en onder een kooi werd voor ƒ4275 aan smokkelwaar aangetrof fen. Een assistent-purser werd gearres teerd, evenals een Chinese zeeman, die bij het zien van de douane op de loop plank omdraaide en op wie vijf horloges werden gevonden. Een Indische arbeider, die later van het schip afkwam, werd ge fouilleerd. Hij had 12 pond opium bij zich.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7