Nieuwe Engelse premier wenst geen verkiezingen „Good luckje zult het nodig hebben Reeds begin februari bezoek aan Amerika Macmillan is aristocraat in taal en manieren Maar het volk begrijpt hem opperbest rflMuw/ Go uden Virginia-tweeling! King Size mèt... of zonder filter! Wie wordt verdacht en wie heeft een motief? VRIJDAG 11 JANUARI 1957 (Van c correspondent) LONDEN, vrijdagmorgen, p OOD LUCK!" riep een vrouw, toen Harold Macmillan, Engelands nieuwe eerste minister, opvolger van Sir Anthony Eden, gistermid dag na zijn audiëntie hij de Koningin terugkeerde in Downingstreet en een arbeider voegde hieraan toe: „Je zult het nodig hebben!" Deze opmerkin gen, die Macmillan uit de kring des volks werden toegeroepen, tekenen precies de stemming waarin het Britse volk zijn benoeming tot premier vernomen heeft. Men is (voorzover men geen socialist is) blij met die be noeming. Men gunt Macmillan van harte geluk, meer geluk dan Sir An thony Eden ten deel is gevallen en men is zich bewust dat hij alle krach ten zal behoeven om zijn uitzonderlijk zware taak met succes te volbren gen. Niemand der politieke weervoorspellers had verwacht, dat de keus op Macmillan zou vallen, ledereen dacht dat het Butler, de Grootzegel bewaarder, zou zijn, die de veelbegeerde woning Downingstreet 10 zou bezetten. Alleen Randolf Churchill, zoon van Sir Winston, had gister morgen in Lord Beaverbrooks Evening Standard voorspeld dat Macmillan de post ten deel zou vallen. Dit ene staat vast: er zullen de eerst* tijd geen nieuwe verkiezingen worden uit geschreven. Dit heeft Macmillan met gro te stelligheid reeds -verzekerd. Dit bete kent uiteraard niet dat hij over enkele maanden niet kan veranderen, want hij zal zijn koninklijke benoeming ook door een uitspraak van de volkswil bevestigd willen zien. Doch eerst moeten de servatieven zich herstellen van de onenig heid en de wonden, die zij tijdens het Suez-avontuur hebben opgelopen. Ook Macmillan zijn leiderschap van de cons vatieve partij moeten bevestigen. Men verwacht, dat hij deze week nog de samenstelling van het nieuwe minis tersteam bekend zal maken. De eerste die hij polste was Butler. Deze begroette hem bij zijn terugkeer van Buckingh; Palace in de deuropening van Downing street 11, de ambtswoning van de kan: lier van de schatkist, en tot gisteren toe dus de ambtswoning van Macmillan. Hij gaf de nieuwe premier hartelijk de hand en zei: „Ik wens u veel succes en geluk, mijnheer Macmillan". Een dichte mensen menigte sloeg de ontmoeting der belde rivalen gade. Een grijsgebaarde man knielde op straat neer om voor het wel zijn van de nieuwe regeringsleider te bid den. Macmillan wuifde naar de hem harte lijk toejuichende mensen en keek omhoog naar een raam van Downingstreet 11 waar zijn drie kleinkinderen, Alexander. Joshua en Adam enthousiast met een doek naar het publiek wuifden, waarop zij met rode letters geschilderd hadden: „I" millan premier!" Daarop gingen de beide mannen naar binnen om hun besprekingen te beginnen. Enige tijd later kwam But ler naar buiten en op een vraag van een der wachtende journalisten of hij bereid zou zijn onder Macmillan te dienen, gaf hij kalm ten antwoord: „Als hij van mijn diensten gebruik wil maken, sta ik tot zijn beschikking". Naar Ver. Staten Dit de gehele wereld stroomden de ge lukwensen binnen. President Eisenhower verklaarde met Macmillans benoeming ho- Bij de bronsgieterü Binder in Haar lem is het moment van de Italiaanse beeldhouwer Carasso Vrijheid van de tee", dat voor Willemstad op Curacao bestemd is, gereed gekomen. Personalia Mr. J. G. Ch. H. Dubois, auditeur-mili tair bij de krijgsraad voor de landmacht in Den Bosch, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Mr. 3. E. Perlnk, vice-president van het gerechtshof te Den Bosch, is op zijn ver zoek eervol ontslagen. geljjk te zijn ingenomen en nodigde hem onverwijld nlt tot een bezoek aan Wash ington, dat naar men verwacht reeds be gin februari zal plaats hebben. Macmillan is met Eisenhower letterlijk en figuurlijk ..ouwe jongens", want tijdens de oorlog was hy als vertegenwoordiger van de Britse regering geaccrediteerd bij het hoofdkwartier der geallieerde strijdkrach ten in Noord-Afrika en Italië. Zij konden Dit zal er niet weinig toe bijdragen een beter klimaat te scheppen tussen Enge land en Amerika en het herstel van de vertrouwensbasis van het Anglo-Ameri- kaanse bondgenootschap, dat door de ge beurtenissen rondom het Suezkanaal zeer geleden heeft, zal dan ook een van Mac millans voornaamste take^n zijn Ook West- Europa en de gedachte van nauwe West- europese samenwerking draagt Macmillan een warm hart toe, getuige zijn kortgele den genomen besluit om aansluiting te zoeken bij het plan tot vorming van de gemeenschappelijke Westeuropese markt. Mr. W. R. v. d. Sluis secretaris A.R.P. Het centraal comité van de anti-revo lutionaire kiesverenigingen heeft gisteren tot secretaris van de Anti-Revolutionaire partij benoemd mr. W. R. van der Sluis te Bilthoven. juridisch adviseur van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Mr. Van der Sluis is 27 augustus 1923 te Dirkshorn geboren. Hij doorliep de Chr. H.B.S. te Groningen, deed staats examen en studeerde van 1946—1951 rechten aan de Vrije Universiteit. Na werkzaam geweest te zijn op het minis terie van oorlog trad mr. Van der Sluis in april 1953 als juridisch adviseur in dienst van het C.N.V. Admiraal Fürstner 70 jaar Op 16 januari a.s. hoopt luitenant- admiraal J. Th. Fürstner, lid van de Raad van State. 70 jaar te worden. De heei Fürstner is sedert 15 februari 1942 luite nant-admiraal. welke rang in ruim hon derd jaar floor geen enkel actief dienen dend zeeofficier was bereikt. Van 1941 tot 1945 was hij minister van marir het Eerste Miniaterie-Gerbrandy. heeft deze post gecombineerd met functie van bevelhebber van de zeestrijd krachten, de eerste maal, dat civiel militair gezag over de zeemacht in hand verenigd waren. In februari 1945 trad hij af als minister, maar tot aan pensionering in augustus '45 bleef hij bevelhebber der zeestrijdkrachten. Na de bevrijding kreeg hij zitting in de Raad van State, van welk college hij, op vice- president Rutgers na, het oudste lid in jaren is. Admiraal Fürstner is o.m. mandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, commandeur in de Orde var Oranje-Nassau en drager van verschil lende hoge buitenlandse onderscheidin- Koningin staat poppen af De Koningin heeft voor de tentoonstel ling, die dit jaar in Miniatuur Walcheren zal worden gehouden, zes poppen Zeeuwse klederdracht ter beschikking gesteld. D (Van onze Londen se correspondent) LONDEN, vrijdagmorgen. E NIEUWE Engelse premier MacMillan is afkomstig uit een Schotse familie die zich in de uitgeverswereld een naam gemaakt heeft door de stichting van het Publishing House MacMillan. Evenals Eden bezocht hij de beroemde kostschool Eton en de universiteit van Oxford, waar hij klas sieke talen studeerde, hij spreekt Frans en Grieks uitstekend en verschei dene andere talen redelijk. In de eerste werldoorlog streed hij als officier van het eliteregiment Grenadier Guards aan het westelijk front, waar hij driemaal gewond werd en zich voor zijn heldhaftig optreden het military cross zag toegekend. In 1924. dertig jaar oud, werd hij tot lid van het Lagerhuis gekozen. Hoewel be horend tot de conservatieve partij, was hij allerminst conservatief in zijn optre den. De leden van de conservatieve rege- ringsbanken noemde hij eens spottend „een verzameling uitgedoofde vulkanen". Toen In 1936 de tegen Italië uitgevaar digde sancties werden opgeheven, onttrok hij zich bijna een jaar lang aan de partij discipline van de conservatieve Lager huisfractie of zoals de vakterm luidt „"he refused the whip". Hij, de Schot van een voudige boerenafkomst, huwde een vrouw uit een van Engelands voornaamste en invloedrijkste adellijke geslachten, de dochter van de hertog van Devonshire. Vroeger een schoonheid, is Lady Mac millan nog altijd een uiterst aantrekke lijke vrouw gebleven van grote charme. Kortgeleden verklaarde zij tijdens een tafelrede: „Ik trouwde een uitgever om dat ik een rustig leven wilde leiden en wat heb ik gekregen? Een man die nooit thuis is!" Zij is een ijverig sociaal werk- Drie jaar lang van 1942 tot 1945 verte genwoordigde Macmillan de Britse rege ring bij het hoofdkwartier der geallieerde strijdkrachten en in die precaire positie wist hij het vertrouwen van zowel zijn landgenoten als van de Amerikanen te behouden en zelfs te versterken. In 1945 was hij tot de conservatieve verkiezings nederlaag minister voor luchtmachtzaken. WOORD GEHOUDEN In 1951, toen Churchill weer aan het bewind kwam, werd hem het ministerie volkshuisvesting toevertrouwd en h(j -pandde z(jn eer en goede naam eraan, dat hij zo snel mogeiyk een einde zou maken aan de woningnood door 300.000 huizen per jaar te bouwen. Hy hield woord en meer dan dat: op oudejaars avond 1953 verfde hy opgewekt een ge deelte van het 310.000ste huls, dat dat jaar gebouwd werd. In 1954 werd hy gepromoveerd tot het ministerie van defensie en toen Eden in 1955 de teugels van Churchill overnam, zag hy zich zeven maanden lang buiten landse zaken toegewezen. Toen volgde de kroon op zyn werk en werd zün grote ambitie vervuld: hy volgde Butler op als minister van financiën. Met vaste hand Davis op erewoord in Ver. Staten Wereldburger nummer 1, Gary Davis, is gisteren op erewoord (voorwaardelijk) toegelaten tot de V.S., nl. dat hy geen kwaad zal ondernemen. Na aankomst van het KLM-toestel in New York bleef hy drie uur ln het vliegtuig zitten, weigerend naar buiten te komen. Toen men hem dreigde, dat hy weer teruggebracht zou worden naar Amsterdam, stapte hij ein- deiyk uit. Davis zegt nu „een stilzwü- gende erkenning" van zyn wereldpaspoort numero 00001gekregen te hebben. zette hij de door Butler geïntroduceerde kredietbeperking voort, aldus het Britse volk dwingend minder te consumere meer te exporteren om Engelands plaats op de wereldmarkt te kunnen behouden. Hy deinsde er niet voor terug uiterst onpopulaire maatregelen te nemen, zoals de verhoging der bankrente tot 5% procent (de hoogste sinds 1931), afschaffing der subsidies op brood en melk, beperking der kapitaalsinvestering en nog zeer langs verhoging der benzineaccyns met niet minder dan elf cent per liter. Deze harde door elke Brit verwenste maat regelen lichtte hü tydens een radiotoe spraak eens als volgt toe: „Ik ben geen spelbederver. Ook ik zie graag dat er veel geld gespendeerd wordt aan de bouw van nieuwe fabrie ken en hulzen, het kopen van televisie toestellen. auto's, nieuwe kleren, lek ker eten. Maar als dit tot gevolg heeft, dat wü by de wereld in de schuld raken, dan behoeft men geen saaie Kees te zün om in te zien, dat wü het een beetje minder aan moeten doen". Dat is de taal die de man in de straat verstaat en Waarvoor hy respect heeft. Zyn behandeling van persooniyke fian- ciën is soms niet zo doeltreffend. In sep tember ontdekte de Britse minister van financiën bij een bezoek aan het oude huis van zün moeder in Indiana, dat hy al zyn Amerikaanse geld had achtergela ten en moest hy wat lenen om de collecte schaal in de plaatselüke Methodistische kerk nietje moeten laten voorbügaan. AMERIKAANSE MOEDER MacMillan koestert en genegenheid voor Ver. Staten. Dit laatsl wondering te wekke1 van MacMillan was ei grote bewondering Eisenhower en de e behoeft geen ver- i, want de moeder n Amerikaanse, die te Spencer in Indiana werd geboren. Zijn vader, de uitgever Maurice MacMillan, ontmoette haar. Nellie Helles, in Parijs, waar zij muziek studeerde. Hoewel MacMillan trots is op zijn Ame rikaanse afkomst, is hij toch voldoende Engelsman gebleven om tot de best ge klede man van zijn land uitgeroepen te kunnen worden. Daardoor verdrong hij Anthony Eden van een plaats, die deze tal van jaren had ingenomen. Ook voor Churchill koestert MacMillan een grote achting. In tal van redevoerin gen heeft hy gezegd, een „Churchillman' te zijn. Evenals de oude Churchill be schouwt hy goede betrekkingen tusser Engeland en de Ver. Staten als de grond slag van de wereldvrede. Beiden bezitten oratorische begaafdheden en MacMillan's debatten in het Lagerhuis worden van tüd tot tüd gekruid met een echt Churchil- liaans antwoord. Ze hebben dan ook bel den Amerikaanse moeders en beiden trek ken uit boeken inkomsten in de Ver. Staten. MacMillan heeft wel eens verteld, dat hy „soms" een „persoonlyk briefje" president Eisenhower krygt. Een paar jaar geleden werd „Mac" in zo'n briefje gezegd dat hy vryeiyk gebruik kon maken van de „flat van Eisenhower" in Culzean Castle in Ayrshire in het westen van Schotland. Die flat is in 1945 door de Nationale trust van Schotland aan Eisenhower ge schonken uit waardering voor zyn leiding gedurende de tweede wereldoorlog. „Mac" maakte van het aanbod van „Ike" ge bruik en bracht er in 1954 zyn vakantie door. Nu bekleden deze vrienden uit de oor- logstyd de moeilijkste positie ter wereld president der V.S. en premier van Groot Brittannië zoals de Engelsen zeggen. Churchill heeft MacMillan tijdens de oorlog naar Noord-Afrika gestuurd om de Brits-Frans-Amerikaanse betrekkin gen „op te lappen". Zyn titel was: „Minis ter-resident in het hoofdkwartier der ge allieerde strijdkrachten voor het oorlogs terrein aan de Middellandse Zee". Thans staat MacMillan opnieuw voor een oplapkarwei: de Engels- Amerikaanse betrekkingen. En de voornaamste figuur, met welke hij daarbij te maken krijgt, is president Eisenhower. Twee grootse gouden Virginia's! Beide King Size! Beide dus:, extra lang en bovendien van vól formaat. Daardoor koeler, heerlijker en langer roken! Probeer ze beide: Essex met superfilter of zonder. II A KINO mètof zonder filter Toch is lid zo 832) Ogenschijnlijk hoogst onbelang- tot de opbouw van c wetenschap. Wie vai die in verborgen ho« dat de i geheel dohbe- 5 op dc hel erdiepen. Dal i dan ookah ontstaan der verzekeringswiakun na de meest uiteenlopende wetenschap pen die te maken hebben met oniekere niet in details voorspelbare gebeurtenis sen, zoals deze kunnen voorkomen in d« theoretische natuurkunde, de sterren kunde, oceanografie, meteorologie, land meetkunde, medische en biologisch: wetenschappen, landbouwkunde, visserij, econometrie enz., zich de resultaten hiervan ten nutte hebben gemaakt? Het begon dns met een platvloers dobbelspelletje, waarbij de speler Che valier de Méré een ervaring opdeed, die ■ijns inziens in strijd was met de reken kunde. Hij legde zijn probleem voor aan de befaamde Franse wis- en natuurkun dige Blaise Pascal, die weinig moeite had het geval uit de doeken te doen. had de zaak kunnen eindigen. GERUCHTEN OM WALCHERSE MOORD Draglinemachinist nam plaats in van (afgewezen?) taxichauffeur (Van onze speciale verslaggever) NIEUWLAND, vrijdagmorgen. T~\E DORPSSTRAAT van Nieuw- en Sint Joosland, het kleine plaatsje terzijde van de grote weg Goes-Middelburg, ligt er ietwat triest, maar toch wel vredig bij, in het vroege licht van de ochtend. Er is niemand op straat, en de enkele auto, die het dorpje langs de grote weg passeert, laat een vaag geruis horen achter de.huisjes, die bijeen schijnen te hurken om elkaar wat in te fluisteren. Welnu, te fluisteren valt er hier gepoeg, want rond de 32-jarige weduwe Sien Kodde-Roose, die dinsdagmorgen dood in haar huis werd gevonden, doen de wildste geruchten de ronde. En hoe moeilijk het ook voor een buitenstaander is, uit deze veelheid van gepraat een wat reëel onderdeel te lichten, één ding springt hier toch wel direct in het oog, als men met de dorpelingen praat: de taxi-chauffeur L. H., die in het leven van de vermoorde weduwe zulk een merkwaardige rol heeft gespeeld. die alt boerenarbeider van de „gouden ploeg" (een ploeg die van boerdery naai boerdery zwierf, telkens het best betaal de werk oppikkend) een flink weekloon naar huis bracht, kreeg last van zyn hart en moest dit zware werk opgeven. Hij werd vrachtwagenchauffeur en dat scheen vrouwlief niet zo best te bevallen. Als hy thuis kwam van zijn werk, moest hy zün schoenen, zyn overall en zyn chauf- feursjas In het schuurtje uittrekken, er het gebeurde meermalen, dat ze hem zc smoezelig vond, dat hü zijn avondeten ook in dat schuurtje moest verorberen.. Dat de Koddes er warmpjes byzaten, was wel bekend, vooral ook, omdat de jonge vrouw leek te weten, wat sparen was. In die tijd kwam de taxi-onderne mer veel by haar thuis, soms met zyn vrouw, maar meestal alleen. Toen ging er een schok door Nleuwland: Kodde overleden. Aan z'n hart, mompelde i maar er waren toen al Nieuwlanders, die argwanend sinistere grapjes maakten over de taxichauffeur, die in het dorp alge meen bekend stond „als een aardige, maar glasharde vent". Was hij het niet geweest, die voor meer dan één vergryp weg naar het gevang had leren ken- i. en sprak men ln het dorp niet vaak graag over het stoute stukje, dat hy uithaalde, toen hij duizend meter tele foondraad stal en dat verkocht, en toen tegen iedereen „glashard" het meewarige Draatje hield: „Heb je dat gehoord, van die telefoonkabel? Gemeen, vind je niet?" Huissleutel Overdracht van de huissleutel Het was zo, dat de taxi-ondernemer an het dorp, L. H. al veel over de tong ging, toen Sien Kodde met haar goedige grote man nog in alle vrede leefde. Of schoon. aan die huiselyke vrede leek wel eens een en ander te manke- In Nieuwland praatte men maar a te graag over Kodde, die by zün zuinige v zo onder de plak zet. Want Kodde, rekening. Gedurende een Imlve eeuw is dit het enige boek over dit onderwerp gebleven. Spoedig echter vroegen ook andere problemen de aandacht, zoali de berekening van lijfrenten, die door de praktische Johan de Witt in lijn boek „Waerdye van Lijfrenten uae Proportie /au Losrenten" (1671) tot oplossing verden gebracht. In de volgende eeuwen hebben aan dc verdere ontwikkeling van de waarschijn- ykheidsrekenine een groot aantal emi- viakundigen, zoals de Laplace, de \loivi J inuilli, Ga. gebeurde »1 fn in een bricf- Huygens, waar- Irie mannen van Ie mogelijkheden van de jonge boreling wer de dries grote namen die we sojuiit hebben genoemd. Vooral Chriatiaan Iluygens heelt door zijn werk „Van Rekeningh in Spelen van Geluck", dat in 1657 verscheen, een belangrijk aandeel gehad in dc eerste ontwikkeling van de waarschijnlijkheids- rking verleend, maar het heefl toch nog tot 1933 geduurd eer de oor- ipronkelijk nogal onsamenhangende the orie tenslotte door A, Kolntogoroff in een ondubbelzinnig axiomatisch schema kon worden samengevat. Van een spel letje, dat in de verste verte ook maar enige samenhang met de dobbelstenen zou >ertonen, is thans geen sprake meer, de wiskundige statistiek. Desondanks van de misprezen dobbelstenen het eerste insicht in de waarschijnlijkheids rekening hebben gewekt. En nu het jaar weer opnieuw is aan gevangen, wil oen lezer worden ingelicht over de tijdrekening, inplaats van de Daarover een volgende keer. (Nadruk verboden) Na Kodde's dood kon Sien in de een zaamheid niet erg aarden. Zy had een auto, maar kon daarin niet zelf ryden; de taxi-chauffeur H. reed haar rond. Op de begrafenis van haar man stortte Sien op het kerkhof snikkend Ineen, toen zy •en ziekenhuis werd opgenomen om herstellen, was H. haar enige en trouwe bezoeker. Toen Sien terugkwam het dorp. begonnen de praatjes eerst echt: H. liep met haar huissleutel ln zijn en maakte daar blykbaar geen ge heim van. Maar hoe eenzaam Sien ook as, haar gunsten bleken grillig te zün Want toen verscheen de rustige en •mpathieke dragline-machinist W J op het toneel. Hij kondigde aan, zich met Sien te hebben verloofd, en het dorp merkte al gauw, dat er overdracht van de huissleutel had plaatsgehad: de taxi chauffeur werd weinig meer met Sien gezien, en de dragline-machinist liep met de huinleutel in zün zak.... Toen Kodde overleed, vlei Sien een levensverzekering ten bedrage van 20.000 gulden ten deel, en zo spaarzaam als ze was tydens bet leven van haar man, zo kwistig begon zy het geld te laten rollen met haar nieuwe verloofde. Tydens haar verbiyf In het ziekenhuis had zy de dok ter al 5000 gulden uit haar handtasje toevertrouwd „om op de bank te zetten", de dragline-machinist reed haar de laat ste tyd met haar auto heel wat maaltjes naar allerlei oorden van vermaak. Moord Dinsdag werd Sien dood in bed gevon den. Een laken om haar keel had haar gewurgd. Twee mannen werden door do rijkspolitie gearresteerdde taxi-chauf feur en do dragline-machinist. Zy lopen nu weer door het dorp rond, maar zün beiden zeer zwijgzaam. „Als Iemand uit het dorp het gedaan heeft, hoort nie mand er meer iets van," zegt men niet zonder trots in Nieuwland, „want hier weten ze van zwijgen Het is zelfmoord, het Is woord dat zün de mogelijkheden, waartussen de po litie en de justitie ln het begin van het onderzoek wankelden. Nu lijkt men toch wel aan moord te denken, ook al, omdat do kracht, waarmee Sien geworgd Is, daarop wyzen. Maar men gaat verder. Ook de sinistere grapjes over de taxi chauffeur na Kodde's dood in september hebben blykbaar hun uitwerking niet gemist: er is een onderzoek gelast naar de oorzaak van Kodde's doodZou het niet zo gegaan zijn, zo fluistert men in Nieuwland en de omgeving dat H, en Sien Kodde hem uit de weg hebben geruimd om eikaars „genegenheid" en het geld van de levensverzekering, en dat Sien. vier maanden na de daad, spyt zou hebben gekregen en het liefst maar naar de politie zou zün gelopen? En zou het dan niet zo zün geweest, dat H. dit ten koste van alles heeft willen vermüden? Of is er minnenijd in het «pel? Men weet te goed. dat H. toen de dragline- machinist als verloofde ten tonele ver scheen. heeft gezegd: „Ik heb voor haar gezorgd, en lk heb zo mün best voor haar gedaan, en nou neemt ze een an- Het onderzoek kan elk ogenblik een onverwachte wending nemen. Nieuw- en Sint Joosland heeft stof tot praten en het ziet er naar uit, dat een Jonge, niet onbemiddelde weduwe het slachtoffer is geworden van hebzucht en gewetens wroeging. n vraagt, of Nieuwland bij deze moord niet op z'n achterste benen heeft lacht men maar eens wat. rond de leestafel van café De Nieuwe Hood. ..Een jaar of wat geleden hebben we hier nóg een moord gehad, een man. die itlaat van zün auto met een slang verlengde en die in de slaapkamer van w had geleid. Het is niet door gegaan, en hy kreeg zes jaar gevangenis straf...." Welhaast Iedere Nieuwlander heeft een eigen mening over de moord op Sien Kodde. Maar of zü de taxl-chanffeur met :ün mlnncnUd nu verdenken of niet. krüe ie niet te horen. Want toen men sel, dat Nieuwlanders kunnen zwijgen. heeft men de plank niet ver misgeslagen. De politie heeft evenwel bet onderzoek met kracht voortgezet. De districtscom mandant der rijkspolitie ln Zeeland. ma- Van Ballegooyen de Jong,- heeft officieel verklaard, dat niet aan moord behoeft te worden gedacht. Maar t wel de oplossing? Of is het slechts 'oorlopfge?

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5