STAD KORS VAKKLEDING Rondom suikerzakjes, tinnen soldaatjes en bierviltjes Leidse werkster blijft diefstal van spaarboekje ontkennen Vijf jaar gevangenisstraf geëist wegens meineed Agenda voor Leiden Landbouwschap wil geen heilloze douane-unie Bouw van nieuw provinciehuis hangt aan zijden draad MÜUWE LE1ÜSCHE COURANT 3 Vernielzuchtigen in actie Sportcomplex in Leidse Hout moet het ontgelden De laatste tijd blijken vernielzuchtigen i het weer voorzien te hebben op sport- i velden en speciaal het complex in de Leidse Hout. Werden daar enige weken geleden de ijzeren vlaggemasten van de tribune verbogen en gekraakt, hekken en j een bank op het speelveld geworpen en I één der goals beschadigd, in het begin van deze week liet men zich niet weer- i houden door het breken van een ruit in de kantine binnen te dringen en daar de j ruit in te drukken van de medaillekast van de A.V. „Holland", i Toen men de volgende morgen de in braak ontdekte, bleken bijkans alle be kers, medailles en lauwertakken, in de loop der jaren door honderden Leidse atleten vergaard, te zijn verdwenen. Het is te hopen, dat aan deze onspor- tieve en minderwaardige handelingen spoedig een eind kan worden gemaakt. Voor K. en O Dundo Marojes Dukaten De Arnhemse toneelgroep „Theater" is het nieuwe jaar begonnen met een pri meur van bijzondere kwaliteit: de spran kelende komedie „Dundo Maroje's Du katen" van de 16e-eeuwse Joegoslavische auteur Marin Drzic, in de bewerking en onder regie van de Joegoslaaf Dr. Marko Fotez. Omdat de toneelgroep „Theater" on der auspiciën van de Volksuniversiteit K. O. binnenkort, te beginnen met 15 januari a.s., een serie voorstellingen van dit stuk geeft in de Leidse Schouw burg, lijkt het ons gewenst daarop de aandacht te vestigen, want Leiden is daardoor in de gelegenheid een van de beste toneelvoorstellingen van dit seizoen mee te maken. Geheel onbekend is het stuk in Neder land niet, want Utrechtse studenten gaven er indertijd een voorstelling van. Maar verder is voor zover wij weten het werk in ons land nooit vertoond en daar om is het initiatief van de Arnhemse to neelgroep om het op haar repertoire te nemen, te prijzen, temeer omdat zij de regie heeft opgedragen aan niemand min der dan dr. Fotez, de man, die het werk heeft ontdekt, het voor het hedendaagse toneel heeft bewerkt en het daarmee heeft verlost van bevriezing in literaire handboeken. Dr. Fotez heeft succes van zijn werk gehad. Na de eerste opvoering in 1938 beleefde het stuk meer dan 3.000 voor stellingen. Het is elk jaar een der hoogte punten van het door duizenden bezochte Festival in Dubrovnik, een stad met een grote toneelcultuur. Maar het heeft de laatste jaren in belangrijke mate ook het publiek in andere landen van west- en oost-Europa geboeid, o.a. op het interna tionale toneelfestival te Parijs. En het zal ongetwijfeld ook in ons land de mensen op kostelijke wijze H. Lafeber overleden Op 69-jarige leeftijd is te Reeuwijk overleden de heer H. J. Lafeber, hoog heemraad van Rijnland. De heer Lafeber heeft van 1945 af zitting gehad in het dagelijks bestuur. Vóór die tijd was hij hoofdingeland. (Advertentie) Ruilbeurs in De Valk Of we ook wisten wat een „maximum- kaart" was? Nee, die kenden wij niet en daarom dook de heer A. H. Isiger gister avond in café De Valk aan de Stations weg in zijn aktetas en haalde er een verzameling prentbriefkaarten uit, die op postzegel en kaart dezelfde afbeelding dragen. De heer Isiger uit Delft is de al gemene penningmeester van de Neder landse vereniging De Verzamelaar, die gisteravond ruilbeurs hield. De belangstelling had groter kunnen zijn maar Leiden telt tot nu toe nog geen dertig leden. Natuurlijk kan dit aantal groter worden, want er zullen in de Sleu- 1Satuurhistorici bijeen Kop van de muskusos interessant object De afdeling Leiden van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging is het nieuwe jaar met een jaarvergade ring begonnen. iGsteravond kwam men onder voorzitterschap van dr. S. J. van Ooststroom in het Rijksherbarium bijeen. In haar jaarverslag noemde de secre taresse de viering van het 55-janig jubi leum het hoogtepunt van het afgelopen •ereniigingsjaar. Vender memoreerde zij de leerzame excursie naar de Leidse vuil nisbelt, de instructieve lezingen en de vrije demonstraties vonden. De afdeling telt than6 ruim zeventig leden. Voorzitter dr. S. J. van Ooststroom werd herkozen. De leden gaven vervolgens demonstra ties betreffende vlinders, fossielschelpen geologische vondsten. Interessant om te bekijken was de kop van de muskusos. die enkele dagen geleden naar het biolo gisch museum te Lieden is overgebracht. Opvallend zijn de platte horens van dit dier, dat duizenden jaren geleden moet hebben geleefd. Haagse politierechter Onder drankinvloed Voor de Haagse politierechter stond een landarbeider uit Leiden terecht. Deze had een bromfiets onder drankinvloed bereden. De officier van justitie eiste vier dagen gevangenisstraf tegen hem. Ver dachte had echter nog een blanco straf register en de politierechter veroordeeldè hem tot f 25 boete of 5 dagen. Week gevangenisstraf Conform de eis van de officier van justitie werd bij verstek een grondwer ker te Leiden veroordeeld tot één week gevangenisstraf omdat hij onder invloed van sterke drank een bromfiets had be reden. Hij was al verscheidene malen veroordeeld. De bloedproef had uitgewe zen, dat hij 2,10 pro mille alcohol in zijn bloed had. telstad ongetwijfeld meer mensen te vin den zijn, die iets" verzamelen. Dat dit „Iets" een zeer uitgebreide betekenis heeft bleek uit de collectie van de heer H. M. Bosch uit de Bilderdijkstraat, die.... tinnen soldaatjes verzamelt. „Misschien Is het een beetje kinderachtig, misschien vindt niemand het leuk, maar mij boeit het en overal, waar ik nieuwe vondsten vermoed, ga ik op af," zo zei de verza- melman. Het gesprek van de avond ging over de grote ruilbeurs, die het afgelopen week einde in Amsterdam is gehouden. „Acht duizend sigarenbandjes heb ik," zo ver telde de heer R. Tweehuysen van de Nieuwe Rijn, „en dat vond ik niet zo gek na drie jaar sparen. Maar in Amsterdam was een verzameling van 30.000 bandjes geen ongewoon verschijnsel Doch al zijn de schatten in de Koop mansbeurs te Amsterdam voor velen althans nog onbereikbaar, toch is het enthousiasme onder de Leidse leden veel belovend. Met kennersblik werden suiker zakjes gemonsterd en de eigenaar van De Valk werd nog vlug even een bijzon der bierglas ontfutseld door een dame. die thuis een indrukwekkende verzame ling glaswerk heeft. Urenlang rolden de munten over de tafeltjes en zelfs bierviltjes werden op hun verzamelwaarde getaxeerd. Verrukt met hun nieuwe aanwinsten schoven de verzamelaars aan het einde van de avond de regen in; tot over enkele maanden, de Leidse verzamelaars op 14 er bijeenkomen. Aanrijding op Oude Vest Gistermiddag om vijf uur werd op de Oude Vest de 19-jari'ge C. S. van K. uit de Janvossensteeg door een vrachtauto aangereden. Zijn linker onderbeen werd op twee plaatsen gebroken. Volleybalwedstrijd in het gymnasium Vanavond om 8 uur wordt in de aula van het gymnasium aan de Fruinlaan de belangrijke volleybalwedstrijd gespeeld tussen HVL en Professorenwijk. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Arie zn van C. Visser en A. Varkevisser; Johannes Willem zn van J. Piket en M. C. Beij; Hermanus Fran- ciscus zn van H. F. van Benten en J. M. Pet; Barbara Anna Christina dr van N. Keijzer en C. Bar ten; Martina Antonia dr van H. J. Kikkert en A. M. van der Born; Yvonne Maria Sophia dr van J. A. J. Bentveld en M. S. Neuteboom; Pie- ter Jacob zn van J. Heemskerk en N. van Duijvenvoorde; Maria Catharina dr van W. de Meij en J. J. Spierenburg; Pieter Willem Frederik zn van N. Sinteur en M. A. den Horder; Marca Maryse dr van J. W. Doeff en A. M. J. Kleinsmiede; Diana Johanna Francisca dr van J. Ba- velaar en L. H. J. Vlietstra. OVERLEDEN: M. J. Tijsen, huisvr. van J. Landman, 55 jaar; J. P. Teske, man, 77 jaar. GEHUWD: J. van Duijvenbode en R. van der Mark; W. van Weeren en A. J. van der Wijngaarden; G. Wichhart en M. Keijzer; A. Plaizier en I. A. Rodewijk. Haagse rechtbank ontkende voor lekkig, dat zij t aan diefstal Een werkster uit Leiden de Haagse rechtbank hard zich had schuldig gemaakt aan van een spaarbankboekje ten na een vrouwelijke arts cn dat zij spaarbankboekje met behulp va handtekeningen een bedrag van opgenomen. De arts woonde In een huis te Leiden waar de verdachte als werkster de ka mers schoonhield. Verscheidene malen had zij het boekje gezien en ook wel in handen gehad bij het afstoffen, want de arts liet het volgens haar overal rond slingeren. De arts had het _boekje in november gemist. Aanvankelijk had ze gedacht, het op het postkantoor hebben laten lig- Haagse rechtbank Zit Leiclenaar onschuldig straf van drie jaar uit? Vijf jaar gevangenisstraf vorderde de officier van justitie bij de Haagse recht bank tegen een klassificeerder uit Leiden op vermoeden van meineed. Zou deze verdachte over veertien dagen inderdaad veroordeeld worden, dan kan dit vonnis verstrekkende gevolgen hebben, want hef Is dan waarschijnlijk, dat een nieuw on derzoek zal worden ingesteld naar de dader van een enkele jaren geleden te Oegstgeest gepleegde inbraak en diefstal van juwelen. Hiervoor werd indertqd een Leidenaar in hoger beroep tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, ondanks zgn ontkenning. Bij de juweleninbraak was de politie vrij spoedig op een spoor gekomen door- Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Operette met „Die lustige Witwe" van Franz Léhar. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., lezing met kleurenfilm „Het Groene Ei land" door Simon de Waard. Huis over 't Hoff (Gerecht 10), 8 uur: K. en O., begin tweede cursus „Fotogra fie" door H. Renia. Dr. Van Voorthuijsenschool (Marnix- straat 104), 8 uur: Vereniging voor peda gogiek, M. G. H. den Haan over moderne inzichten omtrent het b.l.o. Harmonie, 8 uur: Expogé, mr. P. J. „Kol INidrei" van Mzx Bruch. (VARA 23,15 uur) De Duitse componist Max Bruch (1838—1920), van wie velen alleen zijn Vioolconcert in g kl. t. en zijn oratorium „Das Lied von der Glocke" kennen, schreef een meesterlijk Adagio voor violoncel met orkest en harp, waarin hij gebruik maakte van Hebreeuwse melo dieën. Kol Nidrei (Alle geloften) is het begin van de Grote Verzoendag openende formule, die de bedoeling heeft alle overijlde en in hartstochtelijke gemoeds stemming zichzelf opgelegde geloften er ontberingen nietig te verklaren. Alleer de zeer orthodoxe Israëlieten houden zich aan deze formule. Bruch heeft het antieke lied voorzien van een begeleidi die geheel op de harmonieën van de mantische periode berust. Na acht maten orkestinleiding intoneert de cello het lied in d kl. t. Hierop volgen enkele variaties. De uitvoering vanavond geschiedt door de Spaanse meestercellist Pablo Casali met het Londens Symfonie Orkest o.l.v. Sir London Ponald. Idenburg over de moderne ontwikkeling Belgisch Congo. ar mond, Verenigingsgebouw, 8 u.: Jonge Kerk, ds. M. C. Don van Abbenes over de wonderen. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: toneelvereni ging „Tot Ieders Genoegen", klucht „An- nemariezeg jij 't maar" door Hans Nesna. Clarasteeg 18, 7—10 uur: Leidse post duivenvereniging „De Vriendenclub", ten toonstelling. Leiderdorp, Irene, 8 uur: Cefa met „De mijnen van Koning Salomon". rdorp, Kantine Touwfabrie- ken, 8 uur: Leidse mondaccordeon-orkest- vereniging „Crescendo", muziek-^n ca baretavond voor de Hongaarse vluchte lingen. Maandag Kweekschool voor voorbereidend on derwijs (Vliet 8), 8 uur: begin K. en O.- cursus „Boetseren" door J. Kalsbeek, beeldhouwer. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal), 8 plaatselijk comité bevolkingsonder zoek tuberculose nieuw onderzoek. De Doelen, 8 uu grafenvereniging, brachte foto's en Leiden, bespreking Leidse amateur-foto bespreking meege ren technisch onder werp. Gulden Vlies, 7.15 uur: tuinbouwstudie- club Leiden en omstreken, jaarvergade- Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ..Hei leven van Buddhe ln de kunst" (tot 14 februari 1957). Lakenhal. 10—5 uur: Tekenaars van nu (tot 21 januari). Haagweg 92. 10 tot 5 uur en woensdag en vrijdag 7 tot 10 uur n.m.: tentoonstel ling Louis Meys (tot 16 januari). Nachtdienst apotheken Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tele foon 21313, apotheek Nieuwe Rijn, Nieuw- Rijn 18, telefoon 20523, apotheek Oegsi dat in het huis een grijze handechoen- knoop werd gevonden. Bij onderzoek de woning van de veroordeelde Leide naar werden een paar muisgrijze hand schoenen gevonden en bij een ervan ont brak het bewuste knoopje... weer van verd., dat hij de handschoenen ten tijde van de inbraak had uitgeleend aan de klassificeerder, mocht hem niet baten toen de klassificeerder ontkende (onder ede), dat h ijde handschoenen ooit had geleend De man verdween naar de strafgevan genis, maar zijn moeder diende een aan klacht wegens meineed in tegen de klas sificeerder. In de juwelenzaak werd de klassificeerder toch nog veroordeeld, zij het wegens hel-ing, tot een hailf jaar ge vangenisstraf. Ook nu bleef de klassificeerder erbij, dat hij de handschoenen nooit had ge leend. Verscheidene getuigen legden klaringen af. De officier van justitie vond het bewijs in deze zaak niet eenvoudig. Hij wilde niet aannemen, dat de eerste veroordeelde niet zou hebben gemerkt, dat er een knoopje van zijn handschoen was. Een handschoen is voor een inbre ker een belangrijk ding. Zou hij het knoopje nadien pas hebben gemist, dan had hij zeker wel gedacht, dat hij het tijdens de inbraak kon zijn kwijbgeraakt, en had hij de grijze handschoenen thuis zeker" niet bewaard. De officier achtte de meineed bewezen en vond dit temeer een ernstig feit omdat het er om ging, een ander de gevangenis in te draaien Hij requireerde vijf jaar gevangenisstraf. Aan het slot van de ting zei de president nog, dat de tweede verdachte al tienmaal wegens vermogens delicten was veroordeeld. Ds. Petri (Katwijk) predikant van Leids diaconessenhuis Met ingang van 1 januari is benoemd tot predikant van het diaconessenhuis Leiden ds. C. Petri, zendingspredikant, wonende te Katwijk aan Zee. D6. Petri heeft het werk van mej. ds. M. H. Everdingen, die nu in HilJegersberg werk zaam is, overgenomen. De. Petri werd geboren in 1920. Hij werd kandidaat in 1951 en werd in het jaar daarop bevestigd bot predikant in de Ned. Hervormde Kerk met standplaats Win kel (Noordholland). In 1955 werd hij zen dingspredikant. Ds. Petri is in Leiden niet onbekend, aangezien hij enige tijd de leiding heeft gehad van het werk onder de van Kerk vervreemden dat uitgaat van Hervormde Gemeente. Inwendige zending Voor de Ned. Hervormde bood voor i wendige zending op Geref. grondslag zal op 17 januari in het wijkgebouw Het Cen trum aan de Hooglandse Kerkgracht spre ken d6. H- G. Abma te Monster. De be doeling van deze avond is, meer bekend heid te geven aan de arbeid aan de bui geest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. tenkerkelijken in de grote steden. gen. Nog steeds is het boekje spoorloos, na de aangifte bleek dat er geld was opgenomen en dat de handtekeningen op de kwitanties van de post niet van haar afkomstig waren. Als getuige-deskundige werd de 63-ja- rlge gerechtelijke deskundige J. M. Walt- uit Den Haag gehoord die de hand tekeningen met schriftproeven van d; verdachte had vergeleken en tot de con clusie was gekomen dat de werkster zon der enige twijfel de handtekeningen had gezet. Mr Tj. D. Schaper, de raadsman van dachte, slaagde erin, twijfel in deze zaak te brengen, want op zijn vragen aa werkster kwam als antwoord dat het meisje talloze malen had laten pro beren de valse handtekening zo goed mo gelijk na te tekenen. De getuige-deskun dige was er niet van op de hoogte, dal men de proef zó had laten verrichten, dat met enige^ handigheid de gelijkenis tot. stand zou kunnen komen, en hij m toegeven dat dit wel verschil maakte met een vergelijking met spontaan schrift. De echtgenoot van verdachte betoogde dat zijn vrouw geen geldgebrek had. Voorts waren er schriftelijke verklarin gen van lokettisten dat zij de werkster niet hadden herkend. Gezien dit alles vond de officier van justitie het beter verwijzing van de zaak naar de instructie te vragen om te onderzoeken hoe de handsehriftproeven tot stand waren ge komen. De verdediger sloot zich hierbij aan. waarna de rechtbank de zaak schorste en de stukken in handen van de rechtercom missaris stelde. Drie maanden geëist Drie maanden gevangenisstraf met af trek requireerde de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een houtbewer ker uit Oegstgeest. Deze had op 13 oktober oplichting gepleegd door bij een winkelier zogenaamd voor een andei een bestelling kaas en margarine op te Voorts had hij verduistering in dienst betrekking gepleegd, de eerste de beste dag dat hij bij een expeditiebedrijf te Lei den werkte. Hij was er met een bakfiets op uitgestuurd met 410 aan rembours- goederen. De verdachte had de goederen afgeleverd, had het geld in zijn zak ge stoken en was toen op reis gegaan naar Breda en Zutphen enz., waar hij het op maakte. De bakfiets werd later onbeheerd op de Lammermarkt aangetroffen. De man was reeds vaker veroordeeld. Hij heeft nog vier maanden tegoed. In een psychiatrisch rapport werd hij in sterke mate verminderd toerekeningsvatbaar ge acht. Uitspraak 24 januari. Dekens gestolen Gisteren zijn uit een achtertuin een huis aan De Laat de Kan'terstraat twee wollen dekens gestolen. Trein greep mil. auto Een trein heeft gisteren op een onbe waakte overweg bij Eindhoven een wagen van een militaire kolonne gegrepen en op het tweede spoor geworpen. De chauf feur bleef ongedeerd. Grote bezwaren tegen concept-verdrag TJOEWEL HET Landbouwschap instemt met het streven naar een Westeuro- pese Douane-Unie meent het met klem te moeten waarschuwen tegen enige clau sules van het concept-verdrag. Indien deze voor onze landbouw en wereldhan del onaanvaardbare voorwaarden in de eindlezing zouden staan, dan zou onze delegatie naar wens van het Landbouw schap een „onaanvaardbaar" moeten uit spreken. Hoe politiek gewenst een ver drag voor een gemeenschappelijke markt ook is, toch mag dit niet leiden tot op offering van Nederlandse economische belangen van de eerste orde. Aldus schrijft het bestuur van het Land bouwschap in een brief aan minister dr. S. L. Mansholt, waarin nogmaals de be zwaren tegen het concept-verdrag wor den genoemd Ons land zal onverkort moeten vast houden aan de eis om voldoende waar borgen tegen handhaving van volstrekte autonomie der deelnemende landen op het geb-'ed van markt- en prijspolitiek in de agrarische sektor", zo gaat de brief ver- Men wenst dn een tijdvak van twaalf jaar groeiende centrale bevoegdheden en een in te stellen Europese commissie. Een systeem van eenzijdig stellen van minimumprijzen bij invoer lijkt het Landbouwschap gevaarflijker dan invoer rechten. Is zulk een systeem nodig, dan zou het slechts voor een beperkt aantal produkten voor een bepaald aantal jaren mogen gelden. Anders wordt de agrari sche export verstrikt in een „heilloos West-Europees landbouwprotocol". Wij hebben de ervaring daarmee in Benelux- verband opgedaan, aldus de brief. Preferenties Ton aanzien van de in het conceptver drag neergelegde preferenties zegt het Landbouwschap, dat een natuurlijke pre ferentie tussen de zes landen moet groei en. Men wenst pertinent geen preferen tie-verplichting bij aan- of verkoop. Deze kunstmatige weg zou onze positie op de markten builen dc gemeenschappelijke markt bemoeilijken of te niet doen. Voorts wordt gewaarschuwd tegen een te hoog gemeenschappelijk buitentarief. Dit zou leiden tot nadeefl bij noodzakelijke importen. Billijk wordt geacht, dat bhet tot stand komen van een gemeenschappe lijke markt de concurrentiepositie van alle deelnemende landen gehandhaafd blijft. Gemeenschappelijke en uniforme toepassing van de restitutie van invoer rechten of heffingen en van subsidie op uitvoc- naar derde 'inden en bp afz onder de deelnemende 'anden wordt als dringend noodzakelijk bestempeld. Koele, maar hoffelijke ontvangst Welwillende afwijzing op aanvraag voor rijks-bouwvergunning provinciehuis op het terrein van de Die rentuin in Den Haag dreigt aan een zijden draad te komen hangen. Tijdens de gister middag voortgezette begrotingsbehande ling door de Provinciale Staten van Zuid- Holland is dit gebleken uit de beantwoor ding van gedeputeerde mr. H. van Riel. Zes weken geleden had mr. van Riel in de commissie van advies voor de bouw werken van lagere publiekrechtelijke li- Willem Pijper wordt herdacht Op 18 maart is het 10 jaar geleden dat de Ned. componist Wilem Pijper over leed. Om dit feit te herdenken is een comité gevormd dat organiserend en coör dinerend wil optreden, waar het uitvoe ringen van Pijper's werk betreft en deze als een landelijke manifestatie te doen geschieden in maart a.s. Kamermuziek concerten in Amsterdam. Den Haag en Utrecht zijn in voorbereiding. In Rotter dam staan deze reeds vast. Ook lezingen en tentoonstellingen worden overwogen. In het herdenkingscomité hebben zitting genomen Daniel Ruyneman. Peter Hansen (secretaris: van Kinsbergenstraat 108. Den Haag), dr. Louise Bolleman, Marius Flothuis, Bertus van Lier, Johan de Mo lenaar en W. H. Thijsse. T. S. Eliot hertrouivd De bekende dichter T. S. Eliot is in het huwelijk getreden met mejuffrouw Valerie Fletcher, zijn secretaresse. De 68-jarige Eliot is in 1947 weduwnaar geworden. Zijn tweede vrouw is 30 jaar oud. De dichter, die Amerikaan van geboorte is, heeft reeds dertig jaar de Engelse natio- chamen gelegenheid de urgentie van de aanvrage voor de bouw van een provin ciehuis te kunnen toelichten. „De ont vangst was daar koel, maar hoffelijk. Het bescheid was welwillend afwijzend", aldus mr. Van Riel, die niet de idee had, dat in deze houding van de commissie spoedig verandering zal komen. Mr. van Riel betreurde dit, omdat wan neer deze zaak te lang gaat slepen, het er voor dit plan, zoals het thans ter tafel ligt, dan niet te best uitziet. De praktijk bewijst, dat wanneer men met de uit voering van een bepaald object lang moet wach'm, van een verwezenlijking van het oorspronkelijke plan niet veel meer te recht komt. Inmiddels kampt het provin ciaal bestuur met een ontstellend gebrek aan werkruimte. Noodoplossingen achtte spr. te duur. De provinciale griffie is veel te veel gedecentraliseerd. Mr. Van Riel achtte het niet verant woord om ter wille van meer plaatsruimte ïn het centrum van Den Haag dure pan den aan te kopen, terwijl h(j bang was, dat het „aanbreien" aan de bestaande panden van de provincie weinig efficiënt zal zijn. Ged. Staten zullen nog nadere plannen uitwerken om in het nijpend ge brek aan bureauruimte te voorzien. Er zal iets moeten gebeuren, omdat de bouw van een nieuw provinciehuis binnen af zienbare tijd niet zaJ kunnen worden aan- Puzzel-Prominenten 1. Janny Knoppert. Engslsche- laan 14, Voorhout; 2. Bartje Wijle, Dorpsstraat 19, Koudekerk aan den Rijn; 3. P. J. Kükiler, Maredijkhof 10, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3