Gratis Sunil jezelligheid buitenshuis wordt steeds intenser Saskia en Jeroen voor de honderdste maal Indonesië beschuldigt ons van oproer stoken Elke integratie brengt ook offers mede Gary Davis mag naar de V.S. Brandende vragen voor de middenstand L9j7 EUWE LEIDSCHI? com ANT WOENSDAG 9 JANUARI 1957 Eerste Horeca-vakbeurs (Van een onzer verslaggeefsters) j<EN MENS kan zich toch wel echt j voor z'n genoegen verpozen in ptel. café of restaurant. Die indruk rijgt men bepaald, wanneer men rentelt over de eerste Nederlandse (oreca-vaikbeurs. welke deze week. 'Jt en met donderdagmiddag, in het t.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt phouden. Wel draagt de expositie na de Jlligheid van een Horeca-tentoon- telling een wat zakelijker beurs- brakter. maar niettemin is er haast een stand, of er wordt iets fleurigs, lanzends of kleurrijks aangeboden, ie modernste muziekapparaten iten er vroliike deuntjes horen en ■fs het son in de grote bedriifs- bsmachines klotst in opgewekt Ime. Wat Is er toch veel veranderd sindr het groen of rood Ijzeren terrasstoeltli en het eenmaal zo ODwindende. maai moeiliike kogelflesje het Brabants bon' tafelkleedje en het grof-aardewerk theegerei I Zelfs het eenvoudige limonaderietjr doet zich in allerlei bonte kleuren vooi en laat daarmee al iets zien van d( omkeer, welke de toepassing van plas tics ook en misschien juist in de be drijven dié de mens buitenshuis logies of kortstondige gezelligheid bieden, heeft teweeggebracht. Want naast het chroom van aller lei apparaten en de zilverkleur van se viesgoed duikt overal het plastic op. Kijk maar eens naar de Imitatiekanten kleedjes die het oo dienbladen of thee blaadjes zo goed doen en waar nat of vlekken zomaar even wegwist, naar de bonte plastic tafelkleedjes, ook voor buitenzitjes, naar de vele kleine. handige gebruikvoorwerpen ennaar de bijzonder gezellige terrassenstoelen van gebogen bulzen, met zittingen en leuningen van soepel, gevlochten plas ticdraad. Niet alleen veert dat draad erg prettig, maar het heeft allerlei vrolijke, harde kleuren juist geschikt voor aardige zlt- ks tegen een achtergrond van groen. Voor de bedreven is het gemakkelijk, dat dei itoelen heel goed In elkaar gestapeld knnnen worden. Verlichting enz, Iets heel nieuws, dat niet tot zalen peperkt behoeft te blijven maar kamers een aparte sfeer kan brengen, is de uit Tilburg afkomstige rosé gloeilamp, in alle maten en soorten uitgevoerd. Mag dit rose licht binnen gezelligheid brengen de plastic-industrie blijkt vooi niets te staan: thans kan men heel kun stig nagemaakte bloemen kopen, welke zelfs in perken kunnen worden geplant Men zou bepaald een hotel of pension- bedrijf willen hebben, alleen al om dit kunstige en heel moderne apparatuur voor de keuken. Speciale koelkasten, mengmachines, schilmachines, afwasmachines, noem op. Alles glanst, zoemt en draait dat het een lust is. Dat de koffie nog altijd favoriet ons land blijkt voorts wel uit het ruime sortiment ln koffiemachines, die steeds praktischer, glanzender en sneller va pacltelt worden Aan het amusement is natuurlijk ook gedacht Muziekautomaten worden steeds verrassender van opzet en uitvoering, vooral nu de grammofoonplaten kleiner formaat z|Jn en toch veel langi Na 300 min99 jaar Weekdier gevonden op 3400 m diepte Op een diepte van 3355 meter is in de buurt van de Noordamerikaanse kust een i*ntal weekdieren gevonden exempla ren van een diersoort waarvan de geleer den veronderstelden, dat het al300 miljoen jaren geleden uitgestorven was en die men slechts als fossielen kende! Dr. Henning Lemche van het zoölogisch jmuseum in Kopenhagen heeft vier exem- Iplaren onderzocht en verklaard, dat het ^waarschijnlijk hetzelfde weekdier is, waarvan fossielen waren gevonden in de lagen van het Cambrium. Van de weekdieren, die door een we tenschappelijke expeditie werden gevon den, zijn er nog twee over. Eén zal ont leed worden, het andere wil men trachten [in het leven te behouden. Schadevergoeding voor overlevenden Auschwitz Ongeveer vierduizend overlevenden van het concentratiekamp Auschwitz, die tij dens de oorlog m de synthetische rubber fabriek van de I.G. Farben hebben moe ten werken, zullen in totaal ongeveer 30 miljoen mark loon en schadevergoeding gaan ontvangen. Binnen drie weken zal een overeenkomst ondertekend worden tussen de liquidators van het vroegere grootee Duitse industriële concern en vertegenwoordigers van de Joodse confe rentie voor materiële aanspraken op Duitsland in New York. Tot dusverre hebben rond tweeduizend vroegere sla venarbeiders aanspraken ingediend voor in totaal 66 miljoen mark. Verwacht wordt evenwel, dat nadat de regeling be kend gemaakt is. zdch nog tweeduizend zullen melden. DABONDS TER BEURZE Van 15 januari af worden ter beurze (via Labouchere en Th. Gilissen) verhan deld participatiebewijzen in het beleg gingsfonds van Duitse buitenlandse obli gaties (Auslandsbonds), te noemen Da- bonds. De theoretische afgifteprijs be- j draagt f 843,61, op basis van een gemid delde koers van 78% pet. Zilver. Volgens H. Drijfhout en Zoon notering 9/1 f 113,15—118,65 per kg fijn, vorige notering sinds 20/12 f 111.75— 117,25; goudprijzen bleven: veredelings- goud f 43004350, binnenlands goud f 4510. Markt- er visserijbericliter KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 lanuirl. Groentcveilinp: waspeen A 32—35. B 31—37, boe renkool 1(7—-28. groene kool 15—26. WOERDF.N. 9 januari. Kaasmarkt. Aange voerd zijn 13 partijen. Notering 2.36—2.43. Han- JJMUIDEN, 9 januari, trawler 36.200; kotten: K HD 125—5800 15—4720, 17—4400, 1JMUIDEN. heilbot 400—390. gr. tong 440—370. grm. 440— 370, kim. 440—410, kl. I 410—400. II 350— 330. tarbot I 410—320; per 50 kg: tarbot IV 88—72. gr. schol 50—41, grm. 50—46. kim. 61— I 65—51, II 70—49. 66. kla 45—33. kl ha 126 kg: gr. kabeljauw SCHEVENINGEN. 9 SCHEVENINGEN. 8 januari. Aangevoerd 850 kg garnalen; Notering exportgarnalen 3.30— 4 77 per kg. handelsgirnalen 2.89—2 90 per kg. VLAARDINGEN. 9 januari Vangstberlch- Voordracht raadsheer in Hoge Raad De Hoge Raad der Nederlanden heeft de Tweede Kamer een lijst van aanbeveling gezonden waarmee de Kamer rekening zal kunnen houden bij het maken der no minatie voor de vacature van een raads heersplaats. Op deze lijst komen zes per- 1. Prof. mr. Ch. J. J. M. Petit hoog leraar aan de universiteit te Nijmegen. 2. Prof. mr. W. C. L. van der Grinten hoogleraar aan de economische hoge school te Tilburg en raadsheer-plaatsver vanger in het gerechtshof te 's-Hertogen- 3. Mr. H. Kingma Boltjes raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden. 4. Prof. mr. L. J. Hijmans van den Bergh hoogleraar aan de universiteit te Utrecht en rechter-plaatsvervanger te Utrecht. 5. Mr. H. Schadee rechter-plaatsver vanger te Rotterdam. 6. Mr. C. A. de Meijer raadsheer ln het Gerechtshof te 's-Gravenhage. De te vervullen raadsheersplaats is die van mr. J. E. van der Meulen die be noemd is tot vice-president. I VERHAAL VAN GEWONE KINDEREN jaar geleden, dat de N.C.R.V. op maandagmiddag begon met het jeugdhoorspel, dat de belevenissen van Saskia en Jeroen vertelt. Maan dag 14 januari zal men de honderd ste uitzending kunnen horen. Korte tijcf later zal de radio-tweeling voor het laatst in de ether komen, want de schrijver van het hoorspel, Jaap ter Haar. vindt het om pedagogische re denen beter er langzamerhand mee op te houden. Het verhaal van Saskia en Jeroen is na- ielijk dat van zijn twee eigen kinderen die inmiddels op de „grote school" zijn iets teveel belangstelling trek ken. Hun ouders vinden het beter dat zi kinderen opgroeien die nie' stéeds in het middelpunt der belangstel ling staan. ie honderdste uitzending die aan Saskia haar broertje wordt gewijd, zal geen feestelijk karakter dragen maar wel zal •tweeling een doofstom kind. dat in de buurt woont, een feest bezorgen. Hoe? Dat moet geheim blijven tot de uit zending Dat de ouders van Saskia en Jeroen verstandige mensen zijnblijkt al uit het pion de belevenissen binnenkort niet uit Fantasieën worden als waarheid gepresenteerd De woordvoerder van het Indonesische ministerie van voorlichting heeft heden de Nederlandse regering uitgedaagd te ontkennen, dat reactionaire Nederlanders in Nederland nog steeds betrokken zijn bij anti-Indonesische pogingen om oproer te stoken. In een uitzending voor radio-Djakarta maakte deze woordvoerder gewag van persberichten uit Amsterdam over de arrestatie van Ton S., officier van de voormalige legervoorlichtingsddenst te Djakarta, die er van wordt beschufldigd. dat hij voor persoonlijke doeleinden dui zenden guldens zou hebben gebruikt, welke zijn bijeengebracht door vele Ne derlanders om samenzweringen in Indo nesië en de strijd in de Zuid-Molukken te steunen Volgens berichten uit Nederland wa ren deze gelden bestemd voor aankoop van onderzeeboten en andere schepen ten behoeve van de strijd tegen de re publiek Indonesia. Zowel het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, als dat van voorlich- waren gisteren niet In staat een krantenbericht van 6 januari te bevesti- Melk voor kinderen der Ambonezen De ministeries van justitie en maat schappelijke zorg hebben ln gezamenlijk overleg een nieuwe maatregel gevonden om te voorkomen, dat de kinderen in de Ambonezenkampen bij Westkapellc licha melijk ten onder zullen gaan. Zij gaan uit van het standpunt, dat zij in het alleruiterste geval zullen moeten overgaan tot ontzett'ng uit de ouderlijke macht omdat de kinderen niet het slacht offer mogen worden van gebrek aan ver zorging Doch dit is een uiterste maat regel, die alleen getroffen zal worden wanneer dit de plicht van de regering zal zijn en wanneer alle andere mogelijkheden zullen zijn uitgeput. Thans Is op medisch advies een regeling getroffen om aan vrouwen en kinderen voorzover zij daar voor medisch in aanmerking komen, per dag een halve liter melk te doen ver strekken in een gemeenschappelijke can- tine door bemiddeling van het Groene Na ongelooflijk veel moeite is de com missaris Ambonezenzorg erin geslaagd het hoofdbestuur van de Partai Naslonal Ma luku te overtuigen van de noodzaak bin nen de Nederlandse wet te blijven onder handhaving van eigen standpunt, docb ook dit hoofdbestuur is niet bij machte geweest zijn volgelingen te overtuigen. Dit zal nog wel oneindig veel geduld en tact vergen. P. M. F. zonderde Neder land niet uit (Van onze parlementsredactie) Het is niet waar, dat M&ndès-France ln bet f ranse parlement heeft verklaard, dat Frankrijk voor zijn optreden in Egypte m •t buitenland algemeen kritiek en slechts in Nederlandse zijde Instemming heeft wonden. P.M.F. heeft op 18 december JJ. juist verklaard, dat, behalve West-Duit6- land. Italië en Belgdë „zélfs Nederland zich de Frans-Fritse actie heeft gedistan- cieerd". Dit blijkt uit het antwoord van Luns op de schriftelijke vragen het Tweede Kamerlid Ruygers (soc.). gen, als zou de Nederlandse commissaris (consul) te Medan, en andere ambtenaren van de Nederlandse vertegenwoordieing In Indonesië uitgewezen worden, aldus Ass. Press. Beweerd wordt, dat het Nederlandse commissariaat te Medan betrokken zou zijn bij de militaire opstand op Sumatra. Het blad, dat de spreekbuis is van de Partai Nasional Indonesia, dringt erop aan, dat men krachtig zal optreden tegen Nederlandse aanstokers tot opstand. Een woordvoerder van de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging heeft deze beweringen al tegengesproken. Van officiële Indonesische zijde ver klaart men niets te kunnen zeggen voor dat men officiële rapporten ontvangen heeft. besluit hun kinderen praktisch nooit naar hun eigen hoorspel te laten luisteren, om hen niet verwaand of vervelend te laten Duizenden andere kinderen luisteren echter wél en met Intense aandacht. Het aantal reacties op de serie is overweldi gend groot. Honderden tekeningen, an sichtkaarten, opstellen, gedichtjes enz. stromen regelmatig binnen. Zo schrééf eens een jongetje, dat hij opzag tegen het wegnemen van zijn amandelen, niet omdat hij bang was voor 1e pijn, maar omdat óp maandagmiddag het tijdstip operatie Saskia en Jeroen te beluiste ren waren en daardoor zou hij een keer moeten overslaan. Gelukkig bleek dit niet nodig, want de verpleegsters zetten eer radio naast zijn bed zodat hij niets be hoefde te missen. Het leuke vervolghoor- spel is dus wel ingeslagen en wat dót betreft is het jammer, dat het gaat dwijnen In een jaar tijd 60.000 auto's (22 pet.) meer Volgens de telling van het Centraal bureau voor de statistiek bedroeg het aantal personenauto's in Nederland op 1 augustus 327.466, hetgeen t.o.v. de stand op 1 augustus 1955 een stijging betekent met bijna 60.000 stuks of 22 pet. Ons land telt thans één personenauto op elke drie endertig inwoners. TSJOE EN BOELGANIN ZIJN HET EENS De preimer van communistisch China, Tsjoe-en-Lai, en de premier van de Sowjetunie, Boelganin, hebben elkaar gis teren op het Kremlin alle mogelijke lof tpegezwaaid. Tsjoe zeide: „Om de vijand te verslaan moeten we de eenheid van het socialis tische kamp, dat onder leiding staat van de Sowjetunie, vergroten. Het doel van dit bezoek is een zo groot mogelijke een heid tussen onze staten te bewerkstelli gen. De vriendschap tussen onze landen is eeuwigdurend en onverwoestbaar". Boelganin prees Rood-China uitbundig om de steun, die het de Russische inter ventie ln Hongarije heeft verleend. „Zo wel voor ons als voor de gehele in ternationale communistische beweging zijn uw houding en uw pogingen, gericht op het ontmaskeren van de imperialis tische intrigues in Oost-Europa, een be langrijke hulp geweest", aldus Boelganin. VIER MAANDEN GEËIST TEGEN LONGARTS Voor de Zwolse rechtbank is gisteren vier maanden gevangenisstraf geëist te gen de 43-jarige longarts A. H. H.. oud- medisch leider van het Zwolse sanato rium. Dokter H. zou zich zes maal heb ben schuldig gemaakt aan verduistering en oplichting ten nadele van een pot, die voor de patiënten was gevormd. De ver dediger bepleitte vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Transitodag Ned. Groothandel (Van een onzer verslaggevers) DE TRANSITODAG. die het Ver- bond van de Nederlandse Groothan del gisteren In het Koninklijk Instituut de Tropen In Amsterdam organi seerde, sprak prof. mr. dr. G. M. Verrlir Stuart een rede uit. die naast vee! b|jva' toch ook wel enkele weerleggingen ln de gedachtenwisseling ten gevolge had. Het aaam6te punt was. dat elke Integra- in eenmaal voor de partners offers meebrengt. „Ook wil zullen concessies hebben te doen." aldus prof. Verriln Stuart, „en het streven naar Integratie betekent in de huidige omstandigheden dat in het gebied met het laagste tarief tendens tot prijsverhoging In hel leven wordt geroepen. Slaagt de Integra- s en geeft z|j een grote Implus a*n de 'oduktivitcitsontwikkeling van West- Europa. dan zal het eindresultaat winst :|Jn, nog afgezien van de vele grote voor delen in politiek opzicht." .Prijs-stabilisatie behoeft geen prijs- Wetleliike regeling afbetalingsstelsel Huishoudraad heeft nog vele wensen De Nederlandse huishoudraad heeft de staatssecretaris van economische zaken een nota gezonden naar aanleiding vs het advies inzake de wettelijke regelli van het afbetalingsstelsel dat onlangs do de Sociaal-economische raad is uitge- De huishoudraad verklaart zich op ver scheidene punten akkoord met het SER- ïs. Ten aanzien van enkele andere punten is de raad van mening, dat de voorstellen van de SER niet ver genop* gaan om de kwade gevolgen van het af- betallngsstelsel. Indien onjuist gehan teerd, afdoende te kunnen bestrijden en de consument genoegzaam te beschermen ?n verhouding, waarin hij veelal de zwakste partij is. De raad wenst P.m.: steeds een akte bij het sluiten van afbe talingsovereenkomsten. medewerking van beide echtgenoten, uitsluiting van de :lijkheid tot looncessie, verbod van verkoop van bepaalde goederen op af betaling, verbod van verlenen van alle ten op afbetaling, invoering van een vergunningenstelsel om te kunnen optre den als verkoper op afbetaling, verbod colportage, verplichte registratie van wanbetalers, waarborging van voldoende behartiging der sociale belangen in een commissie van advies en bijstand bij een komende regeling van het afbetalings- Christelijk militair tehuis op Biak Een belangrijke gebeurtenis voor het marinepersoneel op Biak was de opening het Christelijk militair tehuis in te genwoordigheid van de gouverneur en ouw Van Baal en van de comman dant zeemacht en mevrouw Valkenburg. Het ls het mooiste en kostbaarste tehuis, ooit door de Christelijke Militaire Bond Oost en West over zee gebouwd. Ds. Kwakkelstein sprak als voorzitter van het plaatselijk bestuur van de bond. Ir. J. C. Homey$r verrichtte namens de -Am- sterdamsche BallastmiJ. de overdracht. Ook de gouverneur en de commandant zeemacht spraken, terwijl een bandopna me was gemaakt van de rede van dr. A. A. L. Rutgers, vice-president van de Raad van State, die voorzitter van het hoofd bestuur is, doch verhinderd was aanwe zig te zijn. Het tehuis bevat fraaie zalen voor conversatie, biljart en tafeltennis, een ruim terras en moderne keuken, be nevens logeergelegenheid. verstarring te betekenen," aldus spreker „maar een redelijke mate van prijs- beïnvloeding om ongewenste inflatoire tendensen tegen te gaan. Het gaat ook hier. evenals bij alle economische vraag stukken, om het afwegen van verschil lende mogelijkheden, die geen van alle geheel Ideaal zijn." Grote markt Een grote markt zou voor ons een toe stand scheppen, niet ongelijk aan die in de Verenigde Staten van Amerika. Een groot afzetgebied, een groot consumenten- aantal; het zijn stimulansen voor een groede planning, voor industriële ont wikkeling op elk terrein en diepte-inves teringen. Dat vergroot het nationale in komen, én de handel zal van deze voor uitgang niet ln de laatste plaats kunnen orofiteren. Het louter tot stand brengen van een dcuane-unie Is niet genoeg, daarvoor verschilt ónze economische wereld, o.m door regeringsingrijpen, teveel van de vroegere; er moet een gemeenschapoeliike markt komen met regelingen inzake he' concurrentle-regime, aldus besloot prof Verrijn Stuart, die sprak ln zijn kwali teit van voorzitter van de Adviescommis sie van dé regering voor Europese eco nomische integratie. De Amerikaanse ambassade heeft aan de Nederlandse autoriteiten meegedeeld, dat Gary Davis die nog steeds Is opge sloten in het hoofdbureau van politie in Amsterdam toegelaten zal worden in de Verenigde Staten Schriftelijke garan ties wilde men evenwel niet uitreiken. Dat is de reden voor Davis om geen im migrantenvisum voor Amerika aan te vra gen. Hij wil namelijk zwart op wit dat men hem de volle rechten en de bescher ming van de Amerikaanse wet zal doen genieten, indien hij naar de V.S. terug keert. Blijft de wereldburger nu nog weigeren het visum aan te vragen, dan zal hij op het politiebureau moeten blijven zitten, totdat hij zijn eisen zal matigen. Overigens is de K L.M. volkomen aan sprakelijk voor het eventuele vervoer van Davis naar de V.S. Op deze maatschappij rust namelijk de plicht hem naar zijn plaats van bestemming te brengen, om dat zij hem in Nederland heeft gebracht. Mag Davis echter in Nederland blijven, dan gaat de vervoersverantwoordelijkheid van de luchtvaartmaatschappij over op de Staat der Nederlanden. De Belgische Wereldfederalisten zullen vandaag een delegatie naar de minister van justitie in Brussel afvaardigen. Men wil dan vragen of Davis een verblijfsver gunning voor België kan ontvangen. In hoeverre moeten branches worden gescheiden Een commissie uit de midden- standsraad heeft rapport uitge bracht over de zogenaamde parallel- Hsatie, dit is verkoop van artikelen of verrichting van werkzaamheden, behorende tot een andere branche. Dit kan men toejuichen bij eenvoudige artikelen, welkeT verkoop beïnvloed wordt door de prijshoogte. Het gevaar van on dergraving van gevestigde zeer kundigt kleinhandelsbedrijven en onvoldoende be loning van vakkennis is niet denkbeeldig. Uitbreiding van assortiment tot artikelen andere branche moet geschieden op grond van gedegen kennis van bedrijfs kosten en afzetmogelijkheden. Misreke ning leidt tot economisch onjuiste beslis- Fabrikanten en groothandelaren zullen vooral bij dalende conjunctuur kleinhan delaren en ambachtslieden onder druk zetten om tot parallelisatie over te gaan. Bij de verbruiker zal de verkrijgbaarheid van eenvoudige merkartikelen op meer plaatsen niet op bezwaren stuitén. Parallelisatie veroorzaakt toenemende concurrentie tussen ondernemers en branches. Dit behoeft als zodanig niet te worden betreurd maar roept het gevaar op van lokartikelen en prijsbederf. Tegen over deze invloeden staat dan scherpe branche-afbakening de kleine onderne mers de mogelijkheid ontneemt zich tij dig aan veranderde omstandigheden aan te passen. Volgens de commissie moet het geor ganiseerde bedrijfsleven de volgende mo gelijkheden overwegen: 1. Vereenvoudiging van vakbekwaam heidseisen en afstemming op de be drijfseconomische praktijk, mits zonder schade voor deskundigheid. 2. Vergroting van terreinen, waarop nieuwe ondernemers met vakbekwaam heidsdiploma kunnen volstaan, of be vordering van sectordlpioma'a. 3. Compensatiemogelijkheden tussen branches onderling. 4. Keuzemogelijkheid tussen verschil lende kleine diploma's voor groepen artikelen ter uitbreiding van assorti ment voor gevestigde, en sector-vak diploma's voor nieuwe ondernemers. Eén lid vreest grensoverschrijding van gezonde concurrentie. Hij wil, dat voor nieuwe artikelen een commissie de bran che zal bepalen. Beschermde gebieden voor haringvisserij Op een conferentie te Bremen is giste ren de mogelijkheid besproken van het aanwijzen van beschermde gebieden voor de haringvisserij. Voor de eerste maal werd over deze en andere kwesties ge sproken door vertegenwoordigers van regering, visserij en wetenschap. Men wil voorkomen, dat in de gebieden der ha ringvangst roofbouw wordt gepleegd, het broed beschadigd of het kuitschieten ge stoord wordt. Import van olie: vier miljoen 's jaars (Van onze parlementeredactde) Er bestaat geen inzicht in de vraag hoe lang het bevaarbaar maken van het Suez- kanaal nog zal duren, zo schrijft minister Hofstra in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de algemene finan ciële beschouwingen 1957. Met betrekking tot de vraag hoeveel olie uit Amerika zal moeten worden geïmporteerd om in de allernoodzakelijkste behoeften van ons land te voorzien deelt de minister n voor Nederland een invoer van miljoen ton per Jaar nodig is, globaal geschat dan 65 a 70 afkomstig zal moeten zijn uit het Westelijk halfrond. Bij genoemd importctjfer ls buiten be schouwing gelaten, dat de raffinagecape- citeit hier te lande circa het drievoudige bedraagt van d« Nederlandse oliebehoefte. ïe, dat U krijgt het zo gemakkelijk, mevrouw! U heeft toch al een Sunil-waarde-envelop? Haal er anders vlug een bij Uw winkelier. Daarin doet U 5 bodems van Uw Sunil-pakken. Let op: bodems van reuzenpakken tellen voor twee! Voor die waarde-envelop met de bodems geeft Uw winkelier U direct een pak Sunil van 42 eent gratis. U behoeft niets op te sturen. U neemt meteen Uw gratis Sunil mee! Hpast U! Deze aanbieding eindigt 15 januari! Lever Uw waarde-envelop snel in bij Uw winkelier. Hij heeft ook nog extra waarde-enveloppen voor UI Wacht niet tot het voor Uw gratis Sunil te laat is. SUN IOIJ.I7JJ8Q.J4

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7