Alphens nieuwe burgemeester hartelijk ontvangen Schoolhoofd Boender vertrok: de heer Verhey geïnstalleerd Voorhout houdt vast aan zijn Koppermaandag RIJN- EN VEENSTREEK Keuring voor de lelies 1 wordt strenger F NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 8 JANUARI 1957 „Gezegend, zij uw ingang" Samenwerking en vertrouwen belangrijke grondslagen "jyjIET MINDER HARTELIJK dan zij een week geleden in Nijkerk wer- den uitgeluid, zijn burgemeester Z. Bruins Slot en zijn gezin gister middag in Alphen aan den Rijn ontvangen. Was het voor de burgemeester reeds een grote verrassing, dat zo velen uit de burgerij op deze gewone werkdag hun belangstelling voor het raadhuis toonden, de grote stroom van inwoners, die ter receptie kwam, zal hem de overtuiging hebben ge schonken, dat Alphen deze burgemeester in het volste vertrouwen ont vangt. Ook mevrouw Bruins Slot en de kinderen zullen hebben ontdekt, dat hoeveel men in Nijkerk ook moest achterlaten, het stellig niet aan de Alphenaren zal liggen, wanneer dit gemis niet spoedig wordt vergoed. Precies om twee uur werd het burge- meestersgezln aan de grens van de ge meente door het uit de burgerij gevormde comité van ontvangst begroet, waarbij de heer L. de Graaf een welkomstwoord sprak, dat hij samenvatte in deze eenvou dige zin: Gezegend zij uw ingang. De burgemeester hoopte, dat de verwachtin gen niet al te hoog gespannen zouden zijn. „Laten wij met beide benen op de grond blijven staan en naar de beste sa menwerking zoeken", aldus de nieuwe magistraat. Vrolijke stoet Met politie-escorte werd naar het cen trum gereden. Bij de Gouws-luissebrug voegden de Alphense ruiters zich bij de stoet en bij het Hazeveld sloten de mu ziekverenigingen Arti en Crescendo zich aan. Na een vlaggenparade en het spelen van het Wilhelmus richtte de heer Bruins Slot ziöh van het bordes van het raad huis af tot de vele Alphenaren, die een glimp van hun nieuwe burgervader tracht ten op te vangen. Deze gaf de verzeke ring, dat hij en zijn echtgenote zo spoe dig mogelijk met het plaatselijke vereni gingsleven wensen kennis te maken. Hierna werd de burgemeester door het oudste en het jongste raadslid en ge meentesecretaris A. Veenhuysen binnen geleid. In de hal bood Marianna Zaal bloemen aan, Loek Schipper zegde een welkomstgedichtje en Netty Petersen overhandigde de heer Bruins Slot een oorkonde. Na het voorlezen van het Konink lijk Besluit tot de benoeming riep loco-burgemeester J. v. d. Berg de nieuwe burgemeester een hartelijk welkom toe. „Alphen aan den Rijn is geen gemakkelijke gemeente. Niet in die zin, dat de bevolking niet gaarne uw autoriteit zal aanvaarden en uw initiatieven zal volgen, maar wèl om dat onze gemeente met tal van moei lijkheden en problemen heeft te wor stelen, die door haar groei als indus trie- en centrumgemeente worden veroorzaakt. De financiering van vele werken baart ernstige zorg, zodat voor het bestuur van deze plaats veel werkkracht is vereist", aldus de loco- burgemeester, die verder de verwach ting uitsprak, dat de heer Bruins Slot zijn taak in biddend opzien tot God zal verrichten. Hij omhing de burge meester hierna met het teken Eenheid Burgemeester Bruln6 Slot dankte de voortreffelijke wijze, waarop de heer V. d. Berg het burgemeesterschap bijstand van zijn medewethouders e; secretaris heeft waargenomen. „Hoewel onderscheiden in politieke overtuiging zullen wij in ons intern overleg er steeds na-ar moeten streven naar buiten uit ondeelbare eenheid te vormen, hetgeen ongetwijfeld een gezond gemeentebeleid zal bevorderen. Dit zal alleen mogelijk zijn a-ls er tussen ons een volkomen trouwen bestaat, waaraan waardering voor eikaars mening ten grondslag moet liggen. U zult mij in dit streven 6teeds aan uw zijde vinden", zo beloofde de bur gemeester. De heer Bruins Slot verklaarde voorts, dat er van de dag van de be noeming af bij hem geen schroom is'geweest voor het vervullen vai nieuwe taak. Mijn leven is vervuld geweest van idealen om de gemeen schap te dienen. Bij alles wat mij ii mijn ambtelijke loopbaan is weder varen. heb ik deze idealen onbescha digd kunnen bewaren. Ik heb daarbij vertrouwen in mijn wil, waarbij ik onderschrijf, dat idealen een prikkel zijndie onze wil nodig heeft om ons handelingen te doen verrichten over eenkomstig onze bestemming", aldus de magistraat, die hieraan evenwel toevoegde, dat hij dit alles niet eigen kracht wenste te zoeken, maar dat zijn zelfvertrouwen absoluut on dergeschikt wordt gemaakt aan weten, dat uit God en tot God alle dingen zijn. Daarom zal ook al wat in de bevolking aan wensen, noden en idealen leeft, zijn niet verflau wende belangstelling hebben. Namens de raad eprak de heer A. Ruijssenaars. die een beschouwing gaf over de taak van de burgemeester ir Wethouder «J. v. d. Berg omhangt burgemeester Z. Bruins Slot met het teken van zijn ambt. Foto N. van der Horst Alphens nieuwe burgemeesters echtpaar wordt het gemeente huis binnengeleid. Foto N. van der Horst algemeen. Hij zegde de volledige steun van de raad toe. Gemeentesecretaris A. Veenhuysen hoopte op een goede samen werking. Burgemeester Bruins Slot be antwoordde de toespraken, waarna hij de openbare raadsvergadering 6loot. Drukke receptie De receptie had in de trouwzaal plaat6. Van de redevoeringen, die daar zouden word-en gehouden, 16 niet veel terecht Bloemen voor mevrouw Bruins Slot. Bofte die Marianna Zaal even deze fraaie ruiker te mogen overhandigen. Foto N. van der Horst Chr. LISSE landarbeidersbond De afdeling Lisse van de Ned. Chr landarbeidersbond „Bid en Werk" hield gisteravond een vergadering in De Witte Zwaan. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer B. van der Linden, gaf de heer Stokman een uitvoerige uiteen zetting van de conferentie tussen werk gevers- en werknemersorganisaties in zake de C.A.O. Beide organisaties hebben zich kunnen vinden in het handhaven van de thans geldende C.A.O. voor de bloem- bollenbedrijven. Een belangrijk besluit was, dat nu bij ziekte 100 procent van het genoten weeklnkomen wordt uitbe taald. Postzegelclub De postzegelclub houdt vanavond in De Witte Zwaan haar jaarvergadering. Vergadering Rivlb De reizigers- en inkoopvereniging in de Bloembollenstreek komt vanavond in De Nachtegaal bijeen. Gesproken zal worden over de pensioenregeling voor het kan toor- en handelspersoneel in de bloem bollenhandelsbedrijven. Men beoogt, een aanvullende verzekering te verkrijgen op de A.O.W.-uitkering plus een weduwen- en wezenpensioen. De heer De Bruin zal een toelichting geven. VALKENBURG Bejaardenzorg De samenkomst voor de bejaarden is op donderdag 10 januari om 3 uur in de consistorie van de Geref. kerk. Spreekbeurt Donderdag om 8 uur spreekt in zaal De Vries de heer D. M. A. van Teijlingen te Leiden voor de afdeling van de Geref. bond. FAILLISSEMENTEN ade 13. Utrecht. C. C. Bosselaa Gecindlsd: Ine ilctlgd: C. J. Jongh. Julianaschool te Rijnsburg Het nieuwe jaar is ingezet met verschuiving van enige Rjjnsburgse schoolhoofden. Vorige week werd een nieuw hoofd aan de Wilhelminaschool ge ïnstalleerd, gisteren vertrok de heer J. J. Boender van de Julianaschool naar Den Haag en de heer P. J. Verhey uit Lange- ruigeweide kwam de vacature vervullen, 's Avonds woonden tal van genodigden, onder wie wethouder T. Kralt en de schoolarts, dokter Niemeyer uit Noord wijk, het officiële afscheid en de Instal latie bfj- De voorzitter van het Gereformeerde schoolbestuur, de heer C. van Klaveren, uitte zijn spijt over het vertrek van de heer Boender. Gedurende diens zeven jarig verblijf in Rijnsburg zijn vele ver beteringen tot stand gekomen. Zo werd het grote verloop van de opleidingsscholen uit de omtrek teruggebracht door de in stelling van een zogenaamde brugklasse, waarin scholieren voor de ulo en middel bare scholen werden opgeleid. De voorzitter hoopte, dat het nieuwe hoofd op even prettige en bekwame wijze zal arbeiden, het oog gericht op God van wie tenslotte alles afhankelijk is. Zijn woorden gingen vergezeld van geschen- Wethouder Kralt braent het scheiden de hoofd dank voor het door hem ver richte werk en hij wenste hem geluk met zijn promotie. De heer Verhey wens te hij toe. dat deze in lengte van jaren het spoor van zijn voorganger zal druk- Ds. Bijleveld dankte namens de kerke- raad voor het grote aandeel, dat de heer Boender in het maatschappelijke ltven van de gemeente Rijnsburg heeft gehad en de heer C. Versteeg sprak hartelijke woorden namens de collega's. Paraatheid Onderwijzer P. Geluk, hoopte, dat de heer Verheij. hoewel over de leerkrach ten gesteld, toch naast hen zal staan. Namens de Chr. Geref. kerkeraad sprak de heer A. Korpershoek. namens het Hervormde schoolbestuur de heer G. Leenheer. De heer Boender gaf een overzicht van het tot stand gekomen werk. De inventaris is door de gulle medewer- was eerste maandag van het jaar en dus schoten de leden van het schuttersgilde St. Hubertus vogel. Met scherpe patronen en geweren toog men naar de jachtvel- gekomen. De toe-loop was zo enorm groot, dat de ceremoniemeester, de heer J. Con- standse, 6lechts met moeite enkele malen wat stilte kon krijgen. Hartelijke v den zijn gesproken door de burgemeester van Boskoop, mr. dr. E. P. Verkerk, bur gemeester H. J. H. H. Smeets uit Zoeter- woude namens de kring van burgemees ters, mr. J. Slagtev, die het hoog-hi raadschap van Rijnland vertegenwoor digde, pastoor G. F. K-ragtwijk van land'erveen n-amens het dekanaat Alphen en de r-ooms-katholieke burgere en prof. Thuysbaert, burgemeester van het Bel gische stadje Lokeren. Enkele honderden kwamen persoonlijk met de nieuwe burgemeester kennisma ken, onder wie tal van burgemeesters uit de omgeving, predikanten, hoofden van scholen, vertegenwoordigers var dustriële kringen en bestuurders van enigingen. Ook de voltallige Nijkerkse raad met gemeentesecretaris en ambtena ren was aanwezig. Al met al dus veelbelovend preludium. BENTHUIZEN Geref. Gemeente Voor de Geref Gemeente hóópt donder dagavond 7 uur voor te gaan ds. H. Rijk- sen te Vlaardingen. DE KAAG Cijfers van de herberg In de jeugdherberg „De Trekschuit" werden 5300 overnachtingen geboekt. Er waren 2204 buitenlanders onder de gas ten, te weten Belgen, Denen, Duitsers (1265 in getal), Engelsen (499), Fransen (101), Italianen, een Luxemburger, Noren, een Oostenrijker, Schotten, Zweden. Zwit sers, Amerikanen. Zuidafrikaners. Austra liërs en Nieuwzeelanders Het ongunstige weer en de toen heer sende kinderverlamming in aanmerking genomen, vallen deze cijfers niet tegen. Ongeveer 1600 personen hebben aan de avondrondvaart over de Kagerplassen meegedaan. LEIMUIDEN Gemeenteraad Morgenavond half 8 komt de raad bij een. Agendaonderzoek geloofsbrieven en toelating van nieuw raadslid C. A. Beuk, aangaan rekeningcourant-overeen komst met Bank Ned. Gemeenten, behan deling begroting 1957. Loop der bevolking Op 1 januari 1956 waren er 1323 man nen en 1299 vrouwen. Geboren vorig jaar: 39 jongens en 43 meisjes, gevestigd 41 mannen en 49 vrouwen, overleden 9 man nelijke personen en 9 vrouwelijke, ver trokken uit de gemeente 48 mannen en 62 vrouwen. Per 31 december 1956: 1346 i 1320 Er i meerdering a RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad Vrijdag half 8 komt de raad bijeen. Agenda: aangaan rekeningcourant-over eenkomst met de Bank Ned. Gemeenten, behandeling gemeentebegroting. Loop der bevolking Op 1 januari 1956 waren er 416 mannen in deze gemeente. Ge boren werden 9 jongens en 7 meisjes, er vestigden zich 18 mannelijke en 16 vrou welijke personen. Er overleed 1 man en er overleden 5 vrouwen, er vertrokken uit de gemeente 24 mannen en 35 vrou wen. Per 31 december: 418 mannen en 386 vrouwen. Er is een vermindering van 15 zielen. TER AAR Zondagsschool Zondag a.s. om 2 uur. hervat de zon dagsschool de lessen in de Hervormde school. Kinderen van 4 jaar en ouder zijn welkom. Gemeente-avond Vrijdagavond om ha-lf acht wordt in „Jonathan"' een belangrijke gemeente avond gehouden. Gesproken zal namelijk worden over de precaire toestand van de financiën. Arjos bijeen Donderdagavond om kwart voor acht zal op een door het provinciaal bestuur uitgeschreven vergadering gepoogd wor den een afdeling Ter Aar van de Arjos op te richten. Als spreker zal optreden de heer T. Hopman, voorzitter van de afde ling Zuid-Holland van de Arjos. Plaats van samenkomst: consistorie Geref. kerk. WOUBRUGGE Voorstelling Cefa De afdeling van de Cefa start dit jaar met een tweetal voorstellingen In hotel Het Oude Raedthuys op zaterdag 12 ja nuari. Om 16.30 uur is er een kindervoor stelling met de film- Dik Trom, om 19.30 uur de film: Zonnige harten. De vlag in top Op het hoogste dakspant van één der vijf in aanbouw zijnde arbeiderswoningen aan de Gerbrand Swartlaan wapperde maandagmiddag de driekleur. Met de vijf middenstandswoningen aan deze laan vormen deze huizen een zeer welkome voorziening in het woningtekort. Gevonden en verloren Gevonden: lederen tabakszak, porte- monnaie m.l verzilverde broche, bruin lederen handschoen, diverse wanten. Verloren: twee bezems, sjaal. Inlichtingen bij postcommandanf rijks politie. den, hoewel niet naar de eeuwige en hoe wel onder de bescherming van de rijks politie, die zo bereidwillig was*^3e ge weren te laden voor de schuttersheren. die het maar hadden voorzien op een dode houten vogel, prijkend hoog in een mast. Eerste maandag was het en dus kwam men eerste in De Bonte Koe bijeen. Al waar schutterskoning van vorig jaar en nu voorzitter P. J. v. d. Hulst, 73 jaar. in het bijzonder welkom heette burge meester P. M. F. Smolders, uitgeroepen tot beschermheer der vereniging, burge meester mr. G. F. W. van Berckel van Noordwijk en oud-burgemeester van Voorhout benevens burgemeester Kolf schoten van Alkemade. die tijdelijk eerste der Voorhoutse burgers is geweest. Burgemeester Smolders beweerde bij hoog en laag nog nooit te hebben vogel geschoten. Maar toen hij losbrandde viel de vogel de staart af. Dat was meteen (derde) prijs. B. F. Schulte beroofde de vogel van de romp en won dusdoende de eerste prijs. G. Langeveld Hzn. onthoofdde het diertje, burgemeester Smolders greep met een strak schot ook nog de rechter vleugel, Chris v. d. Poel trof de linker en G. P. Langeveld Hzn. schoot volgens de mededelingen nogmaals de kop. Mr. Van Berckel ten slotte raakte nog het vlaggetje. En toen dan alle schoten waren gelost en de vogel was gesneuveld ging men naar De Bonte Koe, waar traditioneel snert met klapstuk en worst werd gegeten. Er werden daarbij vele goede woorden gesproken. Zo hoog steeg de stemming, dat men opnieuw lust gevoelde te gaan schieten. De buks werd gepakt en in ronde één werden winnaar: 1 J. Lakeman, 2 N. D. Stoop, 3 J. L. Herkemeij, 4 J. Standaert, 5 L. P. H. Vester, 6 burg. Smolders; twee de ronde: 1 J. Lakeman, 2 L. P. H. Ves ter, 3 burg. Smolders, 4 N. D. Stoop, 5 J. Standaert, 6 G. van Leeuwen. Een collecte voor het gebruik maken van het jeugdhuis bracht 25,42 op. Daar na vertelde men elkaar van jachtavontu ren en de vermeteele houding, die men daarbij had king van het gemeentebestuur geheel vernieuwd. De verhouding met colle ga's, kinderen en ouders was uitste kend. De handelsgeest der Rijnsburg- se kinderen zal nog meer ontwikkeld moet worden en de parate kennis dient uitgebreid. De geestelijke pa raatheid blijve echter de grondtoon van het onderwijs. Het nieuwe hoofd dankte voor de be noeming. Hij zei veel kracht en wijsheid nodig te hebben en dit van God te ver wachten. De belangstelling in Rijnsburg voor het onderwijs noemde hij verheu gend groot en hij hoopte dat de mede werking in de opvoeding even groot zal zijn als deze belangstelling. De heer Verheij zegde toe, de samen werking met de andere scholen niet al leen te zullen toelaten, maar te zullen stimuleren. In Gods kracht aanvaard ik mijn taak in Rijnsburg, hoe moelijk die ook mag zijn, zo besloot de heer Verheij. R. D. C. 2 kampioen RDC 2 heeft door van Kijk Uit te Oude Wetering met 128 te winnen, het kam pioenschap van de eerste klasse van de LDDB behaald. Vorig jaar behaalden de reserves van de Rijnsburgse damclub het kampioenschap van de tweede klasse en de promotiewedstrijden brachten zij er Om een plaats in de hoofdklasse te ver werven zal men nu waarschijnlijk tegen het Leidse Sleutels moeten uitkomen. C. H. J. G.-vergadcrlng acht Donderdagavond om kwart spreekt de heer D. F. van der Mey in d« Kantine voor de groep Rijnsburg van de T Christelijk Historische Jongerengroepen over de markt in het kader van de Euro pese eenwording. Verder is er muziek en declamatie. N.Z.H.-schaaknieuws et Gisteravond zijn voor de beker-borden^ competitie van N.Z.H. de volgende par-„ tijen gespeeld: L. J. Goudriaan—H. Tijster-116* man 0—1; G. van EgmondH. v. d. Westenen 01; J. P. Kwestroo—W. Leeuwenburg^ 1—0; Jac. P. NoortW. Binnendijk 10, G Kromhout—R. L. Hogenwout xx; H.^ BinnendijkD. Schoneveld 10; Joh.Bht SchoneveldA. v. d. Eykel 10. Al deze uitslagen lagen min of meer in. i de lijn der verwachtingen. Aan de win-" naars van de groepswedstrijden werd dooi®11 de voorzitter een bekertje overhandigd.j0 Van groep 1 was dit H. Tijsterman en van^t, groep 2 H. v. d. Westen. Lj, W. Binnendijk, de benjamin van de ver-' eniging. kreeg een bekertje, omdat hij hetfL in de beker-bordenwedstrijd heeft ge-r presteerd als negentiende op de ranglijst^ Repetities Pe Morgenavond 8 uur zal de Chr. g&uVl mengde zangvereniging „De Lofstem'Lj. haar repetities hervatten. Het meisjes-jj, koor Juliana afdeling A, leeftijd van 6 toti 11 jaar. van 6 tot 7 uur. Afdeling B, leef-^ tijd van 12 tot 17 jaar, donderdagavond^, half 7 tot half 8. Alle repetities worden!l_( gehouden in Concordia. I Gisteren vertrok de heer Boender van de Julianaschool te Rijnsburg naar Den Haag en werd zijn plaats ingenomen door de heer Verhey uit Langeruigeweide. Op de foto ziet men beidenlinks de heer J. J. Boender, rechts de heer P. J. Verheij. Foto N. van der Horst O D L Met de keuring der rubrums verloopt alles naar wens De gezondheidstoestand van de lelies is niet van de bovenste beste. En de lelle- kwekers moeten er dan ook op rekenen, dat de keuring strenger zal worden. In feite is het nu al zo, dat alle lelies die geëxporteerd worden gekeurd moeten z(jn. Met de keuring van de rubrums, die twee jaar geleden werd begonnen, loopt alles naar wens. Het is niet uitge sloten. dat men volgend jaar een nage noeg gezond areaal heeft. Deze gegevens werden verstrekt op de ledenvergade ring van „De Lelie", die gistermiddag In het Krelagehuls te Haarlem werd gehou- De voorzitter, de heer D. Jonker, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het verloop van handel en cultuur. On danks de ongunstige zomer waren de fi- Gisteren was het weer Kopper maandag in Voorhout. Met dit schot verbrijzelde burgemees ter Smolders een vleugel van de op een hoge paal prijkende vogel. Links van hem staan de burgemeester van Noordwijk, ir. G. F. W. van Berckel, e burgemeester Kolfschoten. Foto N. van der Horst nancdële uitkomsten van de MiecuRuur w wiet onbevredigend. Een uitzondering 'e moest spr. maken voor de Regale-kwe kers, diie slechte prijzen voor hun bollen11 kregen. Het is echter wel opmerkelijk,ni dat de lage prijzen een grote vraag buitenland he'bben opgewekt. De heerfci Jonker vroeg zich dan ook af, of hei >e juist is geweest, de minimum-exportprij zen zo te verhogen. We kunnen hier beter de gehete oogst tegen een redelijke prijs verkopen dan hoge prijzen in het buiten-j land maken en hier met een groot sur plus blijven zitten. Meegedeeld werd, dat op de tentoon- q stelling in Keulen duizend bollen vaojjn lildum Regale zijn opgeplant; deze bollen^ zuiden daar een jaar blijven staan. jjer Bij de bestuursverkiezing werden ge-Ka kozen C. Burger, Andijk en P. v< Veer, Assendelft. Uit het verslag va directeur van de keuringsdienst, de heerjfla F. Limburg bleek dat het met de keuring^ en opzuivering der partijen lilium 6p sum rubrum naar wen6 verloopt. De plan-jj tenziektenkundage dienst heeft ei aangedrongen, de keuring uit te breidenjzc tot alle soorten. Interessant was het, te te vernemen, dat de helft van het areaal Jk lilium Ti'grinum op Texel stond. Van|h deze tijgerlelies is geen enkele zuivere I partij te* vinden. De keuring zal ook hierjd geleidelijk strenger worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6