Jlicuwc iTciiWI) e (ütmrant bewapende zone van en West-Duitsland Beperkt Oost- Hongaars volk toont Kadar zijn kritiek krijgt veel schone Grotewolil beloften in Sow jetunie Frans verraad in Algiers Foster Dulles verdedigt plan van Eisenhower Nieuwe kankertherapie is een belangrijke stap vooruit Straaljager miste maar nippertje de trein op 19) DINSDAG 8 JANUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10850 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE A T ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stflntf «tfchghrtlwen "myn bert ia tegjjenspoet Bescherming tegen radioactiviteit ZIE PAGINA 5 Het Kremlin dicteert... GETRACHT ZAL WORDEN een zone van beperkte bewapening te scheppen tussen Oost- en West-Duitsland. Er zal op worden aange drongen dat aan de onderhandelingen hierover deelgenomen wordt door beide landen en door die landen, welke troepen in beide delen van Duits- 1 land onderhouden. Er zal onderhandeld worden over een formeel verdrag |ten aanzien van de tijdelijke legering van Russische bezettingstroepen op i Oostduits gebied. Oost-Duitsland zal rechtsbevoegdheid over deze troepen verwerven op gelijke basis als Polen deze onlangs verkreeg. De Oost- duitse soevereiniteit in de lucht wordt erkend. Dit zijn de resultaten, neergelegd in een overeenkomst na de onderhandelingen te Moskou tussen de Oostduitse delegatie on der leiding van Grotewohl en de Sowjet- russische leiders. De overeenkomst voorziet verder in een krediet van de Sowjetunie aan Oost- j Duitsland ten bedrage van 340 miljoen j gulden. i De handel tussen beide landen zal met 30 procent verhoogd worden. Rusland zal cokes, olie, ijzerhoudende metalen en hout leveren en een lening van ongeveer 13 miljard gulden, ten dele in goud en vreemde valuta voor aanschaffingen in het westen ter modernisering van Oost- Duitslands produktieapparaat. Duitse hereniging Ten aanzien van de Duitse hereniging wordt gezegd, dat deze verhinderd wordt door de militarisatie van West-Duitsland. met name door de dienstplicht en het lid maatschap van West-Duitsland van de „agressieve" NAVO. Vastgesteld wordt dat beide regeringen I voorstander zijn van een collectief vei ligheidssysteem in Europa. Oost-Duitsland zou de dienstplicht ver- I werpelijk vinden en zijn strijd krachten j beperken tot 90.000 man. Radio-Moskou heeft bovendien gis- i teren bekend gemaakt dat Rusland zijn i troepen met 1.840.000 man verminderd heeft, de sterkte van de Sowjetstrijd- krachten werd echter niet medegedeeld. In de overeenkomst is vastgesteld, dat de repatriëring van in Rusland verblij- j vende Duitsers met welwillendheid zal j worden beschouwd. In Oost-Duitsland en Rusland zullen consulaten worden geopend. De rechten vhn de staatsburgers van beide landen zullen in een verdrag worden geregeld. Mr. Kolfschoten naar Den Haag Met ingang van 10 februari is mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van Eindhoven en oud-minister van justitie tot burgemeester van Den Haag benoemd. Na de reformatie zal hü de eerste rooms- katholieke burgervader van de Residen tie zijn, waarmede dus met een traditie van bijna vier eeuwen, in welk tijdperk Den Haag altijd een protestantse burger vader heeft gehad, zal zijn gebroken. Voof mr. Kolfschoten is Den Haag geen onbekende gemeente; éénentwintig jaren heeft hij er gewoond en gewerkt. Zijn benoeming tot burgemeester van de Bra bantse industriestad in 1946 maakte eer einde aan zijn Haagse periode. Na bijna elf jaren zal hij de in september 1946 afgebroken Haagse draad weer opnemen zij het. dat er op een geheel ander stra mien geborduurd zal moeten worden. De nieuwe Haagse burgemeester werd 17 augustus 1903 te Arnhem geboren. Na zijn gymnasiale opleiding studeerde hij te Amsterdam rechten, waar hij in 1926 zijn doctoraal examen deed. In januari 1927 werd hij secretaris van de toenmalige R.K. Staatspartij en van 1938 tot aan 1941 was hij directeur van het partijbureau van de R.K. Staatspartij. Tijdens de be zettingsjaren was hij lid van het Politiek Convent en van het Vaderlands Comité In 1945 werd hij minister van justitie in het kabinet Drees-Schermerhorn. Na de verkiezingen in 1946 werd hij lid van de Eerste Kamer, waarin hij met een kleine onderbreking tot 1952 zitting had. Per 1 september werd mr. Kolfschoten be noemd tot burgemeester van Eindhoven. De nieuwe Haagse burgemeester is rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van het legioen van eer van Frankrijk. Mr. Kolfschoten bekleedt verschillende bestuursfuncties. Zo is hij voorzitter van de vereniging van Ned. -gemeenten, be stuurslid van de afdeling Noord-Brabani van deze vereniging, curator van de Technische Hogeschool te Eindhoven, voorzitter van het Ned. Genootschap var burgemeesters, commissaris van de N.V Bank voor Ned. gemeenten, enz. De ondertekening van de overeenkomst geschiedde door Grotewohl en Boelganin in het Kremlin. De plechtigheid duurde slechts enige minuten. Daarna ging men naar de St. Georgezaal, waar een groot banket was aangericht ter ere van de Oostduitse delegatie. Op de officiële receptie, welke het banket voorafging, spraken Grotewohl en Ulbricht. Grotewohl sprak zolang, dat het zelfs de Russen begon te vervelen. Hij zeide, dat de binnen- en buitenlandse politiek van Oost-Duitsland bepaald wordt door het bestaan van twee Duits- landen. Het nieuws omtrent de overeenkomst werd alleen verstrekt aan Oostduitse journalisten, die later hun westelijke col lega's uittreksels, die vere van volledig waren, verstrekten. Zuid-Korea. verwijt V.N. falen De Koreaanse bestandovereenkomst ls verworden tot een nstrument. dat eei gunstige militaire toestand voor de com munisten schept, aldus de Zuidkoreaansi afgevaardigde in de politieke commssje der Verenigde Naties. Hij eiste opheffing van de bestandslijn bij de 38ste breedte graad, terugtrekking van de communis tische troepen uit Noord-Korea en vrije verkiezingen aldaar onder toezicht van de V.N. Hij verklaarde dat zijn land teleurgesteld is, omdat de VN. klaarblijke lijk niet in staat zijn haar in Korea ge stelde doelen te bereiken. De Nederlandse afgevardigde wees dit verwijt aan de V.N. af. Hy stelde, dat de schuld van de Impasse bU Noord-Korea ligt, dat duidelijk getoond heeft zyn re giem tot het zuiden te willen uitbreiden, en geweigerd heeft het gezag van de V.N. te erkennen. Uranium. Zuid-Afrika is thans het derde uraniumproducerende land van de wereld. Amerika komt op de eerste plaats, Canada op de tweede. De totale pro- dukte per jaar bedraagt 15.000 ton, het verbruik 10.000 ton. Generaal Jacques Faure, plaatsvervan gend commandant van een in Algerije gelegerde divisie, is gestraft met dertig dagen vestingstraf, wegens uitlatingen, die onverenigbaar zijn met zijn functie. Hij zou op een bijeenkomst van het Algerijnse comité, een groep die zich tegen de Franse regering richt en een militair bewind wil vestigen in Algerije, onvoorzichtige woorden hebben gespro ken. Het comité zou een samenzwering op touw hebben gezet om de minister- dent van Algerije. Lacoste. te ontvc en hem te doen vervangen door een hoge officier. In het complot zou generaal Du- mesnil de Maricourt. die het bevel over de Franse luchtmacht in Algerije heeft, betrokken zijn. Eenmalige uitkering aan gepensioneerd overheidspersoneel De regering heeft toegezegd, aan het gepensioneerde overheidspersoneel een eenmalige uitkering te geven ter compen satie van de 3 en 6 pet, die de nog wer kende ambtenaren in 1955 en 1956 hebben ontvangen. Dit deelde de secretaris van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel, de heer W. Wieringa, gisteravond mee op een vraagavond van de Amster damse afdeling. De leden hadden heftige kritiek op de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, de aanpas sing van de ambtenarenpensioenen bij de algemene ouderdomswet, de salaris- en ziektekostenregeling. Veel van deze kritiek werd overgeno men door de heer Wieringa als woord voerder van het hoofdbestuur, met namt wat betreft de „machteloosheid" van he' georganiseerd overleg. De reden van deze machteloosheid ligt volgens hem in dc structuur van dit overleg, want de bon den moeten spreken met ambtenaren, die geen verantwoordelijkheid dragen ei alleen bepaalde richtlijnen hebben ge- De heer Wieringa verweet de regering, niet het minste begrip te hebben voor de vele overheidsdienaren, die lonen hebben van ƒ52 per week en minder. Hij vrees de. dat de gehele salarisregeling voor het overheidspersoneel vast komt te zitten als de Kamer niet akkoord gaat met de ver hoging van de salarissen van de hogere ambtenaren, die immers de weg moet openen voor een aansluitende verhoging van de salarissen der middelbare ei gere ambtenaren. Zuivering van parlement treft ook aanhang van Rakosi ZOALS TE VERWACHTEN WAS hebben de Hongaren hun teleurstel ling over de zondag gepubliceerde regeringsverklaring van premier Kadar niet onder stoelen of banken gestoken. Op kantoren en in fabrie ken is gisteren openlijk kritiek geleverd over de agressieve toon in het regeringsstuk, dat aan de bevolking zo goed als geen hoop laat. Ook is duidelijk geworden, dat Kadar het moeilijk zal hebben bij zijn pogingen, niet-communisten te bewegen aan zijn plannen mee te werken op basis van de door hem gestelde voorwaarden. In vele fabrieken werd een „lang- zaam-aan-actie" begonnen. Het afgelopen weekend zün er weer moeilijkheden geweest in de ijzer- en staalfabrieken op het Donau-eiland Cse- pel bij Boedapest, nadat de Russische be drijfsleider van een der fabrieken had gezegd, dat ten gevolge van het brand stoftekort 11.000 arbeiders ontslagen zou den worden en dat er machines zouden worden weggehaald. De arbeiders belegden een protest bijeenkomst en gingen pas uiteen nadat een Hongaars functionaris de verzekering had gegeven, dat de maatregelen niet zouden worden uitgevoerd. Parlement gezuiverd Op het ogenblik wordt nagegaan, welke leden van het Hongaarse „parlement" naar het westen zijn uitgeweken en wie van de achtergeblevenen op grond van hun gedragingen van hun mandaat ver vallen dienen te worden verklaard. Dit laatste zou ook gelden voor de naar Rusland gevluchte vroegere partijleider Matyas Rakosi. zijn op volger Ernoe Geroe en Andreas He- gedues, die premier was toen de op stand begon, alsmede voor hen. die deze afgezette leiders hebben ge- Hulp van V.N. De vier deskundigen van de V.N., die in Boedapest besprekingen hebben ge voerd om een overzicht te krijgen van de economische toestand, zijn gisteren naar Wenen vertrokken. Volgens de leider van deze groep. Philippe de Seynes. heeft premier Kadar gezegd, bereid te zijn. hulp van welke zijde dan ook te aan vaarden, zonder voorwaarden te stellen aanzien van de verdeling van deze goederen. Agrarische deskundigen van de Ver. Naties bereiden een grote actie voor om zaai- en pootgoed naar Hongarije te zen- daar de boeren niets in voorraad hebben. De secretaris-generaal van de Ver. Na- es. Dag Hammarskjöld, heeft aan de algemene vergadering voorgesteld een ipeciale commissie in te stellen voor on- lerzoek naar de toestand in Hongarije. Nieuwe directe inlichtingen over de toe stand in Hongarije kunnen alleen ver kregen worden door het horen van Hon gaarse vluchtelingen, voornamelijk .in de aan Hongarije grenzende landen. Reusachtig verschil met de actie van Engeland en Frankrijk HET DOEL van het voorstel van Eisenhower is vrede en het beëindigen van een derde wereldoorlog vóórdat deze begonnen is, heeft Foster Dulles gisteren gezegd in de commissie voor buitenlandse zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. De commissieleden hadden nadere inlichtingen gevraagd over de nieuwe regeringspolitiek alvorens deze goed te keuren. Enkele werklieden werpen manden vol rommel uit het historische Tweede Kamergebouw. Hebben onze rustigebe daarde volksvertegenwoordigers elkaar eindelijk de waarheid eens gezegd? Heb ben ze elkaar eindelijk eens toegeroepen. Wat jij! Hier - roets - heb je dat dwaze wetsvoorstel van je - pats! Of: Man. sta niet zo te zaniken. Hup, wat leven in de brouwerij! Hoepla, daar komt een inkt pot. Vangen! Dit overdachten we zo, maar neen. Dit is slechts, zo lichtte onze fotograaf toe. de Tweede Kamer, waar men de koffiekamer aan het restaureren is Met nadruk zei de minister van buiten landse zaken, dat een communistische doorbraak in het Midden-Oosten de Rus sische leiders zal aanmoedigen overal een agressievere politiek te voeren. Alleen het Congres kan snel een einde maken aan de heersende twijfel. Het moet alles wat in zijn macht ligt doen. zo pleitte Dulles, om de vrede en de vrijheid te be- Als het Midden-Oosten in de greep van het internationale communisme komt. ging Dulles verder, zou dit voor de lan- >n een politieke, economische en religi- ïze ramp betekenen. Er bestaat geen twijfel over wat het Congres zal doen als het communisme zou trachten de wereld stukje bij stukje door oorlog te veroveren. Maar er bestaat twijfel in het Midden- Oosten en er zal twijfel in Rusland zijn totdat het Congres werkelijk heeft ge sproken, aldus Dulles, die de leden van het Huis van Afgevaardigden met deze woorden op hun morele verantwoordelijk heid wees. „Dit zou uitgelegd kunnen worden als zwakheid, maar het is noodzakelijk in de wereld, waarin wij leven", zei de minis- •an buitenlandse zaken als toelichting op zijn mededeling, dat Amerika geen enkel land in het Midden-Oosten zal bin nenvallen om de regering af te zetten, ongeacht hoe deze regering aan het be wind is gekomen. Toen een republikeinse afgevaardigde Dulles vroeg welke verklaring de V.S. Utrechtse arts ontwikkelde preparaten arts-specialist aan de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst in Utrecht, heeft in de afgelopen jaren een kankertherapie ontwik keld, die resultaten heeft gehad. Van de 62 in vijftien maanden behandelde patiënten vertoonden negen een objectieve verbetering met teruggang van de klinische symptomen, terwijl bij 80 procent van de meestal in het ergste stadium van kanker verkerende patiënten een duidelijke verbetering van de algemene toestand werd waargenomen, gedeeltelijk met gewichts toeneming en vermindering van de subjectieve bezwaren. Hoewel met de door dr. Van Evcrdii gen ontwikkelde enzympreparatcn gec indergenezingen" bereikt kunnen wo den, betekent de therapie alleen al de mogelijkheid om de patiënt een lang lij den te besparen en hem gedurende lan gere tijd ambulant en zonder klachten te houden. Dat is een belangrijke stap ooruit, die verplicht tot een diepgaand erder klinisch en enzymchemisch onder- >ek. Gezien de machteloosheid van de ge neeskunde ten opzichte van dit ziekte beeld is de aanbeveling gerechtvaardigd de enzymtherapie in veel groter omvang tot nu toe het geval was. te gaan toepassen. In Keulen Over de door de Nederlandse arts ont wikkelde kankertherapie heeft de medi sche universiteitskliniek van Keulen een wetenschappelijke publikatie doen ver- :chijnen. In een onlangs verschenen me disch wetenschappelijk tijdschrift Medizi- nische Klinik heeft de werkgroep van de Keulse kliniek bovenstaande mededelin- ln Straatsburg is de uit veertig leden bestaande Hongaarse Re volutionaire Raad in Ballingschap voor het eerst bijeengeweest. Vertegenwoordigers van alle Hon gaarse politieke groeperingen, uit de aard der zaak vluchtelingen, hebben zitting in de raad. Van links naar rechts Sandor Kiss (secretaris-generaal van de Boe- renunie), Oiover Benjamin voor malig prefect van politie in Boe dapest en vertegenwoordiger .van Anna Kethly) en generaal Bela Kiraly, president van de raad en voormalig leider der opstandelin gen in Boedapest. gen gedaan over de klinische resultaten, bereikt met de enzympreparaten bij de therapie van kanker. Sinds juli 1955 is df therapie van dr. Van Everdingen in d( Keulse kliniek toegepast. De door de Nederlandse arts ontwik kelde preparaten zijn een injectievloeistof van leverextractdialysaten en een con centraat van enzymsystemen, waardoor het tot zich nemen van grote hoeveelhe den rauwkost door de patiënt overbodig wordt. In Keulen is allereerst de nieuwe the rapie toegepast bij patiënten bij wie een chirurgische of stralentherapeutische be handeling geen zin meer had. opvallende beïnvloeding van het ziekteverloop met een duidelijke verbe tering van de algemene toestand die werd irgenomen. in sommige gevallen met objectieve verschijnselen van teruggaan het gezwel, was voor de werkgroep de kliniek aanleiding om de behan deling uit te breiden tot patiënten, die bij het klinisch vooronderzoek nog voor operatie in aanmerking schenen te komen. Als totaalindruk geeft de werkgroep in het tijdschrift als haar mening weer. dat bij de behandelde oatiënten het onge woon lang aanhouden van de goede alge mene toestand ODvalt. Vele patiënten bleken, ondanks de uitgebreide processen tot wandelen in staat. Deze gunstige indruk werd versterkt door stijging van de eetlust, gedeeltelijk met toeneming van het gewicht en het verdwijnen van pijnen en overige lokale en algemene bezwaren. Geen enkele on gunstige beïnvloeding van het bloedbeeld werd waargenomen in tegenstelling met de behandeling van de cytostatica of stralen. In het tijdschrift worden nog een aan tal casuistische mededelingen gedaan over de onverwachte gunstige beïnvloeding van desolate gevallen. Bjj ongeveer 80 procent van de voor beoordeling in merking komende patiënten trad een jectieve verbetering op met een sterke verbetering van de algemene toestand. Een nieuwe weg Met het toepassen van enzymen bij de behandeling van kankerpatiënten wordt volgens de werkgroep van de Keulse kli niek een geheel nieuwe weg ingeslagen. De theoretische basis van deze therapie :al verder moeten worden uitgebreid. Maar, wanneer het lukt bij 9 van ïe 62 patiënten, van wie het grootste gedeelte pas in het allerlaatste sta dium van de ziekte onder behande ling kwam, een gunstige therapeuti sche beïnvloeding te verkrijgen en bijna alle zieken gedurende lange tijd een goede algemene toestand behou den, verdient het aanbeveling de therapie in veel groter omvang te gaan toepassen, aldus het Duitse med isch - wetensch appel ijke tij dschrift Verdcdigingsbydrage der Nederlandse Antillen. De Staten hebben de regering gemachtigd 2 miljoen Nederlandse gul dens te storten in het algemeen reserve fonds voor verdedigingsbijdrage aan Nederland. Machinist reed zo snel mogelijk Op de spoorlijn AmersfoortEde is gistermiddag een Gloster Meteor- straaljager neergekomen. Sergeant vlieger Reiss van de vliegbasis Leeuwarden, die in navigatiemoei- lijkheden verkeerde en daarom tot een noodlanding moest besluiten, zag nog juist kans, een personentrein te ontwijken. De machinist had het dalende vlieg tuig ook al zien aankomen. Door de snel heid van de trein te verhogen, droeg hij het zijne bij tot de „happy landing" van de Meteor. Deze kwam vlak achter de trein tegen de spoordijk terecht, waarna het vliegtuig over de rails kantelde. De vlieger stapte ongedeerd uit. Het gebeurde tu-=-=en de «ra'ions Sarne- veld-Dorp en Barneveld-Voorthuizen Sergeant Reiss was de weg kwijt geraakt en had niet voldoende brandstof meer om het vlakbij gelegen vliegveld Soes- terberg te bereiken (mogelijk was zijn radio defect). Hij had weinig keuze bU het zoeken naar een landingsterrein, daar dit gebied a.h.w. bezaaid is met boerde- Brokken op de lijn Tydens de daling zag hy tot zyn ont steltenis de spooriyn, waar op dat moment de treïn naar Barneveld-Dorp reed. En kele treinreizigers raakten in paniekstem ming, maar gelukkig trok niemand aan de noodrem, zodat de machinist het on der deze omstandigheden enig mogelüke kon doen: de snelheid opvoeren. Ook de piloot deed zijin best om .onge lukken te voorkomen en hij slaagde daar in door achter de trein te landen. De straaljager werd daarbij beschadigd, brokstukken lagen op de lijn. De oprui mingsdienst van de Ned. Spoorwegen toog onder meer met een zware kraan- wagen. aan het werk om de lijn vrü te maken. De dienst werd tot vanmorgen onderhouden met autobussen. hun „goede vrienden" Engeland en Frankrijk zouden geven voor het feit, dat zij zich thans gingen inlaten met de toestand in het Midden-Oosten, ant woordde hij met stemverheffing: „Er is een reusachtig verschil, ja een verschil van dag en nacht tussen een geweld dadige aanval, die met bombardemen ten gepaard gaat en het te hulp snel len van een staat, die vraagt geholpen te worden om niet te worden gebom bardeerd." Maar, hield de republikeinse afgevaar digde aan. zullen de Verenigde Staten nu niet beschuldigd worden van eenzüdig politiek handelen? Dulles antwoordde: „Ik zie n-iet in dat er sprake kan zijn van unilateraal optre den, wanneer wij een land, dat erom vraagt, helpen. Ik verzeker u, dat de bom- bardeurs, die hun projectielen boven Port Said uitwierpen, tevoren niet hebben ge vraagd of dit wel toegestaan was." De Amerikaanse minister geloofde dat vrywel alle Arabische landen zullen in stemmen met Eisenhowers plan, wanneer zij de eigenlijke bedoelingen daarvan zouden begrijpen. Muis vermoordde een vrouw Een 51-jarige inwoonster van Plymouth is gestorven doordat een muis een gat van twee centimeter by twaalf milimeter had geknaagd in een gaspijp in haar slaapkamer. Een inspecteur van het gasbedrijf ver klaarde bij het gerechtelijk onderzoek, dat. muizen die aan een gaspijp knagen over het algemeen de wijk nemen zodra zij de gaslucht ruiken, doch in dit geval had de muis doorgeknaagd tot het gas volop de kamer binnenstroomde. TREIN GREEP AUTO Om kwart voor acht gisteravond is op de overweg tussen Barneveld en Stroe een personenauto door een trein gegrepen. In de wagen bevond zich het gezin Jager uit de Harskamp, bestaande uit vader, moe der en dochter. De vrouw werd ernstig gewond, haar man en haar dochter licht. De auto werd geheel vernield. SNEEUWTEKORT IN ZWITSERLAND Een lentezonnetje heeft in de lagere skigebieden van Zwitserland de sneeuw doen smelten. De vakantieoorden onder de 1300 meter zyn verstoken van sneeuw en vele vakantiegangers bekorten hun vèrblyf in de wintersportplaatsen. In Adelboden moest de reuze slalom in een internationale wedstrijd worden af gelast en in Grindelwald wordt met vrachtwagens sneeuw aangevoerd voor de banen, waarop morgen voor de inter nationale skikampioenschappen gestreden moet worden. Tsjoe-en-Lai zal in Moskou hulp vragen Na een grootse ontvangst op het vlieg veld by Moskou is de communistisch-Chi- nese delegatie onder leiding van Tsjoe- en-Lai vandaoag door Boelganin ontvan- Uit Peking wordt vernomen dat Tsjoe- en-Lai zal trachten Sowjethulp te verkrij gen voor de uitvoering van het tweede vijfjarenplan van Rood-Chlna. De Chinese premier zal tot vrijdag ln Moskou blijven en reist dan door naar Warschau. HET WEER IN EUROPA Stockholm Oslo Kopenh. 1 I windstil windstil WNW WZW dl tS al s* WEERBERICHT Zacht weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: overwegend zwaar bewolkt met af en toe wat P lichte regen of motregen. Krachtige of hard toenemende zuidwestelijke wind. Zacht weer. (Opgemaakt te 11.15 u.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1