TUeuiue Cciiisrlje GTmirant Militaire noodmaatregelen provincie West-Java Gewapende groepen op Sumatra worstelen om de macht m Complot tegen dienstplicht President van Oostenrijk. Körner, overleden Vierhonderd miljoen voor de woningbouw Suezkanaal kan voor mei weer bevaarbaar zijn Vier V.N .-waarnemers nu in Hongarije Israëlische troepen blijven toch nog; in Sinaï I t f II if j* ii 1; It! li De Bilt: 195]ZATERDAG 5 JANUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES". J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10848 Directie: F. D1EA1ER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden ei Omstreken „Stutvaiticfc l« shtbleoeti tnya Bert ia Ugljcnspoct „De man met een Millioen" Toegang alle leeftijden. Hoogspanning in Indonesië r\E TOESTAND in Indonesië is verwarder dan ooit, daar de territo ir riale commandant van West-Java alle militaire verloven heeft in- tetrokken. Er is niet hekend gemaakt, waarom deze maatregel is jen om en, doch het is wel hekend, dat er onder de Soendanezen een (rote mate van ontevredenheid heerst over de oppermacht der Javanen. Tegelijkertijd is in het regerings- 'entrum Djakarta de politieke toe- tand volkomen vastgelopen, terwijl h Noord-Sumatra gewapende groe- jen om de macht strijden. Ten Je r s t e de regeringsgetrouwe over- pe Ginting, ten tweede de be gapende communistische onderne- Jiingsarbeiders, ten derde de roepen van majoor Samosir in Ta- anoeli, die geweigerd heeft Gin- ngs bevel om naar Medan te komen ip te volgen. Autoriteiten in Tapa- Joeli hebben Sukarno geseind, dat ij hem in Tapanoeli wensen te hou- len, omdat de toestand zeer ge- pannen is. Volgens andere berichten zijn Sainosirs reeds opgerukt tot Jematang Siantar in Gintings gebied. ?aar de commandant van de infantcric- chool. majoor Effcndi van zfjn post is mthevcn „omdat hg zich niet aan de iieuwe toestand kon aanpas' .Vliegtuigen der Indonesische luchtmacht hebben boven Tapanoeli strooibiljetten uitgeworpen om kolonel Simbolon tc ver zoeken zich bij de autoriteiten te melden. Deze houdt zich te Loembandjaloe aan het Tobameer op. In Midden-Sumatra handhaaft zich de Opstandige overste Hussein, terwijl in Zuid-Sumatra gouverneur Winardo Du- nuatmodjo klaagt, dat politieke figuren hem willen ten val brengen. Kabinet wankelt Inmiddels hebben te Djakarta de hoog ste leiders van de zeven kabinetspartijen vergaderd over het lot van haar kabinet, doch het enige waarover zij het eens wer den, dat er op een nog onbepaald tijdstip nog eens een vergadering zou komen. De Masjoemi kon de andere partijen niet overtuigen van de noodzaak het kabinet te vervangen en vermoedelijk zal zij spoedig haar vijf ministers uit het kabinet doen treden tezamen met de ministers de protestants-christelijke en rooms-ka- tholieke partijen. Het is de vraag of dit kabinet van 24 personen een aderlating van zeven leden zal kunnen doorstaan zelfs als het de steun heeft van de Ook is het onzeker of de Nahdatoel Oelama in het kabinet zal blijven, want de vier Mohammedaanse regeringspartijen hebben reeds vergaderd om tot een ge. meenschappelijk standpunt te komen. Benzineprijs acht cent verhoogd Als gevolg van de verhoging van het bijzondere invoerrecht en daarover geheven omzetbelasting worden de prijzen van benzine met ingang van maandag 7 januari met acht cent per liter verhoogd. IN DUITSLAND 'al van Wcstduitse dienstplichtigen kregen in de laatste weken een brief buis, waarin aangekondigd werd, dat y van dienstplicht vrijgesteld waren >f afgekeurd. Op verdere oproeping behoefden zij geen acht te slaan! Een officieel stempel en „echte" handtekening lieten geen twijfel over bij de ontvanger of hij was aan de dienst ontsnapt. Nu heeft de West- >e politie echter twee Oostduif- gearresteerd, die tot een komplot behoren, dat tof taak heeft de West- duitse dienstplicht in de war te 6tu- Hel middel daartoe waren de zo bedrieglijk „echt" lijkende brievenI Drama Mont Blanc Reddingspogingen onvoldoende De bekende alpinist Lionel Terray, die leiding had van de eerste vergeef- poging om de twee studenten op de nt-Blanc te voet te bereiken, heeft gis- en gezegd, dat de studenten drie dagen óór zijn eigen (mislukte) poging zonder veel gevaar hadden kunnen worden maar men zag in Chamonix als en enige mogelijkheid de helikop- In verband hiermee heeft Terray be- oor het lidmaatschap van de Gid- •nvereniging van Chamonix. Hij wil pas r toetreden als de vereniging erkent technische beoordelingsfout te hebben De Zwitser Geiger heeft boven de crongelukte helikopter gevlogen en apporteerd, dat er sneeuw lag in de en de slaapzakken met sneeuw verdekt waren. Men kan er niet meer twijfelen, dat de beide studenten verleden zijn. Kasjmir 16 januari in Veiligheidsraad De Veiligheidsraad zal op 16 januari be- men met de behandeling van de kwes- -Kasjmir. Op 17 januari 1948 kwam sjmir voor het eerst in de Veiligheids rad. Britse doktoren in staking j De Britse „gesocialiseerde" doktoren rwegen binnenkort in staking te gaan. ineer de regering hun honorarium- n niet inwilligt. Men heeft er de na- pruk op gelegd, dat wanneer de situatie niet verandert, de doktoren drastische maatregelen zullen nemen. - I De Britse regering heeft eerder reeds jie kennen gegeven, dat honorariumver 'hogingen onder de huidige omstandighe- den niet mogelijk is. In Polen Topfunctie voor niet- cominunist Franciszek Modrzewski geen commu nist is benoemd tot plaatsvervangend minister van buitenlandse handel in Jpolen. Hij bracht de oorlogsjaren in Lon- ;den door en keerde in 1947 naar Polen terug. Dr. Raab voorlopig waarnemer rT^HEODOR KÖRNER, president van Oostenrijk, is gistermid dag om half vier in zijn ambtswo ning in Gr inzing, een voorstad van Wenen, ten gevolge van een h bloeding overleden. Vorige zomer had hij een beroerte gehad, waar van hij niet geheel herstelde. Hij i; 83 jaar geworden. Körner, een socialist, een der geliefd ste en populairste figuren van Oostenrijk werd in 1951 tot president gekozen, als opvolger van Karl Renner. Kanselier dr. Julius Raab zal s nemend president optreden totdat het Lagerhuis een uit drie leden bestaande presidentiële raad zal hebben benoe DE DOOD TRAD SNEL IN President Körner. die nooit getrouwd is geweest, was gistermorgen zoals gi woonlijk op zijn bureau in het keizerliik kasteel, verschenen, 's Middags ging hij thiiis lunchen, maar nadat hij had ge geten. werd hij plotseling onwel en over leed kort daarop. Theodor Körner von Siegringen were op 24 april 1873 in Szoenyi bij Komerin in Hongarije geboren. Hij was' de zoor van een adellijke officiersfamilie en n« zijn opleiding aan de technische militaire academie te Wenen werd hij in 1894 lui- Hij diende bij de generale staf en maak te snel carrière. In de eerste wereldoor- log stond hij aan het front eerst in Ser vië. daarna in Italië. Hii werd generaa' en was later chef van de generale sta! in een Oostenrijks-Hongaars leger aan de Isonzo. Na de oorlog werd Körner benoemd aan het bureau voor het leger 3 tn 1924 werd hij gepensioneerd. Hij kreeg in 1925 als afgevaardigde var de sociaal-democratische partij zitting ir de Bondsraad. Na de mislukte februari- revolutie zat hij korte tiid gevangen. Na de „Anschluss" in 1.938 trachtten d< Nazi's hem voor zich te winnen. Toen echter mislukte, werd hij enige n ien gearresteerd De mislukte aanslag Hitier was reden voor de Gestapo - hem op beschuldiging van hoogverraad (n hechtenis te nemen, maar niet lane werd hij weer losgelaten. Hii studeerde in deze jaren o.a. Russisch. BURGEMEESTER VAN WENEN Nadat Wenen door de Russen in 1945 werd bevrijd, maakten zij hem burge meester van die stad. Deze benoemine werd tijdens de later eehouden verkie zingen bevestigd. Hij had een groot aandeel in de opheffing van de nood toestand in de Oostenrijkse hoofdstad üdens zijn burgemeesterschap maakte Körner zich bijzonder populair bli de Oostenrijkers. Hii was een uitermate eenvoudig man, die dikwijls gebruik maakte van de tram. Hij kocht vaak levensmiddelen op de markt en kookte en waste zelf. wanneer zijn huishoudster er niet was. WIE WORDT ZIJN OPVOLGER? ing van het overlijden van de president zal het Oostenrijkse kabine' ndaag in buitengewone zitting bijeen komen om te beraadslagen over de ver ging van een opvolger. Er is namelijk i politiek probleem geschapen, want. zal nu moeten worden beslist of de president voortaan door het gehele volk of door het parlement gekozen zal worden. Als de coalitie-regering, bestaande uit de socialisten en de conservatieve vólks partij van dr. Julius Raab. tot een nieuwe volksstemming zou besluiten, dan moet volgens de grondwet binnen 70 dagen plaats vinden. Het is mogelijk, wanneer de coalitie partijen het niet eens worden, dat zij ieder eigen kandidaat zullen stellen. De beide splinterpartijen: de vrijheidsliga en ie communistische partij zullen waar schijnlijk —ofschoon kansloos eveneens kandidaten stellen. Als mogelijke kandidaten van de con volkspartij Jworden genoemd. THEODOR KÖRNER dr. Leopold Figl (minister van buiten landse zaken) en dr Felix Hurdes (voor zitter van hei federale parlement) -en dr. Frank Geschnitzer (professor aan de uni versiteit van Innsbriick, staatssecretaris van het ministerie van buitenlandse zaken). Men verwacht, dat de socialisten een keuze zullen maken uit dr. Adolf Schiirf (vice-kansclier en minister van binnen landse zaken), Oskar Helmer en dr. Ernst Koref (lid van het parlement). Aangezien de sterkte der partijen bijna gelijk is, zou de verkiezing eeh vinnige strijd tot gevolg hebben. De uitslag zal waarschijnlijk afhangen van de persoon lijke populariteit van de kandidaat. Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van Eindhoven, wordt zoals men weet ge acht ernstig in aanmerking te komen voor het burgemeester schap van Den Haag. Men ziet hem hier in zijn ambtswoning, samen met zijn echtgenote, me vrouw R. T. Kolfschoten-F er- werd-a, die een kundig hand- werkster is. Mr. Kolfschoten zou de eerste r.-k. burgemees ter van de Residentie worden sinds de Reformatie. Van ver schillende zijden wordt overi gens ook de aandacht gevestigd op de figuur van mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken, secretaris van het Ned. Bijbelgenootschap. De heer Van Tuyll is oud-gedelegeerde van de Ned. Herv. Kerk bij de over heid. Stijgende onrust Bulgaren op vlucht naar Turkije gedood Anton Minonof. docent aan de univer siteit van Sofia, heeft vrijdag In Turkije om politiek asiel verzocht na dit land drie dagen tevoren heimelijk te zijn binnen gekomen. Hij vertelde, dat drie Bulgaarse parlementsleden eloor Bulgaarse grens wachten zijn doodgeschoten, toen zij pro beerden. de Bulgaars-Turkse grens te passeren. Volgens de correspondent in Sofia van een Pools jeugdblad neemt de onrust onder de Bulgaren steeds meer toe. Stu denten is de toegang tot de universiteiten ontzegd, omdat zij vijandige opmerkin gen zouden hebben gemaakt over het immunistische stelsel. Bulgaarse communistische partijleiders zouden onlangs op hun huisdeuren en in het hoofdkantoor van hun partij brie hebben gevonden, waarin zij met de dood werden bedreigd. Levensverzekeringbedrijf zal enorm bedrag voorschieten Het Nederlands levensverzekeringsbe drijf heeft zich bereid verklaard vierhon derd miljoen gulden ter beschiking te stellen voor woningbouw. Gelijk wij reeds in een deel onzer vorige edities gemeld hebben, heeft het overleg tussen de Ne derlandse vereniging tot bevordering van het levensverzekeringswezen en de minis ter van financiën tot dit besluit geleid. Het bedrag zal worden geleend aan de Bank voor Nederlamdsche Gemeenten on der garantie van de staat. De gelden zul len in termijnen worden verstrekt en v 7 150 miljoen in 1957 én 250 miljoen 1958 in de vorm van een onderhandse le ning. De looptijd is 30 jaar met gelijk blijvende jaarlijkse aflossingen. Evenals m het speciale contract tussen de maat schappijen en de bank van 1951 Is vroegde algehele en versterkte aflossing uitgesloten De rente is 4>4%, de bereid- s tellingspro visie 2voor 1957 en lVz% voor 3958. De geldgeefsters krijgen 1957 een beleningsfaciliteit indien T'USSEN DE Verenigde Naties en Egypte is een overeenkomst over de volledig' vrijmaking van. het Suezkanaal gepara feerd. Mogelijk reeds in de komende week zal de officiële ondertekening een eind maken aan de onzekerheden, die het ber gingswerk tot dusverre belemmerden. Andrew Cardier, de naaste medewerkei de secretaris-generaal Hammarskjöld. ie zich gisteren bijzonder optimis tisch over het tempo van de bergings- ities, Hij zei te geloven, dat het kanaal voor begin mei geheel van wr stukken gezuiverd zal kunnen zijn. Het eerste konvooi van schepen tot 10.000 ton zal waarschijnlijk begin maart door het kanaal varen. De schepen zullen geen olie vervoeren. De dertien koopvaardijschepen, die sedert het begin de Brits-Franse actie in het Suez- Opzienbarende vrijspraak te Soerabaja Het landgerecht te Soerabaja heeft vrij- iag zeven verdachten die beschuldigd werden van mishandeling, geruime tijd geleden, van de Nederlandse directeur der Heinekens brouwerij a'daar. de heer J. A. Scheucr, vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. De zeven beklaagden ontkenden nadrukkelijk de heer Scheuer die drie dagen na de mishandeling in het iekenhuis overleed te hebben geslagen Zij beweerden niet te weten wie deel uit maakten van de groep van personeel der brouwerij, die de directeur had aange vallen nadat deze een van hun collega - uitbrander had gegeven en geslagen kanaal opgesloten zitten waaronder hei Nederlandse schip Lemsterkerk zouden vandaag in konvooi naar Port Said varen. Brug gelicht De Duitse bergingsvaartuigen Energie en Ausdauer hebben gisteren een van de grootste obstakels uit het Suezkanaal ver wijderd. Het was een 55 meter lang en 350 ton wegend deel van de brug bij El Ferdan. Ambtenarensalarissen worden in Frankrijk uitgerekend Vooral de invoering van de A.O.W. heeft de mechanische administratie van de departementen in moeilijkheden ge bracht. Het bleek, dat de aanwezige machines niet in staat waren in korte tijd de noodzakelijk geworden wijzigingen in de administratie tot uitdrukking te bren gen. Om nu geen achterstand in de salaris betaling te verkrijgen, heeft men contact gezocht met Parijs en Frankrijk wa modfirnste boekhoudmachines te vinden zijn. Die maken het mogelijk in enkele dagen het karwei te klaren. De bereke ningen verricht men thans <n Parijs, waarna de controle in Frankfort volgt. Onthulling Far ge op last van Beria gedood Pierre Hervé, die verleden jaar uit de Franse communistische party gestoten werd, heeft in zUn pas verschenen boek „Zijn God en Ceasar communisten?' schreven, dat Yves Farge in Georgië moord werd op hevel van Beria. Farge. een der leiders van de Franse verzetsbeweging en minister van voed selvoorziening in 1946. won in 1952 de Stalin vredesprijs en maakte in 1953 een reis door Rusland op uitnodiging van Moskou. Door een opzettelijk veroorzaakt ngeluk (de chauffeur liet zijn auto tegen een in het donker geparkeerde vraehtautr botsen) werd Farge gedood. reeds in zodanige male vooruit belegd hebben, dat verstrekking dezer gelden bezwaarlijk zou zijn. Elke geldgeefster krijgt tot 1 oktober 1958 recht van optie om a pari op de zelfde voorwaarden nog 'n geldlening van ten hoogste 50% van het in 1957 en 1958 verstrekte totaalbedrag te verlenen. De maatschappüen zullen zich daarom de eerstkomende twee jaren aanzienlijk jn hun bcleggingswerkzaainheid moeten beperken, doch zyn bereid tot dit offer voor dat nationale belang van de eerste orde. Zy gaan er van uit dat ook andere institutionele beleggers hun aandeel zul len leveren. Vrachtauto reed in moddersloot Tivee doden in Gouda De 24-jarige ongehuwde chauffeur J. Vink en de achtjarige T. Tuis, beiden uit mmerdam, zijn gisteravond bij Gouda het leven gekomen, toen de vracht wagen. waarin zij zaten, in een diepe sloot terecht kwam. De chauffeur wilde drie fietsers inhalen en kwam daarbij met de linkervoorwielen van de auto in de berm van de weg. De wagen zakte weg, sloeg om en kwam op zijn kop in de brede diepe sloot aan de Voorwillens. Binnen een kwartier waren politie, brandweer en een kraanwagen ter plaat se. Hoewel de kraanwagens slechte twin tig minuten nodig hadden om de vracht auto boven water te halen, waaren de inzittenden reeds verdronken. In de Sirte mast raat in Den Haag i6 gis termiddag de vierjarige G. H„ onder het achterwiel van een achteruit rijdende vrachtauto ge-komen. Het kind is nog de zelfde avond overleden. Nederland bouwt enorm zeilschip Het is de bedoeling, dat de Amsterdam se scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. zal beginnen met de bouw van het groot ste zeilschip, dat ooit in Nederland is gebouwd. Het moet in april 1958 klaar zyn. Volgens berichten uit buitenlandse kran ten is de Griekse scheepseigenaar John Carras de opdrachtgever, maar bij de Amsterdamse maatschappij heeft men de opdracht van een Panamese maatschappij ontvangen. De ontwerper van dit stalen plezierjacht is de Engelsman Robert Clark. De boot wordt 47 meter lang en 8ts meter breed, terwijl de diepgang 41: meter is. Het totale zeiloppervlak zal 650 m2 bedragen. De top van de hoogste mast zal 45 meter boven de waterspiegel uitsteken de motor zal op z'n minst 1000 pk sterk zijn. Schrijver in arrest Tienduizenden guldens ingezameld De rijksrecherche heeft de schrijver Ton S., op vermoeden van oplichting, in rrest gesteld. Hij heeft met bewogen erhalen over de strijd der Zuid-Moluk- kers van een groot aantal personen geld los gekregen, dat hij ten eigen bate heeft aangewend. Het bedrag, dat hij zo heeft verworven, (oopt in de tienduizenden guldens. S. heeft vooral in oud-lndisohe kringen slachtof fers gemaakt. De aanklacht tegen hem, waarop een uitvoerig onderzoek is ge- •olgd en dat nog gaande is, komt ook van die zijde. Reeds spoedig ontdekte men allerlei vreemde manipulaties, die een arrestatie wettigden. Generaal Burns zal de voorstellen van Mosje Da jan. de Israëlische stafchef over de terugtrekking der Israëlische troepen voorleggen aan de secretarls-gcncraa' der Verenigde Naties. Dag Hammar- skjöd. Welke deze voorstellen zyn werd niet gezegd. Waarnemers maken uit de houding van leneraal Burns op. dat het gesprek nogal meningsverschillen heeft doen oprijzen Generaal Dajan heeft te kennen gegeven dat de Israëlische strijdkrachten, wan neer de eerste étappe van de terugtocht lit Sinaï maandag voltooid is. „nog enige 'ijd" in El Arlsh zullen blijven. Daaren tegen heeft radio Kairo uitgezonden, dai Egyptische^ troepen zondag El Arish zul- De Israëlische premier, Ben Goerion, heeft in een redevoering voor het centra- Ie comité van de Mapaiparti, duidelijk ge maakt, dat Israël de Gazastrook vrij van "^gyptenaren wil houden. Vier Zweden gewond in Suezzone Vier Zweedse militairen van het V.N. leger zijn gewond 'twee ernstig) toen hun voertuig in El Ballah bij het leggen van ^en telefoonkabel op een antitankmijn Vier economische deskundigen vs prenigde Naties zyn in Boedapest ikomen en zullen vier dagen in Hon- garUc biy'ven om zich op de hoogte te stellen van de toestand. Philippe de Seynes, onder-secretaris oor economische zaken van de V. N., heeft de leiding. Hammarskjöld heeft in dertijd voorgesteld, dat een bezoek var De Seynes aan Hongarije aan het zijne vooraf zou gaan. Thans echter, zo ver klaarden woordvoerders van de V.N., moe worden verondersteld, dat ook Ham- ikjöld naar Hongarije zal gaan. De Dr. J. Vixseboxse minister bestaan Naar wij rijksdelen aan te trekken. Voor deze post wordt de naam genoemd van dr. J. Vixse boxse, thans eerste ambassadesecretaris bij de permanente vertegenwoordiging van Nederland bij de Ver. Naties te New York. Hy is 41 jaar oud het Eerste Kamerlid, mr. G. Vixseboxse. Hij is de C.H.-beginselen toegedaan. Hier mee zou dus een tweede C.H.-minister in het kabinet worden opgenomen. Geen wijziging in zondagsrijverbod De minister van economische zaken heeft op verzoek van het bedrijfschap Horeca tot opheffing van het zondagsrij verbod afwijzend beschikt. Het voorge stelde systeem van beperking van het ben zine verbruikend vervoer tor de eigen provincie noemt de minister niet uitvoer baar. omdat daardoor het zakenvervoer sterk zou worden getroffen, zulks In genstelling tot het zondagsrijverbod, dat hoofdzaak het particulier verbruik i benzine beperkt. Een snelheidsbeper- g voor alle motorrijtuigen tot bijv. 70 km per uur levert niet voor alle auto- typen besparing op en is moeilijk contro leerbaar, aldus de minister. minister zal met de belangen van de Horeca-bedrijfstak 6teeds gaarne reke ning blUven houden Indien het verbod aanstaand voorjaar nog van kracht mocht zijn, zal deze aangelegenheid in het licht de alsdan bestaande omstandigheden euw worden bezien, zo zegde hij toe. Naar wij vernemen zal de Algemeene Kunstzyde-Unie 4 procent interim-divi dend declareren, betaalbaar 21 januari. Vorig jaar werd eveneens 4 procent uit gekeerd, economische waarnemers werden in Hon- garü<? toegelaten op voorwaarde, dat hun bezoek niet van te voren zou worden aan gekondigd. Nieuwe resolutie over Hongarije De Verenigde Staten bereiden een nieuwe resolutie over Hongarije voor. Hierin zal de algemene vergadering van de V.N. worden verzocht, een byzondere immissie van onderzoek in het leven te roepen om gegevens te verzamelen over de Hongaarse opstand. Men verwacht in New York, dat de re solutie begin volgende week zal worden ingediend tijdens een voltallige bijeen- de algemene vergadering en HET WEER IN EUROPA Z a Stockholm refcn ZZO 8 2 0.7 Aberdeen Dublin Londen onbew! zw. bow. zw. bcw. ZZW 9 WZW 5 ZZW 4 ZW 10 ZW 15 5 4 6 3 10 0.5 13 0 12 0.8 Parijs6' Bordcanx geh. bcw. gch. bcw. ZZW 6 Z 1 13 0 9 0 Mice half bcw. W 1 NNW 5 6 0 :rankfort «gen ZZW 5 6 1 8 7 tiirich ïéléü ZO 2 6 8 4 3 .ocarno onbew' windstil 2 -3 0 Innsbruck windstil 1 2 1 21 tfallorca onbew NO 5 windstil 6 0 3 0 A WEERBERICHT Krachtige wind Tot morgenavond verwacht Zwaar bewolkt met plaat- twG. selijk wat regen of motre- gen. Overwegend krachtige zuid westelijke wind Aanhoudend zacht, (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON en MAAN Zondag: zon 8.49—16.47, maan 10.42— 2254; Maandag: zon 8.49—16.48, maan 11.01

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1