Huurbescherming is in deze jaren iets belangrijks Omzet H.B.G. Lisse blijft nog steeds stijgen Ontslag ambtenaar B.S. door G.S. niet goedgekeurd Chr. beclrijfsgroepencentrale hield feestvergadering P. V. d. PLAS Vier Hongaarse paartj es traden in het huwelijk NIEUWE LEIDSCHE COURAIVl DONDERDAG 3 JANUARI 19S7 Leids kantongerecht Huiseigenaren zijn soms vindingrijk, maar niet altijd krijgen ze hun zin "TIE BEOORDELING van geschillen over verhuur van huizen vormt door de woningnood wel een belangrijk deel van de rechtspraak in civiele zaken, waarbij de vindingrijkheid van de een om te trachten de ander van het dak boven zijn hoofd of van zijn inkomstenbron te beroven soms een grote rol speelt. Dit blijkt weer eens uit een civielrechtelijke uit spraak van het Leidse kantongerecht, gevallen tussen een kamerverhuur ster en een huiseigenaar. Jaren geleden had de kamerverhuurster een groot bovenhuis op een huurcontract gehuurd. Dat contract bevatte onder meer een verbod tot onderverhuur en een ver bod om langer dan acht dagen uit de wo ning afwezig te zijn. De huurster had bei de verboden overtreden, doordat zij de niet bij haar zelf in gebruik zijnde kamers met toestemming van Huisvesting had onderverhuurd en in de afgelopen zomer gedurende ongeveer drie weken met va kantie in Duitsland was geweest. Tijdens haar buitenlandse verblijf liet de eigenaar haar bij deurwaardersexploit aanzeggen, dat hij op grond van beide overtredingen de huurovereenkomst als ontbonden beschouwde en vervolgens dag vaardde hij haar tot ontruiming van het gehele pand. De rechtskundige Th. J. van der Heijden, die de huurster verdedigde, erkende de onderverhuur in de loop der jaren en beriep zich er op dat de verhuur der daarvoor minstens dertienmaal bij Huisvesting had getekend. Sedert jaren bracht de huurster al tijd haar vakantie langer dan acht dagen in Duitsland door en nimmer waren daar bezwaren tegen Inge bracht. Spr. beriep zich op de huur- bescherming. Hy betwistte dat alle be palingen van het negen jaar oud synde contract nog zouden gelden, en dat voorts in ieder geval de verhuurder door zyn houding towel in de onder verhuur als in haar afwezigheid had toegestemd. De eigenaar hield zich echter aan zyn contract. Te licht Het kantongerecht heeft thans een be slissing genomen. De rechter overwoog dat vaststond, dat de huurster in het verleden, gedurende de tussen partijen lopende huurovereenkomst, herhaaldelijk langer dan acht dagen afwezig was geweest dat de eigenaar daartegen, behoudens de laatste keer, eerst na het vertrek van huurster daartegen bezwaar had geuit. Zelfs al had de huurster haar voornen tot afwezigheid niet aan de verhuurder te voren kenbaar gemaakt, dan is het, aldus het kantongerecht, niet te goeder trouw dat de eigenaar zich plotseling beroept op een bepaling uit het ongeveer negen jaar geleden geldende gedrukte huurcontract. De onderverhuur heeft de eigenaar jaren lang gedoogd en hierdoor moet hij geacht worden zyn toestemming tot onderverhuur te hebben gegeven. Deze voor de ontruiming aangevoer de gronden werden dus by weging op de weegschaal des rechts te licht be vonden! Happy ending In een andere zaak eiste een weduwe ontruiming van een door haar aan een groentehandelaar verhuurde grote garage. Zy stelde daartoe bij monde van haar ad vocaat, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, dat zij het verhuurde zo dringend voor eigen gebruik nodig had, dat van haar, de nomische belangen en maatschappelijke behoeften van verhuurster en huurder svergd. Bij de in deze zaak gehouden pleidooien oor het kantongerecht te Leiden, waarin oor de groentehandelaar de heer Th. J. an der Heyden pleitte, kwam vast te staan, dat de eigenares van het pakhuis het wenste te verhuren aan een verhuur bedrijf van auto's zonder chauffeur en dat haar zoon in dat bedrijf emplooi zou nen vinden. Eiseres liet naar voren brengen, dat zulks ook onder het begrip „eigen ge bruik" viel, omdat dit begrip geen enge betekenis in de Huurwet heeft. Het kantongerecht heeft zich hiermede niet verenigd. De rechter overwoog dat een gebruik, als door de weduwe gesteld, niet valt onder het begrip „eigen gebruik" in de zin van de Huurwet. Weliswaar, aldus het vonnis, kan eiseres er belang hebben, dat haar inwonende zoon zich in het autoverhuurbedrijf van een derde behoorlyk bestaan kan verwerven, n dit brengt nog niet met zich mede, dat het beoogde gebruik door de derde eigen gebruik door de verhuurster kan worden aangemerkt. Desondanks kreeg deze zaak nog een happy ending, want ten slotte slaagde de groentehandelaar er in, elders voor bedrijf ruimte te huren en gaf hij de ge huurde garage vrij. Overal binnenslands hebben gisteravond de kerstboombranden gewoed. Maar ook aan de zeekant laaiden de vlammen hoog op uit harsige naaldbomen. De jeugd van Katwijk aan Zee sleepte een enorme vracht sparren en sparretjes naar het strandwaar onder luid gejuich van de kinderen er de brand in werd gestoken. Een vuurzee aan de Noordzee. Foto D. Kruyt. Weer nieuwe veilingloods De goede gang van zaken In de bloem- bollenbedryven weerspiegelt zich ook in de omzet van de coSperatieve bloembol lenveiling H.B.G. te Lisae. Het kwantum leverbare bloembollen was deze zomer zeer groot, aldus deelde voorzitter D. van Egmond, op de jaarvergadering mee. De omzet in 19551956 bedroeg 18H miljoen gulden. De nu reeds behaalde omzet over 19561957 is opnieuw belangryk hoger. In het financiële overzicht van de heer Montagne kwam de groei van de H.B.G. duidelijk tot uitdrukking. De kasCom- missie bracht een gunstig rapport uit over het gevoerde beleid. De balans en de winst- en verliesrekening werden met al gemene stemmen goedgekeurd. Wegens de sterk toenemende aanvoer van bloembollen moet weer een grote veilingloods worden gebouwd, die aan de Grevelingstraat zal verrijzen. In het afge lopen jaar had men met een groot tekort ruimte te kampen. Na ampele be sprekingen over de nieuwbouw ging de vergadering met de plannen akkoord. LISSE Jeugdhonk Zaterdag wordt in Rehoboth t jeugdhonk-avond gehouden. De Hoop waarschijnlijk naar Noorwegen Toen het hospitaal-kerkschip De Hoop in het voorjaar van 1956 in Noorwegen deed de Noorse directeur-generaal de visserij de suggestie, dat het Ne derlandse schip de Noren van dienst zoi kunnen zijn tijdens de periode der kabel jauwvisserij. Deze duurt ongeveer zei weken en wel van eind februari tot be gin april. De Nederlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationa liteit, die de De Hoop exploiteert, had in principe geen bezwaar en heeft dan ook aangeboden het schip tydelijk af staan. Thans wacht men op de beslissing an het Noorse ministerie van vis De Hoop zal, als het aanbod wordt vaard, met eigen bemanning en medische staf varen. Wel is de bedoeling, dat Noorse predikant aan boord komt. Zo nodig zal men ook een Zoals we reeds eerder berichtten, heeft burgemeester B. J. Hogenboom onlangs de laatste steen gelegd van een woonhuis aan de Prinses Bea- trixstraat-Prinses Margrietstraat. Dat was weer eens iets anders dan anders en daarom alsnog dit plaatje. Op de steiger van links naar rechts burgemeester Hogenboom, wethouder Den Hollander en gemeente architect G. Vos. TER AAR Vakantie verlengd Wegens herstellingswerkzaamheden aan d® Christeiyke Nationale school wordt de vakantie verlengd; de lessen beginnen pas maandag 7 januari. Indiensttreding De heer Schuurman uit Ede hoopt maandag zijn werkzaamheden als onder wijzer aan de Hervormde school te be ginnen. VOORSCHOTEN Voor het kind Ook dit jaar hebben de dames-leden van de U.V.V. kinderpostzegels en -kaarten verkocht. Zy brachten voor 1153,50 aan postzegels aan de man (vorig jaar 939,13) en uit de kaartenverkoop werd 164,25 ontvangen (vorig Jaar 97,75). Woningcommissie Dinadag houdt de woningcommissie zit ting. In het vervolg zal weer op de eer- at® en derde dinsdag van elke maand vecdw vergaderd. WOüBRVGGE Scheepvaart In het afgelopen jaar hebben de pro vinciale brug over de Heimanswetering gepasseerd: 8 stoomboten, 11580 motor boten. 1607 sleepboten, 21 rijnschepen, 1775 gesleepte vaartuigen, 34 houtvlotten, 72 baggermolens, 859 zandbakken en 605 andere vaartuigen. Totaal: 17467 vaar tuigen (vorig Jaar 13696). Voorts passeerden er 179 passagiersvaar tuigen, 476 zeiljachten en 624 motorjach ten, totaal 1279 vaartuigen (v.J. 1658). Gespaard In december is bij de RUkspostspaar- bank alhier 5829,34 Ingelegd en 4.816,50 terugbetaald. Voorts werden vier nieuwe boekjes uitgereikt. Vluchtelingenhulp. John Alexander- Sinclair is benoemd tot directeur van h®t internationale vluchtelingencomité Hongarije. Hy gaat 10 januari y«nea. Mr. J. R. H. van Schaik uit Raad van State Minister van staat mr. J. R. H. van Schaik lid van de Raad van State zad ein de dezer maand dit college verlaten igens het bereiken van de daarvoor ge stelde leeftijdsgrens. Haagse Joan Haanappel dingt in Davos en V.S. naar kunstrijtitels Joan Haanappel (Den Haag), kam pioene van Nederland en Sjoukje Dijkstra (Amstelveen), winnares van de Richmond Trophy in 1956, zullen morgen naar Da- vos vertrekken» waar zy zich onder lei ding van de Zwitserse trainer Arnold Gerschwiler zullen gaan voorbereiden voor de Europese en wereldkampioen schappen kunstrijden. Beide meisjes zyn ingeschreven vooi de Europese kampioenschappen, die var 14 tot 17 februari te Wenen zullen worden gehouden. Na afloop van deze wedstry- den reizen zij per vliegtuig naar Ameri ka om van 27 februari tot en met 2 maar deel te nemen aan de strijd om de wereld titel in Colorado Springs. De inschrijving van de kunstrydsters is evenwel onder voorbehoud geschied, aangezien de Koninklyke Nederlandse Schaatsenrydersbond zich nog uit moet spreken over de vraag of Nederlandse sportlieden mogen uitkomen in wedstry- ook Russen zijn ingeschre- Dat Rusland bij deze kampioenschappen zal zyn vertegenwoordigd is evenwel nog lang niet zeker. Raad van Zevenhoven Twee leden verklaarden hun destijds gegeven stem nu in te trekken TNE GEMEENTERAAD van Zeven hoven heeft zich In een dezer dagen gehouden vergadering bezig gehouden met de onaangename na sleep van het op 13 juli vorig Jaar met algemene stemmen genomen besluit tot het verlenen van ongevraagd eer vol ontslag aan de heer L. G. L. Lem- kes als ambtenaar van de burgeriyke BU de opening van de vergadering deel de de voorzitter mee, dat Ged, Staten hun goedkeuring aan dit besluit hadden ont houden. Onmiddellijk hierna werd ook een ingekomen schrijven voorgelezen van de raadsleden L. Kool en J. G. van der Weyden, die verklaarden zich nu te dis- tanciëren van het destyds genomen be sluit, omdat, naar zy schreven, achteraf bot hun ontsteltenis was gebleken, dat in- dertyd het voorstel van B. en W. om de heer Lemkes ongevraagd, maar eervol te ontslaan, in strijd zou zyn geweest met de waarheid, waar het om de motivering ervan ging. De voorzitter, de heer J. A. Detmers. laakte de houding van de heren Kool en Van der WeiJden en eiste kort en goed te bewyzen, wat in hun brief was gesteld. Hij zei, dat beide heren achter de rug van de raad om zich van hun eenmaal geno men besluit distanciëren in een brief aan Ged. Staten, waarin zij verzochten om hun schryven „als vertrouwelijk" te be schouwen. Zowel B. en W. als alle andere leden van de raad gaven hun afschuw over dit gedrag te kennen. In beroep bij Kroon Het door de voorzitter geëiste bewijs konden de heren Kool en Van der Weij- den niet geven. Wel verklaarden zy in de volgende vergadering met die bewijzen te zullen komen. Maar B. en W. stelden de raad voor van het besluit van Ged. Sta ten in beroep te gaan bij de Kroon. De heren Kool en Van der Weyden stemden tegen. Dat bevreemdde de voorzitter, omdat zy toch juist hadden verklaard, zoals hy zei, dat de zaak verder in Den Haag maar moest worden uitgezocht en dat zy er ndet mee te maken wilden hebben. Zy zouden toch moeten voorstemmen, aldus de voor zitter, als zy Den Haag het verdere on- ALPHEN AAN DEN RIJN Koster Van Aken onderscheiden In de nieuwjaarsdienst van de Her vormde Gemeente te Aarlanderveen is byzondere aandacht gewyd aan het veer tigjarig kostersjubileum van de heer Gys van Aken. De trouwe koster ontving uit handen van loco-bHrgemeester J. v. d. Berg de bronzen medaille, behorende by de Orde van Oranje-Nassau. Na een waarderende toespraak van ds. E. G. Boesenkool zong de gemeente de Jubilaris en zyn familie het derde vers van de 133®te psalm toe. In de consistorie werd de heer Van Aken .door de loco- burgemeester gehufldigd. De oudste zoon van de koster sprak namens zijn ouders en de verdere familieleden een dank woord. Moedige agenten beloond Loco-burgemeester J. v. d. Berg heeft agent M. Fokker een extra verhoging van zijn jaarwedde toegekend voor zyn moe dige optreden tegen twee kooplieden, waarover wij onlangs uitvoerig hebben bericht. Agent T. Schrijvershof, die een brugwachter uit de Oude Ryn heeft ge red, kreeg een gratificatie. derzoek willen laten instellen. Het voo van B. en W. werd met 5 tegen stemmen aangenomen. raad hield zich verder ook met normale zaken bezig. In de nieuw gonnen Noordesebuurterpolder zal bouwkaswoning voor een tuinder worden gebouwd. Hier zal zich vestigen de heer Holla uit Amsterdam. Haagse ijshockeyclub verloor van Glasgow was een nogal jeugdige ploeg die het IJHC-bestuur gisteravond het ijs op stuurde voor de wedstryd tegen Mo hawks uit Glasgow. Een team zonder de Canadees Laliberté en ook zonder de Amerikaan Greely. Of dit verstandig is geweest is de vraag. Immers kwalitatief was de ontmoeting stukken minder dan de wedstryden die in de voorafgaande tanden op de Hoky te zien zyn ge test. Vooral by de jeugdigsten open baarde zich een schromelyk tekort aan in sticktechniek. Maar wat de on- :r tweeduizend toeschouwers aan kwaliteit hebben gemist, kregen zij te- aan spanning, want gedurende de gehele speeltyd wisselden de kansen, arbij het evenwel een gelukkige om- ndigheid was voor deze v ongde ploeg, dat de Canadese doelman -chuitz bijzonder op dreef was. Ware dit niet het geval geweest, er zou zeker van langdurige spanning geen sprake zyn geweest. Zonder dat er een doelpunt was ge scoord kwam de eerste pauze. Juist in periode dat „Den Haag" overwe gend in de aanval was ontstond het eer ste doelpunt van de Schotten. Don Cum- mings strafte een fout in de Haagse ver dediging af en gaf zyn ploeg de leiding (01). Een geschil tussen Roger Quay en Allen dreigde te ontaarden in een alge- vechtparty. Nadat scheidsrechter Dwars deze spelers had bestraft keerde de rust weer. Een prachtige combinatie tussen Cor Schwencke en Roger Quay leverde in de derde speeltijd de enige Haagse goal op. Het schot van Vallentyne gaf de Schotten tenslotte met 1—2 de overwinning. Schaatsploeg in goede conditie De weken, die de Nederlandse kern ploeg van hardrijders in het Zweedse schaatsenrijderscentrum Valledalen heeft doorgebracht, heeft hen veel goed gedaan. De ploeg is in uitstekende conditie i gehard door de training in sneeuw en kou. Ook de ijstraining die in Hamar volgde een uitstekend verloop. Dat bleek al dadelijk in de eerste officiële wedstrijd. Met uitzondering van Kees Broekman e Wim de Graaff verbeterden alle rijdei hun persoonlyke records in de wedstrijden om de juniorkampioenschappen va kring Hamar waaraan werd deelgenc Op de 5000 meter won weliswaar Wim de Jongen onder auto In de Suma trast raat ïn negenjarige uit Sdhiedaim afkomstige jongen onder een vrachtauto gevallen. Zyn reohteronderbeen werd tof op d« voet ontvleesd. Overwegwachter had zich verslapen Vanmorgen werd de politie gewaar-1 scfhuwd. daï de spoorbomen aan de He-I traat opnieuw niet waren gesloten. Ditmaal had de opkomende wachter zich thuis verslapen. Markt- en visserij berichten LEIDEN, 2 januari. Groenteveiling: ar vie 100—120, gekookte kroten 28—35. boerenl 3946, rode kool 17—30. gele kool 16- groene kool 24—32. prei 38—46. spruiten A 88, B 41—7.1, uien plcklcrs 2»—20, drielingen i 70. middel fijn 32—32.50. grof 31.40. grof nuchtere kalveren, 237 vi schaap. Prijzen: nuchtere 40—50. lopers 65—95. dra magere varkens per kg lev 1.96—2. Handel matig. 473 i zen 1.90—1.92. Handel mati tig. 33 nuchtc 42—52. Handel i GOUDA, 3 ijen. Ie lari. Kaasmarkt, il. 2.36—2.40, 2e kw: 2.35. Handel flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 jai Groenteveiling, waspeen A 36-56. B andijvie 86—88. spruiten 67—82. gele V 22. groene kool 22—24, rode kool 44— renkool 22—31, uien 6.10—7, knolselderi 1JMUIDEN. 3 januari. Prijzen pe Olga 101. Whi n: Early Glorie 7:1—76. tulpen j Sail 86—107, Krclage 79—95, Lustige Witwc 123. Hillcgonde 106—140, blauw anjers: Rode Sii 32—40. anjers g* RIJNSBURG, 2 janu: sold 113—116, tulpen 24—30 gd 12—20 per renkool 28—35, groene kool 21>—35, kroten 8—1 17. knolselderij 10—32, gele kool 44—22, uien) 29.50—35, waspeen 35—61, andijvie 69—76, pe-, terselie 16—20. 1 TER AAR. 2 januari. Groenteveiling: witlof,: I 50—76, II 39—65, stek 14—39. glasandijvie 80—,J 84. uien 14U-40. idem drielingen 5—7, spruiten 78,r —01, B 62—69, groene kool 21—24, B 14, witte kool 6, rode kool 24, kroten 441—21, prei 17—26,'1 alles per kg: sla 4.1—16, knolselderij 12—22 per» stuk: boerenkool 170-^200. stoofsla 490 per kist. SCHEVENINGEN, 3 januari, Visserijbericht.K 78 en 93—100, OD 10 e 13 en 52—2150, BR 28 en 55—" VLAARDINGEN, 3 januari, er haringvisserij in het Kanaal v aggers VL 29 en 1116. Ter tr laar zee de VL 197. rokken de vicct- 1< Graaff in 8 minuten en 25 seconden, docht( Jan Pesman, zijn tegenstander, eindigde achter hem in de tijd van 8.26,1. Pesman,r was voordien nooit sneller geweest dan' 8.40,2, Jeen v. d. Berg werd derde in 8.28,1 (snelste tijd 8.37.3) en Kees Broekman vier-* de in 8.34,1. Daarna volgden Jan Koele- man met 8.37,4 (snelste tijd 8.44,6), Vogelsff met 8.40,1 (snelste tijd 8.56,0) en Kroont met 8.44,5 (snelste yd 8.55,8). De coach van de kernploeg heeft eent< uitnodiging ontvangen om enkele Neder-ó landse rijders te laten starten in interna-r tionale wedstrijden te Horten. Waarschijn-* lyk zullen daar zaterdag Wim de Graaf, Jan Pesman, Jeen* van den Berg en Jan? Koeleman uitkomen. KATWIJK AAN ZEE Bondssecretaris Van der Wal wekte ertoe op meer leden te winnen Gisteravond werd in de Kapel door de Christelijke Bedrijfsgroepencen trale, afdeling Katwijk, een feestelijke vergadering gehouden. De voorzit ter, de heer KI. Haasnoot opende de zeer druk bezochte vergadering en heette in het bijzonder de bondssecretaris, de heer C. van der Wal, wel kom. De heer Van der Wal hield een korte propagandistische toespraak. By de jaarwisseling, aldus spr. zyn wy altijd geneigd, om te trachten on6 te realiseren, wat de toekomst brengen kan. Nu bij deze jaarwisseling moeten wij zeggen, dat wij in een tyd van grote internationale spanning leven en niemand kan voorspellen, wat de toekomst in in ternationaal opzicht brengen kan. Volke zijn in beweging gekomen om zich vryheid te verwerven. Een dezer volken had de vrijheid verkregen door bloed. die vrijheid werd weer in bloed gesmoord. Het past ons dankbaar te zyn dat wy weer een jaar in vrijheid hebben kunnen werken. Spr. zei, daï deze vry heid ons tot verantwoordelijkheid roept. Het afgelopen jaar heerste er grootte ac tiviteit. Belangrijke verbeteringen kon den worden bereikt. In een wereld vol dreiging, is op 1 januari in Nederland voor alle arbeiders weer belangrijke in werking getreden, namelijk die op de ouderdomsvoorziening. Veel werk wacht on6 echter nog. Hoewel wy in Katwyk meer dan dui zend leden hebben, aldus spr., betreur ik het, dat nog zo velen de weg naar onze christelijke organisatie niet hebben ge vonden. Ieder van de duizend leden heeft een grote taak. Er wordt niet ge vraagd, om met de blote handen een tank tè bestormen, maar er wordt gevraagd, om een goed woord te spreken voor onze eigen christeiyke organisatie. Doe dit tot de anders en zeer zeker tot de in 't geheel niet georganiseerden. Want deze laatsten profiteren van het werk der georganiseerde arbeiders. Spreker riep hierna de vergadering op, zich te bezinnen op de nood van onze tijd. So ciale rechtvaardigheid, aldus besloot spr. zal alleen gevonden worden, als er in alle verhoudingen van het leven meer geluisterd wordt naar het heilige „Gy zult en gy zult niet". Na de pauze speelde de toneelvereni ging UjD.I., onder regie van de heer Nic. Klok het karakterstuk in drie bedryven .Deining om de dorpsdochter". Het spel werd door de aanwezigen buitengewoon op prijs gesteld. Voor de muzikale omlijsting zorgden de mondharmonicavirtuozen „De Dial- ja's". Bazaar voor het UNI- instrumentenfonds. De Chr. muziekvereniging UNI organi seert dezer dagen een bazaar ten bate van het instrumentenfonds. Gisteravond werd deze bazaar, die in het UNI-gebouw wordt gehouden, geopend. Er was op dez® eerste avond reeds een zeer grote belang stelling voor de vele attracties, waaronder weer veel nieuwe. Niet alleen heden, maar Voorlichting over de kustvaart Gisteravond werd in de Oranjezaal van het jeugdhuis een voorlichtingssamen komst gehouden over de kustvaart. Als spreker was aanwezig kapitein J. D. Postma uit Groningen die de vele aai zigen over de kustvaart vertelde. Meer dan 800 kustvaartuigen varen onder Ne derlandse vlag over de zeeën van Europa. Zelfs komen ze ver buiten Europa, een machtige vloot. Vooral na de oorlog heeft deze tak van scheepvaart een geweldige ontwikkeling te zien gegeven. Spr. legde uit hoe het heel goed mogeiyk is by die kustvaart een zeer goede toekomst op te bouwen, waarna hy de mogelijkheden belichtte. De kustschepen onderhouden lyndiensten, maar zijn ook in gebruik by de wilde vaart. Na de uiteenzettingen over het wezen der kustvaart, ging spr. nader in op de promotiemogeiykheden bij deze soort van scheepvaart. Door de steeds grotere uitbreiding van het aantal kustvaarders, is de werkgelegenheid er zeer goed. Spr. besloot zyn interessante uiteenzettingen met iets te vertellen over de opleiding van bemanningsleden en wekte tot slot de aanwezigen op, zich te melden voor deze scheepvaart. Hierna werd een film over de kustvaart ver- Geref. Gemeente Morgenavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente ds. Chr. van Dam uit Rotter- Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 5.16 en 17.26 uur: laag water 1.06 en 13.21 uur. ALTIJD VERS CEBAKKEN VIS! VISHANDEL KATWIJK AAN DEN RIJN Rijkspostspaarbank In december werd op het hulppostkan toor b ijde Rijkspostspaarbank ingelegd: 17.413,83 terwijl 23.458,58 werd terug betaald. ZONDER GEBOORTEBEWIJZEN Geen officiële actes, papieren en stuk ken en zelfshet allerergste in de ogen van de ambtenaren der burgerlijke stand: geen geboortebewijs. Het zal niet vaak voorkomen, dat er in zulke gevallen een huwelijk wordt gesloten. Toch gebeurde dat gisteren vier keer achter elkaar in Den Haag. Vier Hongaarse paartjes waag den namelijk in een voor hen vreemde omgeving en zonder de aanwezigheid van familieleden de grote stap. De trouwzaal was overvol. Vlug en vlot vertaalde de tolk, de heer K. J. G. Hamulyak, de plech tige woorden van de ambtenaar van de burgerlijke stand in het Hongaars. De loco-burgemeester van Den Haag, de heer C. H. P. W. v. d. Oever, sprak enkele hartelijke woordeii en bood namens de Residentie de zo juist gehuwden enkele geschenken aan. Een bruidegom trad naar voren en dankte zowel de gemeente Den Haag als het hele land voor de overviel-; digende hartelijkheid aan hen bewezen. Naar Hongaarse traditie stelde hij zijn leven en bloed in dienst van Nederland en H.M. de Koningin. De kerkelijke plechtigheid vond plaats in de Badhuis kapel, waar de Hongaarse predikant ds. I. Tüski en ds. H. J. van Heerden de huwelijken inzegenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4