Sempre Crescendo gaat zijn 25ste lustrumfeest vieren Prins Bernhard neemt morgen op Breestraat défilé af Nieuwe uitvoerregeling voor bloembollen vastgesteld SNELPON VELPON MEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 28 NOVEMBER 19S# SEMPRE IDEM.... Van babies, kleuters, de poes en de hond w vertelt Martie Verdenius in „Blijven de Flitsen", het kostelijke boekje over binnenhuis-kiekjes. Stuur daag nog deze bon het per omgaande 1 Voor u zelf - of om als St. Nicolaas-surprise te geven I Stuur mij bet taik-gelllus- treerde boekje „Blijvende Flitsen" Saam: - invullen, uitknippen en op brief- u ontvangt I kaart Frankeren met 20 ct 'f ~c extra porto; adresseren aan: Ama teurfotografie, Spui 23-27, A'dam. Beroemdheden gaven medewerking aan zijn concerten 11/TARS EN APOLLO HAND IN HAND. Op een koude decembernamiddag -L'-t in het jaar 1831 kwam een aantal leden van het Leidse Studenten- Jager-Korps bijeen om zich te beraden over wat er gedaan diende te wor den. Pas goed twee weken teruggekeerd van de Tiendaagse Veldtocht, had den ze 's konings rok weer moeten afleggen, doch gedurende deze periode was gebleken dat verscheidenen hunner niet alleen de kruitdamp doch te vens de schone muziek beminden. En nog diezelfde middag, omstreeks half zes, werd „Sempre Crescendo" geboren. Apollo, geïntroduceerd door Mars, had een plaats verworven in het Leidse studentenleven. En zo be staat het Studenten-Muziek-Gezelschap „Sempre Crescendo" th,ans 125 jaar. Sempre Crescendo. Steeds groeiende. Van de oprichting af heeft Sempre zich mogen verheugen in de belangstelling van burgerij zowel als studenten. Niemand minder dan Piet Paaltjens gewaagt in zijn weemoedige verzen van dit weldra be roemde muziekgezelschap: Hoor ik op Sempre een waldhoorn Of ook wel een Turkse trom. Dan moet ik zo bitter wenen. En ik weet zelfs niet waarom. Inderdaad, Sempre kreeg al gauw een goede naam; tot zelfs over de grenzen. In 1836 schreef de „Leipziger Mueikalische Zeitung": zodat het iedere kunste naar hoogst aangenaam moet zijn de ge legenheid te hebben om dit gezelschap, waar men naar het 6chone streeft, te leren kennen". Gemoedelijk Een wereld niet alleen van kunst, maar vooral ook van romantiek en gemoede lijkheid gaat voor u open, wanneer ge in het archief van Sempre gaat snuffelen. Men keek in die dagen niet zo nauw. Als Sempre concerteerde, zat men ge- zefllig aan tafeltjes, terwijl kelners bier voor de heren en een zoet drankje voor de dames serveerden. Zeker, geleidelijk- aan ging men over tot strengere maat regelen en zö werd een verbod uitgevj digd om kleine kinderen en honden i te nemen, doch de opvattingen in dagen bleken geheel verschillend van in onze tijd. Ook op zuiver muzikaal ge bied. De samenstelling en indeling der programma's bijvoorbeeld doen ons glim lachen, als wij zien hoe zij doorgaans uit acht tot twaalf nummers bestonden, waar. bij een symphonie, waarvan de eerste drie delen aan het begin 'van het concert wer den gespeeld en het vierde deel als pro grammapunt vóór de pauze werd ver- Beroemdheden De concerten van Sempre werden druk bezocht. Men leze er de Camera Obscura (Familie Kegge) maar op na. Professor Concertino voor piano en orkest v. Henri Bosnians (NCRV 20.20 u) De thans overleden Nederlandse com poniste Henriëtte Bosmans was tevens een uitnemend pianiste. Haar werken voor piano zijn haar dan ook erg lief geweest. Over dit Concertino schreef zij zelf het volgende. Het Concertino bestaat uit vier korte, zonder onderbreking in elkaar overgaande delen. De piano is volkomen solistisch behandeld. Het eerste deel. Vivo, is in hoofdzaak op 2 thema's gebaseerd. Het wordt ten gehore gebracht door de le fluit, 2 klarinetten en de le fagot, be geleid door strijkers, 2 hoorns en slag werk. Dan introduceert de piano het tweede thema, waarna de doorwerking der thema's een aanvang neemt: orkest en piano brengen afwisselend en zeer verschillend in maat en ritme de beide thema's geheel of ge deeltelijk ten gehore, tot het hoofd thema in zijn geheel door het orkest fortissimo gebracht wordt. Na de Coda volgt het tweede deel. Andante molto moderato Allegro Andante molto moderato, (dus op zichzelf in drieën ver deeld) le thema 2e thema le thema. Het hierna volgende Allegro heeft een scherzando karakter. In de finale treedt een nieuw thema op en daarnaast het thema waarmede het Concertino be gint." In de rubriek Muziek in aanbouw" onder redactie van Henk Badings en A D HUdebrandt wordt dit Concertino uitge voerd door de pianiste Miep van Lutn met het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit. Wie dirigeerden De directeuren, die Sempre in de loop der tijden gehad heeft, bleven lange tijd aan. Een bewijs, dat zij het een eer en een genoegen vonden, de leiding van dit Studenten-Mu- ziekGezelschap te mogen heb ben. 1831-1857: N. J. Wetrens, 1857-1887: A. J. Wetrens, 1887-1901: Gottfried Kann, 1901-1931: F. E. A. Koeberg, 1931-1939: Walther Boer, 1945-nu Jaap Stotijn. Thorbecke bracht advies uit aan het be stuur over de introductie van vooraan staande ingezetenen van Ledden. Ook Sempre verstevigde de band tussen universiteit en burgerij. Daar waren bij voorbeeld de „armenconcerten", die veel vuldig werden gegeven. En dat van haar kant de burgerij Sempre in ere hield, werd o.m. bewezen in de schenking van een nieuw vaandel, na de tweede wereld oorlog. Ook de band Vorstenhuis-universiteit vond een afspiegeling in Sempre. Leden van het koninklijk Huis gaven meer dan eens blijk van belangstelling. Drie prin sen van Oranje waren erelid en toen Koningin Juliana studente was, bezocht zij vele malen de uitvoering. Dat het gehalte van Sempre op hoog peil stond, moge blijken uit het feit, dat vele beroemdheden hun me dewerking verleenden: Vieuxtemps, Liszt een tekening in de „Sempre- kamer" op de sociëteit is een blij vende herinnering aan dit feit Smetana, Adeline Patti, Joachim, Rubinstein, Amigo Serato, Mengel berg, Pablo Casals, Carl Flesch, Jacques Thibaud, mevrouw Noorde- Hubermann, Willem Andries- sen, Jaap Etotijn, het zijn allemaal namen, die in de geschiedenis van Sempre voorkomen. Sempre Crescendo. Steeds groeiende. Dat houdt tevens in, dat het muziekge zelschap zich wist aan te passen aan de ve tijdsomstandigheden. Zo wordt ieder jaar een werk van een levend componist uitgevoerd (dit jaar van Henk Badings). Feestprogramma Sempre zal zijn 125-ste dies luisterrijk vieren. Het feest begint vrijdag met een borreluur en een diner voor de leden van orkest (6 uur). Om 10 uur wordt het lustrum officieel geopend door de praeses. de heer J. H. Geertsema, waarna het Harmoniegezelschap „De Post" aan zijn ersitaire collega een concert aan biedt. Om 11 uur wordt in het archief van de sociëteit Minerva een tentoonstelling geopend, gewijd aan de geschiedenis van Sempre. Maandags is er een interacademiaal concert in de bibliotheek van de sociëteit, waaraan studenten-muziekgezelschappen uit Wageningen, Groningen, Amsterdam, Utrecht en Delft deelnemen. En vanzelf sprekend Sempre ook. Medewerking wordt verleend door het Nederlands Stu- denten-Blaas-Sextet. Vrijdag 7 december wordt in de Stads gehoorzaal een Mozart concert voor uni versitaire gemeenschap en burgerij ge geven. en wel door de Camerata Acade mica, verbonden aan het Mozarteum t« Salzburg. Dirigent is prof. dr. B. Paum- gartner; solisten zijn de 15-jarige G. Sieber en Jaap Stotijn.Uitgevoerd worden: Symphonie in Bes grote terts, Pianocon cert in A grote terts (met Sieber), Hobo concert dn C grote terts (met Stotijn) Symphonie in A grote terts. De volgende dag is het galaconcert het Kurhaus te Scheveningen .dat om half 9 begint. Directeur: Stotijn; solist: de heer H. W. A. van Oordt, erelid Sempre. Het programma vermeldt: fonia in Bes gr. t. van J. Chr. Bach, Con cert voor fluit en orkest van Badings (gecomponeerd in opdracht van het be stuur van Sempre en opgedragen aan de dirigent Stotijn), solistische medewerking van de heer Van Oordt, Symphonie 5 in Bes gr. t. van Schubert en Slavische dan sen op. 46 1 en 8 van Dvorék. En als luisterrijk slot is er na afloop een „Semprebal", eveneens in het Kur haus. De muzikale verzorging berust bij „The down town Jazzband", het Quintet Ger van Leeuwen en nog enkele andere ensembles. Steeds dezelfde Sempre Crescendo. Steeds groeiende. Onder meer aan het bovenstaande pro gramma ziet men, dat de 125-jarige, met zijn ongeveer 60 werkende leden, niet aan aftakeling lijdt, ondanks zijn hoge leeftijd. De naam zou óók kunnen zijn: Sempre Florens, altijd bloeiende. Of: Sempre Virens, steeds groenend. Maar wellicht zou, omdat Sempre. on danks de wisseling der tijden en ondanks de veranderingen in de structuur van het universitaire leven, zijn specifieke Leidse karakter van studentenmuziekgezelschap behouden heeft, de allerbeste naam zijn: Sempre Idem. Steeds dezelfde. Van ladder gevallen Het lustrumfeest van Pro Patria Vandaag en morgen wordt het negentigjarig bestaan van de Leidse studen ten-weerbaarheidsvereniging Pro Patria herdacht. Morgen komt Z.K.H. Prins Bernhard naar Leiden voor het afnemen van een défilé bij het stad huis aan de Breestraat omstreeks 12 uur. Vanmorgen zijn de feestelijkheden be gonnen met schietwedstrijden op de banen in de Katwijkse duinen. Voor de studenten zijn de Katwijkse duinen vertrouwd ter rein; regelmatig worden hier schietoefe ningen gehouden en ook gaat men daar met de nieuwelingen, de groenen, naar toe. Bij de wedstrijden van vanmorgen waren equipes van adelborsten, cadetten van de K.M.A., van de school voor reser ve-officieren van de cavalerie en van de studenten-weerbaarheden van Amster dam, Utrecht, Delft en Wageningen en vanzelfsprekend equipes van Pro Patria zelf, In totaal namen ongeveer honderd man aan de wedstrijden deel. Na afloop had in de sociëteit Minerva aan de Breestraat een maaltijd voor de schutters plaats. Vanavond wordt op het Pieterskerkplein een taptoe door de Kon. luchtmachtkapel gehouden. De tijd is: i half 9. Uniformen Morgenochtend half 11 worden „Pro Patria" op het Pieterskerkhof de nieuwe uniformen aangeboden. Deze uniformen konden worden aangeschaft door de acti viteit van het burgerijcomité en de mede werking van velen. In totaal worden 35 uniformen verstrekt. Het gemeentebe stuur heeft er voor gezorgd, dat ook een officiersuniform kan worden aangeboden. De aanbieding zal op symbolische wijze geschieden doordat de Vanavond Leidse winkels open Men verzocht ons, nog eens mee delen, dat met dngang van vandaag de winkels in Leiden tot half 10 open zijn. :ot en met 4 december. Het be stuur van de Leidse middenstandscentrale heeft de leden van de aangesloten afde lingen van middenstandsorganisaties ver zocht, de vrije halve dag in de week var 8 december te geven op donderdag 6 december. Vijftig jaar getrouwd Op 5 december aanstaande zal het vijf tig jaar geleden zl)n, dat het echtpaar Gressie-Brouwer, Lage Morswcg 52, in het huwelijk trad. De heer Gressie, die gepensioneerd spoorwegman Is, heeft de N.S. 29 jaar gediend als brugwachter de Vinkbrug. De beide echtelieden, kinderen en zes kleinkinderen heb ben, verschillen slechts een jaar in leef- jd. De heer Gressie is 69 jaar, terwijl levrouw Gressie 68 is. Met veel genoegen denkt de heer Gres- e nog steeds terug aan de tijd, dat hij brugwachter was. Hij heeft vele be kenden onder de schippers, die dagelijks de Vinkbrug passeerden. Een druk leven het zeker; daar kan mevrouw Gres- wel van meepraten. Ook is het een zenuwachtig leven: steeds moet je den- ie trein. Alles weet de heer Gres- vertellen van het ernstige spoor wegongeluk, dat 30 jaar geleden plaats had waarbij enkele beroemde toneelspelers het leven kwamen. Hij was net aan de brug aan het werk toen hij in de verte de trein uit de rails zag lopen. Zelfs het van de trein, 212, weet hij nog. Een 34-jarige glazenwasser is gistermor- I Ondanks het drukke leven, dat hij achter gen tijdens werkzaamheden in een school- de rug heeft, zou de heer Gressie nog gebouw aan de Plesmanlaan van zijn lad- best terug willen naar de Vinkbrug. Bruid der gevallen. Met enkele gebroken ribben I en bruidegom verzekerden ons, dat vijftig is hij naar het A.Z. vervoerd. jaar eigenlijk niets is. burgerij comité, dr. ir. P. C. Lindenbergh, aan de praeses van „Pro Patria" een sabel overhandigt. Na de aanbieding is er genodigden een ontvangst. Omstreeks 12 uur is er een défilé bij het stadhuis. Dit wordt afgenomen door Z.K.H. Prins Bernhard. De parade wordt ingeleid door de Kon. militaire kapel ceremonieel tenue en geopend door „Pro Patria" zelf. De studenten worden ge volgd door een detachement adelborsten en een compagnie van de Kon, Marine, een detachement cadetten van de K.M.A., een compagnie van het garderegiment fu seliers Prinses Irene, een detachement van de koksschool te Leiden en een af deling van de Kon. luchtmacht uit Nij megen. In totaal nemen zevenhonderd man aan het défilé deel. 's Middags om 3 uur is er, als het weer meewerkt, een demonstratie parachute springen door leden van „Pro Patria" boven een terrein bij het legermuseum. Een toestel van Valkenburg brengt de springers boven het terrein. En tenslotte wordt om half 4 in het mu seum een tentoonstelling geopend over de geschiedenis en de ontwikkeling van de feestvierende studentenweerbaarheid. Waarschijnlijk zal deze tentoonstelling tot 20 december geopend zijn. Vogelshow Avibus, de afdeling Leiden van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers, or ganiseert op 14, 15 en 16 december een vo gelshow in gebouw St. Leonardus aan de Haagweg. De leden komen uit in de klas sen zang- en kleurkanaries, bastaarden, tropische vogels, wildzang en parkieten, zowel in eigen kweek als in de open klasse. Tevens worden inzendingen van vluchten met gemengde inhoud verwacht. Lezing in Oudheden Vikingen bliezen in zwakke gemeenschap nieuw leven Over de Vikingen in Normandië sprak gisteravond prof Michel de Boüard van de universiteit van Caen in de serie winterlezingen van het rijksmu seum van oudheden te Leiden. De middeleeuwse texten verschaffen ons weinig gegevens omtrent de vestiging der Noormannen in Normandië en over de geschiedenis van dit gewest gedurende de tiende eeuw. Het schijnt echter wel, dat Normandië nadat Rollo gevestigd hadden, d Scandinavië heeft i 1020 ongeveer be- in de cultuur van nog ongei zijn makkers zich ei vrij nauwe relaties mi aangehouden, maar n gint het op te gaan Noord-Frankrijk. Dit neemt niet weg. dat men in de mid deleeuwen. ja zelfs tot op de huidige dag. nog diep ingewortelde Scandinavische in vloeden kan constateren, zowel in plaats en persoonsnamen als in bepaalde spreek wijzen en in het bevolkingstype. Met het onderzoek der archeologische gegevens is pas een begin gemaakt. Texten udt het begun van de elfde eeuw vertonen ons Normandië nog, ondanks de geleidelijke assimilatie, als een vreemd lichaam in het Franse koninkrijk. Aan de andere kant vindt men in het middeleeuwse Normandië vrijwel geen enkele instelling van Scandinavische sprong. Ten onrechte hebben som onderzoekers daaruit de gevolgtrekking gemaakt, dat de Vikingen er geen enkele blijvende invloed hebben uitgeoefend. In het algemeen valt het op. dat de Scandinaviërs van de Vikingtijd Prof. mr. J. C. van Oven Prof. mr J. C. van Oven heeft zich be- iid verklaard zitting te nemen in de bestuursraad van het International» Gustav Mahler Gesellschaft Duits protest bij de Russische patriarch Naar wij uit Dilsseldorf vernemen heb- >en twee leidende figuren van de Evan gelische kerk in West-Duitsland. de do minees Held en Wtlm, respectievelijk uit Dilsseldorf en Bielefeld, zich telegrafisch gewend tot de patriarch van de Russisch- Orthodoxe kerk, Alexei. Zij hebben hem verzocht een beroep te doen op de Sow- jotregering om een einde te maken aan de deporteringen van Hongaren naar de Sowjetunie en de gruwelen te vermijden, die over de strijd in Hongarije worden gemeld. Beide dominees waren in het be gin van dit jaar de gast van patriarch Alexei op een rondreis door de Sowjet- steeds met groot gemak hebben aangepast aan de instellingen van de landen die door hen bezet of onderworpen zijn. Het vor stendom Kiëv is daar een goed voorbeeld van. De Vikingen varen sterke persoon lijkheden. die overal nieuw leven inge blazen hebben aan verzwakte volksge meenschappen en bestaande instellingen verjongd en verstevigd hebben. Dat heb ben zij ook in Normandië gedaan. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Den Burcht, 8 uur: filmavond Lissone- Llndeman. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Rollel- voordracht door de heer K. de Groot. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 uur; dr. R. T. Zuldcma over „Vierhonderd etnologie in Peru", met lichtbeel den. De Kleine Burcht, 8 uur: Leidse vere niging van postzegelverzamelaars, J. A. D. Krajenbrink over „Baar-frankeer- etempels". Schouwburg, 8 uur: Detective Story door Nieuw Ned. Toneelgezelschap voor K. en O. Rehoboth8 uur: forumavond, afd. Lei den Chr. Hist. Unie. Pieterskerkhof. 8.30 uur: taptoe Kon. luchtmachtkapel t.g.v. lustrumfeest „Pro Patria". Marekerk, 8 uur: bijzondere samenkom sten voor ieder, van Herv. wijkgemeenta Molenwijk, ds, J. van der Wiel over „Waar is uw broeder", medewerking van Inter Nos, bazuinblazers. Henk van der Wiel, declamatie en J. de Groot, orgel. Donderdag Stationsweg 43, 2.30 uur: vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Pieterskenkplein, 10.30 uur: uitreiking an nieuwe uniformen aan de studenten vereniging tot vrijwillige oefening tn de wapenhandel „Pro Patria". Breestraat, stadhuis, 12 uur: défilé van „Pro Patria Bij legermuseum, 3 uur; parachute springen voor „Pro Patria". Legermuseum. 3.30 uur: opening ten toonstelling „Pro Patria". Schouwburg, 8 uur: Detective Story door Nieuw Ned. Toneelgezelschap, voor K. Produktschap werkte snel Minimumprijzenstelsel moet meer stabiliteit op buitenlandse markten brengen Een K. en O. gaf Franse avond reis door eeuwen kunst in klank en beeld mevrouw A. Spijker-Bouaert hield, bestond zeer goede belangstelling, want de foyer van de Stadsgehoorzaal vertoonde slechts weinig open plaat toen de inleidster om 8 uur haar beschouwing begon over de film, de avond werd geopend. Leidse studenten, die met het zingen van enkele Franse kruistorhtliederen de sfeer van deze machtige kathedraal, het uit gangspunt van de 2de en 3de kruistocht, onderstreepten, vormde de overgang naar de tweede en laatste film voor de pauze. Lang6 de graftomben der Franse ko ningen uit de Middeleeuwen leert men than6 nog de ingetogen roep van die tijd: „Memento Mori" verstaan, en de uiteen zetting van mevr. Spijker-Bouuaert vooraf was een welkome leidraad lang6 deze keurcollectie van vroeg-Franse eculp- Na de pauze werden ln het boek der historie vele bladzijden omgeslagen. Men begon met een film van het werk van Toulouse Lautrec, de schilder van de Fin de Siècle. Na 'n muzikale rei6 door de eeuwen werd de avond besloten met een film over de weefkunst, die werd gede monstreerd over het Franse wandkleed- Het programma werd door de pauze. >k wat inhoud betreft gescheiden en het T6te deel van de avond werd besteed in de vroege kurtst van Frankrijk. Beel- •n uit de beroemde kathedraal van Ve- tay gaven een ontroerende indruk van vroege Franse beeldhouwkunst. In de Bourgondische tijd, rond de 9de eeuw werd deze kathedraal gebouwd. Hij werd kort na zijn opening gedeeltelijk door id verwoest. Eerst vier eeuwen later is deze schade volledig hersteld en de afwijking m bouwstijl Romaans en Go tisch geeft dit verschil van eeuwen Het middenschip 16 groter dan dat der massale Notre Dame te Parijs en tweehonderd kantelen. dikwijls ge schraagd door kunstig uitgebeelde dtü- velskoppen, scheppen voor de belangstel lende toeschouwer een niet uitgeput ra kende bron van kunstgenot. Een stlllvcl Intermezzo van enkele TTET PRODUKTSCHAP voor sierge wassen heeft na ampele discussie een nieuw systeem van minimumprijzen voor de uitvoer van bloembollen cn knolgewassen aanvaard. Dit systeem is opgesteld om dumping en goedkope na- aanbiedingen te voorkomen, waardoor men meer stabiliteit op de buitenlandse markten hoopt te bereiken. Het n:#.'wc systeem, dat als spoed eisend ineens iin een verordening is vast gelegd, omdat minimumprijzen van alle gangbare soorten hyacinten, tulpen en gerekend naar' de maten der bollen. Men heeft deze prijslijsten afge stemd op groepen vtr\ landen. De Ver. Staten en Canada hebben een aparte lijst, in overeenstemming met de afspraken. de bedrijfsorganisaties in die lan den zijn gemaakt. Deze laatste lijst behoeft enige kleine correcties en zal in decem ber definitief worden vastgesteld, tegelijk met de minimumprijs! ij sten van het zoge naamde „bijgoed', kleinere bol- en knol gewassen. Voor België en Luxemburg zul. len de Nederlandse binnenlandse prijzen blijven gelden. Aangezien de verkopen van de oogst 1957 na Kerstmis beginnen. Is de prlji ordening krachtens art. 100 van de op de P.B O. als spoedeisend en zonder ter visie legging aan de minister v Landbouw ter goedkeuring voorgedrag" De nieuwe minimumprijzen zijn opgesteld door een commissie van deskundige! het bloembollenvak en nadien doo commissie van bijstand voor bloembollen van het produktschap goedgekeurd. Voordat men aan het werft ging is Zilveren jubileum Ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum als lid van het zangkoor van de Sint Petruskerk. is de heer W. Goddijn de R K. meisjesschool aan de Lorentz- kade gehuldigd. Hij werd onderschelden met het gouden kruis Pro Ecclesia et PoDtlflce. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Willem Cornells, zn v. K. van Duijn en W. J. Boekee; Peter Michael, zn A. Smit en M. C. Fels; Brigltta Maria, v. H. M. Filbry en J. Th. Rtjsdijk; Wil lem Frederik, zn v. W. F. van Tongeren S. Cornet; Johannes Bertus, zn v. W Wit en A. C. van der Veer; Pieter. zn C. Verhoog en C. Ciggaar; Benedictus Enrico Nathan, zn v. B. Fisscher en H. C. E. Kloprogge; Maria Catharina, dr v. A. 1 Blom en E. de Wit. Overleden: A. G. Slngerllng. hulsvr. v Mostert, 63 jaar; J. H. A Ripken, man. 72 Jaar; G. J. Schregel. man. 76 jaar; A. H. Moonen, man. 49 Jaar; C. L. Mulder, huis- Carrière, 47 jaar. veertien belanghebbende organisaties van werkgevers en werknemers de mening over dit stelsel gevraagd. Eén organls verklaarde zdch prdmcripieel tegen, de dere voor. Nadien najn het produktschap ln de afgelopen zomer een principe-be sluit in deze materie. Ter vergadering heden waren enige protesten uit telers kringen binnengekomen. Deze werden door het bestuur niet van voldoende gewicht geacht om daarvoor de invoering der nieuwe regeling uit te stellen. Het bestuur van het produktschap heeft voorts een reeks reeds vroeger aanvaarde verordeningen vastgesteld. MERCEDES 180 DIESEL neest economische auto, de enige auto wereld die zijn kostprijs terug dient aan brandstofbesparing. ROOIJAKKERS' Automobielhandel Leidsestraatweg 1 Oegsfgeest. telefoon 22855- Samenkomst Marekerk Vanavond om 8 uur wordt in de Mare kerk een samenkomst gehouden, die uit gaat van de Hervormde wijkgemeente .Molenwijk". Ds. J. van der Wiel hoopt e spreken over het onderwerp „Waar is jw broeder?". Medewerking verlenen het mannen-dubbel kwartet „Inter Nos", en kele bazuinblazers, de organist J. de Groot i de heer H. van der Wiel, declamatie. Voor „Bartimeiis" Op vrijdag 30 november van 3 tot 6 en »n 7 tot 10 uur houdt het bazaarcomité :>or het Chr. blindeninstituut „Barti- eüs" te Zeist een verkoping van de goe deren. die zijn overgebleven van de in ptember in het wijkgebouw „Leven- daal" gehouden bazaar. Deze verkoping heeft plaats ln het wijkgebouw „Reho- both" aan het Rapenburg. VrtJdif Pieterskerk, 7.157.45 uur: avondgebed, met medewerking van Jaap Stotijn. Prytaneum, 5 uur: receptie Kerkhisto risch Genootschap S.S.S. ter gelegenhled van de lustrumherdcnloing. De Harmonie, 8 uur: afdeling Leiden en omstreken Ned. bond van oud-strijdere en dragers van het Mobiileetlekruis, kap. W. B. ten Cate Brouwer over „Ontwikke ling van parachutespringen en welk ge bruik daarvan gemaakt wordt". Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering van Chr. tamboer- en pijperkorps „Kunst en Genoegen" voor ouders en donateurs. Schouwburg. 8 uur: Detective Story door Nieuw Ned. Toneelgezelschap, voor K. en O. Leiderdorp, dorpshuis, 8 uurt feestavond voor bejaarden. Wijkgebouw „Rehobotih", 3 tot 6 en 7 tot 10 uur: verkoping ten bate van het blindeninstituut „Bartimeüs" te Zeist. Tentoonstellingen De Lakenhal: „Start 5" tot 10 december. Waaggebouw: dlepzecshow 2 tot 5.30 en 7.30 tot 10.30 uur (tot en met 4 december), op 5 dec. van 2 tot 5.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Het leven van Buddha ln de kunst" (tot 14 februari 1957). Gebouw Het Groene Kruis. 8 tot 10 uur: tentoonstelling „Het kind tn het gezin" ot en met vanavond). Legermuseum: tentoonstelling „Pro Pa tria", tot en met 20 december. Apotheken De avond- en nachtdienst der apotheken wordt waargenomen door de apotheker Kok, Rapenburg 9, „Tot hulp der mensch- held", Hooigracht 48 en Oeg6tgee*t, Wil li elminapark 8. Nieuwe gebouw Soc. Instituut gereed Naar wij vernemen, zal het nieuwe ge bouw van het Sociologisch Instituut van de Leidse universiteit, Rapenburg 59, op maandag 10 december officieus in gebruik •orden genomen. Het oude onderdak, Rapenburg 6, wordt reeds aanstaande vrijdag verlaten. Het ls de bedoeling, het nieuwe gebouw ln januari 1957 officieel ta openen. Geref. Gcm. onder *1 Krula Vrijdag 8 uur spreekt ln gebouw Reho- both voor de Geref. Gemeente onder 't Kruis ds J A. Smlnk over „De dreigende oordelen Gods in steeds donkerder wor dende tijden". Nieuw estafetterecord van Robbenploeg Een Robbenploeg, bestaande uit Atle Voorbij. Lenie de Nljs, Mary Kok en Greetje Kraan heeft dezer dagen tijdens onderlinge zwemwedstrijden ln het over dekte bad asn de Kapelstraat te Hllver- •n, het Nederlands record op de 4X100 ter vrije slag estafette verbeterd en gebracht op 4 min. 31.5 sec. Het oude record stond sedert 25 maart van dit Jaar ens op naam van een Robbenteam, .34 0 te Apeldoorn gemaakt Niet* lijmt zo *nel als de snelste

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3