Jlieuwe geiiscije(üimrant Waterleiding van Port Said door saboteurs vernield Opruiming Suezkanaal begint morgen PRIJSSTABILISATIE MOET METKRACHTVOORTGEZET Havenstaking aan de oostkust V.S. omvat 60.000 man Arbeiders in Hongarije erkennen leiders niet Hammarskjöld wil in Boedapest praten en niet in Rome 1,1 !l Hl! 'i1 Ui!} ZATERDAG 17 NOVEMBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7— per kwartaal; 2,35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Directie: F. UIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H W J ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .ittntf ««tic* h ihtb\t9tn "«yn berj la Ugljenspott Zevenendertig»!® jaargang No 10809 Angst voor Egyptische invasie verdween ZIE PAGINA 5 Tankschepen naar verwoeste stad FJE HONDERDDUIZEND INWONERS van het reeds door bombardemen- ten en beschietingen zwaar geteisterde Port Said worden met een nieuwe ramp bedreigd: gebrek aan drinkwater. Even buiten de zone die door de Franse en Engelse troepen wordt bezet, zijn namelijk de dijken van het zoetwaterkanaal, waardoor de stad van drinkwater wordt voorzien, op geblazen. Het water van het kanaal, dat parallel loopt aan het Suezkanaal, stroomt nu in deze scheepvaartweg. De Engelse commandant heeft de Egyptische troepen de schuld gege ven van deze, naar wat hij noemt „sabotage van het bestand". De ex plosie had plaats even ten noorden van El Kantara, in de omgeving van El Cap. De Franse en Engelse troepen heb ben van het opblazen van de dijken weinig hinder; zij ontvingen hun n.'nkwater reeds uit tankschepen. mochten het water uit het kanaal vrees voor besmetting niet ge- jViken. Voor de bevolking van Port waar reeds door een tekort aan voedsel en de honderden lijken, die nog onder de puinhopen liggen ern stige epidemieën en hongersnood dreigen uit'te breken, is het opblazen van het kanaal niet minder dan een ramp. Reeds vanochtend waren de watervoorraden uitgeput. Men verwacht, dat Engeland onmiddel lijk schepen met zoetwater uit Cyprus Fort Said zal laten overkomen. Het Engels- Franse commando draagt de verantv delijkheid voor de burgerbevolking Port Said. Het Suezkanaal De volledige vrijmaking van het Suez kanaal voor de scheepvaart zal ongeveei een half jaar duren, tenminste als de ber gingswerkzaamheden onmiddellijk kunnen beginnen. Morgen zal een vloot van ber gingsvaartuigen aan de monding kanaal verschijnen en kan met het werk worden begonnen. De Egyptische a teiten hebben echter nadrukkelijk klaard, dat geen bergingswerkzaamheden zullen worden verricht voordat de Britse en Franse strijdkrachten Egypte hebben verlaten. De toestand van het Suezkanaal ls van rooskleurig. Het Brits-Franse opper bevel heeft nog geen -volledig overzicht kunnen krijgen van de situatie. In het ge- I bied van Port Said alleen al zijn twintig schepen tot zinken gebracht. Verderop in J het kanaal, waar de Egyptenaren nog de macht in handen hebben, moeten negen schepen op de bodem liggen. Bepaald zorgwekkend is echter, dat de Egyptenaren alle twaalf baggermo lens van het kanaal tot zinken hebben I gebracht. Regelmatig baggeren in het I circa 160 km lange kanaal is beslist I noodzakelijk. Per jaar moet uit het J kanaal drie miljoen kubieke meter I gebaggerd worden. Als deze werk- zaamheden niet snel worden hervat. I kunnen er grote moeilijkheden ont- Een andere handicap is dat de moderne werkplaatsen van de kanaalmaatschappij, die behoren tot de best uitgeruste ter we- I reld. volkomen zijn vernield. De schade J wordt geschat op meer dan twee miljoen gulden. Gezamenlijke operatie Gisteren is bekend gemaakt dat een ge- I meenschappelijke Brits-Franse militaire organisatie is gevormd die het Suezka naal zal vrijmaken. Het werk zal morgen aan beide toegangen van het kanaal be ginnen. De gezamenliike operatie zal wor- I den geleld door de Franse schout-bü-nacht Jean Champion. President Nasser heeft echter verklaard niet te zullen toestaan dat werkzaamheden in het kanaal worden uitgevoerd, zolang no'g Franse en Engelse troepen op Egyp tisch grondgebied staan. Zoals bekend, ziin er in Londen reeds I contracten afgesloten met particuliere I Nederlandse en Deense bergingsmaat- ichappijen. die de Britten en Fransen zul- I len helpen. Eenheden van de Britse marine en Fran se kikvorsmannen zijn reeds enige dagen bezig de haven van Port Said vrij te maken. Een vijftien ton wegende drijven de kraan is gedeeltelijk gelicht en een zandzuiger is waterdicht gemaakt om uit de vaargeul te worden getrokken. Generaal Burns Is officieel benoemd tot opperbevelhebber van het V.N.-leger, dat voortaan Unef (United Nations Emergen cy Force) zal heten. De soldaten worden uitgerust met lichtblauwe helmen of ba retten en met blauwwitte armbanden. De secretaris-généraal-, van de Verenigde- Naties Dag HammarsRjöId, Rfeeft op het vliegveld Aboe Soeweir de eerste een heden van <ie Unef toegesproken. Tevoren had Hammarskjöld anderhalf uur gespro ken met president Nasser. Overal in Egypte wordt geageerd, tegen het V.N.-leger. Zo schreef de ge zaghebbendste krant in Egypte gisteren, dat Egypte alleen en niemand anders de voorwaarden zal stellen voor het optre den van de Unef. Strooibiljetten zijn ver spreid. Snelle terugtrekking van de vijan delijke troepen uit Egypte, beperking van de taak van de Unef tot uitsluitend toe zicht op de terugtrekking van .de troe pen. waarna Egypte weer de volledige leiding in handen zal nemen, waren de belangrijkste eisen,'die werden gesteld. Radio-Kairo verspreidt de wildste ruchten onder de bevolking, waardoor de onrnst toeneemt. Zo werd omgeroepen, dat de Britten begonnen Port Said te bombar deren om het veriet te smoren. Generaal Stockwell. de commandant van de Britse strijdkrachten in Port Said zag zich zelfs genoodzaakt de uitzendingen van radio- Kairo to storen. Het Canadese vliegkampschip Magnifi cent zal morgen met troepen voor de Unef aan boord uit Halifax vertrekken. Vol gende week woensdag wordt het schip met 37 officieren en 938 manschappen var Canadese leger in Napels verwacht. Het ligt in de bedoeling de Magnificent in te richten als drijvend hoofdkwartier voor het V.N.-leger. Volgende week vertrekken ook 650 Zuidslavische militairen uit Sibenik" aan de' Adriatische Zee naar Egypte. Deze troepen zullen uitgerust zijn met pantser wagens. Generaal Burns had namelijk gevraagd zo snel mogelijk pantserwagens naar Egypte te zenden tot ondersteuning van de infanterie in Egypte. De voorhoede van het Indische contin gent van 800 man wordt morgen met Ame rikaanse vliegtuigen naar Capodichino gebracht. De rest van de Indische troe pen zal 21 november volgen. In de algemene vergadering van de Ver gadering van de Verenigde Naties heeft Amerika een resolutie ingediend, waarin gevraagd wordt om de instelling van een commissie voor het uitwerken van raaat- -egelen om het kanaal weer bevaarbaar te maken. Verder moet deze commissie een plan voorbereiden voor de exploita tie en instandhouding van het kanaal. Minister Zijlstra meent: Stijging van prijzen voor grondstoffen (Van onze parlementsredactie) De prtisstabüisattepolltiek. zoals dezt ot dusver is gevoerd op basis van vrjj- illlige samenwerking tussen bedrijfsle- en en overheid, dient naar de mening an minister Zijlstra met kracht te wor den voortgezet, temeer daar In verband de internationale toestand voors hands met een stijging van grondstoffen- rijzen rekening gehouden moet worden. Als gevolg van deze «tijging is een prijs verhoging misschien onafwendbaar in die bedrijfstakken, waar de produktiviteits- verbetering gering of nihil is. Overigens moet niet te 6nel geconcludeerd worden, dat de mogelijkheden tot vergroting van de efficiëntie zijn uitgeput. Voorts worden kostenstijgingen in vele gevallen ruim schoots opgevangen door de omzetvergro- ting. zodat ook bij constante prijzen nog redelijke totale winst kan den gemaakt. Prof. Zijlstra verklaart dit in de orie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van econ iche zaken. Dat er de laatste tijd 6prake :ou zijn van een algemene prijsstijging ontkent hij nadrukkelijk. Wel geeft hij toe. dat de kosten voor het levenson derhoud tooh enigszins zijn gestegen: de eerste 10 maanden van dit jaar bedraagt het Indexcijfer van de prijzen n gezinsverbruik 107 tegen 106 in de ereenkomstige periode in 1955. Dit moet oral toegeschreven worden aan de ho gere groente-, fruit- en vleesprijzen, die het gevolg zijn van de koude winter en de slechte zomer De totale consumptie is in de maanden nuari-augu6tu6 1956 9 pet toegenomen ten opzichte van hetzelfde tijdvak in 1955. Bij het verbruik van duurzame consump- egoederen bedraagt deze procentuele 6tijging zelfs 12. De beschikbare gegevens het eerste halfjaar van 1956 t. de gehele industrie een toeneming de investeringen van 18 pet. ten op zichte van de eerste zes maanden van 1955. De minister constateert in de me- orts, dat. o.m. als gevolg van het feit. dat de lonen in ons land in 1954 1955 enigszins 6terker zijn gestegen dan In de meeste on6 omringende landen, nze concurréntlemarge 6inds 1953 enig6- ns is ingekrompen. Prijzen en marges Een onderzoek wordt ingesteld naar de hoge winstmarges op fototoestellen, die uit Duitsland worden geïmporteerd Een accountantsonderzoek bij een aantal 6la- gerebedrijven heeft tot de conclusie ge- Het werk in de havens langs de gehele Amerikaanse oostkust is gisteren stilge legd door de grootste staking van haven arbeiders, die ooit in de Verenigde Sta ten Is voorgekomen. Zestigduizend man van de I.L.A. (Inter national Longshoremen's Association) heb ben het werk neergelegd. In verband met het conflict met de New York Shipping Association, waarin 170 scheepvaart- en atuwadoorsfirma's zUn verenigd. I Men vreest in regeringskringen in Washington, dat deze staking de wereld- scheepvaartcrisis, die door de sluiting van het Suezkanaal is ontstaan nog verergert De staking brak uit in New York waar onderhandelaars van de betrokken par tijen het niet eens konden worden over loonsverhogingen, duur van het arbeids contract. omvang der werkgroepen en zarantie van acht werkuren per dag. Men is bang. dat de havenstaking zich zal uitbreiden tot aan de westkust. De dagelijkse schade alleen in de haven New York al wordt geraamd op één mil joen dollar per dag. leid, dat er voor de overheid geen aan leiding is in te grijpen in de prijzen en marges in de vleeshandel. Verdergaande prijev(~»>ging voor kindermeel Is niet noodz>w_ijk gebleken. De marges in de farm itlsche groothandel zijn niet te hoog. De prijzen, waarvoor de groothan del onverpakte artikelen en grondstoffen aan de apotheker en detailhandel ver-, koopt, liggen in ons land over het alge meen lager dan elders. De verhoging van de tarieven voor het drukken van gast- bladen i6 gerechtvaardigd. Gezien de be langrijke stijging van de bloemprijzen heeft de minister zich niet verzet tegen een matige stijging van de broodprijs, on danks de tussen regering en bakkers be staande afspraak, dat voor zekere tijd geen prijsverhoging zou worden toege past Prof. Zijl6tra is bereid te onderzoeken, of op wetgevend gebied niet een aantal maatregelen getroffen kan worden om de belangen van de consument te bescher men, in het bijzonder op het gebied van volksgezondheid en „eerlijkheid in de De bewindsman is voorts van mening dat de recente verhoging van lonen en sa larissen met 6 procent op zichzelf niet tot verhoging van de tarieven der over heidsbedrijven mag leiden. Generaal Alfred M. Gruenther, opperbevelhebber v. d. Noord- atlantische strijdkrachten in Europa, bracht gistermiddag een af set idsbezoek aan ko ningin Juliana en prins Bern- hard. Bij deze gelegenheid werd de generaal benoemd tot grootkruis in de orde van Oranje-N assau Toestand kritiek te Djakarta Garnizoen op alles voorbereid De militaire corüiWsmaanit van Dja karta, majoor Djuhrdm, heeft van daag volgens het A.N.P. verklaard, dat de toestand in de hoofdstad kri tiek is en dat het garnizoen naar de kazernes is teruggeroepen om op alle mogelijke gebeurentenissen voorbe reid te zijn. Tegelijkertijd hebben de chefsstaf der strijdkrachten de on dergeschikten aangespoord de mili taire tucht ter wille van de eenheid der strijdkrachten streng te hand haven. Het socialistische blad Pedoman meldt, dat de chef-staf van het leger, generaal majoor Nasution, twee provinciale com mandanten zal ontslaan omdat z(j hem telegrafisch verzocht hebben de maatrege len tegen de twee van samenzwering be schuldigde kolonels ongedaan te maken. Donderdag zou een poging tot ontvoering van Nasution mislukt z(jn. Leger wordt gezuiverd van de reactionaireelemen ten Naar verluidt heeft de arbeidersraad in Boedapest slechts met een kleine meerderheid het besluit genomen de arbeiders te verzoeken het werk te hervatten. Er gaan geruchten, dat de arbeiders niet van plan zijn aan de oproep gehoor te geven. Zij zouden hun leiders niet langer erkennen. In steden waai' aanvankelijk 't werk hervat was, wordt toch weer gestaakt. Een plan van Istvan Bibo, leider van de nationale boerenpartij, zou veel steun ge vonden hebben. Bibo wil „gedeeltelijke opzegging van hel Warschau-pact, dat de Oosteuropese communistische landen aan Moskou bindt". Hongarije en Zuid-Slavië zouden slechts consultatief" lid blijven van het pact. Daar zou dan een Hongaars-Russisch drag tegenover moeten staan. Het plan van Bibo omvat verder een geleidelijke terugtrekking van de Russische troepen uit Hongarije, gelijke tred houdend met d« politieke ontwikkeling in het land. ERETEKENEN VOOR DR. DAMME DEN UUR lang heeft dr. ir. M. H. Dam me gistermiddag han den moeten schudden op de receptie in het K.L.M.-gebouw ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag Onder anderen waren aanwezig minister mr. J. Algera, dr. A. A L. Rutgers, vice-pre sident van de Raad van State. mr. S. J R. de Monchy, oud burgemeester van Den Haag. dr. L. Neher. oud-directeur-gene raal van de P.T.T. en talrijke andere auto riteiten De heer W v. d. Toorn, de tegen woordige directeur- Beneraal der P.T.T bood de heer Damme spraak, namens de or janisaties, die de re :eptie hadden aange boden. een kleinbeeld >ra aan. Generaal- majoor dr. J. Th. Wil- kens, voorzitter van de afdeling Den Haag het Rode Kruis, dankte de jarige voor het vele werk, dat hij als voorzitter van het Haagse campag necomité heeft gedaan. Als blijk van irdering spelde hij hem het kruis van verdienste op. Dc K N.V.v.L. bood avonds tijdens een diner In het Kurhau6 m medaille aan met de Inscriptie „breed in visie, van daden sterk". Op de foto et men de jubilaris in een strandstoel, geschenk van 38 oud-personeelsleden var Ie P.T.T. Cyprus. In een kantine van een Brits militair kamp op Cyprus ls een bom ont ploft. waardoor 27 Britse soldaten ver wond werden. De toestand van zeven hunneï is ernstig. Twee Britten zijn later overleden. Anti-rode opstand in Vietnam Op vijf plaatsen, ongeveer twintig kilo meter ten noorden van Vinh, Noord-Viet nam. is verleden week vrijdag een anti communistische opstand uitgebroken. Bij gevechten tussen opstandelingen en sol daten zijn aan belde zijden doden en ge wonden gevallen. De opstand is met ge weid onderdrukt, de orde hersteld en de saboteurs gearresteerd, aldus een com munistisch blad. Er zou ontevredenheid bestaan over de landhervormingen. Tweespalt Van officiële Zuidslavische zijde is In aansluiting op wat president Tito heeft gezegd, gesproken over een tweespalt de communistische wereld: stalinisten voorstanders van „democratisering" staan tegenover elkaar. Kadar wordt onder de laatsten gerekend, daar hij onder druk het Hongaarse volk het onafhankelijk communisme in de stijl van Tito aanvaard heeft. Maar, zo vervolgt het regeringsblad „Politika": „de beslissing ligt bij het Kremlin". Alle Hongaarse officieren moeten eer verklaring ondertekenen, waarin zij in stemmen met het inroepen van Russi sche militaire hulp wegens bet gevaar van een contra-revolutie. De minister van defensie, Münnich, wil bovendien, dat in elke legereenheid speciale missies moeten bezien, welke officieren ook al ondertekenen zij de verkla ring niet gehandhaafd kunnen wor den. Dit slaat op hen, die gewapend verzet hebben georganiseerd tegen h£t „bevriende Sowjet-leger" cn die gehol pen hebben bij het „liquideren" van communistische functionarissen, vernie ling van de gebouwen der communisti sche partij-organen en aanvallen op de veiligheidspolitie. Alle militairen buiten de kazernes, die zich tegen gisteravond 7 uur nog niet hadden gemeld, worden als deserteurs beschouwd- De deportaties In Boedapest Is officieel bekend ge- rr.aakt, dat de Russen een aantal Honga- in konvooien uit de hoofdstad hebben weggevoerd. Het eerste konvooi zou ech ter niet verder zijn gekomen dan enkele kilometers buiten de stad. Daar waren de gevangenen ondervraagd en op zeven hunner na, vrijgelaten. De beide andere konvooien zouden zich te Zahony, aan de Hongaars-Russische grens bevinden, waar iannen nu worden ondervraagd. Het Hongaarse volk gelooft deze beweringen echter niet. Gisteren hebben verzetsstrijder» een cin overvallen, waarvan radio-Boeda- bljjkbaar geen melding had gemaakt. Hierin zaten meer dan duizend jongeman- opgesloten In goederenwagons. In het station van Celgcd, ten zuidoosten vna Boedapest, bezetten dc verzetslieden het n cn blokkeerden dc spoorlijn. Toen sin tot stilstand kwam. doken overal de vr(jheidssri)ders op, die de deuren van de wagons opentrokken en de op elkaar gepakte jongemannen de vrijheid gaven. Kolonel Pal Maleter. minister van de fensie in de afgezette regering, zoo zich in Boedapest op vr(je voeten bevinden. H|j heeft zich echter niet met de regerlng- Kadar ln verbinding geateld- Volgens Radlo-Boedapest mogen geen Pode Kruiszendingen uit westelijke lan- Hongarije binnenkomen, hangende de besprekingen van dr Wllmer als afge vaardigde van het Hongaarse Rode Kruis functionarissen van het Int. Rode Kruis. een persconferentie In Bonn heeft hoofdbestuurslid van het Duitse Bode Krui» verteld, dat OUo Franke, de leider i van een Westduits konvooi naar Honga rije en z()n chsuffcnr na 4 november ver scheidene dagen door dr Rassen zijn vast gehouden. Hun hoofden werden kaalge schoren en zfj werden pas vrijgelaten, toen men hen al vlak bij de Koemeense grens had gebracht. Het Russische verraad ln Hongarije is nog eens aan de kaak gesteld en wel in de conferentie van de interparlementaire unie te Bangkok. Op voorstel van de Turkse delegatie namen de gedelegeerden een ogenblik stilte in acht ter ere van „hen, die hun bloed hebben vergoten in de strijd voor de onafhankelijkheid van Hongarije". Afgevaardigden van de Rus sische satellietlanden zaten er zwijgend bij.... Cubaanse resolutie maandag in V.N. Maandag zal de alg. vergadering van de V.N. dr Cubaanse resolutie behande len. waarin de Sowjetunie wordt beschul digd van volkenmoord In Hongarije. De Sowjetreg erlng wordt verder be schuldigd van schending van hel hand vest van de N.V. en het Sowjet-Hongaar- se vredesverdrag, gesloten na de Tweed# Wereldoorlog, door Russische troepen ta gebruiken om de Hongaarse opstand tegen de Sowjets neer te slaan. Op de algemene vergadering wordt een beroep gedaan, te eisen dal de Russische Hongaarse regeringen onmiddellijk Hongaren naar afgelegen gebieden in de Sowjetunie. Rood-China zal voorlopig nog geen lid zijn van de Verenigde Natiee. Een Ameri kaanse resolutie om geen enkele wijziging in de Chinese vertegenwoordiging in over weging te nemen, ie gisteren door de al gemene vergadering met 47 tegen 24 «tem en acht onthoudingen aangenomen. De communistische landen «temden tegen de resolutie. De Verenigde Stalen hebben gisteren in dc algemene vergadering er bjj alle leden van de Verenigde Naties op aan- het enden. Ook de Algerijnse kwestie Ie op de agenda van de algemene vergadering ge plaatst. De enige oppositie kwam van de Zuidafrlkaanse afgevaardigde, de mints- buitenlandse zaken Eric Louw, die aanvoerde dat de zaak alleen onder de competentie van Frankrijk valt. De premier van Tunesië, Habib Bour- guiba overweegt de algemene vergade ring voor te stellen, dat een polU.emacht Tweede konvooi in Boedapest Het tweede konvooi, bestaande uit 29 auto's, van het Internationale Rode Kruta is gistermiddag om twaalf uur in Boeda pest aangekomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het 3de konvooi van het Nedcrlandsche Roode Kruis op 30 november naar Wenen ver trekken. Van het Fries comité Hulpver lening ontving het Rode Kruis 240.000 pak jes margarine en 32.500 kilo vlees in blik. De stand op gironummer 777 was gis teren ƒ1.447.147,38. Aan goederen Is daar naast een waarde van ongeveer 800.000 ontvangen. Op nummer 99 0 kwam het totaal op 980.000. Communistische lectuur in jaarbeurshallen Onbekende Individuen hebben gisteren kans gezien communistische lectuur In dn Julianahal In de Jaarbeurs te Utrecht, bin nen te smokkelen. De politie heeft daarom de controle aan de ingang verscherpt, waardoor niemand wordt toegelaten zon- er een speciale vergunning. Ook om het gebouw patrouilleren poll- tie-agenten. die de opdracht hebben ieder die naar binnen gaat. nauwlettend te con troleren. Men gaat ook na of er zich onder da vluchtelingen politiek-verdachte personen bevinden. T"Nag Hammarskjöld, de secretaris generaal van de Verenigde Na ties, heeft gisteren in Kairo het Hon gaarse aanbod voor een bespreking in Rome over de hulpverlening aan Hongarije afgewezen. Hij liet weten, zulk een ontmoeting in Boedapest te wensen en kondigde aan, dat hij bij terugkeer in New York het contact met de Hongaarse minister van bui tenlandse zaken weer zal opnemen. Hammarskjöld heeft gisteren drie leden benoemd voor een V.N.-commissie. die onderzoek zal instellen naar de stand In Hongarije, zoals deze door „bui tenlandse interventie" is ontstaan. V.N. dringt aan F.S. dringt aan In de algemene vergadering heeft di Amerikaanse onderminister van builen landse zaken Herbert Hoover, geklaagd dat nog steeds geen acht Is geslagen o de stappen van de V.N. met betrekking tot de tragische situatie In Hongarije e- dat de Sowjet-troepen niet uit dat land :(jn teruggetrokken. Hoover verklaarde dat de Ver. Sta ten een agendawijziging zullen sleu- WEERBERICHT Weinig wind Tot morgenavond ver wacht De Bilt: Veranderlijke bewolking met plaatselijk mist. Iets la gere temeperturen. Overwe gend zwakke wind. (Opgemaakt te 11.15 uur). nen om een spoedbespreking van deze uiterst belangrijke kwestie mogelijk te maken. Dc vergadering moet vol gens hem haar pogingen, waarnemers in Hongarije toegelaten te krijgen, met verdubbelde kracht voortzetten on danks de weigering van de Hongaarse regering. Mwt ...mist u vandaag niet Iets op uw boodschappenlijstje...? Sust er wel Anton Hunink worst op~? Anders mist u wstdie sappige, malse, knappende échte Gelder se RookworstAan 't loodje ziet u dat u de échte koopt. Hoi pirttr - bot Ukkerdtr ANTON Hl'N'INK HOMVHANCIM - DEVtNItt HET WEER IN EUROPA berdeen Dublin Eraakfon MUncbec Zurich Gentve

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1