Vlees hoort erbq Oppermachtig Leiden sloeg met 3-2 Katwijkse bezoekers Ter Leede rekende ook af met S.S.S. In tafeltenniscompetitie komt tekening Flinke stagnatie in competitie STUDENTEN OP ONDERSTE PLAATS IN EERSTE KLASSE Nederlaag tegen W GZ verkleint ARCs kansen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 E>n agressief Leiden heeft Katwijk in de Leidse modder laten bijten. Aan vankelijk leek het er niet op, dat Leiden de overwinning zou behalen, want de keeper, een invaller, Grunstra, stond de ballen uit zijn heiligdom te trappen en te stompen, alsof hij een robot was. Een strafschop gaf echter de doorslag en zodoende ging Katwijk op de knieën en telt Leiden nog mee in de bovenste helft van de ranglijst. Katwijk, dat met twee invallers ver scheen, zette de aanvallen goed op, doch het schot was zoek. Beid* partijen zochten eikaart zwakke punten en toen dit na een kwartier be kaken wat. pakte Leiden het middenveld en zette een terie aanvallen op. die ech ter door te egoïstisch spel van midvoor De Jong en de gladheid, geen doelpunten opleverde Katwijk zocht het echter in lange trappen en toen in de 30ste minuut Siiertngs de bal kreeg was het 1—0 voor Katwijk. De vreugde wat echter van korte duur Ijlden bleef aanvallen en vijf minuter later was het rechtsbuiten Rietkerken di^ de bal nada* deze door linksachter Ouds hoorn was gestopt, in het doel deed ver dwijnen 1 1 Midvoor De Jong zag uit een dribbel de bal tegen 8e staander be landen en het was weer Katwijk dat de leiding zou nemen. Een lange trap. een misser van midhalf v d. Kwaak, een wan hopig uitlopende keeper Walle en een rustige midvoor Van Dijk: 2—1. Leider, bleef In de aanval, doch voor de thee kon men geen verandering meer In de scor' krijgen. Na de rust ging Lelden zo hevig in het offensief, dat Katwijk alleen nog maar de ballen, die voor de voeten kwamen een trap kon geven, voor plaatsen had men geen tijd meer Dat dit offensief bev.g was bleek wel uit het aantal cor ners Toch duurde het nog tot de 20ste minuut voor de gelijkmaker kwam. Een waarlijk schitterend doelpunt, gemaak' door rechtsbuiten Rietkerken. Hier kon doelman Grunstra niet tegenop. Zijn vin gers raakten de bal nog wel. doch hard en hoog vloog de bal in de uiterste hoek i2- Leiden beukte door en Katwijk onder nam go nu en dan een uitval, die zeker niet van gevaar corner kopte men precies tegen de vuisten van keeper Walle en één keer in het doel doch dit doelpunt werd afgekeurd, omdat de bal volgens de grensrechters achter was geweest. Toen Leiden van deze schrik bekomen was. ging het weer hurry-up en toen rechtsbinnen Key werd gehaakt was de strafschop een feit. Rietkerken maakte geen fout. hoewel de bal vlak naast de benen van de keeper ging. Och het is hem niet kwalijk te nemen, hij heeft Katwijk voor een grote nederlaag behoed: 3—2, in de 40ste minuut. De resterende minuten probeerde Katwijk nog wel de stand in evenwicht te brengen, doch het mocht niet lukken. Het was een welverdiende overwinning voor Leiden, bevochten op een spekglad veld tegen uiterst sportieve tegenstanders. Politieman schoot twee mannen neer in Oude Pekela Een wachtmeester van de rijkspolitie Oude Pekela heeft zaterdagavond, to hij door twee mannen werd bedreigd, enige malen te hebben gewaarschuwd, drie schoten uit zijn pietooi gelost. De perso nen die hem bedreigden, S. uit Oude Pekeia en een van diens zoons, werden hierbij gewond. Zij zijn naar het acade- Pekela en een van diens zoons we hierbij gewond. Zij zijn naar het Acade misch ziekenhuis te Groningen overge bracht De wachtmeester was onderweg naar zijn vertrekpunt voor het verrichten van nachtdienst, toen hij vernam, d; een nabijgelegen etra.t een vrouw worden mishandeld. In de betreffende straat aangekomen werd hij echter be dreigd door twee mannen, van wie een een bezem n de hand had Hij achtte het noodzakelijk. gez:en de plaatselijke om standigheden in de buurt, die als minder gunstig bekend staat, na herhaalde w schuwing. uit zelfveredêdiging van vuurwapen gebruik te maken. Sf««r ia 'f gezin De ..Nieuwe Leidsche" ei in Ook als nachtcrème Harskamp met drie doelpunten weer koningsschutter Ter Leede heeft opnieuw een lastige klip op de overigens nog zeer lange weg naar het kampioenschap omzeild. S.S.S., met zijn slechte terrein, voor elke tegenstander een lastig te verteren kluif, kreeg ongenadig klop van de Sassenheimers, die vijf maal raak schoten, tegen de thuisclub zelf maar eenmaal. Nu was deze grote zege helemaal niet het gevolg van een ont zaglijk overwicht van Ter Leede, want de roodgelen hebben bijv. vooral in de tweede helft gedurende geruime tijd stug moeten verdedigen om hun kostbare 30 voorsprong te bewaren. Het verschil lag hoofdzakelijk in de veel grotere snelheid van de Sassenheimers. die knap de voortdurende foutieve opstel ling van backs en stopper op één lijn van de Klaaswalen uitbuitten. Zeker drie van de vijf doelpunten, alle van uitste kende kwaliteit trouwens, kwamen op deze wijze tot stand. Na een vrij gelijk opgaand begin, dat ook voor de thuisclub kansen bracht, was het na 20 minuten Harskamp, die de score opende. Een snel genomen inworp. waarbij de SSS-ers veel te laat in stelling kwamen, bracht de bal bij Harskamp en tegen diens schot was de Klaaswaalse doelman in het geheel niet opgewassen SSS verslapte geenszins, doch hun middenvoor Borsten, die als linksbuiten beter op zijn plaats is en ook niets tegen Van Breda had in te brengen, kon geen vaart in zijn voorhoede brengen. Ter Leede deed het beter, ook al was het tweede doelpunt een gelukje. In 't Veld trapte nl. royaal over een bal heen en de snel doorstomende Harskamp had het niet moeilijk om 0—2 te scoren. t zou voor rust nog 3—0 worden, r hieraan was een heel mooie aanval afgegaan. Een prachtige combinatie Weer verlies voor Scylla Na zes competitiewekcn beginj er al aardig tekening in de strijd te ko men. Het ziet er in de hoofdklassen naar uit, dat het wel weer op een Amsterdamse hegemonie zal uitdraaien, al zijn verrassingen van Haagse of Rotterdamse zijde dan niet geheel uitgesloten. Het is teleurstellend te moeten constateren, dat de provincie geen rol van enige betekenis speelt in deze strijd. op links bracht Molema's voorzet bij links binnen Molenaar die handig over de bal heenstapte, hetgeen prompt door Hars kamp werd nagevolgd Nieuwenhuis kwam toen in geheel vrije positie te staan tegen over volkomen verraste backs. Hij kon rustig richten en zijn schot onhoudbaar in het SSS-doel deponeren. Na rust heeft SSS een tijdlang een flinke druk uitgeoefend op het Ter Leede- doel. dat echter knap door De Vries werd verdedigd. Toch kon hij niet verhinde ren. dat het 1—3 werd, toen Tros van rechts een hoog schot loste dat over hem heen in het doel daalde. Even later had hij moeite bij een fel schot van De Jong. maar voor het overige was de SSS-voor- hoede toch vrij onmachtig. Verder dan nog eenmaal een schot tegen de lat kwam het niet Met nog ongeveer 20 minuten te spelen, werd het vonnis over de thuisclub vol trokken. Harskamp benutte op prachtige voorzet van Nieuwenhuis met een treffer en de rechtsbuiten zelf zorgde voor het vijfde doelpunt, toen linkshalf Saarloos te zacht terugspeelde en Nieu wenhuis zodoende geen moeite had de bal ln te schieten. Zwaluwen versloegen Verzoek Russen in Melbourne te weigeren De hoofdbesturen van de Nederland; Christelijke Sport Unie en van de Neder landse Katholieke Sportbond hebben dagavond een telegram gezonden aai secretaris-penningmeester van het Neder lands Olympisch Comité, dr. J. N. van den Houten. In Wassenaar. De inhoud van het telegram luidt als volgt: ,.De Nederlandse Christelijke Sporl Unie en de Nederlandse Katholieke Sportbond met ontzetting en diepe ver ontwaardiging bewogen door de verra derlijke moordaanslag op het volk van Hongarije, achten het in strijd met de Nederlandse eer en de menselijke waar digheid. oij de komende Olympiade de met bloed bevlekte Russische lag door Nederlanders te doen eren. Zij verzoe ken uw comité mede rekening te hou den met de opvoedkundige stellingen an de Coubertin en maatregelen te overwegen, welke zullen leiden tot uit sluiting van Russische deelneming of rugroeping van de Nederlandse dele gatie" Het telegram was ondertekend voor de N.C.S.U. door de heer C. van Oosterom oor de N.K.S. door de heer H. J. L. Thien. Het bestuur van het N.O.C. houdt dins- ig een speciale vergadering, waarin de situatie wordt bestudeerd. Overigens hebben Olympische officials verklaard, dat de Spelen niet geannuleerd zullen worden wegens verkleiningen of terugtrekking van ploegen. Irak heeft het Olympisch Comité laten eten, dat het zich terugtrekt uit de Spe len. Hiervan is echter van de voorzitter het organisatiecomité. Kent Hughes, geen bevestiging ontvangen Wel is bekend geworden, dat het Olympisch comité van i heeft medegedeeld, de passage voor de ploegen, die binnenkort zouden ver trekken. had geannuleerd. Daarentegen heeft het Internationaal Clpmpisch Comité verklaard, dat de ploegen uit Rusland. Honqar\ie. Zuid- 'lavié. Tsjechoslotcakije. Bulgarije en Japan reeds onderweg zijn raar Mel bourne. India uit gemenebest?' Kringen uit Djakarta, die in nauw con- jet staan met de Indonesische régering, onthulden heden, dat er volgens berichten uit Nieuw-Dclhi aanwijzingen bestaan India's uittreden uit het Britse ge menebest. „The olves'' wonnen de Houtrustcup Ter gelegenheid van hel eerste lusti organiseerde de Haagse Basketballboni een toernooi in tie Iloutrusthallcn. aan 2 Amsterdamse, 1 Rotterdamse Dlftse ploeg deelnamen. In de wedstrijd SSDThor werd beide zijden slecht geschoten en vele mooie kansen werden gemist. Hoewel SSD versterkt was met Kamperveen en Sibi- lio (sr.). wist men niet te vóórkomen, dat deze ploeg met 17—27 verloor. Tegelij kertijd bond op veld twee The Ari de strijd ajin met The Wolves. In het be gin ging het gelijk op .doch later zakte The Arrows af en hoewe! Koeman: maal de roos trof kon hij niet verhinde ren. dat zijn ploeg met 2646 verloor. Bij The Wolves hadden Weiter (14 x De Haan (13 x) een groot aandeel ii zege. nl de pauze speelde de jeugdploeg Argus een aardige wedstrijd tegen „de rest van Den Haagéé. Goed combineren en rustig spel bracht ten slotte Argus de overwinning (22—8). Hierna ontmoette SSD in de verliez* finale. The Arrows. Kamperveen oogstti met zijn schijnbewegingen succes, aan de rust (21—18) had de Rotterdamse ploeg de strijd weten bij te houden, doch nadat De Jong uit 't veld was gestuurd en aanvoerder v. d. Rhee met vijf fouten ook 't veld moest verlaten, was de zaak gauw bekeken. SSD won met 36—29. Bij de matcl- sen de beide Amsterdamse ploegen Thor en The Wolves werden aan beide zijden goede combinaties vertoond, en werd ver geschoten. De ruststand kwam 1810 voor The Wolves, doch na de rus' werd de score opgevoerd en wisten Wolves de strijd te winnen (4924 afloop werd de Houtrust-cup aan Wolves, de ploeg die vier jcugdinterna- tionals en twee internationals in zijn ge lederen telt, overhandigd. Een miljoen gulden uit de bedrijfsre sultaten der staatsmijnen over 1955 word! /er het personeel verdeeld. Baksteen. Produktie sept. volgen; C.B.S. 124.2 min gebakken metselsteen (een kleine stijging)). 44.9 min straatklin kers (kleine daling), afleveringen 131 min 45,7 min; prod. 9 mnd. 1098,2 (v.j. 1051.8) min. metselsteen, aflevering 1101.5 (1061,4) min, Ongebakken steen: prod. sept. 267,71 (291,2) min, 9 mnd 1818,7 (1908.2); raad ongebakken steen 118 min kleiner dan vorig jaar. In hoodklasse A won Nedlloyd met 7—3 van Scylla, dat alleen door Van Zoelen twee winstpunten kon boeken en de ult- tlag wat redelijker kon maken door ook het dubbelspel ln te palmen. Voor dc Spartateams was hel weer een teleur stellend» dag. Sparta 3 verloor kansloos van Quick, dat met een 7—3 zege weer naar Hilversum kon terugkeren. Sparta 2 kreeg met dezelfde cijfers klop van Wifra. (n de ..broederstrijd" Loek Stoop— Wim Stoop wist de echte Amsterdammer sowaar van de international te winnen D» belangrijke strijd voor de laatste plaat» tussen Smash en Povac werd door Povac op het nippertje met 64 gewonnen Ha- bes won tweemaal en Kenters eenmaal en samen wonnen ze het dubbel voor Smash, maar dat was net niet voldoend*. Dl groep B won landskampioen Sparta gemakkelijk met 9—1 van het Venloae Blue Star. Carbon had met PSC niets geen moeite en moest alleen door De Meij een verllesparti) noteren. Het dubbel gaven de Rotterdammers cadeau. In Overgangsklasse F had Nedlloyd 2 de grootste moeite met het Leidse Doe os De Amsterdammer» wonnen op het nip pertje met 8—4 en ze schakelden Docos daarmee uit voor de titel. Wlbo 4 kwam tegen KKK tot 5—3. de resterende par tijen konden wegens tijdsgebrek niet wor den uitgespeeld AVGA blijft geducht meetellen cn klopte het arme Maccabl met 9—1 Sparta 5 leed opnieuw een zware nederlaag Het eveneens nog puntloze Smash 2 won met 8—2 en het lot van de Spartanen lijkt daarmee vrijwel bezegeld DOS 2 won m»t 7—3 van Povac 3 door 3 overwinningen van De Groot, twee van Tuurenhout en nog één van v. d Horst alsmede het gewonnen dubbel. Wibo 2 boekte In G rijn eerste verliea- punt door tegen DOS I niet verder te ko men dan een 5—3 gelijkspel. De Wibo-er« ragen geen kans van de ongenaakbaar ruwerwou te winnen en daar Langerveld en Harkx wonnen betden van Wesseilng. die op die manier radicaal van zijn 100 pet werd afgeholpen werd het 5—5 DOS schoot echter met de gelijke stand maar weinig op Wibo 3 kwam ook al niet verder dan een gelijk spel voor welke prestatie Treffers 2 zorg de. ri.it zich kranig heeft hersteld Sala manders won na spannende strijd met 6»~4 van Carbon 2; LI won 2 partijen welk aandeel ook Van Leeuwen in dere strilri had st»inm»tz won eenmaal en het dubb«:«pe! bracht de Salamanders de Bats 2 had Sloof als matchwin ner en die inspireerde zijn teamgenoten zodanig, dat een 73 zege kon worden geboekt op het altijd moeilijk te kloppen USV 2. DOS 3 kon het tegen Wifra 3 niel bolwerken en verloor met 64 voorname lijk omdat Kole nog steeds niet voluit kan spelen door een blessure. Wilskracht verloor opnieuw met de cijfers 73. dit maal van Rotterdam De situatie is voor de Noordwijkerhouters nu al hopeloos. De stand m de overgangsklassen Is: F. Nedlloyd 1 8 8 0 0 12 Treffers 3 3 0 0 10 Wlbo 4 3 3 0 0 10 AVGA 8 3 0 I 10 Docos 8 3 0 3 6 Smash 3....3 1 0 4 2 c 3 4 10 3 2 KKK 4 10 3 2 Maccabl 3 0 0 3 0 Sparta 3 3 0 0 3 0 DOS 1 8 2 0 4 4 G. Wibo 2 8 S 1 0 11 DOS 1 8 3 3 0 9 Wifra 3 4 1 1 9 Batsw. 2 4 0 2 8 Wibo 3 Rotterdam Salamanders DOS 3 Treffer» 2 USV 2 Carbon 2 Wilskracht <Opscs"<" d'X>' 6 3 13 7 6 3 12 7 werkt, fabr cur mr I Sudi». t osienir. 348. P,tr Sit. Fraa- mr F A Unz». t. Gclreur. 95. Ara- tr; L DiHum. tttx- Culemborg. H «ralrflid: G P militair elftal (4-3) He4 Katwijkse KVC 1 boekte zijn tweede overwinning in de tweede klas maar het was op het kantje af. Prof.wijk 3 bood hef Zaterdagavond speelde een Zwaluwen elftal een wedstrijd bij kunstlicht tegen een elftal van Ned militairen op hel tige tegenstand en vooral in de laatste game kwam zij maar net met de hakken VUC-terrein. In de 15e minuut namen de Zwaluwen de leiding door een treffer van Krijgsman (Lugdunum). over de sloot. NVC 1 ging eveneens op de goede weg voort en klopte Sleutelring 3. Rouwkoop 1 en PSVA 2 vielen wat tegen Het militaire elftal trachtte de bakens te verzetten wat vooralsnog niet lukte omdat de schoten van de Zwart en Nag- door van resp. LUSV 2 en HVL 3 te ver liezen. LDM boekte een regelmatige over winning op Donor 2. Zowel LD 1 als Or. Groen, de beide tegaal niet de juiste richting hadden. Doch het was Snijders die een fout van Duran (Quick) afstrafte waardoor de par tijen op gelijke voet kwamen. De vreugde teams die dit jaar zeker een woordje zul len meespreken in de stijd om de titel in de derde klas wonnen vrij gemakkelijk met 3—0. waarvan Prof.wijk 4 en LPSV 2 was niet van lange duur want nog voor de rust waren het De Kreek (Feijenoordi de dupe waren. Or. Groen 2 leverde een prima prestatie door HVL 4 zijn tweede wen een veilige en welverdiende 3—1 voorsprong gaven. nederlaag toe te brengen. De Wassenaarse politie kon het tegen GGV 2 niet bolwer ken en verloor met 30. In de tweede helft hielden de militai ren het spel veel te kort doch deson In de vierde klas won de Vlam 1 de broederstrijd tegen de Vlam 2 met 3—1. danks wist Luyten de stand op 32 tc brengen, na een fraaie combinatie met Snijders. Ook hierna war enhet de mili de wedstrijd tegen Donar 3. maar Olympia moest het hoofdbuigen voor LDM 2. LD 2 tairen die de toon aangaven en in de 30e minuut strafte Nagtegaal een fout in dc Zwaluwen-defensie af (33). had weinig moeite met Or. Groen 3. ter wijl GGV 4 en PSVA 3 een puntje rijker werden door tegen elkaar gelijk te spelen. Verhoeven bezorgde kort voor het ein de de Zwaluwen een 43 voorsprong in welke stand geen verandering meer kwam. Door dit resultaat kwamen de Zwalu wen in het bezit van de fraaie kristallen bokaal, die door hoofdcommissaris J. H A. Gualthérie van Weezei werd overhan digd aan aanvoerder Van Bruggen van de Zwaluwen. De baten van deze wedstrijd zijn bestemd voor het Kon. Wilhelmina Fonds. heel het spelpeil nog bijzonder laag te noemen. De overwinningen van Argos 1 en Prof.wijk 1 waren te verwachten, even als het gelijke spel van Nw. Brunhilde 1 tegen Prof.wijk 2 geen verrassing is te noemen. Wel was dit de overwinning van Or. Groen 1 tegen Donar 1. dat te weinig stootkracht heeft overgehouden. In de tweede klas bleef Nw. Brunhilde 2 aan de winnende hand en klopte Donar 2 met 30. Prof.wijk 3 boekte zijn eerste winst door de reserves van de damesstudenten Spel van korf en bal T.O.P. 2-Velocitas 2 i i (zondering op regel bezoekers ivo De competitie van de CKB mag in sep men niet 1-3 running en is nu de grootste concurrent tember vlot van start zijn gegaan, de laatste weken werd ernstige stagnatie veroorzaak door regen op onbespeelbaar- 'netd van velden. Van een grote achter van het leidende Fluks geworden. Fluks 3 3 3 0 0 6 25—6 Warmond 3 5 3 0 2 6 25—20 TOP 2 6 3 0 3 6 1814 stand is nog wel geen sprake, maar met de winter voor de deur ziet het er voor Velocitas 2 2 2 0 0 4 12—3 SVOW 3 1 0 2 2 8—7 uit. Vooral in de hogere klassen zal men elke ..bespeelbare" zaterdag voor inhaal wedstrijden moeten benutten om te voor komen. dat er volgend jaar weer ..zweet"- korfbal moet worden gespeeld. TOP 3 S 0 0 3 0 441 Het junioren-team van SVOW werd uit 3. de A-groep genomen en komt thans uit in c de B-grotp. Dc stand in afdeling A is door deze wijziging thans als volgt: Zaterdag werd alles afgelast, behalve (de uitzondering die de regel bevestigt) TOP 2—Velocitas 2 in 4 A De bezoekers Ons Eiland 3 3 0 0 10 38—0 Fluks A 3 2 0 1 4 16—6 4- Fiks A 2 1 0 1 2 3—12 3 wonnen met 1—3 en van de leidend* rol. ri;» TOP 2 «peelde is niets meer over. Velocitas 2 echter kwam volledig in de Penix A 3 1 0 2 2 7—15 Velocitas 2 0 0 2 0 5—16 7 TOP A 3 0 0 3 0 2—22 1 MORGEN EXTRA LEKKERE ZUURKOOL MET MAGER PEKELSPEK EN ROOKWORST Hoe ook ïij: Leidse volleybalbond De overwinning die de Donar heren boekten op de studenten, is wel de ver rassing van de afgelopen week. Het was een zeer zwakke wedstrijd, waarbij de studenten al heel slecht uit de bus kwamen; ze nemen nu met 0 punten de onderste plaats in de eerste klas heren in. Zowel HVL 2 als Prof. Wijk 2 boekten hun tweede overwinning, waarbij we aantekenen dat GGV 1 be slist een harde dobber zal hebben om in de eerste klas mee te kunnen. Sleutelring 2 en PSVA deelden de punten. met 30 te kloppen terwijl het Katwijkse KVC 1 meer moeite had met Rouwkoop 2 erd verwacht. Ook NVC 1 doet het in de tweede klas en daar werd nu Argos 3 het sjachtoffer van. GGV 1 won in de derde klasse de be langrijke wedstrijd tegen Olympia met 31, het Alphense DES klopte de reserves van GGV. zonder veel moeite, terwijl NVC 2 Prof.wijk 4 aan zijn zegekar bond. Goede overwinning van de Sleutelring Vol verwachting togen we naar het gym nasium om Sleutelring zijn eerste hoofd klasse wedstrijd te zien spelen tegen de Utrechtse kampioen 't Zand. Het werd geen teleurstelling voor onze stadgenoten, de wedstrijd zelf echter wel. 't Zand maar een zeer pover spelletje te sf waartegenover Sleutelring een afdoend intwoord klaar had. Bij de stand 20 lachten de mannen van Sleutelring ech- :er dat zij er al waren. Ze moesten echter log even vechten om de 30 zege binnen Van onze andere twee hoofdklasser: cunnen we helaas geen goede prestaties nelden. RVC was natuurlijk te sterk vooi HVL. al zat er in de tweede game enig« vinst in. Het was een goede trainings- vedstrijd voor de roodbaadjes. Prof. Wijk hadden we wel een kansje gegeven in le wedstrijd tegen OVC, dat door vertrek ,-an enkele prominenten verzwakt is. Maar DVC toonde een zeer gezonde vechtlust tn wist op kritieke momenten de >innen te halen Met een 3—1 nederlaag Dames, eerste kla V it slagen Prof.wijk 1Argos Dames, tweede klas: LUSVProf.wijk 3 Heren, tweede klas Donar 2LDM 1 Heren, derde klas: LD 1Prof.wijk 4 Heren, vierde klas: De Vlam 1—De Kwillt«itipioduc, d. Wjtart-Fdbrirttd. 70 «0 rt. UW* «I «ddlh.lt,. 0,.t1rt.« e1 o Zwijndrechtse defensie was Alphense aanval te machtig Evenals vorig jaar, toen een zegevierend ARC in Zwijndrecht tegen WGZ zijn Waterloo vond, zo zagen de roodzwarten ook dit seizoen hun aspiraties in rook vervliegen in deze moeilijke uitwedstrijd. Deze nederlaag komt des te slechter uit, omdat de Alphenaren juist weer de opgaande lijn te pakken hadden. ARC kan zich troosten al is het dan een schrale troost met de gedachte, dat sterkere aanvalslinies dan de hunne de nek hebben ge broken op het wel faire, maar zwaar destructieve spel van de Zwijndrech- tenaren. Vooral nu Boogaard en Verbokkum wegens militaire dienst ont braken, had de gebroken aanval maar weinig kans op succes. De wedstrijd liet ln de eerde 20 minu- despelers. de zaak achter potdicht gehou- ten een aanvaliecid ARC zien. dat de den en wat A.R.C. ook probeerde, verder thuisclub op eigen helft terugdrong. In dan een zware druk op het VV.G.Z.-doe4 deze periode deden zich voor A R C. de kwam het met. meeste kansen voor. waarvan er ten elott® Zodoende kwam het einde met een on- één werd benut door Den Hoed. de verdiende 2—1 nederlaag i ge schutter uit de roodzwarte aanval, et een prachtig echot liet hij de VVGZ- doelman karwloo*. Maar dit offensief kon niet volgehouden worden en toen bleek ook al dat A.R.C. het niet zou kunnen houden. Fel op de aanval spelend verkreeg de thuisclub een overwicht, dat de gelijkmaker ten gevolge had. Enkele minuten voor rust verkreeg WGZ zelfs een voorsprong, toen hun m-.d- le lat terugspringende bal onhoudbaar voor V. d. Mark inschoot. as Juiet de bedoeling van WGZ om oor rust de leiding te verkrijgen, de gehele tweede helft heeft de verdediging, versterkt met twee voorhoe- gelijkspel zeker de verhouding beter had weergegeven. Scheidsrechter Schilperoord leidde de sportieve strijd uitstekend. N.O.C. beraadt zich In verband met de internationale toe stand zal het bestuur van het Neder- landsch Olympisch Comité dezer dagen bijeen komen en zich beraden over de uitzending van de Nederlandse ploeg naar de Olympische spelen. Naar bekend zijn reeds vier atleten naar Melbourne ver dokken, maar het grootste deel van de ploeg moet nog vertrekken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8