|4icumc gdtectft(ümirant Vier fabrieken met stakers in Maagdenburg omsingeld Ook slechte toestanden in de andere satellietstaten Head minister I van defensie Wil Polen zich van de Sowjetunie losmaken? Wederom tien doden in het wegverkeer Volgend jaar het 100.000ste televisietoestel in gebruik Twaalf zenduren VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37 ABONNEMENTEN- f 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; J 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per mlllimetet Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Zevenendertigste jaargang No 10784 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIE MER Chef-red.H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken S tMtfOitlcli h «hebleoen myn berl to Ugljenspoct Apartheid nodig voor naturellen Zit PACIMA S Tweede Poznan dreigde DE OOSTDUITSE POLITIE heeft in Maagdenburg vier grote fabrieken waar stakingen zijn uitgebroken omsingeld. In allerijl worden door de Overheid maatregelen getroffen om te verhinderen dat de stakingen uit protest tegen de lage levensstandaard resulteren in gewelddaden. Alles wordt in het werk gesteld om te voorkomen, dat „een tweede Poznan" een gevolg zal worden van de arbeidsonrust, die'behalve in Maagdenburg ook in de Oostduitse steden Erfurt en Karlmarxstadt, het vroegere Chemnitz, heerst. Volgens de steeds goed geïnformeerde .Vereniging van vrije juristen in West- Duitsland wordt er in vijf grote fabrieken in Maagdenburg gestaakt. Twee van deze fabrieken zijn voormalige bedrijven van Krupp. In de fabrieken krioelt het van geheime politie en communistische partij leden doen al hun best om door middel van onderhandelingen met de stakers tot een akkoord te komen. Volgens deze Vereniging zal de crisis het komende weekeinde haar hoogtepunt bereiken. Tot nu toe zijn nog geen be richten ontvangen van arrestaties en ge welddaden. Westelijke verslaggevers hebben geen toestemming gekregen een bezoek aan Maagdenburg te brengen, dat slechts negentig kilometer van Berlijn ligt. Zoals reeds gisteren in een deel onzer i edities gemeld, heeft enkele dagen ge leden het Oostduitse vakverenigingsblad „Tribüne" melding gemaakt van menings verschil tussen de arbeiders en de direc ties. Onder de arbeiders heerste grote on- I tevredenheid vooral over de lage levens standaard. i Uit het feit, dat de Oostduitse auto- riteiten alle berichten over arbeids- onrust ontkend hebben, wordj in Ber lijn geconstateerd dat de communisti- Brits kabinet gewijzigd oorlog, Anthony defensie. Hier- j mee volgt hij Sir Walter Monckton op. j Head krijgt dc leiding van de departemen- I ten van oorlog, marine, luchtvaart en voedselvoorziening. De huidige minister van staat voor kolo niale zaken. John Hugh Hare, volgt Head als minister van oorlog op, terwijl Sir Walter Monckton minister zonder porte- I feuille wordt. De Britse ambassadeur in West-Duits- land is voorts benoemd tot permanent hoofd van het ministerie van buitenlandse zaken. De 56-jarige Miller volgt als zodanig Sir Ivone Kirkpatrick op, die volgend jaar met pensioen gaat. Tot ambassadeur in Bonn is benoemd Sir Christopher Steel, permanent afge vaardigde bij de NAVO-raad. In Britse politieke kringen beschouwt 'men de benoeming van Head als een blijk van vertrouwen van Sir Anthony Eden 'in een minister die onlangs op het punt stond ontslag te nemen. Men heeft in die kringen echter tegengesproken, dat het aftreden van Monckton in verband zou staan met de recente Engelse militaire maatregelen in de Suezkwestie. tMorgen in hetn ZONDAGSBLAD Morgen in ons 0 In het Zondagsblad van morgen brengen wij op pag. 1 een jacht verhaal, geïllustreerd door onze tekenaar Otto Dicke. De zaak van de valse tientjes heeft de aandacht weer eens gevestigd op het werk van de valse mun ters. Uit een artikel op de voor pagina blijkt, dat deze misdaad maar moeilijk lonend te maken is. 0 De serie over het kinderbe- schermingswerk in Engeland wordt voortgezet met een bij drage over het onderwijs aan slechtziende kinderen. Op de zelfde pagina bovendien een ar tikel over de steeds meer aan dacht vragende oliestook Voorts de Radiorubriek en de Volkswijk. Blad Zij vraagt speciale dames attentie voor een wedstrijd met fraaie prijzen. U krijgt onver wacht bezoek en u hebt niets in huis. Toch wilt u nicht Marie een maaltijd voorzetten. Hoe doet u dat? Lees vooral deze aankondiging van een wedstrijd, aantrekkelijk zal zijn. 0 In het Cultureel Venster wordt de figuur van de dichter Tollens belicht. Daar vindt u ook weer de populaire grammofoon-pla- tenrubriek en verschillende an dere kortere bijdragen. 0 Op de pagina Geestelijk Leven wordt de artikelenreeks van ds. H. J. Teutscher over „de andere Papoea" voortgezet. Voorts heb ben wij beslag kunnen leggen op een verslag over de werk zaamheden van „De stem van j de Andes", het Protestantse radiostation van Zuid-Amerika. de toestand Onrust •K in de andere landen achter het ijzeren gordijn heerst onrust ten ge volge van de kommervolle levensomstan digheden. Met vrees wordt de komende winter tegemoet gezien. Het laatste Rus sische satellietland dat deze vrees open lijk heeft toegegeven is Roemenië. Vredesverdrag gesloten Overeenstemming Japan-Rusland De Sowjetrussische premier Boelganin en zijn Japanse collega Hatojama hebben vanmiddag in het Kremlin een overeen komst getekend, die een einde maakt aan de staat van oorlog tussen beide landen. De territoriale kwestie tussen Rusland en Japan is uit de weg geruimd en daarmee de impasse, waarin de besprekingen geruime tijd verkeerden, eindelijk opge heven. Onmiddellijk na de ondertekening worden de diplomatieke betrekkingen hersteld na elf jaar verbroken te zijn ge- Uit Japanse bron wordt gemeld, dat beide partijen elkaar in het territoriale vraagstuk iets tegemoet zijn gekomen. De overeenstemming is bereikt na twee be sloten vergaderingen van de Japanse mi nister van landbouw Kono en Kroesjtsjef, waarna premier Hatojama met het resul taat instemde. Hij is van plan zaterdag uit Moskou te vertrekken en op de terug reis naar Tokio besprekingen te vc in de Verenigde Staten. Een dagblad in Boekarest verwacht dat de verschillende levensmiddelen schaars zullen worden, als gevolg van de nalateig- heid en de slechte organisatie van de autoriteiten. Roemenië, dat eens de brood- mand van Europa is genoemd, moet nu een tekort aan levensmiddelen melden. Tomaten, uien, kool en najaarsgroenten verschijnen in Roemenië niet meer op de markt. In de dorpen wordt het brood reeds gerantsoeneerd. Polen en Hongarije hebben met het oog op de toestand een noodlening van Rus land van honderd miljoen roebel ge vraagd. Maar het lijkt er nog niet op dat deze lening spoedig zal afkomen. Hongarfje wordt zwaar getroffen door een tekort aan brandstof cn heeft grote moeilijkheden bij de invoer van grond stoffen voor de industrie. Leveringen van machines uit bet buitenland kannen niet meer doorgaan. De lening van honderd miljoen roebel, die de Russen eventueel zouden verstrekken, zal volgens een Hon gaars dagblad nog geen oplossing zijn voor de moeilijke problemen in het land. HE ET CENTRALE COMITé van de Poolse communistische partij, dat vandaag in Warschau bijeenkomt, zou van plan zijn een resolutie aan te nemen waarin wordt geëist dat Polen volkomen onafhankelijk zal zijn van de Sowjetunie. Met dit be sluit, dat van groot belang zal zijn voor Polen en het gehele communis tische blok, nemen de Poolse com munisten het standpunt in van Tito; het onderhouden van goede betrek- Het IJslandse Lagerhuis heeft gisteren Einar Olgiersson, oprichter van de IJs landse communistische partij, tot voorzit ter gekozen. Slechts de conservatieve partij stemde tegen zijn verkiezing. Het Hogerhuis wordt voorgezeten door een van de Progressieve partij, voorzitter v beide huizen is een sociaal-democraat. Mevrouw Mieke Bowman is, zoals we in een deel onzer edities van gis teren reeds hebben medegedeeld, benoemd tot ridder in de orde van e Nederlandse Leeuw. Met haar echtgenoot, mr. H. Bouman, werd zij gisteren door de Koningin en de Prins ontvangen. Bij deze gelegenheid speldde de Koningin haar de hoge onderscheiding persoonlijk op. kingen met Rusland, maar daarnaast het handhaven van eigen onafhanke lijkheid. Inmiddels wo-ndt uat Goettingen bericht, dat de Russen de .laatste tijd hun veilig heidsmaatregelen hebben vergmoot en hun troepenmacht in Polen en de aangrenzende gebieden meer dan verdubbeld hebben. Verwacht wondt dat enkele leden van het Poolse centrale comité zich wel tegen het Titoïsme zullen verzetten. Maar zij zullen niet zoveel invloed meer hebben. Eén van de eerste taken van het comité aal ook zijn de Titoïst Wladislaw Gomulka weer lid te maken van het politieke bu reau. Een ander punt op de agenda is in voering van een nieuwe landbouwpolitiek, die in feite een loslaten van de collecbivü- teitsgedaehte zal betekenen. •De verdubbeling .van het aantal Russi sche troepen in Polen is de laatste tijd in alle stilte geschied. Drie divisies uit Oost-Du/itsland en e®,4 uit de Sowjetunie Polen verplaatst. Het aantal Rus- sisohe soldaten aan de Poolse kant van de Oder-Neisse grens moet van 60.000 tot 140.000 zijn gestegen. Aanbod nog niet aanvaard Sow j et-kredieten voor Assoeandam „De Sowjetunie heeft Egypte belang rijke kredieten op lange termün beloofd voor de financiering van de Assoean-dam. maar dit aanbod zal pas na mijn bezoek aan Moskou worden aanvaard", aldus president Nasser in een interview met een Amerikaanse journalist. „Het gevaar van de kant van de Sowjet unie wordt sterk overdreven", aldus Nas ser. Hij noemde de communistische acti viteit in Egypte onbetekenend. De voorbereidende studies voor de bouw van de Assoeandam zijn echter gestaakt en de bouw van de dam zal worden uit gesteld tot dat de politieke situatie het mogelijk maakt de werkzaamheden ginnen, aldus is van gezaghebbende zijde in Kaïro verklaard. De Egyptische minister van buitenland se zaken, Mahmoud Fawzi, heeft in New York gedetailleerde voorstellen overhan digd aan zijn Britse en Franse collega's onmiddellijk te beginnen met onder handelingen over een regeling van de Suezkwestie. Hij zeide dit in antwoord op Brits-Franse bewering, dat Egypte tot dusverre nog niet met concrete voorstel- gekomen. „Nu is het genoeg" dacht prin ses Beatrix gisteren, toen de fotografen en filmoperateurs naar haar mening voldoende tijd luid besteed aan het foto graferen van prinses Marijke, Bankie King (links) en Willeh- menia Tubman. Deze aardige opname werd gis termiddag gemaakt tijdens de ontvangst van de Liberiaanse gasten op paleis Soestdijk. Prins Bernhard bleek, in verband met een lichte beenontsteking, een stok nodig te hebben. Op de foto v.l.n.r. mevrouw Tubman, president Tubman, Bankie King, koningin Juliana, prinses Ma rijke, prinses Wilhelmina, Wil- lehmenia Tubman, mevrouw Tolbert, prins Bernhard, prin ses Irene, prinses Margriet en prinses Beatrix. Kamer wil weten van loonplannen der regering 'Van onze parlementsredactie) DE TWEEDE KAMER wil van de nieuwe minister van financiën vernemen, welke plannen de rege ring koestert ten aanzien van de in 1957 te verwachten loon- en salaris verhogingen. In haar voorlopig verslag op de alge mene financiële beschouwingen over de rijksbegroting 1957 wijst de Kamer er op, dat daarvoor op de begroting een bedrag van 200 miljoen uitgetrokken is. Men zou het in verband met de grootte van dit bedrag op prijs stellen, indien de regering enig inzicht zou kunnen geven in de om vang loonsverhogingen. Spoedig toch zal een beslissing genomen moeten worden over looncompensaties in verband met de premies voor de algemene ouderdomswet en de eventuele huurverhoging in 1957. Over deze huurverhoging wensen vele Kamerleden nader te worden ingelicht. Elders in het verslag brengen vele leden een punt ter sprake, dat geduren de de eerste weken van de kabinetsfor matie in het centrum van de belang stelling heeft gestaan: nl. de verhoging van de defensdeuitgaven. Voor de defen sie zullen in 1957 rond 1450 miljoen gtil- den wonden uitgegeven. Dit is 100 mil joen gulden meer dan het vorig jaar. Eist, zo vragen bovengenoemde leden zich af. de uitvoering van het defensie plan 19541957 deze verhoging en kun nen hiermee de kosten van dit plan vol ledig worden gedekt? Een aantal leden vraagt van de rege ring een spoedige beslising over de vrij stelling van omzetbelasting op textiel en suiker. Op 1 januari as. zou de tijdelijke vrijstelling van deze belasting komen te vervallen, maar handel en industrie weten nog steeds niet of een verlenging van die vrijstelling te verwachten is. of dat met een wederinvoering rekening moet worden gehouden. De onzekerheid, die hieromtrent bestaat, veroorzaakt tal van moeilijkheden. Een meerderheid dn de Kamer blijkt voor een verlenging van de vrijstelling te zijn. Wat het totale beeld van de ontwerpbe- groting-1957 betreft, acht de Kamer de uit drukking „niet geheel bevredigend" (die de regering in de memorie van toelichting bezigde) te zwak. Het peil van dc rijksuit gaven vinden vele Kamerleden nog veront rustend hoog. Vooral de stijging van de uitgaven van do gewone dienst achten zü zorgwekkend. Een aantal leden doet minister Hofsbra voorts de suggestie aan de hand een ge dwongen staatslening uit te schrijven ter verkrijging van voldoend? mididelen voor de woningbouw en de Deltawei'.: In schrijving hierop zou dan verplicht gesteld moeten worden voor hen. die bijzonder hoge winsten gemaakt hebben. Nederlander gearresteerd Volgens de berichten uit Bandoeng is de Nederlander E. N. gearresteerd op be schuldiging van een persoon uit een hotel tel te hebb enontvoerd. Gezegd wordt dat de gearresteerde voormalig lid van het K.N.IX. i6 en thans geen betrekking heeft. Protest tegen het woord „legaal" Zaak-Schmidt moet voor internationale rechter Het lid der Tweede Kamer mr. K. T. M. van Rljckevorsel (kath. v.) heeft aan de minister van buitenlandse zaken ge vraagd of het waar is. dat volgens een woordvoerder van het Nederlandse hoge commissariaat te Djakarta het proces tegen de heer H. C. J. G. Schmidt „op legale wijze" was verlopen, cn of hij deze verklaring niet in strijd acht met het door de Nederlandse regering uitge geven witboek over de rechtspraak in Indonesië. Voorts wenst hij te weten, welke maat regelen de minister denkt te nemen om de door deze woorden ook in het buitenland gewekte indruk weg te nemen te i daar het Engelse woord ..legal" een dere betekenis heeft dan het door de woordvoerder gebruikte woord „legaal' (In het tegenwoordig Nederlands spraak gebruik vormt dit woord een tegenstel ling tot het woord „illegaal" of ondei gronds. - Red.). Hij vraagt voorts of de minister vooi nemens is te bevorderen, dat ter zake van de onrechtmatige procesvoering tegen Schmidt en het kennelijk misbruik het Indonesische justitiële apparaat voor andere doeleinden dan te komen strafvonnissen, die in werkelijkheid rechtspraak zijn. een vordering tegen de republiek Indonesia bij het internatio naal gerechtshof aanhangig wordt ge- TTET DROEVIGE RESULTAAT van de Veilig Verkeersdag elf doden heeft alom in den lande diepe indruk gemaakt. Toch vielen gisteren opnieuw doden: tien wegge bruikers kwamen om. Onder de slachtoffers was de commissaris van politie te Gouda, de heer C. Hess, die enige jaren hoofdbestuurslid van het Verbond voor Veilig Verkeer is ge weest. De heer Hess reed gisteravond om half zeven op zijn fiets naar het St. Joseph- paviljoen aan de Graaf Florisweg te Gouda, waar zijn vrouw verblijft. Hij wilde voor het paviljoen de weg overste ken. maar werd gegrepen door een per sonenauto. Even nadat hij het paviljoen was binnengedragen, overleed de commis- Commissaris Hess. die 5 september 1893 te Rotterdam werd geboren, was in Gouda een geziene figuur. Naast zijn werk als politieman diende hij verscheidene maat schappelijke organisaties binnen de ge meente als bestuurslid. Hij is ook secre taris van de Bond van Hogere Politie ambtenaren geweest en voorzitter van de Vereniging van Korpschefs in Zuid-Hol land. Verder was hij kringhoofd van de B.B. Hij was ridder in de Kroonorde van het grdbthertogdom Luxemburg. Slippende auto's Bij drie dodelijke ongelukken waren slippende auto's betrokken. Wij maakten in een deel onzer edities al melding van de botsing in Voorthuizen. Daar bot ste de handelsreiziger K. uit Amsterdam met zijn auto tegen een slippende militaire vrachtwagen. Om twee uur slipte bij de V 1 a k e r- brug over het kanaal door Zuid-Beve land een bestelauto, die moest remmen voor een tegenligger. De slippende wagen raakte de heer J. Cosijn uit Middelburg, die naast zijn geparkeerde auto stond en drukte hem er tegen. Het slachtoffer over leed later in het ziekenhuis te Goes. In Friesland slipte om kwart over drie een auto op de weg LeeuwardenHarlin- gen, tussen M a r s s u m en Dronrijp. De wagen kwam tegen een boom terecht. Van de vier inzittenden twee echtparen uit Den Haag werd de 40-jarige F. A. M. Claushuis gedood. Zijn echtgenote de 36- jarige A. M. Claushuis-Wegmerg werd ernstig gewond. De echtgenote van de be stuurder. de 40 jarige mevrouw W. Claus huis-Wegmerg kreeg eveneens ernstig let sel. De bestuurder, de 34-jarige L. Claus huis werd slechts licht gewond. Allen zijn opgenomen in het diaconessenhuis te Leeuwarden. In Zwolle stak het vijfjarige meisje J. van de Stouwe gistermiddag onverhoeds de Meppelerstraatweg over. Zij werd door een auto gegrepen en was op slag dood. Bij W o 1 v e g a reed gisteren een per sonenauto in op een met paard bespannen bodewagen toen de bestuurder moest rem men voor een tegenligger. De naast hem zittende heer G. Krol uit Amsterdam werd op slag gedood door spoorbielzen uit de lading van de bodewagen, die in de auto drongen. De bestuurder zelf. de heer A Scholten uit Heemstede, werd naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Op de rijksweg Bred a—T i 1 b u r g is gisteren een personenauto met zeven in zittenden geslipt en in volle vaart tegen een boom gereden. Ten gevolge daar van kwam de in de auto zittende negen jarige zoon van de bestuurder, de heer J. Holtmans uit Amsterdam, om het leven, evenals de 6-jarige P. van der Meer. die met zijn moeder en een 4-jarig kondje van het gezin Van der M. uit Amsterdam in de auto zat. De heer H. en zijn vrouw werden levensgevaarlijk gewond, het 4- iarig kindje kreeg een gebroken arm Mevrouw Van der M. en haar jongste kind. dat eveneens in de auto zat. liepen geen letsel op. In de afgelopen nacht is op dezelfde weg in de buurt van de vliegbasis G i 1- z e-R ij e n nog een dodelijk ongeluk ge beurd, dat aan de heer Van Gorp, een inzittende van de bestelwagen van de firma S. uit Tilburg het leven kostte. De mede-inzittende, de heer De K.. werd zwaar gewond naar het ziekenhuis in Til burg overgebracht. Op de weg. door regen en gevallen bladeren glad geworden, moet de wagen aan het glijden gegaan zijn. De cabine van de bestelwagen is van het chassis gescheurd en later op een afstand van ongeveer 240 meter terug gevonden. Ook de kap van de laadruimte werd afgerukt. De lading van de wagen, bestaande uit textielgoederen, lag over een afstand van 150 meter over de weg verspreid. Het verkeer lag gedurende drie kwartier volkomen stil. Op dezelfde weg is gisteravond de 65- iarige B. Kuysters uit Dorst bij het over steken van de weg door een passerende auto gegerepen, en op slag gedood. Minister Cols verwacht per week TN 1957 zal het aantal televisietoe- stellen in ons land de honderd duizend zeer zeker bereiken. Dit zeide de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals op de eerste vergadering van het nieuwe bestuur van de Neder landse Televisiestichting. Dit bete kent een ontvangst van ruim drie miljoen gulden aan kijkgelden. Er staat bijna negen miljoen gulden aan kosten tegenover. De regering, aldus de minister, stond voor een dilemma: de televisie „kort" hou den met het gevolg dat men niet voldoen de kijkers aantrekt. Hierdoor zou dc op brengst van het kijkgeld jarenlang te ge ring blijven. Een te groot opgezette dienst kost echter zoveel geld. dat zelfs by snelle toeneming van het aantal kykers de op brengst evenmin toereikend zou zün. „De regering heeft gezocht naar een middenweg, die de televisie zodanige armslag laat. zowel programmatisch als studio- en zendertechnisch. dat voldoende kijkers worden aangetrokken, maar die zeker ook beperkingen oplegt. Hiervan zijn de belangrijkste wellicht de begren zing van het aantal zenduren, voorlopig op twaalf uur per week. en de limitering van de zogenaamde directe programma kosten. thans op gemiddeld f 2500 per Gezien het monopolistische karakter van de televisie is naar het oordeel van de minister op het punt van de program maverzorging een zeer nauwe samenwer king noodzakelijk. Ten slotte schonk minister Cals aandacht Kwestie Cyprus in de Raad van Europa In de Raad van Europa heeft de Griek se afgevaardigde Ta<wis Drouilia gisteren voorgesteld een commissie van ze6 in het leven te roepen om een onderzoek in te stellen naar de kwestie Cyprus. De Turkse afgevaardigde Ba6ri Aktas zeide daarop dat Griekenland de terroristische bewe ging op Cyprus steunt om later zelf het eiland te kunnen aan de taak en de organisatie van de Ne derlandse TeQevisiestichting volgens het nieuwe televisiebesluvt. Hij hoopte, dat het bestuur er in zal slagen voor de al gemene secretaris wiens benoeming is voorgeschreven, een bevredigende instruc tie op te stellen en dat een kandidaat zal worden gevonden die de moeilijkheden en meningsverschillen op dit punt zal kunnen overbruggen. Uw huis gezelliger met Desso tafelkleden 140x 170 ƒ64.— in alle courante maten verkijgbaar. BULTHUIS BOTERMARKT 23 HET WEER EN EUROPA s lil '1 Is 12 f* li «lil Aberdeen6' Luxemburg Parijs Bordeaux ürenoble zw. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. motregen zw. bew. ZW 6 WZW 6 W 7 windstil windstil WZW 2 W 4 W 2 W 2 windstil 13 3 12 0 13 0 11 J 16 13 14 4 16 2 21 2 16 0.4 Berlijn lUricb geh. bew zw. bew. W 5 ZW 5 WZW 4 ZW 3 15 9 17 4 17 4 12 4 14 3 MaUorca regen zw.'bew' onbew. W 1 OZO 4 ONO 2 NNO 2 13 0.2 13 5 23 3 21 0 26 0 Meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Aanvankelijk zwakke tot ma- t'ge. Iater matige tot krach- ÈS? tige wind tussen zuidwest en zuid. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 11.15 uur. Zon 7.15—17.38; Maan 17.44—08.10. Op 26 oktober laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1