NIEUWS utdeSLEUTELSTAD Feestelijke reünie van Leidse meisjes-H.B.S. Gevestigde en vertrokken personen enkele meisjes gevraagd modern montage-atelier assistent-etaleur Q E NIEUWE LEIDSCHE zilveruitjes Koerier NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 15 OKTOBER 1956 Mej. F. Kuenen sprak als voorzitster woorden van welkom en daarna sprak de directrice, mej. H. van der Vliet, de oud- leerlingen toe. Zij memoreerde enige fei ten uit het verleden van de school er deelde iets mee over de plannen voor d< verdere feestelijkheden, die bescheiden moeten zijn in verband met het ruimtege brek ln het schoolgebouw. Mej. Van der De jaarlijkse reünie van „De Garenmarkt", de bond van oud-leerlingen van de Leidse meisjes-H.B.S., droeg ditmaal een 'feestelijk karakter in ver band met het'75-jarig bestaan van de school, dat binnen afzienbare tijd officieel zal worden herdacht. Een groot aantal oud-leerlingen woonde de reünie bij. Nadat men het gerestaureerde Gravensteen had bezocht, kwam men bijeen in het gebouw aan de Garenmarkt. VLiet verheugde zich erover, dat de school, die nu 385 leerlingen h.eft en 32 docenten, na 75 jaar geen enkel teken van vermin derde bloei vertoont. Alleen is de behuizing veel te eng; het tegenwoordige gebouw is eigen lijk bestemd voor niet meer dan hon derd leerlingen. De hoop werd dan ook uitgesproken, dat de bouwplannen voor een nieuwe school spoedig hun beslag zullen krijgen. Vervolgens bracht het bestuur van „De Garenmarkt" op humoristische wijze ver over het afgelopen veren.igings- jaar Mej. Kuenen rprak hartelijke woor- de onderdirecteur, de heer C. Grijpma, in verband met he-t feit, dat hij er dan 25 jaar aan de school ver bonden is als docent in de wiskunde. Zij bood hem namens de oud-leerlingen een geschenk aan. In al die 25 jaar had" hij geen aanleiding gevonden te twijfelen aan zijn overtuiging, dat wiskunde-aan-leg van meisjes even goed is als die van jongens, si de heer Grijpma in zijn dankwoord Een diner in De Doelen besloot de fees telijke reünie. Herdenking dag V.N. in Leiden Volgende week woensdag, 24 oktober, 8 uur wordt in de aula van het gymna sium aan de Fruinlaan een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van de „dag der Ver. Naties". Mr. A. W. Kist van het Her vormd vormingscentrum Oud Poelgeest te Oegstgeest zal spreken over „Wat doen de jarige naties voor hun broeder Afrika?" De lezing wordt geïllustreerd met films over dit werk. De avond is b< stemd voor leerlingen van de hoogste twee klassen der scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs en le den van de politieke jongerenorganisaties en de jeugdbeweging. Kappers naar Parijs De vereniging van technische clubs in het kappersbedrijf. afdeling Leiden en omstreken, heeft de vorige week een aan tal leden uitgezonden naar Parijs voor het grote festival, dat elk jaar in oktober plaats heeft en waarop de nieuwe mode wordt gedemonstreerd. Het waren de heer Van Bellen te Oegstgeest. de heer en mevrouw Van den Berg te Wassenaar, de heer en mevrouw Van Tongeren te Leiden, mej. Smittenaar te Leiden, de heer Van Veen te Leimuiden, de heer Mol te Katwijk, de heer Barendsma te Katwijk en de heer Van der Horst'.te Alphen aan den Rijn Gevallen bij sporten Op het sportterrein aan de Kernstraat is zaterdagmiddag kwart over twaalf de veertienjarige scholier A. M. M. bij het 6lagbalspel gevallen. Hij brak zijn Ifnker- werd naar het A.Z. overgebracht. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse kunst kring „Voor Allen", Béla Siki uit Hon garije, piano. Schouwburg. 7.30 uur: Haagse Comedie met „Sybrech Willemsdochter", historisch spel van Ary den Hertog, voor K. en O. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelavond arbeiderstoneelvereniging D.O.S. Dinsdag Afdeling Leiden Ned. Vereniging van Huisvrouwen, excursie naar de schoenen fabriek Hollandia te Den Bosch, Brabantse koffiemaaltijd in de raadskelder. Kerkeraadskamer Luth. kerk: diaconale conferentie Geref. Kerken art 31 in clas ses Gouda, Leiden en V.'oerden. Casino, 9.15 u.: filmstudiekring K. en O., „Don Quichotte". Oegstgeest, bovenzaal Geref. kerk. (Mauritslaan), 8 uur, ds. P. van Vliet over „De zendingskansen in het tegenwoordige Indonesië". Woensdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Maatschappij voor Toonkunst, Nan Merriman. mezzo sopraan. Chr. kleuterschool Moreweg, 11 uur: ope ning bazaar voor de aanschaffing van ma teriaal. Federatiehuis Gerecht 10, 8 uur: afdeling Leiden en omstreken van Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, causerie door J. Vermande, hoofdopzichter plant soenendienst Leiden, over besdragende heesters voor kleine tuinen. Oegstgeest. Patronaatsgebouw, 8 u.: opvoering van „Vrije Vogels" ran H. Frie- ling door toneelvereniging „De Leken- Schouwburg, 7.30 uur: opvoering v, n „Sybrech Willemsdochter" van Ary den Hertog door Haagse Comedie, voor K. en O. Tentoonstelling Oegstgeest, Boonstraat 13 (Studio 13)" tentoonstelling van werk van Daan en Len-ie de Vries te Schoonrewoerd (van 17 oktober tot 7 november). Apotheker De avond- en nachtdienst van de apothe ken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, ted. 21313, de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20323, en de apo theek te Oegstgeest, Wilhelminapark 8, fel. 26274. Bromfietser gewond Op de Voorechoterweg i6 zaterdagavond half zeven de 34-jarige bromfietser L. R. uit Voorschoten bij het passeren van en- gekomen en gevallen. Hij brak een paar kele fietsers met een fiete in aanraking ribben en liep schaafwonden aan het ge zicht op. De onfortuinlijke rijder is in het A.Z. opgenomen. Jongetje met autoped gevallen De vierjarige P. v. d. P. uit de Suringar- raat i6 zondagmiddag half vier met zijn autoped op de Burggravenlaan gevallen. Hij liep een lichte hersenschudding op Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Loes, d v A Bavelaar en D P%uw; Ilse, d v A Burggraaf en E de Meij; Marianne, d v G Gommans en J M van Diemen; Pieter, z v A J Vermeulen en C M Janse; Jacomine Sybkje, d v J C Varkevisser en H Bouta; Jacqueline Alida Maria, d v H J Ticheloven en A M Naber; Stefanus Adrianus Antonius Maria, z v A J van Kampen en P R Lencsés; Maria Wilhelmina, d v A J Wijtvliet en W J Martens; Gerrit Godefridus, z v G G de Bel en C Ouwehand; Cathari nella Maria, d v J W Overdevest en C C W Lambo; Esther, d v C J Stigter en A M van Dijk. OVERLEDEN: B Batelaan, man, 44 j.; F H Schoonheim, z, 3 j. LEIDERDORP Contactavond van Zijlkwartier In de kantine van de touwfabriek is zaterdag een contactavond gehouden van de buurtvereniging Zijlkwartier. Er wer den diverse spelen beoefend en ook is een film vertoond. Tevens werd een kleine expositie gehouden van voorwer pen, die de leden in hun vrije tijd hadden vervaardigd. Een jury beoordeelde de werkstukken, waarna de prijzen konden worden uitgereikt. De opkomst was be vredigend. De uitslagen van de spelen luiden: Bridgen 1. heer Knufmans. 2 mevrouw Weijers; sjoelen heren 1. De Munnik, 2. Dieleman; idem dames 1. mevr. Nie- vaart, 2. mevr. Piekaar; schieten: l.heer Dieleman. 2. heer Den Hertog; biljarter.: 1. heer Van Duuren. 2. heer Blok; kruis jassen: 1. mevr. Piekaar. 2. mevr. De Munnik; klaverjassen: 1. mevr. Meurs. 2. mevr. Zonneveld, 3. heer Overdijk. In de vrije-tijdsbestedinng werd de eerste prijs behaald door de-heer Blok met een elektrische klok; 2. mevr. R Smit met frivolitè-werk, 3. mevr. M. Weijers met festonneeerwerk. De film werd ge draaid door de heer N Ouwerkerk en de kantine was verzorgd door het dames- Burgerlijke Stand Geboren: Helma M, d v P J Andrik en C S Gressie; Hillebrand, z v O van de Groep en T C H Hoogeboom. Ondertrouwd: K M Verkuijlen 21 j .te Leiden, Driftstraat 75 en J Baars 20 j, Doeslaan 37. WOlBRUGGE Oogst van de straat Gevonden: kinderportemonnaie. huis- houdschaar, zwarte gebreide want. Verloren: motorcape, nageltang voor ln de week van 4 tot en met 10 oktober Grootste autodump. De burgemeester Oldeubroek, m. dr. J. H. Luiting, heeft zaterdag de grootste autodump van Nederland, van J. W. Sindorf. officieel in bedrijf gesteld. IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH B. G Diedrich-Mulder en fam., Lorentz- kade 3; G. Berveling en fam., comptabele rijkzuivelstation, Jul. v. Stolberghof 43; G. Boshuizen en fam., techn. ambtenaar, Muldersstraat 28; G. Boender en fam., mi litair, Temminckstraat 36; C. A. Gallert er fam.. Muldersstraat 34; A. P. Fransen-Pie- terse en fam.. Conradstraat 16; B. C. Smit en fam., scheepswerktuigkundige. Modder manstraat 19; H. Vreeken-Koot en fam Aan Boord Langegracht t/o 192; H. T. Martin en fam.. techn. ambtenaar, Melch. Treublaan 39; L. A. Akkerman en fam., militair. Meerburgerkade 33; J. W. Salo- monson en fam.. leraar, O. Singel 78; P. A. van Eek van der Sluijs en fam., werkmees ter, Ch. de Bourbonhof 41; J. H. Hofman ;n fam., banketbakker, Rembrandtstraat !4; M. Prinsen, verpleegster, Rijnsburger- veg 10; C. L. Pfister. hulp i/d huish. Bree- straat 173a; J. B. J. Knook. Hooigracht 90; W. E. Gerritzen. Zonneveldstraat 2; D. C. Glabergen, 11 verpleegster, W. Singel 27; Gijzel, Paviljoenshof 11; M. R. van der Laan. Lange Mare 71a; S. C. A. Tan, Steenschuur 8; G. van Pulpen, hulp i/d huish.. Rapenburg 36; B. E. W. Woittiez, Nieuwsteeg 13; A. van Rossem, Noordeinde 52; H. W. van Meeteren. Breestraat 14; B. Bruijn, Stieltjesstraat 35: H. L. Hooghoudt, Diefsteeg 6b; G. van Driel, Kagerstraat 4; H. de Koning-Meijer, Magd. Moonsstraat 13; F. P. Coomans de Ruiter, kleuteronder wijzeres, Rapenburg 131; A. Ramp, 11 ge zinsverzorgster. Rijnsburgerweg 86; T. A. Loon, 11 verpleegster,. Mezenstraat 2; J. H. Huizing hfd v/d huishouding Me zenstraat 2; M. L. Tegelaar, ambtenaar PTT, Maredijk 34a; D. H. Wallis de Vries. Plantsoen 81; M. van Mels, Roodenburger- straat 14; A. A. Wieling, Rapenburg 131; M. E. R. Schrijner, secretaresse, Nachte gaallaan 5; B. J. V. Horók, arts, W. Singel R. I. Hochwald, W. Singel 79; M. E. Smits. W. Singel 97; T. A. Tan. Kloksteeg 13a; J. R. I. M. de Wolf, Langebrug 17; O. A. J. Fasting, Vreewijkstraat 10: W. J. van den Dool, Rijnsburgerweg 144; A. A. van der Kooij. de Sitterlaan 54a: R. R. Kossmann, Rijnsburgerweg 77; H. P. Baaij, Lijsterstraat 28; B. Varenkamp, Lammer markt 64; G. Mussies, J. de Wittstraat 55; A. E. Roest Crillius. Roodborststraat 42; J. G. A. M. Saraber. Tomatenstraat 37; C. M. T. Heijmerik, de L. de Kanterstraat 32; J. C. Brillenburg Wurth, Houtlaan 6; J. M. de Wet, Witte Singel 38; L. W. Veenendaal Morssingel 10; J. G. Korendijk, hulp i/d huish.. Rijndijkstraat 73; A. C. Voskamp, Hogerbeetsstraat 6; N. C. Haanschoten, psychologisch ass., Rijnsburgerweg 140; F. D. Formsma, maatsch. werkster, O. Singel 162; J. C Noort-Noort, Korte Mare 27; M. A. Kaashoek, Pietersk. choorsteeg 8; A. d. Werf, Herensteeg 21a; J. G. F. Thie- nann. Hogewoerd 19; H. L. Knook, H. de Grootstraat 15; G. M. Groen in 't Woud der Werf R. en Schiekade 50; E. A. Hagen, Lijsterstraat 1; M. E. Capel, Boer- haavelaan 7; E. T. Lettinga, Hoge Rijndijk A. Mooij, 11 verpleegster, W. Singel 27; J. E. Kreukniet-Teunissen, de L. de Kan terstraat 2; T. Postma, Zoeterw. singel 52; J. Dooren, Buitenruststraat 1. UIT LEIDEN VERTROKKEN H. Warendorff en gezin Utr. Veer 27 Utrecht, Neyeveldslaan 611; W. Wesseldyk fam. de Sitterlaan 35 Katwijk, Boule vard 49; J. Dragt en gezin Stationsweg 2 Gravenhage, Ln v NO Indië 276-278; J. Ouwerkerk-de Vos en fam. R. Rijndijk 138 Ned. Nw Guinea; P. A. Wesdorp en fam. Tesselschadestraat 4a Leidenschendam, Pr. Hendriklaan 112; H. Ras en fam. Burgsteeg 2 Bussum, Nw 's-Gravelandseweg 36; K. Tuijn en fam. Nw Rijn 59, Loon op Zand, RK pastr.; J. M. Verschoor Druivenstraat 11, Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 2411; G. Zweistra en fam. Aan Boord Vlissingen. Haven Dorp 696; E. A. Loeliger, Rapenburg 91, Oegstgeest, Flora- laan 33; H. A. C. de Koning en fam. Lam- menschansweg 110 Delft. v. Kinschotstraa' 25; S. G. van Looij en fam. Rijnsburgerweg 167 Oegstgeest, Hofdijck 13; T. J. v. d. Meulen, Rapenburg 57 Leeuwarden, Heli- conweg 13c; F. van Hamel, Nieuwsteeg 31 Amsterdam, Haringvlietstraat 33; Meijers. Zoeterw. singel Oegstgeest, Pr. Maijkelaan 11; S. H. Lim, Thorbeckestraa 47, Oegstgeest. de Kempenaerstraat 88; G A. W. Mader-Baart da Costastraat 28, Zoe- terwoude, H. Rijndijk 7; C. L. G. van Gon zen, Morssingel 8 Hazerswoude, Molen laan 2; H. C. Hodde Merelstraat 23 Oegst geest. de Kempenaerstraat 80; A. H. Zand man, Sumatrastraat 175 Zuidwolde, Oos- terweg A166F; N. A. J. M. Koning, Bree straat 12, Heerenveen. Dracht 29; Jhr. R A. Röell Breestraat 135a, Delft, Tweemo- lentjeskade 82; E. T. Sondermeijer-Clap- roth Zoeterw singel 77, Buurmalsen, 106; J. K. 't Hart, de M. v. Streefk.straat 48 Amersfoort, Kon. Wilhelm.laan 14; A. Koninginnelaan 42 Wassenaar, Nai cislaan 18; E. M. A. Waszink W. Singel 91 Amsterdam, Brederostraat 97 III; C. M. Lamain W. Singel 27 Verenigde Staten; A. J. Holtrop, de Genestetstraat 36, Oost werf, Appelscha 211; J. J. L. de Wilde v. Oldenb. straat 46; Delft, Burgwal 5; J. Mooten- Massaar, Parkstraat 3 Grave, Kastanjelaan 1; P. Louwrier-Jongeleen Hansenstraat 68a Australië; O. J. Matray Zoeterw. singe' Vérenigde Staten; D. Libot Thorbecke- straat 51 Delft. H. de Grootstraat 115; F. L. Bastet R. en Schiekade 114, Oegstgeest, Wilhelmnipark 21; H. G. R. Klinkhamer Nic. Beetsstraat 20a Velsen, Schulpweg 49; M. W. Lamers Haagweg 22 Zaandam, Sta tionsstraat 92; Roos Weidehof 28 Canada C. G. de Kruiff Botermarkt 15 Duitsland; G. Zitman Herengracht 37 Heer, Ant. Padualaan 7; W. F. Laman Driftstraat 51, Verenigde Staten; J. F. van Buuren Wald. Pyrmontstraat 68 Leidschendam, Pr. Hen driklaan 92; J. C. van O&sten Mauritsstraa Velsen, Schulpweg 49; H. v. d. Kwaak Molenstraat 15 Delft, Koningsplein 27; G. D. Klaassen, Breestraat 114a Hengelo (O.) Elzenstraat 3; C.H. Westering Zoeterw. Singel 42, Delft, Oude Delft 86; G. S. Westerink Zoeterw. Singel 42 Amsterdam, de Costakade 1261; J. A. Renes Wasstraat Driebergen ca, Hoofdstraat 211; C. A. F. Tuijnman Seringenstraat 65a Geleen. Mauritslaan 112; G. van Andel Rijnsb. weg 29a Alphen a/d Rijn. Stevinstraat 10; P. M. Diepstraten J. de Wittstraat 48 Tilburg, Oude Dijk 1; B. van Tuijn-Rietra Nw Rijn Oegstgeest, Teweeweg 43; J. T. Hoger- vorst Nw Rijn 8 Vlaardingen. Nassaulaan 64; J. G. C. v. d. Meel v. d. Duynstraat 40 Ubbergen, O Ho'leweg 5; J. M. Leupen, Rapenburg 77, De Bilt, Hobbemalaan 41; H. Kruize Zoeterw. Singel 40b Oegstgeest, Endeg.str.weg 5; A. J. Scheren, Zeemanln 10a Vlissingen, Schuitvaargrt 7; L. van Vliet Hansenstraat 10 Leiedrdorp, v. d. V. Boumanweg 46; A. Mugge, W. Singel 27 Wassenaar, Backershagenln 38; H. G. M. Bos Boerh.ln 15, Alphen a/d Rijn, Haze- veld 20; M. Gillissen Mezenstr. 2 's-Gra- venhage, Noordeinde 60; P. Goenee O. Singel 50 Amsterdam, Fr. v. Mierisstr. 97; G. P. Sandberg Meidoornstr. 21 Rotterdam, Katendr. Lagendijk 47c; J. J. Brocaar e.v. Sandberg Meloenstr. 41 Rotterdam, Ka tendr. Lagendijk 47c. Troepen naar de West. Het eerste de tachement van de derde Suriname-com- pagnie, 78 militairen van de Koninklijke Landmacht, is gisteren met de Cottica de K.N.S.M. naar de West vertrokken. Commandant is kapitein T. Roorda. Kivestie Nieutv-Guinea Weer oproep tot Herv. synode Het landelijk comité van bezwaardei „Oproep synode" inzake Nieuw-Guinea, deelt ons mede herhaalde malen t< geefs getracht te hebben in verband met de synodale oproep tot bezinning Nieuw-Guinea. tot een gesprek te komen met de generale synode der Ned. Herv. kerk oPhet moderamen hiervan. Nu de generale synode op 15 en 16 okto ber bijeenkomt, heeft het comité zich op nieuw met een schrijven tot de synode ge wend en doet hierin een ernstig en drin gend beroep om tot onderlinge samenspre- king te komen. Het landelijk comité var bezwaarden ontving vele honderden adhe- sie-betuigingen uit het gehele land, terwijl tientallen predikanten en ook een grool aantal kerkeraden hun instemming met het streven van het comité schriftelijk betuigden Met de bedoeling de onts onrust en spanningen weg te nemen e eenheid der kerk te bevorderen heeft het comité zich opnieuw tot de generale synode gewend. Nu de Nederlandse regering vorige weex haar standpunt t.o.v. Nieuw-Guinea zeer uitvoerig en concree' heeft bepaald en bovendien Indonesië, tezamen met een aantal andere staten, de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea in de Ver. Na ties heeft gevraagd, ziet het comité meer dan in welk tijdstip onzer geschiedenis N - Guinea tot een zaak van heel het Ned. volk geworden. In dit licht wordt een nadere Bijbels-theologische fundering van oproep waar om in de meeste classicale vergaderingen gevraagd is wel bijzon der belangrijk, zo meent het comité. Regeringsverklaring op 23 oktober (Van onze parlementsredactie) De minister-president van het nieuwi kabinet, dr. W. Drees, zal in een verga dering van de Tweede Kamer, welke op 23 oktober zal plaats hebben, een rege ringsverklaring afleggen. Het parlemen taire debat daarover zal vermoedelijk op de daaropvolgende woensdagen worden gehouden. In dezelfde vergadering zullen enige nieuwe Kamerleden worden beëdigd, en wel diegenen, die zullen worden benoemd in de vacatures van de aangebleven minis ters. Verder zal aan de orde komen het opmaken van een opdracht ter vervulling van de vacature onder de leden der Al gemene Rekenkamer, ontstaan door het overlijden van de heer D. J. Gerritsen. De heer L. Götzen is als eerste op de voordracht geplaatst. Zoals bekend zullen de vijftig nieuwe leden, met wie de Tweede Kamer wordt uitgebreidt, in dë vergadering van 6 no vember beëdigd worden. VOORSCHOTEN Herv. mannenvereniging De Ned. Hervormde Mannenvereniging op G.G. „Onderzoekt de Schriften" houdt dinsdagavond kwart voor 8 haar jaarver gadering. De agenda vermeldt, behalve jaarver slagen, een referaat te houden door ds. P. J. F. Lamens van Kamerik over het onderwerp: „Het krijgen van woorden a teksten". De vergadering wordt gehouden in de kleine zaal van het gebouw voor Chr. belangen. Twee doden in verkeer Bij het oversteken van de Vredenseweg te Winterswijk werd zaterdagmiddag het vierjarig zoontje van L. Veldhuis uit Winterswijk door een motor overreden. Het kind werd ernstig gewond in het zie kenhuis opgenomen, waar het gisteren i In Tubbergen viel zaterdagavond de 26-jarige B. Koopman van de duo van eei motor op straat. Tijdens het vervoer naa het ziekenhuis is hii overleden. Lou tot één dag veroordeeld Het Amsterdamse gerechtshof heeft vanochtend de 58-jarige vroegere viskoop- man Lou V. uit Muiden tot één dag ge vangenisstraf veroordeeld. Lou, zich i mende „De weergekeerde Christus met de nieuwe naam en dat is Lou", weigerde 5 maart als getuige voor de rechter-c Het gerechtshof heeft dus het recht- bankvonnis bevestigd, behalve ten zien van de straf. De rechtbank legde Lou veertien dagen op.. Lou's raadsman drong aan op ontslag van recht/vervolging, omdat de weigering als getuige te verschijnen een gevolg geweest van een onweerstaanbare inn lijke drang, dan wel een waandenkbeeld. Het hof achtte dit beroep op overmacht echter ongegrond. Fiat van parlement bij optreden in Scua Het Tweede-Kamerlid G. J. N. M. Ruy- gers (soc.) heeft minister Luns gevraagd of het juist is dat de Nederlandse ambas sadeur in Londen voorlopig de functie van vice-voorzitter van de Vereniging va: kanaalgebruikers (Scua) heeft aanvaard- e: zo ja, of het dan niet beter was geweest eerst hierover het parlement te raadple gen. De Nederlandse regering heeft namelijk aan het lidmaatschap van de Scua hgt voorbehoud van parlementaire goedkeu ring verbonden. De heer Ruygers acht het beter de kwestie van het vice-voorzitter- schap eveneens aan parlementaire goed keuring te onderwerpen. Veilig Verkeer WAT DOET U OP DE 17e OKTOBER „Wat doet u op 17 oktober?" Deze vraag heeft men inmiddels herhaalde malen in de krant kunnen vinden. Het antwoord werd gisteren gegeven toen het Ver bond voor veilig verkeer een speciale verkeersactie inluidde waarin de klemtoon komt te liggen op de gedachte da^ veilig heid voor iedereen een kwestie is van menselijk recht. Op 17 oktober wil men daarom een spe ciale veilig-verkeer-dag houden, een dag zonder verkeersslachtoffers. Vandaag en morgen kan men gebruik maken van de voertuigen-controle-service (Vocos) en op 18 okt. zal min. mr. J. Algera een radio toespraak houden. Via biljetten en folders zal de actie worden gepropageerd. Ook op andere wijze zal aandacht worden ge vraagd. Lening Noordhollantl Binnenkort is de- uitgifte tc verwachten van een f 5 miljoen 4Vi 30-jarige obli gatielening der provincie Noordholland, 'oorwaarden zijn dezelfde als die der lening van 20 augustus ad f 10 miljoen. Voor bepaalde werkzaamheden in ons bedrijf, die zich bij uitstek lenen voor vaardige handen worden nog De kwaliteitseisen, die aan onze produkten worden gesteld, zijn zodanig, dat wij hiervoor een hebben ingericht, waarin meisjes, die met goed gevolg de lagere school hebben doorlopen, interessant werk vinden. Wij bieden: goed loon, aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden, gratis atelier- schorten, goede sociale verzorging, eigen vervoer per bus van Katwijk via Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden, Voorschoten, naar atelier en terug. Belangrijk: Ook meisjes, die zich thans aanmelden krijgen wintervakantie van 23 dec. 1956 tot 2 jan. 1957 met behoud van het volle loon. N.V. Philips' Telecommunicatie Industrie Bedrijf 's-Gravenhage, Stortenbekerstraat 177, tel. 333840, toestel 76 Het bestuur der Hervormde Schoolvereniging te No'ord- wijk aan Zee vraagt per 1 januari voor haar kleuter- EEN LEIDSTER Ned. Herv.. in bezit van akte A. Sollicitaties aan J. Haze- nóot. Trompstraat 16, Noord- Uw boekhouding ei ponden tie in de moderne talen verzorgt in de avond- een geroutineerde BOEKHOUDER CORRESPONDENT Uitstekende referenties. Als u er meer van wilt weten, kom dan dins dag 16 oktober tussen 2-4 uur en 7-8.30 uur eens met ons praten in Restaurant „Het Gulden Vlies", Bree straat 125, Leiden. U kunt dan alle in lichtingen krijgen, die u maar wenst. Ook uw ouders of verloofde kunnen bij dit gesprek aanwezig zijn. Degene, die zich in deze richting willen bekwamen, hebben hier een uitzonderlijke gelegenheid om erva ring op te doen. Levensmiddelenbedrijf FeFiVo Kempenaerstraat 37, Oegstgeest, vraagt voor zelfbediening EEN NETTE ERVAREN VERKOOPSTER Leeftijd 1820 jaar. VOOR HET HELE GEZIN Opkomst voor herhalingsoefeningen Ten behoeve van de militairen, die op 16 oktober 1956 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, wor den enkele extra-treinen ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06 59 uur Extra-treinen: Leeuwarden tot Weert: Leeuwarden v. 8.41, Grouw v. 8 52, Akkrum v. 8.57, Heerenveen v. 9.06, Steen- wijk v. 9.24, Zwolle a. 9.52. Groningen tot Weert: Gronin gen v. 8.43, Assen v. 9.04. Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle a. 10 00 Opmerking- de treinen uit Leeu warden en Groningen rijden gecombineerd van Zwolle tot Weert: Zwolle v. 10.12, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogenbosch v. 12.28, Eindhoven v. 13.00, Weert a. 13.23 Rotterdam tot Weert: Rotterdam CS v. 8.41. Rot terdam Blaak v. 8.52, Rotterdam Zuid v. 8.57. Barendrecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwaiuwe v. 9.43. Breda v. 9.57. Gilze v. 10.07. Tilburg v. 10.18. Oisterwijk v 10.36. Boxtel v 10.46. Eindhoven v. 1105. Weert a. 11-28. Op merking: militairen uit Den Haag moeten reizen met trein 1011 (Den Haag v. 8 12) naar Rotterdam en aldaar Grote massale verkoop van varkensvlees tegen ongekend lage prijzen! KARBONADE (met klein beentje) I NU 1.69 RIBKARBONADE NU 1.80 I HAASKARBONADE NU 1.90 HAMLAPPEN NU 1.98 VARKENSFRICANDEAU NU 2.18 I LEVERWORST boordevol lever 1.20 Heerlijke ROOKWORST 1.30 BLOEDWORST om te bakken L— ALLES PER 500 GRAM SMULPAKKET 100 gram HAM 1 100 gram ROOKWORST I aamen slechte 99 Cf. 100 gram LEVERWORST WAT EEN WORSTEN Haal vlug zo'n heerlijke ROOKWORST v DIT ALLEEN BIJ GELDERBLO M*S vleeswarenbedrijf NOORDEINDE 37 ZOETZUUR EN ZUUR fcjfel Voor terstond gevraagd: 3 MEISJES welke ons circa 4 weken willen helpen met het afwer ken van een export-partij suikerwerken. Jan Verheul, Dorpsstraat 103, Benthuizen, Telefoon 25. Gevraagd EEN FLINKE jONCEMAN Vaste plantenkwekerij „Die Leythe". L. v. d. Sijs, Acacia laan 27. Leiderdorp. 't is dè manier N.V.KONINKLIJKE PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ vraagt voor spoedige uitzending naar het Verre Oosten DERDE STUURLIEDEN in het bezit van het diploma 3e Stuur man G.H.V. VIJFDE WERKTUIGKUNDIGEN in het bezit van het diploma als Assistent- Scheepswerktuigkundige resp. het Voor lopig Diploma als Scheepswerktuigkun dige. Sollicitaties te richten aan de K.P.M., Afd. Personeel, "Het Scheepvaarthuis", Amsterdam-C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8