of Kleedgebouw in hout Na discussie van twee uur bleken de stemmen te staken op sportterreinen in steen GEKOESTERDE VERWACHTING NIET IN VERVULLING E.H.B.O.-DIPLOMA'S WERDEN UITGEREIKT Beëdiging in M.O.C. Voorschoten Internationale kwesties voor Arj os-rayon besproken RÖMIKA HAASNOOT „DE W0LBAAL" PIET PLUG Nog geen grote aanvoeren op gladiolenveilingen MFTTWÏ LEÏTÏSCHF COURANT 11 ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Raad van Voorschoten FGEZIEN VAN HET LAATSTE VOORSTEL op de agenda voor de openbare vergadering, die de Voorschotense Gemeenteraad gister avond hield, werd deze agenda vlot afgewerkt. Zoals te verwachten was, leverde het bewuste voorstel (betreffende de kleedgebouwen op het sport terreinencomplex) stof voor een uitgebreide, ja zéér uitgebreide discussie. Deze vroeg namelijk meer dan twee uren! En het resultaateen staking van stemmen. Toch bleef de discussie, ondanks de onoverbrugbare tegen stellingen gemoedelijk. Men „voelde" slechts enkele scherpe puntjes. De heer Lamboo was niet aanwezig. stemming was het niet verwonderlijk, dat ook in het college op dit punt geen een stemmigheid bestond. Zoals we reeds schreven was er ;en meerderheidsvoorstel van het :ollege, dat kort gezegd hier op neer- twam: kleedgebouwen van hout; het •ninderheidsvoorstel was: bouwen in steen. Na de opening door burgemeester C. J. van der Hoeven werden de notulen vast gesteld en de ingekomen stukken en me dedelingen zonder discussie afgewerkt Zonder discussie en zonder h. st. werd medewerking verleend aan de verande ring der inrichting van de Hervormde kleuterschool. Eveneens z.h.s.t werd een voorstel tot de bouw van een schuur in het kader van de samenwerking van de z.g.n. voor- en achterkazerne. School straat 108, aangenomen. Een bedrag van f 11.700 werd hiervoor gevoteerd. De schuur, bedoeld als werkplaats anex ma gazijnzolder, zal worden verhuurd voor f 17 per week aan mevr. de wed W P van der Peet-Oomen De bouw zal worden opgedragen aan de firma Gebr. Niersman. Z.h.st. werd het voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet van f 1000 voor intekening op een verhandeling over het Ambacht Voorschoten aangenomen. De heer Bolle zag dit als weggegooid geld en wenste geacht tegen te hebben gestemd. Misère In de R.K. Jongensschool aan de Elstlaan, waar misère is met de vloe ren. zal conform het voorstel van B. ïn W. gedurende een jaar een proef tvorden genomen met twee soorten tegels. De discussie over het voorstel tot vast stelling van de tarieven voor het inge- bruik geven van het verenigingsgebouw viel erg mee. D.w.z. zowel wat de duur betreft als de aard. Men was het ii algemeen eens met de voorzitter, die op merkte. dat alle cijfers hieromtrent slechts op gissingen berustten en dat het eerst na een jaar exploitatie mogelijk zijn te zien in hoeverre deze cijfers af wijken van de werkelijkheid. Het college ging dan ook niet in op enkele sugges ties om nu al wijziging in de tarievi brengen. Eveneens was men het er eens. dat de tarieven als zodanig billijk waren, maar ook dat het voor veel enigingen bezwaarlijk zou zijn deze te betalen. De heer Mol voelde niet voor de naam: verenigingsgebouw, doch voorlopig zal deze naam nog wel gebruikt worden. W erkverdeling Tegen het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen en meubilair ten behoeve de R.K. meisjesschool aan de Elstlaan stond geen bezwaar. Z.h.st werd een v ordening vastgesteld, regelende de v deling van de werkzaamheden van ambtenaren van de burgerlijke stand de openstelling van dit bureau. Op vraag van de heer Griffioen of ook de wethouders ambtenaar van de burgerlijke stand kunnen worden, antwoordde voorzitter bevestigend. Het college zal zich hierover beraden. Het voorstel van B. en W. voor het treffen van enige voor zieningen aan het Gezondheidscentrum werd z.h.st. aangenomen. Het bedrag hiervoor nodig is f 1150. Enige andere voorzieningen, waarvoor „Gezondheidszorg" een te laag bedrag had uitgetrokken, zullen door de gemeente op zich worden genomen in de vorm van een vergoeding van het nadelig exploitatie saldo ten bedrage van f 1400. Alleen de heer Fortanier was te- »en het voorstel van B. en W. tot deelneming in de Stichting Werk- yoorzieningscentrum „De Vliet". Zijn grootste bezwaar was gelegen in de omstandigheid, dat eventuele arbei ders uit Voorschoten naar Rijswijk moeten reizen, waar de z.g.n. be schuttende werkplaats is gevestigd. Juist of onjuist In de toelichting bij dit voorstel wordt gezegd: „Ons college sluit zich in dit verband gaarne aan bij de algemeen aan vaarde stelling, dat ieder mens recht heeft op arbeid. Uiteraard heeft het college recht te menen dat ieder mens recht heeft op arbeid. De heer Bakels betwistte dit recht niet. maar kon zich met deze ziens wijze niet verenigigen en wilde deze for mulering zodanig wijzigen dat de mens in de gelegenheid wordt gesteld arbeid te verrichten. De heer Pels vond echter de term „recht op arbeid" zeer juist. Wethouder Schrama vond deze uit drukking niet zo onjuist. Verdere dis cussie hierover werd echter afgesneden door de voorzitter, die er niets voor voel de dit te veranderen. Voor de reconstructie van de beplan ting rond de ds. Fortgensschool werd een krediet van f 3150 beschikbaar gesteld Het had de instemming van enkele leden, dat er ook schooltuintjes zullen komen en de heer De Groot zou hier gaarne uit breiding aan geven t.o.v. andere scholen. Na een pauze van circa 15 minuten werd overgegaan tot behandeling van het voor stel van B. en W. inzake bebouwing langs de Johan Willem Frisolaan. Dit werd z.h.st. aangenomen. De 6°/o salaris verho ging van het gemeentepersoneel zal in gaan in afwijking van de rijksregeling op 1 juli j.l. De argumentatie van B. en ,W. over dit voorstel werd door de heer Pels niet sterk gevonden, doch hij begreep, dat Voorschoten niet gaarne het zwarte schaap wil zijn in de kudde van gemeenten die tot de datum van 1 juli be sloten hadden. Tweedracht Ten slotte kwam dan het voorstel in behandeling waarvoor op de ongewoon volle publieke tribune kennelijk bijzon dere belangstelling bestond Inzake de bouw van kleedgelegenheden op het sportterreinencomplex. Ruim twee uren werd over dit voorstel gesproken. Ge zien het resultaat van de uiteindelijke Uitgebreid en goed geargumenteerd ver dedigde de heer Dekker het minderheids- voorstel. We kunnen slechts enkele van dc argumenten noemen, die de heer Dekker bouw in steen deden prefereren: de be doeling een permanent gebouw te maken, duurzaam, veilig en hecht. Hier geldt zéker: goedkoop is duurkoop. Bouwkos ten wel hoger, maar onderhoud beduidend lager. Levensduur meer dan eens zo lang Hellend vlak De heer Pels verklaarde zich geheel akkoord met de argumenten van de heer Dekker. Hij ging nader in op de voorge schiedenis van dit voorstel en was van mening, dat het college met het meerder heidsvoorstel op een hellend vlak is. De heer Van der Hulst was van mening, dat de gemeente met de prachtige sportvelden volstaan kan met houten kleedgebouwen. De velden zijn het belangrijkst. Een hou ten kleedgebouw geeft een besparing van f 22.000. Bovendien zag spr. elke steen, die wordt gelegd een uitdaging aan hen, die al jaren op een woning wachten. (De heer Dekker merkte hierbij op, dat ei ook geen houten kleedgebouwen gemaakt moeten worden). De heer Van Eist stelde voor de sport velden 20 jaar gratis In bruikleen te geven en de sportverenigingen zélf een gebouw te laten stichten. De heer Fortanier van mening, dat volstaan kan worden houten gebouwen. Zelden ziet men stenen kleedgebouwen. De voorzitter verdedigde uitvoerig het meerderheidsvoorstel,. hierbij voorop stel lend, dat de raad destijds het voorstel var B. en W. hadden verworpen, omdat de kosten te hoog waren. Thans komt B. W„ althans de meerderheid, met voorde liger plannen. Stemming Wethouder Schrama verklaarde, dat de sportverenigingen volledig akkoord gin- met het ontwerp houten gebouwen Uitvoerig verdedigde wethouder De Graaff hierna het minderheidsvoorstel argumenten, die aantoonden, dat bouw in steen op den duur beslist beter is. Nadat alle „sprekers in eerste Instan- nogmaals hun argumenten voor en tegen hadden aangevoerd werd tot stem- over gegaan over het meerderheids voorstel van B. en W., dus bouw van houten kleedgebouwen. Vóór stemden de heren Boele, Van Eist, Eysink-Smeets, Fortanier, De Uroot, Van der Hulst en Schrama. Tegen de heren Bakels, Dekker, De Uraaff, Griffioen, Mol en Pels. Alzo 7 tegen 7, zodat op de eerstvol gende vergadering dit voorstel opnieuw bespreking zal komen. Tijdens de rondvraag bood de heer De Groot namens de gezamenlijke padvin dersorganisaties Van Voorschoten een boekwerk, bevattende de levensbeschrij ving van Lord Baden Powell aan het ge meentebestuur aan, uit dank voor het be sluit een straat in de Vlietwijk diens aam te geven. Doktersdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Tondno. VISSER1JGOLF Na de hoge verwachtingen van de vorige week, is het deze week met de visserij bitter tegengevallen, want de vangsten waren bijzonder slecht. Waren ze maan dag nog 37 kantjes gemiddeld, woensdag waren ze gedaald tot 10. Een slechte week dus. De hoop is nu gevestigd op de ko mende week, wanneer een betere stroom invalt en wanneer de maan voller wordt. De loggers, die onder de Engelse wal vissen, klagen erg. dat de Engelse vis sersschepen de uitliggende vleten vj Hollandse yisserslieden niet ontzien i maar kris-kras doorheen varen. Hierdoor komen er veel kapotte nebben aan boord. De stemming onder onze vissers is daar door niet al te best. De gevolgen van de slechte vangsten zijn dat de prijzen aan de hoge kant blij ven. Deze week waren er nog enkele kantjes groene haring aan de afslag. Ze brachten 63 op. Voor volle haring werd van 29.60 tot ƒ35.70 per kantje betaald, steurharing ging weg voor 26 tot f 38 ijle haring voor 24.60 tot 26.40. Aan de Katwijkse afslag werden deze week aangevoerd 5424. kantjes. Voor export Van de trawlervloot was gisteren dé trawler „Eveline" (van 2 oktober) binnen met 1230 kisten vis, waarvan 575 haring, 400 makreel, 220 schelvis. 40 gul en kabel jauw, 40 koolvis, 15 wijting, 40 diversen: de KW 122 met 1130 kisten haring en 2d diversen: de SCH 117 (van 27 september) kisten haring en 50 diversen; de KW 81 met 400 kisten makreel en haring; de KW 33 met 500 kisten vis w 365 schelvis, 15 koolvis, 120 makreel. 100 stuks stijve kabeljauwen en de KW 275 schelvis en 25 diversen kleine vaart loste 18000 kg tong er kisten schol. De SCH 71 loste voo tweede beurt 1400 kisten haring. De export kocht gistermorgen kisten grote kabeljauw voor f 132, kleine f 114. regels grote kabeljauw voor f 90— f 100 en kleine voor f 55 tol f 70. Grote ddel-schol brachten op f 65f 70, zet- schol I f 58f 62. Grote tong noteerde f 5.20—f 5.60. grootmiddel f 4,20—f 3,90, tong I f 2.80—f 3 en tong II 1*2,10—f 2,25. Geen sleepwerk meer Bij de lossing van de „Eveline" zijn onlangs de nieuwe loswagentjes gebruikt is worden hiermee van de plank naar hun plaats in de hallen gere den. Het vermoeiende sleepwerk, dat bo vendien veel slijtage aan de manden ver iaakte. zou hiermee achter de rug zijn. De trawler „Eveline IJM 116 van de N.V. Nationale Stoomvisserij is in de lacht van donderdag op vrijdag bij het binnenkomen van de IJmuidense haven roer gelopen. Achteruit stomend het schip vervolgens verder naar De binnenlandse handel kocht vrijdag haring voor f 18f 21, makreel voor f 25 -f 27 en wijting voor f 17—f 22. Grote ichelvis leverde f 29—f 33 op, grootmiddel f 27—f 33. kleinmiddel f 22—f 29, pennen f 20f 27 en braadscheLvis f 17f 23. Schol II ging de deur uit voor f 43—f 38, schol III voor f 26f 16, grote gul voor f 45. middel voor f 39 en torgullen voor f 22. Zwarte koolvis leverde f 70f 80 op, witte koolvis f 90 en leng f 100. Naar de sloper trawler „Bergen" IJM 16 van de N.V. Visserijmaatschappij „Petten" het schip uit een serie van drie stoom trawlers. de „Bergen", „Schoorl" en .Petten" gaat nu ook naar de sloper. De bemanning is donderdag door de rede rij bedankt. Thans zijn er in IJmuiden nog zeven oomtrawlers en in Vlaardingen nog een. Dit zijn de „Norma Maria" IJM 6, „Vi- kingbank" IJM 183, ..Herman" IJM 2. .Haarlem" IJM 9, ..Vios I" IJM 24, „Tzonne" IJM 1. ..Klaas Wijker" IJM 85 de VI 77 „Abraham". In en uit Binnengekomen: KW 122, 81, 28. 89, 88, 71, 94, 97. 59, 72. 33, 34, 92, 35. Vertrokken: KW 135, 87, 57, 88, 94, 72, 77 71. Voor vandaag aan de markt Voor vandaag komen de Klaas Wijker van 3 oktober met 1580 kisten van 1050 haring, 350 makreel, 120 schel vis en piepers, 40 blanke koolvi 20 diversen; de Haarlem van 6 oktober met 2000 kisten vis. waarvan 1480 haring, 500 makreel, 20 diversen; de Caroline van 3 oktober met 1200 kisten vis, 550 haring, 460 makreel, 120 schelvis piepers, 45 koolvis en gul, 10 wijting 15 diversen. De „Cornelis Maria" van september kon gisteren niet lossen, het schip heeft in het ruim 800 kisten vis. waarvan 750 haring en 50 diversen. De Annie (IJM 14) komt met 305 kisten vis, waarvan 270 schelvis en piepers, 30 ma kreel, 5 diversen en 350 stuks stijve ka beljauwen. Het is niet officieel bekend of de Burgemeester Heusdens van 4 oktober vandaag of maandag lost. Dit schip ving 1200 kisten vis, waarvan 1100 haring, en 100 makreel. Van zee De goede haringvisserij houdt aan: gis teren werden op 't Zand door vele sche pen dagvangsten van 500 manden (kuit- zieke) haring scheep gehaald. Om de Noord op 59 graden NB, waar windkracht 7 staat, werden eveneens grote vangsten gemeld: De Klaas Wijker sloot de vangst af met een dagvangst van 1000 manden haring en makreel. Het grootste gedeel te van de trawlervloot dat op de haring en makreelvisserij is geweest, stoomt nu met de ruimen vol naar huis. Op 55.10 NB werd door de loggers veel zachte vis gevangen: trekken van 80 tot 120 manden Mevrouw M. Braun ter aarde besteld Op de Hervormde begraafplaats in Hil legersberg is gisteren de bekende Rotter damse zwemtrainster. mevrouw M. Braun- Voorwinde ter aarde besteld. Vooraf werd in de Hillegondakerk een uitvaartdienst gehouden, waarin werd voorgegaan door ds. Sirag. Groot was de belangstelling voor deze plechtigheid, vooral uit kringen van zwemsters en oud-zwemsters. Voorts be vonden zich onder de aanwezigen de heren C. L. Kerdel, chef de mission van de Ne derlandse olympische ploeg. B. Planjer van de sportcommissie van de KNZB. bonds coach Dries Peute en vele andere verte genwoordigers uit de zwemwereld. De heer H. Philipsen, schoonzoon van de overledene, voerde als enige het woord aan de groeve. Olympisch allerlei De olmpische eed zal by de openings ceremonie van de Spelen in Melbourne namens alle deelnemers vermoedeiyk worden afggelegd door de Australische roeier Melvyn Wood. Italië zal 137 atleten en 35 officials naar Melbourne sturen. Het Italiaanse Olympisch comité heeft meegedeeld, dat de deelnemers tussen 20 en 23 november per vliegtuig zullen vertrekken. De Franse olympische ploeg zal in totaal uit 175 personen bestaan. 128 sportlieden. Egypte heeft officieel laten weten, dat dit land niet zal deelnemen. Er werd geen reden opgegeven voor dit besluit. Oorspronkelijk zou een ploeg van 100 at leten naar Melbourne gaan. De Egypti sche regering had een bedrag van 100.00 pond sterling (ongeveer 1.070.000 gulden) beschikbaar gesteld voor dit doel. De 73 landen, die thans hebben inge schreven vormen een recordaantal in de geschiedenis van de spelen. De IJslandse „équipe" zal maar heel klein zijn, dit land stuurt slechts twee at leten. VOORSCHOTEN Zangavond van B.K.V. In de Geref. kerk werd gisteren een zangavond gehouden door de Bijbel- Kiosk-Vereniging. Ds. Van Helsdingen. emeritus-predikant van de Geref. Kerken en wonende alhier, sprak een openings woord. waarin hij het streven der vereni ging onder de aandacht bracht. De heer Bekker vertelde later op de avond iets over het werk van de B.K.y. De samen zang stond onder leiding van de heer Van der Hoeven, dirigent van „De Lofstem" terwijl de begeleiding in handen was van de heer Van Amerom. De bariton Kees Deenik verleende medewerking. Dollars voor Israël. Export-Importbank zal lnissie zenden ter bestudering van verzoek om 75 min dollars voor landbouw programma. Reeds eerder is 135 min ge leend voor ontwikkeling van landbouw. Kalivijk aan Zee In de Unizaal had de uitreiking plaats van de E.H.B.O.-diploma's van de Kon Ned. Ver. E.H.B.O. De voorzitter van de afdeling, de heer A. Roosdorp, heette in het byzonder welkom burgemeester en mevrouw Duiker, evenals de docent, dok ter C. Hagen en diens echtgenote. Spr. bood hierna namens het bestuur de bur gemeester het ere-voorzitterschap van de sreniging aan. De burgemeester deelde icde, dit met genoegen te willen aan- De docent, dokter Hagen, ging hierna /er tot uitreiking van de behaalde di ploma's. Spr. wekte de cursisten op te volstaan met wat geleerd was. i het geleerde fris te houden en om vi de praktische handelingen te biyven heersen, wat bereikt kan worden door regelmatig te blijven oefenen. De ver volgcursus begint op 24 oktober en wordt gehouden in het Weeshuis, 7avonds om 9 uur. Het diploma werd overhan digd aan de dames: M. den Hollander, K. Schaap. P Schaap, G. G. Haasnoot, M C. van der Ham-Stikkelorum, J. P. Stouta- Batenburg, E. C. van Rooijen, L. E. Vooüs- Bos, G. R. van der Bent, G. van der Bent. J. de Mooy, G. A. van Dorp en aan d( heren L. Kruijt, P G. 't Mannetje, J Herikhuize, J. Koning, C. Schaap en M L. Vooys. Hierna werd overgegaan tot het gezel lige gedeelte van de avond, dat werd verzorgd door het gezelschap Elk Wils uit Noordwijk. Wedstrijden s.c. „Katwijk" Hieronder volgen een aantal uitslagen van onderling gespeelde wedstrqden de schaakclub Katwük. Groep I, eerste ronde; Van Galen Berkhey jr 10; A. HaasnootW. Hou- 01; D. Klinkenberg—Edeling 01 De Jong—Bavelaar 10; G. C. van 't Hof Barnhoorn 0—1; Berkhey sr.J. Rous Vi-Vz. Groep II, eerste ronde: WeeninkJ. van der Plas 0—1; SchepsHogewoning VzVz\ Haasnoot—De Groot 01; Van Dyk— De Mol 1—0. Groep I, tweede ronde: Van Galen— Barnhoorn 10; RelingDe Jong 10; Berkhey JrBavelaar 10; Klinkenberg Hoek 1—0. Groep II, tweede ronde: Hazenbroek Scheps 1—0; Weenink—Van Dijk VzVz\ Van der PlasAdmiraal 01; De Mol De Groot 1—0. Geref. kleuterschool op 1 januari open Op 1 januari zal in het jeugdhuis Irene nieuwe kleuterschool, uitgaande van de vereniging voor Gereformeerd 1. o. ge opend worden. Tot hoofdleidster werd be noemd mej. Kleiwegt, thans hoofdleidster Zaandam. Het is de bedoeling, dat de school slechts tijdelijk in Irene zal wor den ondergebracht, want verwacht wordt, dat op 1 september 1957 de nieuwe Cal- vünschool aan de Randweg in gebruik zal Kapitein ter zee Crommelin neemt elf nieuwe marineofficieren de eed af in het M.O.C. te Voorschoten. Het zijn v.l.n.r. Ltz. arts II K.M.R. W. G. Sillevis Smitt, ltz. arts II W. Craandijk, ltz. arts II J. Hoogen- doorn, ltz. arts' II G. Koerkamp, ltz. UI K.M.R. G. E. W. Gerritsen, ltz. III K.M.R. H. de Haan, ltz. III K.M.R. J. Kruse, ltz. III K.M.R. A. O. Lofström, ltz. III K.M.R. Th. ptten, ltz. Ill K.M.R. P. Poot, ltz. S. D. III K.M.R. J. P. van der Ploeg. Foto N. van der Horst Katwijk aan den Rijn In de zaal achter de Gereformeerde kerk werd een rayonvergadering gehou den van de Arjos. Het rayon bestaat uit de afdelingen Katwük aan den Rün, Kat wük aan Zee, Rqnsburg en Valkenburg. De vergadering werd gepresideerd door de heer J. D. van Delft van Katwük den Rijn, die de uit het hele rayon wezige clubleden welkom heette. Spr. deelde mede, dat de spreker van de avond, de heer J. de Bruine niet aanwezig kon zün. ZUn toespraak over het onder werp „Geen ondergang van het avond land" zou wel worden voorgelezen. De heer De Bruine behandelde In hoofdzaak wat heden ten dage in de internationale belangstelling staat. De inleider bepaalde de clubleden bü de houding, die Inzake de naasting van het Suezkanaal wordt aangenomen door Amerika, Engeland Frankrük. Lettende op de ontwikkeling der besprekingen wordt door de weste- lüke staten en voornamelük door Ame rika getracht zonder bloedvergieten tot een oplossing te komen, daar men be vreesd is. dat wapengeweld de inleiding is voor een nieuwe wereldbrand, omdat de communistische landen toenadering zoeken met Egypte. Enkele aspecten be treffende de gevolgen van de naasting werden nader door inleider besproken. Verder werd nog gesproken over de za ken rondom de kabinetsformatie De heer J. de Mooy declameerde het gedicht „Een afdanker". De heer P. Langerer elndlg- met een kort woord. Het programma werd afgewisseld door imonzang uit Valerius gedenkklank. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de artsen H. M. Hueting en J. Bergman wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter E. E. van der Laan. Rapen burg 1, Rünsburg, tel. 2810. Bondsreiscollectie bij amateurfotografen Woensdagavond om 8 uur wordt in De Roskam een vergadering gehouden van de amateurfotografenvereniging „Kat wük". Allereerst wordt getoond en be sproken de bondsrondreiscollectie „Duits land",* terwül de heer J. Burger een praatje zal houden over camera's. Paard nam de vrijheid Een gespan van de firma Haasnoot van de Achterweg koos dezer dagen de vrü- heid. Dit duurde niet lang, want het paard begaf zich op een minder gunstig gedeelte van de rqweg, waardoor de wagen tegen het huis van de heer C. van T. aan de Commandeurslaan botste, met het gevolg, dat de muur van dit pand, een kozün en een raam het moesten ontgelden en be schadigd werden. Olieslagerij uitgebrand. Om vüf uur gisteren is de olieslagerij van J. L. Nieu- wenhuizen in Amersfoort geheel uitge brand, nadat een voorman olie op warm gelopen lagers van een wals had ge gooid. Slechts de opslagplaatsen van lgn- zaad en olie konden behouden worden. De schade die overigens door verze kering gedekt is loopt in de tiendui zenden guldens. Tweede boekenweek voor de kinderen De tweede Nederlandse Kinderboeken week, voorbereid door de Commissie voor de collectieve propaganda van het Ned. boek, zal worden gehouden van 31 okto ber tot en met 7 november. De officiële opening zal geschieden door mevrouw d'Ailly op woensdagmiddag 31 oktober, waarna door een jury, bestaande uit mej. M. Bruyn, mevr. Rie van Rossum, pater H. Helmer en de heren D. L. Daal der en H. G. Hoekstra, bekend zal worden gemaakt welk boek voor de titel „Het kinderboek 1956" is uitverkoren Op deze middag, die alleen voor nodigden toegankelük is, zal ten slotte door Manuel van Loggem het voor dertoneel bewerkte verhaal „Van de Vos Reinaart" door het Nieuw Jeugdtoneel onder leiding van Erik Vos worden op gevoerd. De kinderen zullen by de boekenweek worden betrokken, o.a. door twee prijs vragen, één voor de tweeae en derde klas sen en een tweede voor de hogere klas sen van de lagere scholen, door de ver spreiding van een kinderboekengids, ge titeld „Je eigen boek" en met een kinder boekenweekgeschiedenis. een prent van Bert Bouman, die cadeau gegeven wordt bü aankoop van kinderhoeken. kunnen worden genomen, waarop de kleu terschool definitief in de school Burgersdijkstraat zal worden onderge bracht Metaalbedrijfsbond stichtte afdeling In de Unizaal werd een oprichtings vergadering gehouden van een afdeling van de Atg. Ned. Metaalbedrijfsbond. Tot nu toe waren de in Katwijk wonende leden van deze bond georganiseerd in de afdeling Leiden. Tot voorzitter werd ge kozen de heer T. de Jong; tot secre taris de heer D. Haasnoot. E. A. Borger- straat 51 en tot penningmeester de heer Jac. Brussee. Het distrctsbestuur6Üd, de heer A. Groeneveld, hield een korte toe spraak. over het werk van de bond. Na het huishoudelüke gedeelte werd een film vertoond. Geref. jeugdwerkcommissie belegt culturele avonden Aangemoedigd door het succes in het vorige 6eizoen heeft de Gereformeerde jeugdwerkcommiseie voor dit wintereei- >r een aantal culturele avonden vastgesteld. Donderdag 18 oktober wordt avond gegeven. Dan zal d6 P. Swagerman komen spreken over muziek, geheel nieuw pragratnma. Dins dag 13 november zullen door de heer J. Tieleman udt Leiden een tweehonderdtal kleurenfoto'6 worden vertoond en toege licht. Op woensdag 16 januari wordt lezing met lichtbeelden gehouden sterrenkunde. Donderdag 14 februari komt de heer J. B. Oosterwelder uit Am sterdam voordragen en ten slotte staat ei dinsdag 12 maart een Cefa-film aan gekondigd. Al deze avonden worden ge houden in het jeugdhuis Irene en begin- sn om acht uur. K.W.Z.-tientallen verloren Het eerste tiental van de damclub K.W.Z. speelde een competitiewedstrijd in de hoofdklasse tegen het eerste tiental R.D.C. uit Rijnsburg. Deze wedstrijd werd door K.W.Z. verloren met 713. Hieronder volgen de gedetailleerde uit slagen: P. van Duyvenvoorden (K.W.Z. I) D. Schoneveld (R.D.C. I) 1—1; der Plas (D)R. Heemskerk 02; P. Mey- 'vogelW. Leeuwenburg 02; A. van Duü- venvoordenS. Heemskerk 11; T. van der Plas (res.)G. van Zuqlen 02; B. RÜn—J. van der Mey 20; Chr. HeemskerkW. Heemskerk 11 Koning (res.)J. E. van den Berg 02; Beelen—W. Cederhout 11; Jac. de Best—Joh. Kromhout 11. Het tweede tiental speelde een compe- titiewedstrüd in de eerste klasse L.D.D B. tegen R.D.C. II en verloor met 17—3. De gedetailleerde uitslag was als volgt: van den Eijkel (R.D.C. II)—W. van Duyn (res.) (K.W.Z. II) 20; Jac. van Eg- mond—A. Kuyt 20; W. ZandbergenW. van der Holst 20; P. van EgmondD. Barnhoorn 20; W. CederhoutKI. van Duijn 11; H RavensbergenA. van Duy- venbode 1—1; G. van ZuijlenA. de Ko ning 20; W. StarSt, Barnhoorn 20; A. van den BrinkT. van der Plas 20; F. A. Verkuil—J. Passchier 1—1. Hieronder volgen enkele uitslagen van gespeelde bordenwedstrüden van de dam club K.W.Z. Tweede klasse: B. Berkhey St. Barnhoorn 02; KI. van DuijnD. Barnhoorn 11; J. PasschierW. Heems kerk 0—2. Lezing C.-H. jongeren kon niet doorgaan Gisteravond vergaderde in het Wees huis de Chr.-Historische jongerengroep. Als spreker zou komen mr. K. de Vries uit Leiden, die zou behandelen het onder werp „De C.H.U. van toen en nu". Deze kon echter wegens ziekte niet aanwezig zijn. De voorzitter, de heer I. Prins, maakte dit in zün openingswoord bekend en stelde, nadat hy ook de aanwezigen welkom had geheten, voor deze vergade ring te benutten om naar aanleiding van enkele vragen te discussieren. Algemeen werd dit goedgevonden. Diverse zaken kwamen daarmee in bespreking. D.V.S.-bazaar Het C.J.M.V. tamboer- en püperkorps D.V.S. heeft het plan op 17, 18 en 19 ok tober een bazaar te organiseren in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Zondagsdienst artsen Voor zover het de patiënten betreft van de huisartsen Visser, Slagmolen, Lod der. Cleveringa en Hagen wordt de zon dagsdienst waargenomen door dokter L. Borleffs, Voorstraat 85. KATWIJK Zondagsdienst tandartsen De zondagsdienst voor de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter Bouman. SAigE* 14.90 VOORSTRAAT 52 PRINCESTRAAT 33 A. BROUWER VOORSTRAAT 25 Katwijk a. Zee, Tel. 2363 Zojuist een nieuwe collectie ont vangen in: 8PORTKOUSEN SOKKEN SKISOKJES NYLON KOUSEN JAEGER DAMES-, HEREN EN KINDER-ONDER- GOEDEREN HANDSCHOENEN TRUIEN. VESTEN. PULL OVERS ENZ. REMINGTON FOUR-MOST SHAVER U kunt do voor slechts ƒ59,75 'n echte Remington hebben. H. BEDEKER D. en H. Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 Katwyk aan Zee. Onze apparaten zün all risk verzekerd. WIST U DAT (DE LANDBOUWER" VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 uitsluitend KAAS snydt van de maanden mei en september? RIJWIELLAMPEN V.T. BOSCH - enz, ZAKLANTAARNS HANDSCHOENEN RIJWIELHANDEL E. H. van GALEN (Advertentie) JONGENS COATS HEREN OVERJASSEN enz. A. HAASBROEK VAN OUDS BEKEND! Wij er s is tevreden Op 30 september geëindigd boekjaar van J. P. Wyers' Industrie- en Handelsonder neming was bevredigend. De geldomzet steeg 15 pet, de hoeveelheid 25 pet, dank zü de prijsverlaging van woningtextiel met 10 pet. De prijzen bleven vrü stabiel, de winstmarge eveneens, maar op iets lager peil. Exploitatiekosten stegen be- langrük door personeelsuitbreiding en hoger loon. Hoger netto-winst verwacht. Bollenhandel deze week Het loopt nog niet storm met de gladiolen. De Lissese veilingen werden de afgelopen week nog niet voor onoplosbare manden-problemen gesteld en het is de vraag, of er dit seizoen nog wel sprake zal zijn van een gróót aan bod dikke knollen. Vooral de veertienen blijken vrij dom gezaaid. Over de prijzen mag men stellig niet klagen. En zij, die een redelijke oogst uit de grond hebben gehaald, verdienen er een aardige boterham aan. Maar veel kwekers zullen dat niet zün. k]ok stil °P f 5.50 en 4.50 per 100 stuks. Althans niet in de bollenstreek en in west- Friesland. De lichtere gronden in Noord brabant hebben zo hier en daar heel wat dikke gladiolen opgeleverd, maar op de Zeeuwse klei. waar er ook heel stonden uitgeplant, heeft men over algemeen geen reden tot juichen. Ravel was ook deze week de duurste gladiool. Mooie veertienen brachten nog tot 8 per 100 op, terwül twaalven van deze variëteit voor 7 tot 7.50 van de hand gingen. Red Fox deed hét ook goed 4.50, terwül Salmans Glory resp 7.50 en 6.50 noteerde. Voor veer tienen van Acca Laurentia bestond veel belangstelling. Zo liepen nog tot 6 per 100 en de twaalven werden afgedrukt op 5 of daaromtrent. Dr. Fleming bleek ook zeer gewild en vond kopers voor resp. 6.50 en f 5 en als men mooie Leeuwen horst had stond de wyzer van de veiling- Veertienen van Johann Strauss brachten ruim 5 op en twaalven 4.20. Sneeuw- prinses, die ook verleden jaar de twüfel- achtige eer genoot van de goedkoopste variëteit te zijn. was ook nu niet bepaald duur. In een jaar met zo'n over het alge meen matige oogst is een prijs van ƒ3.20 tot ƒ3.40 voor veertienen en ƒ2.50 tot hoogstens 3 voor de twaalven natuurlük laag. Voor de allesbehalve mooie, :er vroeg bloeiende Allard Pierson ;n beste prüzen over. Veertienen draaiden voor ƒ6 en soms ƒ6.50, terwül twaalven werden afgedrukt op 5.20 tot 5.50 per 100. Het kleinere goed stond uiteraard niet ln de belangstelling en ging tegen ma tige prijzen van de hand. Met het zgn. zomergoed. de tulpen en de narcissen, is de handel natuurlijk vrijwel afgelopen. Het plantgoed kon men tegen geschikte prüzen kopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11